Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) KrAt


KrAt
veterán

Enyim Antwerpen (Werk II) (Belgien) :)

(#1452) bolondember


bolondember
MODERÁTOR

egy kérdés: Vectra B2-höz milyen lengéscsillapítót ajánlatok, Kedves Szakik?
Annyira nem tudom, h milyet majd, mint állat? Mikor érdemes cserélni amúgy?


más: itt volt a vita, h mennyit eszik az autó... Én elég nyugisan megyek, egyhatekotekvektrabékettő.
Mostanában az átlag 6 körül van (pályán ritkán megyek 120nál többel), multkor ment fel pontosan 7re, amikor sok sztráda, jó 2 óra BP-i araszolás meg sok város...

Cakumpakk 6-6,5 körül járok... (télen ment fel 7re megint, de az a kurva sok hidegindítás miatt)

ui.: vadászok, de még nem találtam jó képet, majd küldök a totyikgazdinak... :U

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#1453) Woodslave válasza Calogero (#1450) üzenetére


Woodslave
nagyúr

na ez majd alkalmazom. Nem tudtam, hogy kikapcsol magától. Volt hogy bekapcsoltam, amig bementem a boltba, de a végén már meleg levegő jött, aztán lehet leáll.
Panaszkodtam, hogy xar a klíma. Még jó hogy nem vittem be a szervízbe tök hülyét csinálni magamból. Dehát aki ennyira hülye ne vegyen ilyen bonyolult kocsit. :D Egy külön menüben kell bekapcsolni a klimakompresszort, előtte csak meleg levegőt fújt, de nagyon vadul.. :W :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#1454) bolondember válasza Calogero (#1445) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

Rüsselsheim - eredeti német országban eredeti német alkatrészekből eredeti német vendégmunkások által összerakott német autó.... :DD

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#1455) Lord Myn válasza Calogero (#1445) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Antwerpen (Werk II)

"War does not determine who is right - only who is left."

(#1456) Lord Myn válasza Calogero (#1450) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Na ezt én is kipróbálom, már használtam a ''residual air condition''-t, de azt nem tudtam, hogy pár perccel később kikapcsolja magát. Néha ténylég k*rva büdös...



Más: Hogy-hogy csak mostanra jön az autó, ha jól emlékszem vagy fél éve rendeltétek meg? (Mi ez, Merkúr? :Y )

"War does not determine who is right - only who is left."

(#1457) TasiA válasza deicide (#1400) üzenetére


TasiA
senior tag

Üdv mindenkinek!


MA volt alakalmam kipróbálni ezt a kamion mögötti szélárnyékban autózást! Nálam a fogyasztás eképpen néz ki: az én órám szerint 92 és 100 között váltakozott a sebesség, klíma bekapcsolva, én + párom+5 hónapos gyerkőc. A BC szerint 5,3 és 5,8L között ingadozott a pillanatnyi fogyasztás. Az átlag fogyi mérőt nem akartam nullázni, mert régóta mérek. A motor C20NE, 95-ös 230ezer futott km. Szerintem jó, bár nem másztam rá nagyon, olyan kb 1autónyi távolság volt köztünk. Szóval most már el tudom honni, hogy 1.6-al egyedül, klíma nélkül 5 alatt fogyaszt szélárnyékban. :DDD :R

(#1458) _seth_ válasza Calogero (#1445) üzenetére


_seth_
veterán

Összerakás: Antwerpen (Werk II) (Belgien)

Régebben még itt néztem: [link]

Motor: Aspern [link]

És minden egyezik, 1985, 5 ajtós kadett e :)


[Szerkesztve]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#1459) Calogero válasza Lord Myn (#1456) üzenetére


Calogero
addikt

Elmentünk megrendelni, de akkor nem lett belőle semmi.
Inkább megvártuk az új kiadást a Facelift-es Astrát.
Tavasszal lett megrendelve, és úgy volt hogy a jövőhéten át is vehetem, de a gyár ahol összeszerlnék, ott most sztájk van. Igy minden csúszik 1 hónappal.

(#1460) Daywalker válasza bolondember (#1452) üzenetére


Daywalker
addikt

Hi bolondember!

Én ma vettem egy pár Koni Specialt a Corsába. Szerintem a Koni jó, bár nem éppen olcsó. A Corsába hátulra egy pár 40 rongy, elölre még drágább (azt hiszem 60).
Egyébként ha normálisat akarsz normális áron, akkor Sachs jó még (ebből is van drágább), esetleg Boge.

Képek nagyban:
[link]
[link]

Ez is állítható keménységű. Cserélni meg akkor érdemes, ha jól lenyomod az orrát vagy farát, majd amikor felengeded akkor billeg. Nekem még nem billegett, de már nagyon könnyen összenyomható, ezért tuti a csere.

[Szerkesztve]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#1461) Woodslave


Woodslave
nagyúr

a hátsó kereknél nyikorgást hallok. Lehetnek már a silentek egy 3 hetes (jó tom régebben gyárották) autónál? :Y
Főleg indulásnál, vagy ha nem mentem olyan sokat.

[Szerkesztve]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#1462) Daywalker


Daywalker
addikt

Elég tág fogalom a hátsó kerekek felől (toronyból, kerékagy felől stb.) akárcsak a nyikorgás. :R

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#1463) Woodslave válasza Daywalker (#1462) üzenetére


Woodslave
nagyúr

nemtom jobban körülírni. Ha nyomkodom, nyöszörög.. ;] :D :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#1464) Daywalker válasza Woodslave (#1463) üzenetére


Daywalker
addikt

Hát ezt hallani kéne, így hallatlanben elég nehéz :)) Garanciális szervíz? :DD

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#1465) Woodslave válasza Daywalker (#1464) üzenetére


Woodslave
nagyúr

azlesz :R

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#1466) Daywalker válasza Daywalker (#1460) üzenetére


Daywalker
addikt

Kihagytam a Bilsteint :B

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#1467) Lord Myn válasza Calogero (#1459) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Ja, értem. Emlékszem, amikor én rendeltem meg: 8 hetet mondtak. Hosszú idő volt... (mondjuk 1 héttel korábban jött, szerencsére).

"War does not determine who is right - only who is left."

(#1468) deicide válasza TasiA (#1457) üzenetére


deicide
veterán

:C csak az állandó figyelés, hogy mikor fékez, nagyon fárasztó, ezért én is csak akkor csinálom, ha nagyon éber vagyok...

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#1469) Calogero válasza Woodslave (#1461) üzenetére


Calogero
addikt

Igen a Silentek azok, sajnos ez H Astra valamint Corsa D betegség (ujab gyártásuak 2006-2007).

Szervízbe beviszed, ott befujják neked WD40-el után húzogatnak a csavaroknak.
Sajnos a gyárban nem érnek rá mindent normálisan beolajozni/zsírozni. (inkább sztájkolnak).

(#1470) Woodslave válasza Calogero (#1469) üzenetére


Woodslave
nagyúr

ennyi? Nem nagyobb a gáz?

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#1471) Foglalt név válasza deicide (#1468) üzenetére


Foglalt név
addikt

A kaminosnak is élmény lehet, hogy folyton arra is kell figyelnie, nehogy felkenődj a hátfalra :DDD

(#1472) deicide válasza Foglalt név (#1471) üzenetére


deicide
veterán

a legtöbb imádja, ha előznek valakit, még helyet is szoktak pluszban hagyni utána, hogy én is beférjek mögéjük újra. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#1473) Calogero válasza Woodslave (#1470) üzenetére


Calogero
addikt

Általában ennyi.
H Astra fórumokn elég sok mindent meg lehet tudni a típus hibákról, egyéb praktikákról
[link]
Több mint 15 000 hozzászólás
Én nagyon sok dolgot tudtam meg itt a kocsiról, többet mint a kereskedőtől
H Astra tulajoknak kötelező a regisztrálás.

Persze ([link])Astra F és ([link]Astra G típusokról, valamint a ([link]) Corsa D-ről is van topic.

(#1474) Calogero


Calogero
addikt

Ujabb képek az új Vectráról

[link]
[link]

(#1475) stangli válasza Calogero (#1474) üzenetére


stangli
senior tag

ez keményen hasonlítt a BMW-hez :)

(#1476) Foglalt név válasza stangli (#1475) üzenetére


Foglalt név
addikt

Magyarul ronda ;] :D

(#1477) t1 válasza Calogero (#1474) üzenetére


t1
addikt

ez gáz....csúúúnya :(((

(#1478) stangli válasza t1 (#1477) üzenetére


stangli
senior tag

mond ki, vaddisznóhoz hasonlit, de mégsem, a motorháztetőú vonása miatt... :DDD

(#1479) Woodslave


Woodslave
nagyúr

ja fenének kell ilyen lágy vonalú autókat csinálni. :O

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#1480) stangli válasza Woodslave (#1479) üzenetére


stangli
senior tag

tudod áááámerikai stílus :DDD

(#1481) V.Stryker válasza Calogero (#1474) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Olyan, mint amikor összerándul a citromtól az arcod...lehet neki is azt adtak olaj helyett :B

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#1482) _seth_


_seth_
veterán

:C

Ma délben elkészült a kocsim :) Nem tartott sokáig... márc közepén kezdődött a felújítás és a hét elején ért véget, műszakin pedig ma volt.

Alapvetően a kocsi hátulja újjá lett építve, küszöb, ívek és még sok-sok elem cseréje, festése, a végösszeg 210e forint lett mindennel együtt és mit kaptam ezért? Fel lett újítva a 22 éves opel kadettem :D

Még kb 150-200e kell ahhoz, hogy teljesen készen legyen :) (Alufelni 15'' 195/50 (hátul a hely ehhez lett átalakítva), kpzár+riasztó, a már meglévő gsi lefalazott szárnyas csomagtérajtó felszerelése, festések...).

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#1483) KrAt válasza _seth_ (#1482) üzenetére


KrAt
veterán

Grat :C Kérünk képet :)

(#1484) _seth_ válasza KrAt (#1483) üzenetére


_seth_
veterán

Köszi :)

Holnap csinálok párat :) Egészen más lett a kocsi, mert:
-hátulja merev, van benne anyag
-hátulról semmi hang nem jön
-sokkal kényelmesebb mert a hátsó két rugóból ki lett véve 3-3 merevítő gumi igaz így jobban leül a hátulja de átlagban úgy is 1-2 ember használja + most, hogy vágva is lett belőle hátul lazán elfér a kerék
-teljesen más érzés úgy beleülni, hogy tudom rendbe van téve és nem olyan a küszöb, hogy kézzel le tudom bontani és nem nyomja be a csomagtérbe a sarat, port...

Na meg hát no... mégis csak ki lett pofozva a kis aranyos igaz nem éri meg de kit érdekel??? :))

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#1485) KrAt válasza _seth_ (#1484) üzenetére


KrAt
veterán

Miénk is meglesz majd nyár végefelé, ezért párszor (jópárszor) már átgondoltam azt az érzést :) De nagyon várom :)

Nyáron megyek majd dolgozni, akkor egy 100-150k-t meg akarok keresni, abból lesz 4db 15-ös 195 vagy 185-ös gumi (csak vasfelnin) és egy sportkipuff hátsódob + vég :)

(#1486) dokar válasza _seth_ (#1484) üzenetére


dokar
addikt

igaz nem éri meg de kit érdekel???

az a lényeg, hogy neked megéri. nekem is szokták páran mondani, hogy teljesen feleslegesen költök az autóra.

extra - SEXRay

(#1487) helkis válasza _seth_ (#1484) üzenetére


helkis
addikt

szvsz jobban megérte, mintha ugyanennyiért egy új videókártyát vettél volna! :D
várjuk a képeket! :R

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#1488) Calogero


Calogero
addikt

Sziasztok Opelesek :)

Szerdán dolgoztam, ime az erdmény ;]
[link]

Egykicsit bővebben, és real hanggal
[link]

Vittem a páromat is, még nem volt ilyenbe része. Pedg ilyenkor nem nagyon szeretem ha vannak körülettem, mert esz az ideg, de csak a gomb nyomásig ;]


(#1489) t1 válasza Calogero (#1488) üzenetére


t1
addikt

durva ez hol volt? :R
ilyenre én is szívesen elmennék :)

(#1490) #25954560 válasza _seth_ (#1484) üzenetére


#25954560
törölt tag

szia,

merevito gumikat honnan lehet szerezni? igaz nem opel, de kene hatra :)

koszi,
&rew

(#1491) Calogero válasza t1 (#1489) üzenetére


Calogero
addikt

Nyergesújfalun garázdálkodtam :)

(#1492) stangli válasza t1 (#1489) üzenetére


stangli
senior tag

ezzel azt akartad mondani, hogy egy Opel-ra esett rá?? :F
;]

(#1493) _seth_ válasza #25954560 (#1490) üzenetére


_seth_
veterán

Passz :( Én már így vettem a kocsit, szerintem autósboltban kellene keresned de a legjobb lehet ha bontóban keresnél :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#1494) _seth_


_seth_
veterán

Reggeli képek:

[link]

Alakulgat...

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#1495) t1 válasza _seth_ (#1494) üzenetére


t1
addikt

szép lett gratula hozzzá :R
megérte a pénzt
a lökösök fehérek maradnak?

(#1496) _seth_ válasza t1 (#1495) üzenetére


_seth_
veterán

thx

Nem, minden le lesz fújva csak $ kell hozzá :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#1497) t1 válasza _seth_ (#1496) üzenetére


t1
addikt

jaja az mindenhez kell fújás után felni legyen :) :)

(#1498) _seth_ válasza t1 (#1497) üzenetére


_seth_
veterán

Az lesz, rajtam nem múlik bár változó a hozzáállásom az autóhoz, eredetileg sokkal komolyabban át akartam alakítani amikor még érdekelt ma már inkább csak legyen használható és kész de ha esetleg van egy kis felesleges pénzem (hehe...) akkor megcsinálok rajta még pár dolgot :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#1499) KrAt válasza _seth_ (#1494) üzenetére


KrAt
veterán

Szép lett, grat hozzá :R

(#1500) stangli válasza _seth_ (#1494) üzenetére


stangli
senior tag

jó az alap-állása ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.