Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) bolondember válasza Calogero (#399) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

hát, ö, TÚL sok a változás, meg előről bömbis lett, ez szvsz inkább fantasy... de nem rossz..

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#402) Tacso válasza bolondember (#400) üzenetére


Tacso
aktív tag

''Na meg Ecotec - érdemes figyelni az olaj szintet...''
Nem akarok kötekedni, de szvsz ez azért így erős tulzás! Tapasztalatom szerint az 1.2 16V, és 1.4 16V Ecotec például egyáltalán nem hajlamos az olajfogyasztásra, persze kivételes esetek előfordulhatnak...! :)

No Stress on Cres - I love my Cruze

(#403) Amu válasza Calogero (#399) üzenetére


Amu
tag

ööö.. én 2008-ról tudok, multkor volt a TC-n
de holnapra utánnakeresek :)

Az adott szó nálam még sokat jelent

(#404) Amu válasza Tacso (#402) üzenetére


Amu
tag

ja opelclubbon is csak pár 1.6-os mocinak van ilyen problémája, de az sem jelentős

Az adott szó nálam még sokat jelent

(#405) bolondember válasza Tacso (#402) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

Opel szervízesek mondták... És nálam müxik is...:(

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#406) Tacso válasza bolondember (#405) üzenetére


Tacso
aktív tag

Valóban, az 1.6-os mociknál hallani ilyen problémáról, de a legtöbb esetben a nem rendeltetésszerű használatból adódik a dolog... :(
Persze ezt nem Rád vonatkozóan írtam, sajnálom, hogy kifogtál egy rossz példányt...

No Stress on Cres - I love my Cruze

(#407) e.vid válasza Tacso (#406) üzenetére


e.vid
senior tag

Ennek semmi köze a „nem rendeltetésszerű használathoz”…
Nem rossz példányt fogott ki, ez sajnos az 1.6-osok velejárója/betegsége, amin nemigen lehet segíteni. :(

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#408) Foglalt név válasza Tacso (#406) üzenetére


Foglalt név
addikt

x16xe meg az x20xe is hasonló. :U

(#409) KrAt


KrAt
veterán

Ma kapott többek közt egy új légszűrőt az Opel, és az lenne a kérdésem, hogy lehet benzinszagú a régi légszűrő? Azaz az normális? :)

(#410) Tacso válasza e.vid (#407) üzenetére


Tacso
aktív tag

Hát ha ennyien mondjátok biztos így van... :)

No Stress on Cres - I love my Cruze

(#411) Vada válasza KrAt (#409) üzenetére


Vada
tag

Benzinszagú? Max ha összefogdostad benzines kézzel mikor beraktad :)) Hogy kerülhet benzin a levegőszürőházba :O :F

WC graffity: Ne ide nézz, a vicc a kezedben van.

(#412) Vada válasza Tacso (#410) üzenetére


Vada
tag

5 évig volt 1.6 ecotec motoros astra caravánunk egy csepp olajat se fogyasztott....... Nekem most most 20xe mocim van ennél sincs olaj fogyazstás és a c20Ne-nél se volt pedig utolsó kettő kapta , kapja az osztást ugyebár GSi astráról beszélünk.

[Szerkesztve]

WC graffity: Ne ide nézz, a vicc a kezedben van.

(#413) e.vid válasza Vada (#412) üzenetére


e.vid
senior tag

Lehet, hogy te a szerencsésebbek közé tartozol. :)
Második 1.6-ost használom mindkettőnél megvolt/van az olajfogyasztás (volt 1.4-es is, az nem ette). Ez 1.6 Ecotec betegség. [link], [link], [link], [link].

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#414) KrAt válasza Vada (#411) üzenetére


KrAt
veterán

Ha jól emlékszem, alatta van a porlasztó. :U

(#415) Rover623 válasza Calogero (#395) üzenetére


Rover623
félisten

Értem.
Nos...mivel 15''-ös felnivel is kérhető, tutira nem gond a hátulja...
Probléma akkor szokott lenni, amikor a gyárinál kisebb átmérőjű felnit akarnak feltenni az autóra (nem kiabálni szakik! van értelme...lásd később;)).
Ilyenkor vigyázni kell, mert valóban hozzáérhet a kisebb felni a fékalkatrészekhez...
De ez a dobfékes dolog baromság...a legtöbb dobfékes autóra nevetséges méretű (bocsi tulajok:B) dobot szerelnek, gond inkább az első tárcsafékkel szokott lenni ilyenkor.

Téligumi/felni.

A téligumiból ajánlott a gyári méretnél egy számmal keskenyebb és ebből következően kevésbé ''peres'' váltóméretet választani.
A keskenyebb gumi kisebb felfekvőfelületet jelent, ami nagyobb felületi nyomást eredményez (mivel az autó súlya kb. marad ugyanakkora:C).
A nagyobb nyomás jobb tapadást biztosít...jobban összetömöríti a friss havat, jobban kiszorítja a latyakot a gumi alól, kisebb az esélye a felúszásnak.
A ballonosabb kialakítás pedig jobban óvja a felnit, jobban bírja a kátyúkat.
Nem utolsó sorban sokkal olcsóbb is az ilyen méretű gumi, mint a nyári sportosabb méret.

A konkrét eset:

Gyárilag 205/55R16-os gumik, 6.5x16-os felnin.
Ennek 16-osban nincsen kövérebb váltómérete, mert 195/60R16 guma nincs.

Ellenben kiváló váltóméret a 195/65R15-ös...és mit tesz Isten, pont ekkora felnivel is rendelhető az adott autócska...:C
Kár hogy ilyen szerencsétlen méretű a gyári gumi...ha egy kicsit nagyobb lenne, pl. 215/55R16-os, akkor a 185/70R15-ös is jó lenne váltónak, az meg már majdnem teherautós gumi...az a jó télen...:C
Egy 1.4-es autón jól mutatnak a 205/55-ös gumik, de igazából semmi sem indokolja...:U
Ha az enyém lenne, én ezen is megpróbálnám a 185/70R15-öt, a kerékcsere után egy komplett futóműállítással valszeg nem okozna gondot...
Téli-nyári váltásnál amúgy is el szoktam végeztetni, mert legalább kiderül: az elmúlt félévben kapott-e komolyabb pofont a futómű...:B


Nézzük az árakat.
Az abszolut értékek természetesen erősen szórhatnak, márkától és beszerzési helytől függően, de az arányok általában ülnek...mindenki nézzen csak utána szépen lelkiismeretesen...;)
A Michelin-nek egész jó téli gumái vannak...a nyáron a Gumibolt-ban az alábbi árakon futottak, különféle mintázattal:
205/55R16 : 58320-75360 Ft./db.
195/65R15: 30400-39730 Ft./db.

Mint látható, a nagyobb biztonságot jelentő, az autónak is kellemesebb ''kövérebb'' és kisebb gumi kb. a felébe kerül a gyári méretű ''menő'' méretnek...:C
A különbségből lazán kijön egy 15''-ös acélfelni ára (sőt még marad is lé), ami még néhány előnnyel jár:
- nem kell a téli sós latyakban gyilkolni az alufelnit.
- a téligumi és a nyári külön felnin van...elég egyszer felszereltetni őket, egyszer kicentíroztatni...aztán 2-3 éven keresztül el lehet felejteni a gumisokat, a pánikszerű cseréket, a sorbanállást...fél órácska alatt kényelmesen lecserélheti magának mindenki, akárhol, akármikor...

Gondold meg...:DD
Meg mindenki...:DDD

primus inter pares

(#416) nemcso válasza e.vid (#413) üzenetére


nemcso
senior tag

Nagyon változó volt a régebbi Astráknál az ecotec motor olajfogyasztása.
Régebben (2000 környékén) az általam hajtott 1.6 -oson semmilyen olajzabálás nem volt, a kollégák által hajtott 1.6 -os viszont nagyon ette.
A mostani Astráknál már senki sem panaszkodik az ecotec motorra (legalábbis nálunk, a cégnél).

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#417) deicide válasza nemcso (#416) üzenetére


deicide
veterán

igen, ezt aláírom, én bő két hónap alatt mentem (F astra 1.6 16V eco) 9.000km-t és semmi olajat nem kellett hozzátölteni...

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#418) Calogero válasza Rover623 (#415) üzenetére


Calogero
addikt

Köszönöm a felvilágosítás, ezt a posztot le is mentem magamnak.

Az autó már 2007 évi model lesz, és 10-16 hét leszállítási időt adtak meg, plusz még az itthoni elbabrált idők. A kereskedő szerint az autó csak kb tavasszal kerül forgalomba, annak is a közepén, így valószínű (remélem) hogy a téligumikra majd csak 1 év múlva lesz igazán szükségem.

Nha a dobfék cseréje nem feltétel ilyen kerék használator, mint ahogy srác állította.
Megkérdeztem az értékesítőmet, az a extra csomag tartalma.

Tehát 69 000 Ft-ért kapok 4 db Stucture felnit gumikkal, és hátra is tárcsafék kerül (motortól függetlenül)
Ha pótkerékre is ilyen felnit akarok, akkor azt külön kell megrendelni
15xxx a felni + 5xxx a hozzávaló dísztárcsa.



[Szerkesztve]

(#419) kolnay


kolnay
senior tag

Holnap vagy holnapután meglessz az új opel astra classic II-k!
Már nagyon várom!(1.4-es motorral)
Ha esetleg érdekel valakit akkor rakok fel képeket.

Tyűű, de meleg van!

(#420) Amu válasza kolnay (#419) üzenetére


Amu
tag

engem érdekel :)

Az adott szó nálam még sokat jelent

(#421) kolnay válasza Amu (#420) üzenetére


kolnay
senior tag

OKS!
Holnap meglessz a kocsi.
Sztem szombaton rakok fel.

Tyűű, de meleg van!

(#422) kolnay


kolnay
senior tag

egy opel astrába aminek 1.4-es motorja van, abba ugye nem lehet 95-benzint tenni?
VAgy azzal is megy?

Tyűű, de meleg van!

(#423) Coyot válasza kolnay (#422) üzenetére


Coyot
őstag

Mértne lehetne:)

Má' nem

(#424) kolnay válasza Coyot (#423) üzenetére


kolnay
senior tag

És van valami érezhető hátránya a 95-ösnek?
VAgy hosszútávon nem jó a motornak?

Tyűű, de meleg van!

(#425) parandroid válasza kolnay (#424) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ez az alap üzemanyag bele. Semmi hátránya nem származik belőle. A 98-astól állítólag jobban megy és kevesebbet foogyaszt belőle, de ezt a magasabb ár ellensúlyozza. Én mindig minden autómba 95-ös benzint tankoltam és a céges autókba is mindig 95-öst tesznek, elő is veszik azt, aki az üzemanyagkártyára 98-ast vesz. Természetesen csak a benzines autókról van szó... :U

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#426) k.


k.
őstag

Mi is 1.4es asztrát használunk már 3éve mindig 95ös motorral.Semmi baja nincs vele.

(#427) Amu


Amu
tag

én egy csak próbára vettem párszor 98-at, de semmi különbség nem volt, fogyi és erő ugyanannyi volt.
Néhe 95V-powert szoktam viszont adni neki, hogy átmossa a rendszert, meg spéci üzemanyag tisztító löttyöt

Az adott szó nálam még sokat jelent

(#428) Foglalt név válasza kolnay (#424) üzenetére


Foglalt név
addikt

A régebbi modelleken(pl. A vectra) még állítani is lehetett, hogy 95-tel vagy 91!-el óhajtasz autózni :) Sőt, de az már nem ide tartozik :)

(#429) nemcso


nemcso
senior tag

Mostmár a 95-ös a benzinmotorok alap üzemanyaga. Ha valaki áldozni akar a jobb teljesítmény oltárán, akkor vehet 98, illetve 100-as benzint.

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#430) nemcso válasza Foglalt név (#428) üzenetére


nemcso
senior tag

A saját 95-ös évjáratu Daewoo Racer (alias Opel Kadett) kocsimban egy gyújtáskábel megfordításával lehet váltani 91 ás 95 között.

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#431) bolondember


bolondember
MODERÁTOR

egy kérdés: nem tudjátok mennyiért/hogyan lehetne műszerfalvilágítást cserélni egy B2es Vectrában? Nem rossz a fehér, de a narancs/piros mégiscsak tutibb lenne... :B

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#432) Foglalt név válasza bolondember (#431) üzenetére


Foglalt név
addikt

Ezres alatt, ha van műszaki érzéked. Mindjárt keresem a linket.

[link]


[Szerkesztve]

(#433) Tacso válasza bolondember (#431) üzenetére


Tacso
aktív tag

Szia!

Itt van még egy kis segítség: [link]

No Stress on Cres - I love my Cruze

(#434) Foglalt név válasza Tacso (#433) üzenetére


Foglalt név
addikt

PLÁGIUM!!! :)

(#435) bolondember


bolondember
MODERÁTOR

kösz fiúk!

bár a képek kicsit megrettentettek... :Y Vhogy megoldom... :U

köszi mégegyszer!!!

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#436) Tacso válasza bolondember (#435) üzenetére


Tacso
aktív tag

Igazán nincs mit! Tényleg macerásnak tűnik, de sztem megéri, a látvány kárpótól a szenvedésért! :)
Én is gondolkodóba estem: a borostyánsárga helyett sokkal ''sportosabb'' lenne ilyen fehéres-kékes megvilágítással a G Astra műszerfala... bár akkor már fehér számlapok is kellenének... :)

Foglalt név: :D

[Szerkesztve]

No Stress on Cres - I love my Cruze

(#437) Foglalt név válasza bolondember (#435) üzenetére


Foglalt név
addikt

Az A-s omega-t kb. 10 perc alatt lebontom, meg visszarakom. A B-s vectra sem nehezebb. Ja és nem néztem a képeket, de van ahol úgy mutatja, hogy le kell szedni a kormányt(ami megint nem egy nagy ördöngősség, ha van szerszámod), de ez nem igaz, ha jó irányba fordítod, kicsúszik mögötte a műszerfal :)
Nálam úgy volt megcsinálva, hogy kivettem az égőket, vettem nagy fényerejű kék ledet az egyik lábát lecsiptem, ellenállás ráforraszt és azt tűztem az izzó helyére. Amire figyelni kell, hogy egyenesen álljon, mert ha nem a plexit világítja meg, akkor nem igazán lesz fény, mert a led-nek elég határozott az iránykarakterisztikája :)

(#438) kolnay


kolnay
senior tag

Na megvan az astra.
A klímát az úgy tudom bekapcsolni,hogy megnyomom azt a kis hópelyhes gombot vagy még a ventit is be kell hozzá kapcsolni?

Tyűű, de meleg van!

(#439) Rover623 válasza kolnay (#438) üzenetére


Rover623
félisten

:DDD
Kell a venti is...;)

primus inter pares

(#440) Rover623 válasza Foglalt név (#437) üzenetére


Rover623
félisten

Nagyon profin hangzik...:R
De azért remélem nem ez (autószerelés) a szakmád...:DDD
[link]...;)

primus inter pares

(#441) Foglalt név válasza Rover623 (#440) üzenetére


Foglalt név
addikt

Csak jár a szám :)

(#442) Foglalt név válasza kolnay (#438) üzenetére


Foglalt név
addikt

Havas gomb általában a kompresszort kapcsolja van jellemzően egy olyan piktogram, amin három egymásba érő nyíl van, az a belső levegő keringtetés(egy zsilipet mozgat, ami lezárja kifelé a szellőzést). A venti pedig mozgatja a levegőt, tehát ha az nem megy, akkor hiába minden :)

(#443) kolnay válasza Foglalt név (#442) üzenetére


kolnay
senior tag

A levegőkeringtető az az a gomb amin az autó van.
Most akkor a havasgombot az autósgommbal együtt nyomjam vagy a ventivel?

Tyűű, de meleg van!

(#444) Tacso válasza kolnay (#443) üzenetére


Tacso
aktív tag

Ajánlom figyelmedbe a kezelési könyvet, hidd el nem nehezéknek adták az autóhoz! :)
Ha esetleg nincs kéznél, innen letöltheted:[link]

No Stress on Cres - I love my Cruze

(#445) kolnay válasza Tacso (#444) üzenetére


kolnay
senior tag

kiolvastam de oot írja össze vissza...
MOstakkorhogyiskell?

Tyűű, de meleg van!

(#446) Tacso válasza kolnay (#445) üzenetére


Tacso
aktív tag

Normál hűtéshez csak a ''hópehely'' gomb kell és a ventillátort mondjuk 2-es állapotba kapcsolod, valamint a hőmérséklet szabályzót balra tekered értelemszerűen!

Maximális hűtéshez a fenntieken kívül már érdemes bekapcsolni a belső levegő keringetést is (''autós'' gomb)!

További infók Kezelési könyv 131-134. oldal :)

[Szerkesztve]

No Stress on Cres - I love my Cruze

(#447) Vigneau válasza nemcso (#430) üzenetére


Vigneau
félisten

Ilyesmi van az A Corsámban is.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#448) Calogero


Calogero
addikt

Kedves opel tulajok.
Nem lehetne-e megcsinálni azt hogy az első hozzászólásban betenni hogy kinek milyen Opelje van, és esetleg fotóval illusztrálni minimum 1, maximum 4 fotó (elölről, hátulról, oladról, belülről)

Pl.
XY: Astra H 1.4, fotók linkjei

(#449) Vigneau válasza Calogero (#448) üzenetére


Vigneau
félisten

Szerintem mindenkinek tetszene. Ami engem illet, most eltűnök egy időre, de ha találok használható képet, akkor jön a link a részemről. ;)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#450) Lord Myn válasza Calogero (#448) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Jaja, már én is gondoltam hasonlóra. Meg is csinálom a sajátomról, csak előtte azért jó lenne lemosatni... :D

"War does not determine who is right - only who is left."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.