Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54351) pontyos válasza wallace 234 (#54333) üzenetére


pontyos
senior tag

Köszi a segítséget!!
Nem félelmetes annyira egy nick name haragja :DDD
Ha mégis Samu lenne, elképzelhető, hogy élek a segítség nyújtással amit felajánlottál. :R
65 coll az biztos egyelőre, rá kell ereszteni pár uhd remux ot ezekre a tv kre, de a több lépcsős kalibraciós nélkül úgy sem ér semmit.
Köszi szépen mindenkinek, valahogy tesztelni fogom és döntök!

Ui ha valaki kiad kb 700e Ft ot egy tv re, azt nem szabad elkapkodni sztem.

[ Szerkesztve ]

(#54352) wallace 234 válasza pontyos (#54351) üzenetére


wallace 234
őstag

Szívesen! Remélem sikerül jól dönteni, nem egyszerű az biztos! Jól meg kell gondolni. Főleg ha 700 ezret kiad az ember! Mindkettőt, meg kell nézni amelyik neked jó azt kell meg venni, elvégre te fogod nézni, nem más. Tesztek jó ki indulási alapok. Így van a pár uhd remux meg mutatja, hogy mit tud egy tv legyen az oled vagy nem oled! Sok sikert!

(#54353) Hejakut


Hejakut
csendes tag

Sziasztok! Egy láma kérdés :-), bár kapcsolódik az előbbi kérdezz-felelekhez: miért mondjátok, hogy ugyanolyan lapból vágják a 77-est, 55-öst és 48-ast? Ha mindegyik TV 4K felbontású, akkor hogy lehetnek ugyanolyan méretűek a képpontok?

(#54355) norbertoth


norbertoth
senior tag

Na ismét jelentkezem. Először is mindenkinek aki rábeszélt, hogy CX és nem BX annak: :R :R
Nagyon köszi! Én nem is gondoltam volna, hogy ekkora kül lesz a kettő között! Futár jött elvitte a bx-et, hozta is a cx-et (1,5 nap alatt lezajlott az egész) és be is üzemeltem. Nagyon durva súlya van a talpának :Y
Beüzemelés után azonnal elindítottam azokat a videókat, amikkel problémám volt illetve abból adódóan más tartalmakkal is. Az egyik videónál talán egyszer reccent meg bár újbóli megnézésnél már nem is igazán, míg bx-en minden 10-20 másodpercben, itt szinte egyszer max de szinte semmi! Megnéztem a karácsonyi krónikák azon részét ahol az arc mozgása, elmosódása nagyon gáz volt, itt ugyancsak óriási a kül! Teljesen megfelel a szememnek, nincs zavaró jelenség. Itt nem csak 30-40%-os kül van a bx-hez képest hanem legalább 90% és nem túlzok ezzel. Még tesztelgetem, de amikkel baj volt, ott most nincs. Ja és ami még megdöbbentőbb, netflixen a F1 sorozat ami bx-en iszonyat beszaggatott jelenet váltásnál és tesóm led tv-jén is katasztrófa, itt is egy jó 80%-al jobb, előfordul még itt azért a reccenés de ez már elhanyagolható, meg forrás függő is, valamiért azt az apple tv 4k-m sem szerette. Gyorsabb a webos rendszer is, bár ez már elhanyagolható, a kép volt a legfontosabb. De bánom hogy nem hallgattam magamra karácsony előtt és nem a cx-et vettem, megspóroltam volna ezt a macerát, de azt mondom megérte, az a +31k (ahhoz képest amennyiért a bx-et vettem mert a telekomnál több mint máshol viszont a cx nekem 421k volt így) simán megérte. Így aki teheti szerintem CX-et vegyen mindenképp, én lebeszélném a BX-ről, ami tény hogy szuper tv, de a mozgásmegjelenítése (legalábbis az én finnyás szememnek) borzalom.
Remélem semmi probléma nem lesz vele. Játékról nem tudok nyilatkozni mert nekem csak egy xbox one s konzolom van, ami nem 4k-s, majd ősszel jön mellé talán egy series x, mert ehhez már az dukál. :U

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#54356) Hejakut


Hejakut
csendes tag

Oké, lehet hogy a képpont ugyanakkora, de akkor meg a képpont sűrűsége nem ugyanaz, és akkor hogy lehetne ugyanabból a táblából a 48"-os, 55"-os és a 77"-os?

(#54357) wallace 234 válasza norbertoth (#54355) üzenetére


wallace 234
őstag

Akkor a lényeg, hogy jól sikerült a csere! Sajnos úgy tűnik, hogy a B széria nem az igazi, míg a CX már más kategória! Lg jól szét szedte a kategóriákat! Jó filmezést, most már nincs gond!

(#54358) wallace 234 válasza Hejakut (#54356) üzenetére


wallace 234
őstag

Lehet, hogy egy nagy táblából, szabják de utána vihetik fel a réteget úgy már lehet különbség!

(#54359) kisbalazs83 válasza Hejakut (#54353) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

A kérdés jó :)
Ha a 48" 4K az 8 294 400 db képpont és
77" 4K szintén 8 294 400 db képpont, de nagyobb felületen, akkor nem lehet ugyanakkora a képpont. Ha ugyanakkora a képpont, akkor visszont sokkal többnek kell lennie annyival nagyobb felületen, vagy a képpontok közötti távolságnak nagyobbnak lennie.

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#54360) Pro Koryak válasza wallace 234 (#54354) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Ha egy táblából vágják a 77"-al, akkor 48"-on kevesebb pixel lesz, uis nagyobb képfelülethez nagyobb pixelek kellenek, mivel a pixelszám állandó.

(#54361) Haart válasza kisbalazs83 (#54359) üzenetére


Haart
addikt

És/vagy teljesen független az eljárás a képpontok számától.
Mivel az oled is több rétegből áll, valszeg egy réteg az amit ki tudnak vágni ebből az anyagból.

(#54363) Hejakut válasza Haart (#54361) üzenetére


Hejakut
csendes tag

Oké, így már jobban érthető. Hogy nem a képpontos réteg a drága. Csak elsőre úgy tűnt, annak kell drágának lennie, mert azon vannak az önmagukban világító bizbaszok. :-) De sajnos ehhez nem értek, meg az akksitervezéshez sem, pedig biztos többet keresnék. :-)

(#54365) Sugi2009 válasza Celtis (#54350) üzenetére


Sugi2009
tag

Az lehet de akkor a tv nem szól ,csak a Soundbar.

(#54368) VincentVG válasza adm (#54244) üzenetére


VincentVG
aktív tag

koszi szepen az infot, be is neveztem 1 55os CX re, max 5 nap es hozzak.. :)
ugy dontottem nem varok tovabb, nem hiszem h nagyon benez 380 ala..

(#54376) Abanga


Abanga
csendes tag

Sziasztok! Szerintetek az valamilyen beállítási hiba ha Netflixes DV tartalomnál, közeli sötét részeknél csúnya "elmosódás" látható? Pl fekete öltönyök, de egyéb fekete tartalomnál is elég gyakori.(CX)

(#54380) wallace 234 válasza Abanga (#54376) üzenetére


wallace 234
őstag

Utóbbi időben a netflix, nem az igazi lehet az a probléma! Netflix topikba már jó ideje téma! Ill oledeknél a sötét jeleneteknél, voltak gondok, de talán jött rá frissítés ez ügybe.

[ Szerkesztve ]

(#54381) FollowTheORI válasza Abanga (#54376) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Most jön/jött rá fix... várd meg az új firmware-t.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#54382) Haart válasza Abanga (#54376) üzenetére


Haart
addikt

A legujabb firmware elvileg ezt orvosolta.
És egyen ez az a firmwre amivel 700 nitről 600-ra vették a fényerőt is.

(#54383) norbertoth


norbertoth
senior tag

Szerintem az lg visszavonta a frissítést, mert nekem 3.11.30 van a frissen bontott tv-n és azt írja nincs újabb update elérhető.

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#54384) Haart válasza norbertoth (#54383) üzenetére


Haart
addikt

Igen most valamit kavirnyáltak mert UK-ben vették le először de ugy tünik már máshol is. :K

(#54385) Celtis válasza Sugi2009 (#54365) üzenetére


Celtis
veterán

Igen, szerencsére kikapcsolja a TV hangszóróit.
Nem tudom mi abban a jó, ha a soundbar és a TV egyszerre szól. Nálam néha előfordul, és rettenetes visszhang az eredmény.

(#54386) blakey válasza Abanga (#54376) üzenetére


blakey
titán

Firmware hiba.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#54387) daneel_hu válasza kisbalazs83 (#54359) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nem lehet a nagyobb paneleknél ugyanakkora a képpont, hiszen akkor magasabb fényerővel kellene hajtani a nagyobbakat a kisebbekhez viszonyítva. Ezt biztos nem vállalja be az LG.

Biztos, hogy arányaiban nagyobbak a pixelek is. Tehát 55 és 65 között kb 40%-kal.

(#54388) likeaRAINBOW válasza Haart (#54384) üzenetére


likeaRAINBOW
senior tag

hivatalos oldalon még fentvan az új FW. Legalábbis magyaron (én tegnap feltettem pendrive-ról)

[link]

(#54389) Tulku


Tulku
veterán

Régi firmware-t vissza lehet rakni, és ha igen, hogyan?
Köszönöm a válaszokat...

(#54390) kolosszus87 válasza pontyos (#54351) üzenetére


kolosszus87
senior tag

Én azt tanácsolom, ha 65-ös tv-t szeretnél és erre van 700e Ft-od, a házimozi az elsődleges és nem igazán a játékos funkciók érdekelnek akkor a Sony A8H Oledet lenne érdemes megfontolnod! Képminőségben veri az LG CX-et is, gyakorlatilag a Panasonic csúcs HZ2000 oledje után a második legjobb oled tv! Én nem vennék mást ennyiért.

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#54391) Provox OW válasza pontyos (#54351) üzenetére


Provox OW
újonc

Én is cx65‐öst vettem kb egy hónapja bfriday akcióban, ott ahol most ismét a legolcsóbb 599. Akkor 610‐ért. De kétség nem férhet hozzá, hogy jól döntöttem a fiammal együtt aki szintén vett egyet. Minden korábban leírt anomáliától, hibától mentes azóta is mindkettő. Gyári csomagolás is alap volt... Nagyon megvagyunk elégedve! Fényerő sem gond, most is besüt kissé a nap oldalról, de nem zavaró. Amiben nem hibáztam, hogy 65 és nem 55 ill, hogy cx és nem bx lett a végén! :)

(#54392) ztfolder válasza Jorgi Kormi (#54302) üzenetére


ztfolder
csendes tag

Ez melyik menü pont alatt van?

(#54393) Jorgi Kormi válasza ztfolder (#54392) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Kép beállítások és a közepe vagy inkább a vége felé találod .Itt megnézheted angolul :[link]

[ Szerkesztve ]

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#54394) wallace 234 válasza kolosszus87 (#54390) üzenetére


wallace 234
őstag

pontyos #54351 üzenetére
Sonyt írták, hogy tényleg jó! De a droid miatt, sokan nem szeretik. Nekem volt droidos tvm de nem volt gond. Szóval az is meg fontolandó! Bár Eagle nek volt sonyja és nem volt, meg elégedve vele. De persze azóta biztos javítottak rajta.

[ Szerkesztve ]

(#54395) Jorgi Kormi válasza ztfolder (#54392) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

A YT videóban kb.6.50-től beszél róla Vincent .

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#54396) sub71 válasza wallace 234 (#54394) üzenetére


sub71
aktív tag

Innen is látszik, hogy ez egyéni preferencia kérdése. Nekem pl. kimondottan előny jelent az, ha egy használható droid fut a tévén. Most minden szobában android boxok vannak a tévére kötve, és ezt kiváltaná, ha magán a tv-n futa a droid...A sebesség pedig relatív dolog, anyósom Lg tévéjén egy sima csatornaváltás is 3-5 másodpercig tart, gondolom ezt a Philips, Sony android is megfutja. A saját Lg tévémen, amikor megvettem, kb 15 prémium app volt gyárilag, (HBO, Netflix, GoogleMaps, stb...) mára 2 maradt, a támogatás katasztrofális és ez a hiba mindenkit elér, aki nem 2-3 évenként vesz tévét...

[ Szerkesztve ]

(#54397) wallace 234 válasza sub71 (#54396) üzenetére


wallace 234
őstag

Így van vannak, egyéni preferált dolgok így van akinek teljesen jó a droidos tv! Sajnos igen 5 év a támogatás, utána már fogynak az alkalmazások. De sajnos van mikor ez rövidebb idő, ilyen ez a fogyasztói társadalom!

(#54398) kolosszus87 válasza wallace 234 (#54397) üzenetére


kolosszus87
senior tag

Idén újítottam Sony tv-t, nincs gond a droidjával...én is olvastam h a 18-as és korábbi modelleken döcögősebben futott a rendszer, nem volt alá elég erős proci téve, de ezt kiküszöbölte a Sony. Idei XH90-emen megy mint a rakéta, mondjuk én viszonylag keveset használom az okos funkciókat és nem telepítgetek rá mindent, legtöbbet youtube megy és annyi. Külső media lejátszóról filmezek + konzol megy rajta. Egy tv-nél meg sztem még mindig a képminőség kell h legyen az elsődleges!

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#54399) Vegha válasza dh66e (#54250) üzenetére


Vegha
senior tag

Köszi szepen.

(#54400) wallace 234 válasza kolosszus87 (#54398) üzenetére


wallace 234
őstag

Így van a képminőség az elsődleges, többi már jó ha van, meg ha már van müködjön. Nekem volt ha jól emlékszem 2018 as droidos tvm de nem volt gond, ill egy volt az órája nem akart jó lenni! Jó sokáig nem volt jó mire jött egy frissítés!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.