Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1901) nemcso válasza Calogero (#1900) üzenetére


nemcso
senior tag

De a cégesben csak timer funkció van, a ''BC'' csak ennyiből áll. :(

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#1902) Woodslave válasza nemcso (#1901) üzenetére


Woodslave
nagyúr

az enyémben is. Ezt az alább vázoltat még nem próbáltam, de máshol máshogy irják a belépést a teszmódba de az nekem nem sikerült. Este kipróbálom ezt is.
Ezzel gyakorlatilag egy full BC-t kapsz nem? :F

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#1903) Woodslave válasza Calogero (#1897) üzenetére


Woodslave
nagyúr

) VERY IMPORTANT: Hit and hold the settings button again until you hear a beep to de-activate test mode - különben mi történik? :Y

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#1904) vallas válasza bolondember (#1882) üzenetére


vallas
senior tag

Akkor már csak az őstagságra kellene gyúrnom :R

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#1905) Calogero válasza Woodslave (#1902) üzenetére


Calogero
addikt

Ezzel gyakorlatilag egy full BC-t kapsz nem?

Nem.
Azt hogy elérjed a BC1, BC2 fület ahoz TECH2-vel fel kell programoztatni.

Olyan funkciók következnek amiket az OSS (Opel SzakSzervíz) aktiválhat, tehát a kocsiban jelen vannak.

Komfortablakprogram
Tech2-vel programozható, hogy az autó nyitott állapotban a nyitó gombbal lehúzza az ablakokat. Ugyanez érvényes zárásnál is. Figyelem: a távirányítón a gombot folyamatosan nyomva kell tartani,
mivel a REC (hátsó elektronikus központ, a bal hátsó lámpánál) közvetlenül kezeli az ablakhajtó motorokat.
Ha azt szeretnéd, hogy folyamatos nyomva tartás nélkül, a bezárásra automatikusan felhúzódjanak az ablakok, ehhez külön modul szükségeltetik. (kb. 8000 HUF, C***** Uniwin ablakfelhúzó modul)

Indexautomata
A Triplázó index ugyebár 3 villog 1 érintésre. Ezt lehet csökkenteni 1, ill 2 villogásra.

Hazakísérőfény
Időzíthető 0-255mp között. TECH2vel programozható át. Továbbá a tompított fény „elsötétedése”-dimmelése is kikapcsolható TECH2vel.

Bekapcsolt Világítás emlékeztető hang
TECH2vel ki-be kapcsolható

Vészvillogó- indexhang
Tech2vel halkabbra vehető az index hangja. Erősség 1-5 terjed.

Üléshasználatérzékelő
TECH2-vel kikapcsolható, így nem sípol, ha az utas nem köti be magát.

Rendszámvilágítás
TECH2vel programozható, hogy nyitott csomagtartónál be v. ki legyen kapcsolva.

Vészfékvillogás
TECH2-vel aktiválható. 70km/h sebesség felett történő vészfékezésnél vagy nagyobb fékezésnél villognak a féklámpák.

Állandó világítás
Ha pl. azt szeretnéd, hogy ne kelljen felkapcsolnod a lámpát mindig, hanem folyamatosan égjen ha jár a motor. TECH2-vel Programozható, 5 variációban. Ha az OSS nem találja a REC-ben van.
Vigyázat! Kanyarodó fénynél nem ajánlott.

BC (Board Computer)
Fedélzeti számítógép. Ez az egyik olyan extra, amit utólag éri meg berakatni, mert úgy jóval olcsóbb. Új autóba rendelhető kb. 70e. Ft-ért, ekkor érzékelőket is kapsz hozzá, melyek folyadékszinteket, és a keréknyomást is jelzik. Ha azonban nem akarsz rá ennyit költeni, utólag felprogramozható a teljes BC (ingyen-től kb. 10e Ft-ig, szervízben, TECH2-vel), KIVÉVE, ha 2 soros kijelződ van. Az utólagos, felprogramozott BC-vel viszont nem kapsz érzékelőket, tehát a folyadékszint és keréknyomás kijelzést nem kapod meg, de minden mást igen:
- pillanatnyi fogyasztás
- átlagfogyasztás
- megtett km
- elfogyasztott üzemanyag
- még megtehető km
- stopperóra

Tempomat (sebességtartó automatika)
Ez a másik olyan extra, amit utólag éri meg berakatni, mert úgy jóval olcsóbb. Legtöbb esetben a kuplungkapcsoló be van építve gyárilag, így egyedül indexkarcsere után TECH2vel bekapcsolható. Ellenkező esetben a kuplungkapcsolót is be kell húzni.


(#1906) Calogero válasza Calogero (#1905) üzenetére


Calogero
addikt

Ami kimaradt az a komfortprogramozás

Lépésről lépésre, egy német Opel szakszerviz leírása szerint:

• Kéziféket behúzni
• Kézifék alatti fedőt eltávolítani
• Tech2 kábelt (CanDi-Modul közbeikatásával) csatlakoztatni
• Gyújtást ráadni
• Tech2-őt bekapcsolni
• Entert nyomni
• F0: „Gépjárműdiagnosztika”-t kiválasztani, majd Enter
• Modellévet választani, pl.: 2006, majd Enter
• Modellt választani, pl.: Astra-H, majd Enter
• F0: „Gépjárművet kiválasztani”, majd Enter
• F2: „Gépjármú Személyreszabása”-t kiválasztani, majd Enter
• Itt picit várni kell (akár 2 percet is)
Biztonsági kód lekérése. Mo-i autó esetén elvileg benne van a rendszerben, de nem árt, ha tudjuk a kódot, vagy velünk van a kis kártya...
• Kód beütése, majd Enter
Megnyílik a keresett Menü
• Személyreszabhatóság 9 Menüpontban (alábbi sorrendben):
1. Automataindex..............Érték 1-3
2. Hazakísérőfény..............Érték 1-250mp (26 lépés 10mp.-enkéti állítás)
3. Hazakísérőfény..............Ki/Be
4. Küszöbvilágítás..............Ki/Be
5. Indexhangerő.................Érték 1-5
6. Tompított fényszóróra figyelmeztető hang....Engedélyezve/Tiltva
7. Nyitott ajtóra figyelmeztető hang...................Engedélyezve/Tiltva
8. Slusskulcsra figyelmeztető hang....................Engedélyezve/Tiltva
9. Nappali világítás..............Verzió 1-5
• Változtassuk meg a kívánt pontokat, a pontokat kiválasztva, egyesével „változtatva”
• Majd ezt követően a „programozást” kiválasztani
Valószinűleg újra kéri a biztonsági kódot
• Jelentés jelenik meg a kijelzőn : „Programozás Sikeres”

(#1907) Calogero válasza Woodslave (#1903) üzenetére


Calogero
addikt

Amíg nem lépsz ki a testmode-ból addig a kijelzőt nem tudod másra használni (Pl rádió/cd/mp3 kijelzés nem működik)

(#1908) Woodslave válasza Calogero (#1905) üzenetére


Woodslave
nagyúr

:R ezek hasznos infok. Ami engem érdekel, az az ablakfelhúzás, meg hogy ne kelljen a fényszórót kapcsolgatni, meg a bc is jó lenne, majd utánajárok, bár a szalonnak ahol vettük a kapcsolat nem túl rózsás a használt kocsi megvétel miatt :D
Apropó fényszóró: persze horváto-ban sikerül éjszakára rajta hagyni, reggel mennénk kirándulni, aztán a tárvirányítóra meg se nyikkan :Y Hívtam a Opel Assistansot, fél óra múlva kint volt egy horvát szerelő (Forddal :D ), bebikázta, kicsit járattam, oszt jó lett.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#1909) Calogero válasza Woodslave (#1908) üzenetére


Calogero
addikt

Bármely opel szakszervízben megtudják csinálni neked a TECH2 programozást. Nem kell odahordani ahol vetted.

(#1910) Calogero válasza Woodslave (#1908) üzenetére


Calogero
addikt

Astra H Club: [link]
Opel Astra H fórum: [link] (Minden, ami H Astra)

Érdemes mindkét helyre regisztrálni, sok hasznos infó, típushibák, azok megoldásai, nagyon jó társaság.
Szeretettel várunk téged, nemcso-t, és minden H Astra tulajt


[Szerkesztve]

(#1911) helkis válasza dokar (#1894) üzenetére


helkis
addikt

nálam városban 90-93fok között szokott ingadozni a víz-hőfok, ma a nagy melegben Siófok -Veszprém távon se ment 95-nél feljebb, ez általában egy jó nagy dugónál fordul elő. letekerős-klíma van csak.. ;)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#1912) KrAt


KrAt
veterán

Ma volt a kocsi 2 szerelőnél. Egyik egy hűtésszerelő, oda megy csütörtök reggel, radiátor csere lesz, másik meg beállította a karbit (benyó levegő keverék, azért vittük el, mert városban sokat evett (10+), és azt sejtettük, h a benyó-levegőt annó elállítottuk, s azért van).
Csávó beállította, azt mondta, nagyon el volt állítva :B
Itt a parkolóba mentem egy kis kört vele. Hát állat lett. Kettesben ~10ről is jobban gyorsul, és egyben meg olyat húz, h én is lestem :) Nagyonkomoly lett :) Nem hittem volna, hogy ilyen lesz, ha be van állítva, és kevesebb benyót kap (illetve ideálisabb keverékben)

(#1913) bolondember válasza KrAt (#1912) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

fasszányos...

akkor csüt a megújult verda?!
:DDD

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#1914) KrAt válasza bolondember (#1913) üzenetére


KrAt
veterán

Jajaja :D Ha minden igaz, akkor 8kor ott, ha vmi közbejön, szólok (de remélem úgyse)

(#1915) Woodslave válasza Calogero (#1909) üzenetére


Woodslave
nagyúr

na sikerült belépni a test mode-ba, simán működik minden akkor is ha nem lépek ki. Érdekes, hogy a sebességmérő (valamelyik) téved 4 km/h, a mutató többet mutat mint a testmode.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#1916) parandroid válasza Woodslave (#1915) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A teszt mód a pontos. Minden Opel sebességmérője 5kmph-val többet mutat a tényleges sebességnél. GPS-szel tesztelve, 10 éves modelltől a vadi újig, Corsától Vectráig.

Mondjuk még mindig jobb, mint a Kalosom volt, az 10%-ot csalt, akkor is ha 50-nel mentem, akkor is, ha autópályán 140-nel. Utóbbi esetben már 150 fölött volt a mutató. :D

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#1917) Woodslave válasza parandroid (#1916) üzenetére


Woodslave
nagyúr

mi ebben a ráció? hogy a parasz azt higyje repeszt mint állat, de azé mégse? :F :D :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#1918) parandroid válasza Woodslave (#1917) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Biztonsági szempont gyorshajtás ellen. No meg virtuáltuning marketinges módra.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#1919) bolondember válasza parandroid (#1916) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

én inkább zat vettem észre Vectrában (és Transitban), h a sebesség emelkedésével növekszik az érték - 50nél 3-4, 110nél már 6-8...

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#1920) Kicker válasza helkis (#1911) üzenetére


Kicker
senior tag

hali

Nosztorin jöttél fel? nekem ott 100-on volt a celsius... de tegnap nem volt gond...


KrenAtesz:

ezt a karburátor beállítást halandó meg tudja nézni? vagy szakember kell? hogy tudtad elállítani? milyen gk is ez pontosan? :U

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#1921) helkis válasza Kicker (#1920) üzenetére


helkis
addikt

a kompolás most kimaradt, nem ''Tshopak'' fele jöttem, hanem SaintKing-nek :)) legközelebb meglesem majd.. ;)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#1922) dokar válasza helkis (#1921) üzenetére


dokar
addikt

SaintKing az Alföldön van, errefele SaintKingFreedom van :D

extra - SEXRay

(#1923) Kicker válasza dokar (#1922) üzenetére


Kicker
senior tag

de azért a gyakorlatban ''SaintKing''-nek becézzük... :DDD

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#1924) dokar válasza Kicker (#1923) üzenetére


dokar
addikt

talán azért, mert ti nem az alföldi origi SaintKing mellett nőtettek fel :)
na de hogy ON is legyen:

Szeretem az Opelem! :DD

extra - SEXRay

(#1925) Calogero


Calogero
addikt

Sziasztok tanácsot szeretnék kérni tőletek fólia ügyben

Ti400-as fólia
[link]
[link]

Ti300-as fólia
[link]
[link]
[link]


Szavazás
Ti400 vagy Ti 300 :F

(#1926) Boxer001 válasza Calogero (#1925) üzenetére


Boxer001
veterán

Ti400, bár én kussolok, nincs Opelem, de én ezzel fedném le a Toyotám. :D

(#1927) dokar válasza Calogero (#1925) üzenetére


dokar
addikt

legyen a 400-as ;)

extra - SEXRay

(#1928) dokar válasza Boxer001 (#1926) üzenetére


dokar
addikt

farkasbőrbe bújt bárány :D

extra - SEXRay

(#1929) Boxer001 válasza dokar (#1928) üzenetére


Boxer001
veterán

Aranyos bárányka az. :D

(#1930) Kicker válasza dokar (#1927) üzenetére


Kicker
senior tag

geforceból nem csak ti300 és ti500 létezik :DDD

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#1931) deicide válasza Kicker (#1930) üzenetére


deicide
veterán

az 300 az Ti200 akar lenni...

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#1932) dokar válasza Kicker (#1930) üzenetére


dokar
addikt

ez most nem a megjelenítésért, hanem a megjelenésért felel ;]

extra - SEXRay

(#1933) KrAt válasza Kicker (#1920) üzenetére


KrAt
veterán

Kerestünk egy csavart, amit elkezdtünk tekergetni (mivel kicsi volt az alapjárat) és azt tekergettük, változott, azt jólett. Hát csak nem az volt az alapjárat csavar :D
Apum vitte el egy szerelőhöz, s ő beállította :)
Amúgy 1.3S Kadett

[Szerkesztve]

(#1934) TasiA válasza Kicker (#1896) üzenetére


TasiA
senior tag

Hali!
Nem tudom kell-e, de én szoktam úgy 3 évente cserélni! Egy biztos! A hiprmarketekben kapható pisát bele ne tedd az autódba! Rá van írva minden jó, de fele sem igaz! Szigorúan gyári, illetve minőségi fagyállót ajánlok és akkor nem lesz fél év múlva rozsdás a hűtőfolyadék és a műanyag csövek sem repednek el, na meg a gumi sem málik szét! Fagyálló feltétlenül kell, mert a vízpumpának jót tesz kenés ügyileg.

(#1935) TasiA válasza Calogero (#1925) üzenetére


TasiA
senior tag

Én a gyengébbet, illetve világosabbat rakatnám! Azzal még esetleg este is fogsz látni.

(#1936) TasiA válasza Jockey007 (#1888) üzenetére


TasiA
senior tag

Teljesen jó széria, azok talán már nem rohadnak annyira.A nyúlványokat és a rugótányérokat jól nézd meg, a tansapka környéke és sárvédőívek szintén zenész. HA lehet akkor 96-ost. HA jó menetteljesítményt szeretnél, akkor a 16 szelepest ajánlom, ha meg egy rendkíül igénytelent(jó értelemben), akkor a 8 szelepest. 1.4-ben csak 16V, mert a 8V nagyon lomha és ugyan annyit eszik mint az 1.6-os.

(#1937) vallas


vallas
senior tag

Halihó !

Kérdés? astra g 218.000 km-l a céges verdám, és egy ideje főleg ha már meleg a motor, mikor gyorsítok, felmegy a fordulatszám, és váltás után, mikor visszaesik a fordulat, olyan sipoló hangot ad a kocsi, ez a hang mindig csak akkor van amikor visszaesik a fordulatszám

207.000 nél volt vezérműszij, meg olaj, meg ilyesmi csere, és kb utánna kezdte el csinálni, először nem vettem észre, aztán meghallottam, és mintha egyre jobban csinálná...

valakinek valami ötlet?

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#1938) dokar válasza vallas (#1937) üzenetére


dokar
addikt

lehet, hogy az autó turbóra vágyik, ha már a lefújó szelep hangját utánozza :DDD

mellesleg vedd fel a hangot, vagy még jobb lenne egy videó :)

extra - SEXRay

(#1939) jagada


jagada
őstag

Hi!

G Astramba cserélnék pollenszűrőt. meg tudja valaki mondani hanyas TORX kulcsra lesz szükségem a doboz szétszedéséhez? addig nem bontanám ki a kesztyűtartót amíg nem took biztosat mer készletem az nincs kulcsokból.

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#1940) helkis válasza jagada (#1939) üzenetére


helkis
addikt

csikosplázában lehet kapni lukas-torx-készletet (astrához olyan kell) ilyen narancssárga tartóban 3 vagy 4k-ért.. ha sokat barkácsolod a verdát, vagy szereted az alap dolgokat magad csinálni, nélkülözhetetlen.. én nyár elején cseréltem pollenszűrőt, de már nem emlékszem mekkora torx-kell oda, talán T10-es... egyébként a kesztyütartóhoz is torx kell, és valszeg ugyanakkora kell a szűrőházhoz is. ;)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#1941) dokar válasza helkis (#1940) üzenetére


dokar
addikt

na én is gondolkoztam torx készleten, főleg ha középkonzolt színre akarom fújni :)
sztem nem a lyukas torx kell. 3-4k az nagyon sok érte. nem lehetne vhol olcsóbban?

btw jössz este a balatonra strandolni? 17.30kor indulunk.

extra - SEXRay

(#1942) helkis válasza dokar (#1941) üzenetére


helkis
addikt

tegday voltunk Füreden, 16-23h-ig ;) ma jön asztalos emberke befejezni a gardróbszekrényt, így valszeg nem tudok menni.. de köszi az invitálást! :R

ne azt nézd mennyi a kiadásod, hanem hogy mennyit spórolsz a befektetéssel, amúgy ha beviszed a kocsit valahova, hogy cseréljenek ki valamit, szvsz alapból 2k a munkadíj akár egy 10perces melóért, a második ilyen alakalom után már ergo ingyen van a cucc! ;) ráadásul bárki ki tudja cserélni 10 perc alatt, na jó lehet elsőre 17perc is lesz :D de ugyebár másra is használható.. amúgy pipa alakú 10részes készletről van szó mindkét végén megmunkálva, nem tacskó termék, valami faintos cucc :R

hétvégén megyünk Győrbe esküvőre, jövő héten valamelyik délután vagy weekenden összefuthatnánk egy toroktisztogatásra (kocsiéra és a sajátunkra is egyetemben! ;)), mit szólsz?

[Szerkesztve]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#1943) dokar válasza helkis (#1942) üzenetére


dokar
addikt

akkor nincs más, megpróbálok vhonnan ''szerezni'' olcsón torx készletet ;]

mellesleg szinte minden este megyek strandolni a balatonra meló után.
a toroköblögetésben benne vagyok. :DD

extra - SEXRay

(#1944) jagada válasza helkis (#1940) üzenetére


jagada
őstag

a kesztyűtartóhoz nem a ''lukas'' (dugókulcs) hanem a másik fajta ilyen pipakulcs kell, abból vannak is kulcsaim, olajcseréhez, gyertyacseréhez vettem korábban darabra, de jó minőségű cuccot olyan 800Ft volt darabja amit ilyen racsnis karra kell ráhúzni , ha jól emlékszem a pollenszűrőhöz viszont a ''lukas'' kell ami nincs.


[Szerkesztve]

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#1945) dokar válasza jagada (#1944) üzenetére


dokar
addikt

a lyukasat tudod használni oda is, ahova a nem lyukas kell, ugye? :B

extra - SEXRay

(#1946) jagada válasza dokar (#1945) üzenetére


jagada
őstag

lehet a meleg teszi, de most ezt a poent nem nagyon vágom :F

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#1947) dokar válasza jagada (#1946) üzenetére


dokar
addikt

menjél te is strandra [kép]

szal arra gondoltam, hogy akkor már célszerűbb lyukas torxot venni és akkor az embert nem éri olyan meglepetés, hogy hoppá ide már a sima torx nem jó [kép]

extra - SEXRay

(#1948) jagada válasza dokar (#1947) üzenetére


jagada
őstag

áhhh elbeszéltünk egymás mellett, értem már olyan lyukas torxom is van amire te gondolsz.

én a lyukas alatt a ''szuka'' kulcsot értettem, ami olyan csavarra megy rá, ami kiáll, és a másik a ''kani'' ami a süllyesztett fejű csavarokhoz kell.na nekem a szuka kell :)) :))

[Szerkesztve]

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#1949) e.vid válasza jagada (#1948) üzenetére


e.vid
senior tag

A pollenszűrőhöz nem torx kell. Ha kivetted a kesztyűtartót, akkor 5.5-es dugókulcs kell a pollenszűrő házához.

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#1950) jagada válasza e.vid (#1949) üzenetére


jagada
őstag

thanks. ;)

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.