Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54501) Abanga válasza Celtis (#54493) üzenetére


Abanga
csendes tag

T-Home-nál nincs CI kártya! Sajnos én már végig mentem ezen. Tavasszal elvileg teljesen megújul az IPTV szolgáltatásuk és akkor remélhetőleg ez a probléma is megoldódik...

(#54502) SH4D0W2011 válasza Impulsivex (#54497) üzenetére


SH4D0W2011
őstag

Jön majd firmware ami javítja ezt a csökkentett fényerőt. LG CX NEW FW 03.21.16 - HDR / DTM / HGiG Brightness issue FIXED !
Amúgy szerintem meg pont ekkora árketegóriánál mindegy az a 30.000 Ft árkülönbség, egy olcsó termék vásárlásánál gondolnám meg inkább jobban.

(#54503) Jorgi Kormi válasza Sugi2009 (#54500) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Nekem is iptv van a "Matávtól" és akkor lehetne kiiktatni a beltéri egységet , ha ugyanúgy működne , mint a Netflix app vagy HBGO . Ha jól tudom a TVGO appot szeretnék olyanná fejleszteni , hogy a tévén is lehessen alkalmazni , ez az út lesz valószínűleg járható , pl. a tévémen ott az UPC Direct app , ezt a T-COM is megcsinálhatta volna már ( de az új székház fontosabb volt ;] )

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#54504) sinick válasza Peet 80 (#54480) üzenetére


sinick
senior tag

Köszi a választ! Neked a fülhallgató kimeneten van külön sub?

(#54505) cujo69 válasza sinick (#54504) üzenetére


cujo69
tag

Igen a fülhallgató kimenetre lehet kötni subládát.

(#54506) Peet 80 válasza sinick (#54504) üzenetére


Peet 80
csendes tag

Igen van külön sub és a paramétereket a tv menüjében tudod állítani, meg a sub-on is amelyik engedi.

(#54507) Celtis válasza Sugi2009 (#54500) üzenetére


Celtis
veterán

Sajnálom. Ez már olyan szintű TV menü testreszabási igény, amire én még hasonlót sem láttam. A tendencia inkább az ellenkezője, lásd dedikált szolgáltatás gombok a távirányítón. Sok sikert a harcodhoz.

(#54508) dani0113


dani0113
senior tag

Srácok, az létezik, hogy utólag megemelték a garancia időtartamát? 99%ban biztos vagyok benne, hogy 2ev garanciával vettem a tv-t, erre most kíváncsiságból letöltöttem újra az emagos garanciajegyet és meglepődve lattam ezt:

iPhone 13 Pro 128GB

(#54509) Sugi2009 válasza daneel_hu (#54499) üzenetére


Sugi2009
tag

Gyárilag nincs hozzá talp. Külön vásárolható. Ehez gyárilag egy extra slim falra való tartót kapsz.

(#54510) pontyos válasza daneel_hu (#54499) üzenetére


pontyos
senior tag

Köszi! Dobozában csak fali konzol van, de lehet hozzá talpat venni. Eisa díjat is kapott a GX65, elég prémium kategóriás tv

[ Szerkesztve ]

(#54511) M_David válasza Pro Koryak (#54490) üzenetére


M_David
csendes tag

Sokszor olvasom a kommentek között hogy mindenféle képjavító techológiát (mint pl extra frame cration, mozgásjavítás stb) kikapcsolva (Fimmaker vagy Netflix módban) érdemes nézni a filmeket, hogy az eredeti film élményt kapjuk. Namost ebben az esetben viszont mennyire érezhető képminőség különbség egy HZ980 (én ilyet használok) és egy HZ1000 /GZ950 közt?

(#54512) M_David


M_David
csendes tag

Ilyen esetben inkább csak a panel minőségén / nyers adatain múlik javarészt a dolog, vagy kiütköznek azért az egyéb processzor / képfeldolgozó egység differenciák is nagy mértékben? :F

(#54513) Segal válasza pontyos (#54510) üzenetére


Segal
veterán

Ha prémium kategóriás OLED-re vágysz akkor ezt vedd meg :P

[ Szerkesztve ]

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#54514) KTTech válasza M_David (#54511) üzenetére


KTTech
veterán

Érződik a különbség. Más a panel meghajtása a 980-ban és az 1000-ben. Pl. A 980-ban nincs rendes BFI sem, míg az 1000-es az egyik legjobb megoldást alkalmazza (pont azt, amit a nagyobb testvérei is). Így a mozgóképfelbontása a 980-nak láthatóan elmarad az 1000-től. Persze van aki nem szereti a BFI-t (mert picit vibrál a kép miatta), annak ott a jó öreg 300 soros mozgóképfelbontás, amit alapból tud az OLED és az LCD (köszönhetően a sample and hold működési elvnek).

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#54515) Ryder1 válasza dani0113 (#54508) üzenetére


Ryder1
senior tag

Hmm... Nálam szintén ez történt. December elején vettem és tuti, hogy 2 évvel rendeltem. Még gondolkodtam is, hogy inkább várok pár hetet és akkor már 3 évvel veszem. :DDD

(#54516) KTTech válasza dani0113 (#54508) üzenetére


KTTech
veterán

A gyártó, ha az pozitív a vevő irányában módosíthatja a garanciát. Szóval előfordulhat.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#54517) Pro Koryak válasza pontyos (#54498) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Mindenben ugyan az, mint a CX, kivéve a design! Tehát képminőségre 100%-ban ugyan azt kapod a két modellel.

(#54518) Pro Koryak válasza M_David (#54511) üzenetére


Pro Koryak
addikt

HZ1000 és felette lévő modellek megkapták a Smooth Motion Drive Pro-t, vagyis a HZ980-ban nincs továbbfejlesztett Black Frame Insertion/BFI, elvileg a menüből is hiányzik ez a funkció.
A GZ szériához képest a HZ980-nál a mozgó tárgyak éleinél jobban látható az elmosódás.
A Filmmaker mód elvileg leváltotta a THX módot. Mekkora és mi lehet köztük a difi, nem tudom, nálam még THX mód van. Nem lennék meglepve, ha semmi különbség nem lenne, csak az elnevezése lett más. :U
[link]

[ Szerkesztve ]

(#54519) M_David válasza Pro Koryak (#54518) üzenetére


M_David
csendes tag

Köszi a választ! Mint első OLED-em, "megelégszem" :) a HZ980-al, nincs eddig összehasonlítási alapom. Árban meg nem akartam feljebb menni ennél. Ilyen árkategóriájú LG-től meg elvette a bátorságomat a sok panelproblémás komment.

(#54520) dani0113 válasza Ryder1 (#54515) üzenetére


dani0113
senior tag

Hat ez így zseni! :C

KTTech, úgy látszik lehet meg kellemesen csalódni a cégekben! :)

iPhone 13 Pro 128GB

(#54521) h1ght3chzor


h1ght3chzor
őstag

Lg oled tv-mhez nézegettem utólagos ambilight kiteket. Használt már valaki ilyet? Tényleg tudja a színeket a képnek megfelelő gyorsasággal valtoztatni? Ki/mit ajanl?

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#54522) Pro Koryak válasza M_David (#54519) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Persze, nem kell betojni, jó az, főleg ennyiért. Sajna a 2020-as Pana oledek árai elszálltak és nem is nagyon mennek lejjebb, pl. 55HZ1500 550e akciósan, néha :Y

Azt megnéznéd, a menüjében tényleg nincs "Black Frame Insertion" menüpont?

[ Szerkesztve ]

(#54523) dani0113 válasza h1ght3chzor (#54521) üzenetére


dani0113
senior tag

Ez engem is érdekelne. Phillips csík van 55colos 60k... annyit nem ér nekem.. :))

iPhone 13 Pro 128GB

(#54524) M_David válasza Pro Koryak (#54522) üzenetére


M_David
csendes tag

BFI nincsen, csak Intelligent Frame Creation. Itt egy kép az opciókról HZ980-on

(#54525) Attila.1976


Attila.1976
újonc

Köszönöm a hozzászólásokat.
A második automatikus kompenzáció után ellenőriztem a pixelhibákat,és mivel a helyzet változatlan maradt,ezért máris csomagoltam készüléket,és irány vissza az üzletbe.
Mindenféle probléma nélkül kicserélték.
Jelenleg kezdem újra a bejáratást,az immár új készülékkel.
Egyenlőre ezt még nem ellenőriztem pixelhibára,és lehet hogy nem is fogom. :N

(#54526) h1ght3chzor válasza dani0113 (#54523) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

AliExpressről van jó pár olcsóbb is, csak nem tudom valóban tudjak is.

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#54527) dani0113 válasza h1ght3chzor (#54526) üzenetére


dani0113
senior tag

Hat na ezaz, vakon nem akarok próbálkozni. :U

iPhone 13 Pro 128GB

(#54528) cujo69 válasza Pro Koryak (#54518) üzenetére


cujo69
tag

Valóban,a mozgó tárgyak éleinél látható az elmosódás,nálam is a HZ980 nál.Egy EX 780 at váltott,ahol nagyon jó volt a mozgásmegjelenítés.Gondolkodtam is,hogy esetleg lecserélem egy Sony A8 ra,végül mégis maradt.A panel rendben van,és mivel első oledem,én is csak élvezem a képminőséget. :)

(#54529) tutitibi válasza M_David (#54524) üzenetére


tutitibi
senior tag

A képélességet nem 0 -ra kéne levenni ? Meg nem is értem OLED-nél mi az a képélesség és mi értelme van egyáltalán mit élesít a pixelek fixek ha SD adást nézek ,úgysem lesz éles kép rajta.

(#54530) Farkassacred válasza Attila.1976 (#54525) üzenetére


Farkassacred
őstag

Örülök, hogy sikerült a végére járni. Sok boldogságot az új készülékhez. :)

(#54531) tutitibi válasza Pro Koryak (#54522) üzenetére


tutitibi
senior tag

a HZ-kból kivette a Pana BFI-t ???
Van BFI :Intelligent Frame Creatin menuben elrejtve.
De TV adásnál azt látod, hogy a kép elkezd villódzni.

Pana GZ950.

(#54532) rothfb válasza M_David (#54524) üzenetére


rothfb
veterán

Úgy hívják, hogy "fekete keret beillesztése" és nem a főmenüben van. Most nem vagyok tv közelben, de FZ szérián vagy a Speciális beállításokban vagy a Képernyő beállítások almenüben van. Ha van. Sokat mondjuk nem ér. Villog a kép tőle, így kikapcsolva tartom.

(#54533) cujo69 válasza rothfb (#54532) üzenetére


cujo69
tag

Megnéztem,nincs ilyen beállítás(HZ980)

(#54534) norbertoth


norbertoth
senior tag

Mit értetek azon hogy villog a kép? Villog mint a stroboszkóp? :D
Egyébként én a beállításokban vissza vettem a Trumotion-t gyári azaz természetesre mert így a jelenetváltásbeli reccenések jelentősen csökkenthetők, igaz remegősebb (nekem) a kép így, de megpróbálom hozzászokatni a szemem, mert vagy hozzászokom, vagy elfogadom a jelenetváltásoknál a bereccenést és azt szokom meg. Kompromisszumos viszont pl ha telón vagy ipaden nézem a yt-ot ott kb 2-3x remegősebb a kép, még kicsit ki kell ezt tapasztalni. Nektek hogy van beállítva?! Tudom van akinek be sincs kapcsolva bár elképzelni sem tudom, az hogy nézhető minőség úgy.
tesóm tévéjén megnéztem pár videót összehasonlításul és döbbenetes a kül természetesen az övé 2019-es LED LG tv, így természetes ha másabb, viszont beállítottam simára és remegősebbnek hat, meglátszik mennyivel jobb a simítás egy frissebb és oled kategóriánál mint a led-nél. Már-már túl sima is talán és jobban feltűnnek ezek a reccenések bár észrevettem azt is hogy pl egy kincs ami nincset nézve yt-on nem reccen be jelenetváltásnál pedig az a minőség hát közel sem 4k de HD sem, így a működési elvet nem értem :DD
Viszont aBX-hez viszonyítva ég és föld a kül akkor is, pl azok a reccenések amik voltak amikor ment egy jelenet teljesen nullák, vagy elenyészőek és a mozgásmegjelenítés is óriási kül, egyáltalán nincs zavaró elmosódások mint a BX-nél volt.
Szóval én most természetesre állítva próbálkozom, de azért picit vérzik a szívem a “sima TM” opcióért, de valamiért nem kezelhető a jelenetváltásoknál zökkenőmentesen a képfolyam. :U

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#54535) Pro Koryak válasza tutitibi (#54531) üzenetére


Pro Koryak
addikt

A HZ980-nan elvileg nincs BFI, a HZ1xxx/2000 szériában továbbfejlesztette a Pana és elvileg jó lett.
FZ800-ban IFC és BFI külön menüpontnál van. GZ-ben is még benne van az alapmodelltől kezdve.

[ Szerkesztve ]

(#54536) pontyos válasza Pro Koryak (#54517) üzenetére


pontyos
senior tag

jó sok felárat kérnek érte ha így van

(#54537) daneel_hu válasza norbertoth (#54534) üzenetére


daneel_hu
addikt

24p, tehát mozifilm esetében nem fog villogni, talán csak kezdetben.
Nekem már a 60-as BFI sem villog, mert megszokta az agyam.
Nem elég hozzá 5 perc... legyen türelmed hozzá.
Ha lesz... akkor egy jó mozgásmegjelenítés lesz a végeredmény, artifactok nélkül.

De... ez sem fenékig tejfel, mert:
Inkább az a probléma, hogy BFI-re külön kéne kalibráltatni és HDR esetében ez nem lehetséges. Szerintem Pana esetében sem.

(#54538) Pro Koryak válasza pontyos (#54536) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Így van:
[link]

(#54539) pontyos válasza Pro Koryak (#54538) üzenetére


pontyos
senior tag

köszi a linket !

(#54540) Celtis válasza daneel_hu (#54537) üzenetére


Celtis
veterán

Már miért ne villogna 24p esetén a BFI? Pont az a lényege. Csak az a kérdés kit mennyire zavar. A moziban is van BFI, a plazma is impulzusos megjelenitő.

(#54541) Jorgi Kormi válasza M_David (#54524) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Ha olyat raktak volna bele(BFI) , mint a gz950-be , akkor nem veszítettél semmit .Én spec . nem használom ( nem akarok transzba esni , azt meghagyom a sámánoknak) , bőven jó a két csúszka állítgatása finoman( elmosódás csökkentése, film lágysága).

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#54542) M_David válasza Pro Koryak (#54535) üzenetére


M_David
csendes tag

Megnéztem, tényleg nincsen, ahogy cujo69 kolléga is írta :N

(#54543) M_David válasza tutitibi (#54529) üzenetére


M_David
csendes tag

Fimmaker módban ez az alapbeállítás, majd játszom vele, hátha segít, köszi a tippet!

@Jorgi Kormi, köszi, akkor nincsen hiányérzetem! :C

[ Szerkesztve ]

(#54544) daneel_hu válasza Celtis (#54540) üzenetére


daneel_hu
addikt

Villog, csak nem látom a villogást.

(#54545) wrathchild


wrathchild
tag

Üdv! "Érdekesség"ként és infóként írom, hogy Alza.hu online vásárlás (Sony 55A8) után a Sony Központi Szalonban vásárol(hat)tam kiterjesztett gyári garanciát (évvégén, +3 évet).
Az itt olvasottak alapján ez kellemes meglepetés volt. :)
(TV vásárlás előtti telefonos érdeklődésre a Westend Központi Márkaboltnál bár nem lehetett, a Kecskemét utcai Szalonban igen, így is lett))

A "nem érheti az OLED panelt napfény" ügyében kérdezem:
napsütéses nappalokon kb. 1-2 órát, (oldalról) 150-110 fokos szögben (ahogy halad, egyre jobban ezen értékeken belül) éri napfény a felületet.
Ez már problémás?
Ha igen, felteszem, többeknél fennáll hasonló probléma.
Ki, hogyan orvosolja?
Egy egyszerű, fehér lepellel fedjem le napközben a TV-t?
Elsőre röhejesnek hangzik, de nem akarom elbagatellázálni...
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#54546) wallace 234 válasza wrathchild (#54545) üzenetére


wallace 234
őstag

Annyira nem vészes! Ha nem közvetlenül éri a napfény, ill messzi van az ablaktól. Nem lesz gond!

(#54547) Dreamie válasza dani0113 (#54508) üzenetére


Dreamie
őstag

Besz@rok... Nekem is... :C 10. 28.-án vettem... :R

[ Szerkesztve ]

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#54548) wallace 234 válasza Dreamie (#54547) üzenetére


wallace 234
őstag

Gondolom nem Telekomos vásárlás!

(#54549) FollowTheORI válasza wrathchild (#54545) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nálam nincs függöny, és nyugati az ablak, pont a délutáni napfény éri ugyanígy oldalról nagy szögben (ablakra merőleges a tévé síkja), inkább többször, mint nem. (Azért nyáron más "klimatikus" okból is le szoktam redőnyözni, amúgy máskor nem).
És semmi baja nincs a B7-nek.

Szóval szerintem ezzel nem kell foglakoznod, saját tapasztalatom alapján legalábbis. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#54550) Dreamie válasza wallace 234 (#54548) üzenetére


Dreamie
őstag

Nem, Emag-ról vettem még 698000-ért ajándék fülhallgatóval. ennek a 3 évnek most nagyon örülök! :)

[ Szerkesztve ]

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.