Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85001) balisz válasza balisz (#85000) üzenetére


balisz
senior tag

Bocsi, vak vagyok, már látom hogy írtad a THX-et. :) Ha tökéletesen meg vagy elégedve vele akkor azt tényleg nem kell piszkálni, sokat nem is lehet állítani rajta.

(#85002) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Szerintem kár kihagyni az isfcc módokat. Egy logikusan neutrálisra állított Prof1 és Prof2 a két panel drive módokra használva jobb mint a THX. Profilozott monitor és legújabb iPad pro mellől mondom, hogy azon gondolgodom egyáltalán fogom-e kalibrálni a plazmát valaha, eszméletlen plasztikus és semleges a prof1/2 mód.

[ Szerkesztve ]

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#85003) balisz válasza M@trixfan (#85002) üzenetére


balisz
senior tag

Az én kalibrálatlan GT60-amon a THX módnak kicsit jobb volt a white balance-a mint a prof. módnak, szerintem egy átlag felhasználónak a gamma beállítások miatt érheti meg a prof. mód, de ahhoz is hozzá kell állítani a fényerőt. White balance-ot szemre nagyon nehéz beállítani, rengeteg próbálkozás és tapasztalat kell hozzá, annak semmiképp nem ajánlanám aki azzal kezdi, hogy nem akar semmit állítani, mert valószínűleg szemre csúnyán mellélőne. A sötét panel fényerőt meg még műszerrel sem lehet tökéletesre kalibrálni, nem hogy szemre. Ha persze van mellette kalibrált kijelező akkor megoldható, de egy kezdőnek úgy sem lesz egyszerű meló.

Persze ha az ember hosszútávra veszi a tévét és ki akarja hozni belőle a maximumot, akkor érdemes megismerni a beállításokat, de ha valakit magától nem érdekel a téma, szerintem inkább csak kalibráltasson.

[ Szerkesztve ]

(#85004) Migee


Migee
tag

Sziasztok.

GT60 vagy VT 50 ?

Mik a különbségek ? Érdemes a régebbit venni, mert nagyobb modell ?

(#85005) robi-k válasza Migee (#85004) üzenetére


robi-k
őstag

GT60-ra egy szavazat.

(#85006) Márk válasza Migee (#85004) üzenetére


Márk
senior tag

GT60 már csak a jobb fekete miatt is.

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#85007) Dexar007 válasza Márk (#85006) üzenetére


Dexar007
veterán

Ugy ertette,hogy meretben nagyobb.
50" GT60 vs 65" VT50.
En GT60 helyett meg egy 65VT20at is szivesebben hasznalnek..egyszeruen tul kicsi nagy szobaba.

Give me your cum,bull!

(#85008) Márk válasza Dexar007 (#85007) üzenetére


Márk
senior tag

Az nem lehet, hogy úgy értette, hogy a VT az fentebb van pozícionálva minőségileg mint a GT?

Habár szerény véleményem szerint inkább egy GT60 mint egy VT50.

GT50<--->VT50 relációban egyértelműen azt mondanám hogy VT50, de itt most GT60-ról van szó.

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#85009) janos666 válasza Márk (#85008) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A 60-as sorozat tagadhatatlanul jobb, mint az 50-es, de utóbbi sem rossz (ahogy a 30-as se), így ha a távolság miatt 65" lenne ideálishoz közelebbi méret, akkor nem az 50"-ost venném a kettő közül (főleg ha csak sötétben/félhomályban lesz használva).

20-as sorozatú Panasonic-ot már a 30-as széria megjelenése óta nem nagyon vennék, csak ha mondjuk nagyon alacsony áron hirdetik, és én is olcsón akarom megúszni (+ nem lennének túl magasak az igényeim, és így tolerálnám az alacsony kontrasztarányt, amit egy öreg VT20 nyújt, mert ezeket tudtommal nem lehet "visszatekerni", mint az 50"-os Pio-kat, pedig idővel ezeken is látványosan szökik felfelé a fekete, ami itt még ugrál is kicsit jelenttől függően, magával ráncigálva kicsit a gammát is).

Az utolsó években minden év viszonylag tartalmas előrelépés volt a Panasonic-nál, főleg az EU modelleknél (az USA-ban már az 50-esen is lehetett Panel Fényerő-t állítani a Prof módban, nem volt lezárva Alacsonyra-ra, ami nekem sohasem tetszett semmilyen tekintetben), de a méret/távolság is fontos (és még az ár is).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#85010) DM-Fan válasza Migee (#85004) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Nehéz a kérédés, ugyanakkor meg nem is az.

Az 50-es széria számos problémával, vagy lehetséges problémával volt sújtott: eleve ott volt az utolsó, elbaltázott firmware, amivel az ISFccc, kalibrálható képprofilok feketeszintjét odavágták.
Ezen felül számos példány panelje sávosodott, aminek következtében a homogenitásnak lőttek. Ez utóbbi probléma mondjuk csak eshetőleges (nem érintett minden péládnyt, illetve hol jobban, hol kevésbé volt feltűnő), valamint csak kiélezett helyzetekben lehetett látni (nagy, homogén felületek előtt mozgó kamera, pl. focimeccs, égbolton repülő tárgyak, stb.).
Végül ott volt a red blob, ami az 50-es széria számos példányát érintette, az elektronika hőterhelése miatt főként kétoldalt hajlamosak voltak kipirosodni a panelek.

Szóval az 50-es széria elég problémás volt, sokan váltottak is az utolsó évben 60-asra a felsoroltak miatt. Ugyanakkor sokan ma is megelégedve használják, szerencse kérdése is volt a dolog.

A 60-as szériával a fenti anomáliákat sikerült kiküszöbölni, ott talán csak a line-bleeding lehet olyan defekt, ami időnként észlelhető (ez egyébként a korábbi modelleknél szintén megvolt), mást hirtelen nem is nagyon tudnék említeni, annyira meg vagyok elégedve a 65VT60-nal.

A méretbeli dilemma a másik nagy kérdés: 50"-os készüléket én ma biztosan nem vennék, maximum valami nagyon kis helyiségbe, de leginkább oda se. A 65" olyan 2-2,5 méteres nézési távolsághoz ideális, annál nagyobbhoz pedig már az is kevés.

Szóval vállalható a nagyobb 50-es szériás modell is, csak jól meg kell nézni előtte minden szempontból, különös tekintettel a fent felsoroltakra.

Get Moded!

(#85011) Migee


Migee
tag

A Floating Blacks milyen hibajelenség ?

(#85012) DM-Fan válasza Migee (#85011) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Bizonyos, alapvetően majdnem teljesen sötét jelenetek esetében, ha megjelenik valamilyen világosabb képtartalom (pl. sötét helyre valaki bejön egy fáklyával), akkor az elektronika az egész panel fényerejét megnöveli egy picit a belépett világos objektum miatt, így a helyiség sötétben maradó részei esetében is érzékelhető, hogy ugrik egyet a feketeszint és globálisan világosabb lesz a kép. Ha csökken a panelen látható világos képtartalom százalékos mennyisége, akkor visszaszabályoz és újra mély a globális feketeszint. A 20-as szériánál még erőteljesen megfigyelhető volt a jelenség, illetve egyesek a 30-as szériát is emlegetik, hogy látják rajta, később ezt a Panasonic teljesen kiküszöbölte. Egyes Samsung készülékek is érintettek voltak a dologban. Megszokható, de avatott szem azért rögtön kiszúrja.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#85013) Migee


Migee
tag

Létezik olyan software, amivel pl. beégést tudok tesztelni?
Homogén egy színű háttér, pl. szürke.
(Számítógéppel talán lehet ráadni valami ilyesmit )
Anno szervízmenüből úgy emlékszem el lehetett ilyet érni.

Illetve plazma tesztelő soft.

(#85014) Joco_77 válasza DM-Fan (#85010) üzenetére


Joco_77
aktív tag

Ez a Line bleeding nálam is erősen megvan 50GT60 al. Mivel film közben ez nem létezik (max a felirat sávjában) engem nem zavar. Akkor látom amikor Windows a háttér és használok Far managert, vagy amikor kijön a kimenetválasztótábla(HDMI1, HDMI2 stb).
Mivel film közben nem érzékelem nem foglalkoztat.
Azt figyeltem még meg, hogy amikor bekapcsolom a TV -t és a Panasonic menüjéből OK gombbal fullrarakom a fekete hátteret akkor mint a Dithering 1-1 fehér "pötty" felvillog, de ahogy elindítok egy filmet ez a fehér pöttyösödés elmúlik. Tehát nem zöld mint a Dithering pöttyök hanem fehér és csak pár darab, random helyeken.
Remélem nem előszele valami későbbi meghibásodásnak hanem normális jelenség.

(#85015) Joco_77 válasza Migee (#85013) üzenetére


Joco_77
aktív tag

Ha normál filmezés közben nem látsz semmit akkor szerintem nem kell 20 centiről vizslatni a képet beégés után.
Egyébként a hófehér kép és a sötét(!) szürke kép a legérzékenyebb a beéségre azokon látod legjobban.
Nálam sötétszürke képnél látszik valami halvány logószerű valami, illetve sötétzöldes árnyalatnál.
De!
János666 ezt írta nekem:

"Valószínűleg nem beégés az, csak (makacs?) IR, ami kijönne némi fehér-mosással, de az is felesleges ha normál használat közben nem zavar."

Tehát ha erős vizsgálódás közepette találnál valamit lehet csak IR lenne nem végleges beégés, ami idővel kijön.
Szerintem akkor érdemes foglalkozni a dologgal ha filmezés közben látod és zavaró(!).

(#85016) Dorian válasza Migee (#85013) üzenetére


Dorian
félisten

"Homogén egy színű háttér, pl. szürke."
Minek ehhez szoftver? Csinálsz full HD felbontású RGB színű képeket, + fehér, fekete, meg vmi középszürkét és megnézed vele.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#85017) Sifre válasza DM-Fan (#85010) üzenetére


Sifre
senior tag

A red blob inkább a 60-as szériára volt jellemző.

(#85018) salapp válasza Sifre (#85017) üzenetére


salapp
addikt

Na marha jó. Reméltem, ha egyszer még felfelé váltanék, akkor legalább a 60-asok (kivéve input lagos ST) nyűgmentesek. Poszterizáció SD-anyagoknál még okés.
Egy vöröses elszíneződés garantáltan jobban kiverné nálam a biztit, mint az előttem sajnos nem ismeretlen floating black vagy némi sávosodás.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#85019) balisz válasza Joco_77 (#85014) üzenetére


balisz
senior tag

Bekapcsolás után közvetlenül nekem is kicsit "zizis" a fekete, kell neki valamilyen változó képtartalom. Emlékeim szerint azóta csinálja mióta megvan. Szerintem teljesen normális.

[ Szerkesztve ]

(#85020) janos666 válasza Sifre (#85017) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem egy 50UT50-en tűnt fel hasonló (zavaró mértékben). Szerintem azért jelent meg nekem rajta középen egy rózsaszín oszlop hosszabb monitor jellegű használat után (nem maradandóan, csak átmenetileg, és időbe telt, mire kirajzolódott), mert ezekben nincs ventilátor, így nagyobb lehet a hőmérsékletkülönbség, és a legmelegebb pontok maximuma is. De ugye a GT/VT is olyan vékony (és --amúgy hétköznapibb használatot nézve nagyon helyesen-- nem hajszárítókat építettek bele, csak pár kis lassú ventit), hogy magas kontraszt beállítással (pl világos nappaliban használva) és világos tartalommal, főleg mondjuk meleg nyári időben és/vagy falhoz/bútorhoz préselve könnyen előjöhet azokon is.

Ebben nekem inkább az a fura, hogy miért ilyen érzékeny a Panasonic panel, illetve inkább az, hogy miért kellett nekik minden áron erőltetni a vékony design-t (úgysem lehetett olyan vékony, mint a LED-LCD és csak centikről beszélünk), ha tisztában voltak vele, hogy nem viseli jól a panelük a melegedést (a Pio-t pl. hidegen hagyja az ilyesmi, pedig az többet fogyaszt = jobban melegszik és a Samsungnál is csak a fiatal paneleken láttam ilyesmit szélsőséges használatnál, a "bejáratott" TV-ken már nem, pedig ott sincs ventilátor).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#85021) Joco_77 válasza balisz (#85019) üzenetére


Joco_77
aktív tag

Köszi a megnyugtatást!

Más:
Az itteniek 99%a biztosan jobban ért a tvkhez mint én(vagy több) de ne haragudjatok, hogy ezt írom, de megmosolyogtat amikor azt írják sokan itt, hogy 50colost már nem vennének mert kicsi :)

2003-2005 körül amikor először láttam Media Martkban plazma tvket csak ámultam bámultam a 42colos plazmáknál, hogy mekkora és milyen jól néz ki rajta a film(asszem a HEAT ment egy sötét szobában az egyiken).
Mostmeg ott tartunk, hogy az 50es kicsi? :) Na mindegy ezen úgy elmosolyodok mindig. Számomra inkább 50es tökéletes feketével és színekkel(mármint számomra tökéletes) mint a mozi a fehér vászonra vetített feketével az ÓÓÓÓriási vászonon, csakhogy példát is mondjak.

[ Szerkesztve ]

(#85022) CheGhost válasza Joco_77 (#85021) üzenetére


CheGhost
aktív tag

42GT60 és boldog vagyok vele. :)
Bár néha-néha elgondolkozom, hogy 50"-osat kellett volna venni, de egyrészről akkor nem volt annyim, amennyivel többe került, másrészt a szekrény, amin van, arról lelógna, és az adott fal, illetve a szoba harmóniáját ezzel elrontaná. :P

*** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

(#85023) lemmy9 válasza Joco_77 (#85021) üzenetére


lemmy9
őstag

Nem gizdaság, csak hamar megszokod a méretet. El tudnék viselni egy 80"-os plazmát a 65 után, mert kezd összemenni ;] :DDD

Szerintem!

(#85024) salapp válasza Joco_77 (#85021) üzenetére


salapp
addikt

Én megértem, hogy szigorúan csak filmezéshez, ha állati mozi élményt szeretne az ember, akkor akár a 65-ös sem sok 250 centiről, de nálunk éppen ilyen távolságra az 55-ös VA paneles Sony vegyes tartalommal (UPC Direct SD és "szódával"-HD csatornák és HD filmek és sorozatok) nem volt jó. (Arról nem beszélve, hogy a kis látószög 3 méteres nézési táv alatt borzasztó illúzióromboló fakulást eredményezett, ha nem pont szemből nézte valaki.)
50-es plazmára visszaváltva még éppen elfogadható a szélesvásznú tartalom és éppen nézhető a műholdas csoda által adott kép is.
Nem mondom, hogy egy 21:9 képarányú mozifilmhez elég, azt szívem szerint bezoomolnám kicsit.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#85025) Gyulus76 válasza janos666 (#85020) üzenetére


Gyulus76
aktív tag

Az én 50GT60-am is érintett sajnos ebben a pirosodásban. Viszont normál használat mellett abszolút észrevehetetlen. A minap néztem meg rajta a Logan noir változatát. Ebben voltak olyan képek, ahol a normál színes képekhez képest extrém módon jelentkeztek a hibák. Volt pirosodás nyilván végig, de ez még a fekete-fehér képnél is többnyire jól tolerálható szinten maradt. Amikor azonban a line bleedinggel kombinálódott, na az nem volt szép. Szerencsére ilyenből csak egy-kettő akadt a filmben.

(#85026) Ijk válasza Joco_77 (#85021) üzenetére


Ijk
nagyúr

Itt általában házimozi kedvelők vannak, 2004 pedig már 13 éve volt, ami a mai technikai fejlődésben egy emberolto. Személy szerint már inkább 85-100"-nal kellene járni felső kategóriában, főleg UHD miatt is. Ehhez képest kissé megtorpantak 55-65"-on ami tv-hez elég de házimozi igazából 85"-nal kezdődik.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#85027) Joco_77 válasza Ijk (#85026) üzenetére


Joco_77
aktív tag

Jójójójó...elrakom ezt a hozzászólásodat a kedvencek közé és ha X év múlva neadjisten nagyobbra akarnám cserélni az 50es TV-t, majd megmutatom a feleségemnek amit írtál és azt fogom neki mondani: "Miről beszélsz, hogy már ígyis tapétáztunk az 50es TV vel is, hogy lenne már nagy ami van, nem látod, hogy mindenhol azt írják, hogy ez lóf*** és lemaradtunk egy évszázadot? :) "

(#85028) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Az utóbbi időben egyre többet agyalok azon hogy a 2011-ben vásárolt Samsung 51D6900 TV-met leváltsam valami újabbra/jobbra. Anno ti segítettek a megvételében illetve előtte egy Pananál is.
Garanciája tavaly nyáron járt le, előtte januárban lett benne cserélve az alaplap.
Idén kb. 2 hetet ment összesen, mivel külföldön dolgozom. De szeptember-október környékén megyek haza végleg, akkor lenne esedékes majd csak a csere.
Érdemes lenne eladni még? Mennyit érhet?
Mire lenne érdemes cserélni?
65" a megcélzott méret.

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#85029) BBéci válasza Joco_77 (#85027) üzenetére


BBéci
titán

Egyetértek Ijk-val, a moziélmény más, mint a sima tévénézés. Előbbihez az is elengedhetetlen, hogy a kép kitöltse a látómeződet, ha nem is teljesen, de majdnem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#85030) Migee


Migee
tag

Az Intelligent Frame Creation hogyan dolgozik a GT60-ban pl ?
Minimum, közép, illetve maximum milyen frekikkel megy?
Illetve 24 p-nél is kérdés.

(#85031) janos666 válasza Migee (#85030) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Fejből (nem biztos, hogy mind pontos): A Max-al mindig 60Hz-en jár a panel (interpolálással pótolja a hiányt). A Medium és Low pedig marad azon a bemenet egész számú többszörösén (60->60, 50->100, 24->96Hz), amint Off-al is lenne, de interpolálással "dúsítja", ami 60Hz-nél fogalmam sincs pontosan mit eredményez (valami pletyka alapján a dithermintát variálja a mozgás alapján, így kevesebb lesz a zaj, és így élesebb a mozgókép, viszont ez ugyan úgy véletlen hibákkal terhelt, mint minden "jóslás", pedig a 60Hz önmagában sem rossz, így nem tetszett, nem javasolnám, de érdemes leszögezni hogy ilyenkor 60Hz a panel freki, nem több, de mégis "belepiszkál" valamit), az 50Hz bemenet viszonylag szépen fog "folyni" (ízlés szerint akár még jó is lehet EU TV adásokhoz a Low fokozat), a 24Hz pedig elég agresszíven szintetikus hallucinogén élménnyé válik (nekem érzésre több lesz a baki, mint a helyes képkocka, szerintem horror).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#85032) DM-Fan válasza Sifre (#85017) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Szerintem nem. Anno elég sok fórumban panaszkodtak az 50-es széria tulajai, hogy előjött náluk a red blob. Itt a topicban is volt, aki emiatt váltott 60-as szériára. Ellenben a 60-as tulajoktól már jóval kevesebb ilyenről olvasni, én sem tapasztaltam, pedig már 4000+ ótát beletekertem a 65VT60-ba.

Joco_77: 10 éve még én is 42" HD-Ready-t vettem és mindenkinek földön volt az álla a mérettől is és a minőségtől is. Aztán pár év után jött az 50" fullHD, kb. egy nap alatt szoktam meg, most meg már negyedik éve van meg a 65" és olyan természetes már ez a méret, hogy minden, ami kisebb már zavar. Filmet 2-2,5 méterről nézek rajta, de simán elnéznék 85"-t is ugyanezen távból. El kell fogadni, hogy a mai felhasználási körülmények mások, mint 20 éve, amikor az emberek alig 50 cm-es TV-ket néztek 6-7 méterről és azzal is elvoltak.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#85033) DM-Fan válasza Gyulus76 (#85025) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Nálam is a héten jött haza a Logan BD-digibook, de még a Noir-változatra nem volt időm, viszont kíváncsi vagyok rá!

Get Moded!

(#85034) Jim-X válasza DM-Fan (#85032) üzenetére


Jim-X
őstag

6-7meterrol? :F :Y

A játék az nem játék!

(#85035) janos666 válasza Jim-X (#85034) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Én is csak hallomásból tudom, de állítólag akkoriban még viszonylag megfizethetők voltak az ingatlanok, így akinek futott TV készülékre, az nem félszobás albiban aludt a WC csésze mögé bújva, és a lakótársa lábát szagolva. :D

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#85036) Migee


Migee
tag

Szép napot !
Tud valaki 50GT60 -ra beállításokat ?
Nem találom most, pedig régebben volt fenn valahol.

(#85037) MasterMark válasza Migee (#85036) üzenetére


MasterMark
titán

Milyen beállítást akarsz?

Switch Tax

(#85038) panada válasza Jim-X (#85034) üzenetére


panada
tag

Igen, nagypolgári lakásokban jelentek meg először a tévék, és ott nem 3x4 m-es szobák voltak, a nappalik meg (ahová a tévé került) simán 6x6 m vagy még nagyobbak is lehettek. A zongorát is gond nélkül lehetett elhelyezni (és arra a tévét...). Szóval valóban került ilyen távolságra tévé, de az is igaz, hogy akkor még nem mindennapi használati tárgy volt, ill. nem ez volt a középpontban (hanem könyv, újság, stb.).

Egyébként a '90-ben (vagy '91-ben) vásárolt Videoton Precision 2000 a 72 cm-es képátlójával (4:3 arány) egész nagynak számított, a kezelési utasítás szerint a képátló négyszerese volt az ideális nézési távolság (azaz 288 cm). Az is igaz, hogy egy kikölcsönzött videokazettáról menő filmet nem is akart senki közelebbről nézni, mert kb. ilyen távolságról volt elfogadható/elviselhető a látvány.

Ha ezt most összehasonlítjuk akár méretben, akár nézési távolságban egy 165 cm átlójú csak FHD tévével, azért vicces. Halkan jegyzem meg, a tévé mai napig működik. :)

[ Szerkesztve ]

(#85039) Migee válasza MasterMark (#85037) üzenetére


Migee
tag

Alap kalibrációt, vagy beállítást, settingset.
Prof 1 erre emlékszem.

[ Szerkesztve ]

(#85040) panada válasza Migee (#85039) üzenetére


panada
tag

Nincs két egyforma panel, emiatt nincs olyan beállítás, ami mindenhol ugyanazt az eredményt adja. Itt is volt már többször a kalibráló ábrák csomagja linkelve, azokkal tudsz "házi kalibrálást" végezni, vagy kalibráltatod műszeresen és akkor kapod a legjobb eredményt az adott készülékre.

(#85041) Ijk válasza panada (#85038) üzenetére


Ijk
nagyúr

Elég felbontasbol levezetni 3m-re sd tartalomhoz DVD minőségben kb 32" volt megfelelő. Hd 3x keppont, tehát 42-50" ideális, fhd ennek ismét a haromszorosa, tehát ismét másfélszer akkora keparanyt feltetelezunk, 65-75". És ugye megjott az UHD, tehát 4x fhd felbontas, ami elvileg 130-150" lenne. De szerintem nagyon különleges tartalmak alkalmasak teljes latomezo lefedesere, a filmek túlnyomó részét a mai napig nem úgy komponaljak. Ezért is tartom kissé parasztvakitasnak az uhd-t. Mindenesetre általános filmezesre 3m-rol 85-100" lehet a még kényelmes kepatlo, illetve adhat némi elmenytobbletet a nagy felbontas.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#85042) panada válasza Ijk (#85041) üzenetére


panada
tag

Az UHD-t filmnézés esetében én sem tartom indokoltnak, nem csak a tartalom jelenlegi hiánya, hanem a számomra már túl közeli, kényelmetlen nézési távolság miatt sem. Kicsit messzebbről meg ha már nincs jelentős különbség FHD és UHD tartalom között, akkor tök mindegy a nagyobb felbontás. Más kérdés, hogy lassan már csak 4k tévét lehet kapni.

Korábban úgy gondoltam, a 65VT60 borzalmasan nagy lesz, aztán persze hogy nem. :) De az a méret amit írsz (85-100") szerintem már csak a kitekerhető tapéta-OLED-el érhető el (vetítéstől eltekintve), mert egy ekkora merev szerkezet súlyban, szállításban, elhelyezésben már kezelhetetlennek tűnik. Az meg még mindig a jövő, mire az sorozatgyártású lesz és jó ár-érték arányú.

(#85043) MasterMark válasza Migee (#85039) üzenetére


MasterMark
titán

Kalibrálás nem azt jelenti, hogy netről lenézett értékeket beírsz. Sőt így rosszabb is lehet, mint alapbeállításon.

Switch Tax

(#85044) Joco_77


Joco_77
aktív tag

Azt vettem észre feliratos filmeknél, hogy némely megvilágításban bizonyos objektumok kontrasztja(?)(vagy színe?) változik amikor bejön a felirat, majd amikor eltűnik. Végülis nem zavaró, de azért látszik. Ez normális? Leginkább emberi arcokon látom, bizonyos fényeknél(pl gyertya) és csak felirat megjelenésekor.
Minden képjavítás mindenféle egyéb képi funkció ki van kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#85045) MasterMark válasza Joco_77 (#85044) üzenetére


MasterMark
titán

A fekete részen, vagy a filmen van a felirat?

Switch Tax

(#85046) Joco_77 válasza MasterMark (#85045) üzenetére


Joco_77
aktív tag

A film részre pozícionáltam a feliratot a fekete sáv felé kicsivel.

[ Szerkesztve ]

(#85047) MasterMark válasza Joco_77 (#85046) üzenetére


MasterMark
titán

És közvetlen a felirat mellett oldalra lévőnél jelentkezik ez? Line bleeding?

Switch Tax

(#85048) Joco_77 válasza MasterMark (#85047) üzenetére


Joco_77
aktív tag

Nem line bleeding, konkrétan a képen változik meg pl valaki arcának a kontrasztja / színe, a felirat feletti részen akár jóval felette.

(#85049) MasterMark válasza Joco_77 (#85048) üzenetére


MasterMark
titán

Floating black esetleg?

Switch Tax

(#85050) Joco_77 válasza MasterMark (#85049) üzenetére


Joco_77
aktív tag

Passzolok. Na mindegy majd figyelgetem, bár igazából nincs jelentősége remélhetőleg.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.