Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) KrAt válasza Foglalt név (#147) üzenetére


KrAt
veterán

Jahát igen :) A Lotec ''birizgálta'' meg a Lotus Omegát is, amit asszem ki is adtak, ugye? :U

(#152) Foglalt név válasza KrAt (#151) üzenetére


Foglalt név
addikt

Annyira kiadták, hogy évekig a világ leggyorsabb sorozatgyártású limuzinja címet bírtokolta az alap 283km/h-s végsebességgel :) [link] :R

(#153) Damage válasza sh4d0w (#126) üzenetére


Damage
senior tag

Évekig ''F'' Astra-val jártam (1,7 td 68LE). Átlag 5,5 litert fogyasztott.
Jó ideje 2.0 dti ''G'' Astra-val járok (101LE). Ennek 6-6,5 az átlaga klímával és anélkül is.
Mind a kettő kombi (VAN) kiszerelés. Összehasonlíthatatlan a 2.0 dti motor a kis 68LE-s 1,7td-vel. Az ''F'' Astra-val autópályán átlag 120-130-al mentem, a ''G''-vel 150-160 az átlag. A városban dinamikus közlekedek. Ezeket figyelembe véve szerintem elég korrekt a fogyasztás. A ''G'' Astra jobban eszi az olajat (1 liter/4000 km, nem folyik el sehol), az ''F'' Astra-ba 8-10 ezer km-enként lett lecserélve az olaj és nem kellett 2 csere között utánatölteni, de javíthatatlanul olajos volt az olajteknő alja és a motorblokk (majdnem 500 ezer km volt benne autócsere előtt). A ''G'' Astra-val is már 180 ezer km-nél járok. :) A relatív magas olajfogyasztástól nem kell megijedni, a gyári adatok szerint 0,8liter/1000km-ig normális. Két olajcsere között plusz egy liter olaj ára meg nem fog a földhoz vágni.
Üdv!

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#154) KrAt válasza Foglalt név (#152) üzenetére


KrAt
veterán

Akkor jól emlékeztem :) Ha minden igaz, akkor a gyorsulási és végsebességi adatai közel a Ferrari Testarossa adataival egyformák voltak?

(#155) taylorp


taylorp
senior tag

Sziasztok arcok! Van egy felesleges küszöbspoilerem B Vectra-hoz. Vadonat új, még nem volt autón. Ha vkit érdekel, írjon privit nyugodtan.

Ez kizárt dolog, mer nemtudom. XBOX Gamertag:taylorp79

(#156) Fisha


Fisha
őstag

Jelentkezem!

Egy Omega B tulaja vagyok. Most sajnos nagyon nagy szivasok vannak a geppel, de azert szeret(t?)em. Szerintem v6-os B omegat ne vegyetek azert, foleg ne X motorosat...

(#157) Kocka007


Kocka007
csendes tag

Üdv!

Én egy 82-es D Kadett 1,6 D -vel rendelkezem! A Kecskeméti Opel Napon 3. legszebb, legápoltabb autó lett(kb. 200 autó közül)! Nagyon megvagyok vele elégedve, nem egy erőmű, de ha belendül....
(54 lóerő) Szép metálkék,teljesen rozsdamentes! (képet később)
Természetesen Hungarian Kadett Klub-tagság kötelező!:)



[Szerkesztve]

(#158) KrAt válasza Kocka007 (#157) üzenetére


KrAt
veterán

:C Grat :) Képeket meg várjuk :)

(#159) Kocka007 válasza KrAt (#158) üzenetére


Kocka007
csendes tag

KÖszi!

(#160) zsoltee10


zsoltee10
addikt

Én is jelentkeznék, bár az enyém nem igazi Opel, ugyanis nekem Vivaro-m van. :)
1.9CDTI 100le. nem túl gyors, de az autópályatempót kényelmesen lehet vele tartani. nekem ez munkaeszköz, de ez a családi verda is. összességében szeretjük, csak ne lenne ilyen lomha. :(

(#161) Lord Myn


Lord Myn
senior tag

Valaki meg tudná mondani, hogy hol tudok eredeti Opel alkatrész árlistát megnézni a neten? (H Astra-hoz lévő tetőcsomagtartó ára érdekelne)

"War does not determine who is right - only who is left."

(#162) KrAt válasza zsoltee10 (#160) üzenetére


KrAt
veterán

Jóaz :) Én tökre szeretem az ilyen fajta (kis) tgk-kat.. :) Bár vezetni még nem vezettem :(
Movanoba (a legnagyobba) a csomagtérbe állva befértem a szerény ~200 centimmel :) Azon néztem nagyot :) Meg kényelmesek.. Nemtudom, nekem bejön :)
A kedvencem ilyen téren a Movano kisbusz, kis asztalkával. [kép]

Meg ami még nagyon bejött, az a Movano daruskocsi. Azon dolgoztam is. Rettenet komoly szerkezet.. :) Azok a régi szép idők :O

(#163) Calogero válasza Lord Myn (#161) üzenetére


Calogero
addikt

Íme: [link]

25 xxx FT

(#164) Kokkantas válasza sh4d0w (#126) üzenetére


Kokkantas
aktív tag

2.0 DTH G Caravan 6.5 liter vegyes. Látom nemcsak nállunk fogyaszt ennyit. :)

[Szerkesztve]

(#165) Foglalt név válasza zsoltee10 (#160) üzenetére


Foglalt név
addikt

Esetleg azt írhattad volna, hogy nem igazi Renault :) Egyébként nekem kellemes csalódás volt az az autó :R Egész kényelmes volt és én a menetdinamikára sem panaszkodnék. Megpakolva is bírta a budai hegyeket, autópályán pedig bőven a megengedett felett is erőlködés nélkül vitte a motor. Azt érezni, hogy nem személyautónak készült, de a viszonylag egyszerűbb beltér is kielégíti a józan igényeket. :R

(#166) -Philip-


-Philip-
tag

Én is jelentkezek állandó tagnak :P

A legkülönfélébb Opeljeim voltak, jelenleg egy Vectra B2 Sport Edition van :)

Teljesen jó a gép, jól felszerelt, gyárilag sportfutóművel, nagy fékekkel és 16colos kerekekkel :)

Előző tulaj elgázosította, szóval még olcsón is járok vele :)

Előző egy F Astra volt, csak azért adtam el mert beleszerettem ebbe a Vekibe, C16NZ volt, 435.000.- Km problémamentesen. Se olajfogyasztás, se haangja, úgy, hogy még a szelepdekni sem volt levéve sose...

Tehát Opel, sose kop el.. :)

- Rallymania -

(#167) #35692544 válasza -Philip- (#166) üzenetére


#35692544
törölt tag

nekem C14NZ-m van 67000 km remélem még sokáig elmegy

(#168) k.


k.
őstag

A mi opelunk:[link]
1.4 astra g.Alapfelszereléssel:klíma csomagtartó.Semmi más.DE ezenkívül imádom. :)

(#169) Vigneau


Vigneau
félisten

Újabban a C Corsánknál állandóan berregnek a lámpaemelő motorok a világítás bekapcsolását követően. Van valakinek ötlete, hogy mi lehet a baj? Vagy találkozott már hasonlóval?

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#170) Crow


Crow
tag

Üdv mindenkinek!

Egy 2003-as évjáratú Corsa-m van. Kellene hozzá egy rádió beépítő keret. Nem tudtok vmi olcsó helyet, ahol ezt be tudnám szerezni?

/Ja és még1 kérdés: egy helyen találtam 1,5k-ért, de ahhoz azt írták, hogy legalább 2000-es évjáratú corsákhoz. Ez szerintetek jó lesz nekem is, vagy ez még vmi régebbi modellhez való? [link]/

Crow

(#171) Vigneau válasza Crow (#170) üzenetére


Vigneau
félisten

Elvileg jónak kell lennie hozzá, hiszen már a 2000-es is C típus volt. Ráadásul mintha így írnák: Corsa 2000-től.

Egyébként üdv, Kedves Kolléga. Nekem is 2003-as C Corsám van. ;)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#172) Crow válasza Vigneau (#171) üzenetére


Crow
tag

OK Akkor asszem, ezt meg is veszem. :DDD
Kösz Kolléga ;)

Másik kérdésem: nem tudtok valahol vmi jó autórádiós topicot?
/szeretnék venni egy mp3-asat, 3 modell között gondolkozom, de nem tudok dönteni :O /

Crow

(#173) zsoltee10 válasza Vigneau (#171) üzenetére


zsoltee10
addikt

2001-től van C Corsa, de ttől függetlenül valszeg jó lesz a beépítő keret. egyébként ua. a beépítő keret, mint a H Astrához, Vivaro-hoz, Vectrához, Merivához.

(#174) Vigneau válasza zsoltee10 (#173) üzenetére


Vigneau
félisten

Nocsak. Pedig totál 2000-re emlékeztem. No, van ez így. A lényeg, hogy jó legyen a barátunknak a beépítő keret.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#175) -Philip- válasza Vigneau (#169) üzenetére


-Philip-
tag

Nekem úgy rémlik, hogy félautomata fényszóróval is gyártják a C Corsat. Ami azt jelenti, hogy a fényszóró magasság állítás automatikus, terheléstől és egyéb paraméterektől függően a motorok segítségével állítja be. Lehet hogy ilyenkor kalibrálja magát és azért berreg.. több tippem nincs :)

- Rallymania -

(#176) nemcso válasza -Philip- (#175) üzenetére


nemcso
senior tag

De a hangos berregés nem normális.
Ha nem szűnik, szerintem meg kellene nézetni szervízben.

[Szerkesztve]

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#177) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Köszönöm a fogyasztási információkat. Corsa A kb. ugyanannyi olajat fogyaszt, mint amit írtatok, tehát egyáltalán nem vészes. Diesel C Vectrája van vkinek? Mik a tapasztalatok róla?

https://www.coreinfinity.tech

(#178) Crow válasza zsoltee10 (#173) üzenetére


Crow
tag

Kösz mindenkinek!

Tudom, hogy a 2. kérdésem nem igazán ebbe a topicba tartozik, de azért válaszolna rá vki?

Crow

(#179) -Philip- válasza Crow (#178) üzenetére


-Philip-
tag

Nézz szét itt, hívd fel Őket, menj el személyesen, önzetlenül segítenek minden kérdésben :)

[link]

- Rallymania -

(#180) Vigneau válasza nemcso (#176) üzenetére


Vigneau
félisten

Az lesz, de eddig csak mindenki pislogott. Várjuk a választ a németektől.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#181) nemcso válasza Vigneau (#180) üzenetére


nemcso
senior tag

Ami, remélhetóleg nem napok/hetek alatt jön meg.

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#182) Vigneau válasza nemcso (#181) üzenetére


Vigneau
félisten

No igen. De ha minden jól megy, akkor hamarosan kész az A Corsám és egy kicsit így pihentetem a másikat.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#183) nemcso válasza Vigneau (#182) üzenetére


nemcso
senior tag

De ha a szervízben is hallották, miért nem cserélték ki ?! :F
Egy ilyen villanymotort nem hiszem, hogy szokás lenne javítani.
Ha garancia időn belül vagy, akkor meg pláne nem. Cserélje ki a szervíz, aztán majd ő elvívogat a gyártóval a garancia dolgában, ha kell.

szerintem...

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#184) HEMP


HEMP
aktív tag

Hali mindenkinek,
most készülök venni egy Vectrát vagy Omegát, de mint látjátok nem tudok dönteni: az Omega biztonságosabb és nagyobb, kényelmesebb viszont a Vectra fenntartása olcsóbb... Az áruk kb. megegyezik (1200eHUF-1600eHUF) és a felszereltségük is. Vkinek bármilyen építő ötlete? thx

''Azért jó a mazochistának, mert ha rossz, akkor jó. Ha meg jó, akkor az rossz, tehát jó!''

(#185) zsoltee10 válasza Crow (#178) üzenetére


zsoltee10
addikt

a 2. kérdésedre én Pana vagy Pio fejegysége javaslok. egyrészt 2év gari, másrészt nagyon jó ár/érték arány jellemzi őket. milyen típusokban gondolkodsz?
írhatod priviben is, ne offoljuk tele a topicot.

(#186) Vigneau válasza nemcso (#183) üzenetére


Vigneau
félisten

Már garancián túli vagyok. Pont akkor vettem, amikor lekettyent róla. Nem márkaszervízbe hordom, hanem megbízható szerelőhöz, de ez esetben be is igazolódott, hogy nem sok értelme van a szervízbe vinni, mert csak vakarták a fejüket... :U

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#187) Sotho


Sotho
őstag

1.6 os 1998 -as opel astra caravan -ról tudna linkelni valaki, egy részletes leírást?

(#188) joe-ker


joe-ker
senior tag

Sziasztok!
Jöttem én is mint Opel tulaj és szerelő. :))
Ezt a topikot ne hagyjuk ''kihülni''! :D

[Szerkesztve]

(#189) joe-ker válasza #35692544 (#167) üzenetére


joe-ker
senior tag

Hali!
Alapjárati léptetőmotorral lessz majd hamarosan gond,
A C14NZ-nek betegsége. :U
Én már kettőt cseréltem. :W

(#190) Lord Myn válasza Calogero (#163) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Köszi a linket! Lehet, hogy vak vagyok, de nem látom mi mennyibe kerül. Olyan nincs amin árak is vannak? :F

"War does not determine who is right - only who is left."

(#191) Fisha válasza joe-ker (#188) üzenetére


Fisha
őstag

Egy elozo hozzaszolasomban mar elpottyintettem, hogy komoly bajom van a b omegammal.
Eugyben kerdeznek is egyet:
van valami otletetek arra, hogy mitol lehet, hogy ketszer egymas utan ugyanott ugyanugy elreped a baloldali hegerfej. Nem javitva volt, hanem cserelve. Csere utan 500 kilometert sem mentem vele, es ujra elrepedt. A szerelok csak a fejuket vakarjak (nomeg mossak kezeiket :( ).
X25XE-rol van szo.

Elore is koszi,
Fisha

(#192) Foglalt név válasza Fisha (#191) üzenetére


Foglalt név
addikt

Ha nagyon mossák a kezüket, akkor könnyen lehet, hogy túlfeszítették. c20xe-nél volt rossz széria hengerfejből(ha jól emléxem a cosworth-ok), ennél a motornál nem emlékszem ilyenre. Nézték a kompressziót?

(#193) Fisha válasza Foglalt név (#192) üzenetére


Fisha
őstag

Meg lett nyomatva hengerfejesnel az uj (persze bontott) hengerfej, ha erre gondolsz. Termeszetesen jo volt meg beszereles elott.

(#194) Foglalt név válasza Fisha (#193) üzenetére


Foglalt név
addikt

Arra gondoltam, ha nem típus hiba vagy anyagfáradás, ráadásul mindig ugyanott reped meg, akkor lehet, hogy a hengernél van a baj. Bár a kompresszió elvileg nem igen nő, hanem csökken, ha nagy a kopás vagy teszem azt eltörik egy olajlehúzó gyürű, de valószinű nem is közvetlen ez lesz a hiba. Ellenben, ha valahol megvan repedve a blokk és jut egy kis víz a hengerbe, ami ugye azon a hőfokon egész jól tágul és szétnyomhatja a hengerfejet, akkor az elvileg ott is kiütközik(meg persze fogy a vized és látszik a motorolajon is), mert másnak sem tesz jót.

(#195) Fisha válasza Foglalt név (#194) üzenetére


Fisha
őstag

Viz nem kerult az olajba szerencsere, csak forditva, viszont az eleg durvan. Mindket esetben csak az volt a jelenseg, hogy csokipuding lett a hutovizbol. :)
De semelyik masik irany nem szakadt ossze. (kipufogo se dolgozott a vizbe).

Kompressziot nem tudom, hogy neztek-e. (szerintem nem :( )

(#196) Petya25


Petya25
addikt

Helló OPEL fanok!

Nekem is már 5 éve van Opelem.
Mivel elég sokat hajtjuk, ennyi idő alatt már a 3. kormányát koptatjuk a családban. Egyre újabbra és kevesebbett futottra cseréltük és teljes megelégedéssel szolgál(t) minket.
Első egy 1,4-es 90 lovas F Astra sedan volt, a második egy 1,4-es G Astra sedan, a harmadik egy 1,6-os G Astra 5 ajtós és nagyon elégedett velük a család.
Érdekes mód mindhárom autónak volt egy-egy észrevehető problémája. Az elsőnek a sok kilométer miatt (145e) a kuplungszerkezete rakoncátlankodott, képtelenség volt rángatásmentesen indulni vele és akadt a váltója. A másodikban teljesen szétfoszlott egy vastag gumicső a motornál teljesen érthetetlenül, de cserélhetően. A harmadik meg valami apró membrán miatt állt meg időnként akár menet közben is ha felengedtük a gázpedált. Szerencsére a gari csere segített, azóta problémamentes.

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#197) joe-ker válasza Fisha (#195) üzenetére


joe-ker
senior tag

Nemlehet,hogy a blokk van megrepedve,vagy nem sík? ''Túlhúzva''?

(#198) Fisha válasza joe-ker (#197) üzenetére


Fisha
őstag

Haaaat nezd: az biztos, hogy a hengerfej meg van repedve, meg az elozo is megvolt.
A blokkot elvileg megneztek, es sik, de mosjuk eziranyba szkeptikus vagyok egy picit.
''Tulhuzva'' mit jelent?

(#199) Calogero válasza Lord Myn (#190) üzenetére


Calogero
addikt

Nem vagy vak, de amikor linkeltem nem így nézett ki a pdf, azóta frissítették.
Akkor nem volt így szépen rendezve, de voltak árak is. :(
25 000 Ft körül volt az ára ha jól emlékszem.

(#200) Lord Myn válasza Calogero (#199) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Akkor nem vak vagyok, csak lassú... :) Azért köszi!

Btw: Ma elkaptak a rendőrök 90-nel a Béke úton, úgyhogy 1 kis cash-sel szegényebb leszek, rosszabb esetben kényszerpihenő (ami azért is jó, mert akkor állásom se lesz).

Hát k*rvára nem hiányzott most ez nekem... :(((

"War does not determine who is right - only who is left."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.