Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) deicide válasza Calogero (#1750) üzenetére


deicide
veterán

:C akkor a következő találkozón már ott a helyed...

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#1752) helkis válasza Calogero (#1750) üzenetére


helkis
addikt

majd jöhet pár kép a kurvádról! :DDD

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#1753) Tocsi


Tocsi
csendes tag

Üdv!

Többen mondták már nekem, hogy az astráknál (G) sok az elektromos gond...kiég minden, elfüstől és csak romhalmaz marad a 4kerekű, de már azt csak lovaskocsinak tudják használni!
Sőt talicskának, igaz jó nagy , de akkor is?
Igaz ez?:DDDD

Na a lényeg, hogy szidják az elektronikáját!
Ti mit mondtok erre gyerekek?
Ugyanis használt astra G kombit néznék...és ha ez a típushiba, vagy ez is akkor meggondolom!
Még mik a típushibái a G-nek?

Thx!

A Te nevedet hogy hivják?

(#1754) dokar


dokar
addikt

volt ma délelőtt egy kis tuning:

direktszűrőt cseréltem nagyobbra, hogy alul is legyen több nyomaték.
továbbá beépítettem a rendszerbe T toldást is, melybe pont belepasszolt a szenzorom.

eredmény:
5-ösben 80-120: 7,8%-os javulás, ez időben 1,201 másodpercet jelent.

képek a toldásról, szűrőről, szenzorról:
[link][link][link]

extra - SEXRay

(#1755) t1 válasza dokar (#1754) üzenetére


t1
addikt

amúgy hány sec a 80-120?

(#1756) KrAt válasza t1 (#1755) üzenetére


KrAt
veterán

15,4 ha jól számolom :)

dokar: frankó lett :)

[Szerkesztve]

(#1757) dokar válasza KrAt (#1756) üzenetére


dokar
addikt

régi 80-120-5_15482ms
új 80-120-5_14281ms

extra - SEXRay

(#1758) Tocsi válasza Tocsi (#1753) üzenetére


Tocsi
csendes tag

Ezekre gondoltam:
[link]

[Szerkesztve]

A Te nevedet hogy hivják?

(#1759) Peter789 válasza Tocsi (#1758) üzenetére


Peter789
senior tag

hát így végigfutva marhaságokat általánosít sztem... :)

apámnak is G-je van, ismeretségi körben is van 2, és a felsorolt ''típushibákból'' egyiket se tapasztalták eddig... na jó, izzócseréhez tényleg nőgyógyász képesítés kell, de megoldható... :DDD

egyik 3 éves 60-70e km-rel, másikak 6 körül 120-150e km-rel, és hiba nélkül tették eddig a dolgukat...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#1760) Calogero válasza Tocsi (#1758) üzenetére


Calogero
addikt

Megnéztem az oldalt, szerintem ezek az adatok nem nagyon számítanak, max megtudod hogy ilyen hibák is előfordulhatnak az autóval. (az itt felsorolt hibák bármelyik márkánál is előjöhetnek)

Ha a kiszemelt autó jó állapotban van, külső, belső és motorikusan, akkor megveheted nyugodtan.

(#1761) helkis válasza Tocsi (#1758) üzenetére


helkis
addikt

az astra g classic II-t már a lengyelek rakják/ták össze, azok valamivel kevésbé strapásak szvsz, de ha sikerül úgy venned, hogy ismered az előéletét, akkor nem lehet baj. amúgy a többi márkához képest olcsó a fentartás, ill a fogyó-kopó anyagok-alkatrészek is relatív olcsók hozzá, mivel ''népautó'' sok bontott cuccot is találni ha épp kellene.. ;)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#1762) dokar válasza helkis (#1761) üzenetére


dokar
addikt

előbb láttam a verdád, élőben is nagyon jól néznek ki azok a felnik. :)

extra - SEXRay

(#1763) Tocsi


Tocsi
csendes tag

Köszi gyerekek az infókat!

Azért picit megnyugodtam....:)
Igen gondoltam én is, hogy nem minden G-nél lehet ilyen hiba, max ezek jöhetnek elő.
Alakra tetszik a opl:) és az anyagi oldala se elhanyagolható, ha rendben vele minden, akkor nem drága a kicsike eltartása:)

Ebben az ecotech motorban mi a jó?
Kevesebb a károsanyag kibocsájtása? Kb. mennyivel mint a normál motornál?

A Te nevedet hogy hivják?

(#1764) dokar válasza Tocsi (#1763) üzenetére


dokar
addikt

Ebben az ecotech motorban mi a jó?

ecotec ;) kevesebb CO

extra - SEXRay

(#1765) Peter789 válasza dokar (#1764) üzenetére


Peter789
senior tag

ugyanúgy kevés CO-t nyom ki mint bármelyik mai motor, csak opeléknél éppen ecotec néven fut a parasztvakító marketing :)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#1766) helkis válasza dokar (#1762) üzenetére


helkis
addikt

lemosva mégszebb lenne, szinte már égek vele menni! :DDD
merre láttál? ;)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#1767) Foglalt név válasza deicide (#1749) üzenetére


Foglalt név
addikt

Örülök, hogy meglett a hiba :R

Én ma szétkaptam a szívóoldal elejét, mire végeztem újra lett alapjárat. Kopp-kopp. Nem volt energiám kipróbálni, de szerdán úgyis jövök pestre aztán kiderül máshol is érződik-e hatása. Ha igen és kicserélte a vezérműszíjat az ódis, akkor megcibálom a tollát ;] :DDD

(#1768) dokar válasza Foglalt név (#1767) üzenetére


dokar
addikt

Én ma szétkaptam a szívóoldal elejét, mire végeztem újra lett alapjárat.

én is megtettem pár napja, a karter gáz okozta dolgokat nem győztem eltakarítani, utána beöntöttem fél deci vizet a fojtószelepen :D holnap a hátsó fék rendbetétele miatt viszem szerelőhöz. :)

extra - SEXRay

(#1769) deicide válasza Foglalt név (#1767) üzenetére


deicide
veterán

:C kináld meg a drágaságot...

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#1770) TasiA válasza deicide (#1749) üzenetére


TasiA
senior tag

HALI!
Egy pár nap kimaradás után...

Akartam kérdezni, hogy ez valami utángyártott alkatrész, mert akkor kár volt érte pénzt adni, de hamar kiderült. Régebben én is megjöttem az ilyen utángyártott hulladékokból. Akkor megfogadtam, hogy csak jót, vagy gyárit veszek. Idén még is megszívtam, ÉN HÜLYE! Hagytam magam rábeszélni a GABRIEL lengéscsillapítóra. Kár volt. Az új csillapító kopog, de ha véletlenül elhalgat, akkor meg nyikorog. Rakás kaka. Még szerencse, hogy csak hátsó. Jó messzire fogom dobni, ha veszek másikat.

(#1771) Foglalt név válasza deicide (#1769) üzenetére


Foglalt név
addikt

Ááá, nem vagyok én olyan :B

u.i.: ;]

(#1772) _seth_


_seth_
veterán

Na fiúk ötleteket várok:

A kadettemben nincs alapjárat, egyáltalán nincs.

-Gyújtás elosztó jó (még meg sem kopott)
-Rotor szintén
-Gyertyák újak (NGK, Opel kétpólusúval sincs)
-Gyújtáskábelek újak
-Légszűrő új
-Friss olaj, olajszűrőcsere

-Ha nyomok neki egy kis gázt akkor semmi probléma, menet közben sincs probléma, erő is van benne.

Az automataszivató nem tökéletes de ennek csak az induláshoz van köze és egy idő után ''kikapcsol'' eddig így volt és utána nem is volt vele gond de most vmi nem az igazi...

Sokan a karburátorra gyanakodnak amit ma elkezdtem kitakarítani de autószerelési ismereteim nem terjednek ki a karbi 100%-os kitakarítására, a tetejét levettem, megtakarítottam, a két torkot is megtakarítottam de ennél tovább nem bontottam... szerintetek a karbi a ludas vagy nem? :) (karbi: Pieburg 2 E 3 kéttorkos)

Erre mondjatok valami okosat :F

Vinnem kellene zöldkártyázni de így beállok és megáll a motor egyből... igaz így károsanyag sem jön ki belőle...

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#1773) dokar válasza _seth_ (#1772) üzenetére


dokar
addikt

Vinnem kellene zöldkártyázni de így beállok és megáll a motor egyből... igaz így károsanyag sem jön ki belőle...

hát ez nagyon nagy :DDD

sztem nem a karbi miatt van, ha menet közben nincs semmi probléma
esetleg nem tudod megemelni az alapjáratot?

extra - SEXRay

(#1774) _seth_ válasza dokar (#1773) üzenetére


_seth_
veterán

Szó szerinti emelést nem tudok csinálni mert jelenleg az alapjárat az 0 rpm :) Egyébként meg tudom próbálni és meg is fogom, hátha... max ha nem jön be visszaállítom :(

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#1775) T 1000 válasza _seth_ (#1774) üzenetére


T 1000
aktív tag

szerintem az benzinellátással van gond. Nem vágom mi van benne tápszivattyú vagy ac pumpa, de ez is okozhatja azt, hogy nincs alapjáratod (PL mikor a lada szamaránál az ac-ben kilyukad a membrán) ilyenkor alacsony fordulaton nem jut elég benzinhez és leáll, de ha növeled a fordulatot akkor rendesen felpörög. Ha van benzinszűrőd, ellenőrízd le azt is, meg az egész üzemanyag ellátást, mivel nem egy nagy dolog megnézni és így ezt a lehetőséget is kizárhatod. Aztán lehet még trafó, alapjárati fordulatnál ha szarakodik a trafó nem adja rendesen a szikrát és leáll, de ha rálépsz a gázra, megnő a töltés és minden ok (szintén szamarával jártam így), valamint nézd meg alapjáraton az aksi töltését is.

(#1776) helkis válasza _seth_ (#1774) üzenetére


helkis
addikt

hmm.. szvsz, vagy túl sok levegőt kap (fals), vagy túl keveset (dugulás), vagy túl sok benyát (nem tudom mi lehet), vagy túl keveset (ac-pumpa? membrán? telement trutyival mert már nem volt sok benzin a tankba és felszívta az alján lévő szarokat), esetleg még lehet szar a gyújtás túl korai, vagy túl későn ad szikrát így mivel nem nagy a fordulatszám, nem tudja a lendület továbbvinni a dugattyút és leáll, bár ezt biztos éreznéd.. ;)
újabb opelekben szokott olyan lenni, hogy a benzingőz visszavezető cső megtörik, eldugul, és nem tud visszaáramlani a tankba a cucc, és ettől fullad..
egyenlőre ennyi, remélem bejön valamelyik! ;)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#1777) helkis válasza T 1000 (#1775) üzenetére


helkis
addikt

ááhh, pont megelőztél! :D

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#1778) T 1000 válasza helkis (#1777) üzenetére


T 1000
aktív tag

Gyújtásra azért nem gyanakodok, mert azt mondja a kolléga, hogy jól húz és erő is van benne. Maradt a két út: ha van üzemanyag és jó időben jó sziktra, mennie kell a gépnek. Szerintem az üzemanyagot kell ellenőrízni, azt könnyebb, majd a gyújtást....

(#1779) _seth_


_seth_
veterán

Üzemanyagrendszert hogyan tudom ellenőrizni?

''Újabb jelenség: rángat, hogy a fene enné meg... 120-ig húzattam negyedikben majd átraktam ötödikbe, onnan mondom 130-ig gyorsulok de semmi... ha több gázt nyomtam mint amennyivel a 120-as tempót tudtam tartani csak rángatott de nem ment gyorsabban :(

Ellenben most volt alapjárat... áááááhhhh emberek? mi lehet ez a probléma? kikészít...

És nyáron menni kellene vele hosszabb távra is de így nem indulhatok el vele :(''

Kadettklubon karbira tippelnek, hogy sok benzint kap vagy a levegő nem okés :(

Tegnap még nem volt vele ilyesmi viszont nem volt alapjáratom... most is csak hazafelé volt szal nem értem mi lehet... változó problémák :(

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#1780) helkis válasza _seth_ (#1779) üzenetére


helkis
addikt

mivel 2en is írtuk az AC-t, szvsz először azt nézd meg! ;)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#1781) _seth_ válasza helkis (#1780) üzenetére


_seth_
veterán

Ok, meglesz, + karbi+autamat szivató ellenőrzés is lesz :) Viszem a notit rajta a kézikönyv :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#1782) Foglalt név válasza Foglalt név (#1771) üzenetére


Foglalt név
addikt

Alapjárat már egész pofás és szépen végigpörög, viszont még vlmi mindig nem az igazi, nem úgy harap, ahogy kéne :U

(#1783) Foglalt név válasza _seth_ (#1772) üzenetére


Foglalt név
addikt

Az alapjárati járatot tisztísd ki, ha el van tömödve, akkor ahogy elveszed a gázt, leáll a gép. Addig meg gyakorold a balláb féket :DDD

(#1784) helkis válasza _seth_ (#1781) üzenetére


helkis
addikt

véded a fákat? :DDD

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#1785) _seth_ válasza helkis (#1784) üzenetére


_seth_
veterán

Ha már szennyezem az autómmal a környezetet legalább a fákat megkímélem :D

Foglalt név: karbiban mindent kitakarítottam a legapróbb kis csőig, külső mozgó részek megkenve, eredmény: olyan mint volt :( rángat és nincs alapjárat :(

Ebből szerelő lesz... 2 nap és lejár a zöldkártyája is... áh...

Ugyanakkor 1 hónap alatt majd 2000 kilométert raktam bele ami nem rossz főleg, hogy nem járok dolgozni, nem voltam messzebb mint 60km, és csak vizsgázni jártam be vele + na jó volt, hogy kocsikáztam csak úgy... (kb 150km ez a része ami nem is csoda miután 2,5 hónapig darabokban volt az autó... :) ) ezalatt megbüntettek 1x gyorshajtásért (50 helyett 63 főút városi szakaszán, az óra 60-at sem mutatott) és 1x ellenőriztek (szonda+papirok), rengeteg bogarat, rovart megöltem, baleset szerencsére nem volt pedig sokszor lehetett volna ha nem figyelek kellően :(

Ballábfék megy jól csak kérdés, hogy át tudom-e rakni a tappancsaimat mielőtt leállna a motor :(

[Szerkesztve]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#1786) Calogero válasza Calogero (#1750) üzenetére


Calogero
addikt

Nha még 1 hét én is aktiv tagnak számítok itt

Nem sikerült levizsgáztatni az autót :O talán majd a következő héten. :W

Beszéltem egy tulajjal, az ő kocsija 3 hetet állt az kereskedő udvarába mire megkapta a rendszámot.

[Szerkesztve]

(#1787) dokar


dokar
addikt

huh, na végre le lettek szedve az oldalsó műanyag díszlécek az astráról. :)

extra - SEXRay

(#1788) Peter789 válasza Calogero (#1786) üzenetére


Peter789
senior tag

én több mint 4 hete várok rá :( elvileg ma megy vizsgázni, de örülni csak akkor fogok ha végre benne ülök... hétfőre igérik...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#1789) Calogero válasza Peter789 (#1788) üzenetére


Calogero
addikt

Nem értem hogy minek húzzák az időt, elvégre az új autót nem kell elvinni a vizsgabázisra.

Amúgy meg tököm ki van az Opellel. Először azért hosszabították meg a határidőt, mert a gyárban sztrájkoltak. Most meg már itt van a kereskedőnél, beleülhettem, halottam a motorhangját, tehát meg volt az átvét. Megtörtént a komfort programozás.
Márcsak a rendszámra és a papírokra kell várni....várni..... és megint csak várni :W

(#1790) Woodslave válasza Calogero (#1789) üzenetére


Woodslave
nagyúr

biztos leírtad már, de milyen is lesz a gép? Mármint felszereltség azt tudom hogy H Astra.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#1791) Peter789 válasza Calogero (#1789) üzenetére


Peter789
senior tag

az enyém 2 éves, most hozták be az országba... azt mondta a kereskedő, hogy a sima műszaki nem lenne probléma, de forgalomba is kell helyeztetni amit csak 2 helyen csinálnak most bp-en, és azért ilyen hosszadalmas... gondolom egy cipőben járhatunk...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#1792) Calogero válasza Woodslave (#1790) üzenetére


Calogero
addikt

5 ajtós Pannacotta Facelift Astra H 1.4 Enjoy plusz
Easytronic + Sport üzemmód + HSA + BC + GID + CD30 MP3 + Xenon + Strukture kerék 205/55 R16 + Ti400-as fólia. 4. elektromos ablak, elektromos tükör.

Ilyen színű lesz, és a fólia is ilyen lesz.
[link]
[link]

(#1793) Foglalt név válasza _seth_ (#1785) üzenetére


Foglalt név
addikt

Gyertyákat megnézted? (mármint végig, gyertyakábel, elosztó stb.)

Ballábféknél a jobb láb végig a gázon van, tehát nem kell raknod sehova, ergo nem áll le a motor. Nem? :D

(#1794) e.vid válasza Calogero (#1786) üzenetére


e.vid
senior tag

Jól elhúzzák az időt. Én múlthét pénteken kötöttem meg a szerződést és ma 16 órára megyek átvenni. :) Ez 4 munkanap. Igaz, hogy nem kellett rendelni, mert volt raktáron, de szerintem egész jó időt futottak.

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#1795) Calogero válasza e.vid (#1794) üzenetére


Calogero
addikt

Nekünk az extrák miatt kellett legyártatni az autót.
Mi áprlisba rendeltük az autót, már 1,5 hete az országban van.

[Szerkesztve]

(#1796) Calogero


Calogero
addikt

H Astrákoskat szívesen látjuk itt : [link]

(#1797) e.vid válasza Calogero (#1795) üzenetére


e.vid
senior tag

Az érthető, hogy tovább tart, ha rendelni kell, de hogy 1,5 hét is kevés nekik… :(

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#1798) Peter789


Peter789
senior tag

sajna a műszaki + forgalomba helyezés lassú mostanában...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#1799) bolondember válasza Calogero (#1792) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

dedurva gumik - nem gyengén sok rá szvsz...
az én Vekimen (na jó, az csak 1.6) 195/60 van 15''...

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#1800) k. válasza Calogero (#1786) üzenetére


k.
őstag

Az a vicces hogy mi még amikor 2003ban vettük a mi G astránkat 1 kritérium volt és hozzuk a kocsit 1 héten belül meglegyen.Mivlehogy az elQzQ kocsi full totálkáros volt és kocsi sqrgQsen kellett így nem volt mit tenni.ÚGy kapkodtak mint állat és még engedményt is kaptunk(metálfény meg baloldali üléselmelés :F vagy valami ilyesmi)A kocsi egyébként 1 alap modell gyakorlatilag a klíma az extra benne meg az anyósoldali légzsák.Na persze mondjuk a metálfény is de az nem kelrült semmibe.Azóta is hibátlanul szolgál pedig mindennap jó 2 órát unatkozik a dugóba :) .Nagyon valószínü hogy a következQ autó is opel lesz.
Egyszer volt 1 baleset beleszált a hátuljába 1 volvó.Na hát a volvó eleje leamortizálodott az opelnak megsérült a lökhárítója meg a hátsó oldallemez elmozdult azt visszarakták és kész is volt 1 hibátlan kocsi.Na most képzeljétek maikor megláttuk a volvot mekkora sokk volt(pont úgy jöttünk hogy a volvónak láttuk az elejét).
ui:az elsQ oldalon van róla kép(k. astra g 1.4 16szelepes) na valószínüleg csinálok róla új képet.
bocs a hibárkét nem jó a billem.

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.