Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:32:40

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#157451) Mágus2 válasza akooos (#157450) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Szerintem is.

(#157452) Morris válasza adp (#157449) üzenetére


Morris
veterán

Pályára dízel kell. Miért olyan nehéz ezt eldönteni?
Vagy veszel egy 1.4 tsi-t 122 lóval. Az nagyon keveset fogyaszt. Megy is. És a váltóáttétel olyan mint egy dízelnél.

(#157453) grizlisandor válasza Morris (#157452) üzenetére


grizlisandor
addikt

Azzal az a baj, hogy 700k keretből nem igazán jön ki. Ráadás a pd elemtől parázik, akkor a koxtól nem fog? ;]

(#157454) Morris válasza grizlisandor (#157453) üzenetére


Morris
veterán

Akkor nem kell cserélni. Kis pénz kis foci. Ennyi.

(#157455) Mágus2 válasza adp (#157449) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Nem lehet mindent, olcsó, olcsón fenntartható, megbízható, keveset fogyaszt, keveset kell rá költeni, erős. A felsoroltakból válassz kettőt, a többit takard le. Na ilyen autók vannak használtan. ;)

700-ból olyan tdi-k vannak, amibe kell még 700. ;)

[ Szerkesztve ]

(#157456) Speeedfire válasza Mágus2 (#157455) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Kihagytad a listából, hogy haladósan lehet vele közlekedni. :D

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#157457) FoLey-v válasza adp (#157449) üzenetére


FoLey-v
addikt

Bora és G4 motorja szinte ugyan azok.
1.4 és 1.6 között kb. ugyan olyan a fogyasztásuk bár ez lábfüggő is. Neked egy dízel autó kell.
Ha ennyire kacérkodsz a fogyasztási problémákkal akkor vegyél moped vagy elektromos autót. ;]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#157458) grizlisandor válasza Morris (#157454) üzenetére


grizlisandor
addikt

Persze, csak még a kolléga nem jött rá.

(#157459) Corsair90


Corsair90
tag

Sziasztok!

Szeretnék benzin nyomást mérni a Fabiámon. 10 éves 1.4-es 16 szelepes hengerenkénti befecskendezéses.
Van egy légtelenítő szelep az osztón és ott tudnék is mérni (amolyan bicigli szelep kinézetű), van hozzá cuccom is.
Kérdésem az volna hogy hideg indításkor és normál üzem alatt mekkora nyomásnak kell ott lennie? De főleg az előbbi esetnél?
Azt tudom hogy a benzin szűrőben 4 baros visszacsapó szelep van.
Köszi előre is! :R

[ Szerkesztve ]

(#157460) adp válasza Morris (#157452) üzenetére


adp
őstag

az a baj amennyi pénzem van most nem tudom kapni-e értelmes dízelt, 1.4 TSI-t meg aztán főleg :D azt amúgy nem is vennék, ott ha valami beszarik a gatyám is rámenne. Van amúgy valami vw csoportos 1.6os szívó benzines 2000-res évj. körüli kocsi ami 6 sebességes? ha nincs lehet a kövi kocsim nem vw lesz, sőt nagyon szemezek egy 1.6os civic sedannal, csak ritka mint a fehér holló

(#157461) dozó válasza adp (#157460) üzenetére


dozó
tag

vw csoportos 1.6os szívó benzines 2000-res évj. körüli kocsi ami 6 sebességes, szerintem nincs, de lehet hogy tévedek.
ha a fogyasztás ennyire fontos akkor lehet hogy tényleg felejtős a vw csoport.

Nálam 2002 -es Skoda Octavia 1.6 AKL átlag fogyasztása 7.5 - 7,8 lassan 12 éve van nálam, de sose fogyasztott kevesebbet., pályán ritkán járok évi 2-3 alkalom

Passat 1999 1.9 TDI (110LE AFN) átlag fogyasztása 5,8, a kocsit január óta .használom.

Octavia kisebb fenntartási költség magasabb fogyasztás, Passat kisebb fogyasztás magasabb fenntartási költség

(#157462) bitpork válasza adp (#157460) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ne kergess álmokat :) Nálam egy bérelt 1.4 corolla 8 litert evett városon kívül használva 400km-s távra vetítve.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#157463) tibee77


tibee77
őstag

Szevasztok.

Az elkövetkezendö 1-2-3 honapban tervezek uj autot venni.Egy Seat Leon FR 1.4 150LE mellett döntöttem.(idäig) Van valakinek a csoportban tapasztalata ilyen motorral szerelt Leon-nal?1.4 TSI, sok jot nem lehet rola hallani, vagy tevedek?5-6 evre vennem az autot, szoval nem akarok mellelöni.Elöre is köszi.

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#157464) F_Zolee válasza adp (#157460) üzenetére


F_Zolee
veterán

Sima 1.8benzines az már 6os.

(#157465) #31733248 válasza tibee77 (#157463) üzenetére


#31733248
törölt tag

Mennyit mennél vele és hol, hogyan használnád?

(#157466) lacos001 válasza tibee77 (#157463) üzenetére


lacos001
senior tag

[link] Eddig jó, remek, fasza minden.

(#157467) tibee77 válasza #31733248 (#157465) üzenetére


tibee77
őstag

Melohely kb. 20 perc pälyäzäsra van, aztän meg 10perc värosi forgalom kb..De pälyät el tudom kerülni es akkor hegyi utvonalon közlekedek.Persze nem ilyen 20 fokos emelkedökre kell gondolni. :) Az evi 15k km meglenne vele szerintem.

lacos001:Mär kezdtem bizakodni mikor irtad a hozzäszoläst, aztän lättam hogy csak egy honapja van meg a kicsike. ;] Mind1 remelem sokäig nem lesz vele gondod, meg persze nekem se. :) Szep gep nagyon, nekem a sima 5 ajtos verzio lesz, nem kombi.

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#157468) lacos001 válasza tibee77 (#157467) üzenetére


lacos001
senior tag

Van benne 1.700km eddig. Nem tudok róla mit irni.
Ez a TSI félelem meg elengedhető szerintem...Bármi le tud pusztulni manapság, ezen nem is izgatom magamat.
Méretbe ez kellett, haladni is lehet vele...bárhol.
Kis pajtásomnak és nekem is tetszik, na meg a gyereknek is.

1 2 Jó lesz ha ez marad a választásod. ;)

[ Szerkesztve ]

(#157469) #31733248 válasza tibee77 (#157467) üzenetére


#31733248
törölt tag

Nem mész vele sokat, alacsony futásteljesítménnyel fogod eladni, egyáltalán ne aggódj. Jól megy, keveset eszik, kellemesen fogyaszt, ha most tetszik az autó, biztosan szeretni fogod. Milyen felszereltségű és mennyibe kerül, ha nem titok?

(#157470) Pixx96


Pixx96
aktív tag

Sziasztok!

Golf iv fsi 1.6 2002 BAD

Van egy hibakódom : P2209 NOx Sensor Heater Sense Circuit Range/Performance Bank 1

Most ha én elviszem egy műszakiztatóhoz mondom hogy mérjen nekem egy káros anyag kibocsájtást abból kiderül hogy csak a sensor rossz vagy tényleg valami keverék képzési gond van és azért jelez be a szenzor?Szivárgás nincs a kipufogórendszerben szóval vagy ez vagy az. Bár mivel FSI az autó hallottam már olyat hogy a szívó szelepek koxolódásától is nő a káros anyag kibocsájtása attól is lehet ez a kód?ahogy próbálgattam inkább indításoknál és kisebb fordulaton/ alapjáraton dobálja be a kódot.

Előre is köszi!

(#157471) tibee77


tibee77
őstag

26k Euro lesz nehany extra-val es nemi szalonos "kedvezmennyel".29k lenne a kedvezmeny nelkül.persze lizingelem majd, sajnos ennyi kp-m nem lesz az elkövetkezendö par evben az tuti.

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#157472) adp válasza bitpork (#157462) üzenetére


adp
őstag

nem akartam de leirom 20adszor 5.6nalam a polo hosszu uton,megpakolva 4fovel. ha raszamolnank a klimat ha lenne akkor legyen 6L, nem akarom szet offolni a topicot mostmar de nezz ra a fent emlitett kocsira nepiteleten,foleg fogyasztas ugyileg tenyleg csak az a baj h mint a feher hollo, ha nem talalok akkor marad valamelyik pd, vagy 1.6szivo, nem kell raketa csak palyan birja a 130at klimaval

[ Szerkesztve ]

(#157473) Sur1G


Sur1G
aktív tag

Üdv!

Golf 7 Variant 1.4 TSI 103 kW CHPA.
Szervizkönyv szerint 42e km-nél cseréltek olajat markaszervizben (2018 január). Most 47e km van benne és a nívópálca a a következő szinten áll (lásd képek). Ez kb mennyi olajfogyasztásnak felel meg? Tételezzük fel hogy az előírt mennyiséget töltöttek bele. Tudomásom szerint 4 liter olaj kell egy teljes feltöltéshez. A nivopalca minimum és a maximum szintje között mennyi fogy el a valóságban?

[kép]
[kép]

Koszi
Üdv

(#157474) -secret- válasza Sur1G (#157473) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Egyenesben (vízszintben) volt az autó amikor kihúztad a pálcát? Az olaj lámpa nem jelzett be? Nálam a Polo-nál ennyi olajnál utoljára már bejelzett.

Én úgy tudom, hogy dupla ennyi olajnak kéne a motorban lennie, mármint még egyszer ennyinek mint a nívópálcán látsz.

[ Szerkesztve ]

(#157475) Sur1G válasza -secret- (#157474) üzenetére


Sur1G
aktív tag

Vízszintesen állt az autó és reggel néztem indítás előtt. Cseréltessem le az olajat és nézegessem? Én 45e km vettem az autót, nem tudom hogy állt az olajszint vásárlásnál (tőlem független okok miatt). Mivel nem tudom mit tettek bele így utántölteni se akarom.

(#157476) MunezXBK válasza Sur1G (#157475) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Még nem cseréltetted vétel óta? O.o

(#157477) focvis válasza Sur1G (#157475) üzenetére


focvis
veterán

Legegyszerűbb megoldás: hívd fel a szervizt, kérdezd meg, milyen olajat tettek bele. :)
VW 504.00-t, nagy valószínűséggel Castrol Edge (Professional) olajat.

(#157478) Sur1G válasza MunezXBK (#157476) üzenetére


Sur1G
aktív tag

Van hivatalos bejegyzésem, hogy 42.791 km-nél lecserélték. Gondoltam 10k elmegy vele. Az utolsó szerviz a Szabó autojavító Kft-nél történt (Volkswagen partner).

Azt nézem a kezelési útmutatóban hogy 1l/2000 km lehet a maximális fogyasztás.

[ Szerkesztve ]

(#157479) Motion_Blur válasza Sur1G (#157473) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Cseréltesd le úgy hogy az autó mellett állsz és látod a folyamatot. Mert így nem tudod bizonyosan hogy mikor volt csere.

Ha 5e km alatt ennyi olaj fogyott úgy hogy nem rúgtad neki az szerintem sok.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#157480) Sur1G válasza Motion_Blur (#157479) üzenetére


Sur1G
aktív tag

Éppen ezért szerettem volna kérdezni, hogy szerintetek kb ez mennyi hiányt jelenthet, mert ha túllépi az előírást akkor van meg időm a kereskedővel küzdeni (1 év szavatosság).

Most vigyem el markaszervizbe, hogy legyen hivatalos bejegyzesem hogy hivatalos helyen cseréltem olajat (bár én úgy tudom hogy itt vidéken Shell olajat használnak) vagy menjek el az ismerős szerelőhöz akiben 100% megbízok?

Ui: megnéztem a kezelési könyvében és azt javasolja, hogy amennyiben elérem a barázdált rész alját töltsek bele 1 liter olajat.

[ Szerkesztve ]

(#157481) focvis válasza Sur1G (#157480) üzenetére


focvis
veterán

7-8 deci hiányzik a maximumhoz képest.
Én nem cserélném le, hanem telefon és utántölteném azonos olajjal.

(#157482) Motion_Blur válasza Sur1G (#157480) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Garanciális még az autó?
Ha nem, akkor olyanhoz menj akiben megbízol.
Vegyél meg hozzá mindent ő meg cserélje le :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#157483) Sur1G válasza Motion_Blur (#157482) üzenetére


Sur1G
aktív tag

Most júniusban járt le a gari...
Az a problémám az egésszel, hogy a szerelő akihez vinném nem számlaképes így hiába megyek majd vissza a kereskedőhöz, hogy fogy az olaj mert nem tudom bizonyítani a cserét. Ezzel szemben, ha azt veszem, hogy 8 deci hiányzik, 1000 km-re vetítve 1,6 deci a gyári 5 deci maximális előírással szemben. Egy picit sakk matt helyzetnek érzem.

(#157484) diablo1984 válasza Sur1G (#157473) üzenetére


diablo1984
veterán

Nekem nem csak az olajfogyasztás, de az olaj színe sem tetszik 5e km után egy benzines autóban. Èpp tegnap dobtam le az olajat az 1,6 dízel skodámban, de az fakóbb volt, nem ennyire fekete!

Nèzted előtte, hogy hogy állt at olajszint? A múltkor kaptam az arcomba a pappas autónál, mikor szóltam nekik, hogy cserekor maxra töltsèk a szintet, erre azt mkndták, hogy nekik meg van adva, hogy mennyit kell bele tölteni, ha az a min fölött van már akkor jó! Ha maxra akarom, akkor 2500ft+áfa az olaj literje....

[ Szerkesztve ]

(#157485) Motion_Blur válasza diablo1984 (#157484) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Te látod a színét a fekete nívón lévő olajnak? :D

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#157486) diablo1984 válasza Motion_Blur (#157485) üzenetére


diablo1984
veterán

Ja, mert feketèbb mint a pálca! Egy zsebkendőben lehúzva kontrasztosabb lenne...

(#157487) CharlieDrop válasza diablo1984 (#157486) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Ezen szerintem nem látszik, hogy fekete lenne...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#157488) Sur1G válasza diablo1984 (#157484) üzenetére


Sur1G
aktív tag

A színe nekem se tetszik, elég sötét fekete.

Beszéltem a kereskedővel a következőt javasolta:
Cseréltessem le hivatalos márkakereskedésben az olajat és jelezzem feléjük a problémámat. Állítólag van valami méltányossági garanciaidő (1 év) probléma esetén akár garanciálisan is javítják a hibát. Szerinte egész egyszerűen nem cseréltek benne olajat vagy nem megfelelő minőséget kaptam.

A miheztartás végett azért a kereskedőnek is írok egy e-mailt, hogy legyen nyoma az ügynek.

(#157489) diablo1984 válasza Sur1G (#157488) üzenetére


diablo1984
veterán

Így van, én is így gondolom, hogy itt valami simli van a dologban!

(#157490) gyvince


gyvince
senior tag

Sziasztok egy Audi A6 c5 2004 ide a 75X ba mik vannak kötve tempomatnak vam oda köze mert a radiómat kötöttek bele ode és azóta nem megy a tempomat??

[ Szerkesztve ]

Apple Iphone 12 Pro Max + Apple Watch Series 4 44mm, Hp Omen laptop

(#157491) molnarpeter válasza Sur1G (#157488) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Kicsit a másik oldalról nézve nem valami megalapozott helyzet. Nem tudjuk, meddig volt olajjal, de most kevés van benne. Tölts utána, vagy cseréld, legyen maxon, olaj számlát tedd el, aztán x ezer km után nézd meg.

(#157492) Lacess válasza molnarpeter (#157491) üzenetére


Lacess
tag

Pont ez ugrott be nekem is.
Nem tudni hogy 5000km-rel ezelőtt -mikor cserélték- meddig töltötték. Nem tudni hogy 2000km-rel ezelőtt -mikor elkezdte használni a fórumtárs az autót- mekkora volt a szint. Továbbá az is kérdés hogy milyen olaj van benne...
Ezt az egészet egy tollvonással lehet rendezni: le kell cserélni az olajat, olyanra ami bele való, jó minőségűre, frankó szűrővel, a megengedett legmagasabb szintig tölteni. Így tiszta lappal lehet kezdeni és lehet figyelgetni az olaj szintjét, színét x ezer kilométernként.

Én így tennék első körben, ezzel okozva a legkevesebb fejfájást főleg magamnak, nem kell egyből a legrosszabbat vizionálni.

Sokan most váltanak Windows 10-re, pedig nekem már a 98 is megvan.

(#157493) molnarpeter válasza Lacess (#157492) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nekünk is most volt olajcsere, franc tudja meddig van, kb félig tették, meleg motornál nézve a maxot simán túl lehetett volna tölteni. Most pihent az éjjel, megyek is beállítani a szintet :) Kíváncsi leszek, új tömítésekkel mennyire fogy majd az olaj, eddig kb egy liter ment az SDI-be két csere közt.

(#157494) Qru válasza diablo1984 (#157484) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Egy dízelnél nem sokat jelent a szín, ha gázolaj kerül a motorolajba attól szép világos lesz, a kenése mégis szar lesz. Ha fekete az olaj az jó. Azt jelenti, hogy lebegteti a kormot és nem hagyja letapadni, tehát ellátja a feladatát rendesen az olaj.

#nincsbennetarcsi

(#157495) Zizmand válasza Sur1G (#157488) üzenetére


Zizmand
aktív tag

Lehet hülye kérdés, de nem csöpög alul valahol az olaj?

(#157496) Sur1G válasza Zizmand (#157495) üzenetére


Sur1G
aktív tag

Nem tudom. Nem látszik semmi, porszáraz minden a motortérben.

Nem küzdök vele tovább, jövőhéten elviszem olajcserére és legalább lesz egy kiindulási alapom.

Köszönöm az építő jellegű hozzászólásokat!

(#157497) Mágus2 válasza gyvince (#157490) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Miért csinálják ezt az emberek? Ki kötötte ezt a rádiót? Kérdezd csak meg tőle, mire szolgáll a 75x terminál. ;)

[ Szerkesztve ]

(#157498) gyenesmartin


gyenesmartin
őstag

Golf IV-nél az miért van, hogy reggel meg este az ajtóban és a kesztyűtartóban lévő világítás működik (Feszültséget sem kap), nappal meg egyik sem? Csak arra tudok gondolni, hogy valahol el van szakadva a tápkábelei. Kapcsolási rajzot tud valaki adni erről, hogy melyik vezetéket nézzem meg?
Valamint az utastérben a szellőzőrácsokat kivettem, és a gumi kupakok néhányról leestek. Ilyeneket honnan vehetek?

(#157499) gyvince válasza Mágus2 (#157497) üzenetére


gyvince
senior tag

Szerintem fingja sincs ahogy nekem sem... Azért irtam ide ahogy néztem ez a vezeték megy a radiónak a sarga vezetékére hogy gyújtáson kapjon áramot

Apple Iphone 12 Pro Max + Apple Watch Series 4 44mm, Hp Omen laptop

(#157500) Mágus2


Mágus2
Közösségépítő

Vége az ültetésnek:



Ugyanitt -30/30 rugók eladók :DDD

Azzal, hogy hiányzott az utolsó menet, nem csak a rugó 1menetének magasságát vesztette, hanem az alsó gumiágy magasságát is, mivel körülötte volt a rugó, nem rajta, lecsúszott róla. Ráültem a csomagtaró szélére a 106kilómmal, nem ült lejjebb 1centit, szóval mehet vissza a szerszám, jó lesz.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.