Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) KrAt válasza Foglalt név (#600) üzenetére


KrAt
veterán

Köszi :) Megpróbálok majd vmit összealkotni, ha lesz kess :)

(#602) _seth_


_seth_
veterán

Jaja, be lehet rakni :)

Én itt tartok: [link]

Ma vettem hozzá pótféklámpát és fel is raktam (feljebb van mint a képeken csak nem volt kedvem lefotózni még 1x + más ragaccsal raktam fel).

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#603) KrAt válasza _seth_ (#602) üzenetére


KrAt
veterán

Egyre szebb :R ;)

Én most egy mp3-as cd-s fejegységgel, hozzá hátulra még két hangszóróval szeretnék bővíteni elsőkörben, mellette egy motorháztető (tied honnan van, ha meg lehet érdeklődni :B ) és egy hátsó normális lőkös.. Azt majd alakul :)

(#604) _seth_ válasza KrAt (#603) üzenetére


_seth_
veterán

Köszi :)

Sony cuccokat vegyél :) Nekem bevált az Xplod széria bár még két nagyobbacska hangszóró hiányzik elölről mert a két kis sz.r SAL alig szól... (Első ajtókban az ablakemelő kar helyére akarok 2 16-os hangszórót berakni mivel elektromos ablak van és remélem, hogy oda be fog férni d elehet, hogy tévedek).

Mocitető: Kadettklub.hu-ról van mint sok más cucc is :) Ez egy piros/fekete darab volt kicsit megtörve de meg lett csinálva szépre. (lökösök, mocitető, küszöbtoldat, teljesen lefalazott komplett gsi csomagtérajtó (ablaktörlő+szárny), lámpák, téli kerekek kompletten....)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#605) KrAt válasza _seth_ (#604) üzenetére


KrAt
veterán

Igazából ennyire még nem gondolkoztam bele, hogy milyen legyen, majd ha kezemben lesz a lóvé :) Most egy clarion van benne, semmi bajom vele, csak nem cd-s :( Azért azt meg szeretném.. :) Ajtóban meg 2 pioneer van, kb 16-osak, csak hátul is ott a hely, hadd legyen már benn :)

Igazából én azon is gondolkoztam, hogy bontóból szerezni vmi gyárit, és azt megcsinálni, de panelban tökéletesen meg vagyok lőve ilyenek terén :(

Itthon mostmár cseszegetek mindenkit, hogy úgyis akarnak új kocsit, hát hozzák már előre, ha az enyim lenne, akkor nekiállhatnék teljesen, csak így még fater ezzel jár dolgozni, meg ilyenek, így csak nem bonthatom le :( De terveim között szerepel a műszerfal full kék világítása (hogy fogom megcsinálni, még nemtudom :D ) a középkonzol szintén, szóval elleszek.. Elektróval nem lesz (remélem) nagy baj, mert azt lemegyek, azt megcsinálom, ahhoz nem kell műhely.. Ami kis forrasztások meg kellenek, azt fenn megcsinálom..

(#606) Yaye válasza KrAt (#603) üzenetére


Yaye
őstag

Noné, Opel totyik :)
Astra F v1 1.4cz :U hozzácsaphatsz a #1-hez mert még egy darabig biztos ezt hajtom. Tök fapados verzió volt, de vénségére belebarkácsolódott pár hiányzó extra, központi zár, riasztó, villanyablak, meg egy gyárinál rendesebb audio (persze nem olyan ''igazi'' autóhifi...), első ködlámpák, és kapott rendes gyári 14'' alufelniket (eredetileg 13'' felnivel gyártották) is. Most van óriásszervizen, ahol reményeim szerint teljesen újba rakják szegénykémet. (ráfér, már 14 éves) Remélem 300k km-ig meg sem áll.
Mindenki fikázza az uborka astrát, de én kedvelem. A maga módján igen rendesen megcsinált, robusztus, olcsón fönntartható, igénytelen, és ahhoz képest kényelmes igásló. Gyenge mint a harmat, mégis jó menni vele (na jó, persze nem egy sztrádabajnok, az tény). És amit a legtöbb ilyen kategóriájú mai új autó nem tud: nem kopogós műanyag a műszerfal. :P

[Szerkesztve]

(#607) escie


escie
őstag

beírnátok engem is, egy Kadett E 1.7D-vel?
vagy csak aktívabb fórumozók kerülhetnek oda?

inkább csak olvasom a topikot, de régebben írtam is...

I'm back, baby!

(#608) KrAt válasza escie (#607) üzenetére


KrAt
veterán

Aktív, nem aktív, nemszámít :) PH!-s, és ez a lényeg :)

Dobj 1-2 képet, és fenn is vagy :)

Yaye: dettó, dobj 1-2 képet :)

[Szerkesztve]

(#609) dokar


dokar
addikt

na hahó nép :)

belépek a klubba egy '97-es F Astra-val
1.4i 16V
66kW, 90LE, 125Nm,1030kg

extra - SEXRay

(#610) _seth_ válasza KrAt (#605) üzenetére


_seth_
veterán

Nem cds... 6000 HUF egy olyan cucc amibe pedrive/mp3 lejátszó/jack dugót be lehet dugni és csak be kell állítani mint egy rádióadást...

Ajtóban hova van neked berakva a 2 hangszóró? Hol fért el benne?

Panel: én is panelben lakom a harmadikon de ez nem jelent akadályt :) (Mamámnál a kertben szoktam szerelgetni).

Műszerfal: 2 jó esetben 4 darab izzót kell kicserélned és kész is :) Leveszed a keretet majd a plexit, felül lesz egy csavar amit kiveszel majd ki lehet emelni az egészet, a mutatók kijönnek egyben és a hátulján kell kivenni az izzókat kicserélni és visszarakni :) Nekem már full kék (lenne ha nem lenne kontakthibás és működne a műszerfalvilágítás de sajnos ez nem így van, hétfőn viszem autovill szerelőhöz és remélhetőleg meg is csinálják :) ).

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#611) KrAt válasza _seth_ (#610) üzenetére


KrAt
veterán

Igen, olvastam épp ma.. Nemtudom :) Majd meglássuk :)

[link] (bár neked nem ilyen ajtód van :( )

Na nekek egyelőre senkim nincs, akinél tudnék szerelni, remélem nemsoká keresztfater :)

És te hogy csináltad? Izzó foglalatbe ''csináltál'' ledeket? Vagy kék izzó?

(#612) _seth_ válasza KrAt (#611) üzenetére


_seth_
veterán

Majd hétvégén az egyik ajtót megbontom és megnézem, hogy milyen is a belseje és hova mi fér el... (úgy is festve lesz még 1-2 díszítő elem).

Vettem gyárilag kék izzót, régit kivettem újat be + kiderült, hogy még másik 2 kisebb izzó is van hozzá de olyanból nem találtam kéket csak ledesben aminek ugyanazok a paraméterei így olyat vettem hozzá. Szép kék, jól látható de eddig csak pár órán át élvezhettem amikor úgy gondolta vmi oknál fogva, hogy most világítani fog :D

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#613) dokar


dokar
addikt

na most nézem hogy megy itt a buli

majd csinálok pár képet a jószágról, hogy bekerüljek az #1 hszba

most egy kicsit szervízelni kell a kocsit, de utána egy kicsit fel akarom dobni:
-fordulatszámmérő
-sport kipufogó
-15''-os alufelni tavasztól
...

extra - SEXRay

(#614) escie válasza KrAt (#608) üzenetére


escie
őstag

na, majd csinálok egypárat, csak most egyrészt koszos szegény, meg még nincs lefestve a sárhányó, csak alapozóval, nem rég volt lakatolva... :)
le kell tehát mosni, festeni, majd a haverral kisuvickoljuk valami wax-szal ezekután, és lövök fotókat...

na, hajrá Opelosok, csak lassan, és alacsonyan közlekedjetek! :D

I'm back, baby!

(#615) dokar


dokar
addikt

na itt a verdám: [link]

tegyetek be a #1-be!

extra - SEXRay

(#616) _seth_ válasza dokar (#615) üzenetére


_seth_
veterán

Ilyenen tanultam vezetni :) Sedan, zöld... csak a moci volt benne más... asszem vmi sima 1.4 ha van ilyen... szép ótó ;)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#617) KrAt


KrAt
veterán

Dejó érzés volt kicsit meghajtani az Opelt :B

Viszont váltóolaj cserére szorul szegénykém :(

(#618) escie válasza _seth_ (#616) üzenetére


escie
őstag

én is. :)
(egyszer de megpadkáztam, szegény autó..:U )

csak az gázosra volt átépítve, de valami nagyon el volt benne szabva, mert sokszor szét kellett kapni a motorját. valami sűrű massza telepedett a szelepre... :U

I'm back, baby!

(#619) _seth_ válasza escie (#618) üzenetére


_seth_
veterán

Szintén :) Gáz meg volt, massza is :) Vmi nagy motorfelújításról és tisztításról beszélt anno az oktatóm de inkább eladta (2002-ben volt) és vett egy G astrát. Padkára én nem húztam rá szerencsére :D Le is szedte volna a fejemet az oktató.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#620) escie válasza _seth_ (#619) üzenetére


escie
őstag

hát, engem mindig szidott az oktato, de ez olyan durva volt, hogy csak annyira futotta neki, hogy, NAAAAAAA!!! :Y
:DDD

I'm back, baby!

(#621) dokar válasza _seth_ (#619) üzenetére


dokar
addikt

Én meg padkára nem szándékozom ráhúzni ha nem muszály. :DD

Amúgy egész jól ugrik a csekély 1030kg-jával és a 90LE-jével.
Holnap kap új vezérműszíjat, ékszíjat, vízpumpát... :)

extra - SEXRay

(#622) _seth_


_seth_
veterán

Én az oktatóm autóját egyszer sem a sajátomat már egyszer lepadkáztam (busz nem látott vagy nem érdekelte, hogy ott vagyok és már nem tudtam hova húzódni... éppen csak meglátszik a gumin).

Amelyikben én tanultam nagyon lassú volt :( Gáz+kis motor nagy súly... ellenben indult 3-asból, az irányítása is jó volt + sokkal jobb nagy autón tanulni mint egy daewoo tico méretű autón (szerintem). Az is tetszett benne, hogy a belső tér óriási volt benne :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#623) SAMYka


SAMYka
aktív tag

Üdv srácok
Autó vásárlás előtt álok és szemezgetem a vectrát. Amit észrevettem hogy a 8 szelepes ritka csak ecotec van. Kicst félek tőlle mert sok rosszat hallotam rólla. Kicsit olvasgatva láttam hogy a B2-es vectrák azért jobbak. Az lenne a kérdésem hogy mitől lesz vagy honan számít B2-nek az autó? Mit kell megnézni a motorján hogy ne vegyek valami szétütötett?

Amúgy egy FCC Astránk van most 1.6 8V és jól bevált igénytelen :)

[Szerkesztve]

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#624) Calogero válasza _seth_ (#622) üzenetére


Calogero
addikt

sokkal jobb nagy autón tanulni mint egy daewoo tico méretű autón (szerintem).

Ezért akartam én Volgán tanulni, de sajnos nem volt sehol ilyen kocsi, igy maradt a Lada, a kemény kuplungával és izom kormányával

Ez lett volna a sorrend

1. Volga
2. Lada
3. Skoda 120

(#625) Vigneau válasza Calogero (#624) üzenetére


Vigneau
félisten

Én is VAZ 2105-ön, no és persze egy Avia-n tanultam meg vezetni anno. De szép is volt... Különösen, mikor elment egyik alaklommal a fék, egy másik alkalommal pedig a kuplung a ''kis kék kétajtóson''. És mindez persze forgalomban... :DDD

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#626) Foglalt név válasza Calogero (#624) üzenetére


Foglalt név
addikt

Én nem vagyok ilyen válogatós :)
Nálam ez volt eddig a sorrend:
Kadett
Suzuki(oktatóé ;))
Vectra
Omega
Merci(kisbusz)
Audi
Megane
Vivaro
Transporter
Omega

Ezek, amiket többet hajtottam x000km> Igazán az audi volt nagy csalódás, de ott sem éreztem, hogy számítana miben ülök. Szerintem ez inkább akkor számít, ha sokat kihagysz(meg persze c-d kat.nál :))

(#627) Foglalt név


Foglalt név
addikt

Szeretném ezt a hsz-t, amivel senior tag leszek az OPEL TOPIC-nak ajánlani :R

(#630) dokar


dokar
addikt

nekem egy CAR400 típusú rádiómagnó van az Astrámban tud vki erről némi technikai információt? (nem használati utasítást, az van!)

extra - SEXRay

(#631) KrAt


KrAt
veterán

Nah végre megtaláltam :) Most így állunk (egy kuplungcsere előtt :O:O ) [link]

(#632) dokar válasza KrAt (#631) üzenetére


dokar
addikt

Te állsz ott az autó mellett?

extra - SEXRay

(#633) KrAt válasza dokar (#632) üzenetére


KrAt
veterán

Nem, apum :)

(#634) Foglalt név válasza KrAt (#633) üzenetére


Foglalt név
addikt

Hát nem lettem volna a helyedben, mikor kettest kaptál matekból :D

(#635) KrAt válasza Foglalt név (#634) üzenetére


KrAt
veterán

Nagyobb vagyok nála 5 cm-vel :DD Egyébként sose bántott :)

(#636) dokar válasza KrAt (#633) üzenetére


dokar
addikt

Én is odaálltam az autóm mellé. :D

[kép]

Ma vettem bele 2 db lengéscsillapítót, 4 db 2-pólusú gyertyát, egy benzinszűrőt és egy fordulatszám-mérős műszerfalat. :DD

extra - SEXRay

(#637) KrAt válasza dokar (#636) üzenetére


KrAt
veterán

Korrekt :R

Én ezeket a sima fordulatszámmérőket néztem (az utólag beépíthetőt, gsi műszerfal reménytelen :( ) csak 10e körül vannak :O

(#638) KrAt válasza KrAt (#637) üzenetére


KrAt
veterán

Jaigen, ha már user és kocsi :) (ez én vagyok, csak nem az én autóm :O:O:O ) [link] [link]

[Szerkesztve]

(#639) dokar válasza KrAt (#638) üzenetére


dokar
addikt

na akkor én meg keresek az utcán vmi jó kis Ferrarit aztán odaállok mellé egy fotó erejéig :DDD

az előbb voltam lenn a kocsinál, aztán alig tudtam kinyitni a csomagtartót, befagyott :W

extra - SEXRay

(#640) CortezX


CortezX
aktív tag

Sziasztok!
Csak most találtam rá erre a topicra és nagyon megörültem neki! :) Nekünk is Opel-ünk van méghozzá egy metálzöld Vectra B 1.6 16V.

KrenAtesz: az az új Astra nagyon ott van a szeren :R . Nekem főleg feketébe és sötétkékbe teccik.

(#641) KrAt válasza dokar (#639) üzenetére


KrAt
veterán

Ferrari? Ugyanmár :P

CortezX: ahogy mondod :)

Viszont asszem ez mindennél szebb: Szalay Balázsék Opel Antarája. [link] Ezzel mennek a Dakar Rallyra. Uramisten de gyönyörű :O:O:B

A VERSENYAUTÓ

OPEL ANTARA
Súly: 2150 kg (pótkerekekkel és 50 liter üzemanyaggal)
Szélesség: 1999 mm
Magasság: 1886 mm
Hosszúság: 4720 mm
Futómű: elől független felfüggesztés, hátul merevhidas, kerekenként 2 Bilstein lengéscsillapító, Hypercoil spirálrugók
Rugóút: elől 250 mm, hátul 300 mm
Váltó: X-track szekvenciális, hatsebességes (speciálisan az Opel Antarába gyártva)
Kuplung: Tilton 3 tárcsás, 7 1/4 inch átmérőjű
Osztómű: X-track, egybeépítve a sebességváltóval
Benzintank: 450 literes biztonsági gumitank (1 literes napi tankkal)
Gumi: BF Goodrich G1, átmérő: 790 mm
Felni: Speedline 16 collos magnézium ötvözet
Felépítmény: karbon-kevlár, összesen 55 kg

Motorparaméterek
Típus: LS6 alumínium
Hengerűrtartalom: 5692 kcm, V8-as
Teljesítmény: 395 lóerő (szűkítővel)
Nyomaték: 510 Nm
Vezérlés: Motec M800
Speciális levegőszűkítő: 37.2 mm
Fogyasztás: 60 liter/100 km
Végsebesség: 186 km/óra
Gyorsulás: 7,8 másodperc alatt 0-100 km/órára

[Szerkesztve]

(#642) dokar válasza KrAt (#641) üzenetére


dokar
addikt

na jó nem Ferrari, az álmom amúgyis egy Mazda RX-7 :)

Amit versenyautóként említettél az nem rossz, csak hát 6 literes motorból több lovacskát is k lehetett volna hozni; na meg a gyorsulás és a végseb is elég gáz. A fogyasztás meg kemény. :Y

Nézegettem a sedan Astrákat és biz' Isten nekem az F kategóriások jönnek be a legjobban. Nem csak azért mert olyanom van, hanem mert ezeknek szép seggük van, nem olyan ronda magasított mint a többinek. :)

extra - SEXRay

(#643) Foglalt név válasza dokar (#642) üzenetére


Foglalt név
addikt

Mint írták szűkítővel ennyi :) A szabályok előírják, hogy a szívó oldalon kell lennie egy adott átmérőjű résznek. Aki tanult egy kis áramlást tant, az tudja, hogy adott keresztmetszet mellett van egy elméleti határ, ugyanis ha az áramló közeg eléri a hangsebességet, akkor kicsit megváltoznak a feltételek és megtorpan az áramlás.
A gyorsulásnál és a végsebességnél pedig vedd figyelembe, hogy egy több mint két tonnás elég magas járműről van szó. Így már nem is olyan szörnyű, nem? :)

(#644) dokar válasza Foglalt név (#643) üzenetére


dokar
addikt

Ja persze mert egy nagy jószágról van szó, de annyira azért versenyautónak nem nevezném.

Időközben meg kiment a helyzetjelzőm. :W
Most veszek a verdába egy autórádiót: [link]
vélemény? :)

extra - SEXRay

(#645) KrAt válasza dokar (#644) üzenetére


KrAt
veterán

Korrekt :) Ára? (ha lehet tudni :) )

(#646) dokar válasza KrAt (#645) üzenetére


dokar
addikt

30e HUF-ért vettem meg. Nem tudom kiszerelni a régi rádiót, mert kéne hozzá vmi spéci pöcök. Szerencsére a helyzetjelző izzót sikeresen kicseréltem. :)
Vajon a gyertyacserét el tudom végezni egyedül is? :U

extra - SEXRay

(#647) _seth_ válasza dokar (#646) üzenetére


_seth_
veterán

Miért ne tudnád? Lehúzod a kábelt róla, fogod a megfelelő szerszámot (gyertyakulcs vagy más szerszám amivel hozzáférsz és megfelel a feladatra), kiveszed a régi gyertyát utána beteszed az újat, ezt megcsinálod annyiszor ahány gyertyád van a kocsiban :) Nem nehéz...

Ami nehéz gyertyacserénél: 1. hengerben a szelep eltörik, 4-es hengerben a gyertya full elég... falun megfelelő gyertyát szerezni bele vasárnap délután :D Sikerült :D 2 db skoda gyertyát szereztem bele amivel haza tudtam jönni :D

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#648) dokar válasza _seth_ (#647) üzenetére


dokar
addikt

Ilyen sajnos nincs:

[kép]

Sebaj majd úgyis viszem hamarosan szerelőhöz az autót lengéscsillapító és főtengelyszimering cserére, majd akkor ő szépen belerakja ezeket a jó kis kétpólusú gyertyákat. :)

Bassza meg a gyári rádiót meg nem tudom kiszedni, mert kéne hozzá vmi spéci pöcök. :W

extra - SEXRay

(#649) _seth_ válasza dokar (#648) üzenetére


_seth_
veterán

Tescoban nincs 300 huf egy gyertyakulcs :) Én is onnan vettem és tökéletes arra amire kitalálták (egy kis kalapálás után).

Nekem is 2 polusú gyertyáim vannak :) (GM, 1800huf/db :( )

Rádió nem egyszerű :( Bár nekem kadettben megfelelő szerszám nélkül sincs nagy baj mert kompletten ki tudom venni a középkonzolt. A sony fejegységemhez nekem is adtak 2 spéci kis kihúzó pöcköt és elmondták vagy 10, hogy nagyon vigyázzak rájuk :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#650) Foglalt név válasza _seth_ (#649) üzenetére


Foglalt név
addikt

Beledugsz akármit, ami belefér és kijön :) (na jó, azért ne lakmuszpapírt ;) )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.