Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19001) Daffni2 válasza FanTomasz21 (#19000) üzenetére


Daffni2
addikt

Biztosan ide szántad ezt a hozzászólást?

"Aki ad,az nyer"

(#19002) FanTomasz21 válasza Daffni2 (#19001) üzenetére


FanTomasz21
tag

gondoltam van itt pár ember aki ért a tv-khez komolyabban így igen. Hová kellene írnom akkor?

hmm jah lehet érdemesebb lenne az lcd topikba beirnom ez a plazmás elnéztem :D

[ Szerkesztve ]

(#19003) spiky03


spiky03
veterán

Most értem haza az Aréna leendő MM-ből.
Ott láttam elsőnek kirakva ST50-et. Természetesen nem volt bekapcsolva, csak a körülötte lévő lcd/led. Gondolom nehogy az emberek meglássák már messziről a minőséget és átpártoljanak a plazmákra. :D

Utána bementünk a szemben lévő Pana boltba, és volt egymás mellett VT-ST-GT.
Mondjuk a VT épp a ritmus dáridó ment a Bangó családdal. :D A másik kettőn meg valami demo videó. Annyi, hogy nem épp egy időben, hanem kb 10mp késéssel. De olyan nagy különbséget nem láttam a GT vs ST között.
Úgyhogy már nyugodt szívvel veszem majd meg decemberben az ST.

Jah és nem tudom, hogy hol élnek az MM-ben, mert az ST-t 240-ért árulták. :Y Miközben mindenhol már 200 az ára.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#19004) BBéci válasza FanTomasz21 (#19002) üzenetére


BBéci
titán

Az LCD topikokban valóban kevesebb hozzáértő tartózkodik, mint itt, ezért megértem, hogy hozzánk fordultál. Viszont tévészerelők ritkán járnak erre.
Az sokszor, többen leírtuk, hogy a csatlakoztatásokat kikapcsolt, sőt, áramtalanított készülékeken szabad végezni. Egyesek nagy mellénnyel mondogatják, hogy Ők bizony tojnak erre és még semmijük nem romlott el.
Csupán szerencséjük volt, ami nem tart örökké.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19005) Petyus87 válasza spiky03 (#19003) üzenetére


Petyus87
aktív tag

Megerősítem...
Én az europarkban voltam... Plazma alig van ami pedig van az túl van árazva... Persze az LCD-t meg a Led LCD-t nyomják mint az atom... Talán az Euronics ami a legszimpatikusabb az összes közül.. Árban is, meg kínálatban is(legalább is a Kökiben található), bár az ott dolgozók jelentős része nincs képben... A Fórumban olvasottak után el lehet mondani azt, hogy inkább ők tanulnak tőlem... Vicces :) De nagyon jó érzés így menni nézelődni...

Amúgy néha én is elagyalok, hogy miből él meg az MM... Mert, akinek egy kicsit is számít a pénz és tudatos vásárló, az biztos nem ott vásárol...

[ Szerkesztve ]

(#19006) DM-Fan válasza FanTomasz21 (#19000) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Mindig le szoktam írni itt a topicban is, hogy HDMI-kábelt csak kikapcsolt, sőt, lehetőség szerint áramtalanított készülékek mellett csatlakoztassák a user-ek, hiába hot-plugable a szabvány. Bizonyos készülékekre már oda is írják a HDMI-portok alá, hogy "Don't hot plug!" Legutóbb pont itt, a PH!-n láttam ilyet az Egreat R6S videotesztjében (lásd 3:00 környékén).

Szóval tanulópénz.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#19007) FanTomasz21 válasza DM-Fan (#19006) üzenetére


FanTomasz21
tag

értem, hát jah tanulópénz tényleg. Eddig nekem is a többivel ( monitor másik tv akkor szerencsém volt, sőt annak örülhetek hogy a laptopot vissza fele nem nyirta ki) Innentől odafigyelek. Ebayen találtam alaplapot a tv-hez megrendelem hátha életre kel! köszi a válaszokat!

(#19008) spiky03 válasza spiky03 (#19003) üzenetére


spiky03
veterán

Jah és még annyit, hogy kicsit furcsa volt, hogy szürke volt a talpa. :)
De megszokható, max lefújom feketére. :DDD
Amúgy az az üveg szerűség körben a káván nem olyan vészes.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#19009) zsero válasza DM-Fan (#18922) üzenetére


zsero
aktív tag

Köszönöm, végigolvastam a manualt!

Két kérdésem lenne még:
- Ez a TV a CI foglalattal + MPEG4 tunerrel akkor kompatibilis mind UPC mind MindigTV Extra vételre? Nem kell set-up box?
- A manual azt írja, hogy a SCART-on átmegy az RGB-jel. Ezek szerint hozzá tudom kötni egy laptophoz egy VGA -> SCART kábellel? Valaki próbált így Pana plazmát meghajtani?

(#19010) BBéci válasza zsero (#19009) üzenetére


BBéci
titán

Nem kell set TOP box. Régen a tévék tetejére tették, azért ez a neve.
Összeköthető úgy, de nem ajánlott más, csak HDMI.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19011) zsero válasza BBéci (#19010) üzenetére


zsero
aktív tag

Tudom, hogy képminőségben össze sem hasonlítható a HDMI/DVI meg az öreg VGA, csak pont egy régebbi laptopot kellene tudni néha rákötni a TV-re, és ezért lenne fontos tudni, hogy ez működik-e. Ezek szerint akkor ez járható út, egy sima olcsó VGA - SCART kábellel?

(#19012) BBéci válasza zsero (#19011) üzenetére


BBéci
titán

Járható út, de legalább valami normális kábelt használj, ne az olcsóságra törekedj! Kivéve, ha Windows-t akarsz megjeleníteni a tévé, mert filmekhez, fényképekhez fontosabb a jó minőséget biztosító kábel.
DVI kimenet sincs a lapotopon? Hány éves szerkezet?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19013) zsero válasza BBéci (#19012) üzenetére


zsero
aktív tag

Egy Thinkpad X61s, nem olyan régi, csak könnyű és kicsi (1.4 kg) és semmilyen módon nincs rajta DVI (még a dokkolóra sem jön ki).

Még a végén Raspberry Pi lesz a megoldás :-)

[ Szerkesztve ]

(#19014) qssoi


qssoi
csendes tag

Megérkezett az ST50.
Kösz mindenkinek!

Tudnátok javasolni hozzá 3D szemüveget?
Nem rég a MM-ben azt mondták egy Samut vegyek, mert1/3 áron van a Panához képest, csak az a baj, hogy nem kérdeztem meg mégis milyen szemüveget. (típus) Kölkök leszedik a fejem egy 3d-és moziért.

thx

[ Szerkesztve ]

(#19015) Petyus87


Petyus87
aktív tag

Az Edigitalnál egy emberke így nyilatkozik a TX-P42X50-es Panáról :D

varga gábor (2012/10/07)
Ami tetszik: nem rossz
Ami nem tetszik: nem is jó
vettem egy ilyet mert egy \"szakértő\" fórumban rámbeszélték, fontos hogy sose higyjünk az ilyen szaértőknek mert lehet hogy a régi videoton tv-hez viszonyítják hogy jó, de közben a normális igényű embernek csalódást okoz az ajánlott készülék, mint pl. nekem, nagyon ratyi képe van, most intézem a cserét, inkább ráfizetek de veszek egy jobbat

Részemről nem értek egyet vele... de gondolom a tisztelt zsűri sem :))

(#19016) erdoke válasza Petyus87 (#19015) üzenetére


erdoke
titán

Attól függ, mit és milyen távolságról néz. Lehet, hogy a forráson kellene javítani még egy HD Ready tévéhez is.
Vegyen az árából belépő 37-es LCD-t, annak aztán jó képe lesz azzal a forrással, amivel a 42X50-nek sem. :))

A legjobb aláírás a héten

(#19017) Petyus87 válasza erdoke (#19016) üzenetére


Petyus87
aktív tag

Egyébként szerintem kamu értékelés (már ha lehet ilyet az E oldalán), mert semmi konkrétumot nem ír le...
Ez aztán nagyon építő jellegű volt... De 20 embernek mégis tetszett ahogy látom... :W

(#19018) M_AND_Ms válasza Petyus87 (#19015) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Az ilyen értékeléseket elolvasás után el is felejtem.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#19019) Octopus21


Octopus21
aktív tag

Holnap majd megírom én is a véleményem, vagy holnapután. Rohadtul várom már:) Ja és őszinte leszek:)

(#19020) pongi1 válasza qssoi (#19014) üzenetére


pongi1
tag

Olvasd el ezt [link], én tegnap a tesztelt Samsung szemüveget rendeltem a tévéhez.

Más:
Tegnap megrendeltem a tévét, viszont most azon gondolkodtam, hogy a tévét egy forgatható konzolra téve javíthatok a központosságon filmnézés közben. Jelenleg az ülőhelyekhez képest jobbra van/lesz a téve a nappaliban. Megnéztem az 50ST50 kezelési útmutatóját, mely szerint 300x400 a felfogatás a konzolra. Ez a konzol [link] nagyon jó lenne nekem a fentiek megvalósítására? 80 kg a teherbírása, így gondolom a 22 kg-os tévét még a 66 cm-es erőkaron is elbírná, nyilván úgy van méretezve.

Azért kérdezek rá, mert a boltban pl. egy Harmantrade tartóra azt mondták, hogy nem jó (pedig a méretek alapján szerintem jó lett volna), válasszak másikat, viszont náluk nem volt nekem megfelelő.

[ Szerkesztve ]

(#19021) liszi70 válasza Petyus87 (#19017) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Ez aztán nagyon építő jellegű volt... De 20 embernek mégis tetszett ahogy látom..."

Tök mindegy, hogy hány Tetszik van kiírva, egy ember is nyomhat 20x..

[ Szerkesztve ]

(#19022) pongi1 válasza Petyus87 (#19015) üzenetére


pongi1
tag

Saját tapasztalat alapján én is írtam ilyet egy 50ST50-ről, de azt valami gagyi DivX filmmel nézegettem (elméletileg nem is a képminőség, hanem a lejátszó tesztelése volt a cél). Na az tényleg széteső kép volt, de kérdem én, miért vesz valaki ilyen kaliberű tévét, ha agyontömörített anyagot akar rajta nézni, mert ugye a véleményéhez az is hozzá tartozott volna, hogy leírja milyen anyag nézése közben volt ratyi a kép. Így ez szerintem értékelhetetlen. Jobb oldalakon szokott lenni egy lehetőség, ahol az ember jelzi, hogy az adott értékelés számára mennyire volt hasznos. Számomra ez teljesen haszontalan lett volna.

(#19023) Petyus87 válasza pongi1 (#19022) üzenetére


Petyus87
aktív tag

Én is részben Divx, filmeket fogok nézni a Panán. Azért esett rá a választás, mert tudja a 24 p kadenciát és ár érték arányban a legjobb választás, konkrétan ez a legolcsóbb és a legjobb megoldás a számomra.

(#19024) erdoke válasza pongi1 (#19022) üzenetére


erdoke
titán

SD tartalmakkal főleg jobb képe van a HD Ready X50-nek, mint egy belépő Full HD LCD-nek. Utóbbi a híg fosch kategória. Valószínűleg SD tévé adást tettek a plazmára, de ott még aránytalanul rosszabb lesz az LCD.

A legjobb aláírás a héten

(#19025) pongi1 válasza Petyus87 (#19023) üzenetére


pongi1
tag

DivX filmek között is van nagy eltérés, valahol azt láttam, hogy az mkv-kat is ebbe a kategóriába sorolták, de amit én néztem az valami gagyi, régi volt, tehát a DivX alatt én alapból azt értettem. A hangsúly inkább azon lett volna a hozzászólásomban, hogy konkrétum nélkül kijelentette, hogy rossz a képe.

(#19026) Petyus87 válasza erdoke (#19024) üzenetére


Petyus87
aktív tag

Lehet, hogy butaságot kérdezek, de mit értünk "SD" tartalmak alatt?

(#19027) erdoke válasza Petyus87 (#19026) üzenetére


erdoke
titán

720p alatt mindent: nem HD DivX/Xvid, nem HD tévé adás, DVD, stb.

A legjobb aláírás a héten

(#19028) Petyus87 válasza erdoke (#19027) üzenetére


Petyus87
aktív tag

Köszönöm, akkor nekem pláne megfelel a dolog :K

(#19029) vtechun


vtechun
veterán

az 50st50 belső Média kiszolgálós cuccát próbálta már valaki? látja az xbmc upnp-s megosztását, de rohadtul nem játszik le onnan semmit, nem támogatott file-t ír mindre... érdekes..

(#19030) nuke7


nuke7
veterán

sziasztok,

Panasonic Tx-p46s20e egy évesen mennyit érhet, állítólag kevés üzemórával..? :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#19031) ZEN1TH


ZEN1TH
őstag

64E8000 teszt by hdtvtest.co.uk

https://www.flickr.com/photos/hartmanntamas/

(#19032) erdoke válasza nuke7 (#19030) üzenetére


erdoke
titán

Korábban nem tavalyi 3D-s modellt kerestél? Vagy nem te voltál, akinek mindenképpen 46-os méret kellene, és ez csak véletlen egybeesés? :)

A legjobb aláírás a héten

(#19033) nuke7 válasza erdoke (#19032) üzenetére


nuke7
veterán

:N
én a 42es ST50-et néztem ki, aztán összehasonlítani még nem sikerült az UT50-el - viszont nekem nem fontos a 3d meg a smart tv.
így lyukadtunk ki a g30-hoz, de sehol nincs normális áron... - mert ugye az hasonló minőség 2D-ben mint az ST50.
és akkor találtam egy ilyet - elv. alig használtan - de nem tudom, hogy van-e olyan jó képe mint az ST50-nek, lenne-e értelme ezt venni helyette.

https://youtube.com/user/nuke7

(#19034) erdoke válasza nuke7 (#19033) üzenetére


erdoke
titán

Nincs olyan jó képe, mint a G30-nak vagy az ST50-nek, nem is NeoPDP panel. A kérdés az, hogy elég jó képe van-e neked?

A legjobb aláírás a héten

(#19035) gomzol válasza nuke7 (#19033) üzenetére


gomzol
tag

Itt nem is olyan rég legalább ketten jelezték, hogy várhatóan eladó lesz a G30-asuk:
18102
18996
;)

[ Szerkesztve ]

(#19036) mutyi


mutyi
őstag

Mit gondoltok LG 50PZ250 típusú tv ér használtan 169 ezer ft-ot? Valami boltban volt, gondolom kiállított darab lehetett. 1 év garit adnak rá.
Vélemény?

(#19037) erdoke válasza mutyi (#19036) üzenetére


erdoke
titán

Nem.

A legjobb aláírás a héten

(#19038) mutyi válasza erdoke (#19037) üzenetére


mutyi
őstag

Túl megbízhatatlan, hogy mennyi órát ment idág?

(#19039) erdoke válasza mutyi (#19038) üzenetére


erdoke
titán

Szerintem újonnan ér kb. annyit.
Hupsz, ezt még szerkeszthettem volna az előzőbe. :B

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#19040) junkpod


junkpod
nagyúr

sziasztok, lenne egy kábel kérdésem: Pana S30 és Pana EH67 van összekötve:
- antenna EH67-bemajd ki, tovább tvbe
- hdmi a két készülék özött
- scart a két készülék között

Azt figyeltem meg, ha bekapcsolom az EH67-est, akkor a digitjel minősége a 100% közeli értékekről leesik 40-50%-ra, míg a jelerősség nem változik.
- Volt egy kis mozgatásra érzékenysége az antenna kábelnek, azt csonkoltam és megszüntettem. De a jelminőség esés továbbra is megmaradt.
- elkezdtem kihuzgálni (kikapcsolt készüléknél) a kábeleket egyesével, először scart, semmi javulás
- következett a hdmi,.. na ez a ludas, ha ez nincs bedugva kkor a jelminőség nem érzékeny az EH67 állapotára.

A kábelek a tv és a felvevő között egy "csatornában" futnak a "fal" mögött, nincs módom szeparálni őket. Nem tudom most mit cseréljek:
- hdmi nem jó és kiadja a zavarást
- EH67-S30 közti antenna nem eléggé árnyékolt

Valami jó tanácsotok lenne?

Box's don't touch!

(#19041) DM-Fan válasza nuke7 (#19030) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Nagyon maximum 140 eFt-ot, előny, ha mondjuk 5 év gari van rá.

junkpod: feltehetőleg az általad felvázolt két eshetőség valamelyike áll fenn. Hogy melyik, azt csak teszteléssel fogod tudni kideríteni.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#19042) Toobee válasza DM-Fan (#19041) üzenetére


Toobee
veterán

Ennyire azért nem kell félni a használttól. Én magamtól simán vennék használt plazmát, és biztos van még rajtam kívül is olyan, aki úgy vigyáz rá, mint a hímes tojásra. Ha még van rajta 4 év garancia, illetve látszik az eladón, hogy nem csak tárgyként nézett rá, hanem, mint társra, akkor simán meg lehet venni használtan is.

https://barbieripnk.hu/

(#19043) vtechun


vtechun
veterán

a gyuruk ura 2 toronyban a végén, a heves harcokban, amikor "rangatjak" a kamerat, akkor nektek is csinalj ilyen pirosnak tuno foltokat? ez bene van a filmben? vagy ez lenne a foszfor lag? mert elegge idegesito volt...

(#19044) DM-Fan válasza Toobee (#19042) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Teljesen mindegy, mennyire vigyáz rá az ember! Nem attól problémás a használt termék, hogy karcos, vagy leharcolt, hanem azért, mert ment. Elektronikai eszköznél a használat kritikus, az alkatrészek fáradnak, veszítenek eredeti teljesítményükből, majd egyszer csak bemondják az unalmast. Hiába vigyázol rá, óvod portól, hőtől, bármitől, ez bekövetkezik. Minél idősebb egy készülék, annál nagyobb az esély a meghibásodásra. Ezért is írtam, hogy előny, ha mondjuk 5 év garanciás volt eredetileg a gép.

Get Moded!

(#19045) gyiku válasza gg72 (#18994) üzenetére


gyiku
nagyúr

hol veszed at?
elore fizetsz, vagy a helyszinen?
gari hova szol es mennyi ido?

kulfoldi vasarlasnal az itthoni garra ezt talaltam:
A jótállás az Európai Unió országaiban, az Európai Gazdasági Térség országaiban valamint Törökországban, Makedóniában, Szerbiában, Horvátországban, Bosznia-Hercegovinában és Svájcban érvényes azokra a termékekre, amelyeket kizárólag ezen országok valamelyikében vásároltak és használtak. Amennyiben a vásárlási hely országa eltér a használati hely országától, akkor a készülékhez nyújtható szolgáltatásokra a használati hely országának megfelelő határidők és feltételek vonatkoznak, kivéve akkor, ha a vásárlási hely országában a jótállási időtartam hosszabb, mint a használati hely országában. Az utóbbi esetben a vásárlási hely országában érvényes jótállási időtartam használatos.

ezek szerint ha angliabol veszem 5 ev garral, akkor az itthon is 5 ev gart jelent? (csak oldd meg a szallitast, ugye. ezert jatszhat a labancoktol valo vetel)

hüllő

(#19046) Mezga Aladár válasza junkpod (#19040) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Próbáld meg a hálózatit megforgatni.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#19047) erdoke válasza vtechun (#19043) üzenetére


erdoke
titán

A hosszú hétvégén rágtam át magam a három BD50-en, nem vettem észre az általad említett jelenséget (50G30).

A legjobb aláírás a héten

(#19048) gg72 válasza gyiku (#19045) üzenetére


gg72
veterán

Sopronhoz legközelebb Wr. Neustadt-ban lehet átvenni (Elektro-Shop Köck), ez innen 40km, vagyis közelebb van, mint pl. Győr... A helyszínen lehet fizetni kárytával is, de ez ugye bolttól függ. Más boltoknak van Bécsben, pl. az SCS-ben átvevőpontjuk. Garancia gondolom Ausztriába szól, de ennek még utána kell kérdeznem.

(#19049) vtechun válasza erdoke (#19047) üzenetére


vtechun
veterán

majd megpróbálom levideózni, aztan abbol kivagni :)

(#19050) Gabesz26 válasza Gabesz26 (#18992) üzenetére


Gabesz26
senior tag

Ma már 369 ezer az 50GT50, ha így halad hétvégére bemegy 350 alá :DDD
Viccet félre téve végre valami kis jó hír is jön a Pana felől, ha már az 5 éves akció elmarad.
Egyre jobban tetszik a GT. Szolgáltatásban, designban stb... sokkal többet ad egy ST-hez képest, és ez az árkülönbözet már elfogadható a többlethez mérten (bár ha még esetleg tovább csökken sztem azért sem haragszik meg senki :) ).

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.