Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:32:40

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#156101) Reggie0 válasza bitpork (#156100) üzenetére


Reggie0
félisten

Ha tul kicsit raksz fel akkor valoban.

(#156102) bitpork válasza Reggie0 (#156101) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A nagy is képes ám mozogni. Egy jó polír ésvagy kerámia oszt a napfény is csak csákánnyal kapaszkodik meg a kocsin. A z utolsó ilyen virágot dekoros rakta nekem a kocsira és sok köszönet nem volt benne :(

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#156103) Vincsaba


Vincsaba
csendes tag

Sziasztok!

VW Scirocco 1.4TSI (160le-CAV) a következő “hibát” produkálja. Alapjáraton mintha finoman kihagyna a motor, 2000rpm alatt szintén, ha tartom a fordulatszámot és nem gyorsítok. Tehát, ha haladok mondjuk városban 4.ben 60-nal és forog 1700rpm (igen, csak nagyon ritkán kínzom a motort ilyen alacsony fordulaton) körül lehet érezni finom rángatást. Ha viszont akár 1500rpm-ről már finoman gyorsítok semmi nem érződik.
Na már most, ha rákapcsolom a klímát ezekből minden hiba megszűnik.

Szerintetek mi okozhatja ezt?

Elõre is köszönöm!

(#156104) Eagl3


Eagl3
veterán

Sziasztok!

2012-es VW Jetta-t vettem, meg tudjatok mondani, hogy gyarilag mekkora alufelnit adtak ehhez a tipushoz? Szeretbek felnit majd, viszobt elobb gumit kene vennem... 16-os alufelnivel is jol nezhet ki, vagy inkabb 17-es kellene ra szerintetek? Mert ha a gyari is 16-os, akkor nyugodt szivvel veszek az avelfelnire nyari gumit es raerek felnit keresni. :)

(#156105) bitpork válasza Eagl3 (#156104) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

[link] :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#156106) i-sti válasza Eagl3 (#156104) üzenetére


i-sti
senior tag

6 JX15H2 ET47
5/112

6,5JX16H2 ET50
5/112

7 JX17H2 ET54
5/112

7,5JX18H2 ET51
5/112

Ezek a felni méretek.

Forrás

Gumi méret pedig: 205/55 R16

[ Szerkesztve ]

Novum Forum Siculorum

(#156107) grizlisandor válasza Eagl3 (#156104) üzenetére


grizlisandor
addikt

205/55 R16 a gyárija a google szerint, ha fontos, hogy komfortos és olcsóbb legyen, akkor maradj R16-nál. Tény, hogy egy R17 felnivel szebb, de drágább a gumi.

(#156108) Eagl3 válasza grizlisandor (#156107) üzenetére


Eagl3
veterán

Azt hiszem, eszek 16–os acelfelnire gumikat akkor. Mar csak kene egy lista vagy cikk szam, hogy gyarilag milyen felniket adtak ehhez a tipushoz.

Kösz a valaszokat. :) a felninereteket es gumimereteket en is megtalaltam, csak azt nem, hogy gyarilag milyen felnit es mekkorat lehetett ra kerni.

[ Szerkesztve ]

(#156109) i-sti válasza Eagl3 (#156108) üzenetére


i-sti
senior tag

Előző hozzászólásomban ott vannak a cikk számok, is :B

Novum Forum Siculorum

(#156110) Motion_Blur válasza Eagl3 (#156104) üzenetére


Motion_Blur
félisten

üdv! képeket kérek! :R :C

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#156111) Eagl3 válasza Motion_Blur (#156110) üzenetére


Eagl3
veterán

Egyelore meg zajlil az atiratas... aztan karpittisztitas stb... nem tudsz veletlenul Fehervaron korrekt helyet ahol szepen tisztitanak?

(#156112) focvis válasza Eagl3 (#156108) üzenetére


focvis
veterán

Biztosan lehetett rá kérni 17-est gyárilag, talán még 18-at is. 17 fölé nem érdemes menni (magamnak azt vennék, a gumi sem olyan sokkal drágább, pl. egész klassz Hankook van 22 ezerért).

(#156113) Motion_Blur válasza focvis (#156112) üzenetére


Motion_Blur
félisten

+1

Eagl3: ment pü

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#156114) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Jónapot kívánok az Uraknak!

Jelenleg egy 1.4TSI 2013 octavia tulaj vagyok, újonan vettük az autót anno. (jelenleg 55k km van benne)
Felmerült lassan a csere ötlete, RS-t tervezünk (DSG benzinest). Ahogy elnéztem itthon nagyon gyatra a kínálat, konkrétan nincs is.
Mobile.de-n persze van elég. Ez normál hogy ennyire nyomott árakon lehet kapni szinte "új" RS-eket kint?
Nem nagyon látom a buktatót, 2 éves autó 28k km-el, 2 év garanciával. :U
Mivel jelenleg is oktáviát hajtunk, ráadásul új kora óta, úgy gondolom nemigen tudnának megvezetni tekergetéssel, látjuk hogy nézz ki a mienk 55k km-el egy ilyenre ránéznék tudom hogyan kell kinéznie és mit kell keresni ha baja lenne. És még a garancia is ott van. Mi kerülte el a figyelmemet?

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#156115) orion1025


orion1025
őstag

Üdvözlet!

Érdeklődni szeretnék, hátha sikerül a kérdésemre választ kapni. Adott egy Golf 3, ami egy elég komoly tupírozást kapott lakatolás és alkatrész tekintetben. Eddig 40/40-es ültetés volt alatt, de a rugók már össze estek, ezért vettem 30/30-as Eibach rugó szettet, illetve Bilstein gátlókat. Amikor vissza kaptam a kocsit, szomorúan konstatáltam, hogy magasabban van, mint a gyári rugókkal, így eléggé viccesen néz ki az autó egyéb nyalánkságait tekintve, melytől konkrétan szörnyet haltam és még így egy nap után is az ideg kerülget. A kérdésem az, hogy ez miképp történhetett? Maga a rugó minden benzineshez jó, így az a baki el van kerülve, hogy dízelhez valót vettem volna, és az jobban "tart" a keménysége miatt. Ha két ember ráül a nyitott csomagtér szélére, akkor sem megy le annyira, mint ahol lennie kéne, pedig az ~150kg plusz. Rugótányérok cserélve lettek, gyanítom itt is lehet bibi, de jelenleg teljes a tanácstalanság, mert ezzel a műbizonylatos szettel szerettem volna végigvezetni a forgalmiba bejegyeztetést, de ez így kicsit megrekedt.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#156116) molnarpeter válasza orion1025 (#156115) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Új rugónak eltart egy darabig, míg 'beül'

(#156117) orion1025 válasza molnarpeter (#156116) üzenetére


orion1025
őstag

Na de ennyire magasan kezdi? Számomra érthetetlen, mert az oké, hogy tényleg bika vastag anyagában (ezt mondta is a szerelő, hogy meg is lepődött milyen masszív konstrukció), de most konkrétan terepjáró az autó, pedig alattuk van egy ideje csak közben más munka is zajlott rajtuk, szóval nem egy napos installáció.

Kb ilyen a hasonlóság, bár picit talán magasabban van, mint a fekete Golf.

A 40-es rugókkal majdnem pont a kerékjárat magasságában volt a gumi teteje amíg el nem fáradtak, mert utána még +1.5 centivel lentebb vándorolt az egész magasság.

[ Szerkesztve ]

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#156118) tibbike01


tibbike01
őstag

Sziasztok,

Cserés a jobb oldali hajlékony gumi fékcsövem. Melyik márkát vegyem? Febi, AP, LPR vagy mindenképp márkásat? Érdemes párban cserélni?

(#156119) bitpork válasza orion1025 (#156117) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Szia!

Ne vedd magadra, de nooooooormális?! Milyen terepjáró? Megmutatom milyen a magas terepjáró:
Na ez terepjáró hasmagasság! ;]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#156120) orion1025 válasza bitpork (#156119) üzenetére


orion1025
őstag

Ne "aggódj", nem sokban tér el a képen látottaktól... Az úttartása brutálisan jó lett, komfortos, nem csapkod, de egyenesen röhejes az egész autó megjelenése. Így sem aludtam egész este, meg még egy darabig nem is fogok, mert csak a problémák voltak ezzel a gönccel is, nem elég a magánélet, még ez sem sikerült...

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#156121) F_Zolee válasza Reggie0 (#155442) üzenetére


F_Zolee
veterán

Elkészült a verda. Adj mail címet, hogy hova küldjem azt a pár fotót. :D

(#156122) gurabli


gurabli
senior tag

Sziasztok!

Tesómék autót vesznek, hetek óta megy a tanácskozás, hogy mi legyen. Leszűkítettük a Tiguan Allspace-re. Touran volt a másik versenyző.

Amihez ragaszkodnak:
7 ülés (három kis gyerkőc)
dízel (benzint szerettek volna, de lényegében ingyen lesz a céges dízel, így ez eldőlt)
automata váltó
új, garanciális

Legyen benne minél több extra az árért, de annyi minden van ezekben, ebben a kategóriában, hogy feléről azt sem tudjuk eldönteni, hogy van-e értelme vagy csak hangzatos valami.

Lényegében nem nagy a kínálat, összesen kb. 10 autó van jelenleg az országban, ami megfelel a követelményeknek.

Amit nem tudunk, az a motor: 2.0 TDI 190LE vs 2.0 TDI 150LE? Nem száguldozni akarnak, családi autó, gondolom bőven elegendő a 150LE? Milyen előnye és hátránya van a hétköznapokban? Esetleg van valami negatívum erről a két motorról?
A 190 lovasban nincs panoráma tető. Tudom, ezt nehéz így, de mennyire jó vagy éppen rossz, hogy van vagy nincs panorámatető?

Mondjuk ez a három közöl melyiket és miért? Felszereltségben úgy látom, hogy kb. egyforma mind a három. Tiguan1 Tiguan2 Tiguan3

Nagyon szépen köszönöm előre is a segítséget!

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#156123) bitpork válasza gurabli (#156122) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Szia!
A modell és a motorok viszonylag újak, itt felvállalva még senkinél nem láttam. Szerintem a motor-talk.de-n hamarabb találsz tapasztalatot :R

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#156124) i-sti válasza gurabli (#156122) üzenetére


i-sti
senior tag

Új autó és dízel?
Pár év múlva tiltják ki az összest is ;]
Én a panoráma tetősre szavazok.
Adblue-s?

Novum Forum Siculorum

(#156125) gurabli válasza bitpork (#156123) üzenetére


gurabli
senior tag

Köszönöm a gyors választ.
Ha a motorról nincs is konkrét tapasztalat, de általánosságban a feltett kérdésekre mi lenne a válasz? Az is nagy segítség lenne, pl. 150 vs 190 LE mennyire lényeges (családi autó, nem versenyzéshez kell).
Valamint a három autó között mi a lényeges különbség, felszereltségben? Most ne nézzük az árát, melyikben van a legtöbb, legfontosabb felszereltség? Vagy mi az ami esetleg hiányzik?

A panoráma tető mennyire lényeges?

Köszönöm :R

(#156124) i-sti
Dízel, mert "ingyen" tudják tankolni (céges számlára) :K . Benzint sajnos nem lehet.
AdBlue: fogalmam sincs, azt sem tudom előny vagy hátrány. :B

[ Szerkesztve ]

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#156126) Mágus2 válasza gurabli (#156125) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

150 ló nagyon gyengén muzsikál ebben a bódéban, főleg ha mind a 7 ülésbe embert akarsz ültetni. Volt szerencsém a 190 lovashoz és érzetre az is gyengébben ment, mint a 170 póni a B6 passat-ban, amiből akkor ültem át. Kolléga vett ilyet újonnan, motorjával eddig nincs baj.

Az a 150 ló B8 passatban is vérszegény, tudom, mert azt is próbáltam. Ez a konyhakredenc meg minden, csak nem áramvonalas, ide nyers erő kell.

[ Szerkesztve ]

(#156127) molnarpeter válasza gurabli (#156125) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Feltétlenül készletről szeretnének vásárolni?

(#156128) gurabli válasza Mágus2 (#156126) üzenetére


gurabli
senior tag

Hm, akkor a három közül inkább a fehér, 190 lovas?
Talán az is a legújabb, mert annak már digitális a műszerfala, a többinek még analóg (ami nem baj, csak úgy tudom, a legújabbak mind digitálisak).

Akkor bukják a napfénytetőt, cserébe erősebb a motor. Ha jól látom, szinte minden benne van a fehérben, ami kell? Vagy hiányzik lényeges extra?

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#156129) gurabli válasza molnarpeter (#156127) üzenetére


gurabli
senior tag

Nem, egyáltalán nem. De nem is szeretnének hónapokat várni az autóra. Mire gondolsz?

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#156130) diablo1984 válasza gurabli (#156128) üzenetére


diablo1984
veterán

Főnökömnek jelenleg egy kézi váltós 150 lovas(céges kocsi adó miatt) tiguanja van, s-line bolondítással, összkerekes, de elég jól megy a kocsi! Jó, nem egy ferrari, de a gödöllői dombon nem kell visszadobni 1 fokozatot, hogy felmenjen......

(#156131) gurabli válasza diablo1984 (#156130) üzenetére


gurabli
senior tag

Hát erre gondoltunk mi is, hogy a 150 lovas csak nem kevés, családi autó esetén.

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#156132) i-sti válasza gurabli (#156131) üzenetére


i-sti
senior tag

Én a jobb felszereltséget választanám a lovak helyet.
Dugóban ülve mindegy, hogy 150 vagy 190 ló van a motorháztető alatt.

150 lovasnak is 9.3 gyorsulása van.
340 Nm/1750–3000
Szerintem értelmes közlekedéshez bőven elég.

Szerintem ami 10 másodperc körül ugrik 100-ra teljesen élhető családi autónak.

Novum Forum Siculorum

(#156133) focvis válasza i-sti (#156132) üzenetére


focvis
veterán

+1 erre.
Egy családi kredenccel nincs értelme száguldozni, főleg gyerekekkel a hátsó ülésen.
Ha meg mégis igény lenne rá, lehet csipszelni.

(#156134) gurabli válasza focvis (#156133) üzenetére


gurabli
senior tag

Pont ebből indultunk ki, ez családi autó, 3 gyerkőccel, két felnőttel, néha egy nagymama.

Csak legyen elég normál használatra a 150 ló, pl klíma mellett, stb. Váltó automata lesz.

Szerk: itt a biztonság az első, de azért legyen benne erő, ha előzni kell.

[ Szerkesztve ]

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#156135) focvis válasza gurabli (#156134) üzenetére


focvis
veterán

Biztonságos előzéshez bőven elég a 340 Nm nyomaték.

(#156136) Mágus2 válasza gurabli (#156134) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ha előzni kell, már írtam, a 190lovas kell.

(#156137) gurabli


gurabli
senior tag

Jaj, azért itt elég egyértelmű az ellentmondás :) És igazából mindkét oldalnak igazat adok.

Lehet mégis a fehér lesz, 190 lóval, és akkor sajnos nem lesz panoráma tető. Más extra úgy látom minden benne van, egyforma. Ráadásul a fehér szín is tetszik nekik (ez nem elsődleges szempont).
Kérdés, a panoráma tető mennyire fog hiányozni :)

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#156138) tomcsi23 válasza focvis (#156135) üzenetére


tomcsi23
veterán

Egy max polo méretű bódéban. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#156139) K Norbi válasza tomcsi23 (#156138) üzenetére


K Norbi
addikt

:C :C :DDD

(#156140) Mágus2 válasza tomcsi23 (#156138) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Lupo. :K

(#156141) kovacsroli


kovacsroli
senior tag

Sziasztok,

adott egy 2014-es Leon ST a kissebb, fekete-fehér érintőképernyővel. Ez cserélhető a nagyobb, színes gyárira így utólag?

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#156142) kenny123 válasza Vincsaba (#156103) üzenetére


kenny123
addikt

+1, hátha valaki elolvassa.
1.4tsi / CAV / 2010
Én is ugyanezeket a tüneteket vettem észre, annyi különbséggel hogy én városban max. 3ig váltok fel. Viszont minden 2-3. Inditásnál érzem, hogy _mintha_ picit lomhább lenne a gép, de ez városban is érződik picit... Mi okozhatja ezt?

A motor nemrég volt egy hidrogénes tisztításon, akkor mondjuk lehetett érezni rajta hogy meglódult, lendületesebben ment..

Más: Lejárt forgalmival ha megfog a rendőr, az mennyibe fog kerülni? Ha nem érek haza időben..

yo

(#156143) Qru válasza kenny123 (#156142) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

"A szabálysértési tételeket sávosan határozták meg, a lejárat után három hónappal 40, fél éven túl 50, egy év elteltével pedig már 60 ezer forint - elvileg ezekre számíthat az is, aki a Véda-rendszer fix vagy mobil kamerája előtt hajt el.

Akit forgalomból int ki a rendőr, ugyanennyivel a lejárati időn túl 20/25/30 ezer forintos helyszíni bírsággal is megúszhatja." - [link]

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#156144) bitpork válasza kenny123 (#156142) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Hidrogenes tisztitas? Segits nekem: ammi?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#156145) RobexX10


RobexX10
aktív tag

Sziasztok!

Passat CC 1.8 TSI motorokról mi a véleményetek? Valóban sok a gond velük vagy azért vállalható?

(#156146) Qru válasza RobexX10 (#156145) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Szívósor kokszosodás, nyúló vezérműlánc és hajlamos a hengerfejesedésre. Főleg a 2012 előttiekre él az utóbbi 2 probléma.

#nincsbennetarcsi

(#156147) grizlisandor válasza tibbike01 (#156118) üzenetére


grizlisandor
addikt

Nálam párba cseréltük, és ATE ment.

(#156148) RobexX10 válasza Qru (#156146) üzenetére


RobexX10
aktív tag

Van olyan motorkód ami kifejezetten kerülendő? Vagy az összes 2012 előttire jellemzők ezek? 2.0 TFSI motoroknál is ezek a főbb hibák?

(#156149) molnarpeter válasza bitpork (#156144) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Végrehajtás pénz-, eredmény hit kérdése :DDD

(#156150) Qru válasza RobexX10 (#156148) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az új tsi-k kaptak vegyes befecskendezést azok nem kokszosodnak a vezérlésről meg: [link]

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.