Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) milan89 válasza M_AND_Ms (#3000) üzenetére


milan89
csendes tag

Rángasson ám tudod mit, de ne az én tv-met (ha lesz). Ettől függetlenül igazat írsz. Mindenre fel kell készülni.

(#3002) M_AND_Ms válasza milan89 (#3001) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Elég ha a gyerek kicsit szertelenebb. Mellesleg én nem fúrkodnám össze a bútort.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#3003) milan89 válasza M_AND_Ms (#3002) üzenetére


milan89
csendes tag

Igen, a baj hamar megvan. A tv-s szekrény az laminált bútorlapból készült egyedi darab, méretre szabva, nem pótolhatatlan a teteje, ha éppen kilyukasztom, és valamikor meglátszódna. De ha nem muszáj nem barmolom össze.

(#3004) Hsanyika1


Hsanyika1
senior tag

NASA hd-ben[link]

(#3005) bigdady


bigdady
nagyúr

Pana c3 on hogyan tudnám beállitani hogy av1 jöjjön be automatikusan (upc) bekapcsoláskor és ne a dvbt ahol nincs semmi. Hiába próbáltam priorizálni többit meg kihagyra állitani, nem megy.

(#3006) junkpod


junkpod
nagyúr

a híradókban most mutogatják az olasz hajóbaleset képeit, és van egy riport ahol a társaság vezetője sajtótájékoztatót tart, láttátok mekkora hatalmas pana tv (plazma?) van a háttérben?

(pl a ma reggeli híradóban:
http://videotar.mtv.hu/Videok/2012/01/17/07/MTV_Hirado_2012_januar_17_6_00.aspx
00:22:25 -kor kezdődik)

(#3005) bigdady
miért nincs semmi dvb-t bemeneten? állítsd be azt is és lesz:) nem tudom milyen a upc, de ha av1-en csatlakozik akkor tuti jobb minőségű a dvb-t adás.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#3007) zsigus válasza bigdady (#3005) üzenetére


zsigus
őstag

Nem tudom, hogy ugyanazok a lehetőségek vannak e a beállításokban a C3-on, mint az S30-on, de nálam a Beállítások -> Egyéb beállítások -> Bekapcsolási preferencia -> AV

Ha ezt belövöd akkor elvileg ha van valamelyik bemeneten jel, akkor automatikusan odakapcsol (legalábbis nálam HDMI-vel így működik). Egyébként igaza van junkpod kollégának, ha nem HDMI-s az STB akkor a DVB-T-vel jobban jársz (képminőségben) a szabadon fogható csatornáknál (persze ha megfelelő a jelerősség nálad).

[ Szerkesztve ]

(#3008) tendetiti


tendetiti
tag

Hogyan tudnám a szabadon fogható dvb-t csatornák sorszámát átállítani, hogy ne 200-201... legyen, hanem 1-2-3 stb? G30

(#3009) Hsanyika1 válasza tendetiti (#3008) üzenetére


Hsanyika1
senior tag

lehet ki kell jelölni kedvenceknek, és majd csak ott engedi rendezni őket.

(#3010) tendetiti válasza Hsanyika1 (#3009) üzenetére


tendetiti
tag

Megnézem, köszi.

(#3011) zsigus válasza tendetiti (#3008) üzenetére


zsigus
őstag

DVB-T hangolás menü -> Csatorna lista -> zöld gomb (csere) -> beírod a sorszámot (S30).

[ Szerkesztve ]

(#3012) tendetiti válasza zsigus (#3011) üzenetére


tendetiti
tag

Működik mindkét verzió.
Hsanyika1:
Ennél, az info gomb megnyomása után kék gomb (kategória váltása) és ott kiválasztani a kedvenceket.
Köszi mindkettőtöknek a segítséget.

(#3013) M_AND_Ms válasza zsigus (#3011) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Működik, de ahol sok adó van kicsit körülményes és hosszadalmas.

Ki kell próbálni más ország beállításával! Valamelyik 1000-ről kezdi, valamelyik 0-ról. (Ez utóbbi a német beállításánál is van, de azt nem ajánlom, mert ott az EPG képernyőre kirak egy Guide+ mezőt, ahova a német hirdetők pakolnának reklámokat, de mivel nálunk ilyen nincs, ezért csak a helyet foglalja). És arra is figyelni kell, hogy országonként különböző lehet, hogy az EPG-ben a karakterek, miképp jelenek meg.

Csak tudnám, hogy miért nincs Magyarország???? :F

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#3014) Gabor970 válasza M_AND_Ms (#3013) üzenetére


Gabor970
addikt

nem szeretném bántani a panát ezügyben, de ha a samsung meg tudta ezt oldani egyszerűen, akkor a pana is megoldhatná.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#3015) junkpod válasza M_AND_Ms (#3013) üzenetére


junkpod
nagyúr

van olyan gomb a kedvencek hozzáadásánál, hogy "összes hozzáadása", ezzel a teljes listát át lehet rakni 1-től számozódó kedvenc listára., ebből egyesével kihajigálod ami nem kell és kész is vagy és nem kell többé a fos csatornákat még átlapozni se:)

(#3016) zsigus
szerintem ez szolgáltató függő (nálam PRtelecom-.most már HWR) a magyar nem jó csak a finn/Helsinki verzió.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#3016) zsigus válasza M_AND_Ms (#3013) üzenetére


zsigus
őstag

Nem tudom, nálam a magyar nyelv lett beállítva és a hosszú ékezetes karakterek is megvannak (ő, ű stb.) az EPG-ben. Nem lehet, hogy a legutóbbi FW-vel javult a helyzet?

Nem tudom, hogy lehet az EPG nyelvet kiválasztani, ha jól emlékszem nálam az S30 nem kérdezett ilyet, csak a menü nyelvét, amit magyarra raktam, természetesen.

junkpod: az más, nálam csak DVB-T van, mindigTV extra nélkül. :)

[ Szerkesztve ]

(#3017) M_AND_Ms válasza junkpod (#3015) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

És ha ilyenkor a kedvencek listáját használva egy 5-öst nyomsz távon, akkor az 5-ös helyen lévő adóra kapcsol?

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#3018) KTTech válasza M_AND_Ms (#3017) üzenetére


KTTech
veterán

Igen.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#3019) tendetiti


tendetiti
tag

Sima, lecsupaszított kb. 1 m-es koaxdarabbal a jelminőség 23% a jelerősség 60% körüli, (nem "kockásodik", teljesen nézhető) , beltéri antennával - kültéri szóba sem jöhet - gondolom ezen lehetne javítani. Aktív vagy passzív antennát érdemes venni, ill. tudtok valamilyen jó & olcsó darabot ajánlani?

(#3020) M_AND_Ms válasza tendetiti (#3019) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Lehetőleg az antenna legyen jó és ne az erősítő. Ebből jön, hogy passzív antennát kell venni.

Ha dróttal bejön, akkor valószínű a vételi körülményeid elegendőek.
Én másfél éve a Tesco-ban vettem a gazdaságos antennájukat (csíkos doboz) 700 Ft-ért. [link] Egy ideig kölcsönbe adtam, majd visszakértem, azok meg vettek 3500 Ft-os aktív antennát. Azóta sírnak, hogy sokkal szarabb a vétel (pedig tisztán rálátnak a toronyra, sőt szinte az egész hegyet látják, az ablakból kb. 170 fokban körbenézve semmi akadály nincs)

Ez csak azért írtam, hogy lásd a jó antenna dolga, hogy nagy nyereséggel vegye a jelet és nem az erősítőé, hogy a szarból jót csináljon. Az antennaerősítőknek inkább a szállítás során a kábelben elszenvedett veszteséget kell kompenzálniuk.

Természetesen azóta nem lehet kapni a Tescoban. :((

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#3021) tendetiti válasza M_AND_Ms (#3020) üzenetére


tendetiti
tag

Értem, köszi. Kár ezért az antennáért 700 Ft nagyon jó ár lett volna. :)

(#3022) M_AND_Ms válasza tendetiti (#3021) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Kutakodj!

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#3023) bigdady válasza junkpod (#3006) üzenetére


bigdady
nagyúr

dvb-t-én azért nincs semmi mert csak a upc digitális tv-je van bekötve, nincs semmilyen antennám, így csak ez van bedugva a tv-be. Nem is jön be itt kültéri nélkül pl a mindig tv vagy ilyesmi. Hogy lehetne jobb a dvt-b adás mint upc digitális? Vagy rosszul gondolom, nem ez a dvb-t?

ui: ez a tuner vagy mpg4 vagy mi ami a tv-ben benne van azt jelenti amugy hogy stb nélkül tudnám nézni a mindig tv ingyenesét?

(#3007) zsigus

ha stbox nincs bekapcsolva akkkor tudom hogy bejönne a sima kábeltv, de meg sem kerestettem a csatornákat, mert akkor az jön be alapból és azt néznénk tévedésből.
Hiába állitom prioritás av1-re amin a upc stb van, akkor is dvb-t inditja bekapcsoláskor, amire kiirja hogy nem jön be rajta semmi. Telepitéskor ki sem pipáltam, hogy keressen bármit is. Vagy ez a gond?

[ Szerkesztve ]

(#3024) Xbboxxer


Xbboxxer
csendes tag

Sziasztok
Adott egy Samsung PS42C91HX-XEC Samsung plazma televízió.
Mivel ez egy régebbi típus,és nincs rajta USB meg ilyesmi,hogyan lehet ezen szoftvert frissíteni?Hátulján van egy jack dugó féle valami aljzat,alá írva,hogy service,de ehez milyen fajta kábel kellene?
És, hol találhatok hozzá esetleg frissítést?
Segítsetek kérlek!
üdv.

(#3025) Tomics válasza Xbboxxer (#3024) üzenetére


Tomics
addikt

Sehogy, csak a szervízben.

PH! addikt since 2004

(#3026) Gabor970 válasza bigdady (#3023) üzenetére


Gabor970
addikt

ha bedugod a UPC kábelét, akkor a TV nem a digitális adását veszi a UPC-nek, hanem az analógot. A UPC kábeles digitálist kizárólag a saját STB-vel lehetséges nézni. Használd a beltérijüket, és dugj egy szobaantennát a TV antenna bemenetére, és ha nem vagy messze az adótól (30km) akkor esélyes a mindig tv digitális adásának vétele. ha városban laksz, és van digi tv kábeles digitális, akkor azt tudnád direktbe a TV-be dugott kábellel fogni. Dícsérik a minőségét, olcsó, és a HD sem plusz pénz náluk.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#3027) bigdady válasza Gabor970 (#3026) üzenetére


bigdady
nagyúr

Most esik le, hogy be van dugva a kábeltv és azért van a gond. Ki is húztam!! THX
Újhartyánon vagyok (m5 42 km) itt lehet szerintetek fogni szobaival a mindiget? Van valaki Dabas környékéről?
Digi tv digitális inhyenesen? Nem értem hogyan.

[ Szerkesztve ]

(#3028) bigdady válasza bigdady (#3027) üzenetére


bigdady
nagyúr

Leesett a város dolog. Itt nincs digi tv, pedig tényleg jó árai vannak. Ezért ez a lehetőség stornó.

(#3029) DM-Fan válasza Gabor970 (#3014) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

"nem szeretném bántani a panát ezügyben, de ha a samsung meg tudta ezt oldani egyszerűen, akkor a pana is megoldhatná."

Hát nem tudom, szerintem ez akár a szolgáltató sara is lehet. Nálam (50G20) első perctől kezdve nincs gond az EPG-vel: beállítottam országnak Svédországot, nyelvnek a magyart, lement a DVB-C hangolás, oszt jónapot. Megvan az összes magyar ékezetes karakter helyesen: á, é, ó, ö, ő, ú, ü, ű mind hibátlan és úgy néznek ki, ahogy ide leírtam, nem pedig háztetővel, meg hullámvonallal. Ha van csatornaváltozás, a TV szól, hogy új csatornát talált, újrahangol, berakja az újat a listába. A számozás meg teljesen mindegy, mert az ember úgyis saját listákat készít, én csináltam Alap TV-adók, Sport, Tudományos, Sorozatok, Filmek, HD-adók, Zenei-adók profilokat és mindbe beleválogattam az odavalókat, a kék gombbal simán lehet léptetni a kategóriákat és az egyes kategóriákban olyan sorszámot adsz, amilyet csak akarsz. Szerintem ennél nem kell több és jobban működő hangolás-menü, pedig ez csak a G20, azóta meg már tovább is lépett a menü.

Get Moded!

(#3030) DM-Fan válasza Xbboxxer (#3024) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Már írtam neked én is pár napja, hogy ez otthon nem fog menni. Ennél többet később sem nagyon fogunk tudni mondani.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#3031) KTTech válasza Gabor970 (#3014) üzenetére


KTTech
veterán

Érdekes, nálam (50G30 és 50X10)-nél sem volt gond az EPG-vel, Digi hálózaton... minden karakter tökéletes volt és most is az... (az X10-nél még trükközni kellett (svédország területnek + magyar nyelv), mert Mo-n tiltva volt a DVB-C tuner, a G30-on viszont semmi trükk, Magyarország és magyar nyelv, probléma elintézve).

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#3032) Jim-X


Jim-X
őstag

Sziasztok!
Még tavaly karácsony előtt regisztráltam a panasonic oldalán, vissza is igazoltam, de azóta sem jött semmi az 5 éves garanciámból... Ennyi idő alatt csak kellett volna valami, nem?

A játék az nem játék!

(#3033) kbalazsa válasza Jim-X (#3032) üzenetére


kbalazsa
senior tag

Ha az előző évben megszokott tempót tartják, akkor még várjál türelemmel...

Az elvileg és a gyakorlatilag közt nincs különbség ... elvileg.

(#3034) janos666 válasza KTTech (#3031) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Itt nálam Magyarország, angol menü nyelv és szétcsúszott az ékezet a csat listán (PR).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#3035) Xbboxxer válasza DM-Fan (#3030) üzenetére


Xbboxxer
csendes tag

Csak gondoltam,biztosan van ennek is házi megoldása,mint mindennek...

(#3036) KTTech válasza janos666 (#3034) üzenetére


KTTech
veterán

Valószínű a szolgáltató kódolása hurka... nem fektetnek túl nagy energiát általában bele.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#3037) janos666 válasza Xbboxxer (#2866) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A kábelezés nem nagy ügy. Egyik vége soros port, a másik jack és kész.
A gond ott lenne, hogy keríts egy firmware képfile-t, ami frissebb, mint a jelenlegi, illetve hogy felerőszakold valahogy ezen a sorosporton át.
A és C szériák közt mindenről, és az ARM-os D modellekről is találsz itt infókat: [link], de a tiédről nem igen, bár esetleg kérdezz rá a fórumban.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#3038) athomi válasza Jim-X (#3032) üzenetére


athomi
veterán

hívd fel őket!

kbalazsa: 2-3 hét volt, szóval ne várjon.

[ Szerkesztve ]

(#3039) kbalazsa válasza athomi (#3038) üzenetére


kbalazsa
senior tag

Nekem is ugyanennyi volt. Csak hónapban.

Ettől függetlenül egy telefont tényleg megér!

[ Szerkesztve ]

Az elvileg és a gyakorlatilag közt nincs különbség ... elvileg.

(#3040) RufuszX válasza Jim-X (#3032) üzenetére


RufuszX
senior tag

Így jártam én is, betelefonáltam és utána küldték is rögtön. (a rendszer szerint elküldték de az nem jött meg, újraküldve 5 percen belül megvolt.)
Telefonálj be a központi számukra.

(#3041) Gabor970 válasza bigdady (#3027) üzenetére


Gabor970
addikt

földfelszíni Mindig TV 7 csatornája van ingyenesen. Ez digitális, és szerintem jó a minőség is. HD adások nagyon szépek, pl tegnapi vízilabda meccs. De szoktak lenni természetfilmek is HD-ben. Általában elmondható, hogy hónapról-hónapra több a HD műsor. Egyik kollégám, aki 42S30-ast vett, a 7végén szerelte fel külső árbocra az UHF antennáját (nem valami jó helyen lakik mindig tv vétel szempontjából) Azt mondja, egész 7végén M1-et meg dunát néztek, pedig azelőtt szinte soha. Teljesen meg van indulva, hogy micsoda kép lett (neki eddig tányéros digije volt)

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#3042) joey04


joey04
titán

Kipróbáltam a az ios-re írt remore programot, hát szerintem valami katasztrófa. A Samsung programja jóval kényelmesebben kezelhető. Na persze ez csak apróság, továbbra is a képminőség az elsődleges egy TV-nél.

Mérethez: Én 32"-ról váltottam. amikor elkezdtem keresgélni, nem hallottam optimális nézési távról, meg stb-ről. Aztán a táblázatokat átböngészve és otthon tesztelve a szemem arra jutottam, hogy teljesen helyesen vannak megállapítva az értékek. Azért nem akartam 50" alá menni, mert 3,5m-ről nézem a TV-t. Ehhez képest 1 nap után már inkább picivel kényelmetlenebb pozícióból, de 2m-ről (picivel több talán) nézem az 50"-t, és el tudnék képzelni nagyobbat is. Szóval nincs olyan, hogy túl nagy, valóban. Hozzáteszem, nem estem bele a hibába, hogy vásárlás után rájövök, hogy nagyobb kell, mert nagyobbra esélytelen volt a pénzt összehozni. Egy 65" VT30 elérhetetlen ár, és komoly átalakításokat is kéne végeznem itthon, hogy beférjen. De 3m-ről azt sem találnám nagynak.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#3043) Ijk válasza joey04 (#3042) üzenetére


Ijk
nagyúr

Egyedül talán a samsung 59d550-es plazmája megfizethető, habár az sem olcsó.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#3044) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Samsung PS51D550 optikai kimenetén kijön a teljes Dolby Digital (vagy DTS) hang, vagy csak sima sztereó? Ugyanez érdekelne, hogy ARC módban HDMI-n keresztüli hangkinyerésnél.

Előre is köszönöm segítséget. :R

(#3045) BBéci válasza joey04 (#3042) üzenetére


BBéci
titán

Amennyibe a 65-ös VT30 kerül, egész jó vetítőt és vásznat lehet kapni. Én gondolkozás nélkül azt választanám, nem a tévét.

(#3044) Jim74
Optikain a beépített médialejátszóról érkező hangot adja ki 5.1-ben, egyébként csak sztereó. Az ARC - elvileg - minden körülmények között csak kétcsatornás hangot ad ki.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#3046) andras511


andras511
csendes tag

sziasztok,
a panától kellett volna valami megerősítő emailt kapnom az 5 éves garanciáról?
jó másfél hete regisztráltam de semmi visszajelzés, a panasonic profilnál viszont a termékeknél látszik a tévé, szóval gondolom baj nem lehet, ugye?

(#3047) Jim74 válasza BBéci (#3045) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm. :R .
Akkor, ha a TV médialejátszóján lejátszok egy DTS, vagy Dolby Digital hanggal rendelkező mkv-t, akkor az át fog menni optikán teljes mértékben az erősítőre?
Elnézést, ha értetlenkedőnek tűnnék, csak nem nagyon vagyok otthon a témában :B. Akkor nem erőltetem az ARC-t, mert optikával többet érek.

(#3048) norral válasza andras511 (#3046) üzenetére


norral
aktív tag

Én is nemrég regisztráltam. Nagyon sokan vettek, majd ha 2-3 hét múlva se jön, akkor kezdj aggódni. Ha nagyon kíváncsi vagy, akkor keresd a Panasonic ügyfélszolgálatot. Gondolom kézzel, egyesével csinálják, azért ennyire lassú.

(#3049) KTTech válasza Jim74 (#3047) üzenetére


KTTech
veterán

Kimegy optikán is az 5.1.

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#3050) M_AND_Ms válasza joey04 (#3042) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

"Kipróbáltam a az ios-re írt remore programot, hát szerintem valami katasztrófa. A Samsung programja jóval kényelmesebben kezelhető. Na persze ez csak apróság, továbbra is a képminőség az elsődleges egy TV-nél."

Szerintem semmi értelme nincs az ilyennek. Ott a távirányító, minek ehhez külön okostelefon?

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.