Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61001) adodaniel válasza Hsanyika1 (#60997) üzenetére


adodaniel
őstag

Én dec. 9....

(#61002) Hsanyika1 válasza adodaniel (#61001) üzenetére


Hsanyika1
senior tag

Nyugi.Az a lényeg majd ne keljen használni ;)

(#61003) Hsanyika1 válasza hunspikey (#61000) üzenetére


Hsanyika1
senior tag

Köszi kimerítő választ :R

(#61004) nuke7 válasza Cok3 (#60984) üzenetére


nuke7
veterán

Hallod... Ez azért eleg vicces amit irsz.
Gyere nézd meg milyen feher fallal inkabb es utana dönts ;)

https://youtube.com/user/nuke7

(#61005) mp54 válasza bigdady (#60946) üzenetére


mp54
senior tag

Tudni nem tudom, de csodálkoznék, ha ismerné a HD hangokat...Pld a Popcorn A-210 sem ismeri...

(#61006) Cha-b válasza mp54 (#61005) üzenetére


Cha-b
senior tag

Hülye vagyok az audio dolgokhoz, mert engem nem érdekel csomó filmnél be sem kapcsolom az erősítőt, de ha DTS-HD meg ilyenekre gondolsz, azt "tudja" az A210 elvileg.

CSAKAKISPEST!!!!

(#61007) nuke7 válasza bigdady (#60946) üzenetére


nuke7
veterán

hát az iso-t nem viszi szinte biztosan - max. ha kicsomagolod.
mkv-k nagyrészét kellene, hogy vigye... :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#61008) M_AND_Ms válasza mp54 (#61005) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Már, hogyne ismerné a Popcorn A210! De csak hdmi kimeneten várhatod, sem az optikai, sem a koax nem képes ezek átvitelére, ezért itt a "sima" core jelenik meg

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#61009) DM-Fan válasza mp54 (#61005) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Már hogyne tudná a Popcorn A-210 a HD-hangokat! A BD-ISO-ból olyan röhögve kijön a DTS-HD Master Audio, hogy csak na, ott virít rögtön az erősítőn és az OSD-n is. HDMI-n kell kiküldeni és minden hangnormát passthrough-ra állítani és láss csodát!

Az, hogy egy mezei mkv-ből csak 1,5 Mb/s-es DTS-Core jön ki, annak az az oka, hogy csak az van benne.

Get Moded!

(#61010) sapex


sapex
tag

Megérkezett az új családtag...

(#61011) kpal válasza csbeci (#60539) üzenetére


kpal
veterán

grat :) ezzel páręvig elleszel tuti :)

(#61012) Heffi válasza BBéci (#60910) üzenetére


Heffi
őstag

A panasonic tévék nem kezelik a partíciókat, hanem teljes merevlemezt igényelnek. Ime az ígért ellenőrzés eredménye:

(#61013) sapex


sapex
tag

Ö lenne az...

[ Szerkesztve ]

(#61014) kleinguru válasza sapex (#61013) üzenetére


kleinguru
addikt

Grat:R

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#61015) BBéci válasza Heffi (#61012) üzenetére


BBéci
titán

Köszi!
Ez durva hiányosság, hatalmas seggberúgást érdemelnének a tervezők.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#61016) mamago1972 válasza sapex (#61013) üzenetére


mamago1972
tag

Legalább a csomagolás ugyanolyan mint GT60-nál. :) Nagyon puritán.

Do I make myself clear?

(#61017) hunspikey válasza sapex (#61013) üzenetére


hunspikey
őstag

Hey Grat! :DD Mikor bontod, kapcsolod be?

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#61018) Gabor970 válasza sapex (#61013) üzenetére


Gabor970
addikt

Sógoromhoz is tegnap szállították ki (német webshopból rendelve ausztriai cimre) Még nem tudták felvinni az emeletre, olyan nagy a doboz :)
Kérdésem lenne, ha fent kibontod a dobozt, a talpat ki lehet felülről úgy venni, hogy a TV-hez nem kell nyúlni?
Már legalább annyival is könnyebb lenne, talán sikerülne beforgatni kettejüknek a lépcsőfordulóban. Családi ház, nem társas, de valahogy nem tudtak elfordulni vele, lehet csak nem tudták a súly miatt álló helyzetre igazitani.

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#61019) Poplacsek válasza sapex (#61013) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Hmmmm...... :C

(#61020) sapex válasza kleinguru (#61014) üzenetére


sapex
tag

Köszi... :)

hunspikey - Most érkezett. Várok vele kb.3 órát ,hogy kicsit átvegye a szoba hőmérsékletét aztán utánna megy a falra.
Ja a konzolt ez idő alatt át kell tennem,mivel a VT60nak nem középen van a konzoltartó

mamago1972-hát remélem csak abban hasonlóak. :)

Gabor970 - Igen ki lehet venni. A tv mellet van elhelyezve.

[ Szerkesztve ]

(#61021) Gabor970 válasza sapex (#61020) üzenetére


Gabor970
addikt

Köszönjük!

Igen, a konzolfelfogató menetek alul vannak, ha igy felteszed, akkor feljebb kerül a TV, mint kellene.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#61022) mp54 válasza Cha-b (#61006) üzenetére


mp54
senior tag

de ha DTS-HD meg ilyenekre gondolsz, azt "tudja" az A210 elvileg.
Igen tudja: feldolgozatlanul továbbítani...a HM erősítőbe. (ami nekem nincs...)

(#61023) mp54 válasza DM-Fan (#61009) üzenetére


mp54
senior tag

Pontatlanul fogalmaztam: nincs HM vasam, ami feldolgozná...

(#61024) mayday00 válasza sapex (#61010) üzenetére


mayday00
őstag

Grat :C

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#61025) Cok3 válasza nuke7 (#61004) üzenetére


Cok3
csendes tag

Koszi a meghivast, de pont ma megyek "tevenezobe". :R

Nem rontani akartam az uzleted, felre ne ertsd, jo teve az, pusztan annyit mondtam, hogy nekem biztos hulyeseg lenne ezt a tipust venni a lakasom kialakitasa miatt.

(#61026) M_AND_Ms válasza BBéci (#61015) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Ez nem hiányosság Ez fícsőr! :K

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#61027) DM-Fan válasza Gabor970 (#61018) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Nehogy fölvágjátok a dobozt felül! Nagyon ügyesen megoldotta a Pana, évek óta így csinálják: a palástját lehet levenni a doboznak, miután kivetted a 2-2 műanyag csapot a doboz két oldalán alul, amiből sapex képén is látható kettő. Ezután simán kiemelhető a 10 kg tömegű talp, ami be van állítva a TV mellé. Visszateszitek a palástot és a biztosítócsapokat (erre nagyon figyeljetek oda, különben leejtitek a TV-t) és már vihető is újra a doboz, ami még így is 50 kg lesz, szóval csak óvatosan!

sapex: gratulálok, üdv. a klubban!

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#61028) M_AND_Ms válasza DM-Fan (#61027) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Mindez szépen és érthetően rá van rajzolva a dobozra

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#61029) hollosi


hollosi
csendes tag

ezt a fajta doboz megoldást már a 2008 ban vett pana plazmámnál is igy alkalmazták ugyhogy jolis van ez igy

más a panashoptol rendeltem már 2 hete gt 60 at csak ugye nekik nincsen másnál már van és csak a fizura várok hogy hozákis kifele csak én közbe ezért napok ota irom nekik az imailt hogy töröljék a rendelésem visszaigazolásal van beálitva de nem engedéjezték ugye hogy olvasotnak jelezve megkapjam az imailt a panashopon belul is irtam nekik üzenetet de ara sem válaszoltak mit tegyek ijenkor ?

(#61030) hunspikey


hunspikey
őstag

Azért jó látni, hogy a hard-core TV fanok csak beshoppingoltak rendesen a csúcskészülékből!

Így lesz közös tapasztalás és információ csere lehetőség. Én tavaly tökre egyedül voltam, mert akinek volt vt-je az persze nem járt ide rendszeresen. Na de majd idén! :)

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#61031) mayday00 válasza hollosi (#61029) üzenetére


mayday00
őstag

hollosi ncore-n nem vagy véletlenül fent ugyan ezen a néven? :DDD

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#61032) hollosi


hollosi
csendes tag

de igen mért?

(#61033) mayday00 válasza hollosi (#61032) üzenetére


mayday00
őstag

Írásodból egyből rájöttem, hogy te vagy :C Üdv a klubban :)

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#61034) DM-Fan válasza mp54 (#61022) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Egyébként is tudja: downmixeli neked, ha úgy állítod be. Vagy milyen köztes megoldást szeretnél?

Get Moded!

(#61035) bigdady


bigdady
nagyúr

Mára a upc mediacardot csak kepujsagig olvassa be a tv. Minden kodolt. Másnál megy?
Azt irja m2-re nincs kep. Gyari visszallitas nem segit.
Ci modulra azt irja hianyzik. De a csatornakat felismeri es hogy mi megy eppen.
Ötlet?

(#61036) Heffi válasza bigdady (#61035) üzenetére


Heffi
őstag

Ha valami gebasz van a CI modul környékén, ne is várd a kódolt adások megjelenítését.

Esetleg vedd ki a modult, majd tedd vissza.

(#61037) hollosi


hollosi
csendes tag

enyhe dixlexia tudod de csak irásban szoban 3 embert is körbepofázok mire megszolal :Y

[ Szerkesztve ]

(#61038) Gabor970 válasza DM-Fan (#61027) üzenetére


Gabor970
addikt

Köszönöm!
A samu is ilyen volt, már az 50C430-nál is, most csak a talpkivétel miatt gondoltam felül kinyitni, majd visszacsukni, hogy fel tudjon kerülni az emeletre, ahol most lesz átmenetileg. Csak kipróbálás, tesztelés miatt, aztán sajna visszamegy a dobozába, a nappali még odébb van, hogy elkészül, és felkerülhet a falra. Kicsit nagyszabású a házalakitási/felújitási projekt. De nem volt mit várni a vásárlással, hacsak nem akar az ember sógora letttttévét. ;]

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#61039) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Rendeltem tobb mint egy hete egy Samsung plazmat. Akkor 200e volt az ara, kaptam is a rendelesrol igazolast, fizetes utanvetellel ha megjott. Nem volt raktaron, az volt irva hogy akar 2 het is lehet mig erkezik.
Ma nezem a boltot, a mostani ara mar 220e korul van (de meg mindig nincs keszleten, de mar allitolag szallitas alatt vannak)
Nekem melyiket arat kell fizetnem, ugye a 200-ast? Vagy mondhatjak, hogy 220e, ha nem kell, akkor eladjak masnak? Es ha addig 300 lesz belole?
:R

[ Szerkesztve ]

OK

(#61040) ricpet válasza Z_A_P (#61039) üzenetére


ricpet
tag

Persze, neked azt kell fizetni ami az igazolásban van (200k), amikor megrendelted.

(#61041) bigdady válasza Heffi (#61036) üzenetére


bigdady
nagyúr

Az sem segit. Most mar m2-re azt irja Nincs kép!
Azt a részt hiányolom mikor bekapcsolaskor beolvassa a medicardot a tv. Most egyből kodoltat ír mintha nem akarná beolvasni. A kozos interfesz modul menupont szerint Modul hiányzik! Wtf? Hogy lehetne beolvastatni akkor?
Gyari visszalitas utan felismeri pedig hogy upc kartya van benne es a csatornákat is latja meg hogy mi megy rajta. St60.

[ Szerkesztve ]

(#61042) Heffi válasza bigdady (#61041) üzenetére


Heffi
őstag

A hangoláshoz és az epg-hez szerintem nincs köze a kártyának. Én kétesélyesre tippelném az eseted:
1. elszállt a kártyaolvasó modul
2. "A" board részben meghibásodott.

Másik tévé nincs a közeledben, amin kipróbálhatnád a kártyaolvasót?

(#61043) efi99 válasza Magnat (#60965) üzenetére


efi99
senior tag

Ezt a mostaniak is így csinálják, legalábbis a manual szerint. És lehet, hogy az analógnál működik is, de azokat nem hangoltam be. Szégyen viszont, hogy DVB-C esetén semmi.
Tulajdonképpen még a fix 4:3-mal a legjobb a helyzet (ott ugyanis a 4:3 az 4:3, és érdekes módon a 16:9 full képernyős 16:9, de akkor miért is fix 4:3 amúgy :F ), egyedüli nyűg, hogy viszont a 4:3-ban lévő 16:9 kép körbe fekete, kis ablakban jelenik így meg)

@batagy
Ja, de én az auto aspect anomáliákról beszéltem, nem a zoomokról. Utóbbiakat amúgy sem használom soha semmire, mert utálom, ha levág a képből, vagy torz.

[ Szerkesztve ]

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#61044) Z_A_P válasza ricpet (#61040) üzenetére


Z_A_P
addikt

Koszi :R
Mar csak azert izgulok, hogy tenyleg legyen. Nehogy az legyen hogy megjon, es inkabb eladjak masnak tobbert, nekem meg azt mondjak nem jott, sorry.

[ Szerkesztve ]

OK

(#61045) M_AND_Ms válasza hollosi (#61037) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Diszlexia lesz az!

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#61046) bigdady válasza Heffi (#61042) üzenetére


bigdady
nagyúr

A masik tv nem kompatibilis upc mcarddal igy nem tudom kiprobalni sajnos.
Kapcsolgatva egyszer neha bejon egy tized masodpercre az adas mashol is (m2-on kivul) es utana valt kodoltra.

(#61047) bigdady válasza bigdady (#61046) üzenetére


bigdady
nagyúr

Hogy tudok atvaltani analog adasokra dvbc-rol? Mindkettot beolvastam gyari visszaallitaskor de nem talalom, hol kene valtani. :F

[ Szerkesztve ]

(#61048) Heffi válasza bigdady (#61047) üzenetére


Heffi
őstag

A távirányítón a TV gomb többszöri megnyomásával tudsz váltani a tunerek között. Ha nincs a listában, akkor a hangolás menü környékén lehet eddíg nem használt tunert aktiválni.

(#61049) bigdady válasza Heffi (#61048) üzenetére


bigdady
nagyúr

Sosem jottem volna rá koszi :)
Holnap jon a upc megnezi a kartyat. Igen ovek a kartya.

[ Szerkesztve ]

(#61050) Heffi válasza bigdady (#61049) üzenetére


Heffi
őstag

Az lett volna a következő javaslatom, hogy hívd ki a szolgáltatót. Gondolom övék az eszköz.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.