Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26951) DM-Fan válasza #09634560 (#26949) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

További probléma, hogy egyre inkább nincs sima sztereó RCA kimenet sem a TV-ken. :(

Get Moded!

(#26952) DVlad


DVlad
őstag

Hangszórókkal kapcsolatban a pio hozzáállása volt példa nélküli. Kell vagy nem kell, eldöntheti a vevő. Kettő oldalra vagy egy az aljára, ízlés alapján eldöntheti a vevő. És nem akármilyen anyagminőségben, kidolgozásban, amely megdöbbentően jól szól tv viszonylatban. Persze borsos áron, de ez nem lényeges, hiszen opció.
Tv nézéshez általában nem szoktam fűteni a hangrendszerrel. Számomra elképzelhetetlen, hogy egy televízióként is szolgáló tv ne tudjon megszólalni önmagában.

(#26953) DM-Fan válasza DVlad (#26952) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Pont akartam is írni, hogy a Kuro ezen megoldása nekem is szimpatikus volt. Ettől függetlenül abban egyetértek, hogy muszáj legyen hangszórója a készüléknek, végtére is TV-ről beszélünk és nem pusztán megjelenítőről. A Pioneer-nak ez elnézhető, mivel egy professzionális készülékről volt szó, ami eleve nem hétköznapi igények kielégítésére készült.

Get Moded!

(#26954) BBéci válasza DM-Fan (#26953) üzenetére


BBéci
titán

A Panasonic Z1 hangszórópaneljei is külön egységek, aki nem akarta, nem szerelte fel, viszont - tévés viszonylatban - kiváló hangminőséget produkáltak.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#26955) cdl válasza DM-Fan (#26951) üzenetére


cdl
senior tag

Pont beleszaladtam Én is ebbe a problémába az E6500-al.
Csak optikai kimenet van rajta.
Ilyen erősitőm viszont még nincs sajna.
Mozizáskor a Popcornról megoldom, tv nézéskor marad a beépített hangszóró.

(#26956) DVlad válasza BBéci (#26954) üzenetére


DVlad
őstag

Nem ismertem. Nagy + pont a panának. Most megnéztem, és hát... nem túl igényes, precíz dolog vizuálisan (képek alapján). De bizonyára sokkal jobban szól a beépített szutykoknál.

(#26957) nuke7 válasza hunspikey (#26919) üzenetére


nuke7
veterán

senki nem mondta, hogy tv hangszorón nem lehet hallani amit kell.
itt a hogyan a lényeg :N

https://youtube.com/user/nuke7

(#26958) BBéci válasza DVlad (#26956) üzenetére


BBéci
titán

Bő két hónapig volt szerencsém használni egyet, maximálisan elégedett voltam a hangjával. Csak a Sharp XS-1 és a Loewe hangkeltői jobbak, de azok nagyobbak és nem illeszkednek annyira szervesen a tévéhez.

(#26957) nuke7
Egy teherautó (IFA) platóján is el lehet zötykölődni Békéscsabáig, de nem hasonlítható egy VW Passat kényelméhez.
Direkt nem luxuskategóriát hoztam példának, volt részem mindkettőben.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#26959) janos666 válasza janos666 (#26891) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Kis pontosítás: Az EU-ban mégis lesz GT, csak az USA-ban tűnik el.
Most már kíváncsi vagyok, hogy a végén az EU-s VT megkapja-e a ZT panelét. :D
Nem mint ha azt már meg tudnám fizetni, ha a VT50 árát örökli. :DDD

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#26960) rappit4 válasza DVlad (#26952) üzenetére


rappit4
őstag

Nem úgy volt, hogy akármilyen hangszórót rádughattál, aminek elég vékony volt a csatlakozója?

[ Szerkesztve ]

(#26961) Ispy válasza DM-Fan (#26948) üzenetére


Ispy
veterán

Ha ilyeneket írsz, nem lesz kedvem lecserélni a PX-et :DDD

Ispy

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#26962) anonym1s válasza erdoke (#26870) üzenetére


anonym1s
őstag

Hali.
Mit jelent az, hogy "alacsony reflexiós"?

(#26963) Gabor970 válasza anonym1s (#26962) üzenetére


Gabor970
addikt

kevésbé tükröződik.

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#26964) anonym1s válasza DM-Fan (#26886) üzenetére


anonym1s
őstag

Hali.
http://www.avforum.hu/index.php?showtopic=702
Itt azt irjak hogy "A hangminőség nem erőssége a PX80-nak, lehet játszani a mély / magas beállításokkal, ennek ellenére meglehetősen dobozhangú marad, de a szöveg jól érthető, átlagos minőségű.
"
.

Nem emlitik hogy brutalisan jo a hangja :)

[ Szerkesztve ]

(#26965) Dorian válasza anonym1s (#26962) üzenetére


Dorian
félisten

Lassabban reagál :D

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#26966) anonym1s válasza Dorian (#26965) üzenetére


anonym1s
őstag

:)
Nekem jok a reflexeim, akkor en magas reflexios vagyok.

(#26967) Gabor970 válasza cdl (#26955) üzenetére


Gabor970
addikt

[megoldás egy külső DAC]

én spec egy Extigy külső hangkártyát használok, de igény és pénztárca szerint lehet találni, ha nem akarsz 5.1-re lépni. Mondjuk ahogy jön a sok HDMI-s erősítő, kezdenek az eladhatatlan kategóriába csúszni a HDMI nélküli erősítők, és egész jókat is be lehet szerezni pénztárcabarát áron. (Denon 3805, vagy Pioneer régebbi nagyszériásai már sztereóban is használhatóak)

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#26968) gomzol válasza janos666 (#26959) üzenetére


gomzol
tag

Na ezért írtam tegnap is, hogy meg kéne várni az európai modellek bejelentését, mert tavaly is ez volt: csak az ST50-nél más belső, más menü, más méretek voltak a két piacon. ;)

#26919 hunspikey:
Nekem ugyan csak egy olcsó egydobozos házimoziszettem van, de az árához képest szerintem már annak is egész jó a hangja, a TV-hez képest pedig már sztereóban is jelentősen jobban szól, az 5.1-ről pedig már nem is beszélve. Az HBO filmek hangja nekem ugyan csak sztereóban jön, de a Dolby Pro Logic-kal már-már DVD-szintű hanggal tudom őket hallgatni. (És mivel az erősítő "digitális", szerencsére nem fogyaszt sokat, így minden (TV+BD/DVD/CD/mp3+rádió) arról mehet egész nap.)
Én is azt vallom, hogy jó minőségű térhatású hanggal rendelkező filmeket/koncerteket bizony vétek a TV-k hangszóróiból hallgatni, akkora a különbség az élvezeti értékben.

Az IFC-ről pedig (főleg max-on) már itt is, de a tesztekben is sokszor elhangzott, hogy képhibákkal jár, és az eredeti képet megváltoztató művi hatás miatt plazmánál nem is javasolt. ;)

#26936 vendingo:
Arról a boltról nem túl jók a vélemények.

[ Szerkesztve ]

(#26969) gomzol


gomzol
tag

(#26970) dedy70 válasza gomzol (#26969) üzenetére


dedy70
tag

Meg a 8K.
Nooormális?

(#26971) vendingo válasza gomzol (#26968) üzenetére


vendingo
veterán

Mindegy is... Ebbe az egész országba nincsen olyan plazma ami nekem kellene, mindenből csak hetek múlva lesz, hiába írják a webshopok, hogy 3-4 nap a szállítás.
Néztem 50UT50-et, E530-at, E550-et.
Most várok, hogy pár hét múlva beszerezzék az aqua-ba.

Ha lesz időm, akkor kinézek ausztriába is.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#26972) z123456789 válasza vendingo (#26971) üzenetére


z123456789
addikt

ausztriábaN!
;)

(#26973) anonym1s válasza z123456789 (#26972) üzenetére


anonym1s
őstag

A ...ban akkor kell ha mar ott vagy. Ha meg nem vagy ott, akkor ...ba kell.

Ausztriaban vagyunk
Ausztriaba megyunk

szoval jol irta vendingo.

[ Szerkesztve ]

(#26974) z123456789 válasza anonym1s (#26973) üzenetére


z123456789
addikt

Te egy igazi gyökér vagy már megbocsáss! :D :D :D

Olvasd át a két hozzászólást még1x.Ha rájössz, talán nevetni fogsz! :D :D

[ Szerkesztve ]

(#26975) dedy70 válasza vendingo (#26971) üzenetére


dedy70
tag

Itt van 50UT50.

(#26976) vendingo válasza dedy70 (#26975) üzenetére


vendingo
veterán

220 körül valóban van sok helyen. Én 210 körül keresgélek...

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#26977) erdoke válasza z123456789 (#26974) üzenetére


erdoke
titán

Azt éppen tényleg jól írta, kivéve a kisbetűt: Ausztriába néz ki. Viszont az "országban" és az "Aqua-ban" már nem sikerült...

A legjobb aláírás a héten

(#26978) z123456789 válasza erdoke (#26977) üzenetére


z123456789
addikt

HÁT EZ A LÉNYEG!!!!!!!!!!!!! :D :D
Reméltem hogy legalább valakil levágja a troll poént.Àh!!!!
Ne haragudjatok!Ez csak akkor nekem volt vicces.
Tényleg elnézést.

A korábbiakbA is volt már pár hiba.Ès már más is figyelmeztette, ezért reméltem hogy eljött az idö egy kis angol humorra.

Mindegy.Bocs még1x mindenkitöl! :)

(#26979) anonym1s válasza z123456789 (#26978) üzenetére


anonym1s
őstag

Semmi baj, spongyat ra, te surmo paraszt! :D

[ Szerkesztve ]

(#26980) vendingo


vendingo
veterán

Lekközeleb ha ijen problémáitok vannak a hejesiásomal akkor irjátok meg privátba.

Köszönöm!

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#26981) janos666 válasza gomzol (#26968) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Annyira nem kapkodtunk el sokat, mikor beírtuk ide páran a CES hírek szubjektív összefoglalását.
Ami fura, az inkább a geek.hu-s cikk, mert olyasmivel tényleg meg kéne várni az EU-s bejelentést.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#26982) lrobertoc


lrobertoc
tag

Sziasztok!

Az alábbi tulajdonságok szerint kérném a segítségeteket jó ár-érték arányú TV ajánlásban (ha létezik :):
- 60"
- lehetőleg passzív 3D képesség
- FULL HD

Használat: TV, film, konzol,

SMART funkciók különösebben nem érdekelnek

(#26983) z123456789 válasza anonym1s (#26979) üzenetére


z123456789
addikt

OK! :D De most már érted nem?

(#26980) vendingo
Te se haragudj!Nem akartalak megbántani.De még Bécivel nem is kerültél kapcsolatban.Ennél durvább dolgokért is szóltak már.
Vissza a témához.

Nem régóta koptatom itt a falat, de a panashopot én is csak ajánlani tudom.
Ha pedig osztrákoknál akarsz keresgélni az alábbi oldalakat ajánlom nézegetésre.

redzac
haas
redcoon

Bár Ausztriába inkább a "divat LCD"-ket reklámozzák, akciózzák.Ott is kevesen értenek a házimozihoz.Ès például a TV-k nem minden esetbe olcsóbbak.A plazma szerintem konkrétan nem.

[ Szerkesztve ]

(#26984) Zozzy válasza vendingo (#26976) üzenetére


Zozzy
aktív tag

Ebben a boltban most épp nincs UT50, de bátran ajánlom, hogy hívd fel őket, nagyon megbízhatóak. Én innen rendeltem nyár elején az ST50-et, elégedett voltam velük.

(#26985) Gergőke88 válasza lrobertoc (#26982) üzenetére


Gergőke88
addikt

Passzív 3D plazma tv nincs.
Ha ilyet keresel, akkor az LCD topikot ajánlom.
Aktív 3d plazma van, kérdés hogy mennyit szeretnél rákölteni, illetve, hogy milyen messziről néznéd.

[ Szerkesztve ]

(#26986) gyiku válasza z123456789 (#26978) üzenetére


gyiku
nagyúr

inkabb azt mond meg, hogy bekapcsolaskor neked mindig van-e viera logo? nekem hol van, hol nincs, tok random.

a wifis problemamra mar elovettem egy utp kabelt, valamikor be is dugom a seggebe.

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#26987) z123456789 válasza gyiku (#26986) üzenetére


z123456789
addikt

Nekem mindig van.Csak a mac címeket kellene már beállítanom, mert ha a mobil elöbb csatlakozik, akkor a TV már nem tud.
De igen.Mindig van viera logo.

(#26988) V.Stryker válasza vendingo (#26976) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nem akarok hülyeséget mondani, de nézd meg az Auchan-ban. Nekem valahogy mindig úgy jött, hogy mindig körülnéztem, keresgéltem, tudtam,hogy mit akarok és pont kifogtam ott a legjobb áron. Immáron a második tv-vel vagyok így.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#26989) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A Samsungra most nem kíváncsiak túl sokan.
Úgy tűnik ők idén is kidobják még egyszer a 2011-es paneleiket az olcsóbb kategóriába (kisebb finomhangolgatással), és a Panasonic-hoz hasonlóan bevezetnek egy tavalyi csúcstól magasabb kategóriát, amibe a friss panelt pakolják (és csak erről ígérgetnek fűtfát, hogy 'be jó lesz').

Persze alapvetően ez is USA hír, de most már tényleg úgy néz ki, hogy aki a nem túl távoli jövőben TV cserén gondolkozik, annak most érdemes lecsapnia egyre, különben várhat egy évet, hogy kb. azonos áron vegye majd meg kb. ugyan azt.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#26990) M_AND_Ms válasza vendingo (#26980) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Miért? Hátha más is tanul belőle. Nem szégyen az.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#26991) hunspikey válasza janos666 (#26959) üzenetére


hunspikey
őstag

Bocs, lehet félre értettelek, de ezek szerint nem lesz EU-ban ZT? Mert ha jól értem kint más a ZT és a VT60 panelja (más foszfort írtak).

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#26992) Ispy válasza janos666 (#26989) üzenetére


Ispy
veterán

Én is itt agyalok, hogy meddig merjek várni a vásárlással, lehet nem várom meg a februárt, nehogy elfogyjanak a jó készülékek...

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#26993) mp54 válasza cdl (#26955) üzenetére


mp54
senior tag

Ez nálam is nagy kérdés volt korábban (ST50). Lehetőségek, hogy analóg (sztereó) jelet kinyerj, elöl a leggyengébb hangminőség:
- fejhallgató kimenet
-SCART csatlakozó
-optikai kimenet+DAC
(szerencsére G30-on van RCA kimenet...)

(#26994) janos666 válasza hunspikey (#26991) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem itt is lesz ZT60.
Ez a kulcsuk ahhoz, hogy behozzanak egy tavalyitól drágább készüléket azután, hogy évről évre egyre lentebb süllyedt az egyes kategóriák ára.
Ahelyett, hogy idén magasabban kezdene a VT60, mint a VT50 tette, inkább lentebb tolták eggyel a fát, és lett egy ZT, ami a pár évvel ezelőtti VT-k árán jöhet.
Főleg kellemes volt ez így, hogy nem akarták lecserélni a paneleket az olcsóbb modellekben, csak a drága TV-be tettek drágábban gyártható panelt.

A hsz-ben, amire válaszoltál, csak azt vetettem fel, hogy az engedékenyebb EU-ban (ami annyira nem is engedékeny, hisz magasabbak az árak) talán megkaphatná a VT60 is az új panelt. De nem valószínűsítettem, csak felvetettem, mint "talán".

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#26995) mp54 válasza vendingo (#26971) üzenetére


mp54
senior tag

10 eFt-tal több, de van!!!
[link]

(#26996) lrobertoc válasza Gergőke88 (#26985) üzenetére


lrobertoc
tag

AZ LG-nek sincs passzív plazma 3D-je?
Azt hittem, hogy ők már csak a passzívval foglalkoznak!

Egyébként 3-4 méterről. nézem. Minimum 55"-60"-ban gondolkodnék!
Keret nem sok mondjuk egy olyan 300-350! Tudom ez sovány egy pana VT-re.

(#26997) vendingo válasza mp54 (#26995) üzenetére


vendingo
veterán

Köszi, már más is ajánlotta.

Sajna a 210 is sok nekem érte. Múlt héten kitaláltam, hogy veszek 110-ért egy tv-t, ahhoz képest most 210 körül járok. Ha adnának hozzá 1-2 szemüveget, akkor már rendelném is, de így...

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#26998) BBéci válasza lrobertoc (#26996) üzenetére


BBéci
titán

Nem gyártanak passzív 3D szemüveggel nézhető plazmatévét. Ez egyáltalán nem baj, mert ki a fene akarna felezett felbontást nézni?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#26999) janos666 válasza lrobertoc (#26996) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

LCD-nél a passzív, PDP-nél az aktív 3D a gazdaságosabb megoldás.

LCD-nél nem olyan nagy cucc bedobni egy extra polarizáló réteget, és mellécsapni pár olcsó polárszűrős szemüveget, ha így nem fontos a válaszidőt is kifejezetten alacsonyan tartani (ami a technológia korlátai miatt a kontrasztarány vagy a színhelyesség rovására mehet, ha nem a gyártási költséget szabadítod el). Továbbá az LCD mindig polarizált valamilyen irányban, így nem is olyan feltűnő az extra polárszűrő réteg, illetve amúgy is alacsony a mozgóképfelbontás, így gyors mozgásnál már nem is annyira feltűnő a 3D felbontásvesztése sem, mint PDP-n lenne.

A PDP-ket nem olyan nehéz 3D-hez is kellően magasabb frekvencián járatni, a szemüveg pedig drágább, de azt csak az veszi meg, akinek kell (illetve szabad döntés, hogy csomagolnak-e, és akkor mely modellek mellé mikor mennyit), míg a polárszűrő beépítése sincs ingyen, és azt akkor minden panelre rá kell nyomni, ha adsz mellé szemüveget, ha nem, illetve azok is együtt kell hogy éljenek az enyhe minőségvesztéssel még 2D-ben is, akiket nem érdekel a 3D (az LG paszív 3D-s LCD-in én mindig látom a halvány vízszintes csíkokat homogén képen), na meg látványosabb a felbontásfeleződés is mozgókép mellett is.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#27000) lrobertoc


lrobertoc
tag

Értem.
Akkor most döntsön az ember :)
Egyébként azért hajlottam a passzív irányába, mert az aktívnál egyszerűen zavar az az enyha vibráció.
Igazából még azt sem döntöttem, hogy LCD v. Plazma. Ahogy láttam a plazmáknak jobb áruk van/volt nagyobb méretben. A SMART funkciók nem fontosak, de ha veszek egy ilyen nagy TV-t akkor a 3D-t szeretném ha tudná.
Olvasgattam, hogy játékhoz ajánlottabb az LCD... bár amennyit én játszani fogok a konzollal...

És egyébként tudtok ajánlani vlaami 60"-as jószágot 3D-vel, ami kijönne olyan 300-350k-ból és szép képe van?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.