Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26004) kpal válasza Dexar007 (#25963) üzenetére


kpal
veterán

+1 :B :K

(#26005) simi762


simi762
tag

Eddig Én is samu szerüvegével néztem , és azt is hittem hogy jó, de amikor megnéztem a haverom samu tv-jén a saját szemüvegével ugyanazt a filmet, az ég és föld volt a kettő. :Y
Ezért kellene valami megoldás.
Akkor sajna csak az eredeti marad, de az meg 19K

(#26006) DVlad válasza n.dani (#24707) üzenetére


DVlad
őstag

Ezek jó áraknak tûnnek? 80-90k körül látni mindenhol, igaz inkább 360-ast és 500-ast, játékkal csomagolva. Annyit beszéltek róla, hogy... lehet elcsábulok. Ps2 van a birtokomban 10 éve, de kizárólag a gta játékok miatt vettem, azok tetszettek nagyon. (A ps2-nek még crt-n is gagyi képe volt.)

(#26007) jlaudio


jlaudio
tag

Pana plazma tulajokhoz egy kerdes:
- hogyan lehet a szervizmenube belepni?
- kijott e mar a firmware javitas a 2012 smartviera plazmakhoz amiben javitva van az MKV lejatszas (nalam egy 2 film nem megy pl az uj Bourne, Fast5, hang van de a kep az lefagy)

(#26008) DM-Fan válasza jlaudio (#26007) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

A szervizmenü elérését legutóbb tegnap linkeltem.

Olyan frissítésre meg szerintem ne is számíts, amivel a médialejátszó minden tartalmat gond nélkül fog játszani neked. El kell felejteni, amúgy sem tud kadenciahelyes lejátszást! Venni kell egy külsőt, amivel nem lesz semmi gondod.

Get Moded!

(#26009) janos666 válasza jlaudio (#26007) üzenetére


janos666
nagyúr

Vegyél 15-20k-ért egy használt Sigma chipes külső lejátszót! Sokkal jobb lesz!

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#26010) trident1 válasza DM-Fan (#26008) üzenetére


trident1
tag

Én ezt néztem ki.Szerinted megfelelő?3D-re is jó lesz?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#26011) palladinho válasza DM-Fan (#25962) üzenetére


palladinho
csendes tag

Köszönöm válaszaid, sokat segítettek!

(#26013) mayday00 válasza trident1 (#26010) üzenetére


mayday00
őstag

Lényeg a lényeg..

2012. márciusától már csak olyan Blu-ray licensz vásárolható, amely tartalmazza a legújabb másolásvédelmet. A cinaviat nem lehet jelenleg kikerülni, sem másolással sem a hang átkódolásával hiszen a "védelmet" valamelyik hangcsatornába keverik bele (15mp-s időnként), de többnyire a hd hangok tartalmazzák.

Aki még március előtt vett asztali bd ( de akár dune vagy oppo-t) és nem frissítette, az ne is tegye meg , mert onnantól csak az eredeti lemezeket fogja tudni lejátszani

Magyar hangsávban , egyenlőre nincs benne a védelem, avval bátran lehet nézni..Magyarul..
Kérdés idővel bele e kerül..Ki tudja,,
De a külföldi BD ken sem van mindegyiken benne a védelem. Pl looper -nél nem tapasztalták.

cinaviat védelemmel ellátott BD manapság pl Total.Recall.
Ott TrueHD hangsávban van benne a védelem. Viszont a Dts hangban nincs benne, nem keverték bele. Érdekes. Ha kiszedjük belőle a TrueHD hangsávot, megszűnik a hiba.
Ha 2012. március utáni a lejátszód, annyi van, hogy elindul a film, TrueHD hanggal nézed, s rövid időn belül elkezd akadni, szaggatni stb..nézhetetlen a film,..ha másolt a lemez..
Magyar hangra váltva ez a hiba megszűnik.

Lényeg a lényeg...kép az mindig van, mindig is lesz..csak ha olyan a hangsáv, amibe bele van kódolva a védelem, akkor jönnek a fent említett hibák...ez a lényeg.

[link]

angol hangsáv

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#26015) kovadika válasza trident1 (#26010) üzenetére


kovadika
őstag

Ez a lejátszó nem tud 3D-t.

(#26016) DM-Fan válasza trident1 (#26010) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Ez nem tud valós 3D-lejátszást, arra jelen pillanatban csak a Popcorn Hour A-400 képes, de annak ára igen húzós. Ezen felül a Dune HD-TV 101-nek is vannak hibái bőven, de alapvetően el lehet vele boldogulni. Ha van egy kis többlet pénz rá, akkor inkább a Dune HD-TV 301, bár én alapvetően Popcorn-párti vagyok.

A médialejátszó topicban több alternatívát is fognak neked kínálni. Én a Popcorn Hour A-210-nél jobbat, ár/érték arányban kedvezőbben még mai napig nem találtam.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#26017) nuke7 válasza mayday00 (#26013) üzenetére


nuke7
veterán

ki az aki bluray lejátszoval nem gyári bluray-t akar nézni..? :F

https://youtube.com/user/nuke7

(#26018) mayday00 válasza nuke7 (#26017) üzenetére


mayday00
őstag

100.000 emberből, 99.999.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#26019) nuke7 válasza mayday00 (#26018) üzenetére


nuke7
veterán

ez valahogy nekem nem stimmel... gondold át szerintem újra
(rögtön van a környezetemben 3 ember, aki vett eredeti blu-ray-t... ergo gyakorlatilag a kerületben ahol lakom senki más nem vett volna, a te elméleted szerint... :U )

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#26020) mayday00 válasza nuke7 (#26019) üzenetére


mayday00
őstag

ez is eredeti egyenesen Japánból van.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#26021) nuke7 válasza mayday00 (#26020) üzenetére


nuke7
veterán

te miről beszélsz..?! :F :F

https://youtube.com/user/nuke7

(#26022) DM-Fan válasza mayday00 (#26018) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Akkor ezek szerint én vagyok az az egy kivétel, mert nálam bizony eredeti BD-k vannak a polcon, de jópár ismerősöm van, akinek szintén, pedig Magyarországról beszélünk - külföldön meg egyáltalán nem gond megvenni pár BD-t havonta. Hozzáteszem, 1-2 lemez megvétele itthon sem megerőltető, havonta vannak durván jó akciók, már ezer forintért is jópár film érhető el BD-n, de az összes nagy film leesik a 3,5 eFt-os akciós kategóriába fél évvel a megjelenés után. Szóval szerintem sincs gőzöd sem a valós arányokról.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#26023) Gabesz26 válasza DM-Fan (#25994) üzenetére


Gabesz26
senior tag

Köszönöm a választ, és a tanácsokat is.
Az árakat már egy jó ideje figyelemmel követem (az utóbbi pár hónapban már majdhogynem napi szinten), ezzel a részével nem lesz gond.
Igazából azért tettem fel a kérdést, mert ha már így alakultak a dolgok, akkor spórolnék még magamnak egy keveset (plusz a januárt a 2. szakdolgozat elkészítésére kellene szánnom, és jobb ha nincs kísértés ;] ), de nem szeretnék lecsúszni sem a TV-ről a sok várakozás miatt.

Az általad leírtakat átgondolva konkrét dátum helyett kitűztem inkább célnak, h ha 5 év gari kiterjesztéssel beesik a TV ára 350 alá (ez ~300 ezres TV árat jelent), akkor nem várok tovább, megveszem. Ez a tavaly év eleji hozzászólásokat átolvasva remélhetőleg már akár január végéig is összejöhet.

(#26028) laszlo168 válasza Dexar007 (#26025) üzenetére


laszlo168
senior tag

Teljesen egyetértek,és még egy kis adalék.

Ezzel természetesen mi sem azt mondjuk, hogy tessék nyugodtan illegálisan letölteni, mert a filmipar meg sem érzi, inkább csak azért zavaró, mert úgy tűnhet (de biztosan nincs így), hogy egyszerűen a népség egy része durván pénzéhes, és fáj nekik minden elmaradt dollár, annak ellenére, hogy gyakorlatilag bármit megvehetnek, amire kedvük szottyan.

[ Szerkesztve ]

(#26034) Ijk válasza Dexar007 (#26025) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nekem sincs éppen eredeti filmekből gyűjteményem, de kicsit izzadtságszagúnak érezném, ha elkezdeném megmagyarázni egy többszázezres házimozi berendezés mellett, hogy nincs rá havi 6k. ;]
Úgyhogy inkább csendben maradok, mert bizony a letöltött film az lopás és nincs rá semmiféle indok, ami erkölcsileg tisztázná.

/人◕ ‿‿ ◕人\

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.