Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26651) DM-Fan válasza vendingo (#26646) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

"FullHD 3d-ből mit ajánlanál? (...) A legolcsóbb jó minőségű érdekelne (kb 200K)"

Ott a Samsung 51E550 kb. 205-210 eFt-ért, vagy a Panasonic 50UT50 kb. 220 eFt-ért.

Get Moded!

(#26652) kovadika válasza DM-Fan (#26651) üzenetére


kovadika
őstag

Már megbízható webshopokból is elérhető 210-ért az UT.

(#26653) rappit4 válasza vendingo (#26646) üzenetére


rappit4
őstag

Elvileg az 50UT50 le fog menni 200-ra.

(#26654) vendingo válasza Gabor970 (#26648) üzenetére


vendingo
veterán

A nézési távolság nálam nem mérvadó.
Ha élvezni akarom a full hd-t akkor 2-2.5m-e tolom a fotelt, ha csak be akarok aludni a filmen, akkor befekszek a 4 méterre lévő garnitúrába.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#26655) zitromz


zitromz
tag

Sziasztok!
Nekem most egy Samung P2770HD tv-monitor kombóm van,amivel meg vagyok elégedve mivel full hd tuneres csak mint tv már kezdem kicsit picinek találni :)
Most ha vennék egy nagyobb tv-t akkor azt milyen kompromisszumokkal használhatnám monitorként?
Egyáltalán mennyire életképes,elterjedt ez a felvetés?
Mindenképpen Logitech Z5500al szeretném használni a monitort, és a tv-t is ezért vetődött fel bennem ez a lehetőség,de elvethetem ha hülyeségnek találjátok :))

(#26656) vendingo válasza zitromz (#26655) üzenetére


vendingo
veterán

A plazmával elég sok, és elég nagy kompromisszumokat kéne kötnöd.
Szerintem jobban járnál egy LED tv-el, mert elég hamar kifingatnád a plazmát monitorként használva.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#26657) donceleger8


donceleger8
őstag

Hali!
Bocsesz, hogy ideírom a problémámat, de a 3D HD Filmek lejátszása topicban nem kaptam rá választ, pedig kétszer is leírtam.
HDMI kábellel is össze van kötve a Plazmám a számítógéppel és 3D BD25 ISO fájlokat játszok le vele. DaemonTools Lite-ba mountolom a fájlt, majd Power DVD 12 Ultra-val játszom le. Szépen érzékeli is a tévé a 3D-t, vagyis automatikusan vált 3D képmegjelenítésre 1920x1080/24p mellett!
Szép folyamatos a lejátszás, pedig egy HD Ready Plazmám van csak (Samsung PS43E490).
Egyetlen problémám az, hogy amikor 3D-ben nézem a filmet, akkor a sötét jeleneteknél villódzás tapasztalható. Sajnos nem tudom pontosabban leírni a hibajelenséget, olyan mintha nem lenne tökéletes az összeillesztés. Általában a tárgyak/alakok szélénél tapasztalható. A hiba nem csak egy filmnél jelentkezik és nem csak ennél az egy lejátszónál.
Minden feltétel adott, úgy értem megfelelő vga (Radeon HD6450, HDMI 1.4a kábel), szóval nem értem a dolgot.
További érdekesség, hogy a TotalMedia Theatre 5 program esetében nincs villódzás, de a szemüveg egyik fele nem működik, sötétebb lesz. Viszont ha csak a tévé van rákötve a vga kártyára, akkor jól működik a szemüveg, de ekkor ezzel a programmal is tapasztalható a jelenség!
Van valakinek ötlete, hogy mi lehet a megoldás? Esetleg egy erősebb vga?
Tényleg bocs, ha nagyon off, de hátha tud rá valaki megoldást!
Köszi.

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#26658) zitromz válasza vendingo (#26656) üzenetére


zitromz
tag

köszi
egyébként egy TN paneles tv után mennyiben más élmény(most a méretétől eltekintve) egy LEDes LCD?

(#26659) vendingo válasza zitromz (#26658) üzenetére


vendingo
veterán

Az nem úgy van ahogy gondolod :)

TN panel is lehet led-es.
Én monitorba IPS-t használok, ez oda vissza pofán veri a TN panelt, ahogy a plazma is.

Miért nem csinálod azt, hogy a jelenlegit megtartod monitornak, és veszel mellé tv-ni egy plazmát?
Én ezt tartanám a legésszerűbbnek, persze ha van hely mind2 számára, illetve ha nem szeretnéd visszaforgatni a jelenlegi árát a rendes tv-be.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#26660) erdoke válasza donceleger8 (#26657) üzenetére


erdoke
titán

Talán a HD Ready felbontás további felezése okoz a szokásosnál is gyengébb 3D-s megjelenítést. A PC-s szoftveres problémát kizárhatnád egy 3D-s BD játékosról futtatott filmmel. Ha azzal is hasonló az élmény, a tévéd nem igazán jó 3D-re, ha sokkal jobb, akkor a számítógépen kell igazítani, vagy maradni a dedikált lejátszónál.

A legjobb aláírás a héten

(#26661) JaniS válasza Balic (#26644) üzenetére


JaniS
senior tag

Egyrészt marketing, minél nagyobb, annál jobb :)
Másrészt az LCD tv-k nincsenek nagyon otthon a gyors mozgások megjelenítésében és mivel az emberi szem a rövidebb ideig felvillanó képeket élesebbnek érzékeli, ezért ezzel a megoldással próbálnak javítani az elmosódottságon. Plazmánál nem kérdés a mozgásmegjelenítés.

(#26662) DM-Fan válasza zitromz (#26655) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

A plazmát ne használd monitorként, csak maximum másodlagos képernyőként a PC-re kötve, amire csak áthúzod a filmet, vagy azon futtatod a játékot! Dedikált monitorként, általános felhasználásra (böngészés, szövegszerkesztés, egyéb PC-s feladatok) nem ajánlott a beégés miatt! Filmnézésre, játékra, képnézegetésre, kép-, videószerkesztés eredményének kontrollálására tökéletes!

A Logitech Z5500 sajnos nem HDMI-képes, így ha komoly HD-hangokra vágysz akkor azt is cserélni kell erősítő+hangsugárzó összeállításra!

"egyébként egy TN paneles tv után mennyiben más élmény(most a méretétől eltekintve) egy LEDes LCD?"

A megfizethető kategória nem sokban! A plazma viszont már belépőszinten is besza-behu hozzá képest! Középkategóriában (úgy 230-260 eFt-ért és fölfelé) pedig már non-plusz ultra!

donceleger8: szerintem is sanszos, amit erdoke kolléga leírt, valószínű a HD-Ready felbontás által generált anomáliákat látod.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#26663) Ra3


Ra3
őstag

hali, szerintetek van rá esély hogy nálunk legyen ilyen akció?
[link]
a panashopos nem eredeti pana szemüvegekről hallottam, de ezek itt a gyári 20ezres szemcsik ha jól látom, és a nyár óta megy az akció.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#26664) DM-Fan válasza Ra3 (#26663) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Szinte kizártnak tartom! A briteknél pl. 2012-ben volt 5 éves garancia-akció is, nálunk meg híre hamva sem volt. Sajnos elég mostoha helyzetbe került a hazai forgalmazás.

Get Moded!

(#26665) nuke7 válasza Ra3 (#26663) üzenetére


nuke7
veterán

már volt. azaz már nincs.
ha vettél egy tv-t 10ezerért vehettél hozzá szemüveget 20 helyett.

https://youtube.com/user/nuke7

(#26666) nyturista


nyturista
csendes tag

Sziasztok! Véleményetek szerint a Samu E530 2D-ben eléri a D550 szintjét? Kérdezem ezt azért, mert mindenképp nagy méretben gondolkodom, és a D550 minőségével nem volt semmi bajom. A 3D nekem nem szempont.

(#26667) Gabor970 válasza nyturista (#26666) üzenetére


Gabor970
addikt

A nagy méret 60"-t jelent?

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#26668) z123456789


z123456789
addikt

A TV belsö medialejátszója nem játsza le "szépen" az mkv file-okat?Már olvastam erröl, de nem merültem bele, meg át is siklottam felette.Semmilyen más HD minöségü file kadenciájával nem bírkózik meg vagy csak az mkv-val?MTS?Èn úgy gondoltam eddig hogy érzékeny szemem van az ilyesmire, de akkor tévedtem.Semmi kivetni valóm nem volt eddig a filmnézésnél. :F

(#26669) kovadika válasza z123456789 (#26668) üzenetére


kovadika
őstag

Egyik tévé lejátszója sem tudja a kandenciahelyes lejátszást, ezt blu-ray lejátszók, vagy médialejátszók tudják. Esetleg pcvel lehet próbálkozni, nekem ott sem jött össze. Ezt leszámítva megbírkózik az 1080-as mkv fájlokkal is. Ha nem 24p-ben nézted eddig a filmeket, akkor itt sem lehet zavaró.

(#26670) GLOCK34


GLOCK34
aktív tag

Sziasztok!
Első plazma tv vásárlása előtt állok és kíváncsi lennék a véleményetekre mire is érdemes pénzt kiadni.
Az lcd-ről való váltás legfőbb oka,hogy monitorként való használat megszűnik.
Kb 80% Blu-ray 2d-3d filmeket néznék rajta,a maradék pedig digi tv. C-tuner gondolom már mindben benne van. :) A képminőségen kívül semmi hókuszpókusz nem érdekel beleértve a média lejátszói képességeket is. Filmeket ezzel játszom le.
Lg kivételével nyitott vagyok gyártók tekintetében,méretben maradnék az 55" vagy fölötte.

(#26671) 89Csabi89 válasza GLOCK34 (#26670) üzenetére


89Csabi89
tag

Azt nem írtad le, hogy mennyit is szánnál rá, bár egy Pioneer bd lejátszóval a kezedben gondolom nem sz*rral akarsz gurítani xD Van pár jó tv 250 környékén de azok 50". 50" Felett irreálisán drágábbak :) Az ajánlott Tv-ket 250-es árkategóriában meg megtalálod kicsivel feljebb (-:

(#26672) donceleger8 válasza erdoke (#26660) üzenetére


donceleger8
őstag

Nem hinném, hogy ez a probléma, mkv half-oknál nincs ez a probléma, illetve nyáron az m3D csatornánál sem volt, illetve az iptv-n elérhető ingyenes 3d tartalom esetében sem volt ilyen probléma.
Lehet a géppel lesz baj, megpróbálok ott állítani valamit, esetleg windows 8-at telepíteni, hátha azzal már nem lesz gond! BD lejátszóval sajnos nincs lehetőségem kipróbálni.
Na mindegy, majd lesz valahogy!
De nem adom fel, mert szerintem nincs olyan, hogy kevésbé alkalmas 3D tévé.
Ha tudja a 3D-t, akkor tudnia kellene. Szeirntem.
Azért köszi a válaszokat!
üdv

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#26673) nyturista válasza Gabor970 (#26667) üzenetére


nyturista
csendes tag

Igen! A nagy méret 60", de nem vagyok hajlandó avuló technikákért az E530-as áránál többet költeni. Ha nem éri el a D550 szintjét 2d-ben, akkor a minőség rovására inkább egy alap projit veszek.
Ezért tettem fel a kérdést, és mivel erősen vidéki vagyok, így nemigen tudom megnézni a kettőt, főleg egymás mellett. Ha valaki tud, kérem segítsen!

(#26674) GLOCK34 válasza 89Csabi89 (#26671) üzenetére


GLOCK34
aktív tag

Jól érzed,nem belépő szintre gondoltam. Ue55 D7000 váltok,ami lcd fronton nem számított rossznak. A nézési távolság ugyan rugalmas,de visszafelé nem szeretnék menni méretben. Tudom,szinte lehetetlen küldetés,de ha ráakadnék egy vt30 használtan persze garanciával hibátlanul azt simán bevállalnám főleg 65" méretben. :D
Azért említettem a vt30 példának,mert szomszédomnak az van és úgy érzem-látom az a képminőség nekem teljesen megfelel.
A d7000 most került eladó sorba,szerintem a 300k megkapom érte. Annak idején 5 fölött volt,legyen most is ez az összeg.

[ Szerkesztve ]

(#26675) nuke7 válasza nyturista (#26673) üzenetére


nuke7
veterán

erősen nem értem - én - , hogy mit értesz avuló technika alatt.. tudtommal a D550 és az E530 kb. egy kategória.
Miért akarod lecserélni - elv. csak 1 év van közöttük. :F

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#26676) DM-Fan válasza nyturista (#26666) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Szerintem nem! A 3D panelek egyik előnye, hogy jobb általános tulajdonságaik vannak, mint a sima 2D paneleknek. Ahogy emlékszem az E530 picivel gyengébb képet produkál, mint az E550 2D-ben - de megkockáztatom, hogy lehet, hogy még az általad említett a D550 is. A nem túl szignifikáns árkülönbség miatt szerintem egyértelműen az E550-et kell választani, ha a képminőség prioritást élvez. Igazi előrelépést mondjuk az E550 sem fog jelenteni a D550-hez képest, mert bár pár dolgot javítottak az E550 esetében (mint pl. az D550 elhíresült firmware-es feketeszint romlását), tudtommal valami minimálisan ingadozó fényerő, illetve feketeszint jelen van. Szóval max. méretben lenne előrelépés a 60"-os E550 vásárlása.

Az elavult technikát meg nem tudom, mire érted. Mit számít, hogy milyen stádiumban van a technológia, ha egyszer ezerszer jobb képet produkál sokkal nagyobb méretben az adott árért, mint bármelyik másik jelenlegi technológia. :F

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#26677) z123456789 válasza kovadika (#26669) üzenetére


z123456789
addikt

Azt tudom már hol tudom megnézni hogy milyen arányban forgattak egy filmet.De azt honnan tudom meg hogy milyen "p"-ben?Vagy nemtom´, ezt a válszt valahogy elértelmeztem...
Gondolom az is a forgatási technológiától függ, hogy milyen "p"-ben megy a film nem?

(#26678) DM-Fan válasza z123456789 (#26677) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

A mozifilmek 99%-át 24 képkocka/másodperces sebességgel forgatják és a BD-re 23,976-os sebességgel kerülnek fel 1920x1080-as felbontással (képaránytól függetlenül), ezért 1080p 24Hz módban kell lejátszani őket. Ettől eltérés pl. koncertfilmek/dokumentumfilmek esetében lehetséges, ahol 1080p 60Hz módban történik a lejátszás. Nem jellemzőek az interlace anyagok!

A TV-k médialejátszója forrástól függetlenül képtelen a 24p kadencia megjelenítésére, mindig 60 Hz-re állítja a panelt. Szóval valószínű a szemed nem érzékeny rá, vagy be van kapcsolva az IFC/24p Smooth Cinema.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#26679) kovadika válasza z123456789 (#26677) üzenetére


kovadika
őstag

Framerate szokott lenni az infoban, a 24p-t 23,976-nak írják. (már ha beleírják)

[ Szerkesztve ]

(#26680) DM-Fan válasza GLOCK34 (#26670) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Kiváló lejátszód van és a forrásanyagaid is megkövetelik a minőségi TV-t. Minimum Panasonic ST50-et javasolnék, de inkább GT50-et! Az a baj, hogy az 50"-os és 55"-os modellek között árban hatalmas ugrás van: az 50ST50 ára jelenleg 260 eFt, az 55ST50 ára pedig 390 eFt (!).

Véleményem szerint az 50GT50 most nagyon korrekt árban van 320 eFt-ért, az egyik legjobb TV a piacon, csak sajnos abból nincs 50"-osnál nagyobb. Az 55VT50 csúcskategóriás modell ára pedig megint horror: 530 eFt-ba kerül, de vitathatatlanul a jelenleg kapható legjobb TV!

Szóba jöhet esetleg a Samsung 60E6500, az már olyan 410 eFt körül hazavihető.

Get Moded!

(#26681) Viktor81 válasza GLOCK34 (#26674) üzenetére


Viktor81
senior tag

Szia !
Ennel jobb nincsen: 55VT50
Az alatta talalhato GT szeriabol pedig nem letezik 50"-nal nagyobb.

(#26682) nyturista válasza nuke7 (#26675) üzenetére


nyturista
csendes tag

Méret! 60" ezért cserélném le.

[ Szerkesztve ]

(#26683) nyturista válasza DM-Fan (#26676) üzenetére


nyturista
csendes tag

Avuló technikát írtam, nem elavultat. Ezt a rohamos értékvesztésre értem az idő függvényében.
Elnézést a dupláért.

[ Szerkesztve ]

(#26684) DM-Fan válasza nyturista (#26683) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Értékvesztése szerintem pont a plazmának van a legkevesebb, mivel eleve kevesebbe kerül, mint az LCD (azonos méretben és minőségben pláne), tehát eleve kevesebbet buksz vele, mintha a feltörekvő (és nem feltétlen jobb) technológiát (aka. LCD) választod. Sőt, ha egyszer majd eltűnik a technológia, akkor szerintem kifejezetten fel fog értékelődni és megy majd a sírás, hogy milyen kár, hogy eltűnt (ahogy az még jelenleg is érezhető a Pioneer legendás plazmáival kapcsolatban).

De azt gondolom sejted, hogy szórakoztató elektronikában nem nagyon van olyan, hogy értékállóság. Ennek egyik legjobb cáfolata egyébként pont a Pioneer Kuro plazmacsalád.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#26685) erdoke válasza GLOCK34 (#26674) üzenetére


erdoke
titán

Szerintem annál az LCD-nél egy kalibrált Samsung 60E6500 is érezhetően jobb képminőséget nyújt (feketéje kb. VT30 szintű), és ott van még a +5". Ennek a Panasonic megfelelője kb. az 55ST50, valamivel mélyebb feketével, viszont máshol picit lemaradva. Ár/méret alapján is nagyon hasonlók. Ha még fentebb akarsz lépni minőségben, de méretben nem fontos, akkor marad az 55VT50, ha méretben is nagyobb kellene, akkor a non plus ultra jelenleg a 65VT50. Minőségben némi megalkuvással (de még mindig bőven a D7000-es LCD fölött) ott a 65ST50. SZerintem a 64-es Samsungok (most) nem jók ár/érték arányban.

A legjobb aláírás a héten

(#26686) erdoke válasza donceleger8 (#26672) üzenetére


erdoke
titán

"De nem adom fel, mert szerintem nincs olyan, hogy kevésbé alkalmas 3D tévé.
Ha tudja a 3D-t, akkor tudnia kellene. Szeirntem.
"

Nem nekem kellene 3D-t szakérteni, lévén majdnem félszemű vagyok, de más nem reagált eddig...
Mivel eltérő 3D technológiák vannak általában modellenként eltérő minőségű megvalósítással, sőt, a te esetedben még eleve gyengébb felbontással, egészen biztos vagyok benne, hogy nemcsak 3D-re kevésbé és jobban alkalmas tévé létezik, de a két véglet között elég komoly szakadék is van.

A legjobb aláírás a héten

(#26687) nyturista válasza DM-Fan (#26684) üzenetére


nyturista
csendes tag

Nem szeretnék ezzel többet foglalkozni, mert nincs értelme. Elbeszélünk egymás mellett. Nem trollkodni, kötözködni akarok, légyszíves értsétek.
Megváltozott körülményeim nem engedik meg, hogy avuló technológiákra többet költsek. A határokat szerencsére még én húzhatom meg! Ez is valami.
TV - Max 300e
Telefon max 30e
stb.stb.
D550 samum nem volt, nem is ezt írtam ,csak azt pl. ismerem, többször láttam már. U30-as panám viszont volt, ami nagyjából az itt olvasottak szerint is a D550 szintje és az általam látott D550 is megfelelne az igényeimnek. Abból viszont nincs szerintem 60" Ha az E530 gyengébb, akkor viszont inkább projit vennék.
/Ha valaki megkérdezi, hogy miért adtam el az u30-at, annak inkább priviben írom meg, hogy elváltam./

(#26688) Ijk válasza nyturista (#26687) üzenetére


Ijk
nagyúr

Mi az hogy "avuló technológiát" nem veszel?
Attól félsz hogy ha esetleg leáll pár év múlva a plazmák gyártása, akkor kis japánok kijönnek hozzád és elviszik a tv-t?

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#26689) Erneszto válasza nyturista (#26687) üzenetére


Erneszto
tag

Én nem gondolnám, hogy visszafele fejlődnek a Tv megjelenítési képességei.
Azt a szintet hozza, amit a D550 2D-ben is. Bár az is igaz, hogy nem egymás mellett láttam a kettőt.
Mondom ezt 60"E550 tulajként.

(#26690) DM-Fan válasza nyturista (#26687) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Hát, 300 eFt-ból valóban csak a 60E530 jön ki 60"-os plazmaként. Szerintem számottevően egyébként nincs rosszabb képe a D550-nél, legalábbis nem annyival, amivel ne lehetne vele a másik után együtt élni. A nagyobb méret itt egyértelműen feltűnőbb lenne. Esetleg még elgondolkodhatsz a 60E550-en, ha annyira fontos a képminőség. Az már "csak" 40-50 eFt plusz lenne a 60E530 árához képest!

Viszont 300 eFt-ból értékelhető, ezen Samsung-ok képét megütő projektort nem kapsz és akkor gondolom még vásznad sincs.

Get Moded!

(#26691) Dorian válasza Ijk (#26688) üzenetére


Dorian
félisten

Nem azt írta, hogy nem vesz, olvass figyelmesebben!
Azt írta, hogy egy keretösszegnél többet nem hajlandó gyorsan avuló dologra költeni, és ez maximálisan érthető dolog. Ti meg itt rögtön a plazmatévé elleni támadásnak értelmezitek...

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#26692) nyturista válasza Ijk (#26688) üzenetére


nyturista
csendes tag

Ne haragudj, te azt olvastad amit írtam?
Nem vagyok hajlandó avuló technológiára többet költeni, mint az E530-as samu ára. KB 280e. 60"
Én azt hittem már elmúlt elseje, és mindenki elengedte már a trombitát és a pezsgős üveget.

(#26693) GLOCK34


GLOCK34
aktív tag

Először is köszönöm Mindenkinek a tanácsokat! :R
Ez alapján is próbáltam némi összehasonlítást tenni.
Kontraszt,árnyalat,szűrő amit legfőbb különbségnek látok és talán a képbeállítások. Azt viszont nem tudom,hogy az értékek közötti különbség látványban mit takar. Amiket leírtatok azok alapján viszont sejtem. :)
Az biztos,hogy mindet megnézem személyesen a samut is beleértve,bár nem sok esélyt adok neki.
Kérdés még az idő merre viheti el az árakat. Gondolom lassan várhatóak lesznek a 2013 modellek is,nem mintha abból szeretnék választani,de talán mérsékelhet a mostaniak árán.
Jelenlegi két favorit látatlanba az 55"vt50 (csúcsmodell 2db szemüveggel)
65"st50(szemüveg :( szép nagy :DDD )
Esetleg elektronikában,alkatrészek minőségében is vannak eltérések a kettő közt?

(#26694) tamáspapa


tamáspapa
aktív tag

Hali!

Kb. 2 héttel ezelőt polémiáztam itt azon, hogy a jelenlegi 54 mbps-es TP-Linket nagyobbra kell-e cserélnem ahhoz, hogy az internetről HD-anyagokat is tudjak nézni. Írtátok, hogy ne akarjak streamelni, töltsem le és utána játszam le. Ez eddig ok. PiIszkált a dolog, hogy utána hogyan is kerül ez a tv-be a sz.gépről.
Kellemes meglepetés ért. Az egyik ismerősöm nálunk volt és mondtam neki, hogy valahogy a számítógépen lévő dolgokat láthatóvá kéne tenni a tv-n is (50ST50). Odaült a géphez, el kezdett bűvészkedni, és egyszer csak a sz.gépen lévő video fájl elindult a tv-n. Semmit nem cseréltem le, nem kábelztem össze a tv-t a TP-Link-kel, egyszerüen a wifin keresztül a szgépről át lett lőve (kvázi a TP-Linktől a sz.gépbe menő dróton visszafelé a TP-linkbe, onnan wifin keresztül a tv-be) a videó és örmébodottá...
Gyorsan kipróbáltam egy kamera felvételt is, ami 1440x1080-as és azt is csont nélkül átvitte, nem akadozott a lejátszás. Most már a full HD felbontású anyagokat kéne megnéznem, hogy símán átmegy-e. Ilyet honnan tudok letölteni teszthez? Ha ez is átmenne, akkor nem kell lecserélnem ezt az 54-es TP-Linket, mert minek?

(#26695) Ijk válasza nyturista (#26692) üzenetére


Ijk
nagyúr

Bocs, de elég nehéz mit kezdeni ezzel a kifejezéssel, mivel minden műszaki cikk avuló technológia. Azért veszed meg mert használod, szórakoztató elektronika, nem befektetés.
300k-ból bármilyen projektornál jobb még az E530 is.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#26696) rappit4


rappit4
őstag

Az mitől lehet, hogy a Lawless című filmnek (1080p mkv) az elején van egy jelenet, ahol egy erdőt pásztáz a kamera. Na most a MED600-as lejátszóval olyan iszonyatos vízszintes vonalak vannak egymás alatt kb 1cm-re (kb mindenhol a képernyőn), hogy az iszonyat. Ha rádugom a tv lejátszójára a HDD-t, akkor nincs csíkozódás. Már 2 HDMI-vel is próbálkoztam. Esetleg valakinek van ötlete? A TV-m 50UT50. Próbáltam egy másik panellel is ugyan ezzel a lejátszóval de ott nem volt semmi csíkozódás (A másik panel pana pv7 volt). Előre is köszi a válaszokat.

(#26697) DM-Fan válasza GLOCK34 (#26693) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

"Azt viszont nem tudom,hogy az értékek közötti különbség látványban mit takar."

A VT50 képminőségbeli fölénye vitathatatlan, ahogy a funkcióbeli többlete és a kivitele, extrái is. Kérdés, hogy neked megéri-e a többletpénzt. Ha volna ennyim TV-re, én nagy eséllyel hezitálás nélkül kifizetném érte, mert brutális készülékről van szó. Mindemellett az ST50 mellett is el kell mondani, hogy árához képest meglepően jól sikerült modellről van szó, nem véletlenül lett a tavalyi év egyik legpopulárisabb plazmája, ár/érték aránya nagyon rendben van. Elektronikában eltér a két készülék, minőséget tekintve nem vagyok biztos, bár gyanús, hogy a csúcsmodellbe a tesztelés során nagyobb terhelést elviselt alkatrészek kerülnek.

"Kérdés még az idő merre viheti el az árakat."

Remélhetőleg csak lefelé, de nagy árcsökkenésre szerintem ne számíts! Ha 10%-ot esnek még az árak a modellváltás előtt, akkor szerintem boldogok lehetünk. De ezt előre igen nehéz megjósolni, sokösszetevős a dolog.

Get Moded!

(#26698) DM-Fan válasza tamáspapa (#26694) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Azt már akkor is írtam neked, hogy nem az 54 Mbit lesz a szűk keresztmetszet, ezért is írtam, hogy első körben hanyagold a router-cserét. A WiFi-n történő lejátszással viszont gond lesz, ha emberesebb anyagot küldesz rá, mert az a router még valószínű csak G-s WiFi-s és legtöbbször WiFi-n ezek az olcsó router-ek nem szokták tudni a ténylegesen rájuk írt sebességet. Ettől függetlenül egyes HD-anyagok (mondjuk úgy 30 Mbit/s bitsebesség alatt) is átmehetnek WiFi-n, ha minden jól be van állítva, de ha nem mennek, akkor kábeles kapcsolatot kiépítve a TV és a router, illetve a PC között biztos, hogy menni fog gond nélkül a HD-lejátszás is, ugyanis annak oda-vissza bele kell férnie az 54 Mbit/s-be.

Get Moded!

(#26699) nyturista válasza Ijk (#26695) üzenetére


nyturista
csendes tag

Ezért is írtam, hogy ha az E530 nem üti meg a D550 szinjét, akkor a minőség rovására, de inkább projit veszek. Vannak használt jó vételek amik szinte újak egy lámpacsere után. Az RTL-t most is tudom min nézni, de egy alap kis mozit szeretnék magamnak ezért érdekel ennyire a méret, ami bizonyos mértékben kárpótolhat a minőségért.
Egyébként az, hogy valaki erősen vidéki, csak annyit tesz, hogy neki sokkal messzebb van a Parlament.

[ Szerkesztve ]

(#26700) DM-Fan válasza rappit4 (#26696) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

"Az mitől lehet, hogy a Lawless című filmnek (1080p mkv) az elején van egy jelenet, ahol egy erdőt pásztáz a kamera."

Gondolom mert ez volt a forgatókönyvben. Bocs, nem tudtam kihagyni. :B

A leírtak alapján érdekes, mert ha a másik TV-n nem jelentkezik (mondjuk az csak HD-Ready), akkor lehet, hogy mégsem a lejátszó a ludas, bár nekem az a gyanúm, hogy igen. A "2 HDMI-vel os próbálkoztam" két kábelt, vagy két bemenetet takar? Próbáld ki mindkettő eshetőséget - magyarán másik kábellel és másik bemenetben is!

Lejátszó kimenete megfelelően van beállítva, videóbeállítások rendben? Progressive jelet küld, nem interlace-eltet?

Get Moded!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.