Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) deicide válasza dokar (#900) üzenetére


deicide
veterán

este igyekszem arról is felrakni képet...tényleg szépek, csak kicsit drága.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#902) I_Am válasza deicide (#889) üzenetére


I_Am
veterán

Na most ütösen nézel ki a felsorolásban. :D

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#903) KrAt


KrAt
veterán

Jöttem ma haza, direkt kerülővel jöttem, hogy elnézzek a szerelő felé, ahol a kocsi áll :)
Már messziről láttam, hogy kinn állt az utcán, eljöttem mellette, megsimogattam. Olyan rossz volt, h nem itt a ház előtt áll :O

(#904) dokar válasza KrAt (#903) üzenetére


dokar
addikt

...eljöttem mellette, megsimogattam

legalább dorombolt? :DDD

én meg az előbb kinéztem az iroda ablakából az udvarra; láttam, hogy ott áll az autó és belegondoltam, hogy milyen jó lenne, ha otthon állna a ház előtt, mert akkor valószínűleg én is otthon lennék és nem a munkahelyen ;)

extra - SEXRay

(#905) _seth_ válasza dokar (#900) üzenetére


_seth_
veterán

Táblázat: nagyon ''cuki'' :R

Aki hozzám hasonlóan nem tudná fejből az áttételeket azok innen megtudhatják: [link] (Kadettklubon mindent tudnak :) )

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#906) _seth_ válasza _seth_ (#898) üzenetére


_seth_
veterán

Rozsda: [link]

Ahol most lyuk van ott reggel még vas volt... meg akartam emelni de a küszöb nem értett egyet utána meg egy kicsit megpiszkáltam és ez lett a vége... volt benne egy cserépnyi föld is... szép, nem? :F

Jah: téli időszámításról átállt az autóm nyárira :) (gumi)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#907) Foglalt név


Foglalt név
addikt

Vada nem lehet, hogy éppen a lágymányosi alatt parkolsz? :)

(#908) I_Am


I_Am
veterán

Nézzetek át a talis totyikba. ;)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#909) _seth_ válasza dokar (#900) üzenetére


_seth_
veterán

Az autó teljesítményét nem veszi figyelembe? Nem kellene megadni, hogy hány lovas az adott verda? Vagy ez tisztán a váltóval foglalkozik csak motortól függetlenül?

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#910) dokar válasza _seth_ (#909) üzenetére


dokar
addikt

hiába adnád meg a pacik számát, nyomaték- és teljesítmény görbét akkor sem tudnék kirajzolni. szóval ez a váltásokkal, fordulatszám és sebesség viszonyával foglalkozik.

de ha meg lehetne szerezni az autó nyomatékgörbéjét RPM-nm részletesen mintavételezett értékpárokkal, akkor nagyon sok okos dolgot lehetne vele kezdeni :)

extra - SEXRay

(#911) Foglalt név válasza I_Am (#908) üzenetére


Foglalt név
addikt

Azért hogy elkeseredjek egy 20asból nem áll meg a tali? :)
Különben májáprisiésön a szervezésért :R

(#912) Mania válasza deicide (#899) üzenetére


Mania
senior tag

Szintén tetszik :)
Eldöntöttem,én is cserélni fogom ,de feketét rendelek,igaz nekem nincsen szinre fújva a lökhárító igy jobban megy hozzá...meg nem elhanyagolható hogy fényévekkel jobb a gyárinál.Vada gépén láttam eddig,de széria frontrésszel nem tudtam elképzelni hogy hogyan nézne ki.

(#913) deicide válasza Mania (#912) üzenetére


deicide
veterán

Jól néz ki a gyári maszkkal is, de tegnap felraktam a jelnélküli szemöldökös maszkot, azzal is szép.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#914) dokar válasza deicide (#913) üzenetére


dokar
addikt

na arról, mutass egy képet gyorsan. :)
angel eyesra szemöldököt? :U

extra - SEXRay

(#915) deicide válasza dokar (#914) üzenetére


deicide
veterán

egyelőre telefonos kép van:

[kép]
[link]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#916) Mania válasza deicide (#915) üzenetére


Mania
senior tag

:R

(#917) TasiA válasza deicide (#915) üzenetére


TasiA
senior tag

Hali!

Szerintem szemöldök nélkül szebb lenne! Vagy, ha esetleg vékonyabb lenne és elérne az indexek végéig.

Üdv!

(#918) deicide válasza TasiA (#917) üzenetére


deicide
veterán

hát, végülis vágni tudok még belőle, lehet meg is próbálkozom vele a hétvégén, hogy vékonyabb legyen, bár nekem bejön ez a robosztus méret, illik hozzám :D

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#919) dokar válasza deicide (#918) üzenetére


dokar
addikt

kb -30%-al kéne megvékonyítanod, hogy a legjobban nézzen ki.
kérdéses, hogy megéri -e ezért neki állni vágdosni és csiszolgatni :U
a szélessége jó, nem kell elérnie az indexek végéig. ;)

extra - SEXRay

(#920) _seth_ válasza deicide (#918) üzenetére


_seth_
veterán

Szerintem meg így jó ahogy van :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#921) nemcso válasza deicide (#918) üzenetére


nemcso
senior tag

Jó, hogy nem éri el az indexet, de a szemöldök nélkül szerintem is jobban néz ki a kocsid, mivel így teljes pompájában látszik a klassz lámpasorod. ;)

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#922) dokar válasza deicide (#918) üzenetére


dokar
addikt

meglesnéd ezt a helyet vmikor? hozzád úgy sincs messze :))

[kép]

extra - SEXRay

(#923) Calogero válasza deicide (#918) üzenetére


Calogero
addikt

Vagy keskenyíted mégy egy picit, vagy leszedett teljesen.
De ez az én véleményem, ami nem számít túl sokat, mert én a kocsi külsejére nem adok.
(Meg is látszik az enyémen)

(#924) Oly válasza Calogero (#923) üzenetére


Oly
senior tag

hehe!

Az enyémen jobban!

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#925) _seth_ válasza Oly (#924) üzenetére


_seth_
veterán

Ne versenyezzetek már, hogy kinek lepukkantabb a verdája!

Beszálljak én is? [link] :P

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#926) Oly válasza _seth_ (#925) üzenetére


Oly
senior tag

Nah! Most megyek ki a Faterhoz... majd ott csinálok képeket!

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#927) deicide válasza dokar (#922) üzenetére


deicide
veterán

ok, a hétvégén megejtem.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#928) deicide válasza Calogero (#923) üzenetére


deicide
veterán

Marad a keskenyités :D

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#929) deicide válasza Oly (#926) üzenetére


deicide
veterán

hajrá, zsürizzünk is?

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#930) _seth_ válasza Oly (#926) üzenetére


_seth_
veterán

:)

Enyémet egy kicsit lepusztítottam, le/kivettem néhány cuccot:
-dísztárcsák
-kapaltartó a hangszórókkal együtt
-üléshuzat
-szőnyeg
-kivettem minden cuccot aminek nem kell benne lennie kötelezően

+GSi küszöbtoldat a csomagtartóban

Így várja a felújítást :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#931) Oly válasza Oly (#926) üzenetére


Oly
senior tag

Nah, itt lenni képek!

[kép][link][kép][link][kép][link]
[kép][link][kép][link][kép][link]
[kép][link][kép][link][kép][link]

Fater Mondeo-ja (ha most elveszik a jogsiját, ezt használom a felújítás alatt ;) )

[kép][link][kép][link][kép][link]
[kép][link][kép][link]

Sajnos csak telefonnal tudtam képeket csinálni ;]

[Szerkesztve]

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#932) _seth_ válasza Oly (#931) üzenetére


_seth_
veterán

Nyertél :D

Szegény kadett eléggé le van strapálva na de jön a felújítás:
-metálfény
-sötétített ablakok
-gsi morcosított mocitető
-gsi lökös
-fehér index
-15-17'' alufelni
-küszöb spoiler

Vagy tévedek? :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#933) dokar válasza Oly (#931) üzenetére


dokar
addikt

szegény autó, mit vétett, hogy ennyire el van hanyagolva? :F :(((
az a lökhárítós összevarrás pedig borzalom :Y

elveszik faterod jogsiját? miért?

[Szerkesztve]

extra - SEXRay

(#934) Vagyok


Vagyok
senior tag

Sziasztok.
Van egy Opel Astra G Caravan 1,4 / 2004 decemberi verdám.

Tapasztalataim:
- 4 hónaposan a műszerfalban valami rezeg bizonyos sebességnél
- 11 hónaposan szilent, kutyacsont és tornycsapágy csere
- 25e km után első fékpofákat kellett cserélni
- még nem volt két éves amokor a újra kellett volna cserélni a kutyacsontot és a szilenteket
- fogyasztása 9l
- nincs még 2,5 éves és a vezető ülés picit kotyog és nyikorog

Az előző autó amit hajtottam egy Daewoo lanos 1,4-es volt és mondhatom rengeteg baja volt, de ilyeneket nem produkált (8l fogyasztott, 50e volt egy fékpofaszett, stb.)

Nektek is ilyenek a tapasztalataitok? Normális ez?

(#935) Oly válasza dokar (#933) üzenetére


Oly
senior tag

Az autó azért van, hogy engem szolgáljon... nem nekem kell őt! ;]
Az a baj, hogy nincs idő vele foglalkozni... meg most meg a vacila, hogy ezt újítjuk, vagy egy másikat újítunk (be).

Fater sietett... és nem először sietett a kamera felé! :U

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#936) dokar válasza Vagyok (#934) üzenetére


dokar
addikt

Az én 1.4-es F Astra-m most lesz 10 éves és nem zörög benne semmi, nyikorgás sincs, olajfogyasztás sem érzékelhető és olykor tolom neki, mint az állat és így 6-7 liter üzemanyagot eszik 100-on vegyesben. Néha meg kell az autót hajtani. :D

extra - SEXRay

(#937) KrAt


KrAt
veterán

Vagyok: Astra G Caravan 1,4 2004

[kép]

(#938) Oly válasza dokar (#936) üzenetére


Oly
senior tag

Tesóm fris jogsival elvitte két napra a kadettet/tot :F , mikor visszahozta nem tudtam elképzelni mi a baja...
Nem akart menni az istennek sem, csak nyekerget. Mondom faca.
Meghajtottam egy kicsit, majd újra a régi lett!
Hamar el tud lustulni!

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#939) Vagyok válasza dokar (#936) üzenetére


Vagyok
senior tag

Néha meg van ez hajtva. Akkor a Tied jobb lehet. EÍz van. Másnak tapasztalat?

(#940) tomcica válasza Vagyok (#939) üzenetére


tomcica
addikt

Astra G 1.7 DTI N-Joy 2004-es tobb mint 120ezer km.Ujonnan vettuk,azota a kotelezo szervizeken volt mas meg nem lett rajta cserelve.Nalunk az utak remiszto rosszak (Vajdasag-Szerbia) az uzemanyag minosege pedig kb. a regi roman szintjen,jo szar.
Az auto sokat megy varosban es heti 1-2x hosszabb uton kb 400km.Attol fuggetlenul,hogy az autos szakik azt tanacsoljak,hogy az uj dizelekkel egybol induljunk,mert nem kell melegiteni,mi megis 4-5 percig melegitjuk reggel indulaskor es egy-egy hosszabb ut utan mindig fokozatosan van leallitva.Tehat a 400km utolso 10-20 kilometere mar nem 120-140 tempoban tortenik hanem 100-110 es itthon a varosban pedig kimeletes leaallas.
A fo elv nalunk nem csak az,hogy az auto szolgaljon minket,hanem az is hogy rendesen karbatartjuk a verdat,igy sokaig is tud szolgalni minket....

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#941) parandroid válasza Vagyok (#939) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

1,6 Twinport Astra G Caravan. A fogyasztáson ne csodálkozz, ekkora testet mozgatva, normális, dinamikus használat mellett ez ennyi. Az 1,6-ost nekem ugyan mindig sikerül 8l alatt tartani, de nem is nagyon pörgetem, meg ez már húz is alacsony fordulaton. Előtte 1,2-es Kalosom volt, az is ugyanennyit evett - egyszerűen szenvedett a kis űrtartalmú motor. Soha többet nem veszek alulmotorizált autót. :(

Meghibásodás eddig nem volt, bár a napokban vettem észre, hogy a jobb első ablak vezetőoldali ablakemelője megadta magát - kijár, és akad a kapcsoló, de nem elektronikai, hanem egyértelmű műanyag hiba, és nem tartom kizártnak, hogy az egyéves lányomnak köze van a dologhoz, mert időnként beveszi magát a vezetőülésre, és nem lehet kirobbantani onnét.

Májusban megyek vele egyéves szervizre, kb a 15e km is addigra lesz meg.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#942) helkis válasza Vagyok (#934) üzenetére


helkis
addikt

amióta a G-astra, classic II néven fut (2002?) azóta a Lengyelek rakják össze, mi több az apróbb cuccokat saját alvállalkozóikkal csináltatják, mivel azok is profitorientáltak nyilván faragnak az előállítási költségeken.. egyébként ez jellemző manapság az összes ''nyugati'' kocsira, ''utángyártott alkatrész''-gyárak szállítanak a nagyoknak, minőség egyre csökken, a hibajelenségek meg nőnek..

nálam ez a '98-as 1.2-es 16v-s astra mondhatjuk alul van motorizálva, 100km/h-felett nincs benne erő, amit néha bánok. ;) csak melóba járok vele napi 10k oda vissza, ill havonta 1-2 Győr-Veszprém-Siófok útvonal 2 személyel + némi csomaggal, így a fogyasztása: 6.5-7l dinamikus vezetés mellett.. ha több a hosszabb út: 5.5-6l-el elkotyog..
jelenleg van benne 83,5ekm, tavaly vettem 72ekm-rel.. cseréltem rajta vásárlásnál olajat, olajszűrőt, benzinszűrőt, pollenszűrőt, légszűrőt, késöbb gyertyákat, mindez kijött 20k-ból, szerencsére vezérmű-láncos így ezt is megúsztam, műszakira kellett egy hátsódobot vennem 11k-s utángyárot lett.. többi cucca valszeg még gyári, műszakin csont nélkül átment tavaly novemberben. gazdaságos kis autónak tartom, a vezetőűlés nálam is nyekereg, de ez legyen a legnagyobb baja.. ;)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#943) Oly válasza helkis (#942) üzenetére


Oly
senior tag

a vezetőűlés nálam is nyekereg, de ez legyen a legnagyobb baja..
Na igen! Kinek mi a nyűgje. Van aki már ettől is a falra mászik. ;]

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#944) _seth_ válasza helkis (#942) üzenetére


_seth_
veterán

Ezek a modern autók... az enyém 85-ös és egyik ülés sem nyekereg :D

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#945) Vagyok


Vagyok
senior tag

Hát köszi nektek.

Sajnos nem tudom, hogy akkor én fogtam ki vagy ez a széria tényleg ilyen.

Azért kösz nektek. :R

(#946) marsu


marsu
addikt

KrenAtesz!

Egy opel, kisebb baleset után: [link]

Kellemetlen ....

:( :(

Press any key to continue ...

(#947) dokar válasza marsu (#946) üzenetére


dokar
addikt

a képeket elnézve az ablakokat fóliázni már felesleges :D

extra - SEXRay

(#948) Foglalt név


Foglalt név
addikt

Hétvége tapasztalatai.

Országút.

Elméleti megengedett legnagyobb sebesség: 90km/h

Gyakorlati megengedett legnagyobb sebesség:
motorizáltságtól függően

Kamion 110km/h
Kisbusz 140km/h
Személygépjármű 170km/h+

Kényelmes 100as rezeg a léc tempóval elég csigák voltunk. Az 1.6 cégautók meg az utolsó leheletükig küzdöttek, hogy tudják tartani a forgalom ritmusát.
Ez így normális?

(#949) Oly válasza Foglalt név (#948) üzenetére


Oly
senior tag

Országúton 170+???
Hol?

Gyakorlati megengedett legnagyobb sebesség helyett megszokottat akartál írni!

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#950) dokar válasza Oly (#949) üzenetére


dokar
addikt

Gyakorlati megengedett legnagyobb sebesség helyett megszokottat akartál írni!

ki mennyit enged meg magának ;)

én ma levezettem 250 km-t országúton és olyan 110-120 km/h sebességet engedtem meg magamnak; de párszor előzéskor a 150-160 se volt ritka ;]
volt úgy, hogy 5-ösből 3-asba tettem vissza és gyorsult mint a golyó :)) nem azért mert 5-ösben nem gyorsult volna eléggé, hanem inkább csak élvezetből.

extra - SEXRay

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.