Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25301) Hsanyika1 válasza z123456789 (#25300) üzenetére


Hsanyika1
senior tag

plazma jó befektetés jobban megy fel az ára mint az aranynak. :DD

(#25302) aLaikus


aLaikus
csendes tag

50ST50 este ma ½ hét magasságában érkezik szerény hajlékomba, köszönöm a segítséget!

(#25303) Dorian válasza z123456789 (#25300) üzenetére


Dorian
félisten

1. Felesleges, mert készenléti üzemmódban hosszú távon is elhanyagolható a fogyasztása (olyan 0,3W körül), ráadásul az áram alá helyezésnél bekövetkező áramlöket mindig kisebb sokk egy készüléknek ami korábbi tönkremenetelt okoz(hat). De mániákkal nem lehet mit csinálni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#25304) dedy70 válasza Hsanyika1 (#25284) üzenetére


dedy70
tag

A forint is esett az elmúlt napokban. A készleten lévő készülékeket valószínűleg eladták az ünnepek előtt, az új beszerzés pedig már nekik is drágább. Remélem január-február környékén lesznek még barátságosabbak is az árak.

(#25305) DM-Fan válasza z123456789 (#25300) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

1. Sürgősen szokj le róla! Egyrészt kvázi semmit nem spórolsz, másrészt viszont fölöslegesen sokkolod a készülékeidet napi szinten a feszültség alá helyezéssel, ami mindig kritikus állapot az elektronikára nézve. Áramtalanítani csak akkor, ha hosszabb távra elutazol, vagy vihar- (illetve villámlás-) veszély van.

2. Valószínű a frissítés cseszte el, más is panaszkodott már erre. A mozi módot is be tudod állítani helyesen, de adott esetben használhatod a normált is.

3. Beszélj a szolgáltatóval!

Get Moded!

(#25306) z123456789 válasza Hsanyika1 (#25301) üzenetére


z123456789
addikt

(#25301) Hsanyika1
:) Jó vicc! :)

(#25303) Dorian
Na ez egy korrekt válasz.Valami ilyesmitől féltem én is, mármint a "sokk dolog".
Akkor nem szórakozom ilyennel.

(#25304) dedy70
Nekem is ez a tippem.15 forinttal ugrott meg az euró minimum az ünnep alatt (hogy hogyan? :F ).Bár reggel óta esett hetet.Bizakodjunk! :) (Mármint aki most akar venni. :P )

(#25305) DM-Fan
Jó-jó főnök!Ez még korrektebb válasz.Már le is szoktam. :)
Egyelőre elég a normál nekem.Így is el vagyok ájulva.Tegnap meg volt az áll leesés apósnál is. :)
Szolgáltatót most hívom.

[ Szerkesztve ]

(#25307) #09634560 válasza z123456789 (#25306) üzenetére


#09634560
törölt tag

Kérdezd meg a szolgáltatót, nem -e lehetne elhagyni az STB-t: az ST50-nek nagyon is jó DVB-C tunere van, Veszel hozzá CI kártyaolvasót (rendszert, mármint hogy milyen rendszerű olvasó kell bele kell, megmondja a szolgáltatód, legtöbbször Conax de van több más,pl nagravision,stb..) és minden problémád megszünne, a jel amit a tévéd kapna teljesen digitális lenne és még lejjebb esne apósod és bnőd álla. :D Bőven megtérül minőségben az olvasó ára, és eleve nem analóg adást néznél.
Bocsi ez tegnapelőtt is eszembe juthatott volna! :R

[ Szerkesztve ]

(#25308) Heffi válasza z123456789 (#25300) üzenetére


Heffi
őstag

Mond csak, kaptál a készülékhez használati utasítást :U

Csak azért, mert nem árt olvasgatni, sok kérdésedre magad is találhatsz választ. 38. oldalon írja: "A THX módok nem érhetők el Médialejátszó és hálózati szolgáltatás módban.

(#25309) Heffi válasza #09634560 (#25307) üzenetére


Heffi
őstag

A GT50 saját CI modulját nem tudná erre a célra használni?

(#25310) #09634560 válasza Heffi (#25309) üzenetére


#09634560
törölt tag

De igen, pontosan oda kell a kártyaolvasó.De abból van többfajta rendszer és ez szolgáltatófüggő azért van így megoldva, hogy a CI foglalatba kell az olvasó: a mindig tv. pl. Conax-ot vagy Conax 7-et használ,Digi kábel ha jól tudom Nagravision 2 vagy 3-at UPC valamilyen keveréket használ...

(#25311) Kernel válasza gerolka (#25295) üzenetére


Kernel
nagyúr

Úgy kellene kiszúrni velük, hogy számítógépről, DVB-T tunerről tolni az adást, megfelelő logo remover, delogo akármi használatával. Filmek kódolásánál létező trükk, csak ezt kellene megcsinálni valahogy realtime módban:

http://forum.videohelp.com/threads/221665-Removing-Logos-using-DeLogo-vdub-filter

http://www.compression.ru/video/logo_removal/index_en.html

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#25312) M_AND_Ms válasza #09634560 (#25307) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

"nem -e lehetne elhagyni "
helyesen:
"nem lehetne-e elhagyni" :K

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#25313) M_AND_Ms válasza #09634560 (#25310) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

A Digi-kábel nagra 2-őt használ (de csak Hbo csomagra, meg majd a Digifilm-re), a tányéros meg nagra 3-at, de az mindenre

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#25314) Kernel válasza M_AND_Ms (#25313) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem szólnék, de te is szóltál... én meg erre vagyok nagyon allergiás:

2-őt = kettő-őt

2-t = kettő-t (ez a jó megfejtés)

Ha esetleg érzed a különbséget. Hasonló butaságok: TV2-őt, TV-ét, CD-ét, DVD-ét stb. De ami legjobban kiakaszt: %-ék. Agyrém!

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#25315) attamero81


attamero81
senior tag

A UPC bizonyos csatornáknál már csak NAGRA 3-t használ túlnyomórészt.A T-Home csak NAGRA 3-t a DIGI pedig inkább még a NAGRA 2-t használ.Külföldön is ez a helyzet.Németországban és Ausztriában hasonló a helyzet.A T-home szinte mindenhol már a NAGRA 3-t használja az IPTV bevezetése óta.
A német T-home nálunk még egy kicsit bonyolultabban adja ki személyeknek.Nem csak a beltérinek és a karinak kell megegyezni hanem a beltéri vinyóknak is van egy azonosítójuk,hogy nehogy rossz irányban ments.Ezeket a beltéri egységeket (STB-ket) Samsung gyártotta neki Nagykörösön a beltériket a SanShinba.

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#25316) #49155328 válasza M_AND_Ms (#25313) üzenetére


#49155328
törölt tag

Bagoly mondja verébnek ...... :C

(#25317) Octopus21 válasza Ijk (#25294) üzenetére


Octopus21
aktív tag

Köszi. Nem érdekel ez a hülye csatorna. Most meg nagyon felhúzott. Zoomolni fogok legközelebb, de most nagyon para vagyok, hogy végleges a beégés.

(#25318) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

nesze neked új plazma TV...ma megpurcant a monitorom...vehetek egy újat... :W

(#25319) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

hm...vissza raktam ideiglenesen a régi CRT monitorom sokkal szebb képe van mint az lcd-nek volt...nahát... :U

(#25320) M_AND_Ms válasza Kernel (#25314) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Helyes a beszéd! :K

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#25321) M_AND_Ms válasza #49155328 (#25316) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

..., hogy huhú. ;)

Az én hibám, egy írásbeli eltérés, ami akár figyelmetlenségnek is betudható. Az általam jelzett hiba viszont nem tekinthető be egyszeri elírásnak, vagy figyelmetlenségnek, hanem egy igen csúnya szóhasználat, ami a mondat értelmét is elrontja. "Nem-e"? Az fiú. Vagy lány.

Amúgy, akármennyi hibát ejtek, úgy gondolom, hogy igenis hasznos jelezni a mások hibáit, amin nem besértődni kell, hanem tudomásul venni és megtanulni a helyes használatot. Persze sok embernek egyszerűbb duzzogni, mint okosodni. :K

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#25322) t-bali3 válasza Octopus21 (#25276) üzenetére


t-bali3
senior tag

Szerintem az alap kérdés itt az, hogy hajlandó vagy-e mostantól kizárólag zoomolva nézni a kérdéses csatornát? Ha igen akkor tedd azt és biztosan ki fog jönni idővel mindenféle fehérmosás nélkül, ha nem akkor meg ejtsd le magasról, mert teljesen mindegy kijön-e, hiszen annyira erős az a logó, hogy hamar beghostol újra. Ez van :)

Aki meg ezzel a "megérdemli" szöveggel jön, az megérdemelné, hogy gari lejárta után 1 nappal tönkremenjen a TV-je, szerintem...

[ Szerkesztve ]

(#25323) Gabor970 válasza t-bali3 (#25322) üzenetére


Gabor970
addikt

retekklub és társai konzumidiótagyárak sokkal nagyobb kárt tesznek, mint hogy nekem tönkre megy-e a tévém garidő előtt, vagy sem. Felajánlom a készülékem, ha cserébe minden hasonló csatorna hűlt helyét sóval hinthetem be!

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#25324) pongi1


pongi1
tag

Sajnos az RTL logo nekem is benne maradt, nem égett be, de makacs ghost volt, viszont némi fehérmosás, meg persze más csatornák és filmek nézése segített a dolgon.
Karácsony előtt a műholdas DIGI-t is lecseréltem műholdas UPC-re. Itt most 3 hónapig ingyen foghatóak a HD csatornák és az HBO pakk.
A HD adások teljesen lenyűgöztek, megdöbbentő a különbség a normál adásokhoz képest. Picit drágább mint a DIGI, de azt hiszem a HD adások lehetősége miatt nekem ezt az árkülönbség teljesen megéri kifizetni. Ráadásul a UPC és a DIGI azonos műholdról sugároznak, ezért csak a beltériket kellett kicserélni és már mehetett is a móka. Azt hiszem meg tudnék barátkozni azzal, hogy minden adás HD minőségű legyen. Az itthoni két nagy kereskedelmi csatorna is inkább a minőségre hajtana, mint az újabb csatornák indítására a korábbiakhoz hasonló gagyi tartalommal.

(#25325) mayday00 válasza Gabor970 (#25323) üzenetére


mayday00
őstag

Ezért kell pl web-dl, bdrip, BluRay.minőségben nézni a sorozatokat, 720, 1080p ben, s ott nincs logó.
Minőségre meg olyan, hogy a retekklub meg társai elmehetnek a francba..
Hazánk kb 50évvel le van maradva minőség terén--
Magas bitráta, 5.1 hang..legfontosabb no reklám.

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#25326) DM-Fan válasza mayday00 (#25325) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

"Hazánk kb 50évvel le van maradva minőség terén--
Magas bitráta, 5.1 hang..legfontosabb no reklám.
"

Azért két fröcsögés között javaslom azért nézz bele pl. az m1HD saját készítésű műsoraiba, plusz nézd meg az általuk továbbított HD-sporteseményeket, koncerteket, egyéb rendezvényeket, stb. Nemhogy nincs lemaradva, de a világ élvonalába tartozik. Magas bitráta, 5.1-es hang és nincs reklám - pont, amiket hiányolni véltél.
Ráadásul e topic közösségének közbenjárására az Olimpia kezdetekor (amikor arculatváltás volt a csatornánál) még a logót is hajlandóak voltak áttetszőbbé tenni és nem kellett nekik érte rimánkodni - belátták maguktól, hogy igazunk van.

Amúgy meg lehet szidni az RTL-t is a tartalma, struktúrája, mentalitása miatt, de a minőségére mindent lehet mondani, csak azt nem, hogy szar. Egyelőre digitális SD a maximum, amit tolni tudnak, azon belül viszont a minősége kifogástalan, az adott filmeket eredeti és magyar hangsávval nyomják, stb. 50" fullHD panelen sincs vele semmi gondom már 2 méteres nézési távolságból sem - a tartalmat és a műsorszerkesztést leszámítva persze.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#25327) Ijk válasza DM-Fan (#25326) üzenetére


Ijk
nagyúr

M1 tehet róla hogy kénytelen voltam műholdvevőt telepíteni, ugyanis annyira elkényelmesedett a szemem az Olimpia és EB közvetítésein, hogy nem bírtam tovább az analóg sport 1-2 minőséget. ;]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#25328) Dexar007 válasza Ijk (#25327) üzenetére


Dexar007
veterán

Most digitálisan jön a sport1-2 vagy HD-ban ? Mennyi Mátyás havonta?

Give me your cum,bull!

(#25329) mayday00 válasza DM-Fan (#25326) üzenetére


mayday00
őstag

Sorozatokról beszéltem film sorozatok:)
Magyarok ebben nullák..
Pl marslakók már a indulásnál megbukott... Meg a társai is..
Külföldi sorozatokat milyen pocsék minőségben adják le, erre céloztam.
Nem a hazai gyártásra, olimpia stb..

Rtl klub ha már itt tartunk..
Amerikában a Supernatural már a 8évadnál jár, nálunk nagy nehezen a 4,döcög, több éves lemaradás..
Fringe, nálunk 2 évadot leadtak, odakint 5. megy..
Rtl 2..Terra Nova, The Forgotten, 1 évados megbukott sorozatokat adnak..röhej..

Írtam nekik, pl Elementary-t miért nem adják, válasz se jött rá..

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#25330) anonym1s


anonym1s
őstag

Írtam nekik, pl Elementary-t miért nem adják, válasz se jött rá..

Hallatlan! :)

[ Szerkesztve ]

(#25331) DM-Fan válasza mayday00 (#25329) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Technikai színvonalról volt szó, magad is bitrátáról, meg sokcsatornás hangról beszéltél! Ezt írtad:

"Ezért kell pl web-dl, bdrip, BluRay.minőségben nézni a sorozatokat, 720, 1080p ben, s ott nincs logó.
Minőségre meg olyan, hogy a retekklub meg társai elmehetnek a francba..
Hazánk kb 50évvel le van maradva minőség terén--
Magas bitráta, 5.1 hang..legfontosabb no reklám.
"

Ezt akárhogy nézem, a technikai minőségről szól, nem a tartalomról. Most az hogy jön ide, hogy nézhetetlen a magyarok által leforgatott sorozat? Magad sem tudod, mit beszélsz (újfent)! Egyébként meg pont a Marslakók, meg a Hacktion az, amire még egy edzett amerikai szem is azt mondaná, hogy technikailag abszolút naprakész és rendben levő. Más kérdés, hogy tartalmilag emészthetetlen és értelmetlen, meg is bukott mindkettő, mert hiába a minőségi felvételek, ha nincs belbecs.

Most az, hogy melyik sorozatot mikor, milyen csúszással veszi meg az adott csatorna, meg pont szarmindegy! De egyébként pont ott vannak a durva gyorsasággal átvett sorozatok: az új Dallas még futott az USA-ban idén, mikor az RTL már elkezdte vetíteni. A Vészhelyzet anno mindössze 1 éves csúszással ment nálunk (előbb kb. meg sem lehetett venni anno). A Szökés, Lost is viszonylag kis, 1-2 éves különbséggel lement. Azt meg gondolom nem kell magyarázni, hogy párhuzamosan nem tudják megvenni az összes A+ kategóriás sorozatot, mert egyrészt pénz sincs rá, másrészt meg a műsorstruktúrába se tudják/akarják bezsúfolni. Épp ezért érhető, hogy csúsztatják őket. Az megint másik kérdés, hogy pl. a TV2 félbevágja az adott évad House M.D.-t és az első felét tavasszal, a második felét ősszel adja le. De ennek megint semmi köze a technikai színvonalhoz, annak meg pláne, hogy hány reklám van közben, mert az USA-ban pont kétszerannyi reklám van egy epizódban, mint itthon (konkrétan 15-20 perc).

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#25332) M_AND_Ms válasza mayday00 (#25329) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Azért mert az USA-ban ezek befutottak, nem biztos, hogy jók is.

De mondok mást is. Munkaügyek, nálunk elég jól fut. Már a második évadnál járunk. AZ USA-ban még az elsőnél se :O
Ha egy sorozatot, vagy filmet csak 4 évvel a premier után nézel meg, akkor az már nem akkora élmény? Nem kenyér ez, hogy csak frissen ropogósan jó. Ja, hogy a sznobizmus, hogy "én már láttam, be-bee". Az más. Azt megértem.

Hogy valaki ezeken a nyamvadt sorozatokon keresztül ítéli meg a világot? Szomorú ;)

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#25333) z123456789 válasza #09634560 (#25307) üzenetére


z123456789
addikt

(#25307) Sanci38
GT50-esem van, de ez gondolom nem változtat az ötleten. :)
Ez elég jónak tűnik, már hallottam róla, de fogalmam sem volt hogy hogyan működik.Most néztem át a használatiban is.Eddig nem tudtam hogy ez mi a rosseb. :) Meg is néztem, ez reálisan olyan 10000 Ft kb?

(#25308) Heffi
Még jó hogy figyelsz... :O

(#25310) Sanci38
Ez conax kártya, bizony! :)

Egy kicsi off.Valakinek erős búgás digitális vételnél?Csak mert felhívtam a szolgáltatót, mostmár megvannak a műsorok, de búg mindegyik mint az állat. :F

(#25334) bucsher válasza Kernel (#25314) üzenetére


bucsher
őstag

4-égy ;)

In the pipe - five by five!

(#25335) DM-Fan válasza z123456789 (#25333) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Igen, a modul ára olyan 10 eFt körül mozog. Én anno a szolgáltatómtól vettem meg ennyiért, megkaptam hozzá a kártyát, beletettem, majd a modult a kártyával együtt a TV-be. Innentől kezdve a TV a saját DVB-C tunerjét használja, nincs szükség STB-ra, így az elérhető legjobb minőséget kapod, nincs még egy készülék, nincs plusz távirányító, valamint rögtön tudod használni a TV saját rögzítési opcióját is HDD-re. Én is azt hittem (szerintem többen is azt hittük), hogy ezt a kört lefutottad a szolgáltatódnál és azért szenvedsz a STB-szal, mert nem tud modulba kártyát biztosítani, csak box-ba (sajnos van ilyen szolgáltató a nagyok közt is).

Búgást sosem tapasztaltam - igaz, sosem volt STB-om, első perctől Conax-modult használok. Viszont nézd meg, hogy megfelelő hangrendszer van-e kiválasztva a csatornahangolás menüben! Ha nem segít, ellenőrizd a csatlakozásokat!

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#25336) Warpig válasza Dexar007 (#25328) üzenetére


Warpig
aktív tag

A Sport1 lett HD. A Digikábelnél már működik is a dolog. NFL HD-ban jön, az NBA-ről nem tudok nyiltakozni.
A spanyol bajnokikat is úgy fogják adni, de most szünet van. Nekem ilyen digikábeles-alvállalkozós kábeltv-m van, nekem még nem hd-ban jön sajna. Holnap hívom őket, hogy mi a kotta.

Idő vagyok, világok hatalmas pusztítója. Azért jöttem, hogy megsemmisítsek minden embert.

(#25337) janos666 válasza mayday00 (#25329) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

1 évados megbukott sorozatokat adnak

Mint ha azok közt nem lenne kiváló alkotás -> Firefly
Josh Whedon jó Hollywood-nak, mikor egy The Avangers-t kell rendezni, és azt is biztos szívesen csinálta, de a saját alkotásaiban mindig rengeteg potenciál volt, amit sajnos sohasem tudott kiaknázni TV sorozatok képében. A Firefly-t elkaszálták, a Dollhouse-t kiherélték egy-egy évad után. Bár a Buffy és Angel jókat futottak, de azokat csak kisgyerekként néztem még TV-ben össze-vissza, most nem ülnék le DVD-ről végigzongorázni. (Mondjuk részben ezért is, mert most már inkább csak HD-ben forgatott sorozatot nézek, hisz abból is van töménytelen mennyiség.) Azok más célzatú dolgok.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#25338) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Kis on-topic. US 65S50 képek (illusztrációk, amik véletlenül kikerültek a panasonic.com-ra): [link], [link], [link], [link], [link]
Továbbá lehet gondolkodni, hogy mi lehet az a "project velvet".

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#25339) M_AND_Ms válasza Warpig (#25336) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Upc lesz az a Digikábel ahol, Hd-ban megy a Sport1

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#25340) Spancer RE


Spancer RE
aktív tag

Üdv!

Egy Pana TX-P42 beszélő doboz vásárlásán töprengek és lenne egy kis problémám. :B
Nem tudok dönteni az UT, ST illetve GT modellek között...
1. hsz-ben lévő táblázat és utána olvasgatás után nagyjából világos, hogy mik a különbségek a tv-k között, de még így is elég laikusnak érzem magam a témában.

pl.
- multitaskingra szerintem nincs szükségem, egy tv-n filmet ill. nagy ritkán "minőségi" kereskedelmi stb. csatornákat nézek, persze tippem sincs, hogy mire használhatnám igazából ezt a funkciót
- wifi-s rúter van itthon, annak talán lenne is értelme, bár nem hiszem, hogy a tv-n neteznék, de biztos űber király dolog

Nagyrészt HD filmezésre és átlagos felhasználásra melyik lenne a kedvezőbb választás? :B

(#25341) Warpig válasza M_AND_Ms (#25339) üzenetére


Warpig
aktív tag

Hidd el, hogy Digikábel. :))

Bár a kettő nem zárja ki egymást.

[ Szerkesztve ]

Idő vagyok, világok hatalmas pusztítója. Azért jöttem, hogy megsemmisítsek minden embert.

(#25342) Gabor970


Gabor970
addikt

.... az öreg Flatley-t mondjuk adhatta volna a Duna HD-ben :( Amúgy valóban, épp a közszolgálatik most amik a legjobbak. Álmomban nem mertem gondolni, hogy egy napon Wass Albertet méltató műsort látok, pár napja az ment a Dunán. Nekem ezek halvány reménysugarak.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#25343) Warpig válasza Spancer RE (#25340) üzenetére


Warpig
aktív tag

- wifi-s rúter van itthon, annak talán lenne is értelme, bár nem hiszem, hogy a tv-n neteznék, de biztos űber király dolog

Nem. Nem az. Max egyszerűbb frissíteni a tv-t. Illetve nem kell kábelezni.

Idő vagyok, világok hatalmas pusztítója. Azért jöttem, hogy megsemmisítsek minden embert.

(#25344) Ijk válasza Spancer RE (#25340) üzenetére


Ijk
nagyúr

Milyen messziről nézed, mennyit szánsz rá?
Soha nem értettem miért nem lehet dönteni. A lehető legjobbat kell megvenni amiből futja. GT.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#25345) kovadika válasza Spancer RE (#25340) üzenetére


kovadika
őstag

Attól függ mennyi pénzt szánsz rá. Minél többet, annál szebb lesz a kép, bár ezt gondolom magad is sejtetted. Az st-t nagyon jó ár/érték arányú készülék, egyik modellel sem fogsz rosszul járni.

(#25346) DM-Fan válasza Spancer RE (#25340) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Inkább azon töprengj, hogy a nézési távolságod nem indokolja-e esetleg a nagyobb méretet. Én személy szerint 42"-os TV-t már biztos nem vennék, még ha 1,5 méter lenne csak a nézési távom, akkor sem! Azt nézd meg, hogy a pénzedből melyik 50"-osra futja! Szerintem ez legyen az első, tekintve, hogy HD-forrásokat néznél, amelyek indokolják a nagy képméretet még alacsony nézési távnál is. Ha meg nem jó az 50"-os - mert mondjuk nem tudod elhelyezni, akkor az adott pénzből elérhető legjobb 42"-ost vedd, ahogy Ijk is írta - illetve kalkuláld bele, hogy célszerű beszerezni egy jó BD-/médialejátszót is.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#25347) Ijk válasza DM-Fan (#25346) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nos, azt elfelejtettem, lenne egy fogadásom hogy nem 140 centiméterről fogja nézni.
Abban az esetben a 42GT50 árából pont kijön egy 50ST50. Azt már meg sem említem hogy 2m fölött 60e550. ;]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#25348) rappit4 válasza mayday00 (#25325) üzenetére


rappit4
őstag

Újfent bizonyítottad szellemi fogyatékosságodat, mily meglepő... :U

[ Szerkesztve ]

(#25349) Spancer RE


Spancer RE
aktív tag

Warpig
Ijk
kovadika
DM-Fan

Irónikusan gondoltam a wifis dolgot, egyébként a frissítéssel érdemes szórakozni? Basszus egy tv-ről van szó :F még jó, hogy etetni és simogatni nem kell, mint egy tamagocsit. :DDD
A távolság dolog se világos igazából, jelenleg ~2,5m-ről nézek egy 21" crt tv-t és nagyjából jó is. A tv a jövőben vándorolni fog a lakásban költözések, szoba cserék miatt, de a ~2m+ távolság mindenhol meglesz.
200e körüli összegre gondoltam, észérvekkel meggyőzve mocoroghat felfelé, de értelemszerűen nem célom a pénz szórása.
Egyébként a legkeskenyebb fal amire a tv kerülne 146cm, a többi 3m környéke, szóval hely hiánnyal még éppen nincs gond. :)

(#25350) athka


athka
csendes tag

Sziasztok!

Ma érkezett meg a karácsony előtt ígért, de közben elfogyott 50GT50. Segítségeteket szeretném kérni a helyes csatlakoztatások elvégzéséhez.A set-top-box analóg tv-hez való, a szolgáltató (UPC), csak jövőre tud adni másikat.A csatlakozásokat ezért a tv-hez adott adapterral (scart és komponens) tudom elvégezni. Amit csatlakoztatnék jelenleg: pana DVD S75, Technics SA-AX6 erősítő. Ahogy én gondolom: antennakábel boxba, RF kábel. tv-hez. dvd és a box scarttal összekötve, boxból scart a tv scart adapteréhez csatlakoztatva. Az erősítőt (komponens csatik) viszont nem tudom, hogy iktassam közbe?
Segítsetek, ha módotokban áll! Előre is köszi

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.