Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26701) DM-Fan válasza nyturista (#26699) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

"Ezért is írtam, hogy ha az E530 nem üti meg a D550 szinjét, akkor a minőség rovására, de inkább projit veszek."

Egy 300 eFt-os projektor sokkal kevésbé üti meg a D550 szintjét, mint az E530, ebben viszont biztos lehetsz és vászonra még legalább 100 eFt-ot el kéne költened a projektor árán felül. Ezek után még az is kérdéses, hogy milyen a környezet, ahol elhelyeznéd, mert a világos színűre festett szobában már nem igazán fér meg a projektor, ráadásul ugye tudod kell zérusra csökkentened a beszűrődő fényt is.

"Vannak használt jó vételek amik szinte újak egy lámpacsere után."

Hidd el, ennyire nincsenek jó használt vételek sem, vagy azok nagyon alkalmiak és ki kell fogni őket. 400-500 eFt-ból már lehet próbálkozni, de akkor még mindig csak vetítőd van.

Szerintem amúgy nem lenne bajod az E530 által képviselt minőséggel az általad látott D550 után.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#26702) Ijk válasza nyturista (#26699) üzenetére


Ijk
nagyúr

Szerintem 300k-ért ne pocsékold a pénzed projektor kiépítésre. Még ha nem is hozza a D550 szintjét, sokkal jobban jársz az e530-al mint egy gagyi projektorral. Olyan különbség meg nem hiszem hogy van közöttük hogy az nagyon szembetűnő lenne, ellenben a 60"-al.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#26703) rappit4 válasza DM-Fan (#26700) üzenetére


rappit4
őstag

Először is bocsi a sok magyartalanságokért, nem olvastam el amit írtam :DD (Annyira iszonyatos volt, hogy az iszonyat :D Amúgy jó volt a poén :C ) Nem interlacet küld. Úgy 2 HDMI, hogy a tv-n van két port és az egyik megy a lejátszóba, a másik a beltéribe. A beltériből kihúztam és átdugtam a lejátszóba. Ja, és köszi a választ.

[ Szerkesztve ]

(#26704) rihi1


rihi1
tag

Szaisztok
a p50 u30-as tv-m egyszer csak elkezdet halkan zugni, amely világos képtatalomnál felerősődik.
ilyenkor a helyi szervizt kell felhívnom,vagy valami központi számot? (Győr)
egyátalán garanciális hiba?
köszönöm.

(#26705) 89Csabi89 válasza spiky03 (#26271) üzenetére


89Csabi89
tag

Hogy áll a dolog? :)

(#26706) spiky03 válasza 89Csabi89 (#26705) üzenetére


spiky03
veterán

Jelenleg úgyhogy már szereztem Zozzy fórumtárstól Pana szemüveget is, már csak a Samsung SSG 4100-as kell, és akkor nálam lesz a 3 pár szemüveg a teszthez.
A Panát majd 19-én kapom meg egy délutánra, addigra remélem tudok szerezni egy 4100-ast is. :C

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#26707) Ispy


Ispy
veterán

Sziasztok!

Erről a boltról van valakinek tapasztalat?

Itt miért adnak 3 év garit? Azt írják ez nem bolti garancia, hanem gyártói, viszont máshol csak 2 évet írnak gyártóira.

Ispy

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#26708) vendingo


vendingo
veterán

Mi a tapasztalat a 3D filmekkel kapcsolatba.
Parasztvakítás, vagy valóban frankón visszaadja a tv a 3d hatást?
Olyan, mint a moziba?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#26709) torma1981 válasza vendingo (#26708) üzenetére


torma1981
veterán

Szerintem nem rossz. Ha olyan filmet nézel ami valós 3D-s az nem rossz. Élvezhető.

(#26710) kovadika válasza vendingo (#26708) üzenetére


kovadika
őstag

Megfelelő anyaggal, megfelelő tévével(itt a méret is számít már, inkább 42" felett), megfelelő lejátszóval és megfelelő szemüveggel élvezhető, gyakran jobb, mint a moziban.

(#26711) Pvt. Brian


Pvt. Brian
csendes tag

Sziasztok!
Már kb. 2 hónapja gondolkodok az új TV-m vásárlásán, azóta olvasgatom a fórum különböző topikjait, ebben szeretnék véleményt kérni. Eleinte LED-et akartam, mostanra a plazmánál tartok. A jelenlegi kiszemeltem egy Panasonic 42ST50E 170e-ért! Kb. 2,5 méterről nézem majd, amihez tudom, hogy jobb lenne az 50”, de annyit (+80-90 eFt) nem akarok TV-re szánni, így ez nem kérdéses jelenleg. Alsóbb típus azért nem szimpatikus, mert ha jól tudom, ettől a szinttől tud pl. felvenni USB HDD-re…
A fő felhasználás (DIGI kábel) a hagyományos TV műsorok, főleg sportközvetítések, valamint sorozatok és filmek lehetőleg nagy felbontásban egy WD TV Live lejátszóval és Yamaha erősítővel. Játék és PC nem jellemző. Ami kicsit visszatart az az, amiket itt közben olvastam a típusról, hogy sávosodás, képremegés, hangosság… Valaki megnyugtatna, hogy a fenti célokra ez egy jó és jól használható TV? :F Az 1.szt-t elolvastam többször is, értem és elfogadom a "hátrányokat" amikre figyelnem kell!
Köszönöm! Brian.

(#26712) rappit4 válasza DM-Fan (#26701) üzenetére


rappit4
őstag

Most állítgattam és arra jöttem rá, hogy egészen 720p 60hz-ig nem csinálja ez a csíkozódást. ( A lejátszóba lehet állítani, hogy mekkora felbontás és hány hz.)

(#26713) gerolka válasza z123456789 (#26668) üzenetére


gerolka
tag

Írtam privit!

(#26714) nyturista válasza vendingo (#26708) üzenetére


nyturista
csendes tag

Szerintem meg közel nincs olyan mint a moziban.Írom ezt úgy, hogy nincs 3D tv-m de megnéztem párat, és a legszembetűnőbb különbség az apró méret, és a térhatás a tv síkjától kifelé is kisebb. Szerintem.
Mondjuk én azért is nem foglalkoztam a 3D-vel ,mert ugyanabban a teremben ülve a 2D-n hatalmas vászon 3D-s film esetén kicsinek tűnt.
Még gyerekcipő ez a technológia, és nagy méret is kell neki.

(#26715) vendingo válasza nyturista (#26714) üzenetére


vendingo
veterán

Megrendeltem az 51e550-et (köszi mindenkinek a segítséget). 20 ezer ft felárt szerintem megért az e530-hoz képest, ráadásul van hozzá 2 szemüveg, amit simán el lehet passzolni, ha nem jönne be a 3D feeling :)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#26716) rappit4 válasza nyturista (#26714) üzenetére


rappit4
őstag

Szerintem jobb mint a moziban. Nincs annyi crosstalk, a kép is élesebb stb. (meg nem csámcsognak a füledbe...)

(#26717) DM-Fan válasza rappit4 (#26712) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Akkor pedig a lejátszónál kell keresni a hibát szerintem. Esetleg még egy másik kábelt kipróbálhatsz, lehet, hogy az a ludas, mert csak valami ócskább standard speed kábel.

Ispy: szinte biztos, hogy szélhámosság, mert a gyártói garancia csak 2 év. Szerintem hozzászámították a +1 év szavatosságot is, amit nem szép dolog garanciának feltüntetni. :(((

vendingo: a filmek nagy részénél szimpla parasztvakítás a 3D, nagyon kevés a kivétel, kb. egy kezemen meg tudom számolni. Legtöbbször erőltetett, egy-egy jelenetre nagyon rágyúrnak, hogy kapkodd a fejed, de az is sokszor olyan, mintha papírból kivágott emberek/tárgyak lennének elépakolva a kissé blur-ös háttérnek. Plusz ugye színeiben és kontrasztjában is más azért a kép szemüvegen át nézve. Szerintem felejthető. Százszor inkább egy végletekig minőségi 2D kép, mint egy olyan-amilyen 3D. Érdekességnek jó, de általános tapasztalat, hogy hamar felszáll a lila köd, aztán ott hevernek a szemüvegek a polcon.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#26718) Lehiñito válasza vendingo (#26715) üzenetére


Lehiñito
senior tag

Szia.
Igaz én csak a 3D demókat néztem eddig az e550-en, ami elérhető a smarton keresztül ami be van integrálva, de nekem nagyon tetszett. Egyszer megnéznék egy eredeti 3d BD-t lejátszóval, de az nem most lesz, hogy vegyek magamnak egy pio 150-est.

(#26719) rappit4 válasza DM-Fan (#26717) üzenetére


rappit4
őstag

Oké, köszi :R . Megkérdeztem hivatalos mede8er fórumon is.

(#26720) DM-Fan válasza Pvt. Brian (#26711) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Alapvetően jó választás a célra, de két észrevétel:

- a nézési távolságod nagyon a határon van, szóval lehet elgondolkodnék azért mégiscsak az 50"-os méretű példányon. Később bánni fogod, hogy nem azt vetted, ez tapasztalat (saját példám is, az első plazmám nekem is 42"-os volt anno és nagyon vártam, hogy feljebb léphessek, ma se vennék már 42"-ost, megéri az anyagi többletet)
- érdemes előfizetni HD-csomagra, mert hihetetlen nagyot tud dobni a TV-zés élményén.

Kiváló TV az ST50, jól járnál vele, a felhasználási körödnek abszolút megfelelő, a sávosodás elkerülése meg szerencse dolga. Képremegés alatt nem tudom, mit értesz (gondolom a ditherzajt, de az nem ST50 specifikus, hanem a technológia sajátja).

Get Moded!

(#26721) kgyuri válasza Pvt. Brian (#26711) üzenetére


kgyuri
tag

"A jelenlegi kiszemeltem egy Panasonic 42ST50E 170e-ért!"

Ezt az árat hol láttad, ha nem titok?
Esetleg egy hasonló "baráti" ár az 50st50-re? :)

[ Szerkesztve ]

(#26722) kalmanchris válasza Pvt. Brian (#26711) üzenetére


kalmanchris
tag

Ami kicsit visszatart az az, amiket itt közben olvastam a típusról, hogy sávosodás, képremegés, hangosság…

Ezt esetleg ki tudod szűrni, ha megfelelő körülmények között ki tudod próbálni a tv-t.
A nézési távolságod valóban kívánná az 50"-os képátlót. Esetleg szóba jöhet a Pana 50UT50, ami várhatóan 200e vagy az alatti áron fog kifutni. Ez már csak 10 ezres többlet a 42ST50-hez képest, mert ez a típus jelenleg ugye 190e környékén kapható.
Persze feláldozván a HDD felvételt és a bevonat hiányát.

[ Szerkesztve ]

(#26723) nuke7 válasza vendingo (#26708) üzenetére


nuke7
veterán

barátnőm szerint jobb mint a moziban, és tényleg van olyan anyag, amivel jobb :K

https://youtube.com/user/nuke7

(#26724) Pvt. Brian válasza kalmanchris (#26722) üzenetére


Pvt. Brian
csendes tag

Sziasztok!
- Köszönöm DM-Fan a gyors választ! 20-30 eFt-on gondolkodnék, de 80-90 nekem most sok! Úgy tudom a DIGI szabadon tolja a digitális adást kábelen, nem kell külön előfizetnem, csak a megfelelő tuneres készülékbe be a koaxot, aztán csat.keresés...
- kgyuri, persze hogy nem titok, ED-ban 190eFt, erre van -10% Cetelem kártyával (nekem van). Ugyanez 50"ra nekem nem működik, mert meghaladja a hitelkeretemet... természetesen ez csak úgy éri meg, ha időben egy összegben ki tudja fizetni az ember, nem pedig valódi hitelre!
- kalmanchris, sokat gondolkodtam, jelenleg úgy érzem, hogy a HDD felvétel, a bevonat, a több csatlakozó, a wifi és a jobb panel NEKEM többet ér a méretnél. Ha később megbánom, senkire nem mutogathatok majd... :D
Brian.

[ Szerkesztve ]

(#26725) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Megkérdezem itt mert az asztali lejátszó topicba még nem jött válasz...a kérdésem a következő lenne:

"Lehet láma kérdés , de megkérdezem: a pc-m össze van kötve a tévémmel,így ha vennék egy BD író/olvasót a gépbe azzal gyakorlatilag kiváltanék egy asztali lejátszót? Tudom így több lenne a fogyasztás ha a számítógépről nézném a filmet,de talán havi 1-2 BD filmet néznék ,szóval ez nem mérvadó...akár 3D-s filmet is nézhetnék ha a pc lejátszó szoftver támogatja? Ez a megoldás még mindig olcsóbb lenne mint egy asztali lejátszó... "

:R

(#26726) DM-Fan válasza WhiteWalker (#26725) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Járható ez az út, igen! Persze, sokkal körülményesebb, sokkal több hozzáértést és beállítást igényel, hogy ugyanolyan minőséget hozzon (nem mellékes a hardver sem, amibe rakod az olvasót), de megoldható és valóban, olcsóbb is, ha már csak az olvasó hiányzik.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#26727) WhiteWalker válasza DM-Fan (#26726) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Köszi :R ! Akkor lehet hogy ez lesz...mert már lassan tudod - tudjátok - annyit írok róla,hogy össze van kötve a gép a Z5500-al,így nem kellene +1 lejátszó,kábelekkel , újabb digitális kimenettel,ami bonyolítaná a rendszer összekötését a hangfalszettel...Melyik lejátszó szoftvert ajánlanád? Vagy maradjon a MPCHC?
A hardver szerintem meglenne ( i3-as proci, 4890-es VGA, 8GB memória)...Ez talán nem okozna problámát...A kép ugye menne HDMI-n,a hang pedig az alaplapi optikán...vagy ez egy új hangkártya vételét eredményezheti? :)

(#26728) kalmanchris válasza Pvt. Brian (#26724) üzenetére


kalmanchris
tag

Ebben az esetben jobb készüléket nem választhatnál. :N

[ Szerkesztve ]

(#26729) GLOCK34 válasza WhiteWalker (#26725) üzenetére


GLOCK34
aktív tag

Közel egy éve kísérletezek a pc lejátszással és nagyon nem az igazi. Az is lehet,hogy nem találtam el a beállításokat,de az a gyanúm,hogy inkább szoftveres gond van nem hardveres.
Adatlapon megtalálod a gépem összeállítását annyi változtatással,hogy még egy 6950 kártya lett berakva.
A képminőség eléggé elmarad az asztali lejátszóétól.
Ettől függetlenül megér egy próbát,veszíteni nem fogsz vele.

(#26730) DM-Fan válasza WhiteWalker (#26727) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Alapvetően jó az MPCHC madVR plugin-nel, de 3D lejátszáshoz (ha lesz) inkább a Total Media Theather ajánlott. Új hangkártya nem kell, ha a jelenlegivel jól működik a Logitech. HD-hangjaid se így, se úgy nem lesznek.

Get Moded!

(#26731) z123456789 válasza vendingo (#26708) üzenetére


z123456789
addikt

(#26708) vendingo
Szerintem is jobb mint a "moziba".A kép sokkal élesebb ahogy itt a kolléga mondta.A resident evil-ös csajnak rendesen kilóg a keze a TV-böl. :D
P50GT50E-röl van szó esetemben.
Ezt egyébként mondom úgy hogy szerintem ez volt az elsö, és egyetlen, egyben az utolsó 3D amit én hajlandó voltam megnézni a TV-men.Mert ki nem állhatom a 3D technológiát!De esküszöm én személy szerint rosszabra számítottam.
A 2D viszont...folyik a nyálam miközben nézem. :D :D

(#26716) rappit4
Úgy-úgy! :)

(#26713) gerolka
Vissza is.

[ Szerkesztve ]

(#26732) mp54 válasza Pvt. Brian (#26711) üzenetére


mp54
senior tag

annyit (+80-90 eFt) nem akarok TV-re szánni, így ez nem kérdéses jelenleg.
Azt javaslom, hogy LEGYEN kérdés!!! Érdemes a nagyobb (méretért) élményért kifizetni a többletet! Meg fogod bánni a 42"-t, előbb-utóbb! Ha van pénzed, vedd meg az 50ST50-et, ha nincs, akkor várj és spórolj rá...

(#26733) spiky03 válasza z123456789 (#26731) üzenetére


spiky03
veterán

milyen szemüveged van hozzá?
eredeti pana vagy a 3ezres samsung?

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#26734) z123456789 válasza spiky03 (#26733) üzenetére


z123456789
addikt

"ajándékosnemtommennyis" :)
Sokat számít?
Csak mert Panasonic-kal még nem próbáltam.

(#26735) jegenye77


jegenye77
addikt

Elérkezett az ideje a vásárlásnak és döntenem kellene.
Az árak úgy alakultak,hogy
Samsung PS51E6500 - 899 euro
Panasonic 50 STW 50 - 1078 euro - lett.
Külső lejátszót vennék hozzá bármelyiket is választanám.
Szerintetek melyik legyen?Megéri az st50 a plusz lét?
Sokan írtátok,hogy az st50 nagyon bevált és a sávosodáson kívül nincs vele semmi probléma.
De mi a helyzet a samuval?
Mivel rosszabb vagy esetleg jobb az E6500?

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#26736) joysefke válasza jegenye77 (#26735) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Nos nekem egy TV szerelő, akit itt a fórumról ismerek és már kettő LCD monitort illetve újabban egy ölembe pottyant LCD TV-t javított a következőeket mondta nekem, amikor a megbízhatósággal kapcsolatos tapasztalatait tudakoltam:

-Ne vegyél Plazmát mert érzékenyebb technológia (nos ez a tipp számomra ki van lőve, mert ha fizetnem kéne egy TV-ért, akkor jelenleg csak plazmáért lennék hajlandó fizetni)
-Ha plazmát veszel, akkor csak Panasonic-ot és csak 5 év garanciával. Samsung, LG sokkal trehányabbul van összerakva. Állítása szerint elektronikai hibás Panát nagyságrenddel kevesebbet lát, mint ugyanilyen hibásat a másik kettőből.

üdv
J.

(#26737) DM-Fan válasza z123456789 (#26734) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Igen, sokat számít! Állítólag nagyságrendekkel jobb a Panasonic-é. Én még csak azt láttam, ezt a promóciós vacakot nem.

jegenye77: Érdekes, odakinn drágább az 50ST50, mint itthon (itthon csak 260 eFt). Viszont kinn meg az 51E6500 olcsóbb picivel. Én a Panasonic-ot venném, 3D-ben is jobb, a feketéje is jobb, az árbeli difi meg végül is nem olyan vészes. Amúgy jó TV az 51E6500 is, de a fentiek miatt én a Pana felé húznék, még annak ellenére is, hogy az esély megvan a sávosodásra, de azt maximum cserélteted.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#26738) jegenye77 válasza DM-Fan (#26737) üzenetére


jegenye77
addikt

Őszintén szólva egy kicsit bíztam abban,hogy a Samut fogjátok ajánlani. :B
Annak lejjebb ment az ára december óta az ST50-nek viszont maradt.
Az ST50 volt az elsődleges kiszemelt de mivel úgy olvastam,hogy a 51E6500 is nagyon jó ezért gondoltam ha januárban olcsóbbak lesznek akkor eldöntöm melyik legyen.
Viszont ha már ST50 1078 ojró akkor itt jön a képbe a GT50 ami 1199!
Ott sincs nagy különbség,persze ha így nézzük akkor soha nincs vége.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#26739) Voice24 válasza mp54 (#26732) üzenetére


Voice24
őstag

Még mindig nem értem az ilyen hozzászólásokat. Miért nem egyértelmű, ha valaki leírta, mennyit szán a tévére? Miért kell akkor is, és akkor is, de még azután is a (sokkal) drágábbra rábeszélni? Ahogy írta, átolvasta, amit kell, és tisztában van a dolgokkal. Biztos kivétel vagyok egyébként, de leírom: NEM BÁNTAM MEG a 42-es tévét, pedig már több mint egy éve azt nézem. Szimplán arról van szó, hogy tudnia kell az embernek meghúzni egy határt, meddig nyújtózkodhat, mi az, amit még a józan ész határain belül megengedhet magának. Ha ezzel tisztában van a vásárláskor (és közben nem nyer a lottón), akkor megelégedéssel fogja nézni a 42-es tévéjét is.
Nem tudom, miért kell akkora magabiztossággal feltételezni bárkiről is, hogy akár 32-ről, akár kisebb méretről váltva néhány hét alatt meg fogja bánni a 42-t. Bizonyos emberkéknél biztos igaz, de ne próbáljuk már ráerőltetni mindenkire a dolgot, mert nem fog menni. Nem volt az olyan régen, amikor egy 63 cm-es crt is már maga volt a mennyország :)
A fentiek szigorúan az én véleményemet tükrözik, ezért nem vehető általános igazságnak... ;]

(#26740) cdl válasza jegenye77 (#26735) üzenetére


cdl
senior tag

Nem tudnád megnézni Valakinél otthoni környezetbenmindkettőt?
Így nem más véleményére hagyadkoznál csak.
Az E6500-at Debrecenben meg tudnám mutatni, de gondolom(az eurós árak miatt) nem alternatíva Neked.
Mondjuk ha belefér a GT a költségvetésbe, biztos azt választanám.

[ Szerkesztve ]

(#26741) amdk7 válasza Voice24 (#26739) üzenetére


amdk7
aktív tag

Nekem egy éve van meg a 42G30. Idén lehetőségem lett volna eladni és venni egy 50ST50-t.
Nem tettem, (többek között az asszony beszélt le róla. :D ) de igazunk volt. Tudom, hogy jó az 50" de együtt tudunk élni a "tökéletes" képminőséggel 42"-on is. ;)

Szóval nem vagy egyedül...

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#26742) jegenye77 válasza cdl (#26740) üzenetére


jegenye77
addikt

Az ST50-el egy szinten emlegetett G30-at láttam.Nekem az nagyon tetszett!
E6500-ast sajnos még üzletben se láttam.
Igen Debrecen kb 1300km lenne de azért köszönöm!

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#26743) Dexar007 válasza jegenye77 (#26742) üzenetére


Dexar007
veterán

1 nap alatt oda-vissza megvan pályán.Hajrá! ;]

Give me your cum,bull!

(#26744) jegenye77 válasza Dexar007 (#26743) üzenetére


jegenye77
addikt

Pont tegnap jöttem vissza! :)
+ ha hozzáraknám az útiköltséget akkor már a GT-n volna a klikk! :DD

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#26745) Ispy válasza Voice24 (#26739) üzenetére


Ispy
veterán

Én is egy 42'' plazmát nézek, ráadásul csak HDready belépő szint, de 3és fél éve nem tudott volna senki sem rábeszélni nagyobbra, mert nem volt több pénzem rá. De most, hogy cserélek egyértelmű a nagyobb méret mert ezt már kicsinek érzem. És ez ráadásul nem volt mindig így, az első 2évben nem volt kicsi, de az utobbi időben már másképpen gondolom. Menet közben összement :D

Ispy

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#26746) DM-Fan válasza jegenye77 (#26738) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Csak 120 euróval drágább az 50GT50, mint az 50ST50! Áhhh, akkor egyértelműen a GT50-et kell venni, ez nem is lehet kérdés! Egyébként odakinn az 50GT50 is jóval drágább, mint idehaza. Az odakinti ár kb. 350 eFt-nak felel meg, itthon meg megáll 320 eFt-ból!

Én is azt javaslom, hogy azért nézd meg az 51E6500-at is, de mondjuk az 50GT50 mellett esélye nincs! Igaz, e kettő között már 300 euró a különbség, ami viszont már nem kevés! Nehéz ügy.

Voice24: sok-sok év tapasztalata alapján mondom, hogy többen vannak itt a topicban olyanok, akik kifejezetten hálásak azért, mert annak idején rábeszéltük őket az 50"-os vagy nagyobb TV-re, mint azok, akik hozzád hasonlóan nem értik a dolgot. Elég sok visszajelzés jön a topicban nyilvánosan és nekem privátban is, amiben megköszönik, hogy tereltük őket a nagyobb méret felé. A topic egyébként sem arra való, hogy bólogató Jánosként helyeseljünk a kérdező elképzelésére, hanem mint tapasztalattal rendelkező közeg útbaigazítsunk, szemet felnyissunk. Ha nem tetszik a tanács, nem kell megfogadni, a sértődés meg magánügy, de nem értem, hogy mi szükség rá. Véleményt kérni jött, kapott, kész.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#26747) jegenye77 válasza DM-Fan (#26746) üzenetére


jegenye77
addikt

Igen egy kicsivel drágábbak.És ezek ráadásul internetes boltok.MM és hasonló áruházakban még vagy 100 euróval drágábbak.
Mindig van egy HA!
De most tényleg!Ha az ST50 is 899-lenne akkor tuti azt választanám.
Érdemes lenne várni egy-két hetet hátha annak is lejjebb megy az ára?Vagy az se véletlen,hogy az E6500 lett ennyivel olcsóbb!?

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#26748) Dorian válasza DM-Fan (#26746) üzenetére


Dorian
félisten

Én azt olvasgatom a különböző tesztekben, hogy ST és GT képe közt minimális különbség van. Gondoltam én is GT-re, de hangyaf@sznyi különbség miatt nem akarok többet fizetni. 50"-es méretben ez 70ezer Ft-ot jelent, ez 22%! Annyival biztos nem jobb.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#26749) DM-Fan válasza Dorian (#26748) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Hát, én egymás mellett láttam a két TV-t és bizony láttam a képminőségbeli difit. Más kérdés, hogy ez tényleg egyéni preferencia dolga, hogy kinek mit ér meg. Viszont ha mellérakod a plusz funkciókat, csatlakozókat, akkor így együtt már emészthetőbb a különbség.

jegenye77: nem ismerem a kinti trendeket, azokról nem tudok nyilatkozni, szemmel láthatóan más az árazás kint, mint itthon.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#26750) Ispy


Ispy
veterán

Le tudnátok nekem írni a megbízható webshopokat, ahol érdemes pana tv venni?

Panashop gondolom, meg edigital, de ezeken kívül hol érdemes? Illetve a kiterjesztett garancia az csak bolti van? A panashopot nézegettem, de én nem találtam infót a plusz garanciáról, a bolti meg hát, ki tudja hol lesz 3-5 év múlva az a bolt...

Ispy

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.