Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) #35692544 válasza joe-ker (#189) üzenetére


#35692544
törölt tag

Alapjárati léptetőmotorral lessz majd hamarosan gond
az mit jelent valamikor szerelő voltam de már más szakmában vagyok

(#202) Foglalt név válasza Fisha (#198) üzenetére


Foglalt név
addikt

Túlhúzva az azt jelenti, hogy meg van adva, mekkora nyomatékkal kell meghúzni a hengerfej csavarjait. Ha valamelyik nincs eléggé vagy az egyik jobban rá van húzva, az nem szerencsés. :U

(#203) joe-ker válasza #35692544 (#201) üzenetére


joe-ker
senior tag

Tipikus jelenség,hogy ingadozni fog,kb 1500-2000 és alapjárat között.Nekem akkor adta ki amikor jobban meghúzattam.Ha megáltam akkor kb 3-4 szer fel-le a fordulat és azután beállt a normálisra.
Ő lessz az: [link]
De ettől olcsóbban is lehet venni ha szükség lessz rá.

[Szerkesztve]

(#204) deicide


deicide
veterán

Tegnap fogyasztás terén jó kis meglepetést okozott az Astrám, mivel édesanyám is velem utazott (szfvár-hajduszoboszló-szfvár) igy 110-120as tempóban mentem végig és igy ''nem hajtva'' a 7.0-7.5 L helyett megajándékozott egy 6.2-es fogyasztással, ami a tegnapi több mint 600km-en azért 1500ft spórolás...

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#205) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Opel Zafiránk van. Egy kalap szar. Már évek óta csak költünk rá. Most az adagolója szart be meg az elektronikája. Opel sosem kop el? LOL Dehogynem, sőt idő előtt! Többet nem veszünk Opelt. Váltunk Toyotára.... Életem legnagyobb csalódása kocsiban.

Üdv,
Vikthor

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#206) deicide válasza Vikthor (#205) üzenetére


deicide
veterán

hát, ezekszerint némelyik azért elkopik...pedig kollégmnak is zafirája van és soha szervizben a kötelezőn kivül nem volt...

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#207) Calogero válasza Vikthor (#205) üzenetére


Calogero
addikt

Csak Toyotát ne, annál a kocsinál csak a Lada alváz rohad gyorsabban.

(#208) #35692544 válasza joe-ker (#203) üzenetére


#35692544
törölt tag

az alapjárat az ingadozik ha gázt adok nem veszem észre hogy nem jó.inkább melegen indításnál veszem ezt észre.
az alpjárat ingadozáson kívűl mi baja lehet még? 1x csak beszarik teljesen és nem lesz alpjáratom?

(#209) joe-ker válasza #35692544 (#208) üzenetére


joe-ker
senior tag

Lessz alapjáratod mert a vezérlőegység ad egy fix jelet a befecskendezésnek (injektor), hogy legyen alapjárat,és többet is fog enni.

(#210) nemcso válasza deicide (#204) üzenetére


nemcso
senior tag

130-150kmh -s tempónál azért simán felmenne 7-7.5 közé.
De minek annyira hajta (ha nem kergetnek) ?

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#211) deicide válasza nemcso (#210) üzenetére


deicide
veterán

ezért okozott meglepetést, mert eddig 160 körül közlekedtem, 7.5-7.8 között...

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#212) HEMP válasza HEMP (#184) üzenetére


HEMP
aktív tag

Senkinek semelyik soha? :O

''Azért jó a mazochistának, mert ha rossz, akkor jó. Ha meg jó, akkor az rossz, tehát jó!''

(#213) #35692544 válasza joe-ker (#209) üzenetére


#35692544
törölt tag

ez nem karburátoros? igaz még nem nagyon néztem bele a motor térbe.
ez a kütyü meg hasonlít a lada,skoda elektromos alapjárati fúvókájára ugyan az a szerepe?
most olyan 7-7,5l fogyaszt a városban (csak város)

[Szerkesztve]

(#214) sh4d0w válasza HEMP (#212) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Vectrából tán fiatalabbat kapsz, mint Omegából a megadott árkereten belül. Az sem elhanyagolható, hogy a Vectra kevesebbet fogyaszt, mint az Omega, ezenkívül szerintem a Vectrához talán olcsóbbak az alkatrészek. Arra figyelj, ha Vectrát veszel, hogy B2-es legyen és ha ezen belül dízelt választasz, akkor a 82 lovas verziót vedd - cca 50-60 e Ft-ért át lehet alakíttatni 1xx lovasra, de a hivatalos teljesítménye 82 paci, tehát kevesebbet fox adózni jövőre...

https://www.coreinfinity.tech

(#215) joe-ker válasza #35692544 (#213) üzenetére


joe-ker
senior tag

Nem,központi befecskendezés van.
[link]

[Szerkesztve]

(#216) sh4d0w válasza sh4d0w (#214) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Még egy dolog: ha benzinest választasz, akkor Vectrából legalább 1.8.ast, Omegából legalább 2000-est válassz. Általában ezekben az autókban van klíma és ha az megy, akkor szép teljesítményt nyel el.

https://www.coreinfinity.tech

(#217) HEMP válasza sh4d0w (#214) üzenetére


HEMP
aktív tag

Köszi a választ, de az átlagéletkor kb. megegyezik: '98-'99est kapok mindegyikből a pénzemért... A B2-es Vectra az nem 2000től létezik? Egyébként amiket néztem beleillik, Vectrát 1.8-16V, míg Omegát 2.0-16V motorral nézegettem, a többi gyengusz a kasztnihoz...
A vicces, hogy még az Astrák is hasonló árkategóriába esnek!

[Szerkesztve]

''Azért jó a mazochistának, mert ha rossz, akkor jó. Ha meg jó, akkor az rossz, tehát jó!''

(#218) Fisha válasza HEMP (#217) üzenetére


Fisha
őstag

V6-os omegat szerintem ne vegyel, szoval a 2 literes pont jo lesz neked. Eleg eros is, de nem v6-os. :)

(#219) Lord Zero


Lord Zero
addikt

kérdés a hozzáértőkhöz: a b corsa 1.0 (973 cm3 asszem) változatában van olyan, h a motor háromhengeres? mit lehet erről tudni (jó/rossz)?
megnéztem egyet, aszonták 3hengeres, és nem szíjas, hanem láncos

?

nem, mindegy

(#220) KrAt válasza Lord Zero (#219) üzenetére


KrAt
veterán

Az 1.0-s az háromhengeres. Az elvileg tuti...

(#221) Lord Zero válasza KrAt (#220) üzenetére


Lord Zero
addikt

és az jófajta? :)
mire lehet számítani egy 100k km-t futott ilyen motortól?

nem, mindegy

(#222) KrAt válasza Lord Zero (#221) üzenetére


KrAt
veterán

Igazából tapasztalatom annyi van vele, hogy láttam :) Szóval majd jönnek, akiknek van vele tényleges tapasztalatuk :)

(#223) joe-ker válasza Lord Zero (#219) üzenetére


joe-ker
senior tag

Igen van olyan ,és tényleg láncos. Nincs + költség vezszíjcserekor. :D

(#224) Lord Zero válasza joe-ker (#223) üzenetére


Lord Zero
addikt

és kb mit bír ki egy ekkorka motor? (lsd. #221)

nem, mindegy

(#225) Petya25 válasza Lord Zero (#224) üzenetére


Petya25
addikt

Az 1,2-es Ladánk 520e km-t futott amíg el nem adtuk. :D
Az 1,4-es F Astránk 150e km után is teljesen jó volt motorikusan.
Tejeszacsi méretű motorral nincs tapasztalatom. ;)

Ma kipróbáltuk az új Corsa-t, nagyon csinos, a motojai is jók, de belül kicsi nekem az Astra után.

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#226) KrAt válasza Petya25 (#225) üzenetére


KrAt
veterán

Lehet tesztvezetni?

(#227) joe-ker válasza Lord Zero (#224) üzenetére


joe-ker
senior tag

Az még gyerek kilóméter :D ,még +200 tuti.Persze a használlattól függ.

(#228) Calogero válasza KrAt (#226) üzenetére


Calogero
addikt

Október 14-15
C'MON Corsa hétvége van.

(#229) KrAt válasza Calogero (#228) üzenetére


KrAt
veterán

Azt tudtam, csak még soha nem voltam ilyen nyílt hétvégén, és nem tom, mit lehet :B Megnézni, vagy esetleg menni is vele 1-2 kört :)

Astra OPC-t nem lehet kipróbálni? :D

(#230) _seth_


_seth_
veterán

Voltam karosszériakalatosnál, az alábbi munkálatokat kell elvégezni:
-elejét ugye meg kell csinálni mert az törött (15K)
-hátsó doblemezeket cserélni kell
-hátsó sárvédőket is
-küszöböket szintén (a lakatos munka ezzel kb 40-45K)
-bal hátsó ajtót is
-ezeket le is kell festeni ( elemenként 15K (küszöbök és hátsó sárvédőívek egy elemnek számítanak, olcsóbb lenne a festés pár ezerrel de a metál miatt ennyi...)
-Ami még ugye kell: gsi motorháztető, jobb fényszóró, fehér indexek, jobb első sárvédő.

Összesen valamivel több mint 100K a munkadíj festéssel együtt + még az anyagok...

Ha ez meg lesz utána megcsináltatom a műszerfalvilágítást (vmi nem érintkezik) azután pedig jöhet a motor javítása.

(85' E kadett coupe 5 ajtós, 13S)

Csak lenne már kész....

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#231) Calogero válasza KrAt (#229) üzenetére


Calogero
addikt

Lehet menni 1-2 kört is. Mi holnap megyünk, bár lehet hogy nem kéne, mert már megvan rendelve az Astra.

És ha jobb lesz a Corsa mint az Astra megkarmolom magamat, meg az assonyt is. ;]

(#232) KrAt válasza Calogero (#231) üzenetére


KrAt
veterán

Igazából tök szívesen elmennék, csak:
-nemtudom, hol vannak nyílt napok (mert ami itt van nálunk Opel kereskedés, ott még új Corsa-t se láttam :B
-Egyedül sok kedvem nincs.. De lehet, hogy elnézek valahova :)

(#233) Petya25 válasza KrAt (#232) üzenetére


Petya25
addikt

Elvileg az összes márkakaereskedő nyílt napot tart.
Eddig azért nem volt kint Corsa mert nem volt mit kitenni.
Ki lehet próbálni, a mienken még rendszám se volt, csak irány a forgalom. :D

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#234) KrAt


KrAt
veterán

Élménybeszámoló a nyíltnapról :)

Hát hogyismondjam: kurvajó :B

Ahol voltam (Opel Toth) ott a parkolóban volt egy kis pálya csinálva, bólyákkal, ott lehetett kőrözni.
Odamentem, feliratkoztam, szóltak, mindjárt szabadul az egyik autó, azt mehetek vele. Volt egy fekete, és egy szürke, a szürke nézett ki úgy, hogy az ''enyim lesz'', de mégis a fekete (sokkal szebb volt) lett az enyim. Be akartam ülni, nézem: hűha, itt ez így érdekes lesz.. Azt néztem, előttem vki 140 centis leányzó ülhetett, hát persze, hogy nem fértem volna be :) Ülés hátra, leenged, kormány fel, és voilá. Akkor már távol is voltam, így belőttem 1-2 perc alatt, hogy kényelmes legyen..
Okés, körülnézek, megfogdosom a dolgokat, hát nagyon kellemes.. A középkonzol egyszerűen szépvolt (hogy kell megcsinálni, hogy világítson? Ráadtam a világítást, de nem világított :O ). A váltó számomra tökéletesnek tűnt, a kezelőszervek is azok voltak. A rádió is jó volt, bár azt hamar kikapcsoltam, azt otthon is tudok hallgatni, én a kocsit akarom hallani. Amit nem nagyon sikerült.. :)
Akkor jöhet a mehet. Berakom a kulcsot, elforgatom, forgatom, és még mindíg nem megy.. Hát érdekesen sokat kellett forgatni, hogy elinduljon :) (de mint később kiderült, másiknál is ígyvan)
Az 1.2-es motor rövid önindító után életre kel. Akkor rápillantok a műszerfalra: 30 kilométer volt a kocsiban.. Mondom huh, még friss :)
Egyes: váltó szépen beugrik a helyére, kuplunggal gáz nélkül el lehetett indulni vele. Érdekes, nekem a kuplung nagyon hosszú járásúnak tűnt. De kényelmes volt, csak furi..
Kormányzás vmi kegyetlen nagyon komoly: egyujjas. De frankón, alig értem hozzá és fordult. Apropó, fordult: rettenet nagyon fordulékony a verda. És érdekes, mert nagy a műszerfal, és így egész érdekes vezetni. De nagyonjó. Mentem 1 kört, mégegyet, utána már kicsit tempósabban, és egész jó. kettesnél feljebb nem tudtam váltani, kevés volt a hely.. Megkérdeztem, mehetek-e még pár kört (nagyontetszett) mosolyogva válaszolták: persze :)
Mentem, mentem, élvezet volt vezetni. Majd beállok, egy aranyos munkatárs hölgy odajön, beszélgettünk, majd kiszálltam, kaptam árlistát, meg egy baseball sapit. Épp indulni szerettem volna, mikor megláttam ahova leparkoltam mellette egy Opel Astra-t. Újat.. Tesztautó felirattal. Hohóóó, meglátom, ránézek a nőre, megkérdem: ugye ezt is lehet vezetni? Hát persze, kapom a választ. Rendszám alapján megkapom a kulcsot, beülök, szokásos állítgatások után elindítom.
Huh, ebben nagyobb motor van.. (persze, mivel Astrából nincs 1,2-es :DDD )
Egyes, kuplung, és határozottan elindul.. Mondom hmmm. Mennék a pályára, de előttem állt az egyik Corsa, nem tudtam kikerülni (nem volt hely) így leálltam, üres, és hallgattam a motort. Egy kis rezgést épp áthozott a váltóra, épp csak érezni lehetett. Kellemes hangja volt, néha odanyomtam egy nagyonkicsi gázt, csak halljam, hogy mi az ábra :) Nagyon jó autó...
Corsával odébbállnak, elindulhatok a pályára. Ez dinamikailag jobb volt, mint a Corsa (persze, 1.6-os motor volt benne) viszont vezetni a Corsát jobb volt. Sokkal...
Mentem vele 2 kört, majd leparkoltam vele, a fekete Corsa mellé. Kiszálltam, fájó szívvel a Corsára néztem, majd elbúcsúztam, és elindultam...
Ámbár eszembe jutott, hogy benn vannak még autók, hát lessük meg. Bemegyek az üzletbe, egy aranyos nő kérdezi: hogy tetszett a Corsa? Mondtam: hát valami eszméletlen jó. Azt beszélgettünk, mondtam, hogy szeretem a 3 ajtós kivitelt (az volt mellettem) és mondta, hogy akkor nézzem meg azt a feketét ott. Odamegyek: Corsa Sport.
Szép, nagyonszép. Mintha kicsit szélesebb lett volna a sima Corsánál, sportkipuffogó, meg szép egységes fekete műszerfal, egyéb apróságok. Szép, egyszerűen szép.
Elejét megnéztem, hát nagyon ottvan :) Igaz, ez még nem a GSi (amit megtudtam, hogy OPC-nek fognak hívni) csak egy ilyen sportváltozat.
Határozottan tetszett.
Majd megnéztem még 1-2 Astrát, Merivát, Zafirát, és elbúcsúztam. Elindultam hazafelé, mégegyszer utoljára megpillantva a fekete Corsát. Nagyon megfogott az az autó. Eszméletlen jó.
Elhatároztam, ha majd ilyen autóban gondolkodhatok, akkor egy ilyen Corsa 3 ajtós. Egyszerűen tökéletes...

(bocsi, kicsit hosszú lett :B )

(#235) Calogero


Calogero
addikt

Mi is voltunk nyíltnapon.

Először a Corsát próbáltuk ki. 1.4 motorral.
Nagyon ment, tetszett nagyon, a sebbesség váltó ténleg szupi. A pedálok jól elvannak helyezve nem olyan kaki módon mint a Focusban volt. A Külső nagyon tetszik. Ez a kerek forma sokkan jobban áll a Corsának mint az Astranák (az utobbi szerintem még mindig undorító). Viszont a belső az Astának jobb. Nekem a Corsáé egy kicsit giccses.
Sokan kérdik hogy miért az Astrát választottam megvételkor ha nem tetszik az autró külseje. Egyszerű rá a válasz, több időt töltök az autón belül, mint kívül. Az Astra beljese nagyon megfogott.
Az Astra kényelmesebb.
Mire kikocsikáztuk magunkat, szólt a kereskedőnk, hogy itt egy Easytronicos Astra is. Kezdtem örülni hogy végre megjött a mienk, de sajnos a mienk bár 100% hogy csak tavasszal jön meg.
Megnéztük az Astrát is. Az Easytronic váltó nagyon megtetszett.

Nem bántuk meg hogy az Astrát rendeltük meg.

(#236) Calogero válasza Lord Myn (#200) üzenetére


Calogero
addikt

Itt egy alkatrész katalógus, itt még nem nincs frissítve : [link]

(#237) KrAt válasza Calogero (#235) üzenetére


KrAt
veterán

Én is próbáltam mindkettőt, miben ez, miben az tetszett.
De összességében Corsa :R

Amúgy érdekes, beszéltem ott egy eladóval, és szóbajött a gyorsulás és a papíron írt adatok, és mondta, hogy az 1.2-es Corsa papíron 12 alatt gyorsul százra, és amikkel ő ment, azok elvileg 10 környékén vannak.. Ha jól értettem :U

(#238) zsoltee10 válasza KrAt (#237) üzenetére


zsoltee10
addikt

az 1.2es corsa nem igen gyorsul 12s alatt 100ra. sztem rettenetesen alulmotorizált az 1,2es motorral az új corsa. majd elkérem az 1,4es mocival egy 7végére.nekem is bejön az új corsa, de tartok tőle, hogy az 1,4es mocival nem leszt túl gazdaságos fenntartani. az 1,4es opel moci sztem nagyon gáz. vezettem G astrát, Merivát, és C Corsát is ezzel a mocival, és nagyon nem jött be. sokat eszik, és nem megy. főleg magasabb fordulatszámon kifogy a szuszból. 5000 felett meghal. az 1,2es moci viszont a C Corsával kombinálva tökéletes volt. pörgős, és fürge autó. az astrákban pedig az 1,6os a jó választás. ugyanannyit eszik, mint az 1,4-es, de legalább megy.viszont drágább fenntartani. egyelőre autót nem akarok venni, épp elég kinyögni a Vivaro részleteit.Azért majd rendesen letesztelem az új Corsát. :)

(#239) KrAt válasza zsoltee10 (#238) üzenetére


KrAt
veterán

Nemtudom, épp csak egy kicsit vezethettem :O
Majd várom részletes beszámolód (ha lesz időd rá) kiváncsi vagyok, hogy muzsikálhat hosszabb távon :)

(#240) zsoltee10 válasza KrAt (#239) üzenetére


zsoltee10
addikt

nem tudom mikor lesz időm rendesen kipróbálni, de majd írok.

néhány gondolat még a Corsához.A marketingkommunikáció során nagy hangsúlyt fektetnek a hihetetlen egyedi stílus kidomborítására. nagy kamu az egész. hol van ennek az autónak egyedi stílusa? pont olyan stílusos, mint bármely mostanában megjelent kisautó. Grande P, Yaris, Clio, 207. egykutya. a kisautókategória uniformizálódik, ami elég szomorú. az előző generációnál, ha ránéztél egyikre, egyből beugrott a típus már egy lámpáról is. a kisautó eddig is tömegcikk volt, de legalább önálló stílusuk volt, önálló személyiség volt egytől egyig.még hasonlóság sem volt mondjuk a C Corsa, és a Punto között, igaz? Mostmeg... Az új trendi kisautók ugyanolyanok. ugyanaz az építési elv, itt is beköszönt az egyterű szellemiség. legnagyobb bánatomra. ok, hogy a magas építésmódra a gyalogosvédelmi intézkedések is motiválták a gyártókat, de mégis úgy érzem, hogy a kisautó kategória (de az alsó-közép is így jár) egységes masszává áll össze.nem tetszik ez a szép új világ. :(

(#241) zsoltee10


zsoltee10
addikt

Nyah, délután leteszteltem az új Corsát. A leírás szigorúan az én szubjektív véleményemet, és tapasztalataimat tartalmazza, felelősséget nem vállalok. :)
Az előző Corsához viszonyítottam a próba során, mert így lehet talán a legszemléletesebb módon bemutatni az új jövevényt. Szóval.

1.2es Njoy felszereltségú 5 ajtós modellt próbáltam ki. A kormány minden irányban állítható, és a vezetőülés is, bár azt én még engedtem volna lejjebb, de nem lehetett.Itt már rögtön találkoztam is az egyterűs gondolkodással. Jóval magasabban ültem benne, mint a C-ben.Viszonylag hamar megtaláltam benne a kényelmes üléspozíciót, ami viszont a mögöttem ülőnek meglehetősen kényelmetlen lenne, ugyanis nem tudtam beülni magam mögé. Tengelytáv elegendő, akkor mi lehetett a gond. Hát a kormányoszlop. a slusszkulcs helye nagyon kidudorodik a kormányoszlopból, és alaphelyzetben elérte a térdem, pedig amúgy kényelmes lett volna.Hátrébb húztam az ülést. igenám, de akkor messze volt a kormány, amit viszont tengelyirányban is lehet állítani, így hát azt is közelebb húztam magamhoz.A kormány magasságban is állítható, tehát alap üléshelyzetben is meg tudtam volna oldani a problémát, de akkor meg a kormány túl magasan lett volna, íés így is a legalacsonyabb állásban volt az ülés.na ezen túljutva kicsit szétnéztem a beltérben.jól rendezett, jól néz ki, minden kézre esik. a képeken túl hangsúlyosnak látszottak a középső légbeömlők. a valóságban jól illik a beltérbe.a beltér kivitele felszereltségi szinttől függően változik, ebben szürke dominált,középen a légbeömlők körül, és az ajtók kapaszkodóján fényes fekete műanyag betétek voltak, illetve a középkonzolon ezüst elemek is megtalálhatók (cd-s fejegység pl.), tehát ebben nem feketére fényezett középkonzol volt. lényeg a lényeg a beltér ok, semmi extra, nekem megfelelt a réginél szimpatikusabb. a műszerek jól láthatók, a középső kijelző a régi.
Akkor indísunk. a motor halkan életre kel. zaj szinte semmi nem szűrődik be az utastérbe, ez is nagy előrelépés a C-hez képest.kicsit féltem, hogy lefullasztom, de annyira azért nem gyenge, mindenesetre dinamikusan nem lehet vele úgy kilőni, mint a régivel, ellenben a menetkomfort..az tényleg hatalmasat változott. érezni, hogy van benne anyag, nagyságrenddel szilárdabb, erősebb a kasztni, futóműzaj is kevesebb, és az egyenesfutás még végsebesség közelében is példás, nem úgy mint a régiben. hozzá kell tenni persze, hogy alapból 185/65 R15 felnik vannak rajta, nem 13'' kerekek. (Essentia- 185/70 R14).
A motor.Hát, tagadhatatlan tény, hogy ebbe az autóba az 1,2-es moci édeskevés. El se merem képzelni, hogy mit tud az autó az 1.0 motorral, főleg ha esetleg beülnek 4en.Kipróbáltam ag gyorsulást 0-100ra. siralmas. ez a pörgős motor kínlódik a nagy súly alatt, és a sebesség fokozatok is hosszúak.nem tudom mire gondoltak a tervezők, de pl. minek tart a 2es majdnem 100ig? 80nál még csak 5000et forgott, itt elvátottam, mert elég kevés km volt még az autóban, nem akartam nagyon gyilkolni, csak kíváncsi voltam, vajon magsabb fordulaton megjön-e az erő.Mérsékelten.Előzéskor problémás lesz, hogy hiába kapcsolunk vissza, csak keservesen pörög szegény. Ellenben, ha zömmel sík úton közlekedünk, és nagyobb távokat, nem szeretünk gyorsan menni, akkor egész takarékos lehet. 90nél alig 2500-at forgott a motor. motorzaj szinte semmi,csak egy kis szél, meg futómű.
A formáját én nem szeretném elemezni, ezt úgyis mindenki eldönti magában. Nekem tetszik, de semmi kiemelkedő formai megoldást, egy apró részletet, ami megfogna, semmit nem találtam rajta.
Az árakról is ejtek néhány szót, ha már kértem rá ajánlatot. na szóval a dolog úgy áll, hogy amit érdemes megvenni, az az NJoy felszereltség, mert ebből nem spóroltak ki olyan dolgokat, hogy állítható kormány, központi zár, villanyablak.
Tehát nézzünk 1.4-es 5 ajtós Njoy modellt.
Alapár: 3.059.000 Ft
Extra: Njoy plusz csomag 2 (légkondi, ködlámpa, villanytükör) 279.000 Ft
Metálfény: 99000 Ft

Ebben még akkor nincs rádió, ami mondjuk nem is kell, mert 30k-ért az ember jobbat kap, mint a legjobb gyári mp3as fejegység. előkészítés viszont van.

Ez így 3.437.000 Ft. Ebből lejön 6% bevezetési kedvezmény. Így 3.230.000. Nekem még elengedtek 100-120e törzsvásárlói kedvezményt. tehát mondjuk 3,1M Ft az alja. Ki-ki eldönti, hogy neki megér-e ennyit, vagy sem.Nekem nem érne meg, bár tényleg nagyon jó kis autó, de ha megállna 2,9M-ból, az már reálisabb lenne szerintem. A régi Corsa klímával, elektromos ketyerékkel megállt 2,5M-ból. a Swift cd-vel, klímával, metállal 2,65M kb.
Remélem nem írtam ennyit potyára, és lesz aki elolvassa. :)
Ha valamit kifelejtettem, kérdezzetek. :)

(#242) KrAt válasza zsoltee10 (#241) üzenetére


KrAt
veterán

Naná, hogy van aki elolvassa :) És köszi a véleményt :R

Kérdés: az utcsó bekezdésben olvastam, hogy ezt-azt elengedtek belőle. Akkor most tul képp vettél egyet? Vagy csak úgy elképzelésben, ha vennél, akkor mennyi lenne?

[Szerkesztve]

(#243) Calogero válasza zsoltee10 (#241) üzenetére


Calogero
addikt

Én is elolvastam, köszönjük eme tartalmas információkat.

Egy kérdésem lenne hozzád.

Astra H (nem tudom hogy próbáltad már ) vagy az új Corsa?
(mondjuk már mind1 csak puszta kíváncsiság)

[link] (hozzászólás második fele.)

[Szerkesztve]

(#244) parandroid válasza zsoltee10 (#241) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Höhö. 1,4-es Corsa ugyanannyiért, mint amennyiért az 1,6-os Twinport Astra Classic Caravant vettem? Szép.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#245) zsoltee10 válasza KrAt (#242) üzenetére


zsoltee10
addikt

Jah, nem vettem, de rá akartak beszélni. Holnap viszem a Vivaro-t mosatni, meg átnézetni, aszonták, hogy majd holnap akkor még beszélgetünk róla. hát persze. ;]
egyelőre elég nekem a Vivaro-t kifizetni, két autót amúgy sem tudok hajtani. :D Öcsém is hajtja néha a Vivaro-t, de olyankor nekem nincs rá szükségem. Aztán majd vesz magának, amit akar, de a Corsát nem fogom erőltetni. :)


Calogero: Egyértelműen Astra H, sokkal többet ér, mint amivel többe kerül. :)


peterkeT: erről van szó, ezért sokallom. hiába...a stílust (??) meg kell fizetni. ;]

(#246) Fisha


Fisha
őstag

Nem tudjatok veletlenul, hogy mivel jar egy motorcsere? Adminisztracio, koltsegek? Mire kell figyelni? Bontott motorrol lenne szo. Gondolom berakas elott nem art ellenoriztetni a szamot. Ezt hol lehet?

Elore is kosz,
Fisha

(#247) -Philip- válasza Fisha (#246) üzenetére


-Philip-
tag

Szia!

Neked van/volt bajod a V6-os Omega hengerfejjel ugye?

Opelszervizes cimborámat megkérdeztem, és csak mosolygott.. egyik Omegára 3 bontott hengerfejet tettek rá, mind3 elrepedt. Egyszóval. Csak új (pff) hengerfejet szabad rátenni, bontottat is síkba kell húzatni, és ott van a kutya elásva.

Motorcsere lesz a vége ? Szerintem nem éri meg, ha csak ennyi a baj. 360k egy hengerfej, jó állapotú V6-ost nem kapsz ennyiért, és akkor még a rengeteg engedélyeztetés, AF-es motorszám, amivel elvileg nem hagyhatod el az országot, stb stb. Ráadásul az engedélyek is kemény pénzbe kerülnek.

- Rallymania -

(#248) phanfantom


phanfantom
senior tag

Nem akartok egy kis Opel piacot is fenntartani a topicon belül? Alkatrészek, jármű adok-veszek. Szal lehetne hirdetni, ha van mit:)

(#249) Fisha válasza -Philip- (#247) üzenetére


Fisha
őstag

Hat az a hengerfej ar egy kicsit veszesen hangzik. :)
Tudsz adni konkret infokat errol a motorcsere dologrol?
Ha untat masokat, akkor lehet maganba is, de szerintem ennyit lebir a topic.

(#250) KrAt válasza phanfantom (#248) üzenetére


KrAt
veterán

Akár :) Itt minden mehet, csak az Opelről szóljon :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.