Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86001) tobias40 válasza bucsher (#86000) üzenetére


tobias40
veterán

Kíváncsi leszek mennyi link lesz ilyen lehetőségre... :K
Páran rávetődnénk attól függetlenül hogy lehet hogy még annyit sem ér meg egyes emberek szerint! ;]

(#86004) DM-Fan válasza Csöves (#85979) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Igen, a 30-as szériánál volt nagyon szembeötlő a dolog, ott valamibe csúnyán belenyúltak, a későbbi évjáratokban már nem volt érzékelhető.

Get Moded!

(#86007) DM-Fan


DM-Fan
Topikgazda

Az utolsó pár személyeskedő, illetve a kivándorlás-centrikus HSZ-eket gyomláltam, CheGhost bölcs HSZ-ére pedig felhívnám a figyelmet és kérem az abban foglaltak szem előtt tartását! Köszönöm!

Eddig szemet hunytam a hirdetésekre való hivatkozás fölött, nem mászok vissza gyéríteni őket, mert amúgy is elég pangós már a topic, de ezentúl kérném, hogy a szaktopicban mellőzzük legalább a konkrét árazási és adás-vételi témák megvitatását, hirdetésekre való hivatkozást. Van erre is külön topic!

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#86008) darthdenes


darthdenes
tag

Miután nem nagyon volt konkrétum az alap kérdésre, hogy megugorható e x60 képminősége minimum 55colos méretben 300k alatt ledben. Folytatnám azzal, hogy fellelhető pár Samsung e8000 is az hirdetések között. Gondolom ez már azért megugorja ezt a szintet.
Valami vélemény/tapasztalat a típusról?

(#86009) salapp válasza darthdenes (#86008) üzenetére


salapp
addikt

A helyedben, ha volnék, én ezt a bontatlan, gyári garis OLED-et hoznám el, mégha kicsit rá is kell fizetni a keretre.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#86010) Csöves válasza DM-Fan (#86004) üzenetére


Csöves
senior tag

A képernyő nagyságától függetlenül minden méretre igaz?

Aquila non captat muscas.

(#86011) Márk válasza darthdenes (#86008) üzenetére


Márk
senior tag

Miért ragaszkodunk a ledhez?

Használt plazma nem játszik?

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#86012) Ijk válasza darthdenes (#86008) üzenetére


Ijk
nagyúr

Az az igazság hogy 300 körül elég sok tv megugorja az x60 szintjét, bár ez hogy miben más kérdés. Kontrasztban tudja egy lcd hozni, fényerőben felülmúlja, felbontásban felülmúlja, betekintési szögekben, képhomogenitásban, mozgásmegjelenítésben gyengébb. Neked kell eldöntened mit akarsz nyerni és mit beáldozni. Nézési táv mennyi, mit nézel, milyenek a szoba fényviszonyai, milyen minőségű tartalom.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#86014) DM-Fan válasza Csöves (#86010) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Igen.

Get Moded!

(#86015) Voice24 válasza DM-Fan (#86004) üzenetére


Voice24
őstag

Már nosztalgiával gondolok vissza azokra a hónapokra, amikor panaszkodtam a sötét kép miatt, szépen le lettem hurrogva többek által, hogy velem, illetve a szememmel van a baj... ;]

(#86016) MasterMark válasza Voice24 (#86015) üzenetére


MasterMark
titán

De nem sötét a kép. Csak lejjebb veszi a fényerőt, ha majdnem teljes képernyős a fehér.

Switch Tax

(#86017) DM-Fan válasza Voice24 (#86015) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Senki - rajtad kívül - nem állít olyat, hogy sötét a kép. Korlátozott a maximális fényerő a többi modellhez képest - amelyeknél egyébként senki nem használja ki közel sem a 100%-át annak, amit tud a TV. Egy 30-as szériás modellt is be lehet kalibrálni tökéletesre. Egyszerűen nincs benne annyi tartalék, mint a többi modellben. Ennyi. Egyébként ha ennyire nem tetszett, nem értem, hogy miért nem cserélted le azonnal. :U

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#86018) Voice24 válasza MasterMark (#86016) üzenetére


Voice24
őstag

Ebben tévedsz, nem veszi vissza magától a fényerőt, ez alapból sötét. Nem akarok ezen újabb vitát nyitni, lényegében DM-fan is elismerte ezt, és anno nem csak én jeleztem. Más úgy fogalmazta meg, hogy mintha valami szürkés lepel lenne a tévé előtt, én inkább úgy illusztráltam, hogy mintha esti focimeccsen csak a fele világítás működne a stadionban.
De mondom, nem akarok ezen újabb vitát nyitni, többet nem is szólok hozzá. :)

Ui.: most már nincs vele bajom, megszoktam, hogy ilyen.

DM-Fan: keress vissza nyugodtan, nem én voltam az egyedüli...

[ Szerkesztve ]

(#86019) DM-Fan válasza Voice24 (#86018) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Tudom, miről beszélsz, de ez sajnos feature volt ennél az évjáratnál, nem pedig bug. :(

Get Moded!

(#86020) Voice24 válasza DM-Fan (#86019) üzenetére


Voice24
őstag

Ezt el is fogadtam, így jártam, pont rossz évben gyűlt össze a keret az új tévére... :)

(#86021) DM-Fan válasza Voice24 (#86020) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Szerintem elég sok LCD-vásárló járt rosszabbul Nálad abban az évben (is). :D

Get Moded!

(#86023) psg5 válasza Pityu89 (#85988) üzenetére


psg5
veterán

Koszi mindenkinek!
Rendelem a chromecastot.

F.K.T.

(#86024) Kernel válasza Voice24 (#86018) üzenetére


Kernel
nagyúr

Mivel itt pontosabban fogalmazva szerintem a kontrasztról van szó (fehérszint) nem pedig a fényerőről (brightness vagyis feketeszint), ezt úgy érted, hogy maximális kontraszton is túl gyenge, szürkés?

Normál vagy Game módban is?

Más kérdés persze, amikor az áramkorlát miatt egy ponton behatárolja a kontrasztot, többé vagy kevésbé látható módon.

Eco menüpont van annál?

Nyilván nem azt vonom kétségbe, hogy kisebb teljesítményre tervezték a szériát, de azon belül hátha kihozható belőle több is.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#86025) salapp válasza Kernel (#86024) üzenetére


salapp
addikt

Hát én nem tudom, nálunk ha az 1720 lumen fel van kapcsolva, akkor talán kicsit fakóbb, de így is teljesen jó (THX mód, mindenféle PNR, meg egyebek: KI) . A haveromnál az 50X60, na azt valahogy eléggé kontrasztszegénynek, "fátyol mögülinek" érzem és nem kell hozzá erős környezeti fény. Legközelebb újra megnézem másik havernál az 50ST60-at, hogy élénkebbnek látom-e nagyjából azonos körülmények között.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#86026) darthdenes


darthdenes
tag

Felbontást és méretet növelnék. Tökéletesen szemből nézem középről. Fekete szint azért a mostanit érje el.
Ami aggaszt az a led felhősösdése illetve a mozgás megjelenítése. Nem szeretem ha gyorsabbnak hat a mozgás mint a plazmán. Olyan mintha az egész fel lenne gyorsítva.
Van valami ajánlott konkrét típus? Csak mkv futna rajta.

(#86027) junkpod válasza Voice24 (#86020) üzenetére


junkpod
nagyúr

S30am van nekem is, autó fényerő módban használom, valóban nem egy hdr LCD fényerősséget ad, de tényleg csak megszokás kérdése és vigasztaljon, hogy nem fog beegni és tovább lesz hibátlan a panel... :)

Box's don't touch!

(#86028) Márk válasza darthdenes (#86026) üzenetére


Márk
senior tag

Milyen távolságról néznéd a leendő tv-t?

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#86029) Ijk válasza darthdenes (#86026) üzenetére


Ijk
nagyúr

Szerintem a milyen tv-t vegyek topikban kérdezz.
Uhd-hez 55”-nál 1,5m-rol latod a kulonbseget, 65”-nal 2m-rol. 3m-re peldaul 65”-ban mar egy 720p tv is eleg lehet, uhd meg 110”-on kezd szembetuno lenni.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#86030) Voice24 válasza Kernel (#86024) üzenetére


Voice24
őstag

True Cinema módban nézem, minden felesleges dolog ki van kapcsolva. Igen, valószínűleg ténylegesen a kontrasztról beszélünk.

(#86031) darthdenes válasza Ijk (#86029) üzenetére


darthdenes
tag

Jelenleg 50x60-t nézek 2.5-3m-ről.
Ami aggaszt a ledeknél az a mozgás megjelenítés. Fentebb írtam az okokat amik zavarnak.
Felbontásban meglepődve tapasztaltam, hogy kikoptak a 1080p tv-k. Nem követem a piacot már 4-5éve.
Amiért itt írok az a viszonyítás miatt van. Topik csapat tisztában van a plazma képességével.

(#86032) ozzy711 válasza darthdenes (#86031) üzenetére


ozzy711
őstag

A Ks 8000-nek pl. 1080 sor körüli a mozgókép felbontása, ami az ért nem rossz. Inkább a viszonylag gyenge kontraszt ( bár ennek speciel nem annyira ) és képernyő homogenitás hiánya ami probléma az Lcd-nél.

(#86033) Ijk válasza darthdenes (#86031) üzenetére


Ijk
nagyúr

Én a helyedben keresnek egy használt 65st50-et, 300-ra lealkudva.
Esetleg egy 65"-os használt ks8000 vagy 7000.
Újonnan nem kapsz normális 65" tv-t.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#86034) Kernel válasza Voice24 (#86030) üzenetére


Kernel
nagyúr

Normál vagy Game módban nagyobb a kontraszt, nálam legalábbis (55VT30). De nem áramkorlát miatt, hanem egyszerűen nem egyforma a különböző módok videóerősítése. Így számítógépről, True Cinema módban ki sem tudom hajtani rendesen.

Mellékes ilyen szempontból, hogy a True Cinema számomra mit sem ér, cserélt alaplappal, ami az előző kijelzőhöz volt gyárilag beállítva.

De végeredményben nekem bevált a Normál mód. Feketeszint szempontjából is a legjobban helyrekerül minden. Az RGB-szinteket ennél is lehet igény szerint korrigálni.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#86035) Voice24 válasza Kernel (#86034) üzenetére


Voice24
őstag

Gondolom, szériája válogatja, de az S30-nál szerintem (és többek szerint is) a true cinema adja a legélethűbb képet.

(#86036) Kernel válasza Voice24 (#86035) üzenetére


Kernel
nagyúr

Voltak már ellenvélemények, itt a topikban is, továbbá idővel a kijelző emisszióképessége változik, méghozzá az RGB nem pont egyformán.

Így a valamikor gyárban beállított értékek nem lesznek mindig aktuálisak.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#86037) BBéci válasza ozzy711 (#86032) üzenetére


BBéci
titán

Interpolációval (Motion Plus) lesz 1080 soros a mozgóképfelbontása, amit egy jobb full HD plazma alapból tud.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#86038) Mizurichi


Mizurichi
tag

Hello!
Segítséget szeretnék kérni. Egy 65vt60-as plazmám van, és az utóbbi időben azzal boldogít hogy ha a youtube appot elindítom a tv-n, úgy 3 perc után a kép lefagy, a hang meg szépen megy tovább majd egy fél perc múlva a kép is elindul, így aztán csodálatosan el csúsznak egymástól, majd a hang marad ki, amikor is eléri a kép, viszont onnan a kép fagy le a hang meg tovább, és ez így folytatódik, míg el nem kap a harci ideg és kikapcsolom. A Tv saját böngészőjébböl nem áll fent a probléma, routert már cseréltem. Van egy Zappiti média lejátszóm amin szintén probléma mentesen megy a youtube. Telefonról átküldött képpel illetve saját approl szórakoztat ezzel a dologgal. A tv gyári viszaállítása meg volt, semmi változás.
Rengeteg dokumentum filmet nézek youtuben, így érzékenyen érint mert az összes többi változatban macerás a használata.
Esetleg tud valaki segíteni, mi lehet a probléma, van valaki akinek még ilyet produkál? Tanács hogy hova fordulhatnék?
Üdv

(#86039) DM-Fan válasza Mizurichi (#86038) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Furcsa jelenség, ugyanilyen TV-m van, de sosem találkoztam a jelenséggel.

Mekkora a netsebesség, milyen a jelenlegi router-ed és mi lóg még rajta a TV-n kívül. Amikor Youtube-ozol a TV-n, akkor használja még valami erőteljesebben a netet?

Mi a szoftververzió a TV-n?

Esetleg próbáld meg csak a Youtube alkalmazást eltávolítani a TV-n, majd újratelepíteni! Hátha magában az alkalmazásban ment félre valami.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#86040) darthdenes válasza BBéci (#86037) üzenetére


darthdenes
tag

Bbéci, szüleid még mindig az x60 nyúzzák?
Szerinted 300k alatt lehet találni normális mozgásmegjelenítésű Led tv-t?

(#86041) BBéci válasza darthdenes (#86040) üzenetére


BBéci
titán

Igen, azt nyúzzák, átlagosan napi 8 órában.

A Sony full HD-k között van jó mozgásmegjelenítésű.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#86042) Mizurichi válasza DM-Fan (#86039) üzenetére


Mizurichi
tag

100mb netem van,eddig nekem sem volt problémám, kb 2-3 hónapja részesít eme gyönyörökben.
Már kettő routert cseréltem, a hiba jelenség fenn áll. Semmi más nem használja a netet, kipróbáltam wi-fi-n, illetve dróttal is, semmit nem változik. Rákötöttem közvetlenül a modemet, azzal is csinálja, míg a pc-n minden flottul megy.A legutolsó szoftver van fent.
Hogy tudom törölni és újra telepíteni az appot??
Előre is köszönöm a segítséget.

(#86043) Pityu89 válasza Mizurichi (#86042) üzenetére


Pityu89
senior tag

Tv áramtalanítása 20 percre, vagy alap beállítások visszaállítása?

(#86044) sakal83


sakal83
addikt

Sziasztok

A következő kérdésem lenne. Csak a képminőség erdekel sd es hdban. Tvt nézek. Most oledem van. Erdemes használt plazmaban gondolkodnom? Ha igen milyet?

Hangsúlyozom hogy egy erdekel az hogy szep legyen a kepe:)

(#86045) Ijk válasza sakal83 (#86044) üzenetére


Ijk
nagyúr

Kérdés mennyiért, mekkora, milyen távolságra.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#86046) sakal83 válasza Ijk (#86045) üzenetére


sakal83
addikt

Minel olcsobbat es 50-55osben.

(#86047) Márk válasza sakal83 (#86046) üzenetére


Márk
senior tag

Ha minél olcsóbban, akkor valamilyen LG-t vegyél.

Hogyha jót akarsz, akkor Pioneer 9G Kuro vagy Panasonic 50-es, 60-as széria.

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#86048) Mizurichi válasza Pityu89 (#86043) üzenetére


Mizurichi
tag

Meg volt. Semmi nem valtozott😣

(#86049) sakal83 válasza Márk (#86047) üzenetére


sakal83
addikt

De szebb a kepe az olednel sdben es sima hdben?

(#86050) DVlad válasza sakal83 (#86049) üzenetére


DVlad
őstag

Milyen oleded van, és mivel szemben?
De igen. :D

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.