Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27001) Gergőke88 válasza lrobertoc (#27000) üzenetére


Gergőke88
addikt

55St50 370. Talán bemegy az ára 350 alá.
Ha ragaszkodsz a 60"-hoz akkor a Samsung plazmákat nézd meg.

(#27002) BBéci válasza lrobertoc (#27000) üzenetére


BBéci
titán

Teljes sötétségben is láttál vibrálást? Ugyanis aktív 3D-t csak úgy szabad nézni, ha semmiféle fényforrás vagy fényvisszaverő felület nincs a látómeződben.
Az marhaság, hogy játékra jobbak az LCD-k, éppen az ellenkezője igaz.
Ajánlom a Samsung E6500 60 colos képátlójú változatát.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27003) janos666 válasza lrobertoc (#27000) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

hogy játékhoz ajánlottabb az LCD...

Ki ajánlja? Mert én biztos nem. Aki ilyet mond, az szerintem nagyon el van tévedve.
Győzködtem már engem olyanról is, hogy játékra bizony 24"-os LCD kell, nem TV.
Győzzenek meg azután, hogy mikor lecseréltem egy 24"-os félprofi LCD-t egy 51"-os Samu plazmára, utána egy hétig nem tudtam betelni azzal sem, hogy milyen képélményt nyújt játék közben, ahol 60fps-nél még lehengerlőbb a mozgóképkezelésük, mint a lassabb 24fps filmeknél. De a kontraszt is kijön, mint élményfaktor, bár itt csak sötét játékjeleneteknél látványos, mert itt nincs alsó-felső fekete sávod, ami folyton világos szürkén világíthatna.

Samsung 60E550
Bár konkrétan ezt még nem láttam működni, de elvileg ugyan olyan jó, mint a 60E6500.
60"-os méretben minimálisra mérséklődik az 51"-on még durva Samsung rákfene, így ez már ajánlható, ha nem fér bele a keretbe a 6500-as.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#27004) DM-Fan válasza anonym1s (#26964) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Anno Cifu-ék kb. a Kuro-hoz és a korábbi évekbeli modellekhez hasonlították a hangját, azért írták ezt. Én meg ahhoz képest írom, hogy brutális a hangja, amit ma képviselnek, akár a csúcs-plazmák is. Ha ma megkérdeznéd őket, ők is kb. szuperlatívuszokban tudnánk beszélni a PX80 hangjáról a mai modellekhez képest. Mondom ezt úgy, hogy kb. 50 modell hangját hallottam az elmúlt évek során és bizony a 2008. évi modellek még toronymagasan verik az utána következő években megjelent modellekét. Egyébként nem tudom, hogy mit kéne még tudni állítani egy TV hangjával kapcsolatban, de egyébként azt hozzátenném, hogy közel sem csak ennyit lehetett állítani a PX80-on, hanem faltól való távolságot, beszéd- vagy zene hangmódot és virtuális surround-ot is, ha már a beállítási lehetőségeknél tartunk. Szóval még a megfogalmazás sem fedi a valóságot. :U

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#27005) Sanyyka válasza janos666 (#27003) üzenetére


Sanyyka
aktív tag

Mi a Samsung "rákfenéje"?

(#27006) nuke7 válasza Sanyyka (#27005) üzenetére


nuke7
veterán

floating blacks és brightness pops :DDD

https://youtube.com/user/nuke7

(#27007) DM-Fan válasza lrobertoc (#26982) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Passzív 3D-t igazán az LG erőlteti, de nem kéne neki: eleve felezett felbontású, meglehetősen rosszul működő dolog. Nekem konkrétan a demó anyagon kívül meggyőző 3D-képet még nem tudtak mutatni a passzív 3D-s LG-k.

Szóval ha 60" és fullHD 3D kell, akkor leginkább a Samsung 60E550-ét, vagy 60E6500-át javasolnám. Előbbi még árban is korrekt: 350 eFt-ból hazavihető, de az utóbbi is elég jó 410 eFt-ért. Utóbbi egyébként kb. a Panasonic ST50-esével van pariban.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#27008) #49155328 válasza nuke7 (#27006) üzenetére


#49155328
törölt tag

Magyarul ? :D

Egy Samsung 60E550-el szemezgetek.
Hála a jó égnek cseregaranciás lett az LG 42LW5590-es trágyadomb.

(#27009) erdoke válasza lrobertoc (#27000) üzenetére


erdoke
titán

Samsung 60E550-et kapsz 350-ből, de az ehhez mérhető képminőségű LCD azonos méretben inkább a dupláját közelíti. Esetleg érdemes még spórolni egy hónapot, és valamivel drágábban a 60E6500-at venni.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#27010) IrsaiOlivér


IrsaiOlivér
tag

Sziasztok!
Rég jártam erre, de megérett cserére a 42s20 (időközben összement :D )
Mit javasoltok 4 méterre elég lesz az 50" vagy kell az 55"? Egyébként ST-ben gondolkodtam, nem tudom megy-e még lefelé az ára....
Üdv

(#27011) DM-Fan válasza #49155328 (#27008) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

A floating black ingadozó feketeszintet takar. Ez annak függvényében fordul elő, hogy mennyi világos képelem van éppen a panelen. A linkelt videón ez a képanyag megy: az egyik sarokban villogó fehér négyzet felvillanásának hatására megemelkedik a panel többi részének feketeszintje. Ez normál felhasználásnál is előfordulhat, pl. ha egy sötét jelenetben megjelenik valami világosabb képelem (egy arc, egy fáklya fénye, stb.), akkor az képes megemelni a sötét részek feketeszintjét, a videón látottakhoz hasonlóan.

A brightness pops a fényerő indokolatlan leszabályzását/feltornászását jelenti - szintén a képtartalom változása függvényében.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#27012) rappit4


rappit4
őstag

Múltkor ment a vita a HDMI kábel minőségének fontosságán és valaki belinkelt egy tök jó oldalt, ami részletesen elmagyarázta a dolgot. Valakinek esetleg meg van az a link? Elküldhetné nekem, megköszönném :) ! (Tesómat nem lehet meggyőzni :U )

[ Szerkesztve ]

(#27013) DM-Fan válasza rappit4 (#27012) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

A hdmi.org az általad keresett oldal.

Kifejezetten a kábelek változatai itt találhatók.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#27014) rappit4 válasza DM-Fan (#27013) üzenetére


rappit4
őstag

Köszi, de nem hiszem, hogy ez volt az. Az az oldal azt taglalta, hogy miért nem mindegy, hogy veszel egy 500ft-os HDMI-t vagy egy 60ezreset. :R

[ Szerkesztve ]

(#27015) erdoke válasza rappit4 (#27014) üzenetére


erdoke
titán

Ha az ár volt a lényeg, akkor ne is linkeld. Pár ezer Ft-ból lehet olyan kábelt építeni (és kicsivel többért venni), amin nincs nagyobb jelveszteség, mint a 60 ezresen.

A legjobb aláírás a héten

(#27016) janos666 válasza Sanyyka (#27005) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

PS51E8000 @ av-online.hu - Utolsó bekezdés a táblázatok előtt (de persze végig is olvashatod az elejétől). A 60"-os paneleik stabilabbak.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#27017) rappit4 válasza erdoke (#27015) üzenetére


rappit4
őstag

Nem az volt a lényeg. A tesóm győzköd, hogy a HDMI az digitális és vagy van jel vagy nincs és a minőség ebben az esetben nem lényeg. Na most, volt egy cikk amiben ezt megcáfolták és én azt keresem :D

(#27018) kpal


kpal
veterán

(#27019) Dorian válasza rappit4 (#27017) üzenetére


Dorian
félisten

Csak annyit kell neki megemlíteni, hogy: Igenám, csak az sem mindegy, hogy az egyesek és a nullák milyen időzítéssel érkeznek. Ezek csúszkálnak egymáshoz képest, így torzul a jel. Ez a jitter. Azon kívül valójában nem egyesek meg nullák szaladgálnak, hanem elektromosság, amit pl. a külső zavarok is torzítanak.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#27020) rappit4 válasza kpal (#27018) üzenetére


rappit4
őstag

Ez azért erős túlzás... Még idén is jelentek meg HD-Ready tv-k.

(#27021) rappit4 válasza Dorian (#27019) üzenetére


rappit4
őstag

(#27019) Dorian: Ez már meggyőzte :D :R Ész érvek nem tudják meggyőzni arról, hogy az LCD egy parasztvakítás, ő akkor is azt állítja, hogy a fényesebb meg hogy azzal lehet nappal is filmezni..... :U (Bocsi a 2 hsz. miatt)

[ Szerkesztve ]

(#27022) kpal válasza rappit4 (#27020) üzenetére


kpal
veterán

szerintem is,ezt is a gyártok próbáljak beadni...nekem 50"-os hd ready van :) ezeknek a felbontásoknak is kb 60"_tol van valami értelme.

(#27023) Dorian válasza rappit4 (#27021) üzenetére


Dorian
félisten

"fényesebb meg hogy azzal lehet nappal is filmezni"

Ez igaz is. Csak attól még szarabb a képe.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#27024) DM-Fan válasza kpal (#27018) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Hehe, ezen a 4k-n mindig jót röhögök. Ez lesz az aktuális 3D, ugyanolyan üres lufi, mint az volt. Nagyon szép, meg jó, hogy ennyire tolják fölfelé a gyártók a felbontást (ahelyett, hogy a fullHD panelek minőségének javításán ügyködnének, mert volna min), közben a honpolgár meg csorgatja a nyálát, hogy de jó, csak abba nem gondol bele, hogy már a fullHD felbontáshoz sem tud annyira közel ülni, hogy lásson minden részletet, illetve nem tudja megfizetni belőle azt a méretet, amihez már nem kell 1,5 méterre ülnie, hanem mehetne távolabb is.

Na most érdemes belegondolni, hogy ha már a fullHD felbontású panelből sem tudja megfizetni a kellő méretűt és ahhoz sem tud elég közel ülni, akkor mi lenne a helyzet a 4k felbontású panellel, ami árban az eget veri még kis méretben is. Hosszú lejáratú hitelre fognak TV-t venni az emberek, ami elé 50 cm-re fognak letelepedni? Ráadásul a másik, amibe nem gondolnak bele a nyálcsorgatók, hogy bár a BD már 6-7 éve konzumer-piacon van, még mindig tengernyi olyan cím van (igen nagy címek is), aminek nyoma sincs ezen az adathordozón még fullHD felbontásban sem. Akkor sejthető, hogy mikorra fogják a 4k transzferek tömegesen elárasztani a piacot, mikor lesz majd olyan kapacitású hordozóanyag, amin ki lehet adni, mikor lesznek az új szabványnak megfelelő lejátszók, erősítők a piacon elérhető áron, tömeges kínálatban.

Meglátásom szerint ha valami fölösleges egy mai szintű háztartásba, akkor az maximálisan a 4k. Értelmetlenebb dolgot el sem tudok képzelni. Ennek kb. akkor lesz majd értelme, mikor olyan szinten lesz a technológia, amit a Vissza a jövőbe második részében láttunk, hogy hazamegy a csóka és egy falnyi méretű kijelzőhöz fog beszélni, hogy épp mit akar nézni, vagy ami az Avatar rendezői változatában volt, hogy a hősünk egész hálószobafala maga egy panel, amit kb. 1 méterről néz. Na, ilyen esetben már lesz létjogosultsága a 4k-nak, előbb nem igazán!

Csak ebben az idióta versenyben már nem az a cél, hogy egy adott technológiában (értsd: fullHD) rejlő lehetőségeket maximálisan kiaknázzák és eltolják a határig, hanem az, hogy ki tud előbb újabbat, nagyobbat mutatni, legyen az akár totál értelmetlen is (aka. 4k). Értem én, hogy egy ilyen exponak valahol jövőbe mutatónak kell lennie és nem feltétlen kell azonnal meghonosodnia az ott látottaknak, de ennek az irányvonalnak még egyelőre nagyon nem látom értelmét.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#27025) Ijk válasza kpal (#27018) üzenetére


Ijk
nagyúr

Végül is nem sok kell, hogy beüssék az utolsó szöget is az 1080p koporsójába.
Csupán 4k-s kijelzők kereskedelmi forgalomban, megfizethető áron, optikai adathordozók a tartalmakhoz, lejátszók a lemezekhez, 4k-val megbirkózó médialejátszók, 4k-s tv csatornák.
Belegondolok még egy jobb 16 gigás fullHD film mozgatása is vinyókon, hálózaton elég hosszadalmas. BD50-el még nem is próbálkoztam.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#27026) Gergőke88 válasza Ijk (#27025) üzenetére


Gergőke88
addikt

És akkor a tárolásról ne is beszéljünk. Egy 2TB merevlemezen elfér kb 40 db BD50 film....

(#27027) rappit4 válasza Dorian (#27023) üzenetére


rappit4
őstag

Igaz, mondjuk azt nem értem miért olyan jó, ha kiégeti a retinádat a kijelző...
(#27025) Ijk : A 3D ilyen szempontból könnyebben jöhetett fel.

[ Szerkesztve ]

(#27028) HUNRookie


HUNRookie
csendes tag

S60 és ST60 között csak a 3D lesz a (lényeges) különbség?

(#27029) Dorian válasza DM-Fan (#27024) üzenetére


Dorian
félisten

Sznobizmusra alapoznak, joggal. Polgár majd büszkén nézi 4k-s tévén a DVD-it.

HUNRookie:
Ha jól tudom a 3D-s tévékhez jobb foszfort alkalmaztak eddig is a gyártók.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#27030) DM-Fan válasza HUNRookie (#27028) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Nem tudunk még ilyen szintű részleteket! Még az is lehet, hogy lesz egyéb is. Meg kell várni az első teszteket, a nyers specifikációk (azok is csak nagyvonalakban) nem mondanak biztosat.

Get Moded!

(#27031) rappit4


rappit4
őstag

Itt van egy videó a ZT60-ról. Februárba lesznek infók az EU-s modellekről.

[ Szerkesztve ]

(#27032) Ijk válasza Dorian (#27029) üzenetére


Ijk
nagyúr

Felskálázza egy különleges algoritmus, crystal view 3D. Barátokközt SD-ből lesz 4k 3D. ;]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#27033) DM-Fan válasza rappit4 (#27031) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Tök jó, hogy megint egy olyan fickó állt oda a ZT mellé a Pana részéről, aki:

1. nem tud angolul
2. nem tudja pontosan, hogy mi a különbség a VT és a ZT között!

Ehhez csak gratulálni tudok! :(

Get Moded!

(#27034) rappit4 válasza DM-Fan (#27033) üzenetére


rappit4
őstag

Volt már rá példa, hogy egy arab fickó mutatta be az egyik plazma tv-t (a panasonictól jött állítólag), a tv-ről semmit nem tudod és az angolja fergeteges volt :D " Zisz iz ö gúd tíví"

[ Szerkesztve ]

(#27035) Gabor970


Gabor970
addikt

Véleményem szerint, a BD után nincs további adathordozó, amin vásárolhatunk filmeket. A 4K-t majd streamelni lehet, vagy online letölteni, a gyártók gondolom valami használható védelmet igyekeznek belerakni.
Félek, hogy hasonlóan értelmetlen számháború indul ezzel a 4K dologgal, mint aminek a fényképezőgépek estek áldozatul. Kb 6 megapixel felett már csak annyi értelme lenne a felbontásnövelésnek, hogy képkivágásokkal nagyobb a játéktér. Az olcsó kategóriába viszont az objektívek minősége sem nagyon engedi az előzővel kapcsolatos játékot. A felhasználók 95%-a szerintem semmit sem csinál egy már elkészült fotóval, szóval sok veleje nincs. Cserébe klasszul zajosabb. Mostanság nem rikta, hogy egy 30e Ft-os kompakt gépen a legnagyobb matrica a 15 megapixel körüli felbontást hirdeti. Biztos olcsóbb, mint egy lépéssel jobb objektívet rakni arra a nyomorult masinára.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#27036) janos666 válasza rappit4 (#27031) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

[...] it's it's a it's it's it's it's closer to what it what it is [...]
Dadogva: "közelebb áll ahhoz ... ami"
Bazz, sírva röhögök. :)) :DD :)) :C :C

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#27037) t-bali3 válasza janos666 (#26989) üzenetére


t-bali3
senior tag

A dátumok picit bezavarnak, akkor most azt mondod, hogy Panánál és Samunál is az lesz a 2013-as felállás, hogy a csúcskészüléknél lesz igazán előrelépés a többinél csak csiszolgatás?

[ Szerkesztve ]

(#27038) janos666 válasza t-bali3 (#27037) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Igen. Úgy tűnik, bár a konkrétumokkal meg kell várni még legalább az EU-s bejelentéseket, illetve a gyakorlati tényekhez az első teszteket. De az eddigiek alapján úgy tűnik, hogy mindkét gyártó újra kidobja a már 2012-ben is (Samsungnál 2011 óta) használt paneleket (szűkebb méret és modellválasztékkal), kis finomításokkal a teljes készüléket illetően, és mellétesznek egy-egy új csúcsmodellt, amik tényleg friss kijelzőpanelekre épülnek.

Persze ez sem vés még kőbe mindent. Elméletben elképzelhető bármi, akár az is, hogy az ST60 kontrasztban a dupláját hozza az ST50-nek, mert nem tudjuk mennyi tartalékot hagytak a 2012-es modellekben. Csak nem valószínű, hogy látványos eltérések lennének, és csak ennyi változhat, hogy miként hajtják meg a panelt, a pixelstruktúra és az anyagok maradnak, ami azért körbehatárol pár képjellemzőt. Drasztikusan más jelege nem igen lehet a képnek.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#27039) DM-Fan válasza Gabor970 (#27035) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

A 4k stream-mel meg még az a probléma, hogy jelenleg még nincs hozzá elég sávszél, pláne tömegesen, vidéken (jelenleg még az érintetlen BD-hez is kevés sok helyen, nemhogy a 4k-hoz). Amúgy az elvi alapja már kész a sok száz GB-os BD-nek, tehát elvileg nincs akadálya a lemezes terjesztésnek (és biztos, hogy lesz is), csak előbb azt is szabványosítani kell majd. Aztán majd úgyis jönnek a TB-os kártyás/pendrive-os kiadások. A fizikai adathordozók sem fognak eltűnni, nagy biznisz a gyűjtőszenvedély, jönnek vissza a bakelit (divatosan: vinyl) kiadványok is tömegesen.

Get Moded!

(#27040) BBéci válasza Gabor970 (#27035) üzenetére


BBéci
titán

A fényképezőgépek megapixeljeit illetően legfeljebb a fix objektíves kompakt kategóriára érvényes, amit leírtál.
DSLR-ek esetében, pláne a full frame gépeknél bizony jól jöhet a 20 MP feletti felbontás.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27041) gyiku válasza DM-Fan (#27024) üzenetére


gyiku
nagyúr

ezert vagyok roppant elegedett 50gt50 tulaj, nem gyozom veregetni a vallam miatta. bamulatos a kepe es remelem kitart 7-10 evig, ugyanis nem lesz szuksegem a 4K-ra egyaltalan. mondjuk akkor mar kb megfizetheto lesz 50-60" 4K oled is, szoval boven raerek.
az is jo boltot csinalt, aki ST-t vett :K

hüllő

(#27042) Ijk válasza DM-Fan (#27039) üzenetére


Ijk
nagyúr

Emlékszem még 2007-2008-ban zajlott a nagy háború a HD-DVD és a BD között. Majdnem 6 éve hogy elkezdtek kijönni ezek a HD tartalmak, és szerintem még most sem érte utol az akkori DVD eladásokat (nem is fogja a fájlmegsztás miatt). Mondjuk hogy már befutott a BD, de ehhez kellett jó 6 év.
Szóval nagyon messze van még az hogy az átlag emberek 4k-t nézzenek. Lehet hogy úgy lesz mint anno a HD készülékeknél, alkalmas TV már évek óta volt, tartalom meg szinte semmi.
Meg ugye 65" alatt nincs is igazán értelme.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#27043) kpal válasza DM-Fan (#27024) üzenetére


kpal
veterán

évek múlva ha tv vásárlás lesz akkor lassan beúsznak a képbe ezen tv-k. aztán tv-hez kell mérni a jővőbeli lakást is legyen hely a monstrumoknak :)

(#27025) Ijk: na igen, lehet cserélni mindent akkora adatmozgatáshoz.

(#27044) dgyuri0123 válasza Gabor970 (#27035) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ezt nézd meg. Érdemes.

[link]

"csak a zene van"

(#27045) Gabor970 válasza BBéci (#27040) üzenetére


Gabor970
addikt

természetesen igen! A szilvesztert egy Nikon D800 + Nikon AF-S 70-200mm f/2.8 G ED VR II fullframe gép társaságában töltöttem, no ott van értelme a 36 megapixelnek, Az az objektív kiszolgálja a képérzékelőt. Ugye nem ez a legnagyobb darabszámban értékesített kategória? :)

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#27046) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali

Szerintetek a lenti htpc elbir majd a 24p-vel a pana plazmámon (c3)?

Alaplap Gigabyte GA-H55N-USB3
Processzor Intel Core i3-530 Processor
Memória 2db DDR3 2Gb/1333MHz Kingmax
processzor hűtő Thermaltake Slim X3
SSD: SATA A-DATA 2,5' 40Gb S599 Solid
Ház GIGABYTE MIB T5140
Táp PSU120W + ACDC12090
Külső HDD usb 3.0

(#27047) DM-Fan :R
Hogyan tudnám tesztelni ha megyek holnap megvenni? Vigyek egy avatar 1080p-t vagy egy killasamplet?
Ez a cikk miatt kérdezem

[ Szerkesztve ]

(#27047) DM-Fan válasza bigdady (#27046) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Illene neki!

Get Moded!

(#27048) janos666 válasza Ijk (#27042) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Elvileg több gyártónál is volt már évekkel ezelőtt olyan prototípus állapotú megoldás, ami akár 200-250Gb tárhelyet nyújt, és visszafelé kompatibilis a DB50 lejátszókkal (azok látják az első egy-két réteget, az új lejátszók a többit is). Azon a maradék 150-200Gb-on egy új tömörítéssel bármi elfér, ami kellhet. Akár 4k2k 3D 48fps-el, 12 bites XYZ színkódolással. Akár DCI-on alapuló új rendszer is életképes lehet pár éven belül, ha mindenki akarja és nem direkt lehetetleníti el.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#27049) Gabesz26 válasza bigdady (#27046) üzenetére


Gabesz26
senior tag

Ahogy az összeállítás alapján látom nem tervezel bele dedikált vga-t. Ebben az esetben NEM, ugyanis a sandy bridge cpu-k IGP-je nem tudja a kadenciahelyes 24p-s lejátszást.

Vagy ivy-t raksz bele, vagy amd-re építkezel, vagy külön vga (fogyasztás miatt talán ez utóbbi HTPC-nél nem előny)

(#27050) alázógyík válasza DM-Fan (#27024) üzenetére


alázógyík
őstag

Teljesen 1et értek veled. :K

Mondjuk azt nem értem, hogy írod, hogy a Full hd panelek javítását céloznák meg, jobb volna.
A 4K-s felbontáshoz már nem kell precízebb/jobb panel?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.