Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55651) ΞΔGLΞ válasza jófejsrác (#55606) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Picit gyengébb a mozgás megjelenítése...

Inkább ég és föld.

(#55652) alaves válasza jilian (#55646) üzenetére


alaves
addikt

Ha nem OLED-et veszel, ki fogja nézni az LCD-t? :) A C9 jobb TV, mint a BX.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#55653) Haart válasza alaves (#55650) üzenetére


Haart
addikt

Ki beszélt itt c9-ről, az egy jó TV. Ez a hisense akkor se volt jó mikor kijött :D Szerencsére már nem nagyon kapható.

(#55654) rodman73


rodman73
aktív tag

Ha a C9 mellett döntök mennyire hiányzik majd a Filmmaker mód vajon? Utólag valamilyen beállításokkal ezt rálehet esetleg varázsolni? Megér ez egyáltalán 100.000 Ft-ot? :D

Lenovo Legion 5 17Ith6H i5-11400 RTX 3060

(#55655) alaves válasza Haart (#55653) üzenetére


alaves
addikt

Azonos 2019-es kijelző mindkettőben. Mint írtam csak szerettem volna alternatívát pl. egy 55nano913 v. egy 55Q80-hoz képest. Nem tudom milyen lehet a garancia szolgáltatás (Hisense: Gorenje Magyarország Kft.,Dulácska u. 1/B2045 Törökbálint, 06-23-511-810, hisensetv.hu@gorenje.com). Akinek volt Hisense TV garanciáztatása, az tudná megmondani.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#55656) ftamas0201


ftamas0201
senior tag

Sziasztok!
Beszálltam a csapatba egy LG 55CX3 tv-vel, elsőre lenyűgöző a hdr teszt videók, majd sokat olvasok visszafele hogy miket érdemes vele állítani, LG tv-ről váltottam szóval a webOS nem újdonság, de LCD után tényleg egy más világ ez az Oled Technológia, Emagos vásárlás, kaptam ajándékba ezt az LG Tone Free FN6 fülhallgatót, még nem próbáltam de jól néz ki :D Első ránézésre nincs problémája a TV-nek, 2020/11 gyártás a matrica alapján.
Remélem minden rendben lesz vele és sikerül összehaverkodni vele. :)

(#55657) mQWeXgsf válasza F-ECT$ (#55607) üzenetére


mQWeXgsf
aktív tag

Az idézett BX truemotion negatív tapasztalat tõlem származik. Azóta kiderült, hogy ezt a fajta akadást/reccenést nálunk kizálólag TV adás, vagy a felvett TV adás visszanézése közben produkálja a készülék, bekapcsolt truemotion-nál. Bármilyen más forrás esetében (belsõ médiaplayer vagy külsõ hdmi 4k hdr filmlejátszás, youtube, netflix stb.) nem tapasztalható semmilyen truemotion probléma Mindenesetre érdekes...

[ Szerkesztve ]

(#55658) xerobyte


xerobyte
aktív tag

Szóval jön a samu qd-oled 2022-ben (most már tényleg)
https://www.youtube.com/watch?v=KF1jPJZ5duY

[ Szerkesztve ]

(#55659) ΞΔGLΞ válasza mQWeXgsf (#55657) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Azóta kiderült, hogy ezt a fajta akadást/reccenést nálunk kizálólag TV adás, vagy a felvett TV adás visszanézése közben produkálja a készülék...

Mert a frekvencia nincs szinkronban a tv adásnál, valószínűleg adás közben esik és/vagy nő, nem folyamatos a 25. Ez a szolgáltató "balfassága".

(#55660) Celtis válasza ΞΔGLΞ (#55659) üzenetére


Celtis
veterán

Erre azért ne vegyél a teánál erősebb mérget.
A samsung TV-ken évekig megvolt a TV adás 15 percenkénti megakadása és a tavalyi szériával is van valami gáz.

(#55661) Celtis válasza mQWeXgsf (#55657) üzenetére


Celtis
veterán

A visszanézés közben mindig ugyanott akad meg az adás, és ugyanott mint az élő adás közben amikor felvetted?

(#55662) ΞΔGLΞ válasza Celtis (#55660) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ezt már én is észrevettem (de csak) 2 adónál, és ha felveszem, az akadás pontosan ugyanazokon a helyeken van. Lehet látni, hogy ott nincs szinkronban a freki. A röccenés és a szinkronhiba miatti akadás teljesen másképp néz ki.

(#55663) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Sziasztok! Bár sejtem a választ az összefoglalóból, de azért megkérdem, hogy használ esetleg valaki LG OLED48CX3LB TV-t, vagy valamelyik méretbeli variációját monitorként is? Egyszerűen annyira OP ez a TV számomra, hogy ezt látva nem nagyon találok más alternatívát, hiszen minden megvan benne. Viszont a napjaim 75%-ban inkább monitorként használnám, fejlesztéshez is jól jönne a 4k és 48", viszont beégés... Van esetleg valamilyen teszt ilyen használat mellett?

Megyen!

(#55664) F-ECT$ válasza CptAdamica (#55663) üzenetére


F-ECT$
titán

Itt van elég hosszú tapasztalat. Ha főleg monitorként használod, és vannak statikus részek, akkor azért van esély a beégésre pár év alatt.

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#55665) mQWeXgsf válasza Celtis (#55661) üzenetére


mQWeXgsf
aktív tag

Visszanézés közben ha TM on akkor beakad mindig ugyanott, ha TM off akkor sehol nincs akadás. Élõben nézve ugyanez. Másik kontrol tv-n nincs akadás soha. Ez nem szolgáltatói hiba.

(#55666) Haart válasza xerobyte (#55658) üzenetére


Haart
addikt

Ez tuti hogy egy vagyon lesz. Bőven OLED ár felett lesz sztem, elsőkörben biztosan. Már csak azért is mert azt várják tőle mint egy oledtől beégés kockázata nélkül. :K

(#55667) FollowTheORI válasza mQWeXgsf (#55665) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Egyébként TV adásra tök felesleges is amúgy a TM, általában.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#55668) CptAdamica válasza F-ECT$ (#55664) üzenetére


CptAdamica
veterán

Köszi, ez hasznos volt. Akkor úgy látszik nem jó erre a felhasználásra, vagyis túlságosan sok odafigyeléssel járna. Akkor majd talán a nyáron megjelenő IPS-es Asus lesz.

Megyen!

(#55669) pitör84


pitör84
tag

Ma voltam a média markban és meglepett, hogy mennyire szépek lettek már a QLED tv--k egymás mellett volta egy QLED és egy OLED és ugyanaz a kép ment rajta és kis különbséget láttam az OLED javára, meglepően a QLED is fekete ahol feketének kellene lennie. és 55 ös OLED kerül annyiba mint egy 65 QLED (Q80) Valóban megéri a különbség, úgy hogy jóval kisebb a beégés kockázata....

(#55670) Archttila válasza pitör84 (#55669) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Otthon az esti filmenezesnel mar nem ezt mondanad :DDD

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#55672) blakey válasza pitör84 (#55669) üzenetére


blakey
titán

Sötétben visszavonod ezt az állítást. Továbbra is LCD és elmarad. Persze nem nézhetetlen.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#55673) ZPKing


ZPKing
tag

Lehet nem jó helyre írom de talán valaki tudja a választ.
Lehet olyat csinálni a CX webos saját media lejátszójával hogy Synology DLNA hálózai meghajtónál a mappákra lehet-e képet rakni? film fálj mellé be tenném a film borítót .jpg fáljba.
Ezt meg tudja jeleníteni a TV mikor listázza a mappákat? tehát a mappán a borító kép legyen.
Mint pl a kodi esetében vagy valami hasonlóan.
remélem érthető mire gonolok.

Köszönöm.

(#55674) pitör84 válasza wallace 234 (#55671) üzenetére


pitör84
tag

Igen, engem meglepett, persze közelről néztem, aztán látszott különbség bevallom, de úgy érzem erősen közelit már

(#55675) alaves válasza CptAdamica (#55663) üzenetére


alaves
addikt

5000 óra fölött járok (PC monitorként úgy a 2/3-a lehet benne). Ha ~100 nit-en használod a monitorokat, akkor bátran vehetsz CX-et, hosszú ideig fogod tudni használni látható kifakulás nyomok nélkül.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#55676) FollowTheORI válasza Archttila (#55670) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Meg lehet az OLED sem lesz tökéletes, de [ilyet] sem fog látni soha, az is biztos. :D

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#55677) alaves válasza pitör84 (#55674) üzenetére


alaves
addikt

Ha nem sok különbséget látsz, akkor nyugodtan vehetsz QLED-et. Másokkal ellentétben én pl. kevésbé látom élesnek az LCD kijelzőt (talán a pausz papír szerű műanyag felület miatt), mint az OLED-et (azonos élesség beáll.mellett). Sőt MM-ben csutka világosban még az OLED-ek közötti különbséget is látom. De, legyen ez az én bajom :))

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#55678) alaves válasza FollowTheORI (#55676) üzenetére


alaves
addikt

Mára a Philips LCD-k között is sok az ilyen sajnos. Egyik fő oka, hogy váltottam OLED-re.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#55679) wallace 234 válasza pitör84 (#55674) üzenetére


wallace 234
őstag

Eléggé közel vannak, nem véletlenül jön most az Lg az Evo panelal, mert bő 3 év alatt nem történt, előre lépés. Míg azért Qled téren lett. Persze ezt nehezen ismerik be.

(#55681) FollowTheORI válasza wallace 234 (#55680) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nyilván ez a drágább FALD LCD-ket nem érinti, de azért az utóbbi években amikor még több volt az edge-led a felsőosztályban is, eléggé jellemző volt ez bizony még a csúcs tévékre is. Előbb-utóbb sajnos előjött valami, ha nem alapból olyan volt.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#55682) Haart válasza wallace 234 (#55680) üzenetére


Haart
addikt

Egyre jobbak a Qledek is, de nézz meg egy csúcs Qledet mondjuk egy Q95T-t 65" méretben és tegyél mellé egy CX 65" oledet.
Jelenlegi árak:
qled 550-600 környéke
Oled 600-650 környéke

Ott már szinte különbség sincs árban.

qled: HDR10, HDR10+, game módban local dimming OFF van hátrényként
oled: HDR10, Dolby vision, játék mód is fekete ellenben az előbbivel

[ Szerkesztve ]

(#55685) wrathchild


wrathchild
tag

Üdv! Elnézést, ha már volt téma.
Másfél hónap használat után (Sony 55A8) sem tudtam beállításokkal megoldani a következő problémát: külső merevlemezről 4K HDR filmek esetén hol világosodik, hol sötétedik a kép. Először a beállításokat néztem, de minden esetleg ide vonatkozó (fénnyel kapcsolatos) ki van kapcsolva.
Tegnap tűnt fel, hogy a felirat felvillanásakor sötétül a kép, eltűnésekor (vissza)világosodik.
Felirat nélkül teljesen hibátlan (világos).
A feliratnál előforduló blooming miatt vettem végül OLED-et LCD helyett, erre ez van... :W
Más is tapasztalta? Gondolom, ez mindenkit bosszantana... :D
Sony szervíz szerint ezt a filmgyártók lövik be így HDR esetén, nem tudunk belenyúlni.
Többen is jelezték ezt a hibát, de nem a Sony ügye.
Viszont nagyon bosszantó.
Talált valaki erre megoldást?
Esetleg média lejátszó beiktatásakor tudom állítani a felirat fényerejét, színét?
Hátha a fényes hófehér felirat erősen belejátszik a probléma előfordulásába...
Köszönöm!

(#55686) Partz


Partz
senior tag

Kis érdekesség, napokban volt a Sony-nak egy tájékoztatója és bebizonyosodott, hogy az új oled "evo" panel mellett, a Panasonic-hoz hasonló passzív hűtést fognak alkalmazni. Különböző algoritmusokkal megfejelve, így éri el az A90J az 1300 nites csúcs fényt.

(#55687) jilian válasza Partz (#55686) üzenetére


jilian
addikt

De hol kell ez az 1300-as nite? :F
Vagy nemsokára már az lesz a divat, hogy napszemcsiben nézzük a tv-t? :U

(#55689) #gab_ válasza wallace 234 (#55680) üzenetére


#gab_
őstag

:D ez aztán marha sokat mutat a tv képességeiből.
Sicario 2 hdr első kb 10 perc. Vagy a Gravitáció. Stb.... ezek a 40-50 local dimminges csodák :DDD mind elvéreznek. :R .

(#55690) #gab_ válasza jilian (#55687) üzenetére


#gab_
őstag

Nem. Ahhoz már hegesztőszemüveg fog kelleni. :W :C

(#55691) *RLaci*


*RLaci*
addikt

Nekem már a CX-től is van, hogy kisül a szemem. :)

(#55693) ΞΔGLΞ válasza pitör84 (#55669) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Áruház>> erős neon világítás >Í> a tévék élénkre (parasztvakításra) vannak beállítva 100%-on.
Ez így érthető, vagy nem?
Egy sötét szobában a qled-et az oled melett, ugyanannál a tartalomnál kivágnád az ablakon...

(#55694) Jorgi Kormi válasza pitör84 (#55669) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Én amikor kb.1 éve qled vs oled vásárlási szándékkal ide írtam ezt kaptam : [link]
válaszul és ez + a "személyes találkozás" ( Samu q90r+lg c9) engem egyértelműen az oled felé "kergetett" . Pedig ez a Samu volt az utolsó legjobb 4k qled.( Azóta visszafejlődtek ) ;]

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#55695) alaves válasza wrathchild (#55685) üzenetére


alaves
addikt

Philips-en nincs ez a jelenség (megnéztem egy netflixes felvételen). Ezeket is kikapcsoltad a Sony-n?: sötét részek fényerőszintje, sötét részek beállítása, speciális kontrasztjavítás, automatikus helyi képhalványítás, X‑tended Dynamic Range, csúcsfényerő.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#55696) raven84


raven84
aktív tag

Sziasztok, tudja valaki hogy lehet CX-en DTS tartalmat lejátszani?

(#55698) jófejsrác válasza raven84 (#55696) üzenetére


jófejsrác
senior tag

A BX nem viszi, gyanítom az CX sem fogja.

(#55699) DamianB


DamianB
őstag

Kicsit le vagyok maradva topikkal mi a véleményetek hogy a C1 ha jól olvastam nem kapja meg az új evo oled panelt .

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#55700) Jorgi Kormi


Jorgi Kormi
senior tag

Ha még valaki nem nézte meg , akkor ajánlom a Netflixen : A nagy pénzrablás című sorozatot ( 4 évad és a harmadiktól DV minőségben "skubizható" , szinkron qurva jó , utána csak is az eredeti spanyol az igazi + szürke felirattal ;] )

[ Szerkesztve ]

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.