Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-07 14:37:55

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#177851) TayRol válasza daniel2121 (#177844) üzenetére


TayRol
veterán

3.1M

(#177852) TayRol válasza Tin (#177847) üzenetére


TayRol
veterán

Vettem közben másikat, mert kellett. 5. kerületben nem akarom/tudom azért tartogatni, hogy később kevesebbet bukjak rajta.

(#177853) Tin válasza TayRol (#177852) üzenetére


Tin
veterán

Kérdezd meg a szervizt ahol megcsinálták H mennyit adnak érte. Most kerestek egy jót rajta.

(#177854) bul07 válasza atos19881101 (#177850) üzenetére


bul07
nagyúr

Az hogy nem írja bele nem elhallgatás

Sőt mondok olyat hogy lenne két hirdetés, egyikbe láthatóan horpadt lökhárító, és ott a másik amibe bele van írva hogy törött volt , a horpadt vagy 100e Ft-al olcsóbb , szerinted melyiket hívják fel
Hát persze hogy az olcsóbbat, mert a mai valóság az hogy ami bevallottan törött volt nem is hívják fel mert a legrosszabbat feltételezik hogy épített kocsi(lego), csak az ilyen AAA meg hasonszőrű nepperek hogy mennyit enged a feléből
És persze ők utána egy szót se említenek a javításról és ha ki is derül akkor ők aztán nem tudtak róla

Én se írnám bele, normál állapot, és ha hív az ember akkor telefonba hogy most jött a márkaszírvízből mert az oldalát törték és hogy közben lett véve autó és ez megy
És ekkor ha színpatikus a hang becsületesnek érződik akkor ha tényleg érdekli még a törés ellenére is megnézi
De olvasva törött volt fel se hívja, ha meg beszél vele akkor az információk birtokában is megnézi

Én is mindent úgy szoktam eladni hogy minden csip csup hibáját elmondok, sőt volt már hogy magammal alkudtam az áron mert nem akartam gondot

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#177855) BossBoss


BossBoss
őstag

Sziasztok!

Ismerősöm érdeklődik, hogy 2011-es VW Pheaton 3.0TDI CEX-en kelle váltoolajat cserélni? Ha jól tudom tiptronic. Szerviz szerint lifetime. Illetve, ha kell akkor milyet és mennyit kell venni? Autóban 210e km van.

Nagyon köszönném a segítséget! :R

(#177856) L1ZRRR válasza BossBoss (#177855) üzenetére


L1ZRRR
senior tag

Csak gyarit. 60 e km-erenkent cserelni.

Eddig legalabb 3xor kellett volna benne cserelni.

You see, u believe that if a fridge falls off a minivan, you better swerve out of its way. I believe it's the fridge's job to swerve out of mine.

(#177857) k5.20 válasza bul07 (#177854) üzenetére


k5.20
senior tag

Ahány vevő, annyi féle! Ha én lennék a vevő, és
- a telefonban hallom meg, hogy sérült volt, akkor azt mondanám, hogy ezt jó lett volna azért jelezni...(..és szerintem 10-ből 9 ember ezt tenné)
- ha azt hallom, hogy sérült, te pedig vettél egy újat, arra gondolnék, hogy akkor az úgy el lett törve, hogy nem szabad vele foglalkozni...

Az, hogy később egy nepper, vagy más mit mond róla, legyen az ő gondja, akkor már ő az eladó, őt fogják okolni.

Én olcsóbban kínálnám, jelezném, hogy sérült, de javított, akiket érdekel azokkal megosztanám a számlákat, fényképeket.

Nem mindenki idegenkedik a töréstől, főleg, ha dokumentálva van.
És úgy emlékszem, az ő sérülése inkább húzás volt, nem szakadt szét az autó...

(#177858) 1stVikman válasza k5.20 (#177857) üzenetére


1stVikman
senior tag

+1
Még annyit tennék hozzá, hogy az embereknek törött autóról egy totálkáros roncs jut eszébe.
Ez inkább sérült volt, kihangsúlyozva, hogy gyári technológiával szakszervizben javítva.

(#177859) BossBoss válasza L1ZRRR (#177856) üzenetére


BossBoss
őstag

Köszönöm! Ismertek olyan mestert aki tudja cserélni Szombathely-Győr környékén?

(#177860) Killer01


Killer01
őstag

Szombathelyen az Abért szervizt megkérdezheted a Söptei úton, elég jóban vannak a VAG járművekkel (én is hozzájuk járok).

(#177861) bitpork válasza BossBoss (#177859) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ha tutit akarsz akkor ProTruck szerviz Gyál.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#177862) N.otorious


N.otorious
senior tag

Sziasztok!

Egy 2009-es (facelift) audi a3 8p sportback 1.9 -re szeretnék felnit venni. Eredetileg 17"-os felniket nézegettem de az asszonynak speciális igényei vannak, így 18" -ba találtuk azt, amelyik mind a kettőnknek tetszik. A kérdésem az lenne, hogy rá rakhatom e a kocsira, ha a gyári paraméter 57.1 18x7.5J ET56, a kiszemelt pedig 57.1 18x8J ET43. (abroncs 225/40 lenne)

Válaszotokat előre is köszönöm!

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#177863) aero. válasza N.otorious (#177862) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Szia, rá. 1.3cm-rel kintebb lesz, az belefér.

[ Szerkesztve ]

(#177864) N.otorious válasza aero. (#177863) üzenetére


N.otorious
senior tag

Köszönöm a gyors választ!

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#177865) focvis válasza aero. (#177863) üzenetére


focvis
veterán

+1/4 hüvelyk, elkerülhette a figyelmed; legyen szumma 20 mm. Passz.

(#177866) salesman válasza k5.20 (#177857) üzenetére


salesman
őstag

+1

Türűűűdrááá!

(#177867) Tin válasza k5.20 (#177857) üzenetére


Tin
veterán

Jelzi azzal, hogy az állapota normál és nem sérülésmentes. Jelzi telefonban.

Felhívnál olyan hirdetést, amiben oda van írva hogy törött volt de most javították, 2 éves az autó, és eladó? Ha van másik 2 tucat hasonló?

Én csak azt látom, hogy itt páran kibicelnek talmi becsületre hivatkozva, de valójában más farkaval verik a csalánt.

[ Szerkesztve ]

(#177868) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Aki azt feltételezi h egy használt autó sérülésmentes az futóbolond. Nem számít h 1 v 10 éves. Ha az eladó bizonygatja h törésmentes és nincs is nyoma lehet örülni de azt feltételezni -akár ki van írva akár nem-, hogy használat közben semmi nem érte...

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#177869) dj79 válasza bitpork (#177868) üzenetére


dj79
senior tag

Pedig sok ilyen van sajnos... 16 éves autónál is megkérdezik, hogy ugye sérülésmentes?

(#177870) molnarpeter válasza dj79 (#177869) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Volt sérülve, a sérülés ki lett javítva, tehát _már_ sérülésmentes ;]

(#177871) bitpork válasza dj79 (#177869) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ezt ekéztük mindig is: a magyar csodavárás. Ha sérülésmentes akkor drága. Ha javított akkor még drágább. Hát köszi de nem :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#177872) k5.20 válasza Tin (#177867) üzenetére


k5.20
senior tag

Ha a kiírt árban ez értékelhetően megmutatkozna, én simán felhívnám és megnézném.
Erről beszélek, amikor azt mondom, nem vagyunk egyformák.

...egyébként amikor beülsz egy autóba, te azt belülről látod, nem kívülről... kevesen vannak olyanok, akik azért vesznek egy autót, hogy kívülről nézegessék...

De, nem verem én máséval, én így vagyok "nevelve", így lenne nyugodt a lelkiismeretem, csak azért szóltam hozzá.
...és mielőtt kapnék az OFF-ért, már vissza is húzódom olvasó-módba, ahogyan évek óta itt vagyok.

(#177873) bitpork válasza k5.20 (#177872) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ez nem off mert márkaspecifikátlan :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#177874) monosgeri21


monosgeri21
tag

Nagyjából erre számítottam:
Váltásnál picit rángat, jöhet a tartóbak csere: [kép] , [kép] [kép] A bak gyártási dátumából ítélve ez még gyári ;]
Féltengelynél ez az olajfolyás normális? Letakarítom holnap és majd figyelem: [kép] [kép] (Nem rég volt kuplung csere)
Viszont amire nem számítottam: [kép] Csöpög a hűtővíz a radiátor csatlakozásnál, a rozsdából ítélve nem ma kezdődött. Bár a kiegyenlítő tartályban a szint OK.
Lesz itt meló...

[ Szerkesztve ]

(#177875) aero. válasza focvis (#177865) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

18-as a gyari is az uj is. ET az mm, akkor 13, nem? 🤔 Most osszezavarodtam:D

[ Szerkesztve ]

(#177876) DJ. Ru$y válasza aero. (#177875) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Szélességről van szó... Gyári 7.5J az új meg 8J, ET-nél nem az átmérő számít még, hanem a szélesség, mert azzal is számolni kell az ET különbségnél.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#177877) aero. válasza DJ. Ru$y (#177876) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Mra culpa, jogos :R akkor az elvileg 26mm, az már feltűnő

[ Szerkesztve ]

(#177878) focvis válasza aero. (#177877) üzenetére


focvis
veterán

A 0,5 hüvelyk fele (25,4 mm * 0,5 * 0,5) + 13 mm ET különbség = 6,35 +13 = 19,35 mm-rel lesz kijjebb. Minimum határeset. :)

(#177879) aero. válasza focvis (#177878) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

De elvileg a belseje is kijjebb kerül 7mm-rel, kalkulátor szerint (szar vagyok matekból)

(#177880) focvis válasza aero. (#177879) üzenetére


focvis
veterán

Igen. :K
Belül nem lesz probléma. A kinti 19 mm a kérdés. Ültetés nélkül előfordulhat hogy hülyén néz ki. + Beleerhet a sárvédőbe. Fel kell próbálni.

[ Szerkesztve ]

(#177881) aero. válasza focvis (#177880) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Jo az, 300-as gumi robbantva, kesz is a felvonulos vag. :DDD

Illetve akkor innen is elnézést a kérdezőtől, remélem nem vette még meg.

[ Szerkesztve ]

(#177882) MunezXBK válasza focvis (#177878) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Amúgy ET kalkulátort senki sem használ? :D

(#177883) aero. válasza MunezXBK (#177882) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

En használtam, azzal együtt is elbasztam.:D A 300-as gumit is, mert 205-öt akartam. Meló végén korán reggel nem kell írogatni, azt már tudom.

(#177884) N.otorious válasza aero. (#177881) üzenetére


N.otorious
senior tag

Nem vettem még meg, de akkor mi a konklúzió? Vegyem vagy ne vegyem?

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#177885) DJ. Ru$y válasza N.otorious (#177884) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Kipróbálós... Akkor derül ki főleg, amikor felkerül, gumival. Szerintem mérget senki nem fog rá venni, mert én sem mondanám, hogy vedd meg, még akkor sem, ha nem az én pénzem, utána meg szívsz vele.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#177886) N.otorious válasza DJ. Ru$y (#177885) üzenetére


N.otorious
senior tag

Az a baj, hogy abroncs nélkül árulják, így nem tudom rápróbálni, de interneten rákeresve van A3 ilyen felnivel szerelve..... amúgy rs4 7 küllős felni.

[ Szerkesztve ]

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#177887) momo2828 válasza N.otorious (#177862) üzenetére


momo2828
tag

Bár az enyém hatchback és s-line futómű, de ugyanilyen paraméterei vannak a nyári szettnek. Éppenhogy nem lóg ki és nem ér bele semmibe.
[link] [4 fővel]

(#177888) i-sti válasza Csaby25 (#177710) üzenetére


i-sti
senior tag

99Vehicles (RO) most posztolt egy videót, sajnos a Phaeton is szerepel benne.

Novum Forum Siculorum

(#177889) N.otorious válasza momo2828 (#177887) üzenetére


N.otorious
senior tag

Köszönöm, én is úgy gondolom, hogy jó lesz.

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#177890) gabor9991


gabor9991
őstag

Segítséget szeretnék kérni lenne egy 2007-es 1.2 12v 47kW Fabia [BME] motorkóddal és azt szeretném kérdezni, hogy ez a motor ebben az évjáratban még mindig abba a csoportba tartozik amit érdemes inkább kerülni?

(#177891) molnarpeter válasza gabor9991 (#177890) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Rossz motor lista szerint 2009-ig nem ajánlott; szerintem 1.9 SDI-vel érdemes nézni.

(#177892) Tin válasza TayRol (#177852) üzenetére


Tin
veterán

Javaslom megnézni ezt a videót: Nepper TV Totálkáros autót vettem, bárcsak lekérdeztem volna!

Lényegében jól elmondja, mi a gond a javításokból levont következtetésekkel. A te kocsidat 3.1M Ft-ból javították meg, ami egy 2 éves autónál, gyári technológiával még akár érthető is. Viszont, alig kevesebb, mint az újkori ár fele, szóval ha ezt valaki meglátja (merthogy elvileg javítási számlát akarsz feltölteni a HAHU-ra), az onnantól mit fog gondolni szerinted?
A videóban jól elmondja a nepper, hogyan reagálnak az emberek a törött autókra, javítási költségekre, illetve kicsit bevezet az ilyen Carvertival szerű lekérdező oldalak rejtelmeibe. Pont időszerű neked, azért írtam.

Amúgy én spec örülnék, ha megosztanád, mi lett a kocsival, elvileg ma vetted át. Ha nem titkos, érdekelne, hogy mit cseréltek ki. Jöhet priviben is, ha nem akarod kiteregetni, de lévén tök ugyanilyen kocsim van, hasznos lenne tudni, mire számíthatok.

(#177893) Richard válasza Tin (#177892) üzenetére


Richard
őstag

Ezt én már 6 éve az autoDNA-s időszakban leszűrtem ezekről a csoda lekérdezőkről.

Kalkulációnál rengetegszer olyan alkatrészekkel is számolnak aminek semmi baja.

(#177894) TayRol válasza Tin (#177892) üzenetére


TayRol
veterán

Nem titok, lefotózom holnap a doksikat és belinkelem. Igazából kisebb volt a baj, mint a végösszeg mutatja, de mindenért jó pénzeket számoltak fel.

És igen, szerintem is sok olyan alkatrészt is kicseréltek amit nem biztos hogy kellett volna.

Tényleg hibátlan lett, gyári (sőt, új alufelnit kaptam a használt helyett - és ez egy általam olcsón vett téli szett), még az is megfordult a fejemben hogy megtartom, de nincs helyem, nincs értelme.

[ Szerkesztve ]

(#177895) TayRol válasza TayRol (#177894) üzenetére


TayRol
veterán

Ja, csak hogy pár tételt mondjak:

- 1 db alufelni (a képeken láthatjátok, B7 Passat gyári 16-osa - ez a télim) 194e ft;
- 2 db ajtó 350e ft;
- hátsó sárvédő ív 260e ft;
- hátsó lökhárító borítás (csak a műanyag, alatta nem sérült) 140e ft. Ezek fényezetlen nyers anyagárak.

És van még 5 oldalnyi apróság, csavarok, alátétek, minden szir-sz@r. Na meg a futómű, az volt az igazán húzós...
Holnap majd feltöltöm.

[ Szerkesztve ]

(#177896) DJ. Ru$y válasza TayRol (#177895) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Amikor biztosítóra megy, ott semmi nem számít. Ennyi a lényeg. Az "ellenfeled" biztosítása látja majd a kárát.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#177897) Tin válasza TayRol (#177895) üzenetére


Tin
veterán

Ha a tornyok a helyükön maradtak, akkor nincs értelme valódi értékcsökkenésről beszélni, max hátul ahol vágták, vagy a küszöb. Ezért is szajkóztam, hogy ne csinálj hülyeséget. Eleve várj 1 hónapot az eladással, tavasszal jobban fog menni. És szerintem ne hirdesd olcsóbban, max engedj valamivel többet.
Mit vettél helyette?

(#177898) TayRol válasza Tin (#177897) üzenetére


TayRol
veterán

2014-es B7 Passat kombi, 177 lovas 2.0 dízel, dsg, 4motion.

Lengőkarokat cseréltek (multilink), csapágy, csapágyház, elektromos kézifék cuccai, érzékelők, stb... A felniből kiindulva a 2M ft-os anyagköltség hamar összejön, 17.900+áfa az óradíj, abból is megvan az 1M.

Egy rakat kopó alkatrész is cserélve lett (2 év alatt nem is néztem hány %-ot írtak a gumiszilentek és társai amortizációjára), kb új a futómű fele.

[ Szerkesztve ]

(#177899) daniel2121 válasza TayRol (#177851) üzenetére


daniel2121
senior tag

Hűha,akkor ott volt más is mint ami a képeken látszott. Mondjuk a rezsióradíj sem piti a pesti márkaszervízekben.

(#177900) daniel2121 válasza Tin (#177897) üzenetére


daniel2121
senior tag

Pont azért van értelme valódi értékcsökkenésről beszélni mert hegesztett elemet javítottak plusz cseréltek két ajtót amit újra kellett fényezni.
TayRol kérjél kártérítést értékcsökkenésre legfeljebb elisszuk. :D

(#177901) TayRol válasza daniel2121 (#177900) üzenetére


TayRol
veterán

Kértem, beadtam a papírt, majd utalnak valamennyit. :)

(#177902) 1stVikman válasza TayRol (#177895) üzenetére


1stVikman
senior tag

Árakra csak annyit, hogy kolléga egyszer találkozott egy kisebb őzzel. Lökhárító törött, meg mögötte lámpamosó, tartóműanyagok, de hűtők, egyebek nem.
Sem motorháztető, sem sárvédő, sem lámpa nem sérült:

Casco terhére 2000€ lett a számla vége.

[ Szerkesztve ]

(#177903) Tin válasza daniel2121 (#177900) üzenetére


Tin
veterán

De ha a tornyok maradtak, akkor max a küszöb és ahol hátul vágták. Láttam videót régebben gyári javításról, utána összetörték a kocsit direkt, úgy törött mint az új. De mondjuk drága gyári javítás volt.

Amit bukott a vágáson és hegesztésen, visszakapta a futóműben. Na jó nem, de érted... 5 kiló szerintem sok alkuban. De hülyeség most eladni sajnos.

(#177904) Tin válasza TayRol (#177898) üzenetére


Tin
veterán

Ja, Passat eggyel talán jobb, évi 20e km-re már van értelme. Bár olyan sokkal nem nagyobb...

Képeket majd azért dobj fel érdekel, gondolom nem csak engem.

Ja a 2 kilós felni vicces. Én 700€-ért vettem a 4db 16os alut téligumival. Oké akciós volt.

[ Szerkesztve ]

(#177905) bitpork válasza 1stVikman (#177902) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Azt szokták viccesen mondani h az autó első 20 centije a kocsi árának akár 20% :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#177906) 1stVikman válasza bitpork (#177905) üzenetére


1stVikman
senior tag

Hát van benne igazság. :)
Ha kapnak a spéci lámpák meg a hűtők is, akkor biztos vastagabban fogott volna a toll a végösszeg írásánál. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.