Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:32:40

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#157051) _Smooth válasza Amarton (#157048) üzenetére


_Smooth
senior tag

SmartLinknek van bármi jelentőssége? Mit vesz át egyébként?
Skoda konfigurátora azt írja, magyarországon a szolgáltatók nem igazán kooperálnak ezen a téren.

LED lehet, h nem lesz rossz azért. Megvagyok a mostani mk2-ben használt projektoros H7-tel is, de főleg ősszel/télen azért szinte minden napos az esti autókázás, nem lenne baj, ha nem folyna ki a szemem.

A panoráma tetőről azért rossz ezt hallani :(
Pedig nagyon szimpatikus dolog.

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#157052) Amarton válasza _Smooth (#157051) üzenetére


Amarton
tag

SmartLink kirakja azokat a programokat a főképernyőre, amik támogatottak.
Pl. Navigáció, zenehallgatás, telefonkönyv stb.
Ha Androidos telefonod van, akkor utólag kell valami apk fájlt letölteni, hogy működjön, mert Magyarországon nem engedik telepíteni az áruházból.
Iphone esetében működik szépen (kipróbáltam a kereskedésben), és a szeptemberi frissitéssel jönni fog a GoogleMaps és Wazze is.
Itt azért írják, hogy korlátozott a funkció, mivel a Siri nem ért magyarul.

[ Szerkesztve ]

http://kodolas.skoda-muszerfal.hu

(#157053) Motion_Blur válasza apple87 (#157029) üzenetére


Motion_Blur
félisten

2 napja még 2.5m volt, nagyon szabadulni akarnak tőle... nyilván nem véletlenül van ár alatt.

NE az ársáv aljáról válassz..

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#157054) Magnum_ válasza Doki16 (#157031) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Magasabb lenne a 18"-al gyari rugokkal.

I humbly and respectfully decline™

(#157055) apple87 válasza Motion_Blur (#157053) üzenetére


apple87
senior tag

jaja én is néztem hogy nagyon változtatja az árát

(#157056) apple87


apple87
senior tag

Szerintetek a 1,4tsi nél a 230E-km az már sok?

[link]

(#157057) Mágus2 válasza apple87 (#157056) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Attól függ hol és mire használták, ha városi autó volt, akkor sok.

(#157058) S-eye válasza Mágus2 (#156973) üzenetére


S-eye
senior tag

1.4 benzines.

10cm széles, kb 40cm hosszú fekete műanyag lemez a motor tetejére volt ragasztva és pattintva, szintén 1.4 felirat van rajta.

(#157059) molnarpeter válasza Lacess (#157049) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nemrég adtunk el egyet, BXE, gyári DPF mentes. Itt a fórumon szilchi tud mesélni róla :)

[ Szerkesztve ]

(#157060) #31733248 válasza _Smooth (#157028) üzenetére


#31733248
törölt tag

(#157028) _Smooth

Nekem egy ide Octavia 1.4 TSI-m van (Style) és mivel bérleti konstrukcióban jártak nálam az elmúlt években, több félét is kipróbáltam.

Adaptív tempomat, sávtartás és hasonlók: nekem egyik sem jött be. Ki-kipróbáltam, aztán rövid úton kikapcsoltam őket.

DSG: nagyon jó dolog, egyetlen "hibája", hogy nagyon alacsonyan tartja a fordulatszámot, emiatt egy nem tojáshéjas gyorsulásnál visszaváltással kezd. Én viszont nagyon szeretem, egyebek mellett azért, mert az autópályán érezhetően kevesebbet forog ezzel a motor, mint a 6 sebességes kézivel. 3000-es fordulaton, hetedikben a DSG-s óra szerint 165-tel megy, a manuális váltós ugyanott hatodikban 600-zal többet forog.

LED-világítás: ég és föld a simához képest, nagyon megéri.

Panorámatető: csak a szervizelés idejére csereautóként adott Octaviában próbáltam, abban is zörgött. :(

Kérdezted az alkalmazást is: a gyári androidos app kábelen átviszi a kocsi navijára a forgalmi adatokat, BT-n kihangosít, értelemszerűen a zene is megy szépen.

(#157039) Amarton

"Én most rendeltem egy Style 1.5 TSI-t.
A listaár 7.3M volt, amikor rendeltem (van benne még pár apró extra).
5.5M-ra sikerült az árat lealkudnom."

Az egy tisztességes ár érte.

(#157056) apple87

"Szerintetek a 1,4tsi nél a 230E-km az már sok?"

Jól mondják a kollégák: legyen tartalék pénzed hozzá. Én nem ezt venném, nem megy jól és problémás lehet, ehhez képest 7 éves és 3 millióba kerül. :N

(#157061) Mágus2 válasza S-eye (#157058) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ilyen? A trafókat takarta az a műanyag.

(#157062) Lobeu


Lobeu
csendes tag

Sziasztok!

Van egy olyan kérdésem, hogy vettem egy 2006-os Q7-et, MMI rendszerrel, amiben van blútyúk, mert a telefonom megtalálta, és rákapcsolódott, de nem tudom, hogyan tudnék zenét előcsikarni?

Akár USB, AUX, bluetooth stream, bármilyen megoldás érdekel. Hogyan oldható ez meg? Gondolom vennem kéne hozzá valamit, ebben kérnék segítséget, hogy mit kell vegyek, hova kell tegyem, stb... :F

(#157063) bitpork válasza Lobeu (#157062) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Szia!

Az MMI 2g High/low nem tud kékfogon zenét jáccani. Kell hozzá egy kiegészítő. Az íkikötő teli van velük. Nem javaslom az otthoni beszerelést, csak ha van rutinod, szerszámod és elég információd.

Az utólagos kütyük legnagyobb baja, hogy a gyári telefonkihangosítót is ki akarják váltani.

MOD

Jut eszembe , leszel kedves 40HD képet prezentálni az autóról :)

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#157064) Lobeu válasza bitpork (#157063) üzenetére


Lobeu
csendes tag

228 ajró, az elég finom. :Y
Találtam valami Dension Lite BT cuccot, ami elméletileg BT streamre szolgál, ezen gondolkoztam, ez csak 40-párezer forint, de lehet szar a minősége, nem tudom.

Gondoltam megoldható, mint egy Golfban, hogy veszek egy spéci kábelt és van USB/AUX modulom, nekem az is jó, nem feltétlenül BT kell. :B

Holnap este remélem szolgálhatok több képpel is, egyelőre álljon itt ennyi: :)

[kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

(#157065) bitpork válasza Lobeu (#157064) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Hol vagy helyileg?

A Dension nagyon jó kütyü de szerintem ott valami félreértés lehet, mert majd 500€ egy kütyü. Ha a könyöklőt felhajtod látsz ott bármilyen csatlakozót? Ha igen akkor van AMI a kocsidban és akkor egy kábellel megúszható. Ha nincs (jellemzően a 2006 környékieknél még nem gondolt a gazdi empéháromra meg ilyen úri mulaCCSÁgokra) akkor csak utólagos bészerelés. A gyári AMI kb 400, €+keret+ beépítés költsége.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#157066) Lobeu válasza bitpork (#157065) üzenetére


Lobeu
csendes tag

Gyártó weboldala :B

Amúgy Gyula/Békéscsaba.

Nincsen semmilyen csatlakozó, csak egy telefon hely(talán töltő?), ami úgy néz ki, mint amire rá kell rakni egy régi telefont. :(

(#157067) bitpork válasza Lobeu (#157066) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Amit te linkeltél nem jó a Q7hez, mert abban száloptikás rendszer van un MOST. :)

MOD

Tessék itt a gyári kütyü, csak ehhez még kell a könyöklő alatti beépítőkeret.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#157068) Lobeu válasza bitpork (#157067) üzenetére


Lobeu
csendes tag

:DDD

Éreztem, hogy nem lesz ez egyszerű.
De nem számít, muszáj bele varázsolni.

Ez amit linkeltél, gyári cucc, gondolom azért jobb, mint ez a Dension, nem? Árban közel vannak így nézve, azt venném, amelyik jobb.

Illetve esetleg eladó 18-19" felni szettet nem tudsz, ami jól néz ki?
Ami van a képeken is, abból van 2 szett, egy 4évszakos gumival, egy pedig nyárival, ugyanolyan felniken, de ez a garnitúra tetszik legkevésbé ami Q7-hez készült. :(

20" vagy még nagyobb méretet meg nem szeretnék.

(#157069) bitpork válasza Lobeu (#157068) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nekem van 20" eladó :D Én 18"-t használok csak ballonos gumival. Ezekre az utakra jó az!
Ha a pénz kevésbé fontos akkor az gyárira szavaznék :B de ugye más fszával a csalánt nem verjük :DDD
De ez a hely nem az a hely. Ha érdekel privátban tudok küldeni képet, és ha Szegeden jársz megnézheted.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#157070) Lobeu válasza bitpork (#157069) üzenetére


Lobeu
csendes tag

Kíváncsiságból, hogy néz ki?

Nem szeretnék akkorát, de ha valami frenetikusan szép, elgondolkodnék rajta. :B

Igen, én is a gyári fele húzok, ha már mindkettő drága, azon a kis különbségen ne múljon.

Vagy itt az ideje a cd írásnak, újfent. MP3-at egyébként lejátszik? Vagy még a számokat is konvertálni kellene előtte? :DDD

(#157071) bitpork válasza Lobeu (#157070) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Van olyan cd váltó amelyik lejátszik mp3-t. Ehhez tudni kell a tiéd part numberét :) VCDS van Morris phórumtársnak aki Békéscsabai. Segíthet neked megsasolni. Ha a vége 111 akkor okés leszel az mp3 cdvel.

4L0610025M erre keress rá és látni fogod a fajtát.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#157072) Lobeu válasza bitpork (#157071) üzenetére


Lobeu
csendes tag

Azt mondjuk nagyon meghálálnám!
Ha a kolléga erre járna(Morris), akkor megkérem szépen, hogy jelezzen nekem, akár egy privát formájában, aztán ha esetleg segíteni is tudna, megbeszéljük a részleteket.

B@ssza meg, ez még tetszik is... Gumival van/anélkül? Mi pénzt kérnél érte?

(#157073) bitpork válasza Lobeu (#157072) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Holnap illetve ma reggel kuldok pAr valos ketep lpmben. Moast mar agyban vagxok :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#157074) Lobeu válasza bitpork (#157073) üzenetére


Lobeu
csendes tag

Rendben, várni fogom. Csüt/péntek járok szegeden valamelyik nap, ha úgy van, fussunk össze, ne adj isten a kereket is lehet el kell hozzam. :DDD

(#157075) 1stVikman válasza _Smooth (#157028) üzenetére


1stVikman
senior tag

Szia!
Bár nekem Golf-om van, de szerintem Octaviaban is ugyanígy működnek a dolgok, ezért pár dologról írnék szubjektív véleményt.
-adaptív tempomat: én használom legtöbb esetben, mert igazodik a forgalomhoz, fékez/ gyorsít helyetted. Manuális váltóm van, országúton sokszor elég csak pakolgatnom a sebességeket, kuplungon kívül mást ilyenkor nem használok. Persze egy dsg-vel jobb lenne, de élhető.
A legnagyobb hasznossága, hogy ha elbambulsz és változik előtted a helyzet, akkor nem rohansz bele az előtted haladóba.
És itt kikanyarodnék egy gondolatra. Én úgy tudom, hogy a Front Assist is ennek a szenzorát használja, ő segít pl.vészfékezni, ha kell.
-fényszóró téma
Amennyire képben vagyok, csak a DRL lesz ledes, a tompított meg xenon.
Automata mód jó, fényérzékelő alapján kapcsol a drl és a tompított között, illetve nekem tudja a távolságit is szabályozni. Adaptív módon mindig annyira emeli fel a magasságát, hogy ne vakítson, illetve kitakarva az előttem haladót kétoldalt magasabbra világít.
Kollégának csak fel/ le kapcsolgatja.
Kanyarkövetős fényszóró van, szépen teszi a dolgát.
Ezen kívül van egy alacsony sebességnél történő kanyarodáskor felkapcsolódó égőm ( nem a ködlámpát kapcsolja). Szóval fényszóróból, ha belefér, akkor megéri minél extrábbat belevenni.
-lane assist
Szintén arra jó, ha bealudnál, akkor sávban tart. 10 mp-ig, aztán sípol, és kikapcsol. :D
Ha elengeded a kormányt, akkor is ez van.
Videót láttam 2017-es Golfról, Dsg-vel, ott sípolt, de végig sávban tartotta a kocsit, majd kicsiket fékezve meg is állította azt.
-side assist, blind spot
Ilyenem nincs, de kb.annyi, hogy ha holttérben érkeznek mögötted, mikor te sávot váltanál, akkor tükörházban világít, hogy ne tedd.
-panoráma tető
Nekem nincs. Akinek nincs, az akar, akinek meg van, az nem tartja nélkülözhetetlennek.
-kessy
Kollégáim közül többnek van. Szinte kivétel nélkül a távirányítóval nyitják/ zárják a kocsit. Pedig a kilincs meghúzásával is tudnák nyitni, és megérintésével zárni de nem úgy használják. Persze a gombos indítás az menő, de azért pont emiatt könnyebben is lophatóak valamivel ezek a kocsik.
-fejegység
Nem a legalapabbat tenném bele.
BT, usb, sd-card foglalat jó ha van, és az sem hátrány, ha nagyobb a kijelző.
-pótkerék
Na ez nekem is dilemma. Defektjavitó szettem van, engem is érdekelne mások véleménye egy normál pótkerék beszerzése mellett vagy ellene!
-coming home, leaving home
Lehet nélküle élni, de ha van néha jól tud jönni.
-táblafelismerő
Csak annyi, hogy megjeleníti a kijelzőn. Nem sípol, nem fékez, ha gyorsabban mennél, csak mutatja, ennyi. Nem külön cucc, a sávtartó kameráját használja.
-park assist
A magától beparkolós elég jampi, de egy sima elől-hátul radar elegendő. Én konkrétan direkt olyat kerestem, amiben van elől és hátul is.
Ez is, mint a többi felsorolt kényelmi vagy egyéb extra mind egyéni preferencia tárgyát képezi.
Valakinek kell, ha nincs hiányzik, van aki el van nélküle, vagy van neki, csak nem használja. ;)
Üdv: Vikman

U.i.:
Ha valami még érdekel, vagy szeretnéd hogy bővebben írjak róla, akkor jelezz, csak hajnali3-kor telefonról begépelni ezt is egy örökkévalóságnak tűnt. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#157076) Amarton válasza 1stVikman (#157075) üzenetére


Amarton
tag

Új Octaviában nincs Xenon. Vagy LED vagy sima halogén izzó.
A DRL mindkét esetben ledes.

http://kodolas.skoda-muszerfal.hu

(#157077) Morris válasza Lobeu (#157072) üzenetére


Morris
veterán

A kolléga mindig itt van. Csak readonly. :D

(#157078) focvis


focvis
veterán

Újabb VAG-ok, zörgő tetőablak. 2 Golf 7-ről tudok nyilatkozni, a mostani nem zörög, az előző inkább recsegett úthibákon. Loklalizáltam a hang forrását, 2 műanyag alkatrész találkozása, majd befújtam grafitos zsírral, végleg megszűnt a hang.

Állítható futómű: nem adnék érte (annyi) pénzt.

(#157079) _Smooth válasza 1stVikman (#157075) üzenetére


_Smooth
senior tag

Nagyon köszönöm.

Adaptív tempomat esetén váltáskor (kuplung ki) nem deaktiválódik, mint a hagyományos tempomat?
Bár végülis mindegy, lassan lebeszélem magam róla a LED fényszórók javára.
Lane assist néha nem jött volna rosszul - pláne úgy, hogy ennek a mk2 octaviának nem igazán van egyenes futása (ez nem tudom, mennyire jellemző a szériára, nem sok mk2 FL-ben ültem, de az mind pocsék volt ilyen téren). De amúgy elvoltam nélküle az elmúlt 20évben, valszeg túl fogom élni a következő 20ban is :D

Driver Set Up-ról (legfőképp MT esetén) van bárkinek tapasztalata? Van ennek bármi haszna?

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#157080) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Köszi a kérdést, igen át lett tolva a műszakin. Igen, újra kapott 2 évet. :DDD ;]
Topiczárható.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#157081) focvis válasza _Smooth (#157079) üzenetére


focvis
veterán

Ha a driver setup alatt a gombbal kiválasztható ECO/Normal/komfort/Sport/individual menetmód választást értjük, akkor pici pénzt talán megér - én 35-40 ezret fizettem érte - sokat nem. Tudd meg, hogy a gomb hiányában is választható-e a menüből. Ha igen, akkor hagyd ki a feláras tételek közül.

(#157082) #31733248 válasza _Smooth (#157079) üzenetére


#31733248
törölt tag

Már az új Octavián sem deaktiválódik a tempomat a kuplung hatására.

[ Szerkesztve ]

(#157083) Habsteve


Habsteve
tag

Sziasztok,

Skoda Octavia 2 Kombihoz mi az ajánlott fékbetét és tárcsa? EBC, ATE-t olvastam sokat itt. :R

(#157084) Mágus2 válasza Habsteve (#157083) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A gyári, az audi logós betét és tárcsa előlre, hátra bosch betét.

(#157085) freaghill válasza Mágus2 (#157084) üzenetére


freaghill
őstag

EBC-vel neked van tapasztalatod?

(#157086) Mágus2 válasza freaghill (#157085) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Van, kollégának mx5-ön van elől- hátul redstuff. Egy ate powerdisc meg a hozzá való kerámia betét nagyobbat fog.

[ Szerkesztve ]

(#157087) _Smooth


_Smooth
senior tag

(#157082) Econ
(#157081) focvis
(#157078) focvis

Köszi az infókat :R

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#157088) 1stVikman válasza _Smooth (#157079) üzenetére


1stVikman
senior tag

Nem kapcsol ki, csak ha rálépsz a fékpedálra, vagy magad ki nem kapcsolod.

Még a speed limiter jutott eszembe.
Ez annyit tud, hogy beállítasz egy sebességhatárt, és ha elérted nem gyorsul tovább az autó bármennyire is nyomod a pedált. Ha padlóig nyomod van egy gomb a pedál alatt, amit megnyomva kikapcsol, sípol egyet és gyorsul tovább.
A tempomat választható módja, vagy a limiter vagy a tempomat, de egyszerre a kettő nem megy.

(#157076) Amarton
Ezt nem tudtam, de ha minden LED, akkor az menő.

[ Szerkesztve ]

(#157089) footy


footy
addikt

Sziasztok!

Az egyik baratom nezett egy Exeot CJCA motorkoddal. Ez meg hiresen fos PD szarmazek motor CR befecskendezessel, vagy ez mar nem nyugos?

koszi

(#157090) Doki16 válasza footy (#157089) üzenetére


Doki16
addikt

Ne keverd a cr-t a pd-vel :)

2013 óta van diesel motor az exeoban. Mindegyik CRTDi már. [link]

Más: Nem hallottam még erről a SEAT-ról soha, de ez nekem úgy néz ki mint egy összelegozot Audi :D [link]

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#157091) i-sti válasza Doki16 (#157090) üzenetére


i-sti
senior tag

Mert az is.
A4 B7 alap, ami ugye a B6nak is minor update verziója, szóval nem valami uptodate autó az Exeo

Novum Forum Siculorum

(#157092) _Smooth válasza 1stVikman (#157088) üzenetére


_Smooth
senior tag

Na ez új info. Én is úgy tudtam, hogy ennek így kéne működnie. De (ha jól emlékszem, talán egy S-Maxban, vagy valamelyik VAG járműben) találkoztam ezzel a kiegészítővel és ott meglepetésemre gyorsult tovább az autó, csak a műszeregységen jelezte, hogy átléptem a beállított limitet - és nem padlóztam le.

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#157093) CharlieDrop válasza i-sti (#157091) üzenetére


CharlieDrop
veterán

B7?
Én eddig úgy tudtam, hogy B6 padló, az akkori aktuális motorokkal, váltókkal. Bár ha a B7 egy ilyen B6 származék, akkor mindegy is.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#157094) i-sti válasza CharlieDrop (#157093) üzenetére


i-sti
senior tag

Novum Forum Siculorum

(#157095) CharlieDrop válasza i-sti (#157094) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Akkor valamit rosszul tudtam, köszi :)

Kár, hogy nem jött be, nem ártott volna a Seatnak egy B platform az A mellé...

[ Szerkesztve ]

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#157096) -=Vacsek=-


-=Vacsek=-
senior tag

hali. cserelt mar valaki rns 510 v 310 navit androidos fejegysegre? ha igen milyenre mik a tapasztalatok? melyik marka jo? (szinte csak kinait talalok.)

(#157097) molnarpeter válasza _Smooth (#157092) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Kevered. Van figyelmeztető a téli gumi miatt, és van a limiter, ami nem enged gyorsabban menni, kivéve kickdown.

(#157098) apple87 válasza -=Vacsek=- (#157096) üzenetére


apple87
senior tag

Én ajánlom neked AliExpress rol az rcd330 as rádiót
Néz utánna YouTube-on is bár abba nincs navi, de ha telefont radugod lesz.

[ Szerkesztve ]

(#157099) 1stVikman válasza molnarpeter (#157097) üzenetére


1stVikman
senior tag

És van egy sima speed limit, ahol beállítod határt, és csak sípol. Ilyen van szüléim Skoda Fabia II-jében.

(#157100) simonjoe válasza -=Vacsek=- (#157096) üzenetére


simonjoe
senior tag

itt nézz szét:
https://www.erisin.com/Supply-for-volkswagen_c38

Joe

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.