Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) Vigneau válasza _seth_ (#350) üzenetére


Vigneau
félisten

Csak az a fura, hogy közúton kívül akkor hol használjuk? Minek van kereskedelmi forgalomban - ha már tiltják és erre ráadásul még a csomagoláson is felhívják a figyelmet? Vagy mindenki használja egészséggel az illegális gyorsulásikon...? :DDD

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#352) Calogero válasza _seth_ (#350) üzenetére


Calogero
addikt

[link]

A Kelvin szám az izzó színét jellemzi. A sárgás halogén 3000K körüli, a tiszta fehér H.I.D. Xenon 4300K, a jégkék 6000K. Ahogy növekszik a Kelvin szám, úgy kékül az izzó fénye.
A legerősebb fénye a 4300K-es izzóknak van, ettől felfelé haladva az izzók fényereje csökken.
Legjobb a 4300K-es izzó, mivel ez áll legközelebb a napfény színéhez, így az emberi szem ebben a tartományban a legérzékenyebb.

A magasabb kelvinszámú izzó színhőmérséklete torzítja a színérzékelést, valamint az emberi szem nem elég érzékeny ezen a tartományon. A vizes aszfalt kékes árnyalata is jelentősen elnyeli az erős kék fényt.


Amikor a kocsimba szereltettem xenon szettet 2 félét ajánlottak 4300K/6000K

KPM szerint a 6000K-val is átment volna a vizsgán, de nem kockáztattam a 4300-ast választottam,hát a halogén elbújhat mellette az biztos.

Az biztos ha megjön az új Opel akkor egyből cserélve lesz
Igaz rendeléskor is kérhettük volna bele, de úgy 19x xxx Ft-omba került volna . A külön szettet akciósan vettem 80 000 Ft-ért szerelési költésgel együtt.

[Szerkesztve]

(#353) Rover623 válasza Foglalt név (#346) üzenetére


Rover623
félisten

Twinport annyit tesz, hogy dupla befecsekendezős.
Juhé...!!!
És ezt már az Opelnél is tudják...?:Y
Tisztára versenymotor...:C
Én hülye...én meg azt hittem hogy ők így hívják a saját változtatható szivócsőhossz megoldásukat...:B

primus inter pares

(#354) Vigneau válasza Rover623 (#353) üzenetére


Vigneau
félisten

Most akkor hunyd le a szemed és képzeld el a kocsimban lévő 1.0l-es versenymotort. :DDD

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#355) Rover623 válasza Vigneau (#354) üzenetére


Rover623
félisten

Nehogy sértődés legyen...:R
Corsa? Agila?:DD

primus inter pares

(#356) Vigneau válasza Rover623 (#355) üzenetére


Vigneau
félisten

Dehogyis. Épp ellenkezőleg, ártatlan poénnak vettem, drága Barátom. ;)
Egyébként ''C'' Corsa a kis drága.

[Szerkesztve]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#357) Amu


Amu
tag

most látom csak, hogy van ilyen topic :)

OPEL :C :C
az családba 3 db van, egyikkel sincs semmi gond (B corsa, F astra és nekem G astra)
[link]

Az adott szó nálam még sokat jelent

(#358) Amu válasza ALYRA (#347) üzenetére


Amu
tag

kiválló, jól néz ki este is jó, de ha esik az eső, akkor szart se lehet látni vele

télen én mindig visszacserélem a gyári sárgásra
Első a biztonság

Az adott szó nálam még sokat jelent

(#359) Rover623 válasza Amu (#357) üzenetére


Rover623
félisten

Morcos...már majdnem A3-as kinézete van...:DDD

primus inter pares

(#360) Calogero válasza Amu (#357) üzenetére


Calogero
addikt

Gyönyörű ez a G Astra :R

Én is az eső/esős idő miatt választottam a fehér xenont

(#361) _seth_ válasza Vigneau (#351) üzenetére


_seth_
veterán

OFF Road & Show Car... ez volt ráírva :) Láttam ilyet a coraban és a praktikerben is ma :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#362) _seth_ válasza Calogero (#352) üzenetére


_seth_
veterán

Tudom mit jelent a kelvin szám éppen ezért írtam le :)

Akkor egy kérdés: nekem ugye sima H4-es izzó van benne jelenleg, ha csak izzót cserélek egy philips vagy más márkájú 4300-as izzóra az teljesen szabályos lesz? (gondolom amit én láttam az a kínai mivolta miatt nem használható de egy drágább már lehet, hogy igen). Komplett szettet én nem szeretnék venni mert az autó árának jelentős része lenne akkor a két fényszóró :D

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#363) ALYRA válasza _seth_ (#362) üzenetére


ALYRA
tag


SZIA !

körbenéztem kérdeztem a fönixtuningnál izzóval kapcsolatban philips vagy osram h7 12v 55w teljesítményt javasolt mondván a többi ua. teljesítmény mellet ha kékre pl. színezve kissebb fényeröt ad le ( s ebben lehet is valami) míg a philips ill. osram +növelt fényerövel ( kb. 50-60 %) nem bántja a foglalatot s a foncsort .
a színezetböl a nagyobb 110w teljesímény ami jó lehet de bántja a foglalatot s a foncsort is .
ily informácíókra tettem szert jelen pillanatig de még várok 1 kicsit hátha több is akad


köszi :C

"Taníts minket úgy számlálni napjainkat , hogy bölcs szívhez jussunk."

(#364) _seth_ válasza ALYRA (#363) üzenetére


_seth_
veterán

Akkor az nem olyan izzó mint amilyet én láttam :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#365) KrAt válasza Amu (#357) üzenetére


KrAt
veterán

Nagyonszééép :R ;)

(#366) Vigneau válasza _seth_ (#361) üzenetére


Vigneau
félisten

No, akkor nem voltam annyira messze tőle... ;)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#367) Amu válasza ALYRA (#363) üzenetére


Amu
tag

nekem izzóból legolcsót Auchanos van benne, és ugyanúgy világít, mint a több ezres ''tuning'' boltos

de nézz el ide, itt van választék és a tuning cégek, tescó, aucha, metro is innen veszi, van kisker boltjuk is
[link]

Az adott szó nálam még sokat jelent

(#368) Amu


Amu
tag

ja és az hogy mennyire kék a dobozban, tök mind1, mert mindegyikről leég az első bakapcskor :D

Az adott szó nálam még sokat jelent

(#369) Petya25


Petya25
addikt

Xenon fényhez mi kell pontosan? (Astra G)
Úgy olvastam valahol, hogy nem elég egy izzó csere, mert máshogy múködik mint a hagyományos. És kb mennyi a tompítottat lecserélni?

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#370) Calogero válasza Petya25 (#369) üzenetére


Calogero
addikt

Pl:
[link] (Én innen vettem a kocsimhoz)
[link]
[link]

[Szerkesztve]

(#371) Petya25 válasza Calogero (#370) üzenetére


Petya25
addikt

Köszi nézem.

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#372) Amu válasza Petya25 (#369) üzenetére


Amu
tag

a rendes xeon-t akarsz, akkor gyakorlailag újra kell kábelezni a kocsit. olcsóbb ha eladod és veszel egy olyat amibe van ;)
akkor már angel eye + xeon (ez kb olyan 100 körül van + szerelés) de állítólag ez se olyan, mint a gyári

Az adott szó nálam még sokat jelent

(#373) Calogero válasza Amu (#372) üzenetére


Calogero
addikt

Nem kell újrakábelezni.
Én a Pajeromra csináltattam meg.
A szettben voltak az égők, meg egy doboz, amiből kijött két vezeték.
Az egők mentek a régiek helyére. A dobozt elhelyezték a motortérben, úgy hogy az egyik kábel ment a lámpatesthez, a másik meg pedig csatlakozott a gyárilag behúzott kábelekre.

Villamossági autó szerelő rakta be, kb 20-30 perc volt az egész rendszer kiépítése.
70 000 Ft volt+ 10 000 szerelő.

A6 audiba gyári van, és melléállva a különbség csekély mértékű volt.
De nekem nem is volt a célom hogy a ''gyárit megverjem'', csak a halogénnel jobb legyen.

Ha akarom túl világítom az összes gyári szipi szupi xeonos autót ha kell, 7 reflektor van a kocsin ;] :P

(#374) Yeti910331


Yeti910331
aktív tag

Nekünk 1.4 -es Combo tgk van és szerintem kényelmes.

Kizárt dolog, mert nem tudom. :)

(#375) Calogero


Calogero
addikt

Vigneau, _seth_
Nem olyan régen beszéltünk a Alu felninek látszódó fémtrárcsákről, nha megtudtam hogy milyenek is, nem olyanok mint amit _seth_ mutatott.

A dolog úgy néz ki, hogy az acál keréktárcsa 5 küllős (tehát nem az a megszokott teli lemezfelni) és arra megy rá a disztárcsa, ami szintén 5 küllős. Igy pedig olyan hatás keletkezik,mintha alufelni lenne az autón. Csak az autóhoz lépve és megkopogtatva a dísztárcsát jön rá az ember, hogy ez nem alufelni.

Képeket délutánra igértek.


[Szerkesztve]

(#376) ALYRA válasza Amu (#367) üzenetére


ALYRA
tag


Szia !


köszi most kiváncsíságtól hajtva +probálok 1 osonost aztán majd +irom milyen a
'' látvány''


:C :C

"Taníts minket úgy számlálni napjainkat , hogy bölcs szívhez jussunk."

(#377) Calogero válasza Calogero (#375) üzenetére


Calogero
addikt

Az igért képek

[link]
[link]

(#378) Fisha


Fisha
őstag

Szakembereket, hozzaertoket kerdeznem:
Mire kell figyelni egy bontott motor vasarlasnal.
Elmentem ma megnezni a kiszemelt darabot. Neztem a vizet tiszta volt, kipufogo nem dolgozott bele. Neztem az olajat, nem volt habos, nem dolgozott bele a moci. Neztem a szelepfedelet, motor feluletet, tiszta volt mindenhol. Szaglaztam nem ereztem egett olaj szagot. A szelepfedel csavarok rozsdasak voltak, szerintem ez is biztato, mert valoszinuleg nem volt mostanaban szetszedve a motor, tehat nem valami visszatero problema miatt adjak el.

Mit lehet meg megsasolni?

(#379) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Most szándékozom venni egy B Vectrát. Tud valaki véleményt mondani az 1.7-es isuzu motoros dieselekről?
Benzinesből melyiket érdemes venni? Én az 1.8-asokkal szemezek.Érdemes?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#380) Vada


Vada
tag

Milyen mociról van szó azt nem ártana tudni ?! Én ott kezdeném , hogy nem vennék mocit amit nem tudok kipróbálni mert ez mind szép és jó de ha nincs ereje , rossz hangja van (nem tom milyen mociról van szó) így elég lutri. :U

WC graffity: Ne ide nézz, a vicc a kezedben van.

(#381) Vada válasza V.Stryker (#379) üzenetére


Vada
tag

Ha azt akarod hogy egy pici erő is legyen a kocsiba akkor a benzines 1.8 -as én dieselt nem vennék mert szeretem ha megy is a kocsi nem csak kormol ;] dieselbe ami megy is az nagy moci és turbós egyébként családi kocsikázásra jó az az 1.7 én úgy tudom az isuzu mocik megbízhatóak . :)

WC graffity: Ne ide nézz, a vicc a kezedben van.

(#382) Vigneau válasza Calogero (#377) üzenetére


Vigneau
félisten

Nagyon tutik. :C
A lényeg, hogy Gyuszi nyuszi ne tudjon bennük kárt tenni. :DDD
Kár, hogy nincs belőlük 13-as... :(

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#383) Fisha válasza Vada (#380) üzenetére


Fisha
őstag

x25xe. Benzines v6.
Lattam jarni, de nem mentem vele.

(#384) Vada válasza Fisha (#383) üzenetére


Vada
tag

Az gyárilag ha jól emléxem 170 LE milyen kocsiba megy? Vectra ,astra? Ezek jó kis mocik szedi a lábát rendesen kis tuningal 200 LE-re is fel lehet tornászni.

WC graffity: Ne ide nézz, a vicc a kezedben van.

(#385) Vada válasza Fisha (#383) üzenetére


Vada
tag

Itt az általad felsoroltakon kívül ami fontos a hidrotőkék állapota abba 24 van ha egy is csörög azt számold 7 ezer HUF ra.Tehát első indítás reggel sasolod van e csörgő hang természetesen lesz amig az olajat fel nem veri ez kb 3 -4 mp és el kell halgasson.Ha nem akkor a fent említett csörgö hanggal fogsz találkozni ami ugye nem szerencsés.....

WC graffity: Ne ide nézz, a vicc a kezedben van.

(#386) Foglalt név válasza Vada (#384) üzenetére


Foglalt név
addikt

Igazat szoltál :)

(#387) Fisha válasza Vada (#384) üzenetére


Fisha
őstag

Mar irtam a kalvariamat a topicban. Roviden:
Hengerfej repedes -> csere bontottra -> 500 km utan ugyanott ugyanugy csere -> motor csere.

Gyarilag ez van/volt a kocsiban, szoval nem tuningrol van szo, hanem tipusazonos mocicsererol, hogy minel kevesebb legyen a macera. B Omega amugy. Meg ekkora kasztnival is szedi (szedte :( ) a labat rendesen.

Ezt a csorgest megprobalom megsasolni ha legkozlebb szemugyre veszem a joszagot, nomeg egy kiprobalast is reszkirozni fogok.

Koszi.
Ha van meg otlet ne kimeljetek.

Fisha

(#388) Calogero válasza Vigneau (#382) üzenetére


Calogero
addikt

Itt egy közelebbi fotó, egy másik fajtáról
Ez lesz a mienken 69 000 Ft gumikkal

[kép]

Ténleg elég nehezen lehet észre venni hogy ez nem alufelni


[Szerkesztve]

(#389) Vigneau válasza Calogero (#388) üzenetére


Vigneau
félisten

Nagyon szép. :C Miért nincs ilyen 13''-osban?

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#390) Calogero válasza Vigneau (#389) üzenetére


Calogero
addikt

És gondoltak Gyuszira is, szelep nem lóg ki annyira :)

Aki küldte a fotót azt mondta hogy ha ilyen felnit kérek akkor dob fék helyett hátulra is kell tárcsa féket kell felszerelni. (állítólag, de lehet hogy bepalizta a kereskedő) :O

[Szerkesztve]

(#391) Vigneau válasza Calogero (#390) üzenetére


Vigneau
félisten

Miért kell felszerelni más fajta féket? A látvány, vagy a funkcionalitás miatt?

Gyuszi mentes felni. Szuper! :C

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#392) Calogero válasza Vigneau (#391) üzenetére


Calogero
addikt

Bevallom őszintén nem látok a kettő közt összefüggést.

Állítólag olyan a felni kialakítása hogy dobfékes kerékre nem lehet felszerelni, amibe én kételkedek.
Szerintem csak kereskedői húzásról van csak szó.

Amikor elkeztük ezt az autó vásárlást egy csomó (országszerte) opel kereskedésnek elküldem egy excel táblában, hogy milyen autó kell, adjanak rá ár ajánlatot.

Hát elég érdekesk eredmények jöttek ki.

Az egyik teljesen letojta hogy én mit akarok,rám akart szózni üllésfűtést eső érzékelő ablaktörlőt, automata világítást
Másik azt állította hogy 1.4 motort nem gyártanak Easytronicos váltóval vegyek 1.6-ost vagy 1.8-ast

És az árak..... :Y

Pesten ugyanaz a felszereltségű autó 300 000Ft-al olcsóbb volt mint Debrecenben.
Pl.
Több szólamú kürt: 6000/57000 (Budapest/Debrecen)
Elektromosan behajtható fűthető tükrök: 10 000/45 000 (Budapest/Debrecen)
Fedélzeti Comuter: 59000/75000 (Budapest/Debrecen)

Pesten széria felszereltség volt a légkondi, Debrecenben nem.

A főváros, Nyíregyháza, Érd, ők képviselték reállisan az olcsóságot max 40 000 Ft volt az árak közt a különbség.

Debrecen, Miskolc: extra nagy haszon kulccsal dolgoznak.

Mi Nyíregyházára járunk Opel nézőbe.


[Szerkesztve]

(#393) Rover623 válasza Calogero (#390) üzenetére


Rover623
félisten

Aki küldte a fotót azt mondta hogy ha ilyen felnit kérek akkor dob fék helyett hátulra is kell tárcsa féket kell felszerelni.
Ha nem indiszkréció, milyen járgányra veszed ezeket a felniket (modell - évjárat - motor)?
Gyárilag mekkora felnik/gumik voltak rajta?
Jól olvastam?
6.5x16, 205/55R16 megoldást akarsz?

primus inter pares

(#394) Vigneau válasza Calogero (#392) üzenetére


Vigneau
félisten

Nem semmi, mennyire ''változó'' kínálattal bírnak a márkakereskedések. :(

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#395) Calogero válasza Rover623 (#393) üzenetére


Calogero
addikt

Astra H 1.4 Njoy (5 ajtós) 2007-es model lesz.
6,5X16''-os, 5-küllős,205/55 R16 gumiabroncsokkal
Már eleve igy lesz rendelve a gyárból, de azt hiszem hogy az alap felszereltségben is ugyan ekkora gumi és acélfelni jár hozzá.

[Szerkesztve]

(#396) Tacso válasza Calogero (#388) üzenetére


Tacso
aktív tag

Teljesen korrekt, szép megoldás, főleg ennyiért! :R

Más: [link] - Eszerint az alapmodellhez 15''-ös kerekeket adnak csak (195/65 R15 ha jól emlékszem)...

[Szerkesztve]

No Stress on Cres - I love my Cruze

(#397) Calogero válasza Tacso (#396) üzenetére


Calogero
addikt

Essentia-hoz igen de a mienk Njoy lesz, és ahoz alapból is 16'' kerék jár.

(#398) Amu


Amu
tag

én már arra várok, hogy jöjjön az Uj astra és a H legyen a Classic :))

Az adott szó nálam még sokat jelent

(#399) Calogero válasza Amu (#398) üzenetére


Calogero
addikt

2009/2010-ben lesz model frissítés az Astra vonalon
Itt vannak fotók : [link]

(#400) bolondember


bolondember
MODERÁTOR

Tiszteletem!

Hát, én is beléptem (tudtomon kívül máig) ''A'' Klubba, egy 2000 júniusi B Vectrával, méregzöld, 4 ajtós, 2000 Editionm 1600-as Ecotec-szívvel...

Dícsérni tudom csak, a 199 centimmel simán elférek, váltó aránylag hosszú úton mozog (igazából 1 és 2 között feltünő csak), kényelmes, eddig 7 liter alatt mentem vele (sztráda/város)...

A tipikus Opel-betegség, a hamar rohadó kipufogó rendszer itt is megvolt, de nem gáz, komplett jó az egész - bár 3 embe+csomag esetén már kicsit kevés a 100 paci... Na meg Ecotec - érdemes figyelni az olaj szintet...

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.