Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54901) alaves válasza sinick (#54900) üzenetére


alaves
addikt

Érdemes megnézni OLED-en egy-két 50-es, 60-as években, 70 mm-es filmre forgatott csúcsmozit SDR-ben. Valami eszméletlen szép szín és képrészletesség, sokszor jobb, mint bármilyen mai digitális 4k HDR.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#54902) alaves


alaves
addikt

Na ez már tényleg elég jó vétel (akinek nem muszáj HDMI 2.1): [link]

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#54903) Haart válasza alaves (#54902) üzenetére


Haart
addikt

Ja ez elég jó 500 alatt nincs másik oled nagyon ami 65". :C

(#54904) manager2220


manager2220
tag

Sziasztok.
Segítségeteket szeretném kérni. 55cx a kiszemelt
Filmek, streaming és sportra. 3x5 m-es panel hosszabbik fala közepére. Az ablak a rövidebbek falon van, déli fekvés.
Nagyon az oled felé húz a szívem, de félek, hogy világos neki a szoba. Most egy samu 49h6400 van.
Mit gondoltok oled megférne nálam? Milyen lenne a régi tvhez képest, mármint a tükröződése, fényereje?
Inkabb a qledben gondokozzak?
Akinek van valós tapasztalata azt nagyon szívesen fogadom.
Köszi előre is nagyon.

(#54905) csucsu54 válasza Haart (#54894) üzenetére


csucsu54
tag

Vigyél saját anyagot,próbáld ki és utána ezt nem fogod megkérdezni!

(#54906) Lacielvtárs válasza daneel_hu (#54877) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

az király, ezzel a firmware-vel gond van?
tegnap nyomtam rá hogy csinálja :W
na ma ki fog derülni ha hazaérek minden :D
megírjam hogy ráb@sztam én is? ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#54907) Tulku válasza Lacielvtárs (#54906) üzenetére


Tulku
veterán

Mindenképpen írj...ha visszavonták akkor esélyes, hogy valami nem teljesen OK...
Wifit nézd meg használatban (HBO go, Netflix, Youtube szokott sz@rakodni...)

(#54908) Lacielvtárs válasza Tulku (#54907) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

ejha nem hangzik valami jól, igaz én hálózati kártyával használom ezeket az alkalmazásokat.
akkor lehet nálam nem is lesz gond? :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#54909) ΞΔGLΞ válasza lapoe (#54898) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

magic remote-ot nagyon meg kell szokni, de szerintem ha már nem bénázik az ember és kezére áll, zseniális lesz

Az MR minden csak nem zseniális, ehhez képest a samsung-ok távja egyszerűen jobb, kézbe fogni is, egy shield pro után meg néha a falhoz vágnám ezt a magic lfszt, mert egyszerűen egy átgondolatlan bunkó tervezés. Mondjuk még mindig jobb a sony-nál.

(#54910) stilo18 válasza Haart (#54894) üzenetére


stilo18
addikt

Fejből mondom most csak, de 120 zóna van a LD-hez. Otthon C9-em van, szóval van viszonyítási alapom,de azt a tv-t még én is elnézegetném otthon..
A HDR anyag elég látványos volt, fényerő tényleg volt, blooming volt,de nem annyira látványos...Samsung Q80-at láttam egyik haveromnál, annál lényegesen jobb képe volt.

Hozzáteszem, nem oled ellenfél, de LCD mezőnyben szerintem (!) Best Buy vétel.

[ Szerkesztve ]

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#54911) gulupeti válasza stilo18 (#54910) üzenetére


gulupeti
senior tag

Az 55 colos U8QF-ben 132, a 65 colos verzióban pedig 180 LD zóna van.

(#54912) stilo18 válasza gulupeti (#54911) üzenetére


stilo18
addikt

Köszi a pontosítást, 65-ös van szülőknél, azt láttam. :R

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#54913) daneel_hu válasza Lacielvtárs (#54906) üzenetére


daneel_hu
addikt

"az király, ezzel a firmware-vel gond van?
tegnap nyomtam rá hogy csinálja :W
na ma ki fog derülni ha hazaérek minden :D
megírjam hogy ráb@sztam én is? ;]"

Fogalmam sincs.
A TV önmagától is felajánlotta nekem, akkor nem kértem.
Aztán nap végén amikor a TV-LEÍRÁSA menüben ismét rányomtam, még akkor is akart frissíteni a 05.30.10-es FW-re.
Ekkor tettem fel a kérdést itt, hogy ezzel van-e szívás, mert akkor nem tenném fel.

Másnap megint bementem ebbe a menübe, de akkor már azt írta ki, hogy NINCS ELÉRHETŐ FRISSÍTÉS. :D
Eddig nem emlékszem olyasmire, hogy visszavontak volna valamit E8-ra.

Jelenleg a 05.20.02-es van fenn.

(#54914) Lacielvtárs válasza daneel_hu (#54913) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

upsz, lehet figyelmetlen voltam, mert nekem ráadásul CX tévém van :W

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#54915) Pro Koryak válasza manager2220 (#54904) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Ha kicsit is be tudsz sötétíteni verőfényes napsütésben = van függöny, már akkor jó lesz a képe, szürkületben, sötétben meg kinyílik, azaz a fekete elnyeri méltó jutalmát ... :Y :R lesz bármelyik lcd-hez képest.

(#54916) pegazus11


pegazus11
csendes tag

Sziasztok Oled tv vásárlásán gondolkozom és fenn akadt a szemem egy összehasonlító videón. Létezik, hogy tényleg ekkora a különbség a CX és az A8G között? [link]

(#54917) FollowTheORI válasza manager2220 (#54904) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Attól függ nappal, vagy este (szürkület/sötét)-ben használnád inkább jellemzően?

De mivel nappal is megoldható a sötétítés általában, így én szerintem ez igazból nem valódi kérdés. :)

Vegyél OLED-et, ha más ellenvetésed nincs.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#54918) FollowTheORI válasza pegazus11 (#54916) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Szerintem nem, csak szarul van beállítva. :)

(amit mutogat is, és ott én látok olyat ami szerintem nem jó, innentől nem is érdekel mit hadovál :D valamit elbaszott, meg mi a forrás, meg mit hogy kalibrált ugye )

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#54919) ΞΔGLΞ válasza pegazus11 (#54916) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Igen, a sony dobozból kivéve, nos...brutális képe van azonnal, az LG-vel viszont jó sokat el kell tökölni, hogy hasonló eredményt elérj. Viszont az AG8, kb egy használhatatlan gagyi, mert annyira gyenge a rendszere, hogy léteped az arcod.
Ha sony, akkor AG9-est vegyél, vagy várd meg a legújabb szériát. Én is azt várom, aztán a cx-et bevágom a hálóba, oda pont jó lesz elaludni rajta, bár, mint írtam, sok időmbe telt, mire hasonló színeket, képminőséget elértem vele, mint az előtte lévő AG9-en. De most frankó a képe!
-----
CX-re megjött a frissítés, de a hang most sem az igazi, viszont legalább most "CSAK" 10-ből 3-4-szer nincs hang. Komolyan, ezt az erősítőt (Marantz SR8012), 1millióért vettem tavaly, naná, hogy a sony-val és eddig az LG-vel sem volt gondja, egyszerűen nem értem ezt a faék bandát, hogy tákolják össze-vissza a webos-t. A tv meg az erősítő összértéke majd 3 millió és b@sznak normálisan működni, röhej...
Mondjuk egy Factory reset-et megpróbálhatnék a CX-en, de egyszerűen nincs hozzá kedvem, sem időm újból beállítani mindent. Mert nem biztos, hogy jó lesz.
Más:
Az LG és A SONY után, kár, hogy a Panasonic nem lép be valami csúcs tevével a 80 coll feletti kijelzővel, a 65 nálam nem opció.

[ Szerkesztve ]

(#54920) ΞΔGLΞ válasza FollowTheORI (#54918) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

De most csalóka a videó, vagy tényleg egy 65 és egy 55 van összehasonlítva? Mert akkor eleve az 55-ös sony-n jobb lesz a képminőség. Függetlenül attól, hogy tényleg dobozból kivéve a sony egyszerűen máris nagyon jó képet produkál.

(#54921) FollowTheORI válasza ΞΔGLΞ (#54920) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Úgy tűnik igen, de az lényegében elsősorban csak a ppi-t befolyásolná.

Amin a rugózás megy az ahogy nézem a kép "fakósága", a fekete/sötét részek a Sony-n jók, az LG meg szürkés, ezáltal a színek se olyan jók... szvsz, ez el van baszva beállításilag/kalibrálásilag. :)

Hacsak a forrás (ami talán PS4 Pro ? azt mintha hallottam volna mikor belehallgattam itt ott) eleve nem jó erre a célra. Vagy más beállítást követelne. Passz.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#54922) alaves válasza pegazus11 (#54916) üzenetére


alaves
addikt

1-5%-nyi képi különbség az OLED-ek között. Minden gyártónak más képfeldolgozó rendszere van (gamma követés, kontraszt vágás, színtér kezelés, stb.), ezek miatt nem is lehet azonosra belőni a képet akárhogy állítgatják vagy kalibrálják. A képük szinte azonos (LCD-knél jelentős különbségek vannak), smart tulajdonságok (pl. HDMI 2.1, magic remote, android, stb.) alapján tudod eldönteni, neked melyik jó.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#54923) Jokes67


Jokes67
tag

Sziasztok!
Lg oled 55cx az alany. Ha a BT2020 - at automatikus helyett állandóra állítom, az hosszú távon káros? A Sony - nál gyárilag be van kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#54924) blakey válasza Jokes67 (#54923) üzenetére


blakey
titán

Nem káros, de miért jó az neked és hol akarod arra állítani? Az a jó ha a TV a forrásnak megfelelőt választ.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#54925) Jokes67 válasza blakey (#54924) üzenetére


Jokes67
tag

Sokkal szebbek a színek. Nagyon is láthatóan. Beállítások/kép, ráhúzni a kurzort, kód 1113111 és bent vagy. Lényeg hogy hdmi - n legyél csatlakozva.
Ja és az első sorban kell kiválasztani a bt2020 - at.

[ Szerkesztve ]

(#54926) FollowTheORI válasza Jokes67 (#54925) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ez ahogy írták a forrástól függ. Nem célszerű általánosan mindenre ráerőltetni.
Ez egy UHD + HDR szabvány.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#54927) Jokes67 válasza FollowTheORI (#54926) üzenetére


Jokes67
tag

Ok, köszönöm mindenkinek. Akkor nem erőltetem.

(#54928) blakey válasza Jokes67 (#54925) üzenetére


blakey
titán

Ez butaság, szétcseszed a dolgokat. Főleg ha nem tudod, hogy mi történik annak az átállításával, az úgy szerintem minden csak nem jó, szép, erőteljes színek, de egy kalap k@ki. Ahhoz, hogy jó legyen a HDMI-re csatlakoztatott eszközt is úgy kell belőni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#54929) Jokes67 válasza blakey (#54928) üzenetére


Jokes67
tag

Ezért kérdeztem és Rátok is halgatok.
Nem kell levágni a fejemet ezért...🙂

(#54930) Ano válasza Ano (#54592) üzenetére


Ano
őstag

Ma volt kint a szerivizes és kicserélte a WiFi kártyát + az alaplapot a C8-ban annak ellenére, hogy most éppen nem bénázott a WiFi.

Maximális pontszám az LG szerviznek ezért :)

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#54931) alaves válasza Jokes67 (#54925) üzenetére


alaves
addikt

B7-en és OLED754-en is sima menüből át lehet állítani SDR-ben a színterjedelmet/színteret a "széles" beállítással BT.2020-ra (túlszaturált színek lesznek, gamma sem jó, stb.).
A CX-en csak szervizkóddal megy :F

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#54932) Jokes67 válasza alaves (#54931) üzenetére


Jokes67
tag

Igen, csak szervizzel...akkor lehet nem véletlenül.
Tudtommal pl. a Netflix-nél bekapcsol a bt2020.

(#54933) blakey válasza Jokes67 (#54932) üzenetére


blakey
titán

A BT2020 többnyire HDR tartalomnál van jelen. SDR-nél is működhet a dolog, de ahhoz sokat kell kalibrálni, illetve kell hozzá a megfelelő átalakítás BT709-ről BT2020-ra, ha olyan a tartalom. Szóval nálad a BT2020 "beidegződés" az a HDR, használhatod mindig HDR-módban ha akarod, de ne szervizmenüből állítsd.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#54934) Lacielvtárs válasza Tulku (#54907) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

én nem tapasztalok wifi problémát, próbálgatom, de egyelőre mintha minden a szokott módon működne :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#54935) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

[LG CX Firmware 03.21.16 Brings Surprise Benefit Besides Fixing HDR Game Mode Brightness] Úgy néz ki a CX near black az új firmware-el tovább fog javulni. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#54936) manager2220 válasza FollowTheORI (#54917) üzenetére


manager2220
tag

Köszi! Hétköznap 6 után, hétvégén egész nap lenne használva. Mekkora sötétítést kívánna? Sötétítő függöny vagy csak ne függöny nélkül essen rá a fény? Direkt napfény amúgy nem esne rá.
Attól félek hogy nem tudom sehol sem letesztelni. Viszont meggyőzőbbnek tűnik mint egy qled.
Neked vagy valakinek itt van fényesebb szobában?

(#54937) FollowTheORI válasza manager2220 (#54936) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Lehet használni nem direkt napfényes környezetben is, csak úgy nem a legjobb. Arra egy jólval nagyobb fényerejű LCD (jellemzően Samsung QLED felsőbb kategóriája) a jobb.

Sötétítésre meg egy normál "sötétítő" föggöny elég... vagy redőny, vagy ablak árnyékoló roló. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#54938) Tulku válasza Lacielvtárs (#54934) üzenetére


Tulku
veterán

Az faXa akkor javították...vagy mittudomén :C

(#54939) anrab válasza manager2220 (#54936) üzenetére


anrab
addikt

Ha nem rá esik a fény akkor is teljes mértékben nézhető nappali világos szobában.
/Philips 855/

(#54940) Bazsi81


Bazsi81
tag

Sziasztok!Valahol olvastam múltkorában,hogy a cx újra viszi a dolby vision dl filmeket.Ez igaz?!

(#54941) norbertoth


norbertoth
senior tag

azt vettem észre, hogy amikor megy egy állókép a tévén sokáig akkor elkezd csökkenni amfényerő, ha megnyomok egy gombot visszaáll eredetire, ezt ki lehet kapcsolni valahol?

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#54942) pontyos


pontyos
senior tag

Jó estét ! HDR10+ anyag esetén a CX hogyan jeleníti meg a képet? Tudja rendesen kezelni, vagy a media player ből sdr t kell ilyenkor beállítani? Írták itt is, hogy nem tudja a készülék ezt a formátumot

(#54943) blakey válasza pontyos (#54942) üzenetére


blakey
titán

HDR10-ben vagy SDR-ben, ezt. készülékek általában jól kezelik, feltéve, hogy az anyag is rendben van.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#54944) szabiii07


szabiii07
csendes tag

Sziasztok aki mostanában rendelt MM lg oledet az vásárolt extra garanciát a készülékre?

(#54945) Segal válasza szabiii07 (#54944) üzenetére


Segal
veterán

Én ugyan Euronics-ban vásároltam, de ott is felajánlották. Én nem vettem.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#54946) szgaborsz


szgaborsz
tag

Üdv,
Két éve lg b7-et nézünk (Netflix, HBO, néha egy kis letöltés, semmi játék), de 55-ös, és kicsi lett az új nappaliba. Váltanék 65 collra, két tévét néztem ki:
Philips 65OLED805/12
LG OLED65CX3LA
A Philipsnél vonz az ambilight, és most 30 napos próbaidőszakos akció van rá az extreme digitalnál, és az ára is lement 600.000 Ft alá. A teszteket olvasva a mozgásmegjelenítés a gyenge pontja (Bfi 120hertz hiánya, bár tudnám, hogy ez a filmnézés közben mit jelent konkrétan), szemben a CX-el. Alapvetően este nézünk tévét, sötétben, vagyis a fényerő nem szempont, asszem :-)
A kérdéseim:
1. Az LG B7-hez képest a Philips mozgásmegjelenítésben jobb vagy rosszabb?
2. Az ambliligt fárasztja a szemet? Ha igen, akkor kb. mennyi idő alatt, 1-2 óra már sok?
3. Netflix, HBO, néha egy kis letöltésre, ki mit venne, LG vagy Philips?

Nagyon köszi.

(#54947) Lacielvtárs válasza szgaborsz (#54946) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

én LG-t vettem, és imádom :C
pontosan ugyanaz a szériám/típusom van amit írtál :K

Tulku: bízzunk benne hogy így is marad :DD

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#54948) krx21 válasza szgaborsz (#54946) üzenetére


krx21
nagyúr

Az a baj, hogy az ambilight, pont ez ellenkezőjét csinálja mint egy klasszikus segédfény, hangulat világítás. Pont annyival fárasztja jobban a szemet, mint amennyire megnöveli a szemedbe áradó fény erejét, dinamikáját.
Biztos, hogy jó ötlet egy ledsort hasonlóan vezérelni, mint ahogy a kép tartalom megjelenik a képernyőn?
Bizonyára valakinek tetszik..
Tehát én CX-re szavazok. ;)

(#54949) blakey válasza krx21 (#54948) üzenetére


blakey
titán

Az Ambilight jó dolog. Sok lehetőséged ad, fix háttérfényt állíthatsz be, színeket, színhőmérsékleteket is beállíthatsz, a fényerőt, az intenzítást is állíthatod, azon felül rengeteg különböző opció van, nyugodt, játékhoz optimalizált, stb. Nagyon kellemesre is beállíthatod úgy, hogy OLED-nél is van értelme. Nem azt írom, hogy nem lehet nélküle TV-zni viszont nagyon jól paraméterezhető és ezáltal egyáltalán nem zavaró. Értem akinek szempont, teljesen érthető az Ambilght megléte viszont nélküle is lehet élni. Amikor valaki lámpát kapcsol a TV-zéshez, vagy ledsort szerel mögé, na annál sokkal jobb a gyári megoldás. Hidd el, jó dolog.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#54950) daneel_hu válasza blakey (#54949) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Értem akinek szempont, teljesen érthető az Ambilght megléte viszont nélküle is lehet élni. Amikor valaki lámpát kapcsol a TV-zéshez, vagy ledsort szerel mögé, na annál sokkal jobb a gyári megoldás. Hidd el, jó dolog."

Már akinek.
Nálunk meg van oldva a nagy nappali világítása, egészen különleges hangulatfényeket is lehet kapcsolni.
Eszembe nem jutna ambilight-os tévét venni.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.