Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#165963) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Nyereményjáték!

Újabb játékkulcs került felajánlásra opr jóvoltából, és ez alkalommal is játszani lehet érte! :C

Stellar Blade™

A játék egy külön topikban zajlik, ott lehet leadni a feltett kérdésekre a helyes válaszokat. A szabályok és a kérdések az összefoglalóban olvashatóak.

Jó játékot és sok szerencsét mindenkinek! :)
A felajánlást pedig köszönjük opr kollégának! :R

<-ƘƘ->

Hozzászólások

(#4701) Carlos Padre válasza 3L1T3 (#4697) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Forrás?

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#4702) Carlos Padre válasza arty (#4693) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Mindent egybevetve az Xbox a te rendszered, csak te szopatod magad mikor a Playstationt választod, nem a Sony téged.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#4703) Szabi® válasza arty (#4693) üzenetére


Szabi®
addikt

""a a sony ekkor nyeregben érzi magát, 5-7 évig megint "semmi" nem lesz"" Ez már egyén kérdése hogy kinek mi a semmi és a valami :)

""Megkívánható exkluzív játékokban borzalmasan állnak, ez tény, viszont vettek studiokat"""
Csak nem mindegy milyen studiókat vettek,a sony keze alá elég ütős csapatok dolgoznak.
A microsoft üzlet politikájának az sem tett túl jót,hogy egy generációnyi időt malmoztak,mire észbe kaptak a studió vásárlásokkal .
A ps felhasználók 70% tökéletesen megvan ps+ nélkül is.Nem ez tartja őket a márka mellett :)

(#4704) NyMRooD válasza Carlos Padre (#4702) üzenetére


NyMRooD
őstag

Semmi személyes, de szvsz, ezért tartanak téged PS fanboy-nak, leírt pár - szerinte és egyébként szerintem is - valós igényt, te meg beleállsz, hogy akkor vegyen xboxot :W Neked amúgy melyik PS fícsör tetszik jobban, a rohadt hangos hűtés vagy az, hogy ha a store-ban behúzol egy demo-t, utána a supporthoz kell fordulni, hogy meg tud venni a teljes játékot? Most komolyan, tudom, hogy arty-nak vannak érdekes meglátásai és szeret vitatkozni, de most amit leírt azok igazak, ezek tényleg hátrányai a ps-nek és nem szakadna le az ég ha javítana rajtuk a Sony. Ahogy kinéz ehhez az kell, hogy kevesebb menjen el a ps5-ből az elején vagy, hogy legalább nagyon a nyakukon legyen az MS, de, hogy ez neked miért fájna, azt abszolút nem értem.

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#4705) Wesder válasza NyMRooD (#4704) üzenetére


Wesder
félisten

Én a régiókorlàt eltörlésének nagyon tudnék örülni.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#4706) Szabi®


Szabi®
addikt

Én a store átvariálásának örülnék a nextgenbe .Sajnos a fent lévő videók nem prezentálják a játékokat,mivel siralmas felbontásban jönnek be,és akadnak is.A képeket pedig sokszor nem tölti be,csak a feketeség van,így ebből megint nem lehet megtudni milyen a produktum :)

[ Szerkesztve ]

(#4707) NyMRooD


NyMRooD
őstag

Én ezzel már kibékültem, a steam miatt megszoktam, meg egyébként is jobban örülnék, hogy ha a kiadók arra használnák amire való és a német/angol/francia árak helyett ukrán/orosz/török - vagy azokhoz közeli - árakat állítanának be nálunk is, így nem kellene kiruccanásokat tenni, mert a mi áraink a mi zsebünkhöz lennének szabva. (de ha ezt a kiadók nem lépik meg, - már pedig nem fogják - tényleg jöhetne a régiók törlése)

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#4708) Kendek válasza Szabi® (#4706) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ehhez nem a Store-t kell átvariálni, hanem lehetőséget kellene teremteni a játékok kipróbálására. Szerencsére pont terveznek is ezzel kapcsolatban valamit, elvileg felhőalapon lesz megoldva.

<-ƘƘ->

(#4709) Szabi® válasza Kendek (#4708) üzenetére


Szabi®
addikt

Igaz :R A demók tényleg nagyon eltűntek .

(#4710) keIdor válasza NyMRooD (#4707) üzenetére


keIdor
titán

Az egész EU-ban egységes áron kell adják. Itt minden EU országban a nyugati árak maradnak, ez szerintem nem fog változni.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#4711) NyMRooD válasza keIdor (#4710) üzenetére


NyMRooD
őstag

Szerintem nem, mármint nem kell egységes áron adniuk, legalább is steamen van aki kihasználja és olcsóbb keleten mint nyugaton, esetleg nem is eu régióban vagyunk.

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#4712) l.skywalker


l.skywalker
félisten

Baromira le kell szokni a két cég összehasonlításával. Nem ugyanaz a kávéház a 2 cég (és utálom, hogy kettőről beszélünk, holott a Nintendo eladásban ha ugyanakkor indít, simán második lenne). Teljesen eltérő profillal működnek, ennek megfelelően mások a belső és a külső elvárások is feléjük, nem mellesleg az alap cégfelállás is más, mind financiálisan mind hierarchikusan. Én nagyon szeretném, ha legalább ezen a felületen, itt a fórumban ez megszűnne, elég ami a Twitteren megy.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#4713) Wesder válasza l.skywalker (#4712) üzenetére


Wesder
félisten

Időarànyosan még a Sonynàl is többet adott el a Nintendo. Sokkal jobban csinàlja mint a màsik kettő.

Twitter az valami borzalom. Ami itt megy az annyira lightos ahoz képest hogy az nem igaz.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#4714) l.skywalker válasza Wesder (#4713) üzenetére


l.skywalker
félisten

De ott simán tudok blokkolni. Innen lassan törölnöm kell magam a sok fa.zág miatt.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#4715) Wesder válasza l.skywalker (#4714) üzenetére


Wesder
félisten

Itt is tudsz, csak akkor olyan foghíjas lesz a fórum hogy az màr zavaró.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#4716) l.skywalker válasza Wesder (#4715) üzenetére


l.skywalker
félisten

Én minden második topikban TG vagyok. Esélytelen, hogy ezt kikerüljem. Na, de ne is OFF-oljunk... :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#4717) Szabi® válasza l.skywalker (#4712) üzenetére


Szabi®
addikt

A Switch már második ,ami a konzol eladásokat illeti.

[ Szerkesztve ]

(#4718) Wesder válasza Szabi® (#4717) üzenetére


Wesder
félisten

Dobos is ki a gépem úristen!.:O

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#4719) Carlos Padre válasza NyMRooD (#4704) üzenetére


Carlos Padre
veterán

A panaszlistája lefedi gyakorlatilag a teljes playstation ökoszisztémát, miközben végig az xboxot hozzá példának, hogy milyen jó. Ráadásul a "hibák" nagy része az egyéni szociális problémák közé tartozik. Égig árazott psn+? Nincs havi egy ezrese. E.Sz.P. Időnként gagyi ps+ játékok? Nem szolgálja ki a Sony az ízlését minden hónapban? E.Sz.P. Régiózár? Őszintén, a cigánykodáson kívül mi hátrányt szenvednek a ps tulajok miatta? E.Sz.P. Név változtatás? Most az a baj, hogy van? E.Sz.P. A BC sem egy tömeg igény, lásd xbox, de ha kell, ott van. E.Sz.P.
Akárhogy nézem, neki az xbox az ideális rendszer.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#4720) Wesder válasza Carlos Padre (#4719) üzenetére


Wesder
félisten

Mondjuk azért kellene kiszedni a régiókorlàtot hogy egy accountom legyen, ne öt.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#4721) Def26 válasza Wesder (#4720) üzenetére


Def26
félisten

szerintem ez nem sok embernek hiányzik. MS jó fej, hogy nincs korlát, de azért valahol mégis megnehezíti a dolgot.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#4722) Szabi® válasza Wesder (#4718) üzenetére


Szabi®
addikt

Kapós lett a kis gép.

(#4723) Wesder válasza Szabi® (#4722) üzenetére


Wesder
félisten

Itt van az asztalon a PC meg Box mellett.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#4724) arty válasza Szabi® (#4703) üzenetére


arty
veterán

ragadjunk ki egyet... te örülsz a régiózárnak a déelcéken mondjuk?
ez tényleg egyén kérdése? :D (carlos padre-t kivéve, ő zabál mindent, amit a sony elérak, akkor is ha kiütéses lesz a nyelve tőle! :D )

(#4712) l.skywalker ez most konkrétan mire? egyébként nintendo... generációval van lemaradva, ők aztán tényleg másik pályán fociznak szvsz :)

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#4725) gyuromoj válasza Wesder (#4720) üzenetére


gyuromoj
veterán

Ennek én is tudnék örülni, de már megszoktam hogy 2 accom van. Ha tudnám egyesíteni őket a korlát megszűnése után, na az lenne az igazán jó dolog.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#4726) Wesder válasza arty (#4724) üzenetére


Wesder
félisten

Milyen generàcióval vannak lemaradva, amikor a 8. generàció multiplatform címeit is viszik? Az most mindegy milyen minőségben.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#4727) Szabi® válasza arty (#4724) üzenetére


Szabi®
addikt

Én csak egyszer szívtam be rendesen a Sony régió zárat.
Rokonom hozott amerikából egy ps2-öt,4 játékkal.
Ntsc u volt a régiója,nagyon sokáig az a 4 játék volt csak,szénné játszottam őket,még a chip se játszott egy jó darabig. :D

(#4723) wesder Jó neked,venni fogok én is (megint) Zeldára,Donkey Kong-ra. :)

(#4728) arty válasza Carlos Padre (#4719) üzenetére


arty
veterán

ha nekem ennyire egyértelműen az xbox való, miért vehettem mégis péest?
netán nem arról van szó, hogy nem egybites a gondolkodásom a ps(1)/xbox(0) témában?

az a gond, hogy te személyes sértésnek veszed, ha valaki leírja, hogy netántán vannak gondok a sony ecoval, ami esetleg változhatna, ha nem adnának el ennyivel több gépet... picit agyalj már el ezen :)

(+ha szerinted a ps eco annyi, amit leírtam, akkor te nem is vagy igazi rajongó :D )

(#4726) wesder tehát ha a mario mellett a doom és az asscreed is érdekel, akkor elég a switch? szerintem nem. és nem csak azért, mert számtalan multiplatform meg se jelenik, hanem mert a minőségük igenis nem üti meg a mércét. eladtak annyit belőle, hogy "kihagyhatatlan" platform, ha a játékod "mindenre" jön, de kb ennyi, a szakadék generációs :)

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#4729) Wesder válasza Szabi® (#4727) üzenetére


Wesder
félisten

Vennék hozzà én jàtékot, de a Nintinek nem kell az a kevéske pénzem.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#4730) Wesder válasza gyuromoj (#4725) üzenetére


Wesder
félisten

Még ha meg is szűnne a régiókorlàt az egyesítés màr elég lutri lenne szerintem. Viszont az új felhasznàlók jól jàrnànak vele.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#4731) Szabi® válasza Wesder (#4729) üzenetére


Szabi®
addikt

Ez volt a baj mindig is a nintendóval....az ár.
Ha új játék azért drága,ha meg régi akkor meg azért :D
Jól kitalálták .
Annó volt olyan gameboy játék amiért egy nagyon keveset használt (2 hónapos) mountain bike-ot adtam .....

[ Szerkesztve ]

(#4732) arty válasza Szabi® (#4727) üzenetére


arty
veterán

ps2-re volt modchip legalább ;)
most mit kezdjek a brazil importlemezemmel? a magyar, usa, uk, hk accom mellé regeljek brazilt is, ha kéne hozzá a kiegészítő?!

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#4733) NyMRooD válasza Carlos Padre (#4719) üzenetére


NyMRooD
őstag

Nem hasonlítja a felsorolt hibákat az x megoldásaihoz, ezt már csak te látod bele, gondolom emiatt "Az utóbbi években viszont nagyon tepert az MS, minden szempontból jobbak, mint a sony." a mondat miatt, csak azt nem értem, hogy miért zavar téged, miért veszed személyes sértésnek, hogy ezt leírja, de ha szerinted nem így van akkor indokold meg, hogy miért nincs igaza, ahelyett, hogy azt mondott, hogy "akkor vegyél xbox-ot" vagy hogy ezek csak egyéni szociális problémák. Arról nem is beszélve, hogy 1-2 dologra nem is reagálsz, mert szerintem te magad is tudod jól, hogy igaza van és lehet ezeket e.sz.p. nevezni, de ha nem merül fel benned, hogy ezt lehetne jobban is vagy, hogy ezen miért nem változtat a Sony, akkor... nos az a te dolgod és minden jogod megvan hozzá, csak ne lepődj meg, hogy ha fanboy-nak tartanak.

szerk: Az ilyen hibákat szerencsére csak neked felelnek meg, mert amúgy maga a Sony is látja őket és lassacskán változtat rajta: ps5-ön már lesz BC (szvsz földbe álltak volna nélküle az eladások), már lehet nevet változtatni (igaz még okozhat gondot), a psnow vett át a gp jó tulajdonságaiból (és talán a rosszakból is), elvileg baromi sokat fordított a ps5 hűtésére, javítottak a kontrolleren (pedig az tényleg e.sz.p, hogy voltak akiknek jobban tetszett más gyártók kontrollere), etc. csak kár, hogy nem hamarabb kezdték el, mert már profitáltunk volna az eredményéből, ők meg még nagyobbat mehettek volna (szvsz).

[ Szerkesztve ]

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#4734) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

Epic insists Unreal Engine 5 PS5 tech demo crevice shimmy wasn't a loading trick (eurogamer)

Azt sem tudtam,hogy ez volt a heti-dili twitteren...jaj ezek a gyerekek :DDD

+ PlayStation 5 Reveal Event To Have An Entire Slate Of Games

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#4735) Wesder válasza hombre[EU] (#4734) üzenetére


Wesder
félisten

Nekem eszembe s jutott hogy azért lenne ott az ajtó hogy betöltse a màsik teret, de ha meg igen, nem mindegy?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#4736) hombre[EU] válasza Wesder (#4735) üzenetére


hombre[EU]
veterán

szegény epic ;] elhozza realtime a "hollywoodi techet" és akkor megy a nitpicking...

Life, Uh, Finds A Way

(#4737) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

Azt mondja az EPIC,hogy a magasabb képfrissítésen még dolgoznak, nem reménytelen :)

Life, Uh, Finds A Way

(#4738) gyuromoj válasza hombre[EU] (#4737) üzenetére


gyuromoj
veterán

Ha kezdésnek ezt a látványt 4k/30fps-el bírják csak kiadni, az nem akkora gond szerintem.
Főleg ha a generáció későbbi szakaszában már feljebb tudnának lépni fps-ben tartva a látványt.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#4739) l.skywalker válasza gyuromoj (#4738) üzenetére


l.skywalker
félisten

Legyen opció az 1080p/60 kezdésnrk. Nekem nem kell a 4K ;)

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#4740) Szabi®


Szabi®
addikt

Akinek 2.0-ás Hdmis tévéje van az mit bukik a 2.1-el szemben ?

(#4741) Wesder válasza Szabi® (#4740) üzenetére


Wesder
félisten

Nincs 4K@120 meg VRR.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#4742) Moby válasza Wesder (#4741) üzenetére


Moby
addikt

Játék szempontból ami lényeges: VRR, ALLM, QFT. Néhány hmdi2.0-s tévé viszont támogat VRR-t(néhány samsung támogat freesyncet pontosabban).
HDR szempontjából is sokat. Dinamikus HDR, gyors üzemmód váltás.
De vannak áthallások. Az oneX még nem teljesen hdmi2.1 compliant, de VRR-t, és ALLM-ot már most támogat.

[ Szerkesztve ]

(#4743) Szabi® válasza Wesder (#4741) üzenetére


Szabi®
addikt

A Ps5 mondjuk a menübe 120fps-re képes ? Vagy az hol jönne még ki ?

(#4742) Moby Akkor abból is újítani kell sajnos :R

[ Szerkesztve ]

(#4744) Lackooo84 válasza Szabi® (#4743) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

120 fps, de ha benyomod a konrolleren a PS gombot, akkor fél perc múlva be is jön a menü... ;]

The Truth is out there...

(#4745) Kendek válasza Szabi® (#4743) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem a menüben, hanem a játékokban lenne érdekes, főleg kiegészítve a VRR-rel. De nem sok ilyen cím várható, mert a képminőség rovására megy.
Vannak ugye ezek a játékmódot célzó fejlesztések, amik közül a Variable Refresh Rate a legfontosabb. Plusz ott az extra sávszél is, lásd még HDMI 2.1 specifikáció. Már PS4 Pro esetén is limitál a 2.0, mert UHD + HDR mellett csak a YUV422 fér bele.

<-ƘƘ->

(#4746) gyuromoj válasza l.skywalker (#4739) üzenetére


gyuromoj
veterán

Na abból lenne az igazi háború. :DDD

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#4747) karmaresz válasza l.skywalker (#4739) üzenetére


karmaresz
senior tag

Én is megelégednék ezzel. 1080p /60 és hozzanak minden effektet amit csak a gép bír és a játék megkíván. :C

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#4748) Szabi® válasza karmaresz (#4747) üzenetére


Szabi®
addikt

Az 1080p 65"-on már kevés (nekem).Én az 1440p mellett voksolnék (ha lehetne)
Sőt a current genbe nem is erőltettem volna a 4k-t,ami nincs is meg sok esetben,de mivel a Pro gép (is) arra törekszik hogy meg legyen a felső határ,ezért fps sincs,meg az effektek is vissza fogottak,vagy hiányoznak (mint fentebb írta valaki a HBAO RDR2-ben)
Oké hogy elég a 30fps (valakiknek) de az resolution mode-ban nincs meg sok játéknál,1440p-be meg meglenne,és több effektet bírt volna el a játék.

[ Szerkesztve ]

(#4749) Moby válasza Kendek (#4745) üzenetére


Moby
addikt

Én pont, hogy sok ilyen címre számítok. Mármint nem 120Hz-re, de ami fog tudni 60fps-t vsyncelve, az vsync nélkül (uncappelve) mehet ki a tévére, az meg jóság. Nyilván azok nem fognak 120-ig futni, de az is inkább csak felbontás kérdése. Meglátjuk.

(#4750) ProEvoFan válasza Szabi® (#4740) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Mindent.Lehet futni új tévét venni.
:D nyugi, nem is.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.