Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:32:40

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101951) TaaT válasza K Norbi (#101949) üzenetére


TaaT
veterán

Kinyúlnak azok maguktól is, legalábbis ezt írják sokan a szívóbenyásoknál. :)

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#101952) FoBCRaistlin válasza TaaT (#101950) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

Dobjál fel egy ATE betétet és beszéljünk a fékporról :D

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#101953) TaaT válasza FoBCRaistlin (#101948) üzenetére


TaaT
veterán

Mondjuk 288-ról 312-re váltani a legegyszerűbb. :)

Van olyan ATE ami nem porol. :)

És el sem tudom mondani mennyire meg vagyok elégedve az SCT Ceramic-al eddig. De szerintem megvárom az első fagyokat a verdikt kiadásával. :)

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#101954) FoBCRaistlin válasza TaaT (#101953) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

Azt akartam amikor SOS kellett a betét, csak sajna nem volt, szóval maradt a sima.

EBC esetén hajlok a yellowra. :U

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#101955) -v- válasza TaaT (#101953) üzenetére


-v-
addikt

És el sem tudom mondani mennyire meg vagyok elégedve az SCT Ceramic-al eddig

Nem mintha már bekopott volna .. :D Meg nem mintha az udvaron állásban ne tudna bármelyik kiváló teljesítményt nyújtani, úgy a sárga se porol. :D (bocs)

(#101956) TaaT válasza -v- (#101955) üzenetére


TaaT
veterán

Azért is írtam hogy megvárom a nyár végét, addigra fog kb összegyógyulni a tárcsa és betét ebben a tempóban. :)

FoBCRaistlin: Igen emlékszek rá. :K

Mondjuk 2db 312-es mart EBC tárcsa és 4db sárga betét nem lesz kis invesztálás. :)) Lehet ezt is túl szárnyalná :D [link]

Give them hell Ukraine!

(#101957) FoBCRaistlin válasza TaaT (#101956) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

Ugyan... volt itt már lendkerék meg hasonló.
Most hétvégén volt 2 kerékcsapágy, 2 toronycsapágy, 2 stabilizátor szilent, féltengely gumiharang csere.

2-3 hónapon belül kell első fék, aztán lengéscsillapító+rugó.
Na abban a témában is lesz vacilálás, mert szerintem valami komolyabb szettet akarok.

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#101958) TaaT válasza FoBCRaistlin (#101957) üzenetére


TaaT
veterán

Haver vett Eibach rugót, annyi jót hallottam róla hogy szerintem én is lecserélem majd az enyémeket. :)

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#101959) FoBCRaistlin válasza TaaT (#101958) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

Nekem valami egybe szett kéne, telo+rugó.

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#101960) tomcsi23 válasza TaaT (#101956) üzenetére


tomcsi23
veterán

Nem ismerem annak a betétnek a karakterisztikáját, de ebc-nél már az üzemmeleg állapothoz is kell pár rendes fékezés. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#101961) tresh válasza bitpork (#101928) üzenetére


tresh
addikt

Napi szinten rendelek tőlük nekem még sose volt gond ha igen készségesen cseréltek mindent saját költségükre. Jó igaz havi szinten elpereg pár 20k náluk :)

Plusz rengeteg dolgot be tudnak szerezni amit pl unix, bárdi és társai nem vagy vállalhatatlan határidővel :B

[ Szerkesztve ]

(#101962) bitpork válasza tresh (#101961) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Amit említettem, ott a motort konkrétan szétverte az elcsesződött vezérlés, és nem ismerték el az anyaghibát.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#101963) FoLey-v válasza TaaT (#101944) üzenetére


FoLey-v
addikt

És melyik gyertya márkát ajánlanál nekem?

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#101964) TaaT válasza bitpork (#101962) üzenetére


TaaT
veterán

Mondjuk ezt a vezérlés garancia dolgot megkérdeztem anno a unixban ott hogy működik, kell papír a beszerelésről, erre az egyik szerelő valami 60e forintos munkadíjat mondott (a komplett szett kerül 50e forintba). Ha gebasz van majd a műszaki szagértő megvéleményezi hogy mi merre mennyi... Persze ez sokáig eltart és addig nincs autó... Nem kérdeztem meg évente hányan próbálnak reklamálni és ebből hány embernek sikerül, gondolom a szám nagyon közel lenne a 0-hoz...

Give them hell Ukraine!

(#101965) TaaT válasza FoLey-v (#101963) üzenetére


TaaT
veterán

beru, denso, ngk, bosch Amelyiket olcsóbban tudsz szerezni.

Give them hell Ukraine!

(#101966) tresh válasza bitpork (#101962) üzenetére


tresh
addikt

Értem, de ők kereskedők ergo rajtuk nem tudod érvényesíteni a garanciális problémát hanem direktbe a gyártóval kell lebokszolni. (sajnos) Csak ez egy olyan k hosszú folyamat hogy beleőszülsz és ha az autó munka eszköz akkor meg se idő se energia nem lesz senkinek se erre.

Félre ne értsd nem védem őket,de unix bárdi ect. is ugyanígy járt volna el.

(#101967) FoLey-v válasza TaaT (#101965) üzenetére


FoLey-v
addikt

Köszönöm majd utána nézek. :R

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#101968) zsolt19900


zsolt19900
őstag

Magi. Szerelő barátom kézifék problémára arra tippel, hogy a hátsó feszítő rugó vagy beragadt vagy teljesen elszalt. Azt mondta, hogy le kell venni a kereket és ki lehet akasztani és első körben megwdzni :-)

nehéz művelet? azt vettem észre ugyan is, hogy azon túl, hogy laza a kézifék kar, a bal hátsó kerék néha pefog a kezifeknel

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#101969) TaaT válasza zsolt19900 (#101968) üzenetére


TaaT
veterán

A hátsó rugóhoz nem kell nagyon szétszedni a féket. :) [link]

Give them hell Ukraine!

(#101970) bitpork válasza tresh (#101966) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem a gyártóval! Ha te itthon veszel valamit, annak az értékesítője áll jót. És küldtek is szagértőt ha jól tom, aki közölte h nem az ő hibájuk és slussz-passz. De nem akarok én senkinek rosszat, mindenki ott és onnan ahol neki jaó. :R

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#101971) Mágus2 válasza TaaT (#101969) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ez soha nem kint szorul be, hanem belül a hengerben az önállító. :Y Ki kell nyomnyi belőle a hengert, megjáratni, összerakni, lelégteleníteni és jó lesz megint, vagy rájösz, hogy el van kopva és veszed az újat.

[ Szerkesztve ]

(#101972) Mágus2 válasza zsolt19900 (#101968) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A nyergen mozgasd meg kézzel rugó nélkül a kézifék karját. Ha könnyen jár, belül be van szorulva. HA nagyon nehezen jár és nem nyomja ki a hengert, akkor is be van szorulva. Ehhez már le kell venni a nyerget. -így kell működnie.

[ Szerkesztve ]

(#101973) knuckle válasza TaaT (#101958) üzenetére


knuckle
aktív tag

az én skodámban is ilyen rugó van, és elég jóféle :)

"...ki korpa közé keveredik, az beleesett a moslékosvödörbe..."

(#101974) Rick4


Rick4
félisten

Szopóágra kerültem...
A tiptronic-on csináltam váltóolajcserét, meg első, és alsó deknitömítés cserét, ez lenne a legkevésbé különleges....
Ahhoz, hogy az első dekni lejöjjön, el kellett bontani előtte a vezetékköteget, ami miatt ugye széthúztam a váltónál a fokozatérzékelőt, azt le is szedtem a fokozatválasztó tengelyről, plusz a túlfolyótartály és a lámpa között mindent kibombáztam, akksitálca is kijött.

Ma összeraktam, feltöltöttem folyadékokkal a motort és a váltót, de indítani nem akart. Vcds szerint az immo is tilt, igaz, ettől még tekerhetne, és a váltóban is van hibakód, több is, holott eddig sosem volt egyetlen hibakód sem, tehát ez leginkább kontakt lesz, talán egy testkábel hiányzik? Le nem vettem egy kábelt sem a kötegről, arról visszadugdosni meg nem nagy kunszt.
Ezek jöttek elő?

00264 - Solenoid Valve 4 (N91)
30-00 - Open or Short to Plus
00258 - Solenoid Valve 1 (N88)
30-00 - Open or Short to Plus
00260 - Solenoid Valve 2 (N89)
30-10 - Open or Short to Plus - Intermittent
00350 - Ground (GND) Feedback for Modulation Valves
38-00 - Output won't Switch or Short to Plus

Az önindító sem teker, ez még lehet a p-n indítás miatt, az mfa-n nem látszik, hogy változna a prnd432, holott utána szétbombáztam mindent, kivettem, kézzel tekergettem az érzékelő középső hüvelyét, akkor egyszer jó volt, ott következő matatásnál 3 perc múlva már nem. Érdekes. A komplett művelethez kivettem az akksitálcát, és mindent ami a környékén volt.

Mára feladtam.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#101975) Rick4 válasza Rick4 (#101974) üzenetére


Rick4
félisten

mégse adom fel.
Na egyelőre úgy tűnik, meg is van, hiányzott egy kábel, de a cégén már nem tűnt fel, természetesen a dekli oldalára menő test volt... Máris működik a prndl érzékelő...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#101976) Rick4 válasza Rick4 (#101975) üzenetére


Rick4
félisten

Éééés küllőre indul, semmi baja. :K

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#101977) zsolt19900 válasza Mágus2 (#101972) üzenetére


zsolt19900
őstag

köszönöm, rá fogok nézni

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#101978) Ck.


Ck.
addikt

Ma visszajött a pék célszerszammal, de igy se tudta légteleniteni. :DDD

(#101979) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

[link]

bitang :D

(#101980) Piwi válasza -secret- (#101979) üzenetére


Piwi
addikt

drága lesz az a bűntetés... ;]

[ Szerkesztve ]

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#101981) bitpork válasza -secret- (#101979) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ez bitang csúnya :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#101982) -secret- válasza bitpork (#101981) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Nekem tetszik, bár a lámpafólia kuka lenne. Amúgy még linkeltem régebben huszonpármillióért eladó. :D

(#101983) Ace owner válasza bitpork (#101981) üzenetére


Ace owner
addikt

Alapból sem szép szegény..

Galaxy Fold 4

(#101984) szőröscica válasza Ace owner (#101983) üzenetére


szőröscica
addikt

Nekem tetszik a Panamera, valamilyen szép fényezéssel (ne fekete, fehér vagy kályhaezüst legyen) és bézs belsővel igen gusztusos autó, de ez ritka undorító.

(#101985) Mágus2 válasza Ck. (#101978) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

:U

(#101986) bitpork válasza Mágus2 (#101985) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Mit csodálkozol? A pék, sodrófával vagy szívlapáttal jár, nem?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#101988) Ck. válasza Mágus2 (#101985) üzenetére


Ck.
addikt

Nem voltam ott sajnos, mire hazaértem már csak a lezárt autó fogadott, kihűlt pékkel.
Azt mondta, hogy a műhelyből direkt elhozott vmi kompresszort, amit a féknyeregre kell rakni és így még pumpálni sem kell, elvileg erre van kitalálva, de azzal sem ment a dolog, utána megpróbálta mégegyszer manuálisan, de szintén nem járt sikerrel.
Pénteken jön vissza a rendes szerelőm és remélhetőleg akkor végre már fékem is lesz.

[ Szerkesztve ]

(#101989) knuckle válasza Kalandor (#101987) üzenetére


knuckle
aktív tag

képzeld, ha elfelejtetted volna,hogy sebességben hagytad, és ráindítózol....
helyszínen 4 infarktus, plusz besza-behu :D

emlékszem mikor Erdélyben voltunk lagziban, és át kellett menni a Szamoson komppal, a szomszéd faluban lévő templomi ceremóniára :D
az én skodám amúgy is 4 centi minusszal indul, na az sem volt egy egyszerű menet, felsompolyogni a kompra, és onnan le.
felfelé pedig az enyhén múrvás, homokos, poros utacskán meg úgy jöttem fel, hogy a műszerfalon gyakorlatilag végig világított az a kipörgésgátló :D

"...ki korpa közé keveredik, az beleesett a moslékosvödörbe..."

(#101990) bitpork válasza Kalandor (#101987) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ez hol van? Nem volt kicsit keskeny az az út a keresztbe forduláshoz? :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#101991) Rick4 válasza knuckle (#101989) üzenetére


Rick4
félisten

Automatája van, vagy én tévedek?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#101993) knuckle válasza Rick4 (#101991) üzenetére


knuckle
aktív tag

ja, aszittem manuális, az a király :) vagyis én utálom az automatát, manuális váltót preferálom inkább.

[ Szerkesztve ]

"...ki korpa közé keveredik, az beleesett a moslékosvödörbe..."

(#101994) bitpork válasza knuckle (#101993) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Majd neked is eljön a kor, amikor értékelni fogod, pl a városban, meg úgy általában :K Nem hiába nem lehet az igazi autókat csak automatával kapni ;)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#101995) 7600 GS válasza bitpork (#101994) üzenetére


7600 GS
addikt

Mit takar az "igazi autó" kifejezés pontosan? :)

(#101996) bitpork válasza 7600 GS (#101995) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Bármi amit itt csak nyálcsorgatva nézünk: merci sls, lambo aventador, ferrari 458 italia vagy a porsche-k többsége.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#101997) knuckle válasza 7600 GS (#101995) üzenetére


knuckle
aktív tag

na arra én is kiváncsi lennék :)
én nem vagyok nagyravágyó, megelégszem azzal amim van, de az automata nem az én világom, sokat vezetek városban, de eddig még nem éreztem vágyat egy automata iránt sem:D

[ Szerkesztve ]

"...ki korpa közé keveredik, az beleesett a moslékosvödörbe..."

(#101998) Rick4 válasza bitpork (#101994) üzenetére


Rick4
félisten

Nem korkérdés, még fiatalon, 25 évesen 1999 környékén ízleltem meg az automata előnyeit egy W126-os merciben, pedig az csak egy sima 4 sebességes hidrodinamikus váltó volt, de vajpuhán, és jól váltott, azt kb 3 évig használtam, és igyekeztem azóta is mindig automata mellett dönteni, és így lesz ezután is.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#101999) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Na hallo

Úgy tűnik nem lesz baja a kocsinak a beázástól, elég jó idő volt száradt 2 napig. az anyós előtt sikerült a kárpitot is felszedni. ott ugyan úgy állt a kötegnél a leglentebbi részen, de kitöröltem. a köteg vége ment felfelé egy kötésbe ott száraz volt...

Hazajöttem balatonról...épp beérek a városba.. Hiba... fékbetét elkopott..

Ate Ceramia kb 30.000Km van bennük. Mennyire reális ez ? Én nem tartom furcsának annyira...
Hivtam szerelőmet mondta hogy hát elkopott..
nem igazán emelte ki hogy korai lenne.. amúgy mondott olyat hogy
Az esőszenzoros autóban az esőszenzor miatt ha sokat megy az ember esőben, koptatja a féket... mondom micsoda ? ez most kifejthetné..
Mert , hogy az esőszenzor érzékeli ugye az esőt, és hogy a computer meg az eső miatt melegiti a fékbetétet, úgy hogy minimálisan a tárcsához nyomja.

Valaki hallott már ilyenről?

Folytatás... hazaértem 2 óra múlva megyek el... csip csip.. csip csip csip... 2 hiba.
Bal első helyzetjelző kiégett.. Ha jön még valami akkor már tuti a beázásra gyanakszok :DDD

Mágus : Örülök a hírnek!!
Ne is mond, hogy bánom hogy nem tudtam menni, pedig kb 80%os volt az esély rá hogy tudok, annyira biztos voltam.. aztán tipikus...

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#102000) bitpork válasza Rick4 (#101998) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Kor kérdés. :K Akkor érted el a felnőttkort ;)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.