Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) Lord Myn válasza Calogero (#236) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Köszi! :R

"War does not determine who is right - only who is left."

(#252) Lord Myn válasza Calogero (#243) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Egyébként mi bajod a H Astra-val? Jó, először nekem is szoknom kellett a külsejét (engem is a belső fogott meg igazán!), az eleje az nagyon tetszik, a hátsójával kellett kibékülni, de már az is tetszik. Szerintem jó kis gép!

"War does not determine who is right - only who is left."

(#253) Calogero válasza Lord Myn (#252) üzenetére


Calogero
addikt

Túl kerek. A G Astrának sokkal jobb a vonal vezetése, igazi autó formája van.
Az Astra H túl futurisztikus kívülről, a belső nagyon jó.
Nekem is inkább a hátuljával van bajom, kicsi szélvédő, olyan nyomi ;]
Meg úgy ha ránézek nem fog meg rajta semmi.

Nekem igazán egy Astra G külső Astra H belsővel és újításaival jönne be. De a Chokitó is ronda is finom :)




(#254) fokukac válasza Calogero (#253) üzenetére


fokukac
nagyúr

nekem konkrétan az a bajom vele, hgoy úgy néz ki, mintha összedobáltak volna egy csomó szép íves, de össze nem illő karosszéria-elemet egy autóba...
olyan semmilyen a kinézete. na meg a tejüvegek...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#255) Lord Myn válasza Calogero (#253) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Na igen... Először én is G Astra-t akartam venni, de beültem és olyan full fapad érzésem volt, utána jött a H Astra, hát ég és föld... Mondjuk egyedül azt sajnálom, hogy miért nem voltak képesek gyártani egy 4 ajtós H Astra-t? :F Olyan lehetne a feneke, mint a TwinTop-nak (az például nagyon bejön!).

"War does not determine who is right - only who is left."

(#256) Calogero válasza Lord Myn (#255) üzenetére


Calogero
addikt

Nha az a TwinTop nagyon el van találva, de a Focus CC se csúnya

(#257) nemcso válasza Calogero (#253) üzenetére


nemcso
senior tag

És mivel ötajtós a drágaszág, szinte naponta lehet a hátsó szélvédőt mosni, ha azt akarod, hogy a kocsi teljes szélességében ki is láss hátrafelé. :(

De ettől függetlenül nagyon szeretem vezetni. :)

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#258) Calogero válasza nemcso (#257) üzenetére


Calogero
addikt

Úgy kellett volna megoldani mint a motorosknál
Elkoszolódott réteget csak lehúzni :)

[Szerkesztve]

(#259) Lord Myn válasza nemcso (#257) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Ebben van igazság, az ablaktölrő tényleg csak a felét takarítja le a hátsó szélvédőnek, de nekem annyira ez nem gáz, mivel jó nagyok a külső tükrök...

Más: 1 hét múlva kell mennem első kötelező szervízre, ez kb. mennyibe fáj? Esetleg ki lehet később fizetni, mert így a hó végén nem vagyok eleresztve.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#260) Vigneau válasza zsoltee10 (#241) üzenetére


Vigneau
félisten

Nem írtál hiába, én elolvastam... :)
Ezek szerint ennyire megnehezedett a kocsi? A C Corsám viszonylagos rugalmas mozgatásához nagyjából elegendőnek érzem az 1.0l-es mocit. Itt viszont gondolkodóba estem... Még az 1.2l-es sem igazán megnyerő? Nem jó ez így. :(

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#261) _seth_


_seth_
veterán

[link]

Ezért nem ment az 1-es henger....

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#262) -Philip- válasza Fisha (#249) üzenetére


-Philip-
tag

Állítólag, mert nem jártam pontosan utána, típusazonos motort, (ua. motorkód) simán bele lehet pakolni, ha van származási igazolásod róla. (pölö. számla), Műszaki vizsgán beírják az új motorszámot, bár ehhez lehet hogy eredetvizsga is kell, eztnem tudom pontosan. Egy biztos, csak ugyanolyan motorkódű motort tehetsz bele, mást nem.

- Rallymania -

(#263) Tacso


Tacso
aktív tag

Itt a 4-ajtós Astra:[link]
Szerintem egész pofás, egységes az autó, nincs az az utólag ráaplikált ''puttyony-effekt'' érzésem (Thália-feeling)! :D

No Stress on Cres - I love my Cruze

(#264) Vigneau válasza _seth_ (#261) üzenetére


Vigneau
félisten

Ez eléggé gallyra ment. Nem semmi... :Y

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#265) Calogero válasza Tacso (#263) üzenetére


Calogero
addikt

Elég tetszetős darab, de a fotóknak nem hiszek, képen a 5 ajtós Astra is jól mutat-
Mjag ha meg is lehet ''tapogatni'' akkor mondok róla véleményt.
Kíváncsi leszek az árára is.

(#266) Vigneau válasza Tacso (#263) üzenetére


Vigneau
félisten

Tényleg nem néz ki rosszul. Ha már a Renault is szóba került, a Megane 4 ajtósa szerintem jobban sikerült, mint az 5 ajtós verzió. Ott meg a puttony épp, hogy jótékony hatással volt a külcsínre. ;)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#267) Kokkantas válasza parandroid (#244) üzenetére


Kokkantas
aktív tag

Énis azt mondom, hogy nagyon drága egy kicsi kocsihoz képest. Inkább egy új G Astra, vagy használtan ugyanez külfüldről (jó állapotban).

(#268) Tacso válasza Calogero (#265) üzenetére


Tacso
aktív tag

Hát igen az ára, szvsz ha figyelembe vesszük az Opel eddigi árképzését, tehát hogy a Caravan az 5 ajtósnál dúrván 5-6%-al drágább, valamint, hogy a 4 ajtós modellek árban az 5a-s illetve a Caravan közé esnek, akkor nem hiszem, hogy a 4 ajtós és az 5 ajtós között 5%-nál nagyobb differencia lenne (jelen esetben max 150-200e)...
Engem inkább a lengyelországi gyártás aggaszt... :U




[Szerkesztve]

No Stress on Cres - I love my Cruze

(#269) _seth_ válasza Vigneau (#264) üzenetére


_seth_
veterán

Sajnos igen :( De már meggyógyult a beteg :)

Ma kapott jobb gumikat: Continental 175/70 R13 82T EcoContact EP [link]

Nem újak hanem németből behozott darabok de egyáltalán nincsenek leharcolva, sőt...

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#270) KrAt válasza Tacso (#263) üzenetére


KrAt
veterán

Szééép :)

_seth_: :(

(#271) _seth_ válasza KrAt (#270) üzenetére


_seth_
veterán

Már semmi gond :) Meg van csinálva :) A belső tér is már majdnem készen van, ma pl sebváltó szoknya lett lecserélve mert a régi szét volt szakadva :) (fekete bőr lett az új) + üléshuzat garnitúrát kapott az autó (szürke dragon... a sárkányért ugyan nem vagyok oda túlzottan de szép :) ).

Amikor meg lesznek a gsi cuccok viszem is karosszérialakatoshoz az autót és akkor lesz befejezve egy időre :)

Váltó, fék, motor, gumi... ezek lettek javítva/cserélve és mintha egy teljesen másik autót vezetnék :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#272) Calogero válasza Tacso (#268) üzenetére


Calogero
addikt

Agilát és Astra G-t is gyártottak/gyártanak Lengyelországban
[link]

(#273) KrAt válasza _seth_ (#271) üzenetére


KrAt
veterán

Igen, utána láttam, hogy már meggyógyult :R Majd ha kész, és ha lesz PH! tali, gyere majd el vele, kiváncsi vagyok rá :B

(#274) Tacso válasza Calogero (#272) üzenetére


Tacso
aktív tag

Igen, és sajnos meg is látszik az összeszerelési minőségen...
Szerencsére a mi G Astra-nk még Németo.-ból származik. :)

No Stress on Cres - I love my Cruze

(#275) _seth_ válasza KrAt (#273) üzenetére


_seth_
veterán

Ok csak ne pesten legyen hanem pl debrecenben az a tali mert nincs időm 1 napot talival tölteni :(

Alakulgat de még messze van a késztől.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#276) Calogero válasza Tacso (#274) üzenetére


Calogero
addikt

Amikor a GM részesedést vett AvtoVAZ-tól (Ladából) akkor felröppent az a hír is hogy a Astra Classic II-t. ott fogják majd összerakni, de szerencsére meggondolták magukat és a választás Chevrolet Aveóra és Lacettire esett.
[link]

[Szerkesztve]

(#277) tomcica válasza KrAt (#39) üzenetére


tomcica
addikt

Azert a Calibrabol is volt tobb kivitel a sima 2.0i az 130 paci koruli,viszont volt egy 4x4es 210 paci koruli no az mar 7 korulire vette a szazat.....csak gyozd tankolni,mert 15 lityot benyakalat ovatlan gazadasnal :D

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#278) Vigneau válasza _seth_ (#269) üzenetére


Vigneau
félisten

Ha jól emlékszem, ilyen van most is fent a Corsámon, csak 155/80 R13-ban. De már nem sokáig, jön a tél. Fulda-t vettem télire, remélem, beválik majd.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#279) _seth_ válasza Vigneau (#278) üzenetére


_seth_
veterán

:)

Fulda.... trabantokon volt ilyen anno :) Fulda télit én is néztem de előbb a kasznit csináltatom meg és ha még marad pénzem csak akkor tudok venni téligumit :( (kicsit sok nem várt költség merült fel mint pl noti akksi ami önmagában 24K :( )

[Szerkesztve]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#280) KrAt válasza tomcica (#277) üzenetére


KrAt
veterán

Jaja :) Voltak (és vannak) királyul gyorsuló Opelek :) De azért nekem akkor is favorit most a Vectra GTS V6turbo :B

(#281) _seth_ válasza _seth_ (#279) üzenetére


_seth_
veterán

Alupedálok rögzítve: [link]
Tank ''agyig'' töltve és még tovább is + 6,25 liter benzin a csomagtartóban: [link]

Új fekete bőr váltószoknya: [link]

Jó gumik felrakva (Continental 175/70 R13 EcoContact EP 82T):
[link]

[link] az új úléshuzat garnitúra

Szerda-csütörtök környékén meg lesznek a gsi cuccok :DD

[Szerkesztve]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#282) Vigneau válasza _seth_ (#279) üzenetére


Vigneau
félisten

Jobb választásnak tűnt, mint a Barum, vagy a Debica. ;) De 80-ast nem tudtunk szerezni, így 70-es lett belőle.
Az A Corsámon meg Dayton gumikat használunk 145/80 R13-ban. Azok is beváltak. Nyáron D100, télen DW500. A télit tudom ajánlani, bár már DW510 néven fut, gondolom nem rosszabb a korábbinál. A D100 pedig amolyan átlagos típus.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#283) KrAt válasza _seth_ (#281) üzenetére


KrAt
veterán

:R Szép :)

(#284) #35692544 válasza _seth_ (#281) üzenetére


#35692544
törölt tag

még több képet :C

(#285) _seth_ válasza #35692544 (#284) üzenetére


_seth_
veterán

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

Az eleje is sorra kerül lassan :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#286) KrAt válasza _seth_ (#285) üzenetére


KrAt
veterán

De tökmás a belseje mint a miénknek :U Más a kormány, a kárpit, az ajtó :) Érdekes :) Pedig évjáratban nem lehet sok eltérés, mert az eleje a miénknek is ilyen (volt :D)

Amúgy korrekt :R

[Szerkesztve]

(#287) _seth_ válasza KrAt (#286) üzenetére


_seth_
veterán

85-ös a kicsike :)

Kárpit szerintem nem az eredeti és az ajtó belső felépítése sem a szokásos. Eleje... jah ez a rondábbik változat legalábbis nekem nem tetszik ezért lesz GSi lökös rajta :)
Kormány az is gyári pedig :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#288) KrAt válasza _seth_ (#287) üzenetére


KrAt
veterán

A miénk 86-os :)

Az eleje nekünk már nemilyen, hanem ott ahol az a rács van, ki van vágva, és méhrács van, és le van fújva feketére az egész :) [link] (igen, motorháztető nekünk is bibis, azaz csak más színű kicsit :B )
A beltér meg ilyen (kicsit régi kép, nem változott azóta számottevően :) [link] Jade, egy Clarion fejegység van benne :)

Majd egyszer már csinálok rendes képeket róla :)

(#289) _seth_ válasza KrAt (#288) üzenetére


_seth_
veterán

Ez olyan mint a haveromé :)

Szintén 86, szintén sedan, szín is megegyezik, műszerfal, kormány, belső....

A majd egyszer legyen a közeljövőben ;)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#290) Lord Zero


Lord Zero
addikt

nos, megvettem egy kis ezres corsát, amilyenről már korábban is kérdezősködtem, nem saját részre ugyan, de azért előtte jól kipróbálgattam - egy '98 végi, igen megkímélt példány

szóval meglepően jól működik a váltó, kattanás nélkül ugrik a helyére, az egész kocsi olyan sokkal jobb benyomást kelt, mint amire számítottam (nem zörög, nem nyikorog, stb - mondjuk nem is lapít a székbe, mint a mazdám :B)

amire felfigyeltem: jobbratekeréskor nehezebben mozog a kormány, mintha csak félig lenne servo (bal irányba teljesen oké), ez mitől lehet, mit jelenthet?

illetve még egy fontos: tudtok pesten vmi jóravaló szervizt (gondolom opel márkaszervizt nem ajánlotok, bár ha van közöttük rendes, akkor semmi kifogásom), ahol átnéznék gyorsan (és főleg nem méregdrágán), h kb minden rendben van-e? (nem szeretném úgy átadni a kocsit, h kiesik a kereke - bár nemrég vizsgázott, még az előző tulajnál, szóval nagy drámákra remélem nem kell számítani)

köszöntem

[Szerkesztve]

nem, mindegy

(#291) nemcso


nemcso
senior tag

Múlt héten kapta meg az Astra H-m a téli papucsait : GoodYear Ultragrip 7 195/65 R15 :D

...a februárban összetőrtön Dunlop volt...nem a gumi hibájából álltam fejre. :(

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#292) Lord Myn válasza nemcso (#291) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Én télinek is 205/55 R16-ot használok, mert csak 1 garnitúra lemezfelnim van... (mindig télen akarok alufelnit venni, de valahogy ilyenkor sosincs pénzem :( )

"War does not determine who is right - only who is left."

(#293) Lord Myn válasza Lord Zero (#290) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Én minden autómmal, ismerős-szerelőhöz mentem, ő az egyetlen szerelő, akiben megbízom és biztos, hogy nem vág át és ért is hozzá rendesen: 14 évesen darabokból rakott össze egy IFA-t... :C

"War does not determine who is right - only who is left."

(#294) Lord Zero válasza Lord Myn (#293) üzenetére


Lord Zero
addikt

és ez nekem jó? :)

elugrottam egy lakóhelyemhez közeli opel szervizbe (wallis, 16 ker), ott 10k lenne egy átvizsgálás (gondolom nem csavarról csavarra, de mégiscsak felteszik egy emelőre meg futóművet néznek meg miegymás)

nem, mindegy

(#295) #35692544 válasza _seth_ (#285) üzenetére


#35692544
törölt tag

nagyon pöpec :Y
ha kész lesz a lakatolás várjuk majd a képeket

(#296) Vigneau válasza Lord Myn (#292) üzenetére


Vigneau
félisten

Ne aggódj, még nekem se jött össze az alufelni - hasonló okokból... :)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#297) Calogero válasza Vigneau (#296) üzenetére


Calogero
addikt

Az asszony is akart alufelnit, de végülis Könnyűfém hatású acél keréktárcsák lettek rendelve a kocsihoz.

Ennek azért is örülök mert ha megyek Vukocskáék, akkor Gyuszi Nyuszi nem fogja megenni az alufelnit ;]

(#298) _seth_


_seth_
veterán

Alufelni... én már ki is néztem egy garnitúrát + hozzá gumit is de rá kellett jönnöm, hogy az majd 30K ami jelenleg nem kivitelezhető :( Majd jövőre...

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#299) _seth_ válasza #35692544 (#295) üzenetére


_seth_
veterán

Köszi :)

A lakatolás idén csak az elejére fog kiterjedni szal a roszdás vége marad jövő év elejére (akkor kell műszakiztatnom).

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#300) Vigneau válasza Calogero (#297) üzenetére


Vigneau
félisten

Hopsz. Ilyen acélfelnik engem is érdekelnének. Nincs róluk kép, vagy link, esetleg ára? Nem kell nekem alu, ha a fém is jól néz ki. ;)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.