Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) zsoltee10 válasza Hikvision (#800) üzenetére


zsoltee10
addikt

ha megszűnik a zaj, akkor én is a hidrotőkékre tippelek, de mindenképp meg kell nézetni.

(#802) dokar


dokar
addikt

nem csinálunk egy Ph!-s Opel-es találkozót? :)

extra - SEXRay

(#803) deicide válasza dokar (#802) üzenetére


deicide
veterán

jó lenne, biztos összejönnénk jópáran :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#804) cirmero válasza Hikvision (#800) üzenetére


cirmero
csendes tag

Valószínüleg a hidrotőke csattog, a szelep nem igy szokott bekulázni. Elképzelhető hogy teszko gazdaságos és társai olajat tettek bele. Jó olajjal jó tőkékkel a csattogás indítás után pár mp alatt megszűnik.

[Szerkesztve]

(#805) dokar


dokar
addikt

Találkozó helyszíne következő lenne:
Székesfehérvár, Auchan parkoló hátulja

kinek lenne jó?

extra - SEXRay

(#806) deicide válasza dokar (#805) üzenetére


deicide
veterán

:C

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#807) Foglalt név válasza dokar (#805) üzenetére


Foglalt név
addikt

Nem jó a ring, amit I_am dobott fel? Ott lehetne akkor kicsit hódolni az élvezeteknek is :C [link]

(#808) dokar válasza Foglalt név (#807) üzenetére


dokar
addikt

jó a ring, de előtte egy jó kis Opel-es találkozót meg kéne ejteni, nem gondolod?

extra - SEXRay

(#809) Foglalt név válasza dokar (#808) üzenetére


Foglalt név
addikt

Szerintem össze lehet kötni a kellemeset a hasznossal :D Az meg hogy nem csak opel lesz, hanem röhöghetünk a szakadt bömösön szerintem belefér :C

(#810) deicide válasza Foglalt név (#809) üzenetére


deicide
veterán

miért, jön dragonfx? :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#811) Foglalt név válasza deicide (#810) üzenetére


Foglalt név
addikt

[link]Jaja :DDD

[Szerkesztve]

(#812) KrAt válasza dokar (#805) üzenetére


KrAt
veterán

Végülis nemrossz, de kocsival tuti nem találok oda :D Csakha jön vki pestről :B

(#813) deicide válasza KrAt (#812) üzenetére


deicide
veterán

M7 fehérvár 3. kijárója, ki is van irva, hogy bevásárlóközpont...

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#814) I_Am válasza dokar (#808) üzenetére


I_Am
veterán

Ha nem csak Opellel lehet odapofátlankodni akkor lehet én is megjelennék.

Részvételi szándékomat ezúttal jeleztem is.

Ha csak Opel, akkor elkérem faterom Astra Classic-ját. :))

A totyik címének pedig lehetne ezt adni:

OPH!el Találkozó

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#815) deicide válasza I_Am (#814) üzenetére


deicide
veterán

Az Astra Classic jó lenne, ha a hely is megfelel, akkor majd csak találunk egy megfelelő időpontot is...

és igen, ha megtennéd, hogy a címbe beleírod esetleg zárójelbe, hogy OPH!el Találkozó szervezés alatt, az lendítene a résztvevők számán talán.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#816) I_Am válasza deicide (#815) üzenetére


I_Am
veterán

Úgy gondoltam, nyissunk neki egy külön totyikot. Rátok bízom ki nyitja én meg nagybetűsítem.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#817) deicide válasza I_Am (#816) üzenetére


deicide
veterán

ok, akkor nyitom.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#818) Foglalt név válasza deicide (#817) üzenetére


Foglalt név
addikt

Erről lecsúsztam :D

(#819) _seth_ válasza dokar (#805) üzenetére


_seth_
veterán

Legyen inkább Debrecen :D

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#820) KrAt válasza _seth_ (#819) üzenetére


KrAt
veterán

(#821) _seth_ válasza KrAt (#820) üzenetére


_seth_
veterán

Pont az előbb olvastam végig a topikot :) Veszprám sokkal közelebb van :D

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#822) I_Am válasza _seth_ (#821) üzenetére


I_Am
veterán

Akkor legyen mindenkinek elég távol, hogy a hazai távolságok már ne számítsanak.

Mondjuk Split Július közepén valamikor? :D 750km-nél már elenyészőek a hazai különbségek. :D

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#823) Foglalt név válasza I_Am (#822) üzenetére


Foglalt név
addikt

Tavaly épp akkor voltunk, mikor nagy útfelújítások volt :DDD Én benne vagyok. Nézünk egy nagyobb apartmant és kivesszük egyben szerintem egész olcsó megusznánk. :R

(#824) Gorneck


Gorneck
titán

Sziasztok.

Lassan 2 éve nyúzok egy 210k kilóméterrel megáldott B-s Corsa Van-t. Teljesen elégedett vagyok vele...eddig még nem hagyott cserben...

Lassan utód után szeretnék nézni, de csak lassan...sajna anyagiak miatt részlet lesz belőle.

Ami törtem a fejem és még ki is bírnám az egy C-s Corsa lenne...
1.4 benzin vagy 1.3 diesel? Vkinek tapasztalata? Egy picit tartok a diesel kocsiktól bár jókat lehet hallani róluk...Sajna eddig Opelt nem tudtam kipróbálni csak egy Polo-t, de az nagyon tetszett. Jól megy...vmivel pörgősebb, mint a mostani Corsa-m, de fogyasztásban nagyon jó ami nagyon fontos szempont most már nála (Huligán éveimen túl vok :DDD ).

Ebben a kategóriában és évjáratban (2004) van még pár jelöltem...az ár kb uaz. Fabia nem köll, Golf nem köll, Polo nem köll...okokat nem mondom. Ami még elgondolkodtatott az a Lacetti (pofás jószág, de lehet csak ízlés ficamom van). Bááár róla sehol semmit nem lehet olvasni...ismerősök között sincs senkinek.

Várom a véleményeket...

[Szerkesztve]

Gorneck#1239

(#825) Foglalt név válasza Gorneck (#824) üzenetére


Foglalt név
addikt

Én sosem vennék dieselt, de itt lehet, hogy az a jobb választás :U

(#826) dokar válasza Foglalt név (#825) üzenetére


dokar
addikt

nekem se kéne dízel soha

van a cégnél pár Passat 1.9 TDI, sokan dícsérik, de én nem szeretem őket. nem kényelmes vezetni. a benzines autók nyomaték görbéje sokkal testhez állóbb számomra.

meg amúgyis, az autó benzinnel megy. :R

extra - SEXRay

(#827) Gorneck válasza dokar (#826) üzenetére


Gorneck
titán

Pedig nem írnak róla rosszakat...[link]

Gorneck#1239

(#828) dokar válasza Gorneck (#827) üzenetére


dokar
addikt

az lehet, hogy egyre jobb dízeleket tudnak csinálni, de nekem a benzines az igazi :R
vagy alkoholos ;]

extra - SEXRay

(#829) degu


degu
senior tag

Nnnna!
Elvittem a szarvizbeba /6-od x!/ az Astramat-1,4 F benzines/ mert ket eve! idonkent kigyullad a csekk-lampa./Egy karambol,es ganyolas emleke/ Eddig kb 100eFt-ot szivtak ki belolem :W
Most egy videki Bosch-szervizbe vittem... :F :DD Kivancsi vagyok mire jutnak vele. :DDD

[Szerkesztve]

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#830) Foglalt név válasza dokar (#826) üzenetére


Foglalt név
addikt

1.9es vivaroval jártam egy darabig. Kényelmes volt, mert a diesel nyomaték görbéje elég alföldes. Nem ökörködésre van, hogy fent húz, hanem csak simán megy. Az 1.3asról meg jó vélemények rémlenek. :U

(#831) Foglalt név válasza degu (#829) üzenetére


Foglalt név
addikt

Nekünk az omegán is néha villágít, múltkor vlmi gányoltak az alváznál, azóta csinálja. Ergo feltételezem nem motorhiba, hanem vlhol leégették a szigetelést vagy hasonló én ezért nem járom végig a kábeleket és nem is fizetnék súlyos 10ket. Ha világítani akar világítson :U
Tipikusan olyan hiba, hogy segghülyék hozzá és kicserélik a fél autót, új lesz a légtömegmérőtől kezdve végig az összes jeladód, aztán rájönnek, hogy meg volt törve egy kábel. Még egy sry-t sem mondanak a végén(feltéve, hogy tényleg kiderül, mi volt a baj)...

(#832) Foglalt név


Foglalt név
addikt

Totalcar nyitólapról [link] :R

(#833) dokar válasza Foglalt név (#832) üzenetére


dokar
addikt

mekkora állat, még az ablaktörlő is be van kapcsolva :DD

extra - SEXRay

(#834) degu válasza Foglalt név (#831) üzenetére


degu
senior tag

Ez nem dili nalam,vagy forsiftossag :( ,hanem tartok attol,hogy amikor esetleg bejon egy *tenyleges* motorhiba,akkor a hamis jelzes elfedi a hibat!Es akkor ottmaradok,ahol vagyok,mert ebbe a szuper kompjuteres verdaba nem lehet belenyulni kezi szerszamokkal! :W

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#835) Gorneck válasza Foglalt név (#832) üzenetére


Gorneck
titán

;]

Gorneck#1239

(#836) Foglalt név válasza degu (#834) üzenetére


Foglalt név
addikt

Ha motorhiba van, akkor nem alszik el a lámpa, amíg ki nem olvassák géppel a kódot, ha jól tudom :U

(#837) parandroid válasza Gorneck (#824) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Cégnél Opel a flotta nagy része, a vanek meg persze dízelek (meg van még egy raks Combo). A B Corsak még a régi 1,7-es dízelek. A fogyasztásuk nem rossz, de persze nem is igen mennek, kb 1,2-es benzines szinten vannak menetteljesítményben (fogyasztásban persze kb kétharmada azoknak), persze jóval 200k km fölött. az 1,3-as C Corsa dízel már teljesen más téma. Jó részük már 100k körül van, mondjuk kicsit betett nekik, hogy a cég 50k-s szervízintervallummal vette őket, és még olajat sem voltak hajlandók cserélni a marhák, azt a kollégák nagy része önköltségen tett bele, mert azért nem hülyék ők sem. Mostanra persze átálltak 30k-s időközre, de... Á, hagyjuk. Az autók ezzel együtt jól mennek, a turbóval szépen egyenletesen húz 1500-tól 3000-ig, ez autópályán ötösben egy kényelmes 150-es tempó, de ilyenkor már rádió lekapcs, mégiscsak egy vanről van szó... Átlagos fogyasztás nagy részüknél 4l körül megáll, persze egy-két állat nem képes felfogni, hogy ez nem 1,2-es benzines, pörgetik ész nélkül, nekik persze akár 6 litert is bekap. Motorerőre közel van az 1,6-os Astrámhoz, talán az 1,4-es benzines Corsa erejét hozza de ilyenünk nicns, ezzel nem tudom hasonlítani. :)

Összességében csak jót tudok róla mondani, és akik rendszeresen használják, azok is nagyon szeretik. Elterjedt a rémhír a cégnél, hogy Seat Ibiza van lesz a következő sorozat, de ez alighanem közbotrányt okozna... ;]

Ha már Lacettiben gondolkozol, akkor inkább Astra Classic, ha meg sokat mész, akkor ebből is 1,7 tdci (akármilyen sorrendben is vannak a betűk, sose tudom megjegyezni).

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#838) degu válasza Foglalt név (#836) üzenetére


degu
senior tag

De! :R
Asszem 3-4 hibajelzes utan/ha kozben nem jon be ujbol/akkor automatikusan torli a kompi,de ekkor mar csak un.*veszprogrammal* fut a vezerles :Y /hogy el tudj gurulni vele a legkozelebbi szarvizig! :Y ;] :O /...na ez az ami engem idegel! :W :O
De lehet ugy is torolni,hogy reseteled a kompit! :)) /leveszed az akksi-sarut 10mp-re/ :P

[Szerkesztve]

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#839) nemcso


nemcso
senior tag

Az 5 hónapos Asta H -ban elment a fűtésem, az ember félig megdermed, mire célhoz ér és kiszáll belőle.
Felhívtam a szervízt hogy mivel vinném hozzájuk a kocsit. Telefonon rögtön közölték, hogy több hétig nincs a klímát és a kocsi hűtő-fűtű rendszerét szerelő emberük.
- De azért olyan van ugye, aki legalább megnézni a kocsit ? -kérdeztem.
Erre csak egy halk :'' -hát...igen.'' - volt a válasz.

Hétfőn reggel viszem hozzájuk...

[Szerkesztve]

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#840) KrAt


KrAt
veterán

Kipróbáltam ma a Kadettot, mit tud, ha vészhelyzet van, gyorsan meg kell állni. 100ról nyomtam egy satut, h a kormányt nem fogtam, csak ottvolt a kezem, h eltudjam kapni, ha gáz van, meghogy lássam, merre megy az autó.
Ez lett az eredménye: [link]
Faterral csak lestünk, hogy megállt, nem dobta ki a seggét, nem mozgott, nemkellett ellenkormányozni, hozzá se értem a kormányhoz..
Azért sztem 21 éves autótól nemrossz :B

(#841) Gorneck válasza parandroid (#837) üzenetére


Gorneck
titán

Köszönöm. Egyik kedves ismerősöm lehetőséget adott egy próbaútra. Tényleg B Corsa 1.4 szinten van, pedig ha jól emléxem vmivel gyengébb a motorja. Viszont jobban ugrik...fürgébb sztem a kicsike az enyémhez képest (gondolom a turbo miatt)...kb a totalcar tesztjében leírtaknak megfelelő kép tárult elém. Ez is Cosmo felszereltségű volt ami simán elég nekem. Viszont nem lenne rossz egy 1.4est is kipróbálni...

Thx. :R

Gorneck#1239

(#842) marsu válasza KrAt (#840) üzenetére


marsu
addikt

Szia!

A megfelelő helyen próbáltátok... Volt akinek ez a teszt nem annyira jól sikerült a piros Kadettjával. [link]

:) ;)

Press any key to continue ...

(#843) KrAt válasza marsu (#842) üzenetére


KrAt
veterán

Bíztam magamban és az autóban :) Meg azért hülyét is kaptam volna, ha egy ''sima'' satutól fejreáll az autó :B Ráadásul egyenesben :)

(#844) TasiA


TasiA
senior tag

Helló sziasztok!
Én is csatlakoznék Opelos társaimhoz! Erre-arra olvasgattam, aztán egyszer csak ''Foglalt név'' volt szíves figyelmembe ajánlani az oldalt. Én kb 5 éve opelozom.Az első egy 91-es 1.8 A Vectra volt, a mostani pedig egy 95-ös 2.0 A Vectra. HA valakit érdekel, itt látható a paripa. [link], . Ezen az oldalon szoktam nyüzsögni,illetve a Vectraclub fórumán. Igyekszem végik olvasni a topicot, csak kell egy kis idő.

Üdvözlet. :C

[Szerkesztve]

(#845) helkis válasza KrAt (#843) üzenetére


helkis
addikt

ha lesz időd összefoglalhatnád ismét egy hsz-be a tagokat ill. kedvencüket! :R

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#846) deicide


deicide
veterán

Én besegitek pár képpel:

[link]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#847) KrAt válasza helkis (#845) üzenetére


KrAt
veterán

Összedobok mindjárt egy kellemes kis #1-et, 1 jópár perc, és készleszek :)

(#848) KrAt


KrAt
veterán

PH!-s Opel tulajok autói:


_seth_: Kadett E 1.3s 1985 [link]
[kép]


Amu: Astra G Classic 1.4 2004
[kép]


deicide: Astra F 1.6 16V 2000 [link]
[kép]


dokar: Astra F 1.4 16v 1997
[kép]


Dpower: Kadett E
[kép]


helkis: Astra G
[kép]


joe-ker: Astra F
[kép]


k.: Astra G 1.4 16v 2003
[kép]


KrenAtesz: Kadett E 1.3s 1986
[kép]


Lord Myn: Astra H
[kép]


Mania: Astra F 1.4 8V 1996
[kép]


peterkeT: Astra G 1.6 Twinport 2006
[kép]


Tacso: Astra G 1.2 16V 2002
[kép]


Vada: Astra F 2.0 16V [link]
[kép]


Vigneau: Corsa A 1.2 8v 1992
[kép]


Vigneau: Corsa C 1.0 12V 2003
[kép]


Wajk: Calibra 2.0 8V [link]
[kép]


Kérem, aki szeretné, megmutatni, milyen autója (Opelje ofkorsz) van, küldje el egy hsz-ben a képét, adatait :)

MOD: NÉZZÉTEK át plz, és ha minden ok, megy a #1-be :)

[Szerkesztve]

(#849) I_Am válasza KrAt (#848) üzenetére


I_Am
veterán

Addig is betettem, ha javitani kell valamit, akkor irjatok egy privit és javitom. ;)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#850) AmunRa


AmunRa
aktív tag

Minden 2. embernek Astra-ja van. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.