Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54151) nikos21 válasza VincentVG (#54149) üzenetére


nikos21
aktív tag

Szia én már vásároltam tőlük, azt érdemes tudni, hogy újracsomagolt árukkal foglalkoznak! Mindenképp személyessen kel érdeklődni a termékről mert fura cég. :U

(#54152) Tyrone89 válasza VincentVG (#54149) üzenetére


Tyrone89
tag

Ez egy outlet bolt, a tv-k sem újak valószinüleg

(#54153) Traugutt válasza norbertoth (#54105) üzenetére


Traugutt
csendes tag

Nálam a F1 TM nélkül OK.
TM-nel meg nem is akarom próbálni.

(#54154) FearFmRadio válasza VincentVG (#54149) üzenetére


FearFmRadio
csendes tag

tölük vettem az
Lg 38uc99 monitorom (mai napig hibátlanul megy )
tölük vettem az
Lg c9 65" oled tv-met is ( mai napig hibátlanul megy )
én csak ajánlani tudom ;) engem nem érdekel ha ujra lett csomagolva ,, a lényeg hogy menjen :)

_A7M3_

(#54155) Haart


Haart
addikt

(#54156) bobby45 válasza Haart (#54155) üzenetére


bobby45
tag

Nekem holnap jön meg, mit javasolsz ki se bontsam? 65cx3....vagy ne engedjem frissíteni vagy mégis mit tegyek :U

(#54157) VincentVG válasza FearFmRadio (#54154) üzenetére


VincentVG
aktív tag

koszi szepen az infot mindenkinek, merlegelni fogom :)

(#54158) alaves válasza Haart (#54155) üzenetére


alaves
addikt

Ugyan már! Akinek nem elég az 525 nit HDR csúcsfény az vegyen QLED-et, úgy kell neki. Baromi nehéz megoldani a HDMI 2.1-hez kapcsolódó hibátlan megjelenítést. Nem véletlen, hogy a "többiek" még nem szereltek HDMI 2.1-et a készülékekbe, nem kiforrott a dolog.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#54159) Traugutt válasza bobby45 (#54156) üzenetére


Traugutt
csendes tag

Azt írják, hogy a game módra vonatkozik a csúcs fényerő csökkentése.
Sokat fogsz rajta játszani?

(#54160) bobby45 válasza Traugutt (#54159) üzenetére


bobby45
tag

Igen pont azert vettem ps5 mellé... Most akkor gondoljam át? A best ps5 ready tvnek írták...

(#54161) Jorgi Kormi válasza tutitibi (#54139) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Maradj a gz- nél , a ház gyengébb eresztés .
A pixel csúsztatást nem érdemes kikapcsolni és a logó fényerő-szabályozást közepesen érdemes hagyni . Én is így használom több Pana tulaj ajánlása miatt
és gyárilag is ez az alap beállítás : beégés veszélyének minimalizálása .Ezekkel a beállításokkal nem romlik a képminőség semmit sem , esetleg néha kiszúrod , hogy a képernyő egyik oldala beljebb van mint a másik . ;]

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#54162) Traugutt válasza bobby45 (#54160) üzenetére


Traugutt
csendes tag

Ebben nem tudok segíteni, nem játszom.
Majd a filmmaker módban játszol, ott 625 nit a fényerő. Veszel fel hozzá napszemüveget. :)

(#54163) norbertoth


norbertoth
senior tag

Na megnézem ma a MM-ban azokat az anyagokat amik a tv-n recegnek, aztán lehet élek a cserével, remélem utánna meg nem az lesz hogy szar a panel valami miatt mert ezzel semmi baj nincs ilyen téren :W :DD Azon gondolkodom hogy attól függetlenül is cseréltessem-e az erősebbik modellre, ha ott is látom a jelenséget, valós értelme lehet nem lenne, max hosszú távra a támogatás a cpu miatt. Ha már úgyis belemászzam.
A telekom rendes, azt mondta nekem csak vissza kell csomagolnom amennyire lehet és küldenek futárt. Ti mivel kötnétek körbe a dobozt? Mert ugye egy nagy kötegelővel volt összekötve és az el lett vàgva, viszint az tartja alulról, tipp?! Drótta gondoltam de az nem tré? :DD

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#54164) daneel_hu válasza alaves (#54158) üzenetére


daneel_hu
addikt

Bőven elég.
Bár E8-ason majdnem 1000 nit a HDR-csúcsfény. :D

(#54165) demeterf2 válasza Traugutt (#54159) üzenetére


demeterf2
tag

Saját tapasztalat. Hdr bekapcsolva játék közben. Game mode-ot átváltottam filmakerre. És sokkal világosabb lett a kép. Mondom ezzel meg mi lett? Kapcsolgatom ide oda és tényleg"vakítòbb" a filmaker. Nyomtam game módra resetet és az is olyan fényes lett!
Utána jöttem rá, hogy game módban hgig volt beállítva filmakerre pedig dtm on!
Kíváncsi vagyok mi lesz a vége, de ahogy korábban is írtam én nem vettem észre, hogy változott volna negatívan a Cx képe.

Androidos YouTube csatornám (hírek, alkalmazás/játék tesztek) : https://www.youtube.com/channel/UC9FSGvvHgx7kVx9rAqXitGQ

(#54166) Celtis válasza norbertoth (#54163) üzenetére


Celtis
veterán

Vegyél egy tekercs széles ragasztószalagot. Amikor én visszaküldtem, akkor a futár ragasztotta körbe.

(#54167) OPiiPO


OPiiPO
addikt

LG QNED

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#54168) wallace 234 válasza OPiiPO (#54167) üzenetére


wallace 234
őstag

Nos annak idején, B7 el kezdtem, nagyon jó fényerejü tv volt, gondoltam le cserélem egy B9 re hátha fejlődött. 6 hónapig használtam,bizonyos dolgokba történt előre lépés, de van amibe nem. Ezt próbáltam 6 hónapon keresztül elfogadni. Közbe egyik, barátom vett egy Hisense tvt. Megnéztem és elképedtem milyen jó a képe, fényerőbe és kép élességbe is jobb, mint a B9. Sokáig agyaltam mi legyen, aztán módom lett ki próbálni a Samsung 55q80t. Hát az a tv brutális, a fényerő a kép mélysége, körbe ugorja a B9 em. Számomra vissza esés a B9, így marad a Q80as. Biztos van jobb oled, de számomra egyenlőre ennyi volt az oled

(#54169) OPiiPO válasza wallace 234 (#54168) üzenetére


OPiiPO
addikt

Csak gondolatébresztőnek tettem be, hátha most sikerült egy tényleg használható LCD szériát kihozni. Mondjuk az is igaz, hogy az OLED-nek nem fognak ellenfelet állítani.

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#54170) wallace 234 válasza OPiiPO (#54169) üzenetére


wallace 234
őstag

Hát b9 től jobban sikerült a Q80T, olednek vannak vitathatatlan előnye ez tény! De az utóbbi időbe eléggé meg nyirták. Jelenleg azt látom olednek, van mit be hoznia és talán idén jönnek a nagyobb fényerejü oledek. Mini ledes tvk, hát TCL próbálkozott vele, de a külföldi tesztekbe nem voltak elájulva tőle.

(#54171) Celtis válasza OPiiPO (#54167) üzenetére


Celtis
veterán

A QNED elnevezés eddig teljesen más technológiát takart.

(#54172) FollowTheORI válasza OPiiPO (#54167) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Kíváncsi leszek, de szerintem amíg marad az IPS, addig az LG LCD fronton messze felejtős, akármilyen csoda fényforrást raknak mögé. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#54173) alaves válasza wallace 234 (#54168) üzenetére


alaves
addikt

Sajnálom, hogy egy B9-et cserélsz Q80-ra, gyakorlatilag egy osztállyal lentebb lépsz. Ha 0-nál fentebb vesszük az élességet, akkor csak rontunk a képminőségen és a hibák is jobban látszanak (pl. tömörítési). B7-emhez képest az OLED754 fényereje egyáltalán nem gyengébb, bár én mindkettőt SDR referencia fényerőn (100-120 nit) nézem (HDR-t is ~2/3-ad csúcsfénnyel) :) .
Az fizikailag lehetetlen, hogy egy önálló fénykibocsátású pixelekkel rendelkező kijelző képének "mélységénél" jobb legyen egy háttér-világításos kijelző.
Jó egészséget a Q80-hoz, leld örömöd benne.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#54174) wallace 234 válasza alaves (#54173) üzenetére


wallace 234
őstag

Meglepően jó a fekete, hát én is sajnálom mert nem ezt vártam. Nem érzem, hogy lentebb léptem volna egyáltalán nincs hiány érzet. B9 töl előre lépés, fekete az fekete, még a filmeknél lévő alsó fekete sáv is! Nem szürke de majd teszek fel pár képet. De oled az oled ezt nem vitatom, de a b9 em bengás lehetett vagy nem tudom.

(#54175) blakey válasza wallace 234 (#54174) üzenetére


blakey
titán

Viszont ami LCD-nél fekete az a részletek kárára lesz az, tehát tökéletes feketéd egyáltalán nem lesz hagyományos LCD esetében, márpedig a Q80T az. Szerintem az játszik közre, hogy az itt megjelenő felhasználók többsége egyáltalán nem érti a leírtakat, vagy azt hiszi, hogy érti és roszul alkalmazza a beállításokat. Nem azt írom, hogy nálad is "user error" van, de benne van a pakliban, hogy valamit nem úgy állítottál be ahogy azt kéne. Én is nehezen tudom elhinni (sőt egyáltalán nem hiszem el mivel a két TV-t láttam egymás mellett), hogy a Q80T jobb lenne a B9-ednél. Mivel én egyáltalán nem láttam, hogy nálad milyen így csak az elmondásaidra tudok hagyatkozni és nem tehetek mást mint elhiszem amit írsz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#54176) norbertoth


norbertoth
senior tag

Na megnéztem a mediaban hát megmondom őszintén volt egy video ott kevésbé láttam ezt a recegést, a többinél kb ugyanúgy bár lehet ott a video a szar a forrás, fene se tudja engem nem győzött meg egyelőre mondjuk mintha a menü rész gyorsabb lenne. Sötét jelenetet nem tudtam megnézni mert arra nem volt lehetőség netflixen az arcok elmosódására de sztem nincs akkora kül. Egy táncos video volt közte az nekem nagyon receg de itt nem láttam olyan mértékben. Valamilyen mértékben jobb lehet de hogy ez hány % az jó kérdés, picit húzta a száját a srác aki ott segített dehát ez a dolga..
Szóval jó kérdés, de ha most nem cserélem valszeg később jobban fogom bánni mint ha kihoztam volna belőle a lehetőséget, mert később nincs visszaút.

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#54177) ΞΔGLΞ válasza norbertoth (#54104) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

nagyon mélyen beleástam magam és a CX és BX között

Nem elég mélyen, mert a BX, az kb egy újra csomagolt B9, aminek ha a mozgásmegjelenítését kellene néznem, hát kib....nám az ablakon, de azt legalább jó drágán adták a megjelenésekor. A kettő között a cpu-t meg kár egy szinten is említeni.

14 napos elállási időszakon belül vagyok, de ezt nem hiszem hogy cserélnék a két szép szememért,

A 14 napos elállás nem szemre megy, nem kell megindokolni. Elállsz és ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#54178) wallace 234 válasza blakey (#54175) üzenetére


wallace 234
őstag

Nincs gond a részleteket is szépen meg mutatja, nem vesz el semmit. Lcd től még ilyen jó képet nem láttam, járt nálam jó pár darab Qledböl is. De elképesztően jó a kép. B9 nél ki próbáltam mindenféle be állítást, de már az első perctől kezdve éreztem, hogy valami nem stimmel b7 hez képest, sehol nem volt az kép élessége. Fényerő az még úgy elment, de valahogy valami hiányzott, lehet panel vagy ez a B9sla egy gyenge verzió, nem tudom de elhiheted ha látsz egy jó képet, és utána egy rosszabbat, rögtön feltűnik és fordítva is. Otthoni körülmények között láttad mind kettő tvt?

[ Szerkesztve ]

(#54179) blakey válasza wallace 234 (#54178) üzenetére


blakey
titán

Nincs gond a részleteket - egyelőre nem látod, de sajnos én még nem láttam olyan LD-t ami ne okozna részletvesztést, és csúcs LCD-kről beszélek. a lényeg, hogy neked tetszik, nekem semmi pénzért nem kellett, pedig szemezgetem a 80-as, 90-es Samsung szériával.

Otthoni körülmények között de nem otthon néztem a készülékeket. Nem akarlak elszomorítani, tényleg te fogod használni, de semmilyen LD-s LCD-t nem tudok a legalapabb OLED főlé helyezni, de még egy szintre sem tudnám hozni. Egyébként nagyon sok összehasonlító videó is van, LCD LD vs OLED, szóval lehet csemegézni. Addig nem látsz elveszett részleteket amíg nem tudod, hogy elveszett. :)
Egyébként tényleg legyen benne örömöd, mert nem mi fórumozok fogjuk nézni hanem te.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#54180) wallace 234


wallace 234
őstag

szerintem ez a fekete elég jó egy lcd tvtöl

[ Szerkesztve ]

(#54181) wallace 234 válasza blakey (#54179) üzenetére


wallace 234
őstag

Szerintem ezek a képek, elég jók igen én fogom használni, persze lehet csak az én B9 em volt bengás, míg a többi olednél nincs gond és meg eszi a Q80T. Ill Samsungnál a panel is változó és én ki fogtam egy jót!

(#54182) torma1981 válasza wallace 234 (#54180) üzenetére


torma1981
veterán

Most telefonnal csináltál pár képet, és itt lássuk, hogy milyen a fekete? Mivan?

(#54183) wallace 234 válasza torma1981 (#54182) üzenetére


wallace 234
őstag

Írtam, hogy teszek fel pár képet, mert más is szokott fel tenni, és persze nem neked szólt. Ez nyilvános fórum ahol meg lehet beszélni, dolgokat ezért tettem képeket, ha nem tetszik lépj túl rajta :R

[ Szerkesztve ]

(#54184) sub71 válasza wallace 234 (#54183) üzenetére


sub71
aktív tag

Ebben ott a bibi, hogy ezen a képen(mivel nincs egy másikhoz viszonyítva) csak azt a feketét látom, amit az ÉN lcd monitorom megjelenít, tehát innen nézve a Medion laptopomnak is kurv@ jó a fekete színmegjelenítése... :Y

(#54185) wallace 234 válasza sub71 (#54184) üzenetére


wallace 234
őstag

Örülök ha laptopodnak olyan csodálatos képe van :R légy boldog vele. De amúgy arról volt szó, hogy mik a tapasztalataim és van aki tudott értelmesen hozzá szólni! De igazad van kár, hogy a b9 képe nincs mellette! De azért ha gáz lenne a kép látszana azon a csodálatos monitorodon! Jah és nem azt írtam le az oleddel, hanem azt amit én láttam ill meg osztottam. Nem gondoltam, hogy pár embert ez zavarja

[ Szerkesztve ]

(#54186) blakey válasza wallace 234 (#54181) üzenetére


blakey
titán

Itt egy video, CX vs. Q95T, lehet csemegézni, pl. a pohárnál látszik, hogy az LD miatt mennyi hiányozhat. A világos tartalmakat azért nem említem, mert ott nem vagyok abban biztos, hogy melyik a jobb, egyébként nem mindig a nagyobb fényerő a jobb.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#54187) Ano válasza Tulku (#54092) üzenetére


Ano
őstag

Nekem egy 55C8-am van és hasonló dolgot produkál ... a WiFi-t folyamatosan eldobálgatja ami eddig atomstabil volt és a többi eszköz jól működik ... a router a TV mögött van kb 30 cm távolságra.

Az utolsó frissítés óta csinálja ezt, ami kb 2 hete ment fel a TV-re ...

Esetleg valaki jelentette már ezt a hibát az LG-nek?

[ Szerkesztve ]

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#54188) sub71 válasza wallace 234 (#54185) üzenetére


sub71
aktív tag

Látom nem érted! Pár éve a Sony úgy reklámozta a tévéi hiper-szuper csili-vili színeit az egyik kereskedelmi csatornán, hogy színes labdák gurultak össze-vissza a képernyőn. Könyörgöm, ha a saját LG tévémen nézem a reklámot, akkor hogyan láthatnám, hogy a Sony milyen szép színeket tud? Csak azt látom, amit az enyém tud! Ezért kellett volna neked is valamivel összehasonlítani, mert így értelmezhetetlen, amit írsz...

(#54189) wallace 234 válasza sub71 (#54188) üzenetére


wallace 234
őstag

B9 hez hasonlítom le írtam hogy b9 et használtam. Nem úgy írtam ide a topikba aki a többi oled tulajt sértegetve, hogy a qled a legjobb, hanem a saját tapasztalatom egy b9 el és egy Q80T vel.

(#54190) Celtis válasza wallace 234 (#54180) üzenetére


Celtis
veterán

Csak expozíció kérdése, hogy milyennek látszik egy fotón a tv feketéje. A Q80T 50 dimming zónája baromi kevés, hogy mondjuk ne legyen jól látható blooming. Én is OLED-ről váltottam vissza LCD-re, elégedett is vagyok vele, de azért eszembe nem jutna az OLED topikban kúledet reklámozni a feketéi miatt, nehogy nevetség tárgyává váljak.

[ Szerkesztve ]

(#54191) wallace 234 válasza blakey (#54186) üzenetére


wallace 234
őstag

Sok ilyen videót néztem, de mint írtam a b9 nem hozta amit vártam. Míg a Q80T meglepően jól hozza amit kell. Cx más kategória nem mondtam, hogyha egy CX et mellé tennénk, meg enné a Q80T. De mivel ezt a 2 tv láttam erről van véleményem. Igen látom, hogy miről írsz mi veszik el. Lehet CX et vettem volna az is meg ette volna a B9 em

(#54192) likeaRAINBOW válasza wallace 234 (#54189) üzenetére


likeaRAINBOW
senior tag

arra próbálnak a kollégák rávilágítani, hogy a képek akkor lennének mérvadóak, ha egymás mellett/alatt lenne a két készülék képe, ugyanolyan körülmények között (fény, betekintési szög, egyéb)

Más: végül szombaton csak beléptem a CX táborba, nem bírtam ki :W :Y
Hát egyedül összerakni nem kis fejtörést igényelt :D

Tegnap betoltam a Sony XE8505-öt, sajnos szembe vele, és próbáltam azonos tartalmakat rátolni (youtube HDR videók voltak terítéken. Amíg nem kellett a feketét (is) megjeleníteni, addig a Sonynak szép a képe. Amint előkerül a fekete ofc gyönyörűen elvérzik szegény)

(#54193) sub71 válasza wallace 234 (#54189) üzenetére


sub71
aktív tag

Én nem kötekedni akartam, azt is elhiszem neked, hogy szerinted a Q80T-nek sokkal jobb a képe, mint az Lg B9-nek!... Mivel a Samsung lcd feketéjéről tettél ide képet, erre írtam, hogy ha nem raksz mellé egy másik képet mondjuk a B9-ét, amihez viszonyítani tudok, akkor az nekem nem mond semmit, csak azt a feketét vagy szürkét látom, amit az én kijelzőm megjelenít!...remélem így már érthető voltam... :R

[ Szerkesztve ]

(#54194) wallace 234 válasza Celtis (#54190) üzenetére


wallace 234
őstag

Hát a 80T tesztekbe is nagyon jól szerepelt, ha utána olvassol külföldi tesztekbe. Elhiheted, hogy valóban is ilyen fekete, lehet a fényképezővel variálni. De itt tényleg meglepően jó és senkinek se szeretnék az oledes lelkébe lépni. És pont le írtam, hogy jártam. De egyesek, szeretnek bele állni a másikba, nehogy is valami értelmes vélemény ki fejtés történjen.

(#54195) wallace 234 válasza likeaRAINBOW (#54192) üzenetére


wallace 234
őstag

Ahogy fentebb is írtam kár, hogy nem tettem egymás mellé a 2 tvt. Így valóban azt lehet írni amit. De amiket fel tettem képeket, magukba is mutatják, hogy milyen a fekete. Lehet persze rá fogni, hogy lehet a fényképezővel is csalni.

(#54196) Vegha


Vegha
senior tag

Sziasztok,
LG OLEd tvkhez kulso 2.5"-os HDD-bol mik az ajanlott es nem ajanlott markak tapasztalat alapjan ?

(#54197) wallace 234 válasza sub71 (#54193) üzenetére


wallace 234
őstag

Sajnos már nem tudom, egymás mellé tenni a 2 tvt, de külön tudok róla képet csinálni. De tényleg sajnálom, hogy egymás mellett nem csináltam képet. De a lényeg végül is az, hogy nekem jó.

(#54198) wallace 234 válasza likeaRAINBOW (#54192) üzenetére


wallace 234
őstag

Ha sokáig nézi az ember az oled tvt, és utána lát egy gyengébbet, rögtön ki szúrja. Igen nálam is jobb lett volna, egymás mellett de így is szembe tűnt, hogy ez jobb. Akár milyen hihetetlen is!

(#54199) Haart válasza blakey (#54186) üzenetére


Haart
addikt

Azért emeld ki kérlek a rengeteg black crush-t is amit az oled okoz. :D A teszt video alatt.

[ Szerkesztve ]

(#54200) ΞΔGLΞ válasza Haart (#54199) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Szarul volt beállítva. Itt a gamma el van cseszve. A rengeteg meg elég erős kifejezés.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.