Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1401) dokar válasza deicide (#1400) üzenetére


dokar
addikt

sok rosszat hallottam a helyről, ahol chippeltetted. részleteket majd személyesen. ;)

extra - SEXRay

(#1402) deicide válasza dokar (#1401) üzenetére


deicide
veterán

ok, akkor nekem ezekszerint szerencsém volt...
mondjuk mikor ott voltam is volt egy 750es bmw-s kopasz arc és reklamált erősen, hogy nem megy 150nél többet a gép...:)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#1403) Budaházy


Budaházy
aktív tag

Sziasztok!

Nekem egy 2000 köbcentis vectrám van, még a régebbi ''A'' vectra. A lehető legegyszerűbb 8 szelepes injektoros motor van benne. Ezzel a motorral hihetetlen fogysztásokat lehet elérni ha okosan autózik az ember. 110 - 120 az amit igazán szeret ez a motor, a hangja ilyenkor a leghallkabb, nagyon szépen viszi a kasztnit. Az én fogysztási rekordom egy teli tankolásnál 6,3 liter volt ami úgy jött ki hogy ebbe volt kb. 400km sztrádázás meg budapesti araszolás is. Ekkor egy tankkal mentem vagy 720 km-ert ha jól emlékszem.
Komolyan mondom hogy nem akartam elhinni...

Ekkor jöttem rá igazán hogy nem az számít legjobban a fogysztásnál hogy mekkora a motor, hanem nagyon fontos a kasztnisúly/lóerő érték is.

ellenpélda: skoda octavia 1.4 klímával 8-9 liter alatt soha nem evett még... a kocsi dögnehéz, a klíma még folytja az amúgy is erőlködő kicsi motrot aztán lehet takolni ezerrel

Értem én, hogy NON-STOP de mikor nyit?

(#1404) TayRol


TayRol
veterán

Szépnapokat mindenkinek!

Hétvégén voltam szervizeltetni az astrát; vezérműszíj, fesz.görgök, olaj + szűrő, levegő, pollen és benzinszűrő, 4 gyertya csere volt, 37e ft-os az anyagköltség (a 4 liter olajat kivéve). Kiderült, hogy amit a vásárlásnál mondtak olajcsere (2007.04.04) nem is történt meg, ugyanis volt benne 1 liter, elég fekete lötty:( A nívópálcán már nem volt olajnyom...
Szóval megijedtem elég rendesen, de nem lett baj - eddig úgy néz ki.

Nekem a fogyasztás eddig nem ment 7l alá, de én kizárólag autópályán mentem edddig vele (pesten nem ezzel járok dolgozni), s 150 alatt nem nagyon volt az óra (itt 4600-at forog a főtengely, szóval eszik a szekér rendesen). Ja és mindig 3 személlyel mentem, az elmúlt 20 napban 3200km-ert. Egy tankkal olyan 680-700km-et tudok megtenni.

Most gyári szőnyeget keresek bele, ha valaki tud a szalonárnál olcsóbban (13000huf), akkor ne kíméljen.:)

Üdv.,
TayRol


T 1000 : gratula, ahhoz meg végképp, hogy digitklímásat sikerült kifognod ;)

[Szerkesztve]

(#1405) dokar válasza TayRol (#1404) üzenetére


dokar
addikt

hi, nekem van gyári szőnyegem. ingyen odaadom. csak nem tudom hová tettem. :B
utánanézek.

extra - SEXRay

(#1406) TayRol válasza dokar (#1405) üzenetére


TayRol
veterán

Örök hála, csak asszem nekem G astrám van, aminek nemtom kompatibilis-e a szőnyege a tiéddel? :D

(#1407) TasiA válasza deicide (#1400) üzenetére


TasiA
senior tag

Aham, tehát csalsz! :DD :R

Az emberek 99,9%-a nem így használja az autóját. Autópályára fel, kamion mögé be, oszt 90-el tötyörögni a kamion seggében. Tehát akkor így olyan 5,5-ás 6,1 között ingadozik úgy, hogy beurransz egy átlagos városi forgalomba egy picit. Így már más. Ha ezt nem a kamion mögé bújva 90-el csinálnád, akkor nem ez jönne ki. Sőt, ha síma közúton gyorsítgatnál, meg lassítgatnál, előznél, kerülnél, akkor meg pláne. Szóval a te ested egyedi, nem általánosítható. ;)

Nálam is 5,5 és 6 között ingadozik a BC-ha 90-el megyek, de hát ki a fene megy PONT 90-el sok tíz kilómétereket?! Főleg szélárnyékban?

''miután beleuntam a lámpánál ugyis legyorsullak-ba'' Ezt, hogy érted?

(#1408) TasiA válasza deicide (#1400) üzenetére


TasiA
senior tag

Mivel ügyes voltam és kétszer küldtem el, ezért valamit írok, mert nem tom , hogyan kell törölni. :O :F

A klíma nem csak az 1.4-es Skodát fogja. Nálam is rendesen visszafogja a gépet, mikor bekapcsolom. Hosszútávon annyira nem is, de városban nagyon érzi. Gondolom az is hozzátesz, hogy szarrá forrósodik az egész motortér, a beszívott levegővel együtt.Legalább is 1500-2000-ig eléggé halott a vas. Én múlt hétvégén mentem föl Egerbe és vissza. Oda 8,9 liter,vissza 8,2 liter. Kocsiban bent a család (4 felnőtt)+csomagtartó tele+klíma+ siettem, nyomtam rendesen. Visszafelé nem siettem és klíma csak az út 3/4-ig ment. Nálam a felnik saccra+0,5liter, a klíma szintén.

[Szerkesztve]

(#1409) TasiA válasza Budaházy (#1403) üzenetére


TasiA
senior tag

Az A Vectra tankja 61 liter+ amit belepréselsz. 720km, az nem 6.3 as fogyi. Biztos többet mentél, csak nem jól emlékszel. :P :B :DDD

(#1410) deicide válasza TasiA (#1407) üzenetére


deicide
veterán

hát, chiptuning után, mikor már a szárny is rajt volt, mindenki azt hitte versenyezni akarok a lámpánál és egy ideig felvettem a kesztyűt, de beleuntam.
és való igaz, veszélyes játék a kamionnal, nem hiszem hogy sokan spórolnának igy, de ez havi szinten nekem kb 10.000ft, igy hogy minden nap szfvár-bp-szfvár, csak ezért csinálom, én is szivesebben mennék 130al végig és indulhatnék kicsit később reggel, de hát pénz beszél :(

[Szerkesztve]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#1411) deicide válasza TasiA (#1408) üzenetére


deicide
veterán

ez pontosan igy van nálam is, mikor elfelejtem hogy klimával megyek, csodálkozom, miért nem megy, aztán lenézek a gombra és beugrik :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#1412) KrAt válasza dokar (#1388) üzenetére


KrAt
veterán

Hűűűű :) Erről mit lehet tudni? :)

(#1413) dokar válasza KrAt (#1412) üzenetére


dokar
addikt

padláson találtam :DDD

komolyra fordítva a szót:

Engine: 2.0L Ecotec I-4

Displacement: 122 ci/1998 cc

Horsepower: 700+ @ 8700 rpm

Torque: 575 lb.-ft. @ 6000 rpm

Compression ratio: 10.5:1

Turbocharger boost: 22 psi

Transmission: GM Racing modified Hydra-Matic 4T65-E 4-speed automatic

ja, metanol-al megy :Y

[Szerkesztve]

extra - SEXRay

(#1414) TasiA válasza deicide (#1410) üzenetére


TasiA
senior tag

Félre ne érts! :DDD Nem elítélni akarom a vezetési szokásaidat! Még véletlenül sem! Kamion mögött úgy mész, ahogy akarsz. ;) Csak fogyasztás ügyileg nem találom összehasonlíthatónak, egy átlagos veztési normával. A sporólás meg megérthető, mindenki pénzből él. ;)

(#1415) KrAt válasza dokar (#1413) üzenetére


KrAt
veterán

Aztaaaaaaaa :Y

Ez amúgy vmi új fejlesztés, vagy már létezett?

(#1416) deicide válasza TasiA (#1414) üzenetére


deicide
veterán

Nem gondoltam, hogy kritizálod, épphogy egyetértettem Veled, hogy statisztikailag nem én vagyok a sokaság a szokásokat tekintve :DD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#1417) TasiA válasza deicide (#1416) üzenetére


TasiA
senior tag

Akko OK akko! :DDD

(#1418) dokar válasza KrAt (#1415) üzenetére


dokar
addikt

Láttad ''A leggyorsabb Indiánt''?

extra - SEXRay

(#1419) KrAt válasza dokar (#1418) üzenetére


KrAt
veterán

Nem :U

(#1420) dokar válasza KrAt (#1419) üzenetére


dokar
addikt

az egy film, nézd meg feltétlenül, még tali előtt :D

[Szerkesztve]

extra - SEXRay

(#1421) Calogero


Calogero
addikt

Jövő tavasztól kerül a kereskedésekbe a negyedik generációs Opel Vectra, amelynek az utasok örülnek majd igazán.


Az új modell már a General Motors Epsilon II-es platformjára épül, éppen ezért elődjéhez képest szélesebb, Elődjénél kupésabb a karosszériahosszabb, és valamelyest magasabb lesz elődjénél. Mindezt természetesen az utasokért, ugyanis a jelenleginél tágasabb utasteret rejt majd a karosszéria. A képek tanúsága szerint a Volkswagen Passathoz vagy a Ford Mondeóhoz hasonlóan sportosabb, kupésabb lesz.

Amellett, hogy számos négyhengeres motor is tagja lesz a kínálatnak, lesz 2,8-as V6-os benzines és 2,7 V6-os dízel is a Vectrában. Sőt, a pletykák szerint az első generáció után újra lesz négykerék-hajtású kivitel is

[link]

(#1422) Janoska26 válasza Calogero (#1421) üzenetére


Janoska26
addikt

Na ez lesz az az Opel amely sosem kop el :U :DDD :C

[Szerkesztve]

(#1423) Calogero válasza Janoska26 (#1422) üzenetére


Calogero
addikt

Csak egyévesen rozsdásodik az első toronyház (Lásd Astra H)
3 hónaposan nyikorognak a hátsó szilentek (Lásd Astra H)
CIM modul meghibásodások soka már az első fél éveben (Lásd Astra H valamint Vecta)
Recsegő ülések, valamint kattogó ablakemelő szerkezet (elektromos)

[Szerkesztve]

(#1424) helkis válasza Calogero (#1421) üzenetére


helkis
addikt

nekem ez már túl japános verda, nagyon le van kerekítve, nekem ez jobbban bejött: [link] ;)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#1425) Calogero válasza helkis (#1424) üzenetére


Calogero
addikt

Sajnos ez a kerekített világ elérte az Opelt is.
Nézd meg a Astra H-t illetve annak az utódját, vagy a Corsa D-t illetve az új vectrát.
Nekem sem jön be ez a kerekített forma, de ez van. :(

Szerintem az Astrák közül a G Astrák a legszebbek, azonkon belül is a 3 ajtós illetve a 5 ajtós változatok.

(#1426) KrAt válasza Calogero (#1421) üzenetére


KrAt
veterán

Szerintem nagyonszép :)

(#1427) dokar válasza KrAt (#1426) üzenetére


dokar
addikt

nem rossz, olyan audi-lexus hibrid-nek néz ki

extra - SEXRay

(#1428) KrAt válasza dokar (#1427) üzenetére


KrAt
veterán

Insignia megvalósult :)

(#1429) TayRol


TayRol
veterán

Csövi skacok!

Sajna nemtok menni holnap, mert a szemét főnökség túlóra miatt berendelt minket. D.u. tudnék utánatok menni, de nemtom mikor végzek...:(
Pedig nagyon rég vártam egy jó kis grillezésre. Azért jó hétvégét Nektek, oszt vigyázzon mindenki magára!:)


Üdv.,
TayRol

(#1430) akom


akom
senior tag

Sziasztok srácok!
Van egy G s astrám.
Érdeklődnék hogy valakinél volt e ez a jelenség:
Amikor kanyarodok nyikorgo hangot hallok mint amikor a fékre lépsz és nyikorog a fék,
de ez csak akkor jön elő ha kanyarodok a kocsival. (Első kerék)
Mintha beleérne a féktárcsa a a fékdobba, de megnéztem és nem.
Esetleg volt már valakinek ilyen tapasztalata ?
Ez mi lehet ?

(#1431) deicide válasza akom (#1430) üzenetére


deicide
veterán

dobot ki kell pucolni, esetleg a fékbetétet megnézni, nekem is nyikorgott kanyarban, de ezek után elmúlt.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#1432) akom válasza deicide (#1431) üzenetére


akom
senior tag

Thx.

Esetleg neten tudnátok olyan oldalt linkelni ahol kipufogókat lehet böngészni?
Vagy esetleg tudtok ajánlani valami jó és jól szóló kipufogót ? (Az se baj ha olcsó :DDD )


[Szerkesztve]

(#1433) KrAt válasza TayRol (#1429) üzenetére


KrAt
veterán

Számom megtalálod az adataimnál, ha tudsz, gyere :)

(#1434) deicide válasza akom (#1432) üzenetére


deicide
veterán

gugliban keress rá a dinamit kipufogó-ra.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#1435) TayRol válasza KrAt (#1433) üzenetére


TayRol
veterán

:R ;)

(#1436) AmunRa


AmunRa
aktív tag

G Astába utólag tud valaki klímát? Esetleg olyat aki beszereli?

(#1437) TasiA válasza AmunRa (#1436) üzenetére


TasiA
senior tag

Hali!

Én nagyon nem javaslom az utólagos beszerelést!! Az sosem lesz teljesen tökéletes. Legalább is én csak ilyen tapasztalatokkal rendelkező embereket halottam a témában nyilatkozni. Arról nem is beszélve, hogy az egész autódat szana-szerte-szélyel fogják szedni. Nem tudom G Astránál hogy van, de pl a Vectránál még a homlok fal sem ugyan az , a klímás, nem klímás verzióban. Sokkal nagyobb a víz hűtője a klímásnak és a ferögzítési pontok sem ugyan azok.

(#1438) Robi_73 válasza akom (#1430) üzenetére


Robi_73
őstag

Szia!

Lehet, hogy nagy a válla a féktárcsáknak, esetleg a fékbetét kopásjelzője ér a tárcsához, vagy gyengébb minőségü fékbetét lett beépítve a kocsiba és ez okozza a hangot. Egy fék ellenőrzés segíteni fog.;)

Robi73

(#1439) Lord Myn


Lord Myn
senior tag

Na, jó régen jártam itt, látom közben lemaradtam még1 találkozóról, talán a következőre eljutok...

Látom közben kikerült az én autóm is a ''címlapra'', akkor írnék hozzá 1-2 adatot is:

Astra H 1.6 16V Twinport, 2005

"War does not determine who is right - only who is left."

(#1440) Calogero


Calogero
addikt

Sziasztok

Nemrég csörgött a telefon, párom vette fel, és csillogó szempárral közli velem hogy az Opel értékesítőm keres. Mondom mi a rák itt az Astra,amit a jövőhétre várunk, de nem. :O
Közölték velem hogy az autóm Angliai (Luton) gyártású lenne(lett volna),ahol is a gyárban jelenleg SZTRÁJK van,ezért az autót máshol fogják összerakni. Kaptunk új időpontot június vége, július közepe. :W
Az asszony letört mint a bili füle, oda lett a csillogás a szeméből.

(#1441) dokar válasza Calogero (#1440) üzenetére


dokar
addikt

Múltkor voltam Lutonban, ott a Vauxhall van; vigyázz nehogy jobb-kormányos kocsit kapjál. :D

extra - SEXRay

(#1442) nemcso válasza Calogero (#1440) üzenetére


nemcso
senior tag

Hallottam, hogy az angliai sztrájk nem okoz fennakadást, mivel Kazahsztánban nemsokára elindul az afganisztáni menekültekkel dolgozó Opel gyártósor. ;]

... mert egyenesknek csak az angol termék elfogadható. :( :D :DDD

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#1443) dokar


dokar
addikt

[kép]

extra - SEXRay

(#1444) Calogero válasza nemcso (#1442) üzenetére


Calogero
addikt

Aknavetőt nem rendeltem bele ;] , így remélem valamelyik német vagy belga gyártósorról kerül majd le a gépecském

(#1445) Calogero


Calogero
addikt

Aki kíváncsi hogy az opeljét hol rakták össze az az alvázszám 11.betűje (vagy számjegye) alapján megtudhatja

1 Rüsselscheim (D)
2 Bochum (D)
3 Azambuja (Portugal)
4 Zaragoza (Spanien)
5 Antwerpen (Werk II) (Belgien)
6 Eisenach (D)
7 Luton (England)
8 Ellesmere Port (England)
9 Uusikaupunki (Finnland)
A Azambuja (Portugal)
B Bertone, Turin (Italien)
C Elabuga
D Shin Chuang
E Ellesmere Port (England) bis Ende MJ 1992
F Togliatti (Ägypten)
G Gliwice (Polen)
H Halol, Rayong (Thailand)
J Indonesien
L Elizabeth
M Millbrook
N Norwich (England)
P Warschau (Poland)
R Rosario (Argentinien),
S Szentgottárd (Ungarn)
V Luton (England)
X Ukraine
Y Barcelona
Z Ismir, Torbali (Türkei)

(#1446) nemcso válasza Calogero (#1444) üzenetére


nemcso
senior tag

Egy hét nem a világ (mondom én :) ).

Fel kellene hívni a többi ny-európai Opel gyárat, hogy tessék szolidaritási sztrájkba lépni a brit kollégák mellett. :U ;]

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#1447) nemcso válasza Calogero (#1445) üzenetére


nemcso
senior tag

A lista alapján belga szerelésü a céges H -m.

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#1448) helkis válasza Calogero (#1445) üzenetére


helkis
addikt

ha már információkat közlünk, akkor tudom ajánlani ezt az oldalt, ahol sok alkatrész beszerezhető kedvenceinkhez, ha éppen szükséges: [link]
itt leltem nemrég egy ilyen hasznos kis súgót, olyasmi, mint a tiéd: [link]

nekem is Antwerpen-ben rakták össze a kocsit, a motort pedig Aspern-ben ;)
többieknek: lehet böngészni a forgalmit! :))

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#1449) Woodslave


Woodslave
nagyúr

Bochum :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#1450) Calogero válasza Woodslave (#1449) üzenetére


Calogero
addikt

Kaptam egy jó tippet elektromos klimához hogy ne legyen büdös

Kulcs kivétele után benyomod az ''Auto'' gombot. Erre szép nyugodtan elkezdi fújni a levegőt, ill. a kijelzőn a csatolt üzenet jelenik meg (''Residual air conditioning on'').
[link]

Ilyankor kinyomja a maradék hideget, kiszárítja a klímát, és kb 4-6 perc után magától leáll...

Így nem telepszenek meg benne a gombák

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.