Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:32:40

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101601) K Norbi


K Norbi
addikt

Legközelebb itt a helyem [link] :D

(#101602) The DJ válasza Ck. (#101545) üzenetére


The DJ
addikt

Bezony, én is csatlakozom közétek az új szerzeménnyel, ami egy Audi A6 2.5 TDI Tiptronic :)

Egyelőre még ismerkedünk, de elég sok kérdésem lesz, úgyhogy készüljetek majd fel a fárasztásra :)

Nagy szerencsém volt vele (legalábbis egyelőre úgy tűnik), mivel ismerőstől van, szinte szó szerint a szomszédban találtam rá, magyar autó, nem osztrák import, nincs rajta rohadás, kívül-belül is szép, megkímélt és az ára is kedvező volt, ráadásul beszámolta az előző autóm, úgyhogy két legyet ütöttem egy csapásra.

Rögtön kellene is tanács/segítség: Az egyetlen hiba, amit így elsőre felfedeztem az az, hogy a fedélzeti komputer kijelzője halott. Nem a szokásos pixelhibás/csíkos, hanem egyáltalán nem mutat semmit, ez pedig elég zavaró, úgyhogy meg szeretném javíttatni. Google barátom már segített és tudom, hogy lehet külön kapni bele kijelzőt, amit aztán be kell forrasztgatni, de nem lenne egyszerűbb (és olcsóbb) cserélni az egész óracsoportot és betenni egy olyat, amiben hibátlan a kijelző? Ezt a műveletet még én is meg tudnám ejteni itthon. Ahogy olvasom itt még az immobiliser se kavarhat be, mivel ez egy 99-es autó és ebben tudtommal még nincsen immo. De javítsatok ki, ha tévedek. Szóval lenne értelme keresgélnem egy belevaló műszeregységet hibátlan kijelzővel, vagy rendeljek kijelzőt és tetessem bele? Melyik az olcsóbb és gyorsabb megoldás?

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#101603) MunezXBK válasza The DJ (#101602) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Gratula! ;)

Szvsz az összesben rossz a kijelző, úgyhogy javíttasd meg inkább.

Ja és azt hiszem már immos a tied is.

(#101604) mmdms válasza The DJ (#101602) üzenetére


mmdms
addikt

Passatom is 99-es, immos. Szerintem ezt előbb biztosan tudakold meg. Óracsoportot cserélnék a helyedbe, mielőtt valami mekkelek nekiesik pákával.

Ja és gratu! písz!

[ Szerkesztve ]

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#101605) ßrainiac válasza The DJ (#101602) üzenetére


ßrainiac
addikt

Valaki valahol ezt ajanlotta, talan pont ebben topicban.

(#101606) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

(#101607) Macka


Macka
veterán

Kutakodok Octavia II-be (ha jól tudom, ezek mennek Golfban és Passatban is) 2 dines multimédiás fejegységet, amin van navi is, illetve fontos lenne, hogy a gyári tolatóradart is kezelje. Használ ilyet itt valaki? Milyet lenne érdemes megvennem? :F

(#101608) Rick4


Rick4
félisten

Szépen belepukkant....

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#101609) mmdms válasza -secret- (#101606) üzenetére


mmdms
addikt

Eladja mer nincs benn tartalék...

(#101610) tomcsi23 : fasza a szejcsento rendszáma! :D

[ Szerkesztve ]

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#101610) tomcsi23 válasza Rick4 (#101608) üzenetére


tomcsi23
veterán

Mindenkinek megvan a maga baja.

mmdms: ja. :)

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#101611) freaghill válasza tomcsi23 (#101610) üzenetére


freaghill
őstag

(#101612) LuckyL válasza Rick4 (#101608) üzenetére


LuckyL
őstag

kiváncsi lennék a caddy személy változatának a hátsó utastere is így összecsuklana-e mint itt a raktér, vagy ott megvan-e erősítve?
ha lett volna abban a raktérben 400 kiló tégla azt megtartotta-volna a 2 személyes utastér hátfala?

cryptot minden termékemért elfogadom

(#101613) tomcsi23 válasza freaghill (#101611) üzenetére


tomcsi23
veterán

Vótmá. :O

;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#101614) The DJ válasza mmdms (#101604) üzenetére


The DJ
addikt

EZEN leírás szerint az enyémben elvileg nincs immo. A képeken szereplő első műszeregység az enyém, tehát a 98-99 között gyártott analóg órával rendelkező. Ha kivenném, akkor a sorozatszám alapján biztosra lehetne tudni, de egyelőre nem bontanám meg.

Jó lenne, ha sikerülne találni bele egy komplett műszeregységet működő kijelzővel.

Más: Komplett vezérlés csere + olajcsere mennyit kóstál? Csak hogy tudjam hány napig nem fogok enni az elkövetkezendő hónapokban :D

Ja, és köszi mindenkinek :)

(#101605) ßrainiac: Köszi, dobok nekik is egy üzenetet, hátha okosabb leszek.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#101616) focvis válasza footy (#101583) üzenetére


focvis
veterán

Nem tudom, de ezt tapasztalom. Ha nem ez lenne, nem írnám. :)

@(#101585) VR6-Fan : Opel is padlón gyorsít. Nyugodt autópályán szoktam használni, gyorsítás szinte nincs benne.

(#101617) focvis válasza Rambovits (#101594) üzenetére


focvis
veterán

Sajna nem tudok cikkszámot mondani.
VWSanyinál egyszer néztem utángyártott sebváltógombot, nagyon csúnya volt :-( Nézd meg élőben, szokott Várpalotára járni, én is ott találkoztam vele, Szfvár útba esik neki.

Enyém plug and play volt + gyári műszer.

[ Szerkesztve ]

(#101618) MunezXBK válasza The DJ (#101614) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Vezérlés 2 kiló körül, olaj + szűrők + csere 25 körül.

(#101619) brumi1024 válasza -secret- (#101606) üzenetére


brumi1024
veterán

Drága, tartalékmentes, sokat eszik, hangos, visszatekert, ja és nem dízel és nem Audi. :(

;]

A viccet félretéve az a beletett 26k km nem lehetett egy olcsó mulatság. :DDD

(#101620) hdman válasza Piwi (#101550) üzenetére


hdman
őstag

Majdnem ilyen az én gyári opel felnim :D

Sopron city :)

(#101621) -secret- válasza brumi1024 (#101619) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Lehet tologatták annyi kilométeren át. :DDD

Vagy vontatták.

(#101622) Rick4


Rick4
félisten

Tiptronic 5-ösben készülök olajat öblögetni. Tényleg nem lehet ezekben szűrőt cserélni? Kapható, tehát elvileg cserélni is kellene..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#101623) TaaT válasza Kalandor (#101615) üzenetére


TaaT
veterán

Nézd meg az ajtó alján a kifolyókat, esetleg a párazáró lemez tömítettségét.

Give them hell Ukraine!

(#101624) bitpork válasza Kalandor (#101615) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ajtót kinyit, slaggal, vödörrel a felhúzott ablakra engedni a vizet és nézni hogy az ajtó alján a leengedő likakon gyön-e, vagy a kárpit alól. Első körben.

(#101622) Rick4: lehet. Az alján a kádat levéve elméletileg ott van. A multitronicban van kettő és a belsőhöz le kell venni a váltót ha jól tom.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#101625) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Hosszu story. A lenyeg. Beazott az audi de sztem eleg veszesen. Elso ket labterbe allt a viz meg a hatso uleseken allt a viz. Nehol latszott hogy ajton belul is a hangszoroknal. Amennyire tudtam kitoroltem. De szar ido esik az eso nem nagyon birtam meg szelloztetni... Szerintetek okozhat ez vmi elektronikai bajt :/ ?? Holnap remelem jo ido lesz kitudom nyitni szaradni... Egyebkent lellen vagyok itt tortent.
Meg azota nem mertem gyujtast adni ra de pl a motoros ules megy de csak pillanatra kiprobaltam. Akksit gondkoztam lekossem e de hosszu tavra nem akarom. Lekene zarni remelem az se okoz bajt. Szerintetek?

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#101626) Piwi válasza tresh (#101555) üzenetére


Piwi
addikt

nem tűnt 11 szélesnek,kb mint az én 18-om olyan széles lehet..de mivel nyaral a csávó és nem szedi le a felnit,addig csak találgatni tudok hogy mi is lehet ez ;]

MunezXBK: az hittem vagy olyan profi hogy fejből tudni fogod melyik felni is ez :P

rihi1: hm..valami ilyesmi lesz :R

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#101627) Rick4 válasza bitpork (#101624) üzenetére


Rick4
félisten

Sajna nem lesz szűrőcsere, a váltóharangot le kellene csavarozni a váltótestről, és akkor lehet cserélni. Bolondok.... Majd kap egy külső szűrőt...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#101628) bitpork válasza Kiskokó (#101625) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A C5ben nekem is beázott, annyira hogy ott van az anyósülés alatt a vátó vezérlő és be is ázott. Márlim volt h ki lehetett szárítani és ment, mert ha nem akkor ezeöccá ojró.

(#101627) Rick4: ennyire más ami neked van? :Y Csak mert a passaton lehetett simán.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#101629) Rick4 válasza bitpork (#101628) üzenetére


Rick4
félisten

Az még a régi A01-es 4 sebességes volt, ez meg az újabb A08-es 5 sebességes.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#101630) Kiskokó válasza bitpork (#101628) üzenetére


Kiskokó
veterán

Elso ulesek alatt szaraz csak a labter. A labter feletol az ules fele mar szaraz teljesen. De jo.. Meg a gep sincs nallam... Holnap szaritom amennyire tudom aztan este rarakom a gyujtast remelem nem fogad hiba!!! Vezeto oldali labteben allt egy fel centi a viz de az ules ala ott se ert fel..

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#101631) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Amugy okos haveromek vihar elott pledet raktak a jeg miatt a kocsira es telibe becsuktakaz ajto ra a pledblol vagy 30centi bentr logot. Persze ahogy atazott szepen folyt be bentre a viz belole..

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#101632) bitpork válasza Rick4 (#101629) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A passatban 5 sebességes tip volt :U

(#101630) Kiskokó : az hogy nem érte el az ülést nem azt jelenti h a kárpit alatt nem áll még 2-3 cm mély víz :(
[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#101633) Rick4 válasza bitpork (#101632) üzenetére


Rick4
félisten

Mikori gép volt?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#101634) kk831228 válasza brumi1024 (#101584) üzenetére


kk831228
addikt

Köszönöm, ezt nem tudtam... :R :B Csak 7 éve van automatám ... :B :D

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#101635) bitpork válasza Rick4 (#101633) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

1999

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#101636) Mágus2


Mágus2
Közösségépítő

Üdv Urak,

Sokat töprengtem mi legyen. A találkozóval kapcsolatban is vegyes érzelmeim vannak. Egyrészt jólesett a magas részvételi arány, másrészt megint akadtak tagok, akiknek csak a billentyûzet volt nagy, az ember nem is látszott mögötte. Itt azokra gondolok, akik ígérték, hogy jönnek, de mégsem tették. Igazság szerint hiányzik a topik, és szomorúan látom mivé lett, viszont a sok nyaggatás privátban nem hiányzik. :(( Próbálok valami arany középutat találni, de valahogy nem sikerül, mert vagy rendesen csinálok valamit, vagy nincs értelme. Talán az lenne a legjobb, ha maradnék, de szigorúan a topikban, privátban zaklatni a szerelési kérdésekkel tilos. :K

[ Szerkesztve ]

(#101637) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok!
Skoda Octavia I 1.8T 150LE.
Vag-com hiba itt:17705/P1297/004759 - Pressure Drop between Turbo and Throttle Valve (check D.V.!)
Ha jol ertem hibas lehet ket szelep: Boost Pressure Control Valve (N249) es Diverter Valve, ez az N75-os?
Elmondana valaki magyarul, hogy pontosan mi a nevuk, illetve milyen osszekoto csoveket, vezetekeket kell ellenorizni?
Nem gyult ki a check engine, amit eszrevettem, hogy 2-es fokozatban ha nem gazolok durvan, mintha megfogna valami a motort. Illetve, ha hirtelen leveszem a gazrol a labam (barmelyik fokozatban), hallszik egy suhogo hang.
Koszi!

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#101638) kk831228 válasza Mágus2 (#101636) üzenetére


kk831228
addikt

Ave Mágus2 !! :C :R Pü ment... ;] :D :D

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#101639) VR6-Fan válasza Csaby25 (#101637) üzenetére


VR6-Fan
veterán

N249 Whut?!
mi a motorkod? ha AGU, akkor olyanod nincs elvileg, ha van dobd ki...!

Ez a hiba, arra utal hogy valahol a turbo és folytó szelep közt tőltő nyomás szivárgásod van

Ross-tech-ék arra felé probálják terelni az embert hogy nyitva maradt a dv (lefújó szelep, és nem az n75 ami a turbo nyomás szabályozza)
-lehet szar a dv
-lehet szar a dv vezérlése (n249, ha van)
-és a dv vezérlése ugyan jó, de a vezérlő jel nem jut el a dv-ig (vákum csövek)

ill még azt mondják nézd meg milyen a folytó szelep ha nagyon retkes akkor is problémázhat.

kb dió héjjban ennyi.

Mágus2: hello hello, nem lehet letiltani a priviket mi ? :D

[ Szerkesztve ]

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#101640) bitpork válasza Csaby25 (#101637) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

De hát oda van írva :U

Leaking Hoses and/or Pipes between Components - szivárgó csöveket keresni
Boost Pressure Control Valve (N249) faulty - trunyó töltés szabályozó szelep hiba
Diverter Valve faulty - váltószelep hiba
Throttle Body dirty - folytószelep -"-
Vacuum leak - ezt meg nem hiszem h kell mondani. Minden vákuumcsövet kell nézni

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#101641) kk831228


kk831228
addikt

Ck. : Tiéd a megtiszteltetés hogy feltedd az 1. kérdést Mágus2-nek... :D :DD

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#101642) Ck. válasza bitpork (#101635) üzenetére


Ck.
addikt

Há' mit Te parkolsz ottan a Kereszttöltés utca hátuljában a paszullyal?

Mágus2:
Várunk vissza és egyúttal megembereljük mindannyian magunkat.

kk831228:
Most miért engem oltasz? Meg se szólaltam, mi a bajod velem?

[ Szerkesztve ]

(#101643) Mágus2 válasza VR6-Fan (#101639) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Hát nem. :DDD

Szétkaptuk az audit quattrot(1.8T ABE), amiről beszéltem. És új a pumpa, mégis kerepel, meg lusta. De már tudom miért nincs benne tartalék. :D 3 hengerezik a szentem, mert az ecu gynege jelet ad a 2. henger trafójának. :Y . Úgyhogy ha valakinek van raktáron 8D0987557, az szóljon. :K Be lett izzítva az oscilloscop is, anélkül nem volt esély megtalálni, mi a gond. :U

Nem csak a szelepdekni volt lent, hanem a hengerfejet is levettük, meg a kádat. Alul szép tiszta volt, némi karbon van a kádon, meg a hengerfejen is van valami lerakódás, de nem vészes. Azért kerepel, mert csak 3 henger jár.

[ Szerkesztve ]

(#101644) VR6-Fan válasza Mágus2 (#101643) üzenetére


VR6-Fan
veterán

a lustaság egy dolog... erre vonatkozólag volt amugy valami hiba kód?
kerepelés megint egy másik, ha csak nem a kopogásos égés miatt hallatszik kerepelésnek :Y

szelepdekni alá bekukantottatok?
aljába mennyi retek volt?

Csaby25:ritka egy állat faj :), abból kis beruházásból lehet gyorsan 220-230le-t csinálni :)

nyomócsövek-cooler/vákum csövek/dv/n249 (ezt ki is iktathatod a vákum körből, csak hagyd fent a szelepet a csatin)/folytó szelep, ebbe a sorrendbe.

[ Szerkesztve ]

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#101645) Csaby25 válasza VR6-Fan (#101639) üzenetére


Csaby25
senior tag

AUM a motorkod.
Koszi!

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#101646) Mágus2 válasza VR6-Fan (#101644) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő



Henbgerfej elment felújításba, kap 20 új szelepet vezetőkkel, tömítéssel. A pumpa szívókosara tiszta volt, de kap újat a pumpával. Aztán majd meglátjuk, mennyi lesz meg a 150 paciból. Ebben még EGR sincs, a szívósor szép tiszta. :K

bitpork: AEB

[ Szerkesztve ]

(#101647) bitpork válasza Mágus2 (#101646) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Most vagy te írtad rosszul, vagy a fényképen csúszik a szemem : AEB v ABE ;]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#101648) VR6-Fan válasza Mágus2 (#101646) üzenetére


VR6-Fan
veterán

azt hiszem a kerepelés oka meg van....

meg tegyek bele rendes gyertyát majd.

érdekes amugy, elpukkant volna a vezérlő végfok az ecu-ba?
másik gyujtás végfokot probáltatok? a régi fajta bowdeneseken az szeret elpukkani.

görbék voltak a szelepek v mi? inkább tökéket vegyetek :)
meg ha így szét rántottátok, a turbo felső olajzó csövét vegyétek le és áztassátok be valami nagyon intezív olaj/zsíroldóba pár napra, esetleg ultrahangos moso után.
a sok egyenes rész miatt a hossz motorosok csöve szeret kokszolodni.

[ Szerkesztve ]

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#101649) VR6-Fan válasza Mágus2 (#101646) üzenetére


VR6-Fan
veterán

japp egyik hulladékon sincs szerintem EGR, szekunder levegősek.

szvsz, még a hidrotöke fészkeket nézzétek meg, ugyan úgy kiszoposodik mint a régi 16v-ken :(

szerk.: a régi bowdenesekbe nem pfr6q volt....?

jó hír hogy részben normálisan szervizelték :)

Az oké hogy a töke, új lesz, de mi van a fészkével? Azt tudtommal itthon nem nagyon csinálja senki, nálatok felfúrják (jól...) és kap túl méretes tökét?

gyertya kérdésre

[ Szerkesztve ]

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#101650) Mágus2 válasza VR6-Fan (#101648) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Gyári gyertya van benne. :K A vezérlő végfok az ECU-ban csak 1,1V-ot tol a 2. hengerre. 3,3 helyett. :((

Minden új lesz a hengerfejen. Tőkék, tömítések, szelepek. Egyiknek el volt kalapálva a teteje. Turbó a csövekkel együtt volt cserélve, most csak kitakarítjuk. Egyenlőre a gyári 150 ló a cél, ha az megvan, lehet faragni. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.