Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:32:40

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101401) Lacess válasza mmdms (#101397) üzenetére


Lacess
tag

Nekem pont ugyan ilyen volt a Borában. Autóhifisekkel szedettem ki. Féltem hogy műszerfal-furkálással tették be még akkor, de szerencsére nem. Egy konzollal volt felrakva ami belülre lett csavarozva a klímakozol tartócsavarjaival. Nyom nélkül lejött. De még vissza is építhető mert semmilyen roncsolás nem történt. (Nem valószínű hogy vissza lesz...)
Ami nálam megmaradt az az A oszlop tetején a mikrofon, mert a kábeléhez kellett volna rendesen bontani az oszlop kárpitját meg a műszerfalat is esetlegesen. Ez csak plusz meló lett volna meg esély a rongálásra ezért maradt.
Illetve a hangszórója maradt még a jobb első lábtérben, ezt csak később fedeztem fel annyira nem látszik. A hifis is azt hitte hogy a rendes hangszórókra van kötve a beszédhang.
Szóval minden kiszedhető nyom nélkül.

Sokan most váltanak Windows 10-re, pedig nekem már a 98 is megvan.

(#101402) footy válasza Piwi (#101372) üzenetére


footy
addikt

Jaja, Horvátország nekünk se jött be főleg, hogy lefelé 6 visszafelé 9 órát tartott az út(Grazból) :O
Nem mondom, hogy soha nem mennék vissza, de az hogy a vízbe is csak cipőben lehet menni az gáz.
Nekem Görögország(Zakynthos) jött be legjobban eddig, szerintem ár/érték arányban top.
Mondjuk Észak-Olaszország meg Mallorca sem rossz. Bár az utóbbi kettőnél jól kell helyet választani, hogy ne részeg germánok gyyűrűjében legyen az ember.

(#101390) tucsok
Nekem ilyen van, eddig elégedett vagyok vele. Szerintem mérföldekkel jobb mint a Golf5

(#101403) bitpork válasza Rick4 (#101395) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A nepper mondta hogy van egy baj: allroad. És mint ilyen nagyon szűk réteget érdekel. Azt mondta h látszik a törődés az autón és ha az övé lenne így ő inkább évekig árulná, mint hogy olcsón odaadja. Nemtom h mennyire gondolta komolyan de ott volt egy fényező srác is és az beleült és össze vissza fogdosta és vigyorgott közben, uh remélem nem volt kamu :D

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#101404) kribe válasza bitpork (#101403) üzenetére


kribe
őstag

Apám keres most autót mutattam neki párat, volt benne egy A6 allroad meg egy Passat CC, de egyik se nyerte meg a tetszését. Mondjuk az Audiban volt negyedmillió kilométer de nem tudom ezért nem tetszett-e neki. :(

My soul was removed, to make room for all this sarcasm.

(#101405) mmdms válasza Lacess (#101401) üzenetére


mmdms
addikt

Csak a kábel csatlakozása érdekelne a burkolat alatt, ha az nem szedhető szét bontás nélkül, akkor az lesz hogy leszedem a műszerfalra rögzített tartót, a kábelt meg a maradék tartórésszel együtt kesztyűtartóba száműzöm ,azt csókolom. Egyszerűen nem lehet 1200 km-t ülni jobb1-en, annyira útba van a bal lábnak.
A mikrofon nálam a középső tükörnél van, a lámpák kapcsolójánál, és kitolja a hangszórókra is a hangot.

bitpork: most már muszáj megkérdeznem, mi a rossebet jelen a Domi? :)

[ Szerkesztve ]

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#101406) bitpork válasza kribe (#101404) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Helyileg hol vagy? Nem kell megvenni de kipróbálhatja az öreged Domit ha ez segít neki a döntésben.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#101407) 7600 GS válasza kribe (#101404) üzenetére


7600 GS
addikt

Örök igazság: állapotot veszünk, nem pedig kilométert.

(#101408) Rick4 válasza Piwi (#101400) üzenetére


Rick4
félisten

Ránézek, hátha kiderül ez- az egy év után. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#101409) Piwi válasza Rick4 (#101408) üzenetére


Piwi
addikt

Ok, bár én nem lettem okosabb mert most sem tudom milyen érzékelő az a szélvédőn :U :))

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#101410) Rick4 válasza Piwi (#101409) üzenetére


Rick4
félisten

Permetezz rá egy kis vizet, míg jár a motor, ha letörli, akkor eső, ha letakarod, és felkapcsolja a lámpát, akkor fényérzékelő.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#101411) Lacess válasza mmdms (#101405) üzenetére


Lacess
tag

A spirálos kábel a tartóból ugye nem húzható ki viszont a műszerfal alatt egy dobozba jut. Egy Y-ban végződik amiből az egyik megy a dobozba egy oldható csatlakozóval (talán RS232), a másik pedig az antenna szintén oldható csatival. Nem kell kábelt vagdosni.

[ Szerkesztve ]

Sokan most váltanak Windows 10-re, pedig nekem már a 98 is megvan.

(#101412) Piwi válasza Rick4 (#101410) üzenetére


Piwi
addikt

Ha egyet kapcsolok az ablaktörlőn akkor a megadott időnként fog törölgetni...a világításkapcsolónál sincs Auto állás, igy szerintem a világítást sem fogja kapcsolni. Alapból nem tudja a Coming Home funkciót, bekapcsoltam VCDS-ben, menüben megjelent, de nem működik.

Ha lenne az autóban eső és /vagy fénysensor akkor látnom kellene ezt:

De nálam nincs az RLS végű sor :U

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#101413) TaaT válasza zsolt19900 (#101367) üzenetére


TaaT
veterán

Én nem cserélném le.

Give them hell Ukraine!

(#101414) TaaT válasza Rick4 (#101388) üzenetére


TaaT
veterán

"a gyári 16-os felni 215/55-ös gumival elég jó összhatást vált ki, feltettem egy 17-es garnitúrát 255/55-ös éretű gumival"

A 17-es gumi méretét nem írtad el?

Give them hell Ukraine!

(#101415) MunezXBK válasza zsolt19900 (#101367) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Én meg lehet elboltolnám veled 17-es Ramsesre. :D

(#101416) mmdms válasza Lacess (#101411) üzenetére


mmdms
addikt

Sajnos nem húzható ki, azt észrevettem én is, ezért kérdeztem itt meg. Különben simán kihúznám a tartóból aztán szépen begyömöszölném a műszerfal alá. Eladás előtt meg vissza az egész. :D Elvágni nem akartam, csak simán betenni a kesztyűtartóba, rácsukom a kábelra aztá le$z@rom.
Közben találtam végre képet is róla, pont ez van nekem is: [link]
Szóval abban a két csatlakozós pici dobozba végződik a spirálos vezeték, vagy a doboz egyik csatlakozójába megy? Egyszerűbben: ha kiveszem csak a kábel jön, vagy a kicsi doboz is a két csatival?
Sajnos pont azt nem tudom kivenni a képből. De lehet ez már valami mókolt cucc. Amitől egy picit én is tartok, nem az eredeti fejegység van benne, tuti van köze hozzá mert ha csöng lenémítja a zenét is.

[ Szerkesztve ]

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#101417) kk831228 válasza VR6-Fan (#101380) üzenetére


kk831228
addikt

Az biztos hogy horvátba kimondott homokos tengerpart nincs, mi is keresgéltünk volna, de csak pár mesterséges homokos strand van... Viszont ha megnézel egy mesterséges homokos tengerpartot ahol fürdenek gyorsan kiábrándulsz és megbékélsz a kövekkel... ;) Egy felkavart f.. s az egész... Én az olasz vagy görögöt is úgy tudnám elképzelni ahol nincs tömeg aki felkavarja a homokot... Gondolom ilyenből nem sok van ott se... :U

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#101418) Lacess válasza mmdms (#101416) üzenetére


Lacess
tag

Nos mint írtam nekem Siemeshez való volt bent (olyan mint az első hsz-ed ben a linkelt képen) és mint kiderült a tiéd Nokiahoz való.
Nem teljesen ugyan úgy néz ki a kettő de a lényeg megegyezik ahogy látom.
Amit te ki szeretnél húzni kábelt mint mondtam egy Y a vége. Az egyik fele az antenna a telefonnak amit csak ki kell húzni. A másik pedig abba fekete dobozba megy ami az általad linkelt hirdetésben az első képén látható , a fehér cimkés téglalap alakú dobozról van szó. A képen a kék kábel alatt/tőle balra. Egy régi Game-porthoz hasnoló csatija van két csavarral biztosítva a szélén.
Egyszerűbben: ha kiveszed akkor a doboz marad, csak a kábel jön az említett Y véggel. Ezért 2dolgot kell róla lecsatlakoztatnod. Az antennát és az említett dobozt.
Az pedig hogy némítja a rádiót bejövő híváskor egy elég egyszerű feature, egy egyszerű szál a kihangosítóból a rádióba.
Nekem még a gyári Gamma rádióhoz volt a cucc de ezt a némítást kb. 20éve minden rádió tudja. De ha csak a konzol eltávolítása a lényeg akkor ehhez a részhez nem is kell nyúlnod.

Sokan most váltanak Windows 10-re, pedig nekem már a 98 is megvan.

(#101419) mmdms válasza Lacess (#101418) üzenetére


mmdms
addikt

Remek, köszönök minden infót! körülnézelődök mennyire kell ehhez megbontani a műszerfalat.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#101420) kribe válasza bitpork (#101406) üzenetére


kribe
őstag

Dél-Borsod. De azt hiszem éppen azért keres használt kocsit mert idejében észbe kapott hogy nem akar 4 misit költeni (egy újra de rosszabbra).

7600 GS: ez nagyon igaz, és szerintem ő is tudja. De nem látta a kocsit élőben, a használtlovasszekér.hu-ra feltett képek pedig egyszerűen pocsékak, mint nagyon sok esetben. Én láttam hogy szép, jó állapotú. 3.0 tdi.

[ Szerkesztve ]

My soul was removed, to make room for all this sarcasm.

(#101421) bitpork válasza kribe (#101420) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A fotó sem alap semmire. Oda kell menni és felpróbálni. Ennyi. Igaz ez sok esetben instant get érzést generál, de ellen kell állni a kísértésnek.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#101422) kribe válasza bitpork (#101421) üzenetére


kribe
őstag

Én nem tudtam ellenállni a kísértésnek. :) Két év alatt 4 Passatot is meg akartam venni, egyedül csak arra nem mozdultam rá amelyikhez nem utaztam el személyesen megnézni (4.0 W8). :)

A jó kép meg kedvet csinál ahhoz hogy az ember elmenjen próbát tenni. Én legalábbis két kb. azonos árú, típusú, felszereltségű autó közül azt mennék el megnézni amelyik jobban mutat a képeken. De lehet ez csak én vagyok.

[ Szerkesztve ]

My soul was removed, to make room for all this sarcasm.

(#101423) Rick4 válasza TaaT (#101414) üzenetére


Rick4
félisten

De, :B csak egy picit, 205/55 lett volna. Értelemszerűen váltóméret, vagy ahhoz közeli a kiindulási pont akármilyen felniméretnél.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#101424) mmdms válasza Lacess (#101418) üzenetére


mmdms
addikt

Na megnéztem, csak egy pici, külön lecsavarozható háromszög alakú műanyagdarabot kell levennem, remélem az is elég lesz.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#101425) K Norbi


K Norbi
addikt

hmm :)

(#101426) Lacess válasza mmdms (#101424) üzenetére


Lacess
tag

Mármint magáról a konzolról ha jól gondolom?

Sokan most váltanak Windows 10-re, pedig nekem már a 98 is megvan.

(#101427) mmdms válasza Lacess (#101426) üzenetére


mmdms
addikt

Aha, a műszerfal legalsó háromszög alakú nyúlványa levehető külön. Legalábbis nálam, gondolom ez gyári volt.
Ha leveszem végre ezt a vackot lesz értelme a pohártartónak! :K

[ Szerkesztve ]

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#101428) Lacess válasza mmdms (#101427) üzenetére


Lacess
tag

Én mint írtam is kiszereletettem az egészet. Alig tudtam tőle 5. sebességet kapcsolni, emelett ha figyelmetlenül nyúltam a váltóért bele vertem a kezem.
A vásárlás utáni 2. napon repült a cucc, vagyis megvan még de már csak egy cipősdobozban.
Nekem ugye egy Bora van ami azért szűkösebb a paszulynál.

Sokan most váltanak Windows 10-re, pedig nekem már a 98 is megvan.

(#101429) Ck. válasza K Norbi (#101425) üzenetére


Ck.
addikt

Vinném. :))

(#101430) Ace owner


Ace owner
addikt

Csak ezt a képet mutatom meg a hétvégéről, többi úgysem érdekelne senkit :D

Minőség ratyi collage app meg Snapspeed lehúzta :(

Galaxy Fold 4

(#101431) Mappa válasza K Norbi (#101425) üzenetére


Mappa
addikt

Fap time :DDD .... A csaj se rossz ;] :D

nem kötelező megadni

(#101432) K Norbi válasza Mappa (#101431) üzenetére


K Norbi
addikt

wehehee ;] ;] Fap time... :DDD

(#101433) tresh válasza K Norbi (#101425) üzenetére


tresh
addikt

;]

(#101434) Ck. válasza tresh (#101433) üzenetére


Ck.
addikt

Ó, a f*szom abba a formás kipufogóba. :DDD

(#101435) K Norbi


K Norbi
addikt

Mappa egy ilyen jöhet a kellysre? ;] ;] [link] [link]

(#101433) tresh :R :R

[ Szerkesztve ]

(#101436) tresh válasza Ck. (#101434) üzenetére


tresh
addikt

:B

Gondolom nem az R8-éra érted ;] ;]

Más: konzervből vállalható automata váltó ? Keret mondjuk olyan 2 misi , diesel 1.9-3.0 passat nagyság ?

(#101437) Piwi válasza tresh (#101433) üzenetére


Piwi
addikt

adjál neki valami rendes kaját,úgy néz ki mint egy gebe ;]

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#101438) bitpork válasza tresh (#101436) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Mit jelent a "konzervből vállalható" kifejezés? :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#101439) Ck. válasza tresh (#101436) üzenetére


Ck.
addikt

Ha gondos gazdája volt és lesz, akkor az 5-6 fokozatú tiptronic örök élet+1 nap, a DSG-t nem ismerem.
A Multitronic viszont nagyon buli, en nagyon megszerettem, még az is lehet, h becserélem a gépet egy ugyanolyanra, csak multival. :D

[ Szerkesztve ]

(#101440) tresh válasza bitpork (#101438) üzenetére


tresh
addikt

Konszern :B

CK. Multi nekem nem gyün be főleg hogy sok a szopóroller vele legalábbis csak ezt kerüld címszó megy róla. Az a baj hogy VAGból amit nézegettem 2003-2006 között ott csak tip/multi van. Tip-es 180lovas 2.5 a6 ot vezettem az nem volt rossz. Igazából kezdem megunni a manuált, lusta vagyok :D

(#101441) MunezXBK válasza Ck. (#101439) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ha elromlik 1x, nem fogod annyira szeretni. :D

(#101442) bitpork válasza tresh (#101440) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nekem a Lujzi,Gazsi tiptronic volt. Mindkettő ment ahogy kell. De olajcsere, olajcsere,olajcsere a lelke. Domiban is tiptronic van csak 6-s és nadon jaó :K

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#101443) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Egy hét alatt 1.100 km a golffal. Ennyit sem vezettem még. :DDD

(#101444) Ck. válasza bitpork (#101442) üzenetére


Ck.
addikt

Na ja.
Az ebből fakadó kiadások kezdenek raebreszteni a mostani éves futásom mellett, hogy lehet vissza kéne menni kézire.
Perpill ugynezki, hogy évi 4-5 db motorolaj csere és 1 db váltóolaj csere lesz az általános. Mindezt 10-12 hónap alatt. Bele fogok anyagilag pistulni. :Y

[ Szerkesztve ]

(#101445) tresh válasza bitpork (#101442) üzenetére


tresh
addikt

:R Tiptronicokat nézegetem én is csak kérdés hogy pl a 131 lovas pd mennyire lomha vele :F Mert 110 lovas afn-t vezettem a4 b5-öt automatát mint az enyém hát én körbe autózom a sajátommal nagyon lomha volt.Igaz az csak 4 sebességes volt és ősrégi automata. De nem volt benne erő pedig tényleg patika volt a gép. 2.5 Tdi-t meg nem nagyon akarok :D ;]

CK: csak a váltóolaj cserét úszod meg manual esetén.. :)

[ Szerkesztve ]

(#101446) MunezXBK válasza tresh (#101445) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Pedig van belőle jó is. Ismerős most vett egyet, 98-as, minden cserélve vagy javítja volt rajta, 500-ért.

Igaz, hogy nem sok extra van benne, de hibátlan.

(#101447) bitpork válasza tresh (#101445) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Viszi ahogy kell a normális forgalomban. De ne várj tőle csodát, nem lesz olyan gyors mint a hagyományos. A kényelem és a sportosság kevésbé fér össze ;)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#101448) tresh


tresh
addikt

Köszi az infókat nézelődök hátha lesz valami jó vétel :) Lehet aztán beadom a derekam egy B6 2.5 tdi ottomatára :C

(#101449) Dot


Dot
őstag

Hali!

Nézegettem egy passatot 1.8T azt mondja az eladó, hogy 'szepehangos'. Hallani, hogy kattognak a szepek.
Érdemes megvenni, rákölteni?
Mit takarhat ez? :)

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#101450) tresh válasza Dot (#101449) üzenetére


tresh
addikt

Hogy nem volt gondos gazdája és taposták :U

Ha jó áron van és marad kb 200k a motorra hogy rendbe szedd akkor még lehet jó vásár is

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.