Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) salapp


salapp
addikt

Nekem a Rettenthetetlen Bluray volt ilyen. Hihetetlenül jó lett a kiadvány képe.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#2002) bandzsa


bandzsa
csendes tag

3 órája Sport1-et nézek és hátravan még egy 3 órás meccs. És még én papolok a gyerekekkel, hogy a Minimaxot csak keveset, akkor is sürűn kapcsolgatva nézzék. A Sport 1 logója is elég átlászatlan, nem is beszélve az NFL meccs 60 centi széles eredményjelzőről! Pedig még csak most kezdődött a rájátszás:-)

(#2003) Cypresss válasza ZEN1TH (#1981) üzenetére


Cypresss
senior tag

Bence (Ő az említett fotós) jó barátom. Tavaly kiadott egy könyvet mindössze 2000 példányban olyan képekkel, hogy csak órákig ültem és döbbenten bámultam. Ha érdekel szívesen összehozlak vele, érdemes egyszer kimenni hozzá terepre. Beszarás mit művel. :C

(Elnézést az offért!)

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#2004) Cypresss válasza bandzsa (#2002) üzenetére


Cypresss
senior tag

Óh egy kolléga!!!

Remélem a Saintsnek drukkolunk mindketten. Más kérdés, hogy jelenleg elég szarul állunk. :(

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#2005) Raga


Raga
senior tag

Üdv!

Szerintetek melyik csatorna logója a legplazmabarátabb?
Szerintem HBO!
De néztem a TV2 logója sem rossz, kicsi, és nem olyan fehér, mint RTL.
Tudom butaság de lehet elég lenne egy petíció amit benyújthatnánk a médiahatóság elé, hogy kötelezzék a csatornákat vagy a plazmabarát logók használata, vagy a logók ide-oda történő rakosgatására.
Hm ki tudja, lehet egy próbát megérne.

(#2006) Raga


Raga
senior tag

Ja, amúgy anno 3 évvel ezelőtt, amikor megvettem az első plazmámat, én felkerestem ezzel a témával kapcsolatban pár csatornát volt aki vissza is írt, az AXN pl azt írta, hogy nagyon boldogok lennének, ha az ő csatornájuk logóját égetném be!
Erről ennyit.
Amúgy nekem G30-on a beégésvédelem automatikusra van állítva, az jó úgy ér valamit?

(#2007) Hsanyika1


Hsanyika1
senior tag

ces előzetes [link]

(#2008) M_AND_Ms válasza Raga (#2006) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Nem sokat. Az pár pixeles mozgatás annyi mintha a rád támadó éhes oroszlánt azzal nyugtatgatnád, hogy "cicc, cicc"

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#2009) DM-Fan válasza M_AND_Ms (#2008) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Gondolom ő arra gondolt, hogy egyik sarokból a másikba tennék (akár mind a négy sarkot váltogatva), de én még ennek sem igazán látom értelmét, hacsak nem 10 percenként pakolgatnák, erre meg nyilván nem hajlandóak. Az igazi megoldás az lenne, ha kellően áttetszőek lennének a logók. Megfelelő transzparensség mellett semmi probléma nem volna, mint ahogy számos csatorna logójával most sincs. Erre mondjuk tényleg lehetne valamilyen ajánlás, mert a közhiedelemmel ellentétben az LCD-tulajoknak sem teljesen lényegtelen a dolog.

Get Moded!

(#2010) M_AND_Ms válasza DM-Fan (#2009) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Ezt kérdezte:
„Amúgy nekem G30-on a beégésvédelem automatikusra van állítva, az jó úgy ér valamit?"

Vagy g30 át tudja rakni a logót? ;-)

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#2011) DM-Fan válasza M_AND_Ms (#2010) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Ja, már látom, én erre a kérdésére gondoltam:

"Tudom butaság de lehet elég lenne egy petíció amit benyújthatnánk a médiahatóság elé, hogy kötelezzék a csatornákat vagy a plazmabarát logók használata, vagy a logók ide-oda történő rakosgatására."

Ennek valóban több értelme lenne mondjuk, mint a beépített pár pixeles pakolgatásnak, mert az tényleg parasztvakítás. De tényleg hasznos lenne egy logo disabler applikáció is. Sokkal inkább arra volna szükség, mint a pofafüzet kliensre, a játékokra, meg a mozgásérzékelős TV-re, ami a továbbra is várható irányvonal az idei CES-en. :W

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#2012) nobeige


nobeige
tag

Állandó képelemek használatához van EBU ajánlás (R129), csak nem sokan veszik figyelembe. Kár.

(#2013) Raga


Raga
senior tag

Nos!
A G30 beégésvédelme csak egy kérdés volt, hogy automatára állítva jó-e, ér e bűrmit is.
DM Fan ráérzett mit szerettem volna mondani, pont arra gondoltam, hogy a csatornák mondjuk 10 percenként átrakják a logólat egyik sarokból a másikba.
Persze ez kivitelezhetetlen sajnos, de már az is jó lenne ha minden csati HBO-hoz hasonló logóval rendelkezne.

(#2014) KTTech válasza Raga (#2013) üzenetére


KTTech
veterán

Az HBO, a CBS, NBC, de még az M1/M2 is jó ilyen szempontból :)

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#2015) DM-Fan válasza KTTech (#2014) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Ezeken felül a DiscoveryHD Showcase, Animal Planet HD, History HD sem okoz nálam gondot. A NatGeoHD-ra viszont figyelni kell, az tényleg tömör fehér!

Get Moded!

(#2016) norral


norral
aktív tag

Úgy tudom, hogy a médiahatóság, bármi is most éppen a neve, úgy méri a reklámidőt, hogy a csatornalogót figyeli. Ezért van általában egy helyen. Ha reklám van, akkor tűnik el, de az ajánlóknál (önreklám) már visszajön. Ezért az áthelyezgetés kevésbé valószínű. Inkább értelmes logó kéne, persze akkor az újra átmegy a gondolom nem túl rövid, mindemellett persze "költséges" engedélyeztetési folyamaton...

(#2017) DM-Fan válasza norral (#2016) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Semmi baj nem volna pl. a jelenlegi RTL-logóval sem, mert nem színes, nem csiricsáré, nem hivalkodó, még a méretére is azt lehet mondani, hogy elmegy, csak azt a rohadt áttetszőséget állítanák be rendesen.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#2018) salapp válasza DM-Fan (#2017) üzenetére


salapp
addikt

Úgy látszik, a homokosoknak otthon nem plazmájuk van, ezért sz.rnak is rá, hogy milyen a lógójuk, lényeg, hogy betaláljanak vele a barlangba. (brrrr)

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#2019) norral válasza DM-Fan (#2017) üzenetére


norral
aktív tag

Majd úgyis lesz "arculatváltás" valamikor. :) Mondjuk engem, meg téged se nagyon érint. :)

(#2020) DM-Fan válasza norral (#2019) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Hát nem, nem igazán hat meg a dolog. :N

Get Moded!

(#2021) lemmy9


lemmy9
őstag

Jó lenne összehozni egy táblázatot a logók gyilkolási szintjéről. :Y

Szerintem!

(#2022) CSorBA


CSorBA
őstag

Ma jött meg a dec. 12-én vásárolt TV-mnek a garanciakiterjesztéses visszaigazoló emailje a Panától :C

(#2023) T-Tboy válasza CSorBA (#2022) üzenetére


T-Tboy
tag

Én dec. 8-án vettem, 10-en vhanyadikán regisztráltam a PanaShop oldalán, de a visszaigazolás még nem jött a +3év gariról. :(
Pedig ha belépek a oldalomon írják, hogy regisztráltam a tv-t.
Remélem , pár napon belül nekem is küldik akkor!

https://picasaweb.google.com/111822365420432090661/HazimoziRendszerem https://picasaweb.google.com/111822365420432090661/CarHiFi

(#2024) norral válasza T-Tboy (#2023) üzenetére


norral
aktív tag

A panasonic.hu-n kell regisztálni, nem a panashop oldalán. Elírtad?

(#2025) T-Tboy válasza norral (#2024) üzenetére


T-Tboy
tag

Igen, elírtam, kösz a kijavítást, ezen oldalon regisztráltam. :))
Ezzel nincs gond.

https://picasaweb.google.com/111822365420432090661/HazimoziRendszerem https://picasaweb.google.com/111822365420432090661/CarHiFi

(#2026) Voice24 válasza DM-Fan (#1991) üzenetére


Voice24
őstag

Az a helyzet, hogy nem világos háttéren IS, hanem csak úgy látható a logó. Tegnap este lefekvés előtt direkt megnéztem, a tök sötét szobában egy olyan adóra kapcsoltam (Megamax), ahol már nem volt műsor, a Sat-tévén ilyenkor fekete a kép, és akárhogyan vizslattam közelről is, nem láttam a logót. Az infósáv néhány másodpercig halványan látszódott, de semmi mást nem tudtam felfedezni.
Tehát az általatok írt megjelenés (sötét helyen sötét háttérnél) nálam nem áll.

(#2027) DM-Fan válasza Voice24 (#2026) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Egyáltalán nem is halványodott az elmúlt pár hétben? Ugyanolyan intenzitással látod világos háttér előtt, mint mikor felfedezted?

Get Moded!

(#2028) dozó válasza Voice24 (#2026) üzenetére


dozó
tag

Nálam is ugyan ez a helyzet (Pana 42GT30) sötét hátérnél nem látni, de fehérnél, és nagyon halvány sárgánál látni lehet.

(#2029) T-Tboy


T-Tboy
tag

:DD Most, 14:44-kor meg is jött a Panasonic-tól a kiterjesztett gari, a +3év. Végre, nyugodtabb vagyok. :))

https://picasaweb.google.com/111822365420432090661/HazimoziRendszerem https://picasaweb.google.com/111822365420432090661/CarHiFi

(#2030) Raga válasza dozó (#2028) üzenetére


Raga
senior tag

Az csak egy makacsabb ghost, nem kell tőle tartani.
Anno a régi plazmámon, pont RTl Klubbal beszedtem én is, jó két hétig ott is volt, aztán eltűnt és azóta sem jött vissza, pedig néztem RTL-t nem keveset!

(#2031) dozó válasza Raga (#2030) üzenetére


dozó
tag

Remélem én is hogy eltűnik, mert már a család női tagjait eltiltottam a TV nézés- től.

(#2032) CSorBA


CSorBA
őstag

Kicsit off, hogy feldobjam a hangulatot. Ezen nagyon jót röhögtem, bámulatos:

Hogyan lopjunk 42colos TV-t (LG vírusmarketing):
[link]

[ Szerkesztve ]

(#2033) szijartg válasza CSorBA (#2032) üzenetére


szijartg
senior tag

Óóó ez kamu.
Az első pár kameránál ott sincs a tv árnyéka a földön.

Persze, tudom. De azért csinálták volna meg normálisan :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2034) CSorBA válasza szijartg (#2033) üzenetére


CSorBA
őstag

Odaírtam, hogy vírus marketing videó. Persze, hogy kamu, ez egy reklám...

(#2035) DM-Fan válasza CSorBA (#2034) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Amúgy ötletes.

Get Moded!

(#2036) bandzsa válasza T-Tboy (#2023) üzenetére


bandzsa
csendes tag

Én dec.19.-én vettem, valamikor Karácsony után regisztráltam, és kb 10 perce jött meg a mail az 5 éves garancia kiterjesztésről:-)

(#2037) bandzsa válasza bandzsa (#2036) üzenetére


bandzsa
csendes tag

Ja látom közbe neked is megjött.

(#2038) CSorBA válasza bandzsa (#2037) üzenetére


CSorBA
őstag

Biztos most álltak neki kiküldözgetni :D

(#2039) ZEN1TH válasza dozó (#2031) üzenetére


ZEN1TH
őstag

:DDD

https://www.flickr.com/photos/hartmanntamas/

(#2040) T-Tboy válasza CSorBA (#2038) üzenetére


T-Tboy
tag

Nem lehetetlen, most van rá idejük, hétvégén túlórában. :)
Gondolom azé pár hasonló tv-t eladtak a múlt év végén. :C

https://picasaweb.google.com/111822365420432090661/HazimoziRendszerem https://picasaweb.google.com/111822365420432090661/CarHiFi

(#2041) batagy


batagy
őstag

Sziasztok!

Pana S30-as és a C3-asra vonatkozó kérdésem, hogy a TV a HDMI bemenet esetén a hangot kirakja a saját hangszóróra?
Pl. ha egy médialejátszót HDMI-vel összekötjük a TV-vel, és ha valaki nem használ külső Hifit, akkor a TV-n megjelenik a hang?

Köszönet!

(#2042) CSorBA válasza batagy (#2041) üzenetére


CSorBA
őstag

Természetesen.

(#2043) batagy válasza CSorBA (#2042) üzenetére


batagy
őstag

OK! Kösz!

(#2044) erdoke válasza Raga (#2030) üzenetére


erdoke
titán

A miénken már legalább 2 hónapja ott van, és azóta nagyon kevés időt töltött a logó a képernyőn. Szerintem halványodott, de nehéz megmondani, nagyon durva még az elején se volt.

A legjobb aláírás a héten

(#2045) szepi77


szepi77
tag

Érdekes történet, pro és kontra. Érdemes végigolvasni egy olyan ember történetét, aki állítólag tájékozódott, vásárolt, pórul járt és reklamált. Persze sikertelenül. Hasznos lehet, ha valakinek esetleg eszébe jutna reklamálni egy beégés miatt. Szélmalomharcra számíthat és a megoldást minimum a bíróságtól várhatja. Lehet, hogy Ő is egy láma, de higgyétek el, sokan vagyunk így ezzel :

[link]

Nem szeretném folytatni a tegnapi vitát, mert bőven túlbeszéltük, mégsem jutottak közelebb az álláspontok. Éppen ezért megkérek mindenkit, a link elolvasása után lapozzunk. ;)

Panasonic TX-P42S30E

(#2046) lacos001 válasza szepi77 (#2045) üzenetére


lacos001
senior tag

Ha veszel otthonra fűtéshez kazánt,és a beszerelést követően túlhevited mondjuk 95C ( lehet nem pontos a szám.... ) fokra a rendszerben keringő vizet,hogy legyen a lakásban 30C,akkor fel fog robbanni rosszabb esetben a cucc.Képzeld el,ez nincsen leirva a használati utasitásában,hanem a szerelő mondta/javasolta,hogy erre nem árt odafigyelni!!
Nem velem történt közvetlenül ez az eset,hanem ismerősömmel.........

Mégsem rinyál,hogy ez nincsen neki elmagyarázva,ha nem mondta volna a szerelő.....

Hasonlít nemde?...........

[ Szerkesztve ]

(#2047) DM-Fan válasza szepi77 (#2045) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Ez most mit akar igazolni? Azt, hogy bizony erős tévhitekben él a kommentelő:

"Találtam egy ilyen rendeletet:
- 151/2003(IX.22) 3/3 d pontja : a jótállási jegyen fel kell tüntetni a fogyasztót a jótállás alapján megillető jogokat , azok érvényesíthetőségének határidejét , helyét és feltételeit.

A jótállási jegyen nem szerepelt , hogy nem lehet tv-t nézni és hogy beéghet és az nem garanciális. Tehát véleményem szerint nem tagadhatják meg a garanciális szervizt tőlem ."

Már itt tévesen következtet, amire egy ottani válaszoló fel is hívja a figyelmét:

"A készülék használatáról, sajátságairól a használati útmutatóban kell tájékoztatni a fogyasztót. A jótállási jegyen a jótállási jogokról kell tájékoztatni (mikortól él, meddig él, hova kell visszavinni, hol vannak szervizek, ilyesmi)."

Pontosan így van, márpedig a használati útmutatóban ott a figyelemfelhívás!

Erre vonatkozóan ezt írja:

"A felhasználói utasításban volt pár pont , hogy nem szabad állóképet kimerevíteni hosszú ideig , stb stb
De először megvettem , kifizettem és utána tudtam elolvasni a használati útmutatót. De az nem volt benn , hogy tv-nézésre sem szabad használni mert a csatornák lógója beéghet. A felsorolt pontok egyike sem vonatkozik rám mert én betartottam ami le volt írva azokban a pontokban.
"

Ja, először megveszi az ember, UTÁNA elolvassa a használati utasítást, MAJD ezt követően kezdi használni a készüléket. Gyanítom nála (ahogy sokaknál) nem feltétlen ez volt a sorrend. Csendben azt is hozzáteszem, hogy 2011-et írunk, legalább 5 éve minden egyes elektronikai berendezésnek megtalálható a használati útmutatója a neten, az vásárlás nélkül is elérhető, a kommentelő is simán hozzáfért volna, el is tudta volna olvasni, ha valami nem tetszik neki benne, akkor rákérdez fórumon/boltban/ismerősétől és ha nem kap megnyugtató választ, akkor meg sem kell vennie. Én már jóideje meg sem veszek készüléket, anélkül, hogy el ne olvasnám előre a használatiját, de szerintem vagyunk ezzel így jópáran. Persze, lehet fikázni, hogy "mert te olyan okos vagy". Igen és másnak ez miért nem jut eszébe? Neki ugyanúgy adott a lehetősége, legalább ne írjon már le utána nyilvánvaló hülyeséget, ha már elcseszte. Mindenki hibás, csak ő nem, persze.
Ha meg valaki tényleg annyira sötét, hogy nem érzi, hogy a kimerevített állókép egyes részei, illetve a szintén állandóan jelenlévő csatornalogó egy és ugyanazon hatással vannak a panelre - azzal nem lehet mit kezdeni.

Egyébként a hivatkozott használati útmutató figyelmes, ÉRTŐ elolvasása alapján simán lehet érteni a leírtak lényegét: felsorolja a tipikus állóképeket (csatornaszám és egyéb emblémák, 4:3 üzemmódban megjelenített képek, videojátékok, számítógépes kép) és közli, hogy ezek a képernyőn maradnak ("képkimerevítés") és ez nem utal rendellenes működésre. Nyilván érezhető, hogy döccen a fordítás, de ha valaki veszi a fáradtságot és megpróbálja feloldani a képzavart, fellapozza az angol használati ugyanezen részét - ha nem tud angolul, beüti az első internetes szótárba az "image retention" kifejezést, amit "képkimerevítésnek" fordítottak és máris rájön, hogy ez a sokat emlegetett ghost.

Amúgy meg ha a kommentelő - állításának megfelelően 1 hónapig olvas egy ilyen készülék megvásárlása előtt - akkor egyszerűen nem akarom elhinni, hogy nem találkozott azzal, hogy vigyázni kell a plazmával ilyen szempontból, mert mindenhol ez a sztereotípia él, minden fórumon ez az első, amivel szembesülhet, de még a boltban is ezen problémakörrel szokták lebeszélni az embert róla.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#2048) szepi77 válasza lacos001 (#2046) üzenetére


szepi77
tag

Helytálló a hasonlatod. Viszont ha mondhatok egy ellenpéldát : manapság egy 8 éves gyerek is tudja, hogy a mikrohullámú sütőbe nem teszünk fémet, mert tönkremehet tőle. Ettől függetlenül leírja a haszn. ut.-ban és ezt nem egy 6 cm2 -es kis kockába teszi, apró betűkkel és többféleképpen értelmezhető módon leírva, hanem bazinagy felkiáltójellel és részletesen taglalva.A gyártó nem várja el a vásárlótól, hogy ezzel tisztába legyen, és nem arra alapozza az általa kiadott termék tartósságát, hogy :"ezt illene tudni mindenkinek 2012-ben" ha már egyszer ilyen készüléket vásárol, hanem veszi a fáradtságot, egyszer bepötyögi a számítógépbe, 1 egész oldalon keresztül, majd kinyomtatja százezer példányba és oda teszi minden egyes készülék mellé. Ezzel persze megkockáztatja azt is, hogy elveszíti azokat a vásárlókat, akik direkt fém melegítésére szerették volna használni a mikrót. :)

[ Szerkesztve ]

Panasonic TX-P42S30E

(#2049) bogabi válasza DM-Fan (#2047) üzenetére


bogabi
senior tag

A vitától teljesen függetlenül, szerintem egyáltalán nem életszerű, ha a felhasználótól elvárjuk, hogy már vásárlás előtt tanulmányozza a letölthető használati utasítást. Ez nonszensz. Az, hogy egyeseknek ez a természetes, még nem jelenti azt, hogy ez az általános a mindennapi életben. Sajnos sokan nem hogy vásárlás előtt nem néznek szét, de vásárlás után sem azzal kezdik, hogy elolvassák az user manualt (pedig ez lenne a kívánatos).

Eladó ASUS RT-AX58U v2 router. A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#2050) szepi77


szepi77
tag

Csak összehasonlításképpen:

Egy 10.000 ft értékű mikrohullámú sütő biztonsági utasítása:

[link]

...és egy 150.000 ft értékű Plazma biztonsági utasítása:

[link]

[ Szerkesztve ]

Panasonic TX-P42S30E

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.