Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64001) erdoke válasza Gyulus76 (#63999) üzenetére


erdoke
titán

Két jó minőségű, rövid kábel között én se tapasztaltam eltérést (65VT50). Ahogy korábban már átrágtuk párszor, ez még nem jelenti azt, hogy egy jó projektor esetén a ~10 méteres változatnál ne számítana a kábel.
Abban viszont egyetértek, hogy a különbségnek elvileg nem olyan paramétereknél kellene előjönnie, mint a kontraszt. Ugyanis ez azt jelentené, hogy a jel világosságot érintő tartalma változik, amit nehezen tudok elképzelni.

A legjobb aláírás a héten

(#64002) BBéci válasza Perillustris (#63998) üzenetére


BBéci
titán

Amit nem kifejezetten hifis célra terveztek és gyártottak, az (szinte biztosan) rontja a hangminőséget. Az APC leginkább számítógépekhez való.

(#63999) Gyulus76
Pedig van!

Itt egy vélemény: [link]

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#64003) Gicz válasza forma69 (#63997) üzenetére


Gicz
addikt

nagyon jól működik a plcebo :)

működési elvből adódan nem lehet különbség, pláne 2 jó minőségű között.

[ Szerkesztve ]

(#64004) MasterMark válasza Gicz (#64003) üzenetére


MasterMark
titán

Hehe. :N

Switch Tax

(#64005) Gicz válasza MasterMark (#64004) üzenetére


Gicz
addikt

pedig ha behatóbban ismernétek a működését a kébelnek, akkor nem írnátok azt h nagoybb a kontraszt a másikkal :K mert az meg pláne lehetetlen.

de hagyjuk, kell a forgalom a kácsának, és jobb nekik ha azt hiszik a népek h van különbség.

[ Szerkesztve ]

(#64006) zsoltee10 válasza BBéci (#64002) üzenetére


zsoltee10
addikt

Múltkor nézegettem, amit ajánlottál, de 100k-t én erre nem vagyok hajlandó kiadni. :N Van olyan megoldás, ami egy színtévesztő és nem vájtfülű júzernek megfelelő? :D

[ Szerkesztve ]

(#64007) Dave567


Dave567
addikt

Uraim!!

Látom a kérdésemmel sikerült egy vitát indítanom a kábelek között, én személy szerint nagyon örülök neki, hogy ilyen sok pénzt tudnak elkölteni madzagra az emberek, de akkor már ezek a kábelek tudnak valamit, le tud helyettesíteni egy jó nőt, tud kévét főzni, meg jégkristályt készíteni, főleg egy 50000 ft-os, te jóó isten..
;] :D Na elég a viccből.

Akkor azt mondjátok, hogy a PEARL nem jó kábel, és nála jobb az olcsóbb Kácsa kábel, a FORESTEN kívül,
igen ám, de nekem jobban át kell gondolnom a dolgokat, mert nekem legalább kettő kell, és ez a 26000ft-os ár, kicsit durva. Szóval még mindig döntés képtelen vagyok, és azért nem szeretnék nagy összeget kiadni érte.
De akkor valószínű, hogy megrendelem mind a kettőt, és amelyik jobban bejön azt választom, persze ha a drágábbik, akkor ebben a hónapban csak egy lesz. :D

És akkor végre le tudom tesztelni a Új 50ST50-es tv-met normális minőségi filmekkel, mert Wifin eléggé akadozik, ami azért is furcsa mert 250/25-ös Nettel nem hiszem, hogy így kéne menni-e.

(#64008) MasterMark válasza Dave567 (#64007) üzenetére


MasterMark
titán

A netnek mi köze ahhoz, hogy wifin akadozik a film? Honnan játszod le egyáltalán?

Switch Tax

(#64009) Dave567 válasza MasterMark (#64008) üzenetére


Dave567
addikt

Wifin használom PC-t serviio-val. A gép és a tv közvetlen össze kapcsolása elég jó minőségű CAT7 kábellal, nem sikerült működő képesre bírnom, egyszerűen nem ismeri fel a tv, de nem is akarok szórakozni vele, mert nekem ez a megoldás nem bejövős, csak sajnos a HDMI kábelemet ki spórolták a videokártyám mellől, és most azt kell vennem.

(#64010) dedy70 válasza zsoltee10 (#64006) üzenetére


dedy70
tag

(#63998) Perillustris

Én ezt használom.

[ Szerkesztve ]

(#64011) BBéci válasza dedy70 (#64010) üzenetére


BBéci
titán

Az egy kiváló elosztó és az ára baráti.

(#64009) Dave567
Még szép, hogy nem megy a közvetlen összeköttetés. Iktass közbe egy routert!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#64012) Dave567 válasza BBéci (#64011) üzenetére


Dave567
addikt

Jahh ezt így nem próbáltam, meg annyira nem is érdekel, mert szerintem erre a HDMI való inkább, legalább is én így hiszem.

Kácsa HDMI-ből melyiket érdemesebb rendelni, KCS vs.KCE?

[ Szerkesztve ]

(#64013) BBéci válasza Dave567 (#64012) üzenetére


BBéci
titán

Egyértelműen KCS.
Erősítőből tévébe és vetítőbe is olyan megy nálam.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#64014) nuke7 válasza Perillustris (#63998) üzenetére


nuke7
veterán

Szerintem felesleges :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#64015) Dave567 válasza BBéci (#64013) üzenetére


Dave567
addikt

[link]
Tehát akkor egy ilyen nekem meg teszi, + még akkor ki próbálom a FOREST is.

(#64016) forma69 válasza Gyulus76 (#63999) üzenetére


forma69
tag

Csak annyit még, akármennyire is hihetetlen mégis látszik, de jobban hallható a változás, persze megfelelő rendszerrel. Ki kell próbálni......

(#64017) Gabesz26 válasza dedy70 (#64010) üzenetére


Gabesz26
senior tag

Kapható jelenleg valahol ez az elosztó? Google nem volt barátom, és csak korábbi apróhirdetéseket dobott fel... :U

(#64018) liszi70 válasza Gabesz26 (#64017) üzenetére


liszi70
nagyúr

Nem kapható újonnan, de használtan beszerezhető. Én speciel DIY lemásoltam a beltartalmát, csináltam egy elosztót, és azt használom. Szerintem hozott a képminőségen, de a placebó lehetőségét fenntartom! :D

Próbálj ki Alces elosztókat is, az kaució ellenében elvihető, kipróbálható.

[ Szerkesztve ]

(#64021) Dorian válasza zsoltee10 (#64006) üzenetére


Dorian
félisten

Tévé képére nagyszerű az Alces, egy egydugaszost 15-ért újonnan, 10-ért használtan már megkapsz. Hangban valahová jó, valahol semmi, valahová nem való.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#64024) Gabesz26 válasza liszi70 (#64018) üzenetére


Gabesz26
senior tag

Köszi :R Utánanézek majd az Alcesnak is.

(#64027) bigdady


bigdady
nagyúr

Nem tudom miert de nekem sokkal jobbnak tunik a mozgas st60-on ha a 24p smooth maximumra van allitva (minden más kepjavito kikapcsolva). Élethűbbnek tűnik hd esetén. :U

[ Szerkesztve ]

(#64029) DM-Fan válasza bigdady (#64027) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Persze, mert úgy köztes képkockákat interpolál a képfolyamba a TV egy alogritmus alapján, telenyomja a filmet olyan kockákkal, amelyek nincsenek is ott (szomszédos kockák alapján kalkulál egy valószínűsített kockát a kettő közé). Folyamatosabb lesz, ún. szappanopera effektet kap a kép, megszűnik a mozis 24p judder, ellenben valótlan infókkal lesz tele, artifaktos lesz és nem azt látod, ami a vásznon volt, illetve amit a rendező/operatőr/látványtervező láttatni akart. Mindemellett megszűnik filmszerűnek lenni a film és tényleg olyan lesz, mint egy házivideó.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#64030) bigdady válasza DM-Fan (#64029) üzenetére


bigdady
nagyúr

De minek rakják bele a hd adások beallitasai kozé ezt a lehetoseget ha elrontja a kepet? :U

Tenyleg fura amugy hogy azt irjátok nem jó nekem meg tetszik (egyelore) :D
Ifc ugyanez tv adásoknál amugy?

[ Szerkesztve ]

(#64031) DM-Fan válasza bigdady (#64030) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Minek van tormás chips? Mert van, aki azt szereti. Neked is jobban tetszik így a kép, nem? Az imént írtad. Ha a TV-adásra gondolsz, ott nem 24p Smooth Cinema van, hanem IFC. A lényege ugyanaz: ott is van lehetőség köztes képkocka-interpolációra.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#64032) BBéci válasza bigdady (#64030) üzenetére


BBéci
titán

Ugyanazért, amiért a többi mókusvakítást, amiket kikapcsoltál. Teljesen felesleges, értelmetlen, haszontalan mindegyik.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#64034) DM-Fan válasza liszi70 (#64033) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Én is szeretem (mondjuk nem sok olyan chips van, amit ne szeretnék, ez a gyengém, ez fog a sírba vinni, most épp gombás Crunchips X-Cut-ot tolok, igazi kuriózum).

Az IFC-t/24p Smooth Cinema-t ellenben rühellem.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#64038) liszi70 válasza DM-Fan (#64034) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Az IFC-t/24p Smooth Cinema-t ellenben rühellem."

Én is, de a chilis sem rossz! Viszont az aki az eceteset kitalálta, annak tüzes vassal kellene csiklandozni az ánuszát! :D

[ Szerkesztve ]

(#64039) Dorian


Dorian
félisten

Én a chipsre sajnálom a pénzt, szvsz k. drága. Inkább a kábelek :) De ha néha veszek, akkor hagymás-tejfölöset.

Gicz:
Dugóforgatás hangfalkábelen? Nemnem, azt tápkábellel művelik. Bár az is analóg.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#64040) Gicz válasza liszi70 (#64035) üzenetére


Gicz
addikt

a hallás és a hangredszer és a hangfalkábel a mai napi analóg, a HDMI kábel meg arra kihegyezett dolog, hogy hibátlan legyen olcsón. nem ugyanaz a két dolog :N

chipsből meg a sajtos a nyerő :K

[ Szerkesztve ]

(#64044) facan válasza BBéci (#64023) üzenetére


facan
tag

Szerintem mindenki a saját véleményére/tapasztalatára hagyatkozik. Abban hogy valaki alapból elutasítja ezeket a néha varázslatszámba menő dolgokat (amiket ráadásul nem lehet megindokolni empírikus módszerekkel) nincs semmi kivetnivaló, már ne haragudj. Akár próbálta valaha akár nem. Neki ez a véleménye, ő is ugyanúgy elmondhatja szvsz.

Bő 30 éves tapasztalatom alapján bebizonyosodott előttem, hogy egy kábel (pontosabban egyetlen kábel sem) messze nem hoz annyit mint egy jobb forrás, vagy egy jobb végberendezés (ebben az esetben a TV, bár nekem kifejezetten nem képmegjelenítési tapasztalataim vannak, ráadásul itt bitek rohangálnak, semmi más)
Én inkább a kábelek/egyéb kiegészítők, sőt a rendszerem folyamatos csereberéje helyett inkább további hanglemezekkel bővítettem az idők folyamán a gyűjteményem.

Annó a 80-as 90-es években mi is rengeteg szeánszot csináltunk és többször bebizonyosodott, hogy a sima 2,5 mm2-es tömör réz falikábel mennyire univerzális lehet
Azóta már csak zenét hallgatok, illetve élvezem a kedvenc filmjeim, mióta megvan az ST60 ráádásul HD-ben.
Persze akinek van erre kerete az nyugodtan használhat méregdrága kábeleket hisz azoknak a gyártóknak is meg kell élniük valahogy :K

Én tökéletesen elvagyok a sima 6-800 forintos másfél méteres HDMI kábelekkel, soha nem tapasztaltam hogy bármiféle képhibát, vagy akármilyen problémát okoztak volna (de különbséget sem láttam igazán a méregdrága kábelekhez képest sem). De ez legyen az én problémám.
Ettől nem érzem, hogy bármivel is "igénytelenebb" lennék azoknál, akik megveszik a drágább kábeleket.
Az a különbség, hogy engem nem zavar ha valaki hasonló véleményt hangoztat mint jómagam is teszem, ugyanígy az sem zavar ha valaki kiadja a tévéje árát összekötőkre és egyéb varázslatos dolgokra.
(ellenben a teljes zeneszobám külön kismegszakítóról megy, jó vastag hajókötelekkel összekötve a központi betáppal :) Ez volt az egyetlen amit megcsináltam, hamár úgyis én terveztem meg és kiviteleztem a házam teljes elektromos rendszerét annó)

Volt egy időszak mikor egy 3 kW-os dual inverteres szabályozható feszültségkimenetű UPS-ről hajtottam minden audiovizuális/számítástechnikai eszközt a házban, de a dupla villanyszámla és az akkuk folyamatos pótlási igénye nagyon nem tetszett így végül pár év múlva kikötöttem... (akkora akkutelepem volt, hogy majdnem 3 óra volt az áthidalási ideje a cuccnak teljes terheléssel)
Pedig biztos vagyok benne hogy ez a legjobb megoldás, mivel így a teljes rendszer galvanikusan független az elektromos hálózattól, így minden egyes esetleges zavartól védett. Kifejezetten igaz ez a nagyvárosokra.

Bocs az OFFért!

[ Szerkesztve ]

(#64045) liszi70 válasza Gicz (#64040) üzenetére


liszi70
nagyúr

"a hallás és a hangredszer és a hangfalkábel a mai napi analóg, a HDMI kábel meg arra kihegyezett dolog, hogy hibátlan legyen olcsón. nem ugyanaz a két dolog"

Az általam felhozott analógia a dugóforgatás és a HDMI-kábel között nem technológiai. Arról beszéltem, hogy mind a két dolog egyértelműen az ezotéria és a placebó hatáskörébe esik mérnöki, jelenleg "tudományos" szemszögből. Ennek ellenére vannak történetek, amikor "hitetlen" mérnökök is csak lesnek, mert az általuk látottaknak-hallottaknak nem sok közük van ahhoz, amit eddig tanultak.

[ Szerkesztve ]

(#64046) Gicz válasza liszi70 (#64045) üzenetére


Gicz
addikt

egy kábel két vége és a kódolás az azért nem az ahol bárkinek leesne az álla. Megintcsak azt tudom mondani, hogy 100%-ig biztos vagyok benne hogy ha értenétek a dolog működését, teljesen egyetértenétek velem, és harcot folytatnátok sok tízezres 1-2 méteres hdmi-k ellen :O

[ Szerkesztve ]

(#64047) BBéci válasza liszi70 (#64045) üzenetére


BBéci
titán

A villásdugó helyes polaritása egyszerűen kimérhető, a HDMI jelátvitele drágább eszközt igényel, de megoldható.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#64048) nuke7 válasza facan (#64044) üzenetére


nuke7
veterán

de most összemosod az analóg és a digitális kábelt... direkt..? :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#64049) facan válasza nuke7 (#64048) üzenetére


facan
tag

Nem mosom össze, hisz mindkettőről szó van/volt.

Pontosan annyit mondtam, hogy a digitális összekötőknél még kevésbé szükséges behatóan vizsgálni a témát. Vagy átmegy tökéletesen az adott kábelen a kívánt bitfolyam, vagy nem. Közbülső állapot nem létezik.
És ezt nem a mérnök mondja belőlem, hanem a tapasztalat.

[ Szerkesztve ]

(#64050) BBéci válasza facan (#64049) üzenetére


BBéci
titán

Ezek szerint még bőven van mit tapasztalnod. :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.