Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1051) dokar válasza Petie (#1050) üzenetére


dokar
addikt

az állat :Y ez aztán jól le lett dörzsölve

extra - SEXRay

(#1052) Petie válasza dokar (#1051) üzenetére


Petie
veterán

hát jah :( többet kocsit nem adunk a kezébe. ez volt az utolso esélye. már 3at megtört... 1-et TK-ra, ford taunust. :(((

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#1053) kurzol


kurzol
csendes tag

Sziasztok, kérlek segítsetek egy-két tanáccsal.
Most vettem egy 3 éves 1,2-es g astrát, 14-es felnivel, téli gumival.
Mekkora felnit érdemes rátenni, 14 vagy 15-öst? Milyen fogyasztásról tudtok, és mi az általános vélemény erről a fajtáról?

lépni vagy nem lépni???

(#1054) parandroid válasza kurzol (#1053) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

15-öst. 195/60/R15 a gyári méret.

Az 1,2-es motorral sajnos eléggé alulmotorizált az 1200kg-os autó, így igazán jó teljesítményt és fogyasztást se várj tőle. Normális vegyes használattal, ha jól rémlik kollégám beszámolója, 7l/100km körül elmegy.

Személyes véleményem az hogy ezt az autót ezzel a motorral nem szabadott volna piacra dobni.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#1055) kurzol válasza parandroid (#1054) üzenetére


kurzol
csendes tag

Egyébként ma kínáltak 15-ös gyári alufelnit olyat ami a petie törött autóján van, jó gumikkal hatvanért. birja az 1,2 motor? mert volt aki azt mondta, ehhez elég a 14-es, mert többet is eszik

lépni vagy nem lépni???

(#1056) parandroid válasza kurzol (#1055) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A motornak nem sok köze van a kerékmérethez. Viszont a futóműnek jót tesz, ha a gyári méret kerül az autóra, bár nyilván van azért tolerancia. Amúgy az 1,2-est is az előbb említett gumikkal adták gyárilag, nem 14-essel, amennyire tudom.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#1057) Petie válasza kurzol (#1055) üzenetére


Petie
veterán

60ért jo sztem gumival. én 50ért vettem de szar gumival anno :S és még meg is volt ütve néhány helyen.
amugy meg nagy gumi -> picit nagyobb fogyasztás mert nagyobb felület surlodik. de kisebb gumi kisebb tapadás könnyebben elszállsz. lehet mérlegelni :)

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#1058) parandroid válasza Petie (#1057) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

De te a futófelület szélességét mondod, nem a kerékátmérőt, amit ő kérdezett.

Nekem egyébként a Kalos-on is (Corsa méret, egyébként Opel felni is volt rajta) 195/50/R14-es gumik voltak, a 175/70/R13-as gyári mérethez képest nem vettem észre különbséget a fogyasztásban, úgyhogy hacsak nem valami extrém méretet választasz, szerintem ez sem igazán szempont. Viszont útfekvésben rengeteget jelentett, és ez még egy olyan kompromisszum volt, hogy rázni sem rázott még, hiába volt kevésbé ballonos.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#1059) TasiA válasza kurzol (#1053) üzenetére


TasiA
senior tag

Hali!

Nagyon jó cimbinek van ilyen motoros, 3ajtós, 2 éves G Astrája. Nos neki 195/60R15 a kerékméret. Az ő fogyasztása csak városban Szegeden, ahol van lámpa és forgalom rendesen, 9-9,5 liter. Ez viszonylag dinamikus vezetés mellett, úgy, hogy reggel beül, elmegy a belvárosba(kb 4km), majd délután haza.

(#1060) KrAt válasza Petie (#1050) üzenetére


KrAt
veterán

:O Részvétem.. :(

Az autó a saját lábán jött haza, vagy nagyobb gáz lett?

(#1061) dokar válasza Petie (#1057) üzenetére


dokar
addikt

amugy meg nagy gumi -> picit nagyobb fogyasztás mert nagyobb felület surlodik. de kisebb gumi kisebb tapadás könnyebben elszállsz. lehet mérlegelni

bár már múltkor kitárgyaltuk, de újra leírom:

a felület mérete nem függ össze a tapadással

extra - SEXRay

(#1062) rumkola válasza dokar (#1061) üzenetére


rumkola
veterán

Nyilván az F1-ben is ezért mennek 1cm-es gumikkal... :U

(#1063) kurzol


kurzol
csendes tag

Köszi az infókat! Csak még egyre nem jöttem rá: ha az autó szalon állapotban van, a kipufogó hátsó dob külső burkolat miért kezd el rohadni??? 4. évesen....

lépni vagy nem lépni???

(#1064) dokar válasza rumkola (#1062) üzenetére


dokar
addikt

tanulj egy kis fizikát ;)

extra - SEXRay

(#1065) KrAt válasza rumkola (#1062) üzenetére


KrAt
veterán

Nem feltétlen. Mert ugye nagyobb felület - egységnyi helyre jutó nyomás kisebb - kisebb tapadás.. Ha fizikailag közelítjük meg (persze csak szvsz, gyakorlatban lehet, tökmáshogy van :DD)

(#1066) Petie válasza KrAt (#1060) üzenetére


Petie
veterán

kösz :(

saját lábán mozgott de üzemanyag cső eltört és ömlött a benzin már gyujtásnál is igy vontattuk karrosszériáshoz...

futofelület miatt elnézést :)

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#1067) dokar válasza KrAt (#1065) üzenetére


dokar
addikt

''A tapadási súrlódási erõ maximális értéke arányos az érintkezõ felületek között merõlegesen ható nyomóerõvel, függ érintkezõ felületek anyagi minõségtõl, de nem függ az érintkezõ felületek nagyságától.''

Ha ugyanolyan anyagból van a szélés és a keskeny gumi, akkor a tapadásuk egyforma, de a keskeny hamarabb elkopik.

extra - SEXRay

(#1068) Tacso válasza kurzol (#1053) üzenetére


Tacso
aktív tag

Szia!

Szerintem téli guminál tökéletesen megfelelő a 14-es gumi, magasabb az oldalfala, sokkal komfortosabb vele az autó (télen ugyebár több a a kátyú...)! Egyébként a gyári méret nálam 185/65/R15, szvsz ilyen méretű nyári gumit vegyél hozzá...
Fogyasztásról: városi, elővárosi szakaszokon az átlag ~7L, pályán ~6 körülre ki lehet hozni (110-120km/h).
Kis vezetési tanács: úgy tapasztaltam, hogy 2000-3000 fordulat között a leggazdaságosabb az autó, 2000 alatt szenved és zabál. Városban pl. 2000nél 4.-ben ~55km/h a sebesség, én így szoktam közlekedni ha épp nem sietős az utam.
Ha nagyon kell sietni: érdemes 5000ig kihuzatni, használható nyomaték, úgy 3500-tól van...
Szvsz teljesen jól használható az autó, egyáltalán nem rosszabb, mint egy 1.4-es Golf, sőt: Astra: 1120kg, Golf IV 1190kg (Golf V mégtöbb), teljesítményük meg közel azonos...

[Szerkesztve]

No Stress on Cres - I love my Cruze

(#1069) helkis válasza kurzol (#1053) üzenetére


helkis
addikt

szia a gyári méreteket itt [link] megtalálod, vásárláskor nálam 185/65 R15-ös volt alapban téligumival, szintén 1.2-es moci, a nyárival annyit trükköztem, hogy midegyik paramétert egy kicsit áthágtam ;) így lett 195/50 R16-os. sokkal stabilabb kanyarban a kocsi, kisebb úthibákat meg sem érzek, bár a teljes útfelületen keresztben átfutó döccenőket nem szereti a gép, de gyárival sem.. menetteljesítmény: egyetértek Tacso-val. full dugóban 9körül eszik, csak hosszú utakon használva (Győr-Veszprém-Siófok) 5.5-6l környékét meg lehet csípni vele 90-110km/h-s sebességgel. dugómentes munkába járás, napi használat mellett 40literből 600Km-t elmegyek vele, általában 2000-3000-as fordulat között váltok, de a kihuzatás jót tesz neki (3500-4500), ezt furcsáltam, de rá kellett jönnöm, hogy ezt így tervezték! ;)
további örömök, hogy olcsó fenttartani, vezérműszíjat nem kell cserélned ;] , légszűrő 1.5k, olajszűrő 1k, benzinszürő 1k, pollenszürő 1.5k, én a gyári opel olajat használom 12-13ekm-enként csere 4l-8k (teljesen szintetikus, asszem 5w30-as). műszakira csak egy hátsó dobot kellett cserélnem utángyártott 11k. minden más rendben volt. :R

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#1070) helkis


helkis
addikt

más: múlt héten melóból hazafele már épp kitolattam és elindultam volna, mikor látom hogy egy skoda felicia tolatólámpái elkezdenek világítani, annyira maradt időm, hogy nyomtam a dudát, sajnos hiába. belémtolatott.. :(((
a bal hátsó ajtót kapta el, ill a sárhányó-küszöb felöli része is 3 kisebb helyen behorpadt.. a kárrendezés megindult, volt kint szakértő, stb. elvileg 2 megoldás van: számlás vs számla nélküli kárrendezés. akinek volt már hasonló esete vázolhatá, melyiket érdemes választani, vannak-e buktatói, mire kell figyelni, mennyi idő alatt zajlik le a dolog.
előre is köszi szépen! :R

[Szerkesztve]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#1071) kurzol


kurzol
csendes tag

Köszi srácok az infókat. Szóval ahátsó dob rohadása nem egyedi eset-3 év után. Amúgy meg semmi baja sehol.

lépni vagy nem lépni???

(#1072) Vada válasza KrAt (#1044) üzenetére


Vada
tag

Meguntam ;) Gyári GSi lököst keresek most azt alakítanám át picit és az megy fel. A régi meg eladósorba került. Ehhez az ültetéshez az túl nagy volt 5 cm -re volt a földtől a széle nem lehet vele így normálisan közlekedni meg aztán mint említettem meguntam :D

WC graffity: Ne ide nézz, a vicc a kezedben van.

(#1073) Robi_73


Robi_73
őstag

Sziasztok!

Már régóta akartam nálatok jelentkezni, de valahogy mindig kimaradt. :O Viszont ma megszakadt 9éves Opel márkához füződő viszonyom, ma eladtam az Astrámat. 6 évig nyüstöltem és nagyom megszerettem, de az értékvesztés és a korral járó plussz költségek miatt megválok tőle. Már csak 3 napig élvezhetem, és utánna megkapja az új tulaj. :O Remélem nem bánom meg. :F

[link]
[link]

Robi73

(#1074) Robi_73 válasza kurzol (#1053) üzenetére


Robi_73
őstag

Gyárilag két mérettel szerelik őket. 185/65/R15 vs 195/60/r15 Az utóbbi a jobb! Nekem gyári Michelin (195/60) XH1-es gumival volt szerelve a kocsim, és 74000-km futás teljesítmény után is 60%-os állapotu! Az autó sokkal stabilabb, nagyobb kanyarsebesség érhető el.

Mivel eladtam a kocsim egy két dolog megmarad, ha esetleg érdekel valakit az jelezze.
-gyári lemezfelni (15'' G Astra)
-4db gyári dísztárcsa (15'')
-tetőcsomgatartó rúd

Robi73

(#1075) Tacso válasza Robi_73 (#1074) üzenetére


Tacso
aktív tag

Szia!

''-gyári lemezfelni (15'' G Astra)'' - Ez csak 1db vagy 4? :D
Ha van 4db-od lehet érdekelne, mennyit kérsz értük? ;)

Mod: sajnálom, hogy megválsz az autódtól... tudod már mi lesz helyette? Esetleg H Astra? :)

[Szerkesztve]

No Stress on Cres - I love my Cruze

(#1076) Robi_73 válasza Tacso (#1075) üzenetére


Robi_73
őstag

4db és 4000ft/db. A H Astra alapból nem jön be, a G sokkal szebb sportosabb. Mi lesz hát Kia cee'd.;) (pénteken veszem át)

Robi73

(#1077) Tacso válasza Robi_73 (#1076) üzenetére


Tacso
aktív tag

Nah ezt még átgondolom...Bp.-en szoktál járni?
Huh gratulálok hozzá, akkor majd várjuk a tapasztalataid, Opel topik ide vagy oda...:D
És milyen motorral/felszereltséggel veszed? (Csak egy tipp: 1.4 LX Plus? :) )

No Stress on Cres - I love my Cruze

(#1078) Robi_73 válasza Tacso (#1077) üzenetére


Robi_73
őstag

Talált! ;) Toyota Corolla-t akartam venni 2-3 éveset, de irreálisan magasak az árai. Nem adok egy 3-4éves kocsiért 2.7-2.8 misit. :( A Kia szerelem volt első látásra. Csak a kereskedések nem elég rugalmasak, de most találtam egyet. Mindenki a hitelt erőlteti a kp-s vevő már nem is jó. :(((

Szerk.

A lényeg.

Szoktam Pesten járni, de előbb megpróbálom itt helyben dísztárcsával együtt eladni, ha záros határidőn beül nem jön össze, akkor megoldjuk.;)

[Szerkesztve]

Robi73

(#1079) Bazsiii


Bazsiii
tag

Hali,
most láttam meg a topikot, isten küldte! Segítséget kérnék, 1994-es Vectrám van, imádom.
2 napja egy kedves ember csavarhúzóval felfeszítette a benzintank fedelét, összeb***szta a kocsi oldalát, szanaszét törte a tankfedél zárat, de mivel tankolás előtt voltam, benzint nem nagyon talált. Gonddolom ezért, elvitte magával a tankaspkát.

Amellett, hogy a */*/*/*/*/*/*/*/*/*/*anyját annak, aki egy tank benzinért ezt csinálja egy kocsival, nincs tanksapkám.

Az univerzális tanksapka (525 Ft) egy szar, miután belenyomtam a tankba, a teteje leszakadt, éppen hogy két ujjal elkaptam az alsó részét, hogy ne essen be a tankba, csak 20 percig tartott, míg egy kézzel kifúztem a cipőmet (a másikkal tartottam a műanyag univerzális sz***rt) és a fűzővel ki tudtam rángatni a tankból a maradék műanyagot.

Szóval:
Hol lehet kapni OPEL Vectra tanksapkát, nem tudom az újak jók-e, tehát ha valaki tud bontót vagy ilyesmit, kérem segítsen.
Köszönöm!
Bazsiii

How much wood would a wood chuck chuck, if a wood chuck could chuck wood?

(#1080) Tacso válasza Robi_73 (#1078) üzenetére


Tacso
aktív tag

Teljesen mértékben egyetértek, nem érnek ennyit a Corrollák, még új autó esetében sem... Szvsz nem nyújtanak annyival többet (ha egyáltalán többet nyújtanak), mint amennyivel többe kerülnek!:)
Más: hallottam, olyat, hogy Kia kereskedéseknél nagyon minimális az esélye a sikeres alkunak... Ezzel kapcsolatban vannak tapasztalatid, már ha nem indiszkrét a kérdés...?
A felni kérdést meg így belegondolva, nem is nagyon erőltetem, csak gondoltam a téli gumit külön felnire szereltetem (évi 10k csere nem túl gazdaságos hosszútávon), de ez volt már a 3 szezonja a gumiknak, és ha ''bejönnek'' a dolgaim, nyáron úgyis lecserélem a gépsárkányt egy újra (ezért is kérdeztem az alku dolgot...)! :D

No Stress on Cres - I love my Cruze

(#1081) Robi_73 válasza Bazsiii (#1079) üzenetére


Robi_73
őstag

[link] ;)

Robi73

(#1082) Robi_73 válasza Robi_73 (#1081) üzenetére


Robi_73
őstag

Január vége tesztvezetés és bemutató alkalmával 0ft engedmény volt a helyi kereskedőnél. De ha 10% kezdővel elhozom hitelre, akkor engedett volna 10%-ot. Gondolom megemeli a jutalékot, magasabb sávba tesz és a hitelen behozza rajtam az engedményt. Én alapból tesztautót szerettem vona venni. (max500km) De többhelyen érdeklődve minimális árengedményt jelentett (-50k) volna csak a tesztautó , és még várni is kellet volna a kocsira.(1-2hó) Ahol rendeltem nagyon rugalmasak voltak. 4db kiszemelt autó volt készleten. Lényegében lealkudtam a metal felárat(100k), és még engedett 95k-t (innen indultunk), a végén még kaptam gyári szőnyeget (majd ha látom) és egységcsomagot.

[Szerkesztve]

Robi73

(#1083) Tacso válasza Robi_73 (#1082) üzenetére


Tacso
aktív tag

Nah, hát végülis közel 7%-os engedmény nem is rossz, még ha az üzembehelyezést is elengedték volna én is elégedett lennék! :D
''Szívem vágya'' egyébként egy GTC Astra, vagy egy 3 ajtós kis Corsa, meglátjuk mi fér majd bele a keretbe, de ezekután a Cee'd is jó alternatíva lehet...

[Szerkesztve]

No Stress on Cres - I love my Cruze

(#1084) Robi_73 válasza Tacso (#1083) üzenetére


Robi_73
őstag

Abból is engedtek egy kicsit.;) És áprilistól emelkedik (vagy emelkedni fog) az illeték és a regadó. Én márc 31.-én köttöttem a szerződést és még a régi tarifával megy a dolog. :)

Robi73

(#1085) Tacso válasza Robi_73 (#1084) üzenetére


Tacso
aktív tag

Hát akkor tényleg jól jártál! :D Legyen sok örömöd az új gépben, várjuk a mielőbbi élménybeszámolót.. :) .

No Stress on Cres - I love my Cruze

(#1086) Bazsiii válasza Robi_73 (#1081) üzenetére


Bazsiii
tag

Robi_73, köszi az infót, majd valahogy kijutok oda gyalogosan a héten.
üdv
Bazsiii

How much wood would a wood chuck chuck, if a wood chuck could chuck wood?

(#1087) TasiA válasza Bazsiii (#1086) üzenetére


TasiA
senior tag

Hali!

Nyugottan kimehetsz tanksapka nélkül is! Nem lesz semmi baja.

(#1088) Bazsiii válasza TasiA (#1087) üzenetére


Bazsiii
tag

Tasia, kösz az infót, tudom, de tankolni nem akarok addig, míg nincs megcsinálva az egész, a kocsi az utcán áll, lyukas az oldala. Így nem vennék bele benzint.
üdv
Bazsiii

How much wood would a wood chuck chuck, if a wood chuck could chuck wood?

(#1089) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Hali!

Szervíz manuál kellene 1987es és 89es Omaga kombihoz. 2.0 benzines mindkettő.
Előre is köszi!

:)

(#1090) helkis válasza helkis (#1070) üzenetére


helkis
addikt

erre valaki? thanx! :R

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#1091) dokar válasza helkis (#1090) üzenetére


dokar
addikt

nekem nincs ilyenben tapasztalatom, hála az égnek :R
de remélem más majd tud neked segíteni :)

extra - SEXRay

(#1092) Robi_73 válasza helkis (#1090) üzenetére


Robi_73
őstag

Ha van msn vagy Skype a gépeden, akkor priviben jelezd és megbeszélhetjük a dolgot. Nekem nem volt még törésem (kopp-kopp), de mivel autóiparban dolgozok tudok segíteni illetve tanácsot adni.;)

Robi73

(#1093) helkis válasza Robi_73 (#1092) üzenetére


helkis
addikt

pü>> :R

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#1094) SzalaiG válasza SzalaiG (#1089) üzenetére


SzalaiG
addikt

Senki? :F

(#1095) Robi_73 válasza SzalaiG (#1094) üzenetére


Robi_73
őstag

Itt tudnak segíteni.;) [link]

Robi73

(#1096) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Sziasztok!
Szeretném a véleményeteket kikérni,autóvásárlás elött állok a kiszemelt préda:

2003/07-évjáratú Opel Vectra GTS 2.2.
Nektek mi a véleményetek erről a típusról?
Válaszotokat előre is köszönöm!

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#1097) bolondember válasza Gaboman (#1096) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

most 2003 vagy 2007? :F

Szvsz kellemes autó, nem vezettem, csak ültem benne, az egyetlen amitől engem az ideg és a hideg kiráz, az az ''új'' fajta index... Zafirában volt hozzá ''szerencsém'', de ilyen autó nekem nem kell, full idegbaj... :(

Esetleg ebben az árban dízel - adók, stb? (fogyasztásról nem is beszélve)

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#1098) dokar válasza bolondember (#1097) üzenetére


dokar
addikt

sztem a 2003/07 2003 júliust akar jelenteni :D

extra - SEXRay

(#1099) bolondember válasza dokar (#1098) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

jóvanna, jóvanna...

én azt hittem félreütötte jövőbeni kollégánk a 2003/04-et... :B

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#1100) SzalaiG válasza Robi_73 (#1095) üzenetére


SzalaiG
addikt

Köszi! Meg az MZ-s dolgot is. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.