Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55401) wallace 234 válasza nozs23 (#55400) üzenetére


wallace 234
őstag

Automatikus energia módba, működik a pixel vezérlése, ami elvileg csökkenti a beégés lehetőséget! Ezt az Lg szerviz mondta! AI fényerő meg a környezeti viszonyokhoz igazitja a képet! Sötétebb jeleneteknél, kicsit meg emeli a fényerőt.

(#55402) FollowTheORI válasza nozs23 (#55400) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

A különbség az, hogy AI célja az lenne, hogy a képminőséget javítsa, a környezeti fényhez automatikusan "optimalizálva". Tehát, hogy mindig a legjobb minőségű képet lásd, adott körülmények között.

Az energy saving, pedig a környezeti fény függvényében állítaná a tévé maximális fényerejét, hogy így spóroljon energiát, tehát nem a képminőség/látvány javítása a célja. :)

A legjobb, ha mindkettőt kikapcsolod, utóbbi még anomáliákat is okozhat (bár mindkettő), pl sötétben a tévé lehet a legnagyobb fényforrás, ahol a világos és sötét jelenetek váltakozása befolyásolja a környezeti fényt is és így visszacsatolásos hurokba kerülhet a tévé/a TV maga megzavarhatja az érzékelőt. :D

Kapcsold ki mindkettőt és felejtsd el, egyik se kell, ha "stabil" képet akarsz, egyszer jól beállítva.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#55403) nozs23


nozs23
addikt

Köszi a választ mindkettőtöknek. SDR-nél 25-re lőttem az Oled fényt, majd bekapcsoltam ezeket, mert azt nem bánnám ha minimálisan változtatná az Oled fényt a környezeti fény függvényében (értsd: nappal feljebb, este lejjebb), de azt nem akarom, hogy jelenetek között is próbálja ezt szabályozni. Ha jól értem, akkor ezt nem tudom elérni automatán, mert a tévé által kibocsájtott fény is bezavarja? Javítsatok ki, ha rosszul mondom.

(#55404) jannid


jannid
senior tag

Még egy off,

Vásároltam az EMAG-tól egy újracsomagolt LG 55 CX3LA-t és a talpat rögzítő csavarok nincsenek a dobozban, pótolni sajnos ők nem tudják. Valaki tudna segíteni, hogy pontosan milyet kell vennem hozzá, a talp rögzítéséhez? Nagyon hálás lennék.

(#55405) ztfolder


ztfolder
csendes tag

Sziasztok!
Azt tudja valaki pontosan hogy a pixelfrissítésnél mi történik pontosan? Ha nem azonos a 4 óránkénti az 1000 óra utáni 80 percessel, akkor mindkettő érdekelne. De nem az, hogy én mit látok belőle, meg mit ne csináljak az alatt, hanem a konkrétan, mi történik a pixelekkel kapcsolatban.
Előre is köszi, ha valaki tudja.

(#55406) syIex válasza jannid (#55404) üzenetére


syIex
veterán

Írj az LG-nek aztán ők küldenek! :)
Vagy simán rendeld meg [innnen, vagy ilyet]

[ Szerkesztve ]

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#55407) FollowTheORI válasza ztfolder (#55405) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Keress rá, nemrég volt egy doksi linkelve és téma pont erről. Ne légy lusta... :D

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#55408) wallace 234 válasza nozs23 (#55403) üzenetére


wallace 234
őstag

Automatikusan nyugodtan használd, akkor igazitja az oled fényt, a környezethez! AI kicsit másképp dolgozik, főleg Dolby vision alatt, aktívabb! De próbálgasd ahogy neked, megfelel! Ha nincs automatikusan, akkor sdr nél lehet 30-35 is az oled fény!

(#55409) Calogero válasza jannid (#55399) üzenetére


Calogero
addikt

Szerviz menüben tudod megnézni, amihez kell egy infrás mobil + app, vagy be kell szerezned egy szerviz távkapcsolót [link]

(#55410) powerup2 válasza Calogero (#55409) üzenetére


powerup2
addikt

Melyik app kell amivel előtudom ezt hozni ?

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#55411) freemanone válasza Calogero (#55409) üzenetére


freemanone
őstag

Az appos megoldás érdekelne engem is! Van ennek infra kódja hex formátumban esetleg?

(#55412) nozs23 válasza nozs23 (#55403) üzenetére


nozs23
addikt

Azért az LG is jófej a manualban:

Energy Saving - Auto:
TV sensor detects the ambient lighting and automatically adjusts the screen brightness.

AI Brightness Control
When set to On, the screen brightness is automatically calibrated based on the brightness around the TV.

Na mindegy, megnézve pár írást és videót az első opció csak csökkenteni tudja az oled fényt, a második pedig növelni (és csökkenteni is? tudja a halál.). Ez utóbbi pedig elvileg csak Dolby Vision-nél működik, pedig bekapcsolható SDR és mezei HDR tartalomnál is. Remekül ki van találva.

(#55413) 3L1T3 válasza Calogero (#55409) üzenetére


3L1T3
addikt

Rendeltem is egy ilyet, jövök májusban a kérdésekkel, addigra jön meg! :DDD

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#55414) GuruZone válasza freemanone (#55411) üzenetére


GuruZone
őstag

anymote !

[link]

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#55415) freemanone válasza GuruZone (#55414) üzenetére


freemanone
őstag

köszönöm! :R

(#55416) wallace 234 válasza nozs23 (#55412) üzenetére


wallace 234
őstag

Automatikus energia módba szabályozza az oled fényt a környezeti viszonyokhoz! Fel és le , ezért nem lehet állítani ilyenkor az oled fényt! A másik a jelentekbe szabályozza a fényerőt! Ahol sötétebb ott kicsit meg emeli, hogy a részleteket jobban lehet látni! 2 külön dolog!

(#55417) nozs23 válasza wallace 234 (#55416) üzenetére


nozs23
addikt

A másik a jelentekbe szabályozza a fényerőt! Ahol sötétebb ott kicsit meg emeli, hogy a részleteket jobban lehet látni! 2 külön dolog!

Ez így sem teljesen jó magyarázat, hisz ez a mód is a környezeti fény függvényében csinálja, amit csinál. Ergo tök sötétben nem emelget meg semmit, nagy fényben pedig elég durván.

De inkább kikapcsolom mindkettőt a francba.

(#55418) Calogero válasza powerup2 (#55410) üzenetére


Calogero
addikt

[link]

Köszönet GuruZone-nek érte...

[ Szerkesztve ]

(#55419) wallace 234 válasza nozs23 (#55417) üzenetére


wallace 234
őstag

Másképp működik, mind a kettő amúgy semmi értelme nem lenne, ennyi fényerő szabályzást bele tenni! Nem mindenki szereti ezeket a funkciókat. Jobb ha saját magunknak állítjuk be!

(#55420) ImACeltic válasza Calogero (#55409) üzenetére


ImACeltic
őstag

Csak az általad linkelt sorszámú a jó vagy ez is jó lehet: [link] ?

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#55421) DVlad


DVlad
őstag

Felújított...
[link]

(#55422) KTTech válasza DVlad (#55421) üzenetére


KTTech
veterán

Jó áron van... ha meg hibás lenne a panel, arra ott a gari :D

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#55423) Bazsi81


Bazsi81
tag

Sziasztok! Szeptember óta 1020 óra üzemidő soknak számít?

(#55424) Brave_86 válasza Bazsi81 (#55423) üzenetére


Brave_86
aktív tag

az napi kb 7 óra

(#55425) junior19 válasza KTTech (#55422) üzenetére


junior19
senior tag

Csak kérdés, hogy a Pana szerviz hogyan állna hozzá a panelcseréhez, mert ugye a Panánál kikötés a kompenzációs ciklusok lefutása. És ezt ellenőrzik is fórumtársak leírása alapján.
A boltban ha csak egyszerűen elvették az áramot, akkor sok ciklus nem futott le rajta, amiért majd a szerviz megtagadja a cserét.

codec project

(#55426) wallace 234 válasza junior19 (#55425) üzenetére


wallace 234
őstag

Panasonic egyedileg birálja el a garanciális problémákat! És ha úgy látják, hogy jogos a csere akkor cserélnek. Panasonic másképp áll a dolgokhoz, de nincs min izgulni.

(#55427) daneel_hu válasza junior19 (#55425) üzenetére


daneel_hu
addikt

A kompenzációs ciklusok lefutását a LG-s szaki is megnézi általában.
Nálam megnézte.

(#55428) 3L1T3


3L1T3
addikt

PC monitorként 0 OLED fény valamennyivel tudja csökkenteni a beégés esélyét? :U

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#55429) wallace 234 válasza 3L1T3 (#55428) üzenetére


wallace 234
őstag

Akkor alig látsz valamit, sok értelme nincs! Inkább állítsd akkor automatikusra az energia gazdálkodást! Vagy ha azt nem akkor 2o as oled fény is segíthet, hogy jobban bírja!

[ Szerkesztve ]

(#55430) alaves válasza 3L1T3 (#55428) üzenetére


alaves
addikt

Ha pl. fórumozol (illetve amikor nem kell semmilyen fényerő) jó a 0. Ha 2018-as v. újabb készüléked van akkor felesleges, bőven jó a ~100 nit.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#55431) abridabri válasza alaves (#55430) üzenetére


abridabri
veterán

Ezt most nem értem, a 100 nit micsoda ? 100 as oled fény ?
Nekem ezek vannak beállítva a CX -en :
Oled 95
Kontraszt 90
fényerő 50
élesség 0
szín 30

(#55432) Elims


Elims
veterán

Beüzemeltem a lg cx3-at.
Igazatok volt,látni fogom a különbséget.
Mindenféle akaratlagos lehúzás nélkül írom,a különbség -sima sd adásban (hd)- simán szebb a lcd tv (lg 65uj634).Halál komolyan mondom,próbálom arra fogni,hogy a szemem azt szokta meg és ez még furcsa,de sajnos nem.
Szebb a lcd (azokkal a beállításokkal) mint ez az oled.Tény,hogy élesebb kicsit ez az oled,de élettelen a kép.A fekete az Tényleg Valós fekete!Ez kétségtelen,de ezeket leszámítva simán szebb az az egyszerűcske lcd vmi.
Néztem 4k hdr tartalmat is,írtátok,hogy nézzek rá.Ránéztem.
4k hdr-ben...hogy is mondjam...eszméletlen!Hihetetlen Szép!!Abban a lcd nem rúg labdába,pedig azon is van olyan 4k hdr,hogy lemászik a képernyőről,de ezen az oleden..elhiszi a szemem,hogy valóban ott vagyok és előben történik ami történik.

Nekem szerencsére nincs benne -most még- olyan foltok amiket írtatok/fotóztatok+nincs pixelhiba sem,pedig nagyon keresem..
Igaz,én úgy raktam össze,hogy a kijelzőhöz alig értem hozzá.Nagyon nehéz volt úgy,de megoldottam.

Kérem vki írjon egy beállítást,hogy ő hogyan lőtte be a sajátját.Amit most látok,nem nagyon győzött meg.Sajnálom,hogy ezt írom,de így van.
Fényereje vicc.Ha 20-on/30-on kellene használnom (és azt is írjátok),már passzolom is tovább. Igaz garancia még nincs,de meglesz oldva.

+a kurzort hogy tudom úgy kikapcsolni,hogy legközelebb még véletlenül se lássam a képernyőn?

(#55433) wallace 234 válasza Elims (#55432) üzenetére


wallace 234
őstag

Energia gazdálkodást, ki kapcsoltad? Itt a prohardveren is volt, teszt [link] van képbeállitás próbáld azt ki! Oled fénye már nem olyan mint, korábban de attól a uj634 töl, jobbat tud azért az oled. Igazából oled fény mehet fentebb is mint 30, korábbi oledeknél még jó volt, de az újabbaknál azért mehet, fentebb is teszt alapján 60 as oled fényt ajánlanak.probálgasd azért! Ill még egyszer írom, rtings be állításokat is nézd át amit küldtem!

[ Szerkesztve ]

(#55434) GTVili válasza Elims (#55432) üzenetére


GTVili
tag

Sajnos ez egy ilyen játék.... szxrból nem lehet várat építeni.
Kicsit olyan, mint amikor van egy high-end hifi rendszered...és te rádiót hallgatsz rajta.
Jó-jó...de nem olyan nagy durranás. Akkor az igazi, ha felteszel egy lemezt...

Magyarán amilyen a forrás... olyan lesz a kép. :K

(#55435) Pro Koryak válasza Elims (#55432) üzenetére


Pro Koryak
addikt

"simán szebb a lcd tv" :Y
Ott valami nagyon nincs jól beállítva! Már a kép kontrasztosságának is szembeötlőnek kellene lennie.
"élesebb kicsit ez az oled,de élettelen a kép"
Pont az ips lcd lenne élettelen a lapos kontrasztjával. :B

Nem lehet, hogy az lcd nálad valami "kiemelt" vagy "élénk" netán "Sport" képbeállítással ment eddig?

Nálam Digi hd adások is már-már besza-behu néha...főleg sötétben :U

[ Szerkesztve ]

(#55436) alaves válasza abridabri (#55431) üzenetére


alaves
addikt

SDR-ben CX-en nem tudom mennyi lehet a 100 nit fényerősség: kb. 25-40 OLED fény.
A színnek is 50-en (alap beáll.) kellene lennie (színtér: auto), ha a videokártya is alapon van.
Gondolom minden képjavítót kikapcsoltál.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#55437) Taki46 válasza Pro Koryak (#55435) üzenetére


Taki46
tag

Nekem valahogy nem hiányzik az LG lcd mióta a Panasonic oledet használom🍾
Igaz én nem igazán nézek tv adást, esetleg néha egy kis netflix. Én azt a tábort bővítem akik azt vallják, hogy oled tv-t és projektorot csak a legjobb minőséggel szabad etetni 😉

(#55438) abridabri válasza alaves (#55436) üzenetére


abridabri
veterán

PC monitornak van használva (game mode ) , HDR bekapcsolva winben .Szín alapból 50en volt , de 60on jobban tetszik (elírtam az előbb nem 30 hanem 60) :) 25-40 oled fénynél semmit se látok a játékokból kb :U

[ Szerkesztve ]

(#55439) Elims válasza wallace 234 (#55433) üzenetére


Elims
veterán

:R :R

Energia gazdálkodást kikapcsoltam persze.Tru motion-t is.
Ami zavaró,hogy a barátnőm műsorai rosszabbak -egyértelműen-,mint a régi tv-n.
Most nézett vmi sorozatot (barátok közt vagy éjjel-nappal) és a kamera mozgás láthatóan akadozott+ha vki emelgette a kezét,darabosan látszott.A képminőség romlás már csak hab a tortán.
Nem azt mondom,hogy nézhetetlen,de közel sem ez volt az elvárás.

GTVili: Akkor a régi tv-n miért szebb a szar? :-)

Pro Koryak: Nagyon patika beállításom van abban az ips lcd-ben.Emlékszem amikor egy 125-ös va samsung-ot váltottam arra a 165 ips-re.Ugyanilyen szarul esett mint most,hogy kiadtam érte x Ft-ot (akkor sem a bolti árat,de nem is ingyen jött..) és rosszabb a kép,mint a régebbin.
Kb.egy teli hétig állítgattam minden este kb.2-3órát+a beállítás segítség,amíg a jelenlegi tényleg patika szintet elérte.
Nem volt semmilyen sport/kiemelt vagy élénk.Pont az volt a lényeg,hogy úgy érte el a jelenlegi szintet,hogy semmi ilyen felhúzott szarság nem volt benne.

Kipróbáltam most ezen az oleden a division 2-t is (ma volt frissítés :-/ ),ps4 pro-n olyat mutat,hogy...hááát... :-)))) igen.Szemmel látható a különbség.Nagggyon Komoly a kép!!
4k hdr-ben iszonyat veszett!! :-)) Nemsokára izzítom rá a ps5-öt..
Szóval jó lenne ha a bnőmnek is tudnék kedvezni.Ő azt mondja,hogy Gyönyörű tűéles,de én azon kivül látom a többi különbséget. (Sajnos.)
Tartok tőle,hogy ezt is majd több estén keresztül kell hegesztgetni mire jó lesz. :-/

(#55440) 3L1T3 válasza Elims (#55439) üzenetére


3L1T3
addikt

Jaj. Az első 10 perc után megszoktam , hogy más az OLED mozgásmegjelenítése mint a hálóban található sony x90h-nak.

de ilyen sületlenséget hogy egy ips-es foltos lcd tv szebb 😅 no way tuti nem.

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#55441) alaves válasza Elims (#55439) üzenetére


alaves
addikt

Trumotion be: DJ:2/DB:10, real cinema: be, két zajszűrő: minimum v. addig tolod fölfelé amíg olyan nem lesz mint az LCD-n (főleg SD adásnál). Ezt tudod tenni, ha olyannak szeretnéd látni.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#55442) alaves válasza abridabri (#55438) üzenetére


alaves
addikt

HDR-ben jó, ahogy írtad. Én SDR képüzemmód beállítást írtam.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#55443) Elims válasza 3L1T3 (#55440) üzenetére


Elims
veterán

Sületlenség? :-D
Mindegy hogy hol laksz,írd meg privátban,megyek érted és haza is viszlek.Nézd meg a saját szemeddel.
A jelenlegi beállítással bizony szebb mondjuk a rtl2hd a szutyok ips lg-n,mint a cx oled-en.
Ha ezt a mozgásmegjelenítőt ennyi pénzért "meg kell szokni" akkor bizony én nem fogom.
Menesztem a háztól.
Bár azt nem értem,hogy egy akármilyen gagyi tv(!) műsör alatt szaggatt (mert darabos..) akkor egy komolyan 4k hdr játék alatt,amiben még az érzékenység is fel van húzva -értem ezt úgy,hogy az "operatőr" kamerakezelő keze elég gyors..- meg szép folyamatos.Halvány jele sincs sok ms-nek.
A tv műsör a ludas?O.K.,de akkor a "foltos" ips-en miért nem?

Este rámegyek Wallace írására tüzetesen.

Szerk.:
Alaves: Köszi szépen! :R

[ Szerkesztve ]

(#55444) alaves válasza Elims (#55443) üzenetére


alaves
addikt

Most jut eszembe, lehet, hogy amit látsz, az nem (vagy nemcsak) az OLED kijelző miatt látod. B7-en is voltak ilyen szaggatások (rajzfilmeknél és a Discovery HD-n láttam sokszor), amelyet nem a mozgásmegjelenítés okozott, hanem valami más (talán a tuner vagy egyéb TV jelfeldolgozás). Philips OLED-en nyoma sincs.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#55445) polonic


polonic
félisten

Ha kikapcsolásnál megjelent egy ablak ami kiírta, hogy pixelfrissités lesz, stb, akkor ez a 2 ezer óra utáni, igaz?

(#55446) wallace 234 válasza polonic (#55445) üzenetére


wallace 234
őstag

Igen az lesz!

(#55447) wallace 234 válasza Elims (#55439) üzenetére


wallace 234
őstag

Miről kapja a tv forrást? Iptv, kábel tv? Egy biztos oled tv inkább a jó minőségű forrásra van ki hegyezve! Pár óra alatt be lehet állítani azt a tvt!

(#55448) syIex válasza wallace 234 (#55447) üzenetére


syIex
veterán

Hát nem tudom én kivettem a dobozból talán 1-2 dolgot állítottam rajta, meg az üzemmódot szoktam film vagy játék esetén, de szerintem brutál képet ad.
Előtte próbáltam egy Q82T-t, de az elbújhatott minden téren a CX mellett. :U

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#55449) blakey válasza Elims (#55432) üzenetére


blakey
titán

Ha az LCD jobb képet ad akkor ott nagy bajok vannak. Kevés olyan sz@r képű LCD-t láttam, mint az UJ634.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#55450) polonic válasza wallace 234 (#55446) üzenetére


polonic
félisten

Viszont a 2 ezer óra mondjuk a manuálisan futtatottól indul vagy az automatikusan futtatottól?
Ugyanis nekem megjelent a téglalap, ezért vagy 3-szor futtattam. Aztán jött a panelcsere. És mondjuk ott nem nulláztak semmit, úgy emlékszem. Tavaly szeptember óta azért nem ment 2 ezer órát a tv.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.