Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73001) blakey válasza Longue63 (#73000) üzenetére


blakey
titán

Hmm... Akkor lehet, hogy mégsem az amire gondolok. Szomorú lenne ha egy ilyen szintű készülék hibás lenne, de sajnos előfordul.

Épp ma vettem egy pana telefont, a bázisállomás antennája kb. 4 órát bírt. :(

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#73002) Jenő76


Jenő76
tag

Körülbelül fél éve ott figyel az AP karika a jobb sarokban, talán kicsit halványodik .

Akkor ez már valószínűleg beégés ? Vagy van még remény ?

(#73003) Dorian válasza Longue63 (#73000) üzenetére


Dorian
félisten

Így infó hiányában arra tippelek, hogy vmi durva képbeelállítás esete forog fenn.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#73004) Longue63 válasza Dorian (#73003) üzenetére


Longue63
tag

prof.1.: 47-3-50 (kont.-fényerő-szín), minden kikapcsolva, panelfényerő-közép

(#73005) lemmy9 válasza Jenő76 (#73002) üzenetére


lemmy9
őstag

Ha halványodik, akkor meg is válaszoltad a saját kérdésed.

Szerintem!

(#73006) Jenő76 válasza lemmy9 (#73005) üzenetére


Jenő76
tag

Mégis mennyi idő lehet még kimegy belőle, úgy gondolom elég sok idő az a fél év.

(#73007) Kroland25


Kroland25
tag

Hello!Hozzáértőket kérdezném ez a tv milyen szintet képvisel?[link]Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Házimozi és ennek komponesnseinek beszerzésében lehetőségem van segíteni akit esetleg érdekel privin megtalál!!

(#73008) Kroland25 válasza Kroland25 (#73007) üzenetére


Kroland25
tag

[link]

[ Szerkesztve ]

Házimozi és ennek komponesnseinek beszerzésében lehetőségem van segíteni akit esetleg érdekel privin megtalál!!

(#73009) robi-k válasza Kroland25 (#73007) üzenetére


robi-k
őstag

A VT20 pana plazma 2010 évi modell, már réges-régen nem árulnak újat belőle. Amúgy pedig egy egészen jó modell (megjegyzem, a linked nem működik).
Már a 2013 évi VT60 pana plazmákat sem könnyű beszerezni, és az áruk is feljebb ment :(

(#73010) Kroland25 válasza robi-k (#73009) üzenetére


Kroland25
tag

Igen láttam a linket javítottam:)Nem ujjonnan érdekelne használtan tudnék hozzájutni 2.5 éves 300 k körül!

Házimozi és ennek komponesnseinek beszerzésében lehetőségem van segíteni akit esetleg érdekel privin megtalál!!

(#73011) robi-k válasza Kroland25 (#73010) üzenetére


robi-k
őstag

Szerintem annyit (azaz nálatok németben 900-950 EUR) nagyon-is megér :K

(#73012) Kroland25 válasza robi-k (#73011) üzenetére


Kroland25
tag

jelenleg van egy Samsung 55 es 8000 ledem ezt szeretném kiváltani egy nagyobb tv-el ehez keresek alternatívákat!! :DD

Házimozi és ennek komponesnseinek beszerzésében lehetőségem van segíteni akit esetleg érdekel privin megtalál!!

(#73013) blakey válasza Kroland25 (#73012) üzenetére


blakey
titán

55 és 8000 leded van? Bocs, de ezt nem lehet kihagyni. 😊

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#73014) walter70


walter70
tag

Üdvözlet!

Egy LG 60PB660V plazmát próbálok beállítani.Minden okés,kivéve,hogy az M1,M2 és a Duna se a HD,se a normál változat nem jön be.A szolgáltató DIGI kábel.124 csatorna bejön,de ezekre azt írja ki,hogy nincs jel.Tanácsot kérnék,hogy mi az amit még esetleg be kell állítani.Előre is köszönöm.

(#73015) Kroland25 válasza blakey (#73013) üzenetére


Kroland25
tag

Jaj de kipihentek vagyunk:)javítom Samsung UE55ES8000 típusú led tv-m! :R

Házimozi és ennek komponesnseinek beszerzésében lehetőségem van segíteni akit esetleg érdekel privin megtalál!!

(#73016) Kernel válasza walter70 (#73014) üzenetére


Kernel
nagyúr

A közszolgálati multiplexeket próbáld manuálisan:

Frekvencia: 1215000 MHz (HD) és 1285000 MHz (SD)
Moduláció: 256-QAM
Symbolrate: 6000

Többi multiplexen Sr. 6900.

Ha sehogy nem jó, akkor túl kevés a jelszint a sáv alján, amit okozhat a lakásban lévő túl sok, vagy szakszerűtlen leosztás, vagy eleve kevés jön be, akkor hibabejelentést lehet tenni.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#73017) walter70 válasza Kernel (#73016) üzenetére


walter70
tag

Köszi,próbálom.

(#73018) cintula187


cintula187
addikt

Sziasztok!

Jelenleg lassan 1,5 éves 50ut50 -mel nagyon meg vagyok elégedve. Ha jövő tavasszal cserélném le miket javasolnátok az idei hasonlo kategóriájú modellek közül? Addigra olcsóbbak lesznek :D

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#73019) Norbi 72 válasza cintula187 (#73018) üzenetére


Norbi 72
veterán

Akkor jövő tavasszal visszatérünk erre. :K

(#73020) walter70 válasza Kernel (#73016) üzenetére


walter70
tag

Sikerült,még egyszer köszi.

(#73021) robi-k válasza cintula187 (#73018) üzenetére


robi-k
őstag

Jövő tavasszal már nem fogsz tudni venni plazmát, más most is igen nehézkes :(

(#73022) cintula187 válasza robi-k (#73021) üzenetére


cintula187
addikt

Tudom. Most esett le hogy a pana leállt a gyártással.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#73023) Kernel válasza walter70 (#73020) üzenetére


Kernel
nagyúr

Szívesen, a pontosság kedvééért azért még hozzátenném, hogy kimaradt két tizedesvessző (amit nekem szakmai okból tudni illene, csak másolás közben valahogy nem tűnt fel), tehát helyesen:

121,5 és 128,5 MHz

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#73024) hunspikey válasza gg72 (#72989) üzenetére


hunspikey
őstag

Hali!

tisztáznám, hogy én miként látom panel drive üzemmódok kérdését:

sötét panel drive: erősebben poszterizál - kevésbé fals kontúrozik, alacsonyabb kontraszt, rosszabb fekete (kétszer világosabb mint a másik két drive), jobb árnyalatkezelés, minimális dither, kevés line bleed

közép drive: nem poszterizál, látható fals kontúr bizonyos mozgó képtartalmakkor, mély fekete, magas kontraszt, közepes dither, közepes line bleed hajlam

fehér drive: nem poszterizál, alig fals kontúrozik (jóval jobb mint a közép!), erős line bleed hajlam, mély fekete, iszonyatos kontraszt/fényerő - erős dither

Összességében nincs egyértelmű befutó - nálam mindegyikből van "kalibrálva" 2.4-es és 2.2-es gammával profil és így atom jól elvagyok. Csak egy pöcc a talón és vált a TV. Igen - attól függ, hogy mit nézek - ugyanis csak egy elméleti ideális világban kapsz olyan mastert, hogy arra a kalibrációval tétre befutóra rá lehet készülni. Hiába írják az okosok, hogy azt kell mutatni ami a lemezen van. Na és a használt gamma?

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#73025) walter70 válasza Kernel (#73023) üzenetére


walter70
tag

Nem tűnt fel,mert a tv is egyben írta,de a lényeg,hogy működik.

(#73026) gg72 válasza hunspikey (#73024) üzenetére


gg72
veterán

Kösz, ez számomra hasznos volt. Akkor én is megkérem majd a kalibráló kollégát, hogy többféle profilt hozzon létre.

(#73027) panada válasza gg72 (#73026) üzenetére


panada
tag

Arra azért készülj fel (illetve tisztázd a kalibráló kollégával előre), hogy az profilonként 6-7-8 eFt lesz, míg hunspikey kolléga saját maga állítgatja a tévéjét, hozzáértéssel, lelkesedéssel (és rászánt szabadidővel).

(#73028) gg72 válasza panada (#73027) üzenetére


gg72
veterán

Ok, kösz a tanácsot. ;)

(#73029) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok! Elgondolkodtam, hogy veszek egy plazma tv-t használtan. A márka mindenképp Panasonic és kB 60ezerig keresgélek. Milyen típust nézzek ennyiért Panasonicból? A másik kérdésem az, hogy mennyire kényes dolog ez a beégés? Ugyanis tv nézésre ugyan úgy használnám mit fimnézésre! Lcd-t ne ajánljátok mert nem tetszenek a szar fekete miatt, engem nagyon zavar. Kösz előre is a válaszokat!

(#73030) Heffi válasza Imi1981 (#73029) üzenetére


Heffi
őstag

Szia!

Szerintem a megcélzott összegért nincs eladó normális Pana készülék. A G20-as már jó választás lenne, de az még 100 eFt körüli áron van.

(#73031) Imi1981 válasza Heffi (#73030) üzenetére


Imi1981
veterán

Akkor az olx-en amiket láttam valószínűleg elég régi típusok lehettek mert sok volt 60e környékén. Akkor gyűjtögetek inkább. A beégés kérdésre tudsz válaszolni? Mennyire zavaró?Mennyire valós probléma ez?

[ Szerkesztve ]

(#73032) M_AND_Ms válasza Imi1981 (#73031) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Célozd meg a G20-ast, annál olcsóbb nincs! Sőt ebből még kifoghatsz garanciálisat is (az akkori 5 éves gari akciónak köszönhetően)

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#73033) Heffi válasza Imi1981 (#73031) üzenetére


Heffi
őstag

A probléma valós, de jó gazda szellemmel elkerülhető, azaz odafigyelést igényel.

Sajnos épp tegnap tapasztaltam, hogy az ismerőseim ST 50-én két logo ott virít, baloladalt Paprika tv jobb oldalt ATV HD felirat. De Ők ezt a két csatornát nézik felválva és észre sem veszik ezeket a ghost-okat.

Amit Te írtál, hogy fimezel is, az logo mentes, így sokkal kisebb sanszot jósolnák a tartós ghost/beégésnek. Ha véletlenül sokat néznél egy nem plazmabarát logos csatornát, a film úgyis kimossa az esetleges visszamaradt képelemeket. Illetve lehet trüközzni a túlpásztázás ki-be kapcsolgatásával is.

Amikor vásárolsz, úgyis ellenőrizni kell a panelt alapszínekkel, így kiderül mennyire figyeltek oda az előző tulajok.

[ Szerkesztve ]

(#73034) Heffi válasza M_AND_Ms (#73032) üzenetére


Heffi
őstag

Amit linkeltem, az épp garis.

(#73035) Imi1981 válasza Heffi (#73033) üzenetére


Imi1981
veterán

De ez mennyire látszik? Azért kérdezem mert amoledes telefonon vagy és annál is sokan írták milyen gáz stb, azt épphogy látni és csak akkor mikor egyszínű fehér vagy kék a kijelző. De ezt használat közben észre sem venni. Persze tudom ez más de azért érdekel. Keresgélek Googlen képeket hátha van.

(#73036) Heffi válasza Imi1981 (#73035) üzenetére


Heffi
őstag

Nekem is volt tartós ghost-om, egy AP-s karika. Csak akkor láttam, ha kerestem.

Ez a dolog ne tántorítson el a plazma mellől, mert ebben az árfekvésben nem találsz jobb képű megjelenítőt. Ne vegyél olyat, amit beégettek és kis odafigyeléssel nem lesz gondod neked sem. Amúgy is a bejáratás alatt érzékenyebb a panel, és nem hiszem, hogy ilyen kevés üzemórás készüléket találnál használtan.

(#73037) Imi1981 válasza Heffi (#73036) üzenetére


Imi1981
veterán

Hát igen azért nem szeretnék lcd tv-t mert zavar a fekete helyett a szürkeség, fekete nélkül szar a kontraszt stb. Persze ez sötétben gáz inkább de én sötétben nézek filmet mert úgy jó. Szerintem gyűjtök a g20-ra inkább mint hogy szart vegyek. Ha meglesz jövök kérdezgetni :-).

(#73038) Heffi válasza Imi1981 (#73037) üzenetére


Heffi
őstag

Nem árt sietni, mert nagyon gyér a kínálat mostanában, ugyanis nincs utánpótlás.

(#73039) hunspikey válasza panada (#73027) üzenetére


hunspikey
őstag

Hát meg ugye az is probléma, hogy ha a kalibrátor nem custom módot kalibrál, akkor eleve cink van, mert pro-ból kettő van aztán azt meg eleve csak a TV-n tudod váltani - míg a customot, lehet a pana alkalmazásából (ha olyan TV-d van) Szóval nem egyszerű és nem egyértelmű, mert én pl nagyon nagy bajban lennék, ha bluray bemenetre össze-vissz két képi módot tudnék beállítani.

Mondjuk ha már pl ez a helyzet, akkor csinálj egy 2.2-es és egy 2.4-es közép drive-os profilt. Én a 2.2-est egy picit emelt alsó gamma értékekkel csinálnám meg, a 2.4-est meg nullásra hoznám. Ez már mindig a legélhetőbb beosztása a két pro módnak.

Vagy ha olyan TV-d van akkor szedd le a pana alkalmazását és végtelen hosszan segítek neked bármiben ami kérdésed van - csak ellenőrzésképpen én kihívom a Jánost- egy műszeres kalibrációra - és akkor az is eldől, hogy mennyire lehet szemre, illetve fényképezőgéppel "kalibrálni". Mondjuk annyira tetszik az eredmény, hogy nem igazán izgatna az sem, ha kiderülne, hogy a fehér targetem nem D65 hanem kicsit melegebb vagy hidegebb.

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#73040) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

50ST50 újonnan vett, alap 30as kontraszton, normálon hagyva. pixel csusztatás bekapcsolva, 90min után kilövi magát beállítva. Állítólag erre kellett volna figyelni annak aki nem játszik rajta és az idő nagyjában filmet, sorozatot néz.

Ehez képest kb 200h után aminek 70% film és sorozat és 30% rtl klub, euronews, mtv... után jó látható az RTL klub, Euronews ikon.

elég nehéz fotózni de itt pl euronews logo. [link]

Ami pofánverős, hogy a filmek végén lévő stáblista futási helye kivehető!!!

Mondjuk úgy finoman szólva megbántam, hogy plazmát vettem pedig én tényleg a keveset használom és annak is túlnyomó része az film/sorozat nuku plazmák réme pcs játék.

Lehet ezt gariztatni, még garis a tv? Bármit csinálni vele?
Egy ilyet ajánlottak külföldi forumon [link] ez végigfutott de semmit se segített.

Tényleg baromi pipa vagyok ez rosszabbodik 2év után kidobható egy anno 290.000Ftért vett tv?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#73041) Dorian válasza Dare2Live (#73040) üzenetére


Dorian
félisten

Told neki a fehérmosást, alkalmanként fél órát.
Normál helyett a true cinema módot javaslom.
Nem garizható.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#73042) liszi70 válasza Dare2Live (#73040) üzenetére


liszi70
nagyúr

Na de meddig láthatóak a szóban forgó logók? Pár perc? Az öko-mód be van kapcsolva, és világosban tévézel vagy sötétben?

"Ami pofánverős, hogy a filmek végén lévő stáblista futási helye kivehető!!!"

Na de meddig? Pár perc más képtartalom hatására el kell múlnia.

Egyébként a képvisszamaradás, ghosting teljesen természetes velejárója a plazmának és sokkal kisebb képhiba, mint az LCD-k betegségei.

[ Szerkesztve ]

(#73043) Dare2Live válasza liszi70 (#73042) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"Na de meddig láthatóak a szóban forgó logók? Pár perc?"

A fotót azután csináltam, hogy 2ht futott ez a "Burn In Fix, Ghosting Fix" video.
Ha világos kép film közben is szépen látható olvasható euronews, rtl klub, language.... felirat.

Dorian: Melyik fehérmosást javaslod?

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#73044) Gicz válasza Dare2Live (#73040) üzenetére


Gicz
addikt

Hát nézd, az RTL klubnál csak az euronews logója szarabb, 100% fehér karika, hogy a fenébe ne hagyna nyomot egy plazmán? A helyedben ezeket zoomolva nézném, nem hiszem, h egy hírcsatornán nagyon sok érdekes dolog történne a képernyő szélén.

Mindazonáltal sajnálom, hogy ez történt veled. Egyébként a filmek nagy része nem 16:9 hanem szélesebb, az rtl, és az euronews logója pedig eléggé fent van, szóval simán lehet hogy az a terület 95%-ban csak a logót kapta, semmi mást, mert nem volt ott film ami kimossa. Szerintem erre figyelj oda. A fehérmosás egyébként meglepően jó hatásfokkal működött nekem natgeó logó eltüntetésénél. A másik módszer hogy beteszel egy filmet, zoomolod h kitöltse a teljes képernyőt, kontraszt maxra, és "megnézed" 2-3x.

(#73045) liszi70 válasza Dare2Live (#73043) üzenetére


liszi70
nagyúr

Az öko-mód be van kapcsolva, és jellemzően világosban nézed a tévécsatornákat?

(#73046) Dorian válasza Dare2Live (#73043) üzenetére


Dorian
félisten

A menüben megtalálod, 1 fajta van.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#73047) athomi válasza Dare2Live (#73040) üzenetére


athomi
veterán

Az Euronews logó brutál plazmagyilkos, nagy, fehér, tömör kör. Ha 2 órás mosás után még látszik a logó, egyáltalán nem biztos hogy beégett. Valaki 2 héten át napi 2 órát mossa, mire kijön a logó a panelből. Mindenesetre oda most ne eressz statikus elemet.

[ Szerkesztve ]

(#73048) DougButabi válasza athomi (#73047) üzenetére


DougButabi
tag

Itt valamit nem értek?

Minden LCD VS Plazma vitában elhangzik, hogy a mostani tévék már nem égnek be, meg ez egy régi mendemonda, meg nagyon extrém helyzetnek kell lennie, ahhoz, hogy beégjen.

Azt fórumtársunk alig használta a TVjét, és már beégett..

Én most tervezek váltani, egy régi alap philiphs LCD-ről, mert nagyobbat szeretnék, és nagyon idegesít a világító fekete.

Van családom, és biztos vagyok benne, hogy nem tudom rávenni őket ilyen zoomolgatós, meg kapcsolgatós dolgokra.
Vagyis bekapcsolják, nézik, ahogy jólesik. Napközben elég sokat.

Szóval számíthatok beégésre?
Ilyen paraméterek mellet, vegyek inkább LCD-t?

Nagyon tanácstalan vagyok, mert összenézhetek egy csomó TV-t, olvasgathatok teszteket, de azt nem tudom meg előre, hogy lesz e beégésem, és ha igen, mennyire fog zavarni?.....

(#73049) MasterMark válasza DougButabi (#73048) üzenetére


MasterMark
titán

Amit ő mond az nem beégés, csak ghost, és az normális.

Switch Tax

(#73050) Kernel válasza DougButabi (#73048) üzenetére


Kernel
nagyúr

Kontrasztot le kell venni annyira, hogy a logó ne vakítson, úgy nem olyan vészes. Bár lehet, típusfüggő is a dolog.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.