Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55951) Müszi válasza Tiszteletes (#55950) üzenetére


Müszi
senior tag

Még nagyon régen a Netcast rendszeres LA660S TV-nél hadonásztam én is a távval de hamar rájöttem, hogy a középső forgatható gomb lenyomásával is aktiválható a kurzor. Egyszerűbb mozdulat mint rázogatni. :F :)

[ Szerkesztve ]

(#55952) Bilux válasza Müszi (#55951) üzenetére


Bilux
veterán

Véletlenül jöttem én is rá, valamiért hadonásztam kezemben a távirányítóval és megjelent a kurzor. A görgető gombot tudtam én is :C :R

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#55953) DarkByte


DarkByte
addikt

Úgy nézem az LG 48CX hátulján van 3,5" minijack formátumú RS-232C port is.
Ezen keresztül a TV távvezérelhető (filléres USB-TTL adapter ehhez Kínából, csak a jack oldalt kell beforrasztani), itt leírja a bekötést, a kapcsolódási beállításokat és a parancsok formátumát is: [link] (EXTERNAL CONTROL DEVICE SETUP rész a kézikönyv után)
Ezt próbálta már valaki esetleg? Olcsóbb mint Pulse-Eight CEC adaptert venni PC-hez, vagy 500Ft sincs az összeállítási költsége :D Nem mellesleg egy tonna beállítás távvezérelhető, konkrétan lehet makrózni rajta távirányító gombnyomásokat is.

[ Szerkesztve ]

(#55954) Kirir


Kirir
tag

Mi a küldönbség az LG OLED55CX3LA és a LG OLED55CX9LA?
Próbáltam interneten rákeresni, de nem találtam érdemi információt.

(#55955) DarkByte válasza Kirir (#55954) üzenetére


DarkByte
addikt

Ezt én is kutattam, most meg nem mondom hol találtam rá a megfejtést.

De elvileg semmi, a 3 és a 9 valami LG-s kód arra hogy hol értékesítik. Régió vagy akár áruházlánc is lehet.
Az L azt jelenti hogy DVB tuner-ek vannak benne (EU területre szánt).
Az A végűnek sötét szürke lába van, a B-nek pedig ezüst.

(#55956) kecsawi válasza Kirir (#55954) üzenetére


kecsawi
senior tag

Úgy tudom a 9-es twin tuneres, míg a 3-as sima.

(#55957) rothfb válasza kecsawi (#55956) üzenetére


rothfb
veterán

+1:K

(#55958) GalaHU válasza blaca83 (#55948) üzenetére


GalaHU
őstag

Hát, ha nem a fingós-taperolós perverz nagybácsira melegítetted rá a B7-et, akkor nehezen védhető morálisan a dolog... :)

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#55959) freemanone válasza DarkByte (#55953) üzenetére


freemanone
őstag

Hát ez valami zseniális! Köszi a doksit! :C
Ha valakinek kéne és nem jönne rá, el van írva és http helyett https kell hozzá: [link]
Azért hogy 10 oldalon át részletezze, miként lehet kívülről irányítani a TV-t, nem vártam volna ilyen fokú nyíltságot, de mindenképp értékelendő!
Én amúgy mivel a gépet is smart relay-el indítom már 1 ideje hang parancsal, így össze fűztem a kettőt. Plusz van az asztalon egy smart gomb, ami egyszerre indítja a a gépet a TV-vel, ha nincs kedvem beszélni, vagy nincs net, így nincs gond a CEC hiányával. IR hubon keresztül irányítom HomeAssistant-tal.

(#55960) piszam


piszam
csendes tag

Mit gondoltok a Bx3lb-ről? Én egy 65 colos OLED-et szeretnék venni, de 600eft már sok.

(#55961) alaves válasza DarkByte (#55946) üzenetére


alaves
addikt

A B7-el még kicsit óvatosabb voltam PC monitorként.
Jelenleg az OLED754-en ~70cm-ről 2160p/60Hz/12bit/4:2:2. OLED fény 22-25-ön használom SDR-ben, szinte biztos, hogy 100nit alatt vagyok néha PC-ről is megy HDR, 80-as OLED fénnyel). Tálca sincs mindig eltüntetve, háttérkép is van negyedelt színnel és kontraszttal (kislányom miatt az a kukacos gyerek háttér a win7-ben :) ). Ablakok pakolászása nálam nincs. Szemnek nagyon jó, a kék fény kibocsátás kevesebb mint a fele az LCD-LED kijelzőknek és nincs PWM.
(Az LG Display OLED TV paneljei a TÜV Rheinland független ellenőrző cég „Eye Comfort Display” tanúsítását kapták. A TÜV Rheinland szemkényelmi tanúsítását az ISO 9241-307 szabványnak megfelelően végzik.)
A tükröződéssel sem lesz gondod.
Szerintem a legjobb választás PC monitornak is az OLED. Jó lesz a 48CX.
Annyi még, hogy én hetente-kéthetente futtatom a kézi pixelfrissítőt (250-500 üzemóránként). Ezt általában nem ajánlják, de én igen (extrém használat miatt).

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#55962) Pro Koryak válasza wallace 234 (#55947) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Mert lcd-nél a háttérfényt is emeli valamennyire. :U
Nézzed félhomályban, sötétebb környezetben és meglátod. Nem véletlenül vannak a valamire való tesztekben feliratos filmek... :B

Értem én, hogy kisüti a szemed a kuled, de nem csak nappali tévézésből áll a világ, sokszor kész felüdülés sötétben tévézni, ilyenkor még HD tévéadásnál is eléggé :R az oled, lcd-nél ilyenkor lehet sírnál...míg nappal sem rossz az oled képe, annyi fényereje azért bőven van. ;)

[ Szerkesztve ]

(#55963) DarkByte válasza freemanone (#55959) üzenetére


DarkByte
addikt

Igen. Elég sok lehetőséget rejt :)

Engem mondjuk csak az automatikus ki/bekapcsolás része érdekel. Keresgéltem hozzá, nem lenne akkora feladat írni egy mini Windows service-t erre ami ül a háttérben és eseményekre vezérli a TV-t:
- Egyrészt rendszer indításkor/leállításkor ki-bekapcsolni.
- Illetve lehetne csinálni egy spéci dummy képernyővédőt ami valójában nem tesz ki semmit, csak szól a TV-nek is hogy kapcsolj ki/be. És akkora a képernyő védő aktiválási idejét kell csak beállítani úgy ahogy tetszik. (Amúgy hihetetlen hogy még mindig benne van a Win10-ben az egyedi képernyővédő beállítási lehetőség, csak pislogtam :DDD).

alaves: köszi a választ! :R Akkor Te kb. úgy használod ahogy tervezem, és már jó 1,5 éve megvan használatban a panel ezek szerint gond nélkül. Mondjuk én 4-5 évre szeretnék minimum tervezni vele, remélhetőleg kibírná addig is :B

[ Szerkesztve ]

(#55964) adm válasza piszam (#55960) üzenetére


adm
őstag

(65bx3lb több ismert helyen van 515-540e között újként 3 év garival)

16core - 32thread - 64gb

(#55965) wallace 234 válasza Pro Koryak (#55962) üzenetére


wallace 234
őstag

Volt oled tvm, látom a különbséget és elhiheted, már minimális. Én tudom oled topikba, nem is lehet mást írni, csak azt, hogy pocsék az lcd. De nem a szem kiégetés a lényeg, hanem a jó színmegjelenités. Sötétbe szoktam filmet, nézni és nincs sírhatnékom, mert lcd hez képest nagyon is jó lett a kép. Jó pár tvt láttam. Oled is egy jó dolog, de nem szabad elvakultan azt mondani, hogy nah ez mindentől jobb! Mert ez akkor lenne igaz, hogyha hibátlan lenne de egyik se az! De mint már írtam, kíváncsian várom az Evo panelal szerelt, oled tvt. Ill mi lesz az oled jövője! Jah és a feliratokat is jól kezeli, nem villog, nem virágzik a felirat körül. Ami korábban jellemző volt a Qlednél. Bőven van fényereje? Melyik típusra gondolsz? Mert a B9 nem éppen vitézkedik fényerővel! CX lehet, hogy nappal is bőven elég, gondolom neked Cx van? Bocsi ha nem emlékszem, melyik típus van neked.

(#55966) alaves válasza DarkByte (#55963) üzenetére


alaves
addikt

Pont 1 éves: 5209 üzemóra. Azt - talán néhány mérnök kivételével - senki sem tudja, hogy a kompenzációs folyamatok mennyi eltérést képesek kiegyenlíteni a pixeleknél. Majd 20-25 ezer üzemóra után kiderül hogy állunk :) .

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#55967) Jorgi Kormi válasza Pro Koryak (#55962) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Spec. nekünk is elég nappal a 30-33-as fényerő , pedig van egy pár üveggel ellátott nyílászáró a tyelevízor körül. ;]

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#55968) freemanone válasza DarkByte (#55963) üzenetére


freemanone
őstag

OLED előtt kb CRT-nél kellett utoljára képernyővédő, szóval eléggé meglepett engem is ez a tény! :DDD
Na ezt én pl nem szeretném. :) Ne kapcsoljon ki-be olyankor amikor csak random otthagyom, mert elkezdi a pixel frissítést minden összesített 4 óránként és én szeretném ezt napi 1-re fogni, egyszerűen azzal, hogy nem kapcsolom ki. A képernyővédő persze full fekete. A pixel frissítést pedig elvileg nemjó félbeszakítani, márpedig hagyja, ha közben bekapcsolod. Minden nap több mint 10 órán át be lesz kapcsolva amíg a covid helyzet fentáll, utána is elég sokat fog menni, de azért nem ennyit, és több vélemény van, hogy mi a jó mi nem. Én arra jutottam, hogy ez nekem így jó lesz és a 2000 óránként lefutó frissítést sem akarom sűrűbbre fogni kézi beavatkozással. Aztán 20-25k üzemóra után meglátjuk ki járt jobban. :)
A következő OLED-nél pedig a mostani utáni tapasztalaok alapján fogok eljárni.

[ Szerkesztve ]

(#55969) DarkByte válasza freemanone (#55968) üzenetére


DarkByte
addikt

Ezt akartam is kérdezni hogy hogyan csinálja. Akkor lehet én is a képernyővédést sima fekete képernyőre tenném. Már csak azért is jobb gondolom, mert nem kellene állandóan végig várni az LG logót bekapcsoláskor meg minden.
De azért a PC kikapcsolással a TV együttes ki-bekapcsolása az még mindig megoldható lenne így.

Jajjdejó, hogy most megint gondolkodhatok ezerrel bepróbáljam-e ezt. Mert amúgy marha kíváncsi lennék milyen monitornak, de azért 440k-ért, ha 2 év után lehetne kidobni, az nem tetszene. :DDD És én tényleg ezen dolgoznék és szórakoznék, szóval szerintem a napi 10-12+ óra meglenne minden nap. Ebből 6-8 óra desktop.

[ Szerkesztve ]

(#55970) Pro Koryak válasza wallace 234 (#55965) üzenetére


Pro Koryak
addikt

LG oled??? brrr... Panasonic van.
BX-et semmiképpen nem vennék, de még HZ980-at se.

Az új panelre én is kíváncsi vagyok, normál otthoni tévéként megérkezve mennyi is lesz a beígért max. fényereje.
Mondjuk nekem ez is elég.

Mindentől jobb a plazma+oled légyott üdvöskéje lenne... :U

(#55971) wallace 234 válasza Pro Koryak (#55970) üzenetére


wallace 234
őstag

Panasonicnak több a fényereje, mint az lg nek, így már érhető az elégedettséged! Én már a Qled+oled üdvösséggel is ki békülnék. Elvileg jövőre ez be is következik. Plazmából annak idején, Kurot láttam, hát az elképesztő volt, kár érte az irreális ára miatt, kampó lett neki.

(#55972) freemanone válasza DarkByte (#55969) üzenetére


freemanone
őstag

Ha visszaolvasol ennek a környékén írtunk erről többet, pro-kontra linkekkel. Nem akarom újra felhozni a témát. :D
Én amúgy 4K120 4:4:4 10bit limited - SDR gaming módban használok egy 55BX-et. OLED fény 40, fényerő 36. Mindenhol fekete témázás, tálca eltűntetve, böngésző görgetősávokat sem szeretem amúgysem. Asztalon 0 ikon és slideshow szerű változó háttérkép, aminek jó része fekete. Napi 8 óra vagy több meló megy rajta, meg ez mellett HDR/DolbyVision gaming, netflix stb. Fő kijelzőként üzemel. Ha két éven belül bármi elváltozást látok a panelen, jelzem a csere igényt.
Elég sokat van hajtva és valszeg lesz is még egy jó darabig, így ha valami gondja van tuti kijön, de nem fogom pátyolgatni, azért van a garancia.

[ Szerkesztve ]

(#55973) DarkByte válasza freemanone (#55972) üzenetére


DarkByte
addikt

Ezzel találkoztam mikor visszakerestem a topikban, de köszi!

Meló alatt mit értünk? Mert egy videóvágás vagy fotószerkesztés lehet kevésbé gyilkos ezeknek mint egy szöveg szerkesztés.
(Mod: közben kikerestem hogy modellezést írtál)

Mondjuk IDE-knél is van zen mód ami lerejt mindent, de azért az tényleg akkor jó ha a kódban nem sokat kell navigálni. Na meg akkor ugye minek az óriási felület amire kitehetnék a kód mellé API dokumentációt a böngészőbe, Stackoverflow cikket ;], stb.

Csere garancia az valami spéci, vagy csak a sima 3 éves garanciára gondolsz? LG ennyire korrekt, hogy 3 év alatt zokszó nélkül cseréli az ilyesmit? Pont OC fórumon olvastam, hogy emberek külön burn-in garanciát vesznek valami nagy UK áruházláncnál erre, mert ott lehet. De az azért nem olcsó. Illetve nálunk nem szokás az ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

(#55974) freemanone válasza DarkByte (#55973) üzenetére


freemanone
őstag

Email, Vmware és rengeteg különféle UI, amik a HW-ekhez tartoznak. Illetve putty, tehát rengeteg szöveg. Ez mellett hobby az modellezés és grafika. :)
Simán van amikor kitapétázok rá mindenhova, de többnyire egy kb 32"-es monitornak megfelelő ablakban elférek.

Két panelcsere benne van az alap gariban ha jól tudom, de mindjárt kijavítanak, ha mégse. Pár havonta rá fogok nézni, hogy van-e elváltozás szürkék terén leginkább, aztán döntök.

[ Szerkesztve ]

(#55975) esicyhun válasza jannid (#55925) üzenetére


esicyhun
tag

Végigpróbáltam a C8-al elég sok fajtát, a Sennheiser Hd 4.5 vált be, ezzel nagyon ritkán szakad meg csak (gyakorlatilag sosem), és a késleltetése is minimális (APT-X-es). TWS fülhallgatók nekem egyáltalán nem váltak be: vagy szakadoztak, vagy váltokozó volt a késleltetés (nyávogott a hang). Amit észrevettem, hogy érzékeny a 2,4 Ghz-es Wi-Fi-re: ha ezt a sávot használom a laptopomon és intenzíven forgalmazok adatot (fájlt másolok NAS-ra), akkor jócskán beszaggat a hang. A C8 amúgy rohadt kényes BT füles témában, valszeg elég gyenge a benne levő adó-vevő.

(#55976) ΞΔGLΞ válasza Pro Koryak (#55970) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Egyik haverom most egy 65-ös cx-et, előtte próbáltam lebeszélni, hogy nagyon gyakori a VB és TT és őt biztos zavarni fogja.
Megvette, olyan durva VB és TT jelenségek vannak a tévén, hogy azonnal visszavitte.
Vett helyette egy AG9-et, de 77-ben, ami nekem is volt, se VB se TT, a kép meg dobozból kivéve máris gyönyörű(bb).
Mégis mi a retkes ...ez itt sok káromkodás helye... lfszt csinálnak az LG-nél?
Elmennek ezek a ...oda!

Kb rámentek arra, hogy már direkt kiválogatják a leendő vásárlóknak a szar paneljaikat? Mert rájöttek arra, hogy 100-ból 98 embert ez nem érdekli, nem látja (nekik a legjobb), nem fog belemenni garanciális procedúrákba?!
A 77-es CX-em a panelcsere után most tényleg frankó, de most azt mondom (látva a haver új tévéjét kibontás után), hogy még mindig nem olyan a képe, mint nekem is az 1.5 évig, az előtte lévő AG9-nek, ahhoz egymás mellé kellene tenni, hogy hasonlóra állítsam be, ha egyáltalán be lehet!.
Ha jön a 83-as Sony, az elsők között leszek, aki azonnal vesz egyet. Mert a fejemet tenném rá, hogy Sony-nak (nyilván a panasonic-nak is, philips-be nem vagyok biztos) küldött a panelek, brutális minőségellenőrzésen esnek át!

[ Szerkesztve ]

(#55977) alaves válasza ΞΔGLΞ (#55976) üzenetére


alaves
addikt

"Kb rámentek arra, hogy már direkt kiválogatják a leendő vásárlóknak a szar paneljaikat, mert rájöttek arra, hogy 100-ból 98 embert ez nem érdekli, nem látja, nem fog belemenni garanciális procedúrákba."
Pontosan ezt csinálják. De ha belegondolsz ez üzletileg nagyon megéri és manapság csak ez számít. Gyártói presztízs, vásárlók tisztelete, stb., hol van az már? A másik 3 gyártó megveszi a jó kijelzőket, marad az LG-nél a gyengébb eresztés. Ha lenne pl. Nakamichi, Revox, Tandberg OLED TV, azt venném. Így marad egyelőre a Sony, Philips, Panasonic lehetőség.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#55978) Haart válasza ΞΔGLΞ (#55976) üzenetére


Haart
addikt

Sőt mondok jobbat, minden gyártó ezt csinálja kb.
MIvel az emberek 99%-a le se szarja milyen panelt kap, az emberek többsége azt se tudja ezek a szakszavak mik és hogyan kell megnézni őket.
SAmsungnál is ez van lásd a qled uniformity issue-kat.
Panel lottery megy mindenhol.

(#55979) gyerecske válasza ΞΔGLΞ (#55976) üzenetére


gyerecske
senior tag

Na igen a japánok még mindig tudják mi az a minőség.Én még nem csalódtam bennük.
Nyilván kevesebbet is adnak el a magasabb áraik miatt, de nekem még így is többet ér , minthogy utólag bosszankodjak, ha egy selejtes terméket kapok.

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#55980) FollowTheORI válasza Haart (#55978) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Pontosan... régen egy tök alap B550 vagy 6000-es samu is makulátlan pannellel jött szinte mindig, edge lévén is... ma meg milyen fosokat árulnak alap tévének. :)

Tömeggyártás meg igénytelenség minden gyártót elért. :K

Valószínűleg 3-4 éve még az LG is ezeket selejtezte, ezért drágább is volt a tévé, most meg inkább eladják olcsóbban. Az biztos hogy az emberek többsége nem tesztelgeti a tévéjét állóképekkel meg pixel szinten.
Csak a nagyon nyilvánvaló hibákért panaszkodnak.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#55981) F-ECT$ válasza ΞΔGLΞ (#55976) üzenetére


F-ECT$
titán

Most tervezek TV-t venni, van a jelöltek között oled is. A VB gondolom a vertical banding, de mi a TT? Tinting?

Dive ever, work never.

(#55982) jilian


jilian
addikt

Valami nem teljesen tiszta.

Ha az NVCP-ben a felbontást PC 3840 x 2160 -ra állítom oldalt választhatom 120Hz-et a 100Hz mellett.
A windows kikapcsolja HDR-t.

Ha Ultra HD, HD, SD 4k x 2k 3840 x 2160 (nativ) -ra állítom nincs 120Hz csak 60Hz és attól lefelé.
De a win itt vissza kapcsolja a HDR-t.

Mindkét esetben a G-snyc aktív.

Itt lenne jelentősége a VRR-nek? :U
Ha igen, akkor miért nincs egészen 120Hz-ig lehetőség is a listában?

Ill. akkor melyik jó nekem ha monitorként használom?
Kell -e bekapcsolva lennie a win-ben a HDR-nek, hisz a game-ek úgyis bekapcsolják ha elérhető nem?

[ Szerkesztve ]

(#55983) Celtis válasza ΞΔGLΞ (#55976) üzenetére


Celtis
veterán

Nekem nem úgy tűnik, hogy általában a Sony OLED-ek tintingmentesek lennének.

(#55984) DarkByte válasza jilian (#55982) üzenetére


DarkByte
addikt

Van itt olyan akinek OLED48CX3LB-je van? Pontosan ez a modell szám lenne a lényeg. Ha igen, van a hátulján SVC Only csatlakozó? Nekem úgy tűnik netes képek alapján hogy a twin tuner-es modelleken se AV bemenet, se RS232C csatlakozó. Nem pont a twin tuner-es kellene legyen a jobban felszerelt? :F

OLED48CX6LB:

OLED48CX3LB(?):

[ Szerkesztve ]

(#55985) DarkByte válasza jilian (#55982) üzenetére


DarkByte
addikt

(az előző nem válasz akart lenni, bocsi, de ez igen :D direkt külön akartam venni :B)

HDMI 2.1 képes VGA-d van? (Nvidia GeForce RTX 3xxx-es széria, vagy AMD Radeon RX 6xxx)
Mert ha nem, akkor 4K 120Hz 4:4:4-t nem tud átvinni, csak 4K 120Hz 4:2:0-át, vagy 4K 60Hz 4:4:4-et, és gondolom emiatt a HDR se elérhető 120Hz-en csak 60Hz-en.

[ Szerkesztve ]

(#55986) DamianB válasza ΞΔGLΞ (#55976) üzenetére


DamianB
őstag

Szoktam nézegetni a tvket MM be és én is laikus szemmel azt látam hogy mintha jobb lenne a Sony azt hittem eddig hogy képzelődök de akkor ezek szerint van benne valami .
Valószínűleg így is LG veszek ( úgy terveztem hogy a lakást amennyire csak lehet LG cuccokkal rendezem be ) de az itt leírtak alapján alaposan tesztelem.

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#55987) NoOne1976


NoOne1976
őstag

Tudna bárki ajánlani nekem egy 55"-os Lg C8-as fali konzolt? A lényeg az volna, hogy forgatható is legyen, és lehetőleg kétkaros megoldással a szimmetria miatt.
Néztem a Meliconi OLED SDRP-t, de elég horror az ára. link Viszont valami ilyesmit keresnék, de kedvezőbb árfekvésben.

(#55988) #72042496 válasza NoOne1976 (#55987) üzenetére


#72042496
törölt tag

Itt van ezeknek a topikja, szerintem biztos találsz szimpatikus típusokat. 55C8-hoz könnyű találni, mert VESA 300x200-as a felfogatása, és maga a tévé sem nehéz. Egy Hama 118125 pl. teljesen megfelelő lehet.

A Meliconi tényleg jó drága ahhoz képest, hogy maximum 35 kilót írnak rá.

[ Szerkesztve ]

(#55989) freemanone válasza jilian (#55982) üzenetére


freemanone
őstag

Nekem az a tapasztalatom, hogy nem kapcsolják be. Szar a HDR kezelés windows alatt szvsz. Ha kézzel kapcsolgatom akkor minden okés. Sőt van olyan játék amit ha nem HDR módban indítasz, akkor a beállításokban az opció se jön fel.
Pl egy MPC-BE x64 madVR-el átvált magától, viszont szarul, mosottak a színek ha full screen-ben megmozdítom az egeret és előjön a UI, amint eltűnik és visszaáll az exclusive full-screen mód, jól a színek. Viszont ha előtte kézzel átkapcsolok HDR módba, akkor nincs ilyen gond.
Desktopnál HDR-t használni nem látom értelmét. Nem kellenek hatalmas csúcsfények semmihez.
Kicsit beta szagú ez a HDR dolog microsofték felé, de ha megfelelő tartalom megy, akkor baromi jó.

(#55990) ΞΔGLΞ válasza Celtis (#55983) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Az enyém TT mentes volt. De ezt miért off-ba írod?
Ez nem LG topik...

(#55991) jilian válasza DarkByte (#55985) üzenetére


jilian
addikt

Nincs "sajnos". Csak egy mezei 2080TI....

Nekem egy 55BX3LB van, nekem sincs olyan csatlakozásom.

#55989

Volt olyan game aminél meg mertem volna esküdni, hogy láttam a HDR kapcsolót...csak nem tudtam mihez társítani. Akkor már ez is tiszta. :R

-----------

Akkor hagyom simán Pc módban 4K 120Hz-en, ha meg olyan játék fut átteszem a másikra.
Vagy így akkor bukom a VRR-t?

[ Szerkesztve ]

(#55992) #72042496 válasza freemanone (#55989) üzenetére


#72042496
törölt tag

Pár éve magyarázom, hogy a tévé alá is teszek egy PC-t a PS mellé, és így mindenféle játékhoz meglesz a lefedettség. Viszont ez a szerencsétlen HDR-kezelés föltette az i-re a pontot.

A fakkom se szórakozik vele (illetve a külön PC-móddal, távirányítással, meg hogy VGA-t amúgy kapni se lehet), beszerzek egy XSX-et és inkább megveszem arra is a játékokat. Alig hiszem el, hogy ez W10 alatt még mindig ilyen, pedig mindenki azt írja, hogy ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#55993) Abanga


Abanga
csendes tag

Sziasztok, tudnátok ajánlani valami olyan 300*200-as konzolt(lg oled cx 55') ami kb minden irányban mozgatható és mélységében is állítható?

(#55994) #72042496 válasza Abanga (#55993) üzenetére


#72042496
törölt tag

(#55995) piszam válasza adm (#55964) üzenetére


piszam
csendes tag

Köszönöm! Igen, én is ezért gondoltam erre, bár a cx-et javasolták többen.

(#55996) freemanone válasza jilian (#55991) üzenetére


freemanone
őstag

Lényegében ha olyan játékot vagy filmet nézel nyomd be, amúgy meg kapcsold ki és akkor nincs vele gond.

#55992 Balika911: yap... ez van. Már megszoktam. Részemről ennyi még épp belefér, bár nem örülök neki.

[ Szerkesztve ]

(#55997) #72042496 válasza freemanone (#55996) üzenetére


#72042496
törölt tag

Te asztali monitorként használod? Úgy még hamar átpöccinti az ember. Én a kanapéból vezérelném, úgy inkább lemondok nagyobb teljesítményről/jobb grafikáról.

(#55998) Celtis válasza ΞΔGLΞ (#55990) üzenetére


Celtis
veterán

Igen, ismerem a tapasztalataidat, már többször leírtad. Csak arra utaltam, hogy azért a neten van sok Sony oled tulaj, aki nem volt ilyen szerencsés, ami cáfolja a válogatott (legalábbis tintingre válogatott) panel teóriát.
Azért off, mert LCD-sként csak a partvonalról szoktam időnkét "beleszólni". :D Ha lenne igazoltan tintingmentes márka, valószínűleg újra bepróbálkoznék az oleddel. Addig nem, mert számomra mérhetetlen pazarlásank tűnik az addig cserélgetem a panelt míg jó nem lesz megoldás. Megtehetné az LG (Sony, stb), hogy tinting panasz esetén annak az <1% usernek, aki emiatt reklamál tényleg válogatott panelt ad.

(#55999) Jorgi Kormi válasza Celtis (#55998) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Volt oled tulajként , azt azért tegyük hozzá ;]

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#56000) freemanone válasza #72042496 (#55997) üzenetére


freemanone
őstag

Igen, asztali monitorként van nekem.
Megértem, úgy nyűgös, én se szórakoznék vele.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.