Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25101) mayday00 válasza norral (#25099) üzenetére


mayday00
őstag

gyerecske től kérdeztem..bocsánat.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#25102) amdk7 válasza dedy70 (#23537) üzenetére


amdk7
aktív tag

Basszus, neked volt igazad...
...az összes részt lenyomják a retelkubbon. :D

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#25103) mp54 válasza mayday00 (#25059) üzenetére


mp54
senior tag

Nézz már utána, hogy egy egészséges emberi szem hány szögperc/másodperc szög alatt látszódó kettő egymás mellett lévő pontot tud egymástól megkülönböztetni! Ehhez hozzátéve egy kis középiskolás matekot (és pixel-méretet), kiszámolható, hogy milyen távolságból már NEM tudod megkülönböztetni...De ha ez bonyolult, akkor hidd el az első hozzászólásban lévő táblázatot. Álj le, mert ....beszélsz és fárasztó, félrevezető...

(#25104) Dexar007 válasza mp54 (#25103) üzenetére


Dexar007
veterán

De azért arra is van némi esély,hogy egy hiperaktív szuperemberrel van dolgunk,akit különleges sasszemmel áldott meg az isten ?

Give me your cum,bull!

(#25105) KTTech válasza Dexar007 (#25104) üzenetére


KTTech
veterán

Persze :) akit nem túl régen műtöttek lézeres műtéttel, annak általában túl van korrigálva a szeme ("Sasszem kezelés")... vagy aki túlkorrigált szemüveget hord (az enyém is kicsit túl van korrigálva), az jobban lát, mint a tökéletes látású ember. De az eltérések nem olyan nagyok, hogy ennyit számítson...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#25106) z123456789 válasza BBéci (#24896) üzenetére


z123456789
addikt

Rendben kösz a tippet! (Gondoltam hogy nem a depöcsmód merch-ében fogok tisztítószerekből bevásárolni. :D )

(#25107) psg5


psg5
veterán

Üdv!

Hogy áll a plazma vonal? 150-160e környékén lehet kapni olyan plazmát, ami nem "okos" , hanem "csak" sima TV, elég a HD ready, 46" vagy 51"-ban gondolkozunk. Januárban áresés vagy árnövekedés várható?

F.K.T.

(#25108) rappit4 válasza Oldfighter (#25088) üzenetére


rappit4
őstag

Ahogy mondod! Sikeresnek tűnik a fegyver.

(#25109) janos666 válasza mayday00 (#25095) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

2012-es FullHD plazmáknál: LG < Samsung < Panasonic, ezen belül pedig értelemszerűen a magasabb számozású modell nyer, bár nem minden lépcső látványos.
De kiegészíteném annyival, hogy az LG plazmái még mindig jobbak, mint az LG LCD-i.

Ha a képátmérőt a szobában kényelmesen megvalósítható nézési távolság alapján választjuk, majd eldöntjük, hogy szükségünk van-e 3D-re és/vagy használható tükröződésgátló bevonatra, akkor már könnyű választani azok közül, amik belesnek abba az ársávba, amit TV-re szánunk.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#25110) DM-Fan válasza psg5 (#25107) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Ahogy pár HSZ-szel előtted írták, a 46"-os plazmák lassan 2 éve már, hogy kihaltak, 50-51"-osból meg ne várj minőséget 150-160 eFt-ból. Ennyiből még a Panasonic HD-Ready 50X50-ese sem jön ki, pedig az alá nem szabad adni HD-Ready-ben, mert a Samsung 51E450 és 51E490 nem tud 24p kadenciát kezelni, még külső forrásból sem. Ami még kijönne ennyiből, az az LG 50PA5500 és 50PA6500, de azokat meg a képminőségük miatt nem szoktuk javasolni. Minimum a Samsung 51E530-at célszerű megcélozni, az már 185 eFt alatt megáll (ez csak 2D, semmi extra), illetve ott a Panasonic belépő fullHD-je, az 50UT50 olyan 210 eFt környékén (ez már 3D). Jó ár/érték arányú a Samsung 51E550 olyan 205-210 eFt-ból. A legjobb ár/értékű plazma azonban jelenleg a Panasonic 50ST50 úgy 250-260 eFt-ért.

Get Moded!

(#25111) z123456789


z123456789
addikt

50GT50E

Azt írja a használati:
"Mielőtt vezetéket csatlakoztatna, illetve húzna ki, győződjön meg arról, hogy a készüléket áramtalanította."
Tehát akármit dugok rá a TV -re - külső vinyó, beltéri egység kábele, ethernet kábel - ki kell húznom a konektorból, vagy le kell kapcsolnom az elosztót? :F

(#25112) M_AND_Ms válasza KTTech (#25105) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Engem, nem túl régen (3 éve) műtőttek lézerrel és nincs túlkorrigálva szemem.

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#25113) janos666 válasza rappit4 (#24933) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Milyen jellegű különbségeket tudnál megnevezni?
Már persze úgy sötét szobában nézve, képminőségre vonatkozóan. ;]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#25114) DM-Fan válasza z123456789 (#25111) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Itt elsődlegesen a HDMI-re gondolnak, ott szokott csúnya balesetként előfordulni, hogy elszáll a bemenet a bekapcsolt állapotú (sőt néha a sima készemléti) csatlakoztatástól.

Az USB leválasztásakor figyelj oda, hogy már ne legyen fájlművelet, de azt jobb is inkább készenlétben leválasztani, de emiatt nem kell áramtalaítani. Minden mást (SCART, HDMI, RCA, antenna, LAN) viszont lehetőleg áramtalanított álloptban csatlakoztass/válassz le. Nem olyan gyakori dolog ez, hogy ne lehessen rá odafigyelni és alapvetően kizársz vele egy kellemetlen meghibásodást.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#25115) #09634560 válasza z123456789 (#25111) üzenetére


#09634560
törölt tag

USB-t nem szükséges, de HDMI-nél főkapcsolót nem árthat kilőni illetve analóg videónál és ethernetnél standby javasolt esetleges analógon jelentkező földhurok létrejötte nehogy kárt tegyen a kászülékben.
Szerintem.

(#25116) z123456789 válasza DM-Fan (#25114) üzenetére


z123456789
addikt

(#25114) DM-Fan
(#25115) Sanci38

A fene sem gondolta volna, de végül is logikusnak tűnik.

A kép amit felraktam, a beltéri hátulját mutatja.

A beltéri használatija azt írja hogy a scart-ot, és a koax kábelt (cable output feliratnál) kell bekötni a TV-be.Minek mind a kettőt?Ezt nem értem teljesen. :F

SZERKESZTVE!

Jut eszembe!A TV-n ha jól láttam nincs is scart bemenet. :D
Viszont kaptam egy ilyen kábelt:

Ez egy scart--->hdmi átalakító, amivel a scart-ot direktbe tudom az egyik HDMI bemenetbe dugni?

[ Szerkesztve ]

(#25117) DM-Fan válasza z123456789 (#25116) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Gondolom a dekódolt képet és a rögzített műsort (amennyiben rögzítős egyáltalán) csak SCART-on adja tovább a TV-nek, viszont a coaxon a jelet át is engedi, ha a TV saját tunerjét használnád.

Get Moded!

(#25118) #09634560 válasza z123456789 (#25116) üzenetére


#09634560
törölt tag

Az antennakoax- csatlakozóját ún. loop-olás (átfűzés) miatt szoktuk a tévébe kötnöd. Koaxot az analóg adások miatt szokás a tévébe kötni,azokat ugyanis foghatja a tévéd saját tunere.. Scartról pedig a STB digitálisan/analógon kódólt, az STB által az általad befizetett előfizetés szerint vehető adások kikódolt és feldolgozott jelét tudod küldeni a tévédre analóg módon.
Szerintem a scart-HDMi nem müködik és nem müködhet, mivel teljesen más a két intterfész által küldöt adat minösége, csunya világot csinálhat mert pl a HDMI-nek van 5 Voltos vezérlőfeszültsége, ami scatnek nincs. Nem ismerek ilyen szabványt a hiradástechnikában hogy közvetlen scart-HDMI, max aktiv áramköri elemekkel lehetséges, ami pl egy tévében vagy hasonlóban valósitható meg.

[ Szerkesztve ]

(#25119) #09634560 válasza z123456789 (#25116) üzenetére


#09634560
törölt tag

Esetleg a felső scartra ha rá lene irva vagy fel lenne tüntetve hogy kizárólag az köthető rá. De nem látok semmit....
VCR van ráirva ami ugye videomagnö/analóg videokamera részére van fentartva. Menüben sem hiszem hogy megtalálható lenne Scart üzemmódban HDMI, esetleg Av, RGB,S-VHS...... Ha igen, szkenneld be, linkeld át és értelmezhetem neked..

[ Szerkesztve ]

(#25120) z123456789


z123456789
addikt

(#25119) Sanci38

Igen jól mondod.Ez nem Scart-HDMI, hanem Scart-"valamimás"

...ja...nincs scart a TV-n. :)
Tényleg egy neandervölgyi vagyok a plázában.

Szóval akkor hogyan is kötöm be ezt a beltérit? :F
A koax kábel, ami onnan jön (cable output) és így néz ki:

az megy a TV ilyen jelű bemenetébe:

A scart vége pedig megy abba az átalakító kábelbe, amit a TVhez adtak:

Ennek a vége:

pedig megy ide a TV-be:

Bocs hogy telehánytam a falat, de nem akarok panasonic márkájú dohányzóasztal gyáros lenni. :(

[ Szerkesztve ]

(#25121) cdl


cdl
senior tag

Ha lehet egy kis off Nekem is:
Van egy dvd lejátszóm(Pana).
Scart-tal volt rákötve az előző Sony crt tévémre. Mikor bekapcsoltam, először fekete-fehér kép volt a tv-n mindig.
Megnyomtam a tv távirányítóján egy gombot(jelforrás talán), felvillant az AV2 vagy AV3 felirat,
és már színes is lett a kép.
Felkerült a falra az E6500, csatlakoztattam ehhez is(scart), szintén fekete fehér kép van csak.
Viszont itt nem találok varázsgombot:
A jelforrás kiválasztásánál 'külső"-nek definiálja a dvd-t, az AV jelforrás nem aktív.
HDMI kimenete nincs az olvasónak.
Esetleg Valaki valamilyen megoldást, hogy színes legyen a kép?

(#25122) KTTech válasza M_AND_Ms (#25112) üzenetére


KTTech
veterán

Az elején sem volt? Mondjuk nem mindenkinél sikerül a normálnál jobbat összehozni... de általában jobbra korrigálják a normálisnál, mert pár év alatt visszaromlik a normál látásra.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#25123) #09634560 válasza z123456789 (#25120) üzenetére


#09634560
törölt tag

Érten ez a tévéd analóg jelbemenetje, más cég is alkalmazza, de valóban ide kell bekötnöd ,s az általam emlitett menüben RGB-re állitsd a scart üzammódját.

(#25124) #09634560 válasza cdl (#25121) üzenetére


#09634560
törölt tag

Át kell állitanod a scart üzemmódját RGB-re. De szerintem a tévében is meg tudod tenni,És a lejátszón szintén, valószinű a tévén van elállitva S-VHS-re vagy AV-re.

(#25125) z123456789 válasza #09634560 (#25123) üzenetére


z123456789
addikt

"Hogy mi???!!!" ( :) )
Akkor amit levezettem, az úgy jó, össze lehet kötni, és a TV menüjében kell a scart üzemmódját rgb-re állítani?

SZERK
A tv-n még semmi sincs beállítva ezzel kapcsolatban.Eddig csak usb-n keresztül használtam.Most akarok egy kis TLC-t nézni (NEM! :D )

[ Szerkesztve ]

(#25126) #09634560 válasza z123456789 (#25125) üzenetére


#09634560
törölt tag

Jól értetted. Ösze is kell kötnöd és be kell állitanod mindkettőn az RGB-t!:K

[ Szerkesztve ]

(#25127) z123456789 válasza #09634560 (#25126) üzenetére


z123456789
addikt

OKS!

Nekiállok... :)

(#25128) z123456789 válasza #09634560 (#25126) üzenetére


z123456789
addikt

A menüben hol állítom azt a scart-ot RGB-re?
Amúgy nincs hangom, és az m1-en kívül semmi nem jön be :F

(#25129) #09634560 válasza z123456789 (#25128) üzenetére


#09634560
törölt tag

A tévén kell menünek lenni hozzá a beállitásoknál video mode vagy hasonló..Angol használatibol is meg tudom mondani, hol keresd ha tudsz linkelj telórol nem tudok keresni...

(#25130) z123456789 válasza #09634560 (#25129) üzenetére


z123456789
addikt

Á!!!
Köszi az eddigi night support-ot.Most elteszem magam.Majd holnap (ma) folytatom.
Tényleg kösz a kitartást! :)

Jó8!

(#25131) #09634560 válasza z123456789 (#25128) üzenetére


#09634560
törölt tag

M1-en nincs hangod vagy scarton??
M1: akkor pal-secam-ot kell átálitani, ha ugy se, akkor a cable out-ra nincs szükséged, kiiktathatod.
Scarton: a tévét állitsd AV-ra (mert lehet a beltéri nem tudja az RGB-t, ez is bene lehet a pakliban) vagy ha tudja akko r RGB vagy S-vhs-re kel állitanod onnan már látsz annyit hogy mindkettőt RGB-re tedd. .

(#25132) liszi70


liszi70
nagyúr

Ennyire másképp működne a GT scart-ja, mint az ST-jé? Nekem az ég világon semmit nem kellett állítani, bedugtam az átalakítót alulra a helyére, a végén lévő 21 tűs aljzatba meg a régi jó scart kábelt, és működött a DVD. A menühöz hozzá se kellett nyúlni.
A GT50 scart bemenetét így hívják egyébként a specifikációban :

21-tűs bemenet/kimenet AV1: AV In/Out, RGB In, Q-Link kábel-átalakítóval (alul)

[ Szerkesztve ]

(#25133) tamáspapa


tamáspapa
aktív tag

Hali!
A jelgorrások minöségi sorrendje: kompozit, s- vhs, scart ( rgb), komponens, hdmi ?

Vagy inkább a használt video- jel, nem pedig jelforrás...

[ Szerkesztve ]

(#25134) pkaresz válasza tamáspapa (#25133) üzenetére


pkaresz
senior tag

Szia!

Az elsőre : igen.
A második: szerintem mindegy ki minek nevezi.

Üdv: Karesz

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#25135) gyerecske


gyerecske
senior tag

PANASONIC TY-ER3D4SE szemüveg mitől tud meghalni?Úgy néz ki nem kommunikál a tv-vel, ha bekapcsolom a
ledek működnek rajta, de a tv mégsem látja.Járt már így valaki?Egy másikkal próbáltam azzal tökéletes.

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#25136) tamáspapa válasza pkaresz (#25134) üzenetére


tamáspapa
aktív tag

Ok, köszi

(#25137) M_AND_Ms válasza KTTech (#25122) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Az első pár hét végén lehet némi túlkorrigálás féle. Mindez azért, mert a hegesedés folyamán folyamatosan válozik a szemlencse görbülete, vagyis optikai tulajdonságai (ahogy a kezeden is egy seb esetén némi duzzanat léphet fel)

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#25138) psg5 válasza DM-Fan (#25110) üzenetére


psg5
veterán

Azta...
Akkor nagyon lemaradtam. Vagyis az LG továbbra sem ajánlott. Panánál meg, most nincs ekkora árban "alaptv". Na akkor még lehet várnom kell még mindig a vásárlással. Áresés vagy növekedés várható év elején? Tudni erről valamit? Új szériák miatt, régi kifutása stb?
Valamint továbbra is a plazma ajánlottabb lcd-led-el szemben nagy méretben, set-top boxon keresztüli anyag és sd anyag megjelenítéséhez, gyors mozgásokhoz? Vagy alakulnak az lcd-k is?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#25139) DM-Fan válasza psg5 (#25138) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Hát, 150 eFt-os ársávban egyelőre még hiú ábránd a minőségi 50"-os fullHD TV, pláne Panában, de még a HD-Ready is csak környékezi ezt a szintet. Áresés szerintem még várható a jövő év első 2-3 hónapjában, aztán kifutnak a jelenlegi modellek és jönnek az újak, jóval magasabb áron.

Természetesen most is sokkal inkább a plazma ajálott (kis- és nagy méretben is) a LED-LCD-vel szemben, pláne az SD-anyagokhoz és a gyors mozgásmegjelenítéshez, de szerintem ez nem újdonság.

Get Moded!

(#25140) attamero81 válasza z123456789 (#25116) üzenetére


attamero81
senior tag

Azért kell bedugni,mert a Scarton a Digitálisan vett jelet,antenna dugón pedig az analógon vett jelet továbbítja a tv-be.Ez nem nagyon bonyolúlt.Az analógot a tv saját tunerjén,a digitálisat pedig a STB fogja neked tárolni.Ha kockásodik a Digitális jeé akkor a az STB-n nem fog jönni kép és hang se,de ugyanúgy az analóg tovább megy csak át kell kapcsolni a tv-t.

Azon az LCD vagy LED,Plazma tv-ken amelyeken kettő MINI-SCART van ott az egyik video jel átadásra is alkalmas.Magyarán lánc kötelékben lehet tovább adni a jelet következő tv-re.

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#25141) #09634560 válasza tamáspapa (#25133) üzenetére


#09634560
törölt tag

Annyi hogy az RGB jobb lehet, mint a komponens.

(#25142) Kernel válasza #09634560 (#25141) üzenetére


Kernel
nagyúr

Más kérdés, hogy az RGB is komponens, hiszen komponensekből áll. Méghozzá a SCART-RGB esetében 4 komponensből: R, G, B, plusz a kompozitjel, miután a TV abból választja le a H és V szinkront.

D-Sub RGB-nél pedig 5 komponensből tevődik össze a jeltovábbítás: R, G, B, H, V. Vagy régebben BNC-n is ugyanez.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#25143) Kernel válasza z123456789 (#25111) üzenetére


Kernel
nagyúr

Mit sem érsz az áramtalanítással, ha például a központi antenna irányába záródik a TV-test a föld felé, ami ugyebár nem is pont föld, mert eltolódik a potenciál, ezt tudhatja az is, akit rázott már meg központi antenna. Ennek is megvan persze a fizikai magyarázata, hogy miért ráz a központi antenna, bár sokan félremagyarázzák ezt is, vagy nem értik, de most inkább másra térnék ki.

Aki tényleg védeni szeretné az érzékenyebb jelcsatlakozókat, annak csatlakoztatáskor elvileg minden irányból függetlenítenie kellene a készüléket, galvanikusan. Nem elég kikapcsolni, elosztót lekapcsolni, mert a hárompólusú földeléses csatlakozásnál a földelést kapcsoló soha nem szakíthatja meg (ez érintésvédelmi szabvány), tehát csak a dugó kihúzása segítene, plusz még a központi antenna kihúzása is.

Ami a vicc ebben, hogy tegyük fel, a számítógépet és a TV-t kötjük össze egy jelkábellel, de mindkét szerkezet már földelt csatlakozást kap, vagyis földelt konnektor, földelt dugó adott. Ebben az esetben a két készülék fémváza között nincs feszültségkülönbség, hiszen fémesen közös hálózatra csatlakozik mindkettő, így nincs miért óvatoskodni sem.

De ha én kihúzom például a TV-t, akkor annak fémváza a központi antenna eltolódott feszültségszintjére fog kerülni, ami mondjuk épp a HDMI csatlakoztatása közben fog kiegyenlítődni, amiből komoly károm is származhatna. De ezt segít kivédeni, hogy ezeket a csatlakozókat éppen ezért úgy tervezik, hogy mindig a külső fémrész (test) érintkezzen először, akkor ugyanis nem tud károsodni az érzékeny bemenet-kimenet stb.

Gond akkor lehet, amikor olyan nagyobb feszültségkülönbségről beszélünk két berendezés között, ami adódhat akár sztatikus feltöltődésből is, ami már ívet húz, ahogy közelítjük egymáshoz a csatlakozót. De még itt is csak akkor van baj, ha nem a test (fémváz) között húz ívet, hanem befelé, az érzékenyebb részek felé. Mindamellett, az elektromos ív mindig a legrövidebb utat keresi (épp ennek megfelelően tervezik a csatlakozókat), tehát elég nagy pech szükséges ahhoz, hogy károsodjon valami, de persze ilyen is létezik.

Én úgy szoktam csinálni, hogy inkább ferdén közelítve, mindig a külső fémrészeket érintem össze először, hogy ezáltal kisüljön test felé, aminek ki kell sülnie. Itt nem csak HDMI-ről beszélek.

A LAN-port véletlenül teljesen közömbös ilyen szempontból, mert az eleve galvanikusan leválasztott csatlakozási mód, baluntrafós technikával megvalósítva. (Balun = balance-unbalance.) Itt esetleg villámkárokkal lehetne számolni, de most nem villámlásról beszélünk.

A koaxiális antennabemenet sem különösebben érzékeny ilyen szempontból, főleg ami 5 V tápkimenettel nincs ellátva. Az 5 V tápot nem adó tunerek bemenete ugyanis egy tekercsen keresztül rövid úton záródik a test felé. (Ez a tekercs nagyfrekvenciás szempontból természetesen nem söntöli a jelet, mert vagy fojtótekercsről beszélünk, vagy egy rezgőkör részét képezi.)

Az 5 V tápos tunerek bemenete már másképp van kiképezve, de az is védett a nagyobb impulzusok ellen, vannak erre való, túlfeszvédő alkatrészek.

Azért írtam le mindezt, mert fórumokon sok félreértés látható a témában, holott valójában nem bonyolult, egyszerű fizika.

Egyedi SCART-adaptert pedig értelemszerűen azért alkalmaznak a gyártók, mert az elavult és ormótlan SCART-aljzatot nem egyszerű betervezni a mostani, vékony készülékekbe, és sok esetben ma már felesleges is, de ennek nyilván köze sem lehet bármiféle HDMI-átalakításhoz.

A SCART-csatlakozás egyebek mellett kapcsolófeszültséget biztosít(hat) az RGB-mód automatikus átváltásához is, így jó esetben a TV-menüjében semmit nem kell tenni ezzel kapcsolatban.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#25144) attamero81 válasza Kernel (#25142) üzenetére


attamero81
senior tag

Sokan keverni szokták a Kompozitet a Komponensel.Nehogy valakit megvezessen.Ami félre vezető lehet és meglepő,hogy a Komponens és a Kompozit egy helyen fut össze a tv nyákján.

Annyit hozzá tennék,hogy akármilyen földelést vagy semlegesítő dolgot teszel a tv elé meg a többihez akkor is tönkre verheted a tv-det.Áramtalanított tv-det is képes vagy statikusan te magad elcseszni egyetlen feltőltödött pendrive-al.Mivel a tv nyákján az USB,a LAN (IP cím és MAC address) egy helyről kap címzést ezért ha nincs USB általában nincs LAN csatlakozás sem.Nem vicc.Nem kell sok és az 5V-os áramkört le is ölted.Ugyanilyen össze fonódás van a tuner -- scart -- kompozit között.Ez egy kicsit orosz technika,hogy minden bele szól mindenbe.

[ Szerkesztve ]

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#25145) #09634560 válasza Kernel (#25142) üzenetére


#09634560
törölt tag

Én ugy tudom: RGB az ugy ahogy leirtad: Red,Green és Blue, a 3 szinösszetevő megy külön mig a komponens viszont nem szinösszetevőkre bontja hanem ún. YUV azaza Y a világosság jel (majdnem mint fekete-fehér) , U mint Y-minusz Blue és V az Y -minusz Red tehát kék és vörös nélküli szinösszetevő, amelyből a sárgát már ki lehet számolni. Előnye az alacsonyabb sávszél, amit kihasználva lehet akár 1080-as képet is küldeni rajta.
Attamero: én nem keverem, direkt nem is irtam be. Kompozit az minden egyben egfy szálon fut ezért kerülendő ha egy mód van rá. RBG-n fut a a pin16 jel ami megggátolja a kompizit jelátvitelét.

[ Szerkesztve ]

(#25146) Hsanyika1


Hsanyika1
senior tag

Panasonic mérnök: Koto "Ez igaz. A legújabb prototípusok az első plazma TV-vel, hogy a 1998-ban kiadott, mi folyamatosan fut tesztjeleket több mint 100 TV-t, az összes gyártott különböző években, különböző méretben kapható, és a tartozó különböző sorozat. Gyűjtünk adatokat közben ezek a készülékek folyamatosan a nap 24 órájában, az év 365 napján." Sasaki: Több, mint 2.000 plazma TV-vel mentek keresztül folyamatos, szigorú működési ellenőrzések több mint 10 éve van ebben a tesztben szobában.

[ Szerkesztve ]

(#25147) Kernel válasza attamero81 (#25144) üzenetére


Kernel
nagyúr

És a pendrive mihez képest töltődik fel? Vasedényhez képest? Fizikát ne csesszük már meg...

USB 5 V tápja se legyen már annyira érzékeny... pláne, ha nagyobb kapacitású kondival is le van szűrve, egy kis sztatikus töltésimpulzus (gondolok itt egy műszálas ruhával kapcsolatos szikrajelenségre) nem fog annak ártani.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#25148) Hsanyika1


Hsanyika1
senior tag

Előbb-utóbb a műszaki áruházak nagyobb leárazásaira szintén számítani lehet. A tavalyi évhez hasonlóan ismét várhatóak például ún. "áfamentes" napok, amikor egész termékcsoportok (például konyhagépek, fényképezők, mobiltelefonok) kerülnek 20-25 százalékkal kevesebbe: tanácsos várni ezekre, ha nem sürgős a műszaki cikk megvásárlása.[link]

(#25149) attamero81 válasza Kernel (#25147) üzenetére


attamero81
senior tag

Az lehet,hogy te nem hiszel benne,de én ezt a szart javítom és sokszor nem értem,hogy miért mennek tönkre USB-n keresztül.Az a baj,hogy sok apró dolog van a Samsung tv-nél ami tönkre teheti és nem kell nagy dolgokra gondolni.(9 éves szervizes tapasztalat,el hihetted)
A tuneren kersztül sem szabadna tönkre menni-e a tv-nek,mert teszt alatt a gyárban 24 000 V-al lővik meg a tunert 3 sec-ig és nagyon kevés esik ki.(10000-ből 3-4)

Milyen kondival és hol van leszűrve az 5V-os táp?

[ Szerkesztve ]

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#25150) Kernel válasza #09634560 (#25145) üzenetére


Kernel
nagyúr

Egy a lényeg, a Wikipédián ne nézd meg, hogy jól írtam-e, mert én írtam a Wikipédiát is. :-) (Persze csak kis részben.)

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.