Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:32:40

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#162551) Reggie0 válasza simonjoe (#162549) üzenetére


Reggie0
félisten

Azert csak nem, de a futomu alapjan mielott kimegy az utra partvissal vegigsoprik az utat, hogy ne legyen rajta kavics :)

(#162552) simonjoe válasza Reggie0 (#162551) üzenetére


simonjoe
senior tag

Azért szép, azt meg kell hagyni. Meg biztos jól is mehet, nem véletlenül linkelte Mági! :)

Joe

(#162553) CharlieDrop válasza Mágus2 (#162548) üzenetére


CharlieDrop
veterán

azta, azért élném :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#162554) diablo1984 válasza Mágus2 (#162548) üzenetére


diablo1984
veterán

mit ne mondjak, kár azért a TT-ért, persze így meglepőbb, de azért a TT akkor is TT és nem 120-as skoda!

(#162555) gzbotii válasza diablo1984 (#162554) üzenetére


gzbotii
veterán

Én vagyok az egyedüli akinek nem jön be a TT formavilága:F

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#162556) simonjoe válasza gzbotii (#162555) üzenetére


simonjoe
senior tag

nem! :)

Joe

(#162557) gzbotii


gzbotii
veterán

Ma reggel -13° elég nehezen indult a gép (újra - tavaly is ezzel szívtam -13-15° alatt. Volt szerelőnel, aki megnézte, izzítógyertyat is kimérte illetve autóvillamossági műhelyében, akik azért elég jók). Minden ok volt.
Ma kb 3mp tekerés után olyan kerregő hang jött az önindító felől, mintha járó motorra rainditottam volna. Gyújtást levettem, újra indítok, és egy másodperc múlva újra ilyen hang. Harmadik indításra már poc-roff volt kb.
Előtte kb 20mp hagytam izzitani. Aku töltottseg megfelelő kell legyen, eddig sem volt baj vele és tegnap is ráraktam Aldis okostöltőre. Megfelelő erősseggel tekert. November óta csak prémium gázolajat tankoltam bele (MOL és ÖMV).

Tipp? :F

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#162558) CharlieDrop válasza gzbotii (#162557) üzenetére


CharlieDrop
veterán

hány amper az indítóárama? azt le is adja?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#162559) Gyula84 válasza Doki16 (#162538) üzenetére


Gyula84
veterán

fb olvastam hogy ment műszakira (kati off volt) mondta hogy ez így nem fog átmenni :DDD megpróbált egy kis kenőt adni akkor már mérges is lett a vizsgabiztos mondta neki hogy pótolja és csak oda viheti vissza máshova nem :D

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#162560) focvis válasza Gyula84 (#162559) üzenetére


focvis
veterán

Ennek így kellene lennie mindig. :K

A kitereléses NKH ellenőrzések során főleg a kamuxenonokat, brutál felniket szűrik ki; szgk-t nem láttam / hallottam még kipufogógáz-elemzésre küldeni. Bp-en elég sok dízel hagy büdöset / kormot maga után.

Nem tudom, hogy én mit tennék, ha behalna a DPF a dízelemen... talán kipucoltatnám. (vagy minden is OFF, de égne a pofám.)

[ Szerkesztve ]

(#162561) simonjoe válasza Doki16 (#162538) üzenetére


simonjoe
senior tag

sajnos nem megy a progival, igaz nem dob már hibát, h nem kompatibilis vele, de nem "találja" az autót csak keres egyfolytában. A VAG DPF progiban sajnos nem találtam meg az én autóm motorkódját, alatta-felette vannak, de a CBAB sajnos nincs a support listában. Nagy valószínűséggel ezért nem megy, hiába próbáltam egy csomó kütyüvel, nem a hardverrel, a szoftal van a hiba. :W
Most írtam nekik, h adják már hozzá, remélem módosítják. :)
Az OBD Eleven-ben meg találtam egy olyan infót, h a DPF ellenőrzés nincs aktiválva, szóval ez is megy valakinek ajándékba. .........hogy, rohadjon meg!! :((

[ Szerkesztve ]

Joe

(#162562) focvis válasza simonjoe (#162561) üzenetére


focvis
veterán

Valami plusz pro funkciót is meg kell venni 100 euróért az OBDElevenhez; kérdezd meg őket, hogy úgy működni fog-e.

(#162563) Doki16 válasza simonjoe (#162561) üzenetére


Doki16
addikt

Gyere el Dunaújvárosba és megnézem neked VCDS-el a DPF-et. Az már tuti, hogy mindent fog mutatni. Ne dobd az OBD elevent nagyon jó kis kütyü :)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#162564) simonjoe válasza focvis (#162562) üzenetére


simonjoe
senior tag

nemtom mit adnak még hozzá, megnézem az oldalukon. A pro verziót vettem meg, az e fölötti már csak kiegészítőkben (+300 kredit, mágneses telefontartó) más.

(#162563) Doki16 : kedves vagy, de annyira nem égető, innen tőletek is ajánlottak VCDS-t, de nem szorgalmaztam, nem akarok belemélyedni, ezzel is el lehetne reszelni, így is félve nyúlok hozzá. Azért lenne jó ez a kis kütyü mert nem kellene laptopot vagy táblát cipelni magammal, egyszerűbb ez. Az is igaz, h hiába reszketek a DPF-től, akkor is megtelik ha nem látom az állapotát, meg akkor is ha nem. :K
Remélem a VAG DPF fejlesztői beteszik az én motorkódom is és megoldódik a probléma.

Joe

(#162565) i-sti válasza simonjoe (#162561) üzenetére


i-sti
senior tag

VAG DPF egy német srác fejleszti.
Nagyon segítő kész én is levelezgettem vele párat. :R

Novum Forum Siculorum

(#162566) simonjoe válasza i-sti (#162565) üzenetére


simonjoe
senior tag

..remélem így lesz, én egyenlőre csak a play-en keresztül üzentem neki, de megkeresem az elérhetőségét, azt hiszem publikus a mail-címük.

Joe

(#162567) gzbotii válasza CharlieDrop (#162558) üzenetére


gzbotii
veterán

Tavaly mindkét szerelő azt mondta, hogy ja.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#162568) Qru válasza gzbotii (#162567) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Legközelebb próbáld meg, hogy ha ilyen hidegben indítózol, hogy előtte párszor felvillantod a refit. Azzal kicsit átmozgatod az akksiban a kraftot és könnyebben indul.

#nincsbennetarcsi

(#162569) diablo1984 válasza gzbotii (#162555) üzenetére


diablo1984
veterán

azért a 120-as skodától sokkalta fejlettebb! ;)

(#162570) gzbotii válasza diablo1984 (#162569) üzenetére


gzbotii
veterán

Persze, csak nekem egy Golf II, Audi B6 A4 kombi is sokkal szebb dizájn. TT valahogy olyan csajos autó mint egy C Corsa vagy a régi Ford Ka

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#162571) JHONNY 79 válasza gzbotii (#162557) üzenetére


JHONNY 79
aktív tag

Lehet szorul a bendix, ha a motor beindulása után is kerregett.

(#162572) gzbotii válasza JHONNY 79 (#162571) üzenetére


gzbotii
veterán

Épp az, hogy nem volt még beindulva a motor. Épp ezzel vittem el tavaly, indítómotort leszerelték, megnéztek, azt mondták oké. Kénes után lett visszarakva.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#162573) i-sti


i-sti
senior tag

CAYD

kipu vége kormos, rövid távokra van használva

Turbócső (nem tudom melyik) minimális olajgőz/olajpára van. Ez bug vagy feature? Normális egy minimális olajpára vagy semminek nem szabad ott lennie és valamit előre jelez?

Köszönöm :R

Novum Forum Siculorum

(#162574) Mágus2 válasza i-sti (#162573) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Attól függ, hol olajpárás a cső. A turbónál a szívócsőnél normàlis pici pára, de a többinek porszáraznak kell lennie.

(#162575) (jan)


(jan)
őstag

Sziasztok!

1.9 sdi kombi fabiat szeretnek vasarolni, tud valaki valami jo vetelt?

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#162576) Reggie0 válasza simonjoe (#162561) üzenetére


Reggie0
félisten

Amiatt ne izgulj, az en motorkodom sincs benne, de megis megy vele.

(#162577) Mágus2 válasza i-sti (#162573) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ha a kipufogóvég nagyon kormos, összetört a dpf kerámia szűrő, csak a csere segít. Van fotód a kipufogó végről? Olyan kell, amin látni a csőbe.

(#162578) i-sti válasza Mágus2 (#162577) üzenetére


i-sti
senior tag

Készítek ma délután képet. Köszi a segítségedet :R

Novum Forum Siculorum

(#162579) MunezXBK válasza gzbotii (#162570) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

A TT minden, csak nem csajos.

(#162580) bul07 válasza MunezXBK (#162579) üzenetére


bul07
nagyúr

[link] ;]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#162581) gzbotii válasza bul07 (#162580) üzenetére


gzbotii
veterán

Nemtom', ez a szappantarto, mindenféle kerekded forma nekem csajos. Lásd Ford Ka. Evan' :D

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#162582) bul07 válasza gzbotii (#162581) üzenetére


bul07
nagyúr

Nekem is, meg minden kerekített formájú telefon :)

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#162583) macilaci78 válasza gzbotii (#162557) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Előtte kb 20mp hagytam izzitani. - nem izzít az folyamatosan, csak pár másodpercig. Én is úgy szoktam, hogy 3-4 alkalommal is gyújtást adok rá, ha elaludt a kontrollámpa.

focvis: 15 éve Lada Samarával vettek ki a forgalomból mobil KPM vizsgálatra és még meg is örültek, hogy benzin-gáz kettős üzemű, mindkettőt lemérték, kíváncsiságból. Minden rendben volt. Ezt leszámítva sima igazoltatásaim voltak csak, húsvétkor szonda smacizással.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#162584) bul07 válasza macilaci78 (#162583) üzenetére


bul07
nagyúr

Másfél éve volt téma a Debreceni fórumba hogy új vezető jött és a vizsgaálomásókról beküldött képeket nézegetve azt ami nem tetszett neki behívta szigorított műszaki vizsgára(vagy csak az utcán felírta a rendszámot), ha találtak valamit akkor ment a rossz pont a vizsgáztató helynek is
Még egy métert se kell menni és jöhet levél

Amúgy az itteni egyik műhelytől nemrég vonták be a fékes utánfutó vizsgáztatás lehetőségét, meg kaptak büntetést is volt valami gond

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#162585) gzbotii válasza macilaci78 (#162583) üzenetére


gzbotii
veterán

Nekem itt mondták, a nálamnal okosabbak, hogy továbbra is izzít:
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#162586) .:Kristian:.


.:Kristian:.
addikt

Sziasztok!
Adott egy Passat B8 1.6TDi, 7 sebeségges DSG-vel. Márkaszervizben kértem időpontot váltóolaj cserére, aztán közölték, hogy felesleges, a gyártó nem ír elő olaj cserét.
A szárazkuplungos váltókban tényleg egyáltalán nem szokták cserélni? Szervizkönyv szerint sem volt soha. 194e km-nél jár most az autó.

(#162587) focvis válasza bul07 (#162584) üzenetére


focvis
veterán

+macilaci

Ennek őszintén örülök; ez lenne a normális mindig és mindenhol. 👍

(#162588) macilaci78 válasza gzbotii (#162585) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ebből nekem annyira nem egyértelmű, de ha egyszer csendesebb lesz a garázsban, majd hallgatózok kicsit. AJM motor van nálunk.

focvis: én is úgy vagyok vele, hogy ha a nagy könyv szerint forgalomra alkalmas az autó, akkor műszakilag, esztétikailag kielégítő az állapota, nem hagy cserben, érdemes ezt az állapotot fenntartani.
Mondjuk, néztek rám bután, hogy a pótkerékre is vettem téli gumit, de lustább vagyok, mint amennyire sóher és inkább nem hagynék a kormányzott-hajtott keréken nem megfelelő gumit. A vidéki útjaim jellemzően 250 km-esek, de jövő hétvégén Hannoverbe megyek.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#162589) bul07 válasza macilaci78 (#162588) üzenetére


bul07
nagyúr

Nekem csak egy defekt javítóm van, pótkerék helyet

Már kerestem de sehol nem találtam hozzá való mankókereket nem örök áron

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#162590) _DiEGO_ válasza w333 (#162506) üzenetére


_DiEGO_
őstag

:R Siker , köszi.

UNIX -nál vettem egy készlet biztosítékot A4 B5 Avanthoz valót kemény 170Ft-ért. Kicseréltem , tökéletesen műxik mindkettő . Csomagtérben lévőt nem néztem , az is tuti jó lehet .

:R

(#162591) macilaci78 válasza bul07 (#162589) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Szerencsére nekem rendes kerekem van. Nem is tudom másként elképzelni a dolgot, nem szívesen vennék olyan autót, amiben nincs teljes értékű pótkerék.

Cserébe pár hetente abban is van keréknyomás-ellenőrzés, de nagyobb utak előtt biztosan.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#162592) bul07 válasza macilaci78 (#162591) üzenetére


bul07
nagyúr

Az én 2005 Touranomba nincs hely rendesnek, lenne hozzá egy lemez felni de most rakjam be a csomagtartóba

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#162593) molnarpeter válasza bul07 (#162592) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ha nincs üreg, fognék egy manókereket, és maszekban csinálnék valami magasítót köré a padlóra :)

(#162594) grizlisandor válasza molnarpeter (#162593) üzenetére


grizlisandor
addikt

Ha már Vályi Pista is így csinálja. ;]

[ Szerkesztve ]

(#162595) macilaci78 válasza bul07 (#162592) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Mindenki másban hisz. Csak viccesnek tartom, mikor valaki pályán jobb első mankókerékkel előz a belső sávban, mikor 130-cal megyek, vagy amikor már 3. hete látom ugyanazt a pizzafutár-autót Budapesten ugyanúgy mankókerékkel.
Tudom magamról, hogy lusta vagyok, nem szeretek kapkodni, nem mindig fér be időbe, vagy épp nincs kedvem nyaralás alatt gumishoz menni.

molnarpeter: méteráru boltban lehet kapni vízálló szöveteket, 2 méter biztos elég egy cipzáras, vagy patentos toknak fogantyúval, meg fülekkel, amivel tudod rögzíteni valamihez a csomagtartóban.
Én a gumistól kértem a nyári garnitúrának zsákot, hogy ne kenje össze a csomagtartót, mikor apámtól elhozom, de ez kocsiban tárolni gyenge.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#162596) bul07 válasza molnarpeter (#162593) üzenetére


bul07
nagyúr

Mankókeréknek van hely, csak még nem találtam
Nettről lehetne jó drágán rendelni

(#162595) macilaci78

Persze az tényleg gáz
Én csak arra használnám amire való
Éjszaka elporoszkálni, nappal meg az első gumisig

Amúgy ha tudtok jó áron 2005 Touranhoz mankókereket akkor jöhet

Amúgy milyen méret kellene nekem
5X112?
5X110?

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#162597) grizlisandor válasza bul07 (#162596) üzenetére


grizlisandor
addikt

(#162598) Mágus2 válasza bul07 (#162596) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

5x112

(#162599) bul07 válasza grizlisandor (#162597) üzenetére


bul07
nagyúr

(#162598) Mágus2

Köszönöm, keresgélek

De 40e Ft nem adok érte(ennyiért találtam)

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#162600) focvis válasza bul07 (#162599) üzenetére


focvis
veterán

Felfújható: [link]
Normál: [link]
[link]

Van több is, így kerestem: "VW mankó" és "VW mankókerék".

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.