Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54001) DM-Fan válasza modflow (#53998) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Ahogy azt a minap is írtam:

A changelog ezt írja a 2013. november 5-i, v1.629 verziójú firmware-re:

"Improvement of the Wifi connectoin and BBC HTML issue."

Get Moded!

(#54002) M_AND_Ms válasza bigdady (#53979) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Nekem is ez jutott eszembe, amikor hazafelé mentem (látod, még akkor is a problémádon agyalok. 3-3 ;-) )

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#54003) liszi70 válasza bigdady (#54000) üzenetére


liszi70
nagyúr

Egyenként adogasd hozzá a különböző fps-ekhez a helyes, megjelenítendő Hz számokat. (A kép a monitorodon készült, az ST60-ra kötve kicsit másképp fognak kinézni a számok, legalábbis a felbontás biztosan.)

[ Szerkesztve ]

(#54004) bigdady válasza liszi70 (#54003) üzenetére


bigdady
nagyúr

igazad van, ott máshogy van.
De miket kéne egyesével hozzáadnom? Ehhez a hz-ekhez nem értek sajnos. Ezeket töröljem?

vagy ez itt off? Hova menjek? Melyik topikba illik?

M_AND_Ms Na persze. Legyen döntetlen akkor ;) (de csak ha tudsz válaszolni a fentire te is) ;]

[ Szerkesztve ]

(#54005) Ispy válasza hello28 (#53981) üzenetére


Ispy
veterán

Látom nem olvasod rendszeresen a PH-t, mert kb. minden 2 cikkben felmerül a dolog.

Szóval az igazság az, hogy a panasonic év végével leáll a plazma gyártással (nem 1-2 év). A másik, hogy az LG és Samsung még nem mondta, hogy ők is leállnak. Kb. ennyit tudunk ma, szóval a konklúzió, hogy a szüleid gyorsan vegyenek plazmát, amíg van :K

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#54006) bigdady válasza bigdady (#54004) üzenetére


bigdady
nagyúr

vagy nem pont ezt csinálja meg maga a tv magától? Vagyis nem korrigálja 24p-re ha be van kapcsolva?
Már csak azért mert az állítottam minden sort 24 1920-ra és mintha kicsit szaggatna a film.

[ Szerkesztve ]

(#54007) pedro7


pedro7
tag

Meg lehet oldani valahogy egy Panasonic S10-es plazmánál ( gondolok itt akár szerviz menüs állításra ) ,hogy bekapcsolás után mindig egy adott video bemenetre kapcsolódjon, vagy a kikapcsoláskor használt bemenettel induljon ?

(#54008) BBéci válasza bigdady (#54006) üzenetére


BBéci
titán

Mindegyik filmet azzal a frekvenciával kell kiküldeni a lejátszóból, ami a tulajdonságaiban szerepel. Ez a mozifilmek többségénél 23,976.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#54009) bigdady válasza BBéci (#54008) üzenetére


bigdady
nagyúr

Vagyis? :B :F

(#54010) DM-Fan válasza pedro7 (#54007) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Alapvetően azt lehet beállítani, hogy minden esetben adott bemenettel induljon, tehát nem a kikapcsoláskorival, hanem egy előre beállítottal - mert ugyebár gyárilag mindig tunerrel indul.

Bekapcsolt állapotban hangerőcsökkentés gombot nyomva tartod az oldalpanelen, közben a távirányítón az AV gombot 3x lenyomod. Itt elvégzed a következő módosításokat:

Hotel Mode OFF -> On
Initial Input OFF -> HDMI_2 (vagy a későbbiekben értelemszerűen az a port, ahová éppen azt az eszközt dugtad, aminek a képét látni akarod közvetlen bekapcsolás után)

Távirányítón az EXIT gombbal tudsz ezt követően kilépni (a többit nem piszkálod)!

Ekkor minden bekapcsoláskor HDMI2-vel fog indulni, nem pedig a tunerrel. Ha TV-t akarsz nézni (koax-ot a TV saját tunerébe dugva), rá kell böknöd a távon a TV gombra!

Get Moded!

(#54011) pedro7 válasza DM-Fan (#54010) üzenetére


pedro7
tag

Hálás köszönet !

(#54012) liszi70 válasza bigdady (#54004) üzenetére


liszi70
nagyúr

Kattints rá minden sorban a Display mode (Hz)-re kétszer, és állítsd be:

01 és 02 24Hz @1920x1080p
03 50Hz @1920x1080p
04 és 05 60Hz @1920x1080p
06 50Hz @1920x1080p
07 és 08 60Hz @1920x1080p.

(#54013) Ágógreen


Ágógreen
senior tag

...ha panashopból rendelek akkor elállhatok a vásárlástól pár napig ? valahogy ezt az input lagos dolgot be kell normálisan nyugodt körülmények között tesztelnem. kérdés, h engem ez mennyire fog zavarni...

tudtok mondani nekem pár kiváló teszt bluray-t ? köszi
burn-in periódus kell az ST-nek ?

köszi :R ezer hálám

(#54014) MasterMark válasza Ágógreen (#54013) üzenetére


MasterMark
titán

Nem értem mit kell ezen rugózni. :DDD Ha nem játszol akkor nem fog zavarni.

Blu-ray-nek ott a Baraka, Samsara, Oblivion...

Burn-in pontosan nem tudom mi, de bejáratás minden plazmának kell.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#54015) pedro7 válasza DM-Fan (#54010) üzenetére


pedro7
tag

Sajnos akadt még ezzel kapcsolatban problémám.
A TV most már tényleg az adott bemeneten kapcsolódik be.

De van egy ( úgy látszik nem szabványos ) HDMI kimenetű műholdvevőm.
Ami szépen ki és bekapcsolja a TV- met.
Csak, hogy mindezen beállítások után a műholdvevő bekapcsolásakor a Panasonic
megint a Tuner bemeten indul.
Biztos valami nem szabványos a HDMI kimeneten, de hogy miért pont a Tunert kapcsoltatnák be vele ?

(#54016) MasterMark válasza pedro7 (#54015) üzenetére


MasterMark
titán

Dugd az EC-s HDMI-re, vagy azon még nincs?

Switch Tax

(#54017) pedro7 válasza MasterMark (#54016) üzenetére


pedro7
tag

( Gondolom az a HDMI 2 ) Azon van egy Dune mediaplayer és az rendesen bekapcsol és átvált.

(#54018) pedro7 válasza MasterMark (#54016) üzenetére


pedro7
tag

Át dugtam az EC-sre,és ott is a Tunerrel indít.

(#54019) MasterMark válasza pedro7 (#54018) üzenetére


MasterMark
titán

De utána nem vált át magátol? Kicsit lehet várni kell.

Switch Tax

(#54020) bigdady válasza liszi70 (#54012) üzenetére


bigdady
nagyúr

Igy nekem úgy tűnik mintha kicsit röccene a film :U ez mitől lehet?

[ Szerkesztve ]

(#54021) M_AND_Ms válasza pedro7 (#54015) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Viera Link-et kapcsold ki!

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#54022) akisbandi válasza pedro7 (#54015) üzenetére


akisbandi
aktív tag

Milyen műholdvevő, vagyis milyen szoftver van rajta?

Nekem a műholdvevőn a HDMI CEC setup plugin 'Minimum send interval' 250 ms értékre állítása oldotta meg ezt a problémát.

(#54023) cszn válasza janos666 (#53970) üzenetére


cszn
őstag

Szóval a madVR úgymond megkerüli a CCC-t? Nincsenek hatással rá a beállításai?

És mi a helyzet abban az esetben, ha csak simán a driver van fent, a CCC nincs (madVR-től függetlenül)?

(#54024) tamáspapa


tamáspapa
aktív tag

Hali!

Éjjel éjfél után vettem észre, hogy a földi MindigTv-s M1 és M2 felirat alól eltűnt a vakító fehér HD-logo és az M1 - M2 jobb oldalára került szürke áttetszőben. Akár ki is intézte, jó tett volt ! :)

Más:

Egy-két hónapja vált egyértelművé, hogy az ST50-em középső függőleges harmada egyben, nagyon enyhén egyenletesen besávosodott, ahol is ha pl. focit nézek, a zöldnek van egy alig észrevehető rózsaszínes árnyalata. Normál adásnál, filmeknél csak akkor veszem észre, ha keresem. Kipróbáltam homogén színekkel, ott a szürkénél látom alig, ugyanezt. Az RTL nálunk sokat megy, ennek megfelelően van egy kis ghostom, de más adók, filmek alatt ez szépen eltűnik, ha sokáig nincs RTL. Időnként zoomolok rá egyet.

[ Szerkesztve ]

(#54025) liszi70 válasza bigdady (#54020) üzenetére


liszi70
nagyúr

Az a baj, hogy még sok mindentől lehet. (Használj madVR-t meg LAV Filters-t is, nekem is azokkal lett tökéletes annak idején a lejátszásom.)

(#54026) bigdady válasza liszi70 (#54025) üzenetére


bigdady
nagyúr

Sajnos ezeket nem tudom mik.

(#54027) Ágógreen


Ágógreen
senior tag

MarkMaster nagyuramnak: Samsarát töltöm. köszi a tippet főnök !
barakát nem találom.

42ST60 finombeállításainak (kép, hang) mikéntje kerestetik

bárkinek a segítségére számítok.
privibe is megoszthatjátok belőtt tv-tek konfigurálást.

köszönöm szépen a segítséget

[ Szerkesztve ]

(#54028) MasterMark válasza Ágógreen (#54027) üzenetére


MasterMark
titán

Minden TV egyedi, nincsenek univerzális beállítások.
Első 200-500 órában használd gyárin, utána kalibráltasd.

Switch Tax

(#54029) kovadika válasza Ágógreen (#54027) üzenetére


kovadika
őstag

Fényerőt, kontrasztot állítsd az ízlésednek/környezetednek megfelelőre, általában nem nagyon kell eltérnie a gyári értékektől. A fehéregyensúly, színkezelés minden tévén más értéken ad megfelelő képet, úgyhogy ezeket a beállításokat felesleges lemásolni. Bejáratás után érdemes kalibráltatni.

[ Szerkesztve ]

(#54030) cszn válasza MasterMark (#54028) üzenetére


cszn
őstag

Na azért pár dolgot biztos érdemes lenne átgondolni.
Elsősorban én az RGB range-el nem vagyok tisztában. Normal-ra állítva túl sötét és egyértelmű, hogy elvesznek részletek, Full-on viszont világosnak tűnik (automatikusan Full-nak néz ki, de gyári állapotban Normal-on van). Melyikből érdemes kiindulni, ha minden egyéb beállítás egyelőre gyári?

[ Szerkesztve ]

(#54031) Neszójábe válasza tamáspapa (#54024) üzenetére


Neszójábe
senior tag

Akkor ez hibás, ki kéne hívni a szervízt, nem?

Peace

(#54032) Ágógreen válasza cszn (#54030) üzenetére


Ágógreen
senior tag

logikusan Full színtartomány, nem ?

(#54033) MasterMark válasza cszn (#54030) üzenetére


MasterMark
titán

Ott a forrásnál lesz gond.

Ágógreen: Nem olyan biztos.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#54034) blakey válasza bigdady (#53979) üzenetére


blakey
titán

Először én is így csináltam, de aztán megpróbáltam a tv által felkinált UPC hálózatot, megadtam az értékeket mejd elindítottam a keresést, azonnal végig ment a "csík" és nem talált csatornát, vártam kb 1 percet majd szépen elkezdte a keresést, utána a upc által megadott sorrend jelentkezett, az egyéb hálózatnál nem ez a sorrend volt. Szóval e "upc keresésnél" várni kell, mert szépen elindul.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#54035) Ágógreen


Ágógreen
senior tag

ingyenesen letöltehető 4K anyagot tud valaki ? régebben találtam, de elvesztettem a linkjét. volt valami japán csajos, valami hússütés... zsírban tocsokgás, miegymás...
köszi

(#54036) cszn válasza MasterMark (#54033) üzenetére


cszn
őstag

Szerintem ugyanazt tapasztalom, mint itt Tamoo kolléga. Nem hinném, hogy gond lenne a forrással. Illetve mi lehet a gond egyáltalán a forrással? CCC nincs fent. madVR-rel próbálkozom és egész nyilvánvalóan csak sejtésem van, hogy mit csinálok. :D

(#54037) MasterMark válasza cszn (#54036) üzenetére


MasterMark
titán

A forrás maga a PC, és annak a beállításaival van baj.

Dehát azt csak rádugom oszt megy a film, nem? :DDD

Switch Tax

(#54038) bigdady válasza blakey (#54034) üzenetére


bigdady
nagyúr

Lefut Upc eseten is nem kell várni. Csak az esetben nincs csatlista menüpont ennyi. Egyebnél van. Es egyebnél máshogy vannak a megtalált csatornák igen.

(#54039) DM-Fan válasza Ágógreen (#54032) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Pont, hogy nem full range RGB kell, hanem limited, sőt, ha van, akkor leginkább YCbCr, abból is lehetőleg BT709. A full range RGB-re semmi szükség DVD/BD anyagokhoz.

Get Moded!

(#54040) cszn válasza MasterMark (#54037) üzenetére


cszn
őstag

Azért kérdezem, hogy mi lehet a gond a beállításokkal? Bár én nem vagyok biztos benne, hogy ez gond egyáltalán.

(#54041) Ágógreen válasza DM-Fan (#54039) üzenetére


Ágógreen
senior tag

jólvanakkor. a többi beállítást is megoszthatjátok. vagy most egyesével kérdezzem ki ? :U

(#54042) MasterMark válasza Ágógreen (#54041) üzenetére


MasterMark
titán

Vagy csak olvass vissza.

Switch Tax

(#54043) Tamoo válasza DM-Fan (#54039) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Akkor most nekem is vissza kellene állítani CCC-ben fullRGB-ről valami másra :F :( kicsit ellentmondásos infók jönnek innen-onnan.

(#54044) DM-Fan válasza Ágógreen (#54041) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Még mindig nem világos, hogy nincsenek általánosan alkalmazható értékek kontrasztra/fényerőre/színtelítettségre/vágási szintekre? Ezeket mind befolyásolja, hogy mit kötsz a TV-re, mit tud a rákötött eszköz kiadni magából, milyen a környezeti fény, de még a TV-d egyedi képességek is beleszólnak, mert nincs két egyforma ST60 sem. Szerinted a kalibrálásért csak viccből fizetnek olyan sokan, akik komolyabb megjelenítőt vesznek? De mindez ott van az #1. HSZ-ben is.

Get Moded!

(#54045) cszn válasza Tamoo (#54043) üzenetére


cszn
őstag

Gondolom a lényeg az, hogy ha a gépről fullRGB-t tolsz, akkor a TV-n is az menjen. És ugyanez 16-235 esetén. Csak nem biztos, hogy van értelme a fullRGB-nek. Azt hiszem erre gondolt.

[ Szerkesztve ]

(#54046) Tamoo válasza cszn (#54045) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Az oké, de ha nem fullRGB az optimális, akkor egyiken sem azt állítom. Na mind1, majd megnézem látok-e egyáltalán különbséget.

Auto Lip Sync téma viszont elvileg kiderült. Ha mindkét eszköz tudja a HDMI 1.3-at, akkor a tv tudja informálni az erősítőt hol tart a kép és az erősítő megoldja a hang megfelelő késleltetését.

[ Szerkesztve ]

(#54047) Ágógreen válasza DM-Fan (#54044) üzenetére


Ágógreen
senior tag

rengeteg fránya beállítás van ezen a tv-n.
azokat kérdeztem amik akkor igenis standard módon belövésre kerülhetnének: pl mozgás rásegítők... élesség

(#54048) Ágógreen válasza Tamoo (#54046) üzenetére


Ágógreen
senior tag

HDMI 1.3-tól ? na ez jó hír. köszi

(#54049) sad_Vamp válasza Ágógreen (#54047) üzenetére


sad_Vamp
őstag

11,1 x már le volt írva -amióta csak én is itt vagyok-, hogy minden sz@rt kikapcsloni és kész, ha úgy neked rosszabb akkor ezt azt vissza kapcsolsz. ennyi.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#54050) Ágógreen válasza sad_Vamp (#54049) üzenetére


Ágógreen
senior tag

11,1x ? wáó.

jólvan jólvan. akkor legyen így. :R

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.