Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26054) z123456789


z123456789
addikt

TX P50GT50

Van arra valami tipp hogy a TV néha miért nem látja a vezeték nélküli hálózatokat? :F
Kösz előre is az ötleteket!

[ Szerkesztve ]

(#26055) DM-Fan válasza z123456789 (#26054) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Router-rel való diszharmónia például. :) Esetleg távol vannak egymástól. Más eszköz (pl. mobiltelefon) is felcsatlakozik és IP-ütközés van. Számos dolog okozhatja.

Get Moded!

(#26056) z123456789 válasza DM-Fan (#26055) üzenetére


z123456789
addikt

Grrrr!!!!
A csajom új "okoskája" volt a ludas.A kis új jövevény... :)

Köszönöm!

(#26059) DM-Fan válasza janos666 (#26058) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Ja, gondolom IP-ütközés volt.

z123456789: Ki kell osztani DHCP-táblán a router-ben az IP-ket az egyes készülékeknek és akkor nincs ilyen gond.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#26062) nuke7


nuke7
veterán

iTunes hd elég jó minőség, de ha jól emlékszem 20 euro körül van egy film...
ennyiért inkább veszek - vagy olcsóbban - second hand BD lemezt :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#26064) z123456789 válasza DM-Fan (#26059) üzenetére


z123456789
addikt

Igen-igen, az lesz.Már múltkor is tanácsoltad, bár akkor még nem volt a telefon.Most szépen megcsinálom.

Kösz még1x!

(#26065) nuke7 válasza dgyuri0123 (#26063) üzenetére


nuke7
veterán

de viszont
akkor most melyik..? :F

https://youtube.com/user/nuke7

(#26066) laspring


laspring
tag

Egy Panasonic TX-P50ST50E tévével szemezek.

A kérdés igazából csak annyi lenne, hogy a LAN portja az gigabit-et tud-e, vagy egyáltlán van-e értelme gigabites hálózatra kötni.
Most akarok kábelt huzatni a lakásban, azért kéne tudnom...

(#26067) gyiku válasza DM-Fan (#26059) üzenetére


gyiku
nagyúr

en fix ip-t adtam a tvnek, 198.162.1.50, a dhcp 1.100-tol adja az ip-ket, megis dobalja kb hetente a wifis kapcsolatot a tv. ilyenkor ujra beallitom, es megy.

hüllő

(#26068) sixer66


sixer66
senior tag

Lenne egy olyan amatőr kérdésem, hogy valaki azt mondta egyszer Nekem, hogy azért is vigyázzak plazma vásárlásnál, hogy kis térben nem nagyon szeret lenni, kell neki a nagyobb tér.Ebben van valami? Mert most szeretnék váltani egy 42" UT50E-re és egy 15-20nm-es szobában lenne, de gondolom mivel ennek az optimális nézési távolsága 1,5m-1,8m ezért gondolom annyira nem számít, hogy mekkora szobába rakom, ha az nem 2nm :DDD

(#26069) Gabor970 válasza sixer66 (#26068) üzenetére


Gabor970
addikt

elég érdekes megközelítése a dolgoknak :) Szereti a plazma a nagy teret. Hmm, olyan mint én, én is szeretem.
Milyen messziről néznéd, ez a lényeges kérdés. Sokan jártak már úgy itt, hogy elég a 42", de hamar rájöttek, hogy nem beszélünk butaságot, amikor mindenkit a minimum 50"-re próbálunk rábeszélni. Az 50-esek még nem aránytalanul drágábbak a 42"-hez képest, illetve ha nem 2m-en belüli a nézési távolság, akár egy 42ST50 helyett is érdemesebb lehet 50UT50-et választani.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#26070) nuke7 válasza sixer66 (#26068) üzenetére


nuke7
veterán

jól látod :K

https://youtube.com/user/nuke7

(#26071) sixer66 válasza Gabor970 (#26069) üzenetére


sixer66
senior tag

Már 2 hónapja dilemmázok, közben megvettem egy Samsung 6030-as 40"-os LED-et de nem is az, hogy nem vagyok vele megelégedve,de nagyon piszkálja a fantáziámat az UT50. ST50 is jó lenne, csak még az a 25K különbség már nagyon sok és nem tudom érdemes-e, mert wifi-t nem használnám ki, Nekem csak a képminőség számít, de viszont nagyrészt digitális adás lenne rajta nézve.A digitális adás az mennyivel jobb/rosszabb mint a LED-en?Mert ahhoz képest amiket írtak az adásokról meg vagyok vele elégedve.

(#26072) Gabesz26 válasza sixer66 (#26068) üzenetére


Gabesz26
senior tag

A szoba mérete nem meghatározó a TV vásárlásnál (szerencsére ilyen szempontból a plazma nem válogatós :DDD ).
Amit figyelembe kell venni az a nézési távolság (1. hsz-ben van táblázat hozzá), valamint a TV használatijában az elhelyezésre vonatkozó előírások (a szellőzés érdekében biztosítani kell a megfelelő távolságokat a TV oldalainál).

[ Szerkesztve ]

(#26073) sixer66 válasza Gabesz26 (#26072) üzenetére


sixer66
senior tag

A szellőzés meg van, mint oldalt mint hátul már csak azt kell eldöntenem, hogy ha eladom a tv-m 120 körül, ami egy 6030-as Samu megér e plusz 45K-t az UT50 úgy, hogy főleg csak RTL meg társai mennének, max hétvégén mozizás, amihez most érkezik egy Egreat R6S médialejátszó.

(#26074) Viktor81 válasza laspring (#26066) üzenetére


Viktor81
senior tag

Szia !
Szerintem teljesen mindegy, tamogatja-e, ugy sincsen semmi ertelme, de ha mar halozatot epitesz ki, akkor nem is ertem a kerdest.... Kesobb a gigabites kapcsolat kellhet egy medialejatszonak, NAS-nak, szoval mindenkeppen erdemes kiepiteni.

[ Szerkesztve ]

(#26075) kovadika válasza sixer66 (#26073) üzenetére


kovadika
őstag

Nálam a 42ut50e előtt egy hétig volt egy lg led, de visszaküldtem és egy percig sem bántam, bár én nem tévézek, csak full hd filmeket és sorozatokat nézek.

(#26076) Heffi válasza laspring (#26066) üzenetére


Heffi
őstag

Szerintem nem tud gigabytet, de attól függetlenül megéri a hálózat építése. No nem kell spec piros kábelra költeni, mert az csak vakítás. Nálam sima, egyszerű kábellal van lehúzva a ház, egy gigás TPlink routert használok, a gépek között úgy megy az adat, hogy csak huss! Valahol olvastam annakidején, hogy egy ilyesmi router 3db tv-t tud kiszolgálni fullHD dolgokkal akadásmentesen, szóval azt javaslom, építs gigás hálózatot, ha megteheted, de csak ésszel!

(#26077) Dorian


Dorian
félisten

Buék Mindenkinek!
Szülőknek Karácsonykor elfüstölt a 30 éves Videoton tévéjük...
Most meg kéne győznöm őket, hogy milyen jó lenne nekik nem a másik, 32"-os LCD-t, hanem az én 50"-os Samu C530-amat nézniük :) Csak persze össztűz zúdult rám, család, barátnő összefogással hogy minek költöm a pénzem... :U
Valahogy kell indok, hogy vegyek egy ST50-et :D
Kérdéses még, hogy viszem el nekik, Bp-Keszthely távon, befér-e az Astrába állítva, lehet, hogy már doboza sincs meg...

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#26078) kovadika


kovadika
őstag

Az edigitálnál akciósan 189k a 42st50: [link]

(#26079) spiky03 válasza Dorian (#26077) üzenetére


spiky03
veterán

Szerintem vegyél egy ST50-et. :D

Nekem is az van, és mindig csak ámulok-bámulok, amikor leülök elé filmet nézni. Pedig még nincs bekalibrálva
Igaz nekem csak egy 42"-es van!

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#26080) hunspikey


hunspikey
őstag

BUÉK mindenkinek.

Én a szünetben játszottam nagyon sokat a VT50-el és sikerült megtalálni az említett sávosodási problémát de érdekes módon csakis egy bizonyos árnyalatnál jön ki és fura módon nem is élő rendes adásnál, hanem csak tesztnél. Egy sáv van mindössze, az sem ér végig a teljes magasságában a képnek, és mindössze kb 3 cm széles, bár érdekes mód nem fut ilyen szélességben végig, felfelé kb a tetejétől 30 cm-re vékonyodni kezd.

Valós tartalmon akkor sem lehet észre venni ha nézem.

Ghostra is találtam egy színt ami mindennél jobban megmutatja, hogy mi a helyzet: kajak sárga háttér (RGB: FFFF00)

Van olyan ghostom ami csak és kizárólag így látható, amire mondhatjátok, hogy minek így nézni, ha valós tartalmon nem látszik, de én erre azt mondom, hogy ami így már ki jön, ott számomra megszólal a vészcsengő, mivel előbb utóbb tartós beégés lesz belőle, ha nem figyelek oda.

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#26082) [lAyCsI]


[lAyCsI]
addikt

Üdv mindenkinek!
Azt szeretném megkérdezni a plazmaguruktól hogy 150k környékén lehet-e(érdemes-e) plazmát venni?
Igazából még nem döntöttem el hogy Plazma v. LCD legyen, de mindenhol az olvastam hogy a plazma képe szebb, TV-zésre, filmnézésre használnám elsősorban...

előre is köszönöm,

Lay

-= No way back from Here =-

(#26084) DM-Fan válasza laspring (#26066) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Biztos, hogy nem gigabites a LAN-ja, de fölösleges is. A BD50-nek sincs olyan sávszélessége, ami gigabites átviteli sebességet kívánna meg. A hálózatot kiépíted, a kábel tudni fogja, ha a fejlődnek az eszközök, akkor majd gigabites sebességgel mennek. Most sem a TV-k, sem a lejátszók, NAS-ok nem mennek azzal (bár van kivétel), de fölösleges is lenne.

gyiku: érdekes, nem tudom mi okozhatja, elvileg nem szabadna leválnia. Lehet, hogy valami hardveres zűr van TV-szinten.

sixer66: a plazmát nem érdekli, mekkora térben van, legyen minden irányban 10-10 cm körülötte elhagyva, hogy tudjon szellőzni és köszöni szépen, meglesz. Ahogy előttem is írták: a nézési távolság a kritikus, ami egy 42"-os fullHD TV-nél ideális esetben ne legyen több olyan 170 cm-nél. Ha ennél messzebb ülnél, akkor 50"-ost kell választani, a négyzetméterek számától függetlenül is!

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#26085) cintula187 válasza ZEN1TH (#25094) üzenetére


cintula187
addikt

Jól értem (több hsz -t is elolvasva), hogy inkább érdemesebb a "kisebb" 40st50 -et venni mint egy nagyobb de szerényebb képű 50ut50 et?

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#26086) Gergőke88 válasza cintula187 (#26085) üzenetére


Gergőke88
addikt

Attól függ milyen távolságból néznéd. 2m fölött célszerűbb inkább a nagyobbat venni!

(#26087) Ijk válasza cintula187 (#26085) üzenetére


Ijk
nagyúr

És ezt melyik hozzászólásból következtetted ki? :F
Szerintem eleve kifejezetten egyéni esetekben érdemes 42"-os fullhd tv-t venni, ebben a felbontásban már nem igazán ajánlott 50" alá adni. Nem fogsz tudni elég közel ülni úgysem.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#26088) DM-Fan válasza [lAyCsI] (#26082) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Persze, hogy lehet, csak kérdés, milyet. Ennyiből tisztességes fullHD modellt nem kapsz, még 42"-os méretben sem. A HD-Ready-k közül is csak a Panasonic 42X50 jön ki ennyiből, illetve az már olyan 120 eFt-ból is.

Az első fullHD, amit meg szabad venni, az a Panasonic 42UT50, ami olyan 165 eFt-ba kerül (esetleg a 42ST50, úgy 190 eFt-ért). Ettől picivel többért már kapsz normális 50"-ost is a Samsung 51E530 személyében 180 eFt tájékán, illetve a Panasonic belépőjéből az 50"-os az 50UT50 is megáll már 210-220 eFt környékén is.

A plazma filmnézésre, TV-nézésre sokkal jobb választás, mint az LCD, bőven jobb képet ad.

Kernel: ugyanezt reagáltam rá én is, csak azóta már volt egy topictakarítás. Nem is baj, nem ide való a téma!

cintula187: nincs 40ST50, csak 42ST50 van. Az 190 eFt-ba kerül a legolcsóbb helyen, az 50UT50 olyan 210-220 eFt-ból áll meg. Nem ilyen egyértelmű, hogy melyik a jobb választás. Képminőségben ugyan az ST50 valamelyest jobb lehet a tükröződésgátló bevonat miatt, de nem szignifikáns az előnye. Viszont funkciókban és csatlakozókban az ST50 jócskán többet nyújt. Ugyanakkor figyelembe kell venni a nézési távolságod, mert épp előbb írtam le, hogy 42"-os fullHD-t csak akkor van értelme megvenni, ha 170 cm-en belül ülsz. Annál messzebbre kell az 50" és itt előtérbe kell helyezni a nagyobb méretet a funkciókkal szemben!

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#26089) liszi70 válasza cintula187 (#26085) üzenetére


liszi70
nagyúr

Egyáltalán nem biztos. Nézési távtól és felhasználási igénytől függ, hogy melyiket érdemesebb venni. Kis távolságra és/vagy sok nappali tévézéshez (a fényszűrő miatt) inkább 42ST50. Nagyobb távra és/vagy főleg sötétben használva inkább 50UT50. (Én inkább nagyméretpárti vagyok.)

[ Szerkesztve ]

(#26090) Spancer RE


Spancer RE
aktív tag

Visszamenőleg valaki erre illetve erre tudna mondani még valamit? :B

(#26091) DM-Fan válasza Spancer RE (#26090) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Nagyjából megfelelőnek tűnnek. Mondjuk nekem is dönthetős konzolom van, de még életemben eszembe nem jutott dönteni a TV-t (csak szerelésnél, hogy a hátuljához oda lehessen férni). Alapvetően úgy kell felrakni, hogy a jellemző nézési távolságodhoz képest jó legyen - az ebben a pozícióban általános szemmagasságodhoz igazítsd a panel horizontális középvonalát! Ez azért enged egy viszonylag tág tűrést olyan tekintetben, hogy ha változik is a pozíciód ehhez a tökéletes állapothoz képest, akkor sem fogsz rossz képet látni, mivel a plazma betekintési szöge nagyon nagy.

Get Moded!

(#26092) [lAyCsI] válasza DM-Fan (#26088) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

köszönet a kimerítő válaszért uram :R

-= No way back from Here =-

(#26094) cintula187 válasza DM-Fan (#26088) üzenetére


cintula187
addikt

42st50 et akartam írni. 2 méter felett van a távolság. De jelenleg a 190 et is épphogy ki tudom majd fizetni. Érdekelt volna, hogy érdemes e még rászánni azt a plusz 20-30.000-et az 50ut50-re. Eszerint igen.

Funkciókban, gazdagabb beállítási lehetőségek azért érdekelnének, hogy ha kalibrálásra kerül a sor a több képbeállítási funkciókkal rendelkező tévét jobban be lehet kalibrálni?

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#26095) Ispy


Ispy
veterán

Sziasztok!

Az elmúlt napokban egyre inkább sikerült ráhergelnem magamat egy tv cserére, főleg a méret miatt. Most egy pana plazmám (PH-42PX80) van és igazából eddig is elvoltam vele, de most valahogy vágyok egy 50''-os tévére. A kérdésem az lenne, hogyha 3,5 méterről nézem a tv, akkor is érdemesebb megvenni egy st50-et vagy elég egy ut50? Mi az az extra ami miatt érdemes azt +40e rákölteni a tv-re? Egyébként alapvetően én sorozatokat nézek, meg néha egy-két filmet, de csak HD-s anyagokat (a gyerekek szoktat mesét nézni, de nekik a mostani tv-vel sincsen gondjuk). Szóval elég az ut50-en?

Ispy

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#26096) Spancer RE válasza DM-Fan (#26091) üzenetére


Spancer RE
aktív tag

Nem konkrétan erre lennék kíváncsi, hanem a fali tartó konzolok milyenségére, hogy mennyire állíthatóak és pl mennyire masszívak? :)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.