Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41001) spiky03 válasza DM-Fan (#40988) üzenetére


spiky03
veterán

Ez jó hír. :C

Majdnem szerdán néztem meg a Westendben, de szerencsére még időben olvasgattam a fórumokat, és írták, hogy ebben is vannak IMAX kamerás felvételek, így azok a "sima" mozikban csonkolva mennének, így foglaltam jó helyre jövő hét szerdára IMAX-be.

Kíváncsian várom, mert a trailer jó volt, remélem nem lőttek le minden akciót, meg látványt, mint szoktál.

Haverral tegnap néztük meg az első részt. :)
Ő most látta először, de tetszett neki. Én nem voltam valami nagy ST rajongó, a régieket talán láttam kiskoromban, de ennyi.
Viszont ez az új rész ez tetszett J.J jól rebootolta.
Reméljük a Star Wars is jó kezekbe került. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#41002) Ispy válasza DM-Fan (#40988) üzenetére


Ispy
veterán

Szerdán megyek én is, igaz csak sima 2D-re (reméltem, hogy lesz olyan jó, mint az első rész, azt már vagy 100x láttam).

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#41003) Gabor970 válasza DM-Fan (#40998) üzenetére


Gabor970
addikt

"Fejhallgató kimenetre ne köss erősítőt!" ....mert rosszabb lesz a hangminőség, mint mondjuk optikairól, vagy vonal szintű kimenetről. Amúgy sztem műszaki problémát nem okoz.

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#41004) Gijon


Gijon
senior tag

Csak érdekességként írom, és senkit nem bíztatok rá.: Minap a d490 samu plazmából d7000-est "varázsoltam". Előnyök: Megjött a cinema smooth és a fejlett szín-és 10 pontos szürkeárnyalatos beállítások. Hátrányok: tv hangot be kell újra kalibrálni (soha nem használtam, erősítőre van kötve.) 2 hdmi működik csak. (nekem ez sem fontos az erölködő miatt) 3d-nél le kell kapcsolni a cinema smooth-ot, gondolom nincs szinkronban a szemüveggel a 96hz.
Eszméletlen hogy így lebutítanak egy tv-t. Holott ezek szerint sokkal többre képes..., mármint képileg.. a beállítások után ég és föld a különbség.

(#41005) sad_Vamp válasza DM-Fan (#41000) üzenetére


sad_Vamp
őstag

hehe, közben rájöttem hogy csak RCA(cinch) van az én hifimen, az optikai a másikon volt :D Nem baj az a fő, hogy így is tud menni egyszerre mind hang. :)

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#41006) Gabor970 válasza Gijon (#41004) üzenetére


Gabor970
addikt

sajna a panel felbontás ettől még nem emelkedik... Amúgy mindenképp érdekes a dolog!!! Valami külföldi fórumon találtál rá a hekkelésre?

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#41007) Oldfighter válasza Ispy (#41002) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Ezt is kb annyiszor fogod megnézni. :) Hihetetlen, hogy micsoda élményfaktorral bír.

Ellenben ment egy panaszlevél a Cinema City felé a terembejáratnál strázsáló biztonsági személyzet viselkedése miatt. Potenciális bűnözőnek nézik már az embert.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#41008) anonym1s válasza Gijon (#41004) üzenetére


anonym1s
őstag

Egy ilyesfajta "upgrade"-et en megkiserelnek az x50-en :) Hol talaltal ra a leirasra a vegrehajtas modjarol? Megneznem, hatha van x50-hez is.

(#41009) Gijon válasza Gabor970 (#41006) üzenetére


Gijon
senior tag

Igen, pontosan nem tudom már, de a 33.oldaltól kezd érdekes lenni: http://www.avsforum.com/t/1322999/samsung-pnxxd450-pnxxd490-owners-thread

(#41010) Cav__


Cav__
csendes tag

Sziasztok!

Lcd helyett plazma vásárlást tervezek.
Kb. 2.5-2.9m -ről nézném a gépet.

50-es átlóban gondolkodom, max. 180-190k árkategóriában.
Főleg esti tv, dvd nézés lenne, néha gyerekeknek mesenézés.

Milyen típust ajánlanátok?
A dilemma:
HD Ready Pana -> szép kép, nagy méret
Full HD LG -> rosszabb minőség, full HD, 3D stb.

Esetleg menjek inkább képátmérőben lejjebb, és ott Panasonic?
Van olyan ár/érték arányban nagyon jó gép, amire érdemes beruházni?

(#41011) rgeorge


rgeorge
addikt

Megérkezett az első hiba a 42ST50-re. Tegnap, az első jégkorong negyeddöntő (Sport1 HD) felvételét néztem, és két oldalt a 4:3 arányú képen kívüli rész láthatóan más árnyalatú volt. Elég sokáig néztem ezt a meccset is, az Ájrovíziós dalszörnyet is néztük vagy másfél óráig (M1 HD), majd a Svéd-Kanada meccset is, de még ennek a végén is ott voltak a más árnyalatú sávok oldalt.
Csak a gyermek meséi 4:3-asok, minden más, amit nézünk 16:9 vagy szélesebb. Érdemes lenne fekete helyett szürke, vagy fehér oldalsó sávokat beállítanom?
Remélem eltűnik idővel ez is. Pechemre az első meccs képe annyira jó volt, hogy jobban figyeltem a képre, mint a meccsre az elején, így vettem észre a sávokat.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#41012) Cha-b válasza rgeorge (#41011) üzenetére


Cha-b
senior tag

Igen, 4:3-as adásnál a közép szürkét szoktuk javasolni.

CSAKAKISPEST!!!!

(#41013) Ispy válasza Cav__ (#41010) üzenetére


Ispy
veterán

Jó gép majd lesz, a pana 50ST60 év végére sokat fog veszíteni az árából, de ez inkább 220-240 között lesz valahol. Igaz ez már egy igen nagy minőségi ugrás a HD ready panához képest. Tapasztalt fórumlakók szerint az LG felejtős, akkor már inkább samsung (lehetne, ha nem lennének túlárazva).

Esetleg próbálj 1-2 Auchant felkeresni, ott még talál kapsz 50UT50-et, ami már full HD és 3D is
(Székesfehérvárt és Debrecent emlegették, hogy ott még lehet kapni ezt a modellt, bontatlan dobozban).

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#41014) savini válasza rgeorge (#41011) üzenetére


savini
csendes tag

Nálam az alsó-fölső csíkoknál volt (van) ilyen, kicsit sok mozifilmmel terheltem, de hálaégnek már sokkal haloványabb, kezd kikopni pár hét teljeskép után. Ill. nálam csak csutka sötét jelenetnél lehetett észlelni, normál képnél nem.

(#41015) Cav__ válasza Ispy (#41013) üzenetére


Cav__
csendes tag

Köszi a segítséget! Sajnos mostanában kellene megoldanom a tévé vásárlást. :(
Keresek 50UT50-et valahol..
Ha nincs, samsungokból milyen típus jöhetne szóba?

(#41016) TCr válasza Cav__ (#41015) üzenetére


TCr
veterán

Ezen az áron semelyik.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#41017) Cha-b válasza Cav__ (#41015) üzenetére


Cha-b
senior tag

Talán kovadika írta a debreceni Auchan-t, hogy 50UT50 180k. Samsungból E550 drágább mint az UT50 és gyengébb is, E6500 jöhetne szóba de az meg sokkal drágább. UT50 lenne a legjobb neked, ha nem létszükséglet a szűrő, nem éri direkt fény a tv-t reggeltől estig.

CSAKAKISPEST!!!!

(#41018) Cav__ válasza Cha-b (#41017) üzenetére


Cav__
csendes tag

Oké, köszönöm mindenkinek az infókat!

(#41019) Gabor970 válasza Cav__ (#41018) üzenetére


Gabor970
addikt

210e-ért látok itt hirdetve PS51D6900-as Samsungot sok garanciával (igazából annyira sokkal, hogy nem is értem) ..... ha 5 év gari akciós volt, akkor 2011 decemberi a "járgány"

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#41020) kovadika válasza Cav__ (#41015) üzenetére


kovadika
őstag

Szerintem egyedül az Auchan forgalmazza már az 50UT50-et. 180-200 ezerig mozog, üzletektől függően változik. Debrecenben 180, ez biztos. 50 km-es körzetben ingyen szállít, messzebbre sajnos 20 ezer.

(#41021) kovadika


kovadika
őstag

50VT60, 55VT60 Panashop.

(#41022) janos666 válasza kovadika (#41021) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

LOL! 42GT20 AKCIÓSAN 180k-ért! :Y
Ki az a hülye, aki...? :W És két boltjukban is van belőle készleten. :o
Az 50VT20E sem sokkal jobb 280k-ért (egy 50ST50 mindenben lealázza).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#41023) erdoke válasza kovadika (#41021) üzenetére


erdoke
titán

Egyelőre egyik boltban sincs, másrészt olcsóbban vettem a 65VT50-et + a Qdeo chipes BD/média játékost együtt...
Augusztus-szeptemberig totál nem éri meg tévét venni, de a legjobb november-február magasságában, illetve áprilisig, ha tart még az előző éves készlet.

A legjobb aláírás a héten

(#41024) DM-Fan válasza janos666 (#41022) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Azért vedd figyelembe, hogy adnak hozzá 2 darab Panasonic szemüveget is (ez már önmagában majdnem 50 eFt-os tétel) és plusz egy év garanciát (ami az ár 5%-ával számolva megintcsak szép összeg). Mindezt figyelembe véve azért annyira már nem rossz ez az ár. Más kérdés, hogy a GT20 egy elég rosszul sikerült modell volt és már nem mai darab. Az tény és való, hogy az 50VT20 viszont nem rossz 280 eFt-ért, abban a készülékben még volt anyag, nagyon szép design-t tekintve is, akárhogy is jobb picit az árban alig olcsóbb 50ST50 (ami meg ugye már nem kapható).

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#41025) Dorian válasza DM-Fan (#41024) üzenetére


Dorian
félisten

adnak hozzá 2 darab Panasonic szemüveget is (ez már önmagában majdnem 50 eFt-os tétel)
Már akinek megérni ennyire túlárazott szemüveget venni, a töredékébe kerülő Samu helyett, sztem nem.

plusz egy év garanciát (ami az ár 5%-ával számolva megintcsak szép összeg
Már akinek megéri a +1 év gari 5%-ért, sztem nem.

az 50VT20 viszont nem rossz 280 eFt-ért, abban a készülékben még volt anyag, nagyon szép design-t tekintve is
A volt anyag nem értelmezhető, a design relatív.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#41026) FerNandor


FerNandor
őstag

Sikerült:
Service Menü, EZ Adjust menü hozzáférés
One For All URC 3940 távkapcsoló tesco 3850Ft.
1. beállitani a távkapcsolót 10178

aztán
1.TV-t megnyomni
2. Magic gombot nyomva tartani. 1-et villan aztán 2-t
3. 00994 kódot beírni
4. magic gombot egyszer megnyomni
5. 00018
6. feljön a jelszókérö
7. jelszó 0413

a THX-et beállítottam.

mit állítsak még be? minek van értelme? (LG 50PV350 még mindig :) )

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#41027) erdoke válasza DM-Fan (#41024) üzenetére


erdoke
titán

Hiába a 2 Pana specifikus szemüveg a VT20-hoz, én inkább az ST60-at venném 320-ért 1 szemüveggel. Vagy még inkább várnék 2-3 hónapot, mire az ST60 is 280 lesz. :K
Képileg az ST60 már egyértelműen a VT20 fölött van, nagyot léptek előre Panáék 3 év alatt, de főleg az utóbbi két modellváltással.

A legjobb aláírás a héten

(#41028) janos666 válasza Dorian (#41025) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A teljesség kedvéért megemlítendő, hogy a VT20-hoz még nem vehetsz Samsung szemüveget (ez a móka csak a 50-es szériától kezdődött). Bár lényegében mégis igazad van, hisz ez a 20-as széria kötöttsége, miközben az 50-es (vagy ma már inkább 60-as) széria az alternatíva, amihez jó az olcsó Samsung szemüveg is.

A 50VT20 valóban kevésbé irreális 280k-ért, mint a 42GT20 180k-ért (ez nem is egy, de két éve lett volna akciós ár, nem most), viszont szerintem az is sok. Hozzá kell tenni azt is, hogy a VT30-al ellentétben az üzemórákkal együtt nőtt még a fekete fényerő is, amitől ugyan élvezhető maradt, de messze az 50-es széria szintje alatt végzett a kontrasztarány. És a 20-as szériánál sehol sem volt még a Focused Field Drive se, ami szerintem szubjektív érzése látványosat dobott a Panasonic-nál a mozgóképkezelésen. A külső design-on kívül tehát mindenben elmarad egy 50ST50-től (közben a filterek is fejlődtek minden évben, így saccra az ST50-en is van már olyasmi, mint a VT20-on), de ehhez is hozzátartozik, hogy a 20-as szériának még látványosan vastagabb volt a kávája (aki a külsőre hajt, annak ez is szempont lehet).

Ennyit én biztos nem adnék ezekért. A 42GT20 egyáltalán nem is kéne saját használatra, az 50VT20 pedig legfeljebb annak lenne alternatíva, aki már nem kapott 50ST50-et, sokallja a most még drága ST60-at és minél előbb TV-re van szüksége. Viszont neki is legfeljebb az 50ST50 kifutó áráig lenne ez jó vétel, nem drágábban (akkor kaparja inkább össze az 50ST60 árát, mert az képminőségben tényleg otthagyja a VT20-at, és hamarosan nem lesz már sokkal drágább, mint 280k).

A plusz egy év garancia pedig épp az, ami egy ST50 kifutó árával tényleg akcióssá tenné az ajánlatot. Ez lenne a hab a tortán, ami rávesz, hogy "na jó, akkor megszabadítalak a 3 éves raktáron ragadt cuccodtól". Nem olyasmi, amiért felárat lennél hajlandó fizetni egy akciós kiárusítás esetén.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#41029) erahurka


erahurka
félisten

Sziasztok!

Nem találtam komplett "milyen tv-t vegyek" topikot, ezért ide írok, ha van ilyen jellegű hely külön, akkor bocsi :B

Tévévásárlás előtt állok, nem igazán értek a dologhoz, lenne pár kérdésem:

Átolvastam az első hozzászólást de még mindig nem tudom eldönteni LCD-t vagy Plazmát. Meg vannak a boltokban LED tévék is, ez ha jól tudom sima LCD, csak a háttérvilágítás LED-es, ezeknek a képe sokkal szebb a normálhoz képest, mennyire közelíti meg a Plazmák minőségét?

Ti mit ajánlanátok nekem?
- 82 centiben gondolkodtam, 2-3 méter távolságból nézném a cuccot. Most egy 55 centis SD tévém van, ahhoz képest ez is nagy előrelépés lenne.
- Tetőablakkal szemben. Ez nyilván LCD felé vagy matt Plazma felé billenti a dolgot.
- Amire használnám: Játék (PS3/PC), film (sok DVD-m van azokat nézném főként, illetve hasonló minőségű családi videókat, PS3 elvileg elég jól felskáláz, majd DM-Fan kijavít ha rosszul tudom :B ).
- Amire nincs igényem: 3D, Smart TV (Csak takarékosságból, bár ahogy végigmentem ma az Euronics kínálatán nehezen találtam olyat ami vagy egyik vagy másik kategóriába ne illett volna bele)
- Szeretném ha megbízható lenne
-Nagyjából 100.000 forintot szánnék rá, remélem ennyiből megoldható

Előre is köszi, remélem mindent leírtam ami fontos :R :R

[ Szerkesztve ]

(#41030) kovadika válasza erahurka (#41029) üzenetére


kovadika
őstag

Az LCD-k egyáltalán nem közelítik meg a plazmák képminőségét, pláne azonos árszinten belül. A nézési távolságod minimum 42, de inkább 50"-os készülékért kiállt. Az utóbbira nincsen keret, 120 ezer forintért 42"-os HD-Ready készüléket lehet kapni(TX-P42X60). Azonban 145 ezerért meg lehet venni ennek a tévének az 50"-os változatát(TX-P50X60), ami sokkal jobb ár/érték arányú.
A nézési távolság és a nézett anyag függvényében amúgy sincs igényed a Full-HD-ra, úgyhogy szerintem megfelelő lehet. Az ilyen áron kapható LCD-knél sokkal szebb képet tud produkálni. Amúgy teljesen megfelelő a plazma a felhasználási körödnek.
Matt plazma nincs, de a jobb LCD-k is tükröződnek.

[ Szerkesztve ]

(#41031) sad_Vamp válasza erahurka (#41029) üzenetére


sad_Vamp
őstag

hát FULL HD plazmát ennyiből nem veszel onnét meg ez már egy másik topik. Ráadásul plazmák 107cm alatt nincsenek, megint másik topic....

Viszont, a plazmának a képe jóval jójabb főleg gyors mozgásoknál jön ki, nincs felhősödés meg hasonszőrű dolgok. 100k-ért szerintem LCDből is rettentő gagyit lehet venni, mert most amikor az üzletben jártam aminek már elfogadható képe volt az már annyi, vagy drágább volt mint a kifutóban levő legolcsóbb plazma az 42UT50

[ Szerkesztve ]

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#41032) DM-Fan válasza Dorian (#41025) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Ahogy janos666 kolléga írta, a Samsung szemüvegeket a GT20-hoz még nem tudod használni, a Pana sajátjai meg bem olcsók, viszont megkapod őket, tehát ha úgy tetszik az ár így már nem olyan horror, ezen szemüvegeket -pont a specifikusságuk miatt - még jó áron el is lehet adni, ha nem kellenének.

Az 1 év plusz garancia szerintem megér 5%-ot minden körülmény között még egy drága TV-nél is, mivel egy esetleges garanciális időn túli javítás ennek sokszorosába kerül.

A VT20-ban még szó szerint volt anyag és design-t tekintve is messze szebb, mint az ST50 átlátszó plexi szegélye.

Ettől függetlenül magam is úgy gondolom, hogy egy ST60 jobb vétel, de az is tény, hogy akinek ennyije van csak, az nem kap belőle 42ST60-at 2 szemüveggel és 3 év garanciával - most még. Én se hoznám el a GT20-at, mert nem volt annyira jó, inkább várakozást javasolnék a vevőnek. A VT20-ért sem adnék már 280 eFt-ot, akkor már tényleg inkább 50ST60-ra kell várni - hamarosan elérhető lesz ennyiért.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#41033) DM-Fan válasza erahurka (#41029) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Felhasználási körödhöz a legjobb egy HD-Ready lenne, durván 20 eFt-tal bővítve a keretet megkapod a Panasonic 42X60-at, ami a legjobb ilyen készülék. Viszont a nézési távodhoz 50"- os kellene.

Get Moded!

(#41034) FerNandor válasza FerNandor (#41026) üzenetére


FerNandor
őstag

Na közben arra is rájöttem, hogy ahhoz, hogy a THX Mozi módon állítani lehessen (pl fényeröt) rá kell lépkedni simán arra, hogy képüzemmód: thx mozi, ehhez ugye korábban már be kellett ezt a módot állítani (és így most most csak az kell nekünk, hogy kéken legyen kijelölve a menüben. nem kell okét nyomni, mert akkor belelép a többi mód közé) ekkor simán a tv távkapcsolóján be kell ütni a 8741 kódot, ekkor szabaddá válik a szerkesztés. viszont ezt mindig meg kell ismételni.

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#41035) Fogash válasza janos666 (#40982) üzenetére


Fogash
tag

Allee panashopban, beallitva, stb.

(#41036) Fogash válasza DM-Fan (#41032) üzenetére


Fogash
tag

Elkepesztoen borzalmasan durvan elfogultak vagytok a pana iranyaba...

A samsungosok a nema tobbseg (kisebbseg), a hangadok a pana tulajok es/vagy vagyakozók. A kurvajo pana teveiteket sorban kuldozgetitek vissza, mert csikoz, pottyoz, egy masfel oras feliratos film utan orakig felhőz a feliratok helye, de kulonben marha jo teve, es a ket szemuveg is meger hozza OTVENezer forintot...

Ezzel szemben a samsung kepe "gagyi", a teve "csunyan tularazott" (igaz, hogy pana-árak szerint 100.000 forintnyi kiegeszitot adnak hozza).

Most komolyan, klinikai eset vagytok, a velemenyetek az ilyen szelsoseges extremitas miatt (foleg DMfan es kovadika, aki egybol beugrik) egyre inkabb hiteltelennek tunik szamomra. Az meg kulon mokas javaslat, hogy "vegyek" meg ket 300ezres tevet, hogy az egyiket tuti visszakuldhessem. Nemá...

(#41037) kovadika válasza Fogash (#41036) üzenetére


kovadika
őstag

Senki nem elfogult. Te nem bírod felfogni, hogy jobb tévéket gyárt a Panasonic és többnyire olcsóbban is adja őket, mint a Samsung.
Amúgy fogalmam sincs honnan jött most a kirohanásod. Nem is volt erről szó. Gondolom b*ssza a csőröd, hogy nem a hiperszuperszmártbillentyűskamerásszemüveges F5500-at ajánlgatjuk, amit képileg szétaláz egy olcsóbban megvehető ST60. Vedd meg és legyél vele boldog.
Nem értem miért OFF-ban trollkodsz, elvégre releváns a mondanivalód.
Igen beugrottam, örülj!

[ Szerkesztve ]

(#41038) DM-Fan válasza Fogash (#41036) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Félelmetesen tudatlan és tapasztalatlan vagy a témában, úgy osztod az észt a több éves tapasztalattal rendelkezőkkel szemben, hogy valójában még testközelből alig láttál plazmát, de azért mi vagyunk klinikai esetek. Nem kötelező a topicot olvasni és itt tanácsot kérni, mehetsz az "igazi szakértőkhöz" is, akik rádsózzák majd a 40"-os LED-LCD-t 400 eFt-ért, aztán boldog lehetsz az eleve felhős képével, a bevlágítással, a szürkeséggel és a pocsék mozgásmegekelnítéssel - hisz pont tegnap mondtad, hogy azzal is boldogok a felhasználók.
A Samsung plazmái rég voltak ennyire rosszak ár/érték arányban, mint most és adott esetben hiába olcsóbbak, ha pici többletért a Panasonic jóval többet nyújt. Csakazért sem fog senki 220-230 eFt-ért51E550-et ajánlani, mikor 250 eFt-ért elérhető volt a szignifikánsan jobb 50ST50. Ez nem elfogultság, hanem racionális gondolkodás.
Az, hogy egy szemüveg 20-25 eFt-ba kerül, az nem jeleti azt, hogy a Pana nem árul 10 eFt-os univerzálist is. Halkan jegyez meg, hogy a Samsung szemüvegei integethetnek a drága Panasonic-nak, nem vételenül kerül utóbbi annyiba, amennyibe. De biztos ezt is jobban tudod, mert bizonyára végigpróbáltad már mind, velünk ellentétben. :U

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#41039) DM-Fan válasza Fogash (#41036) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

"Az meg kulon mokas javaslat, hogy "vegyek" meg ket 300ezres tevet, hogy az egyiket tuti visszakuldhessem. Nemá..."

Ezt a mókás javaslatot meg pontosan azért tette neked janos, mert képtelen vagy elfogadni az evidenciát, hogy miszerint az egyik gyártó kategóriával jobb készüléket gyárt hasonló áron, mint a másik. Ennek ellensúlyozására kaptad ezt a javaslatot, hogy megbizonyodhasserről. Ha csak szimplán elfogadnád, amit itt jópáran mondanak neked, akkor egyből is veheted a jót. De ha rám hallgatsz, azt csinálsz, amit akarsz, mi úgyis elfogultak vagyunk. Azért javaslom, hogy olvasd a Panával kapcsolatban szintén nagyon elfogult hdtvtest.co.uk és az avforums.com (súgok: a legnívósabb tesztek írói) tesztjeit és szűrj le azokból is némi konzekvenciát, hogy tényleg mindenki elfogult és véletlenül sem arról van szó, hogy valami jó.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#41040) sad_Vamp válasza Fogash (#41036) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Én most voltam TV-t nézni ugye az MM szlovák "megfelelőjében" a nayban volt kirakva samu plazma és pana plazma Full HD és HDready is..... Saját szememmel láttam hogy a Samu HD readyje egyszerűen otromba panájé melett (nem csak az új a régi modell mellett is) a pixelek olyan rodnák és annyira láthatóak hogy az nem normális. Az FullHDjük pedig kb a 30as széria szintjén lehetett, az UT50 élőbbnek tünt nem mondom hogy jóval, mert nem voltak megfelelőek a körülmények, de szemmel látható volt a különbség akárhogy is veszem.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#41041) Cha-b


Cha-b
senior tag

Sztem meg haggyátok rá vegye meg az F5500at azt legyen vele boldog, 1000szer le lett írva neki, hogy az ST60 minden tekintetben jobb, de ha neki a billentyű számít meg a kamera akkor vegye a samut. de akkor inkább vegyen egy olcsó használt CRT-t és a fennmaradó összegből sokkal jobb billt és kamot vehet. :)

CSAKAKISPEST!!!!

(#41042) WhiteWalker válasza Fogash (#41036) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Én minden esetre köszönöm nekik hogy segítettek TV-t választani és anno az 50ST50 felé tereltek...Ugyanis az volt elképzelésem , hogy mindenképp plazmára cserélem az akkori elcédém...Sok nézegetés és olvasgatás után segítettek dönteni az 50E550 és ST50 között az utóbbi javára...Úgy voltam vele , ha kiadok nem kevés pénzt (200K körül szabtam meg a határt) legyen már egy f@sza TV-m...akkor volt az E550 olyan 220K körül...gondoltam + 30K-t hozzá tudok tenni,akkor egy kategóriával jobb TV-m lesz,mint a Samu...Azóta sem bántam meg,sőt mindig meglepődök , hogy "hű az anyját milyen szép képet ad" mikor filmet nézek....Sokan meglepődnek mikor meglátják a képi világát.
A smart meg egy hülyeség,cirkuszba való,felejtsd el,semmire nem jó... ;)

Poén az egészbe, 2-3 hete mutattam a TV-t és az 3D-s Avatárt a 65 éves nagybátyámnak, rávágta egyből milyen remek plazma készüléked van,miért nem vettem belőle nagyobbat... :D

[ Szerkesztve ]

(#41043) liszi70 válasza Fogash (#41036) üzenetére


liszi70
nagyúr

Ez a mostani posztod hasonlít arra a stílusra és arcra, amikor először látogattál el hozzánk. Utána jó ideig moderáltad magad egy kicsit, de lám, csak előjön a valódi éned. Az indulaton túl, több konkrét butaság is van az írásodban, hadd ne elemezzem.

[ Szerkesztve ]

(#41044) Ijk válasza Fogash (#41036) üzenetére


Ijk
nagyúr

Elég lett volna ha csak megköszönöd a segítséget. ;]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#41045) kovadika válasza Cha-b (#41041) üzenetére


kovadika
őstag

Inkább vennék egy 50UT50-et(ami képileg még valószínűleg még mindig jobb) mellé pedig egy notebookot, vagy egy Ipadet (amiken már valóban lehet böngészni) és még mindig az F5500 alatt maradnék árban.
Amúgy valóban felesleges szájtépés, egyértelműen csak a konfliktust keresi és csak a saját igazát képes elfogadni.

(#41046) janos666 válasza Fogash (#41036) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Én a 2011-es megjelenésekor vettem egy Samsung 51D550-et, mert nem tetszett a Panasonic 50G20 képe (ami akkor kifutó 2010-es modellként szóba jött volna hasonló árban). A kontrasztja ugyan tagadhatatlanul jobb volt, de nem szerettem a Samsung-hoz képest erősebb foszforlagot és sokkal durvább ditherelést, illetve merevebb érzetű mozgáskezelést a (akkor frissítettek egy nagyot, mert a D-t megelőző C széria sem tetszett).

LCD-ről váltva már a Samsung plazma is előrelépés volt kontrasztba is, összességében pedig imádtam egy darabig az erősségei (mozgókép élmény) okán, de utána elkezdett durván ugrálni a feketéje, így kb. 8 hónapos korában túl kellett adnom rajta (lassan már vagy ez, vagy repült volna a billentyűzet a kijelzőbe).

Viszont épp azért vettem csak Panasonic 42G30-at, mert a Samsung után elégedetlen voltam Panasonic akkori mozgáskezelésével (pedig a 30-as széria kicsit jobb volt, mint a 20-as), így nem akartam sok pénzt rákölteni, a 42-es pedig nem csak a legkisebb (és így ebben a kategóriában legolcsóbb) volt, de épp durván le volt akciózva (adtak mellé egy Xbox360-at, amit másnap eladtam bontatlanul).

Már akkor is, miután letettem egymás mellé a 42G30-at és az 51D550-et, utóbbira többé rám sem akartam nézni a világító feketéjével, egyéb hátrányok ide vagy oda. A Samsung-hoz képest némileg erősebb foszforlagot és a ditherelési hibákat sokkal könnyebb volt elviselni, mint az ugrándozó fekete fényerőt.

Aztán jött a Panasonic 50-es szériája, amivel megint látványosan mélyebb lett a fekete, és Samsung szintű lett a mozgókép kezelés, miközben a Samsung kiadta szinte ugyan azt újra, átnevezve D-ről E szériára az egyes modelleket. (Na meg jó, persze, új Smart funkciók, mi egyéb, és talán nagyon halványan jobb lett a kontraszt, de inkább csak az 51" feletti képátlók közt)
-> Innentől kezdve mégis mit ajánlottam volna 2012-ben?
Már 2011-ben is kicsit a Panasonic felé dőlt a mérleg. Kevés szituáció volt az, amire a Samsung tűnt jobb megoldásnak. De azért még volt pár olyan helyzet, hogy E szériás Samsung plazmát ajánlottam (főleg nagy méretben, mert ott jobb a Samsung-ok kontrasztja, vagy ha egyszerűen nem volt pénz a drágább Panasonic-ra, ha jobb ha nem).

És akkor itt vagyunk a 2013-as modellév legelején: A Samsung megint újracsomagolta a 2011-es modelleket (na jó, új Smart funkciókkal, és talán egy leheletnyileg jobb képminőséggel + méreg drága F8500-al), a Panasonic pedig ismét megduplázta a kontrasztarányt (ami az egyik legfontosabb képjellemző, illetve egyenesen A legfontosabb, ha már minden más képjellemző megüti a "jó" szintet, márpedig jelenleg megüti mindkét gyártónál) és a friss chipsettel szerelt modelleken (GT/VT+ZT) javult a szín (és egy lehelettel a mozgáskezelés) is.

Mindeközben már az árpolitikája is kevésbé agresszív a Samsung-nak. Ahogy lemaradnak képminőségben, úgy nem csak fajlagosan (ár/érték) hanem abszolút skálán is mint ha kicsit drágulnának a készülékeik. (Amit próbálnak elrejteni a modellkódok átvariálgatásával, de át lehet látni a szitán).
Idén egy valamire való Samsung plazma jött, ami képminőségben labdába rúghat még a Panasonic mellett, de az F8500 annyiba kerül, mint a Panasonic VT60, amivel nehezen veszi fel a versenyt (ez a készülék az ST50-et szorongatta volna meg rendesen, ha ST50 áron adják, nem a VT60-at fogja VT60 áron). Egyedül annak jöhet majd szóba, aki mindig nappal néz TV-t rendes sötétítés nélkül, mert a jó AR filter mellé retinaégető maximális fényerő társul. De ez megint egy szűk réteg, ritka hogy valaki ilyen célra keres itt, ebben a topican TV-t és ennyi pénzt hajlandó elkölteni (ez a kettő, így együtt nagyon-nagyon ritka -> ha van akár egy milla is TV-re, akkor van pénz redőnyre és/vagy függönyre is...).

-> Na most akkor mégis mit ajánlgasson az ember?
Azt, amivel rosszul jár az érdeklődő?
Aki ide jön, az általában képminőségre vágyik, nem bugyuta Smart funkciókra.

A saját mesém pedig nyitva hagytam...
Nos, való igaz, 2012-ben én sem tudtam milyen 50"-os készülékre cseréljem a 42G30-am. De 100% volt, hogy nem E szériás Samsung-ra. Végül pedig egyéb anyagi döntések (pl. autóvásárlás) miatt pénz sem igazán volt rá, ezért marad 42G30. Majd 50GT60 lesz belőle, ha minden jól megy.

-> Pedig nagy érdeklődéssel figyeltem, hogy mit csinál idén a Samsung. Reméltem, hogy így két év után kihoz megint valamit, ami összességében majdnem olyan jó, mint a Panasonic, de arányaiban olcsóbb, tehát ár/érték-ben kicsit jobb, és így optimális lenne számomra. De sajnos nem így történt (szívesen vettem volna olcsón jót, akár a Samsung-tól).

Szóval nem hiszem, hogy engem, vagy itt legtöbbeket részrehajlással kéne vádolni. (Tény, néha-néha, mondjuk szökő negyedévente befut valaki, aki tényleg csak a márkáért keres kizárólag Panasonic-ot, de nem igazán vannak ilyenek aktívan jelen köztünk. Illetve nehéz is lenne ezt kiszűrni, hisz ők jelenleg vakon is beletrafálnak a helyes döntésbe.)

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#41047) Sanyyka


Sanyyka
aktív tag

699 900 az Edigital-ban a 65VT50. :Y

Nyilván ez rengeteg pénz, de ha jól emlékszem majd' egymillió forinttal volt drágább egy éve.
Ez azért ebben a kategóriában nem akármilyen ajánlat.

Másfél hónap múlva csúnya nagy kerek évfordulómhoz érek sajna és egy kicsit elálmodoztam arról, hogy mi lenne, ha meglepném magam egy ilyennel. Persze, ha el nem viszik addig az összeset...

Három kérdés:

1. Hogy lehet az Edigital-os születésnapi kedvezményhez hozzáférni?
A TV-m előtt is vettem néhány cuccot már kb. 100e forint értékben tőlük, de soha nem ajánlották a - ha jól tudom - 5%-os kedvezményt. :( Azzal, plusz némi szerencsés cetelemes okossággal akár 600alá is mehetne, ami már elgondolkodtató .

2. Szakértő szemmel a - tegyük fel, hogy minden kedvezményt maximálisan tudnék érvényesíteni - 600e VT, vagy a 430e ST-e a jobb ajánlat vajon?

3. A VT kalibrált dupla fényerejű fekete fényereje hogyan viszonyul egy kalibrált ST-jéhez?

Előre is köszönöm szépen a válaszokat! :R

[ Szerkesztve ]

(#41048) erdoke válasza Sanyyka (#41047) üzenetére


erdoke
titán

Én úgy gondolom, hogy az utolsó darabokat akciózzák, nem nagyon lesz már másfél hónap múlva. Igaz, pontosan ezt gondoltam másfél hónapja, amikor eldöntóttem, hogy 65VT50-et veszek. :D Az elvétve még mindig kapható 65VT30-at nézve talán nincs igazam...
A szülinapi ED kedvezményt automatikusan megkapod emailben egy 5 %-ot érő kuponkód formájában, ha jóval előtte be van állítva a születésnap az online adataidnál. Annyi bökkenő azért van a dologban, hogy csak készleten lévő termékekre érvényes, tehát ha valami csak "Rendelhető" státuszú, arra nem fogadja el a rendszerük. Éppen emiatt maradtam le erről a kedvezményről a tévé esetében, de valamennyit behoztam belőle ismerősi rendelés gyűjtéssel. Így nekem kb. 670e Ft-ba került a tévé, ami persze még messze van az olcsótöl, de alig több, mint a nyitó ár fele.
A cetelemes kedvezmény ugye megint más történet, az 5-700e Ft-os kütyukhöz lenni kell a hitelkártyán keretnek bőven.

A legjobb aláírás a héten

(#41049) Fogash válasza janos666 (#41046) üzenetére


Fogash
tag

Koszonom, ez ertelmes es hasznos hozzaszolas volt, (a te szadbol hallva kulonosen) ellentetben a tobbiek hisztijevel.

Viszont osszessegeben azert erdekelne, hogy a:
- nagyobb foszforlag
- a nagyobb inputlag
- a ditherzaj
- a zugo tapegysegek
- a fuggoleges savosodas (van itt aki 3-4et is visszakuldott, ha jol emlekszem)
- a tizszeres aru szemuvegek
(Csak ami hirtelen eszembe jutott)

Vajon hogy jonnek ossze a "minosegi teve" imazsaval. Akik fennhangon hujeznek engem, azok mintha tudomast se vennenek a fenti listarol.

Szokas szerint analogia:
Pana=alfa romeo, samu =VW. Lehet, hogy az alfa sokkal jobb auto, szebb gyorsabb elvezetesebb, HA EPPEN BELENYULSZ egy joba, a VW viszont stabilabban nem romlik el, csak hozza amit hoz. Szoval en most inkabb mukodo vw-t vennek, nem kiserleteznek 4-5-6 alfaval, hatha jo lesz.

Azokra a dzrvan szemelyeskedo, a sertett onerzetetekbol/onigazolasotokbol eredo torombasagokra (" vegyel lcd-t aztan nezd a felhoket, stb) inkabb nem is reagalok, azok titeket minositenek... (Akinek nem inge, az persze ne vegye magara. Sot, aki ertelmes javaslattal/magyarazattal probalt segiteni, annak -ismet- koszonom.)

[ Szerkesztve ]

(#41050) Hsanyika1


Hsanyika1
senior tag

Kábel nélkül is videózhatunk a lapostévén[link]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.