Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54051) Taurimod96 válasza blakey (#54050) üzenetére


Taurimod96
újonc

Szia. Nagyjából próbáltam úgy beállítani mint a HDR esetén, amiket lehetett ugyanarra állítani. Tudom h unjátook a sok nyavajgást, el se kezdem mert még így is fényévekkel jobb mint egy LCD esetén, egy hangyányit zavar csak a HDR/DV külömbség, meg h vannak beállítások amikhez hozzá sem enged nyúlni

(#54052) blakey válasza Taurimod96 (#54051) üzenetére


blakey
titán

A Dolby Vision eltér a HDR10-től, ezért is van más profil, a HDR10 beállítások csak részben jók DV esetén. Ha nem tudod, hogy ponzosan mi akkor a fényerő, kontraszt és esetleg fehéregyensúly kivételével mást ne nagyon állíts, talán úgy jobb lesz.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#54053) Taurimod96 válasza blakey (#54052) üzenetére


Taurimod96
újonc

Anyit sikerült már kiderítenem, hogy a fényerőnél itt nem érvényes a maximum 100, itt a 100-nak az 50 felel meg, fölötte már ront a kontraszton, de hogy akkor a kontraszt 85 lenne kó mondjuk 100-on?

(#54054) FearFmRadio válasza demeterf2 (#54038) üzenetére


FearFmRadio
csendes tag

De ha csak a tv-t dugom rá akkor a monitoromat hogy fogom használni ? :)
Kiprobáltam most ezt az 1 kábeles megoldást ,,, de akkor is ugyan ez a "nincs jel" effekt jön elő :( nah sebaj feladom ,,, jó lesz nekem a 60hz is 4k-n :)
1440 és 1080p be hibátlanul megy a 120hz :)

1 kérdésem lenne :) ha 4k mondjuk egy játék 61fps vagy fölötte van akkor eljöhet ez a kép elcsuszás ? (gondolom pont ezért van a gsync nem , viszont akkor 60fps fölé egyáltalán nem megy ha ez be van kapcsolva? )

_A7M3_

(#54055) alaves válasza norbertoth (#54045) üzenetére


alaves
addikt

A B7 is hasonlóképpen be-be reccent, mintha nem volna kadenciahelyes a lejátszás. Trumotion okozza, mert pl. a "sima" az a maximális interpolációt adja hozzá. Minimalizálhatod a reccenést ha: DJ:2/DB:10 -re állítod.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#54056) SH4D0W2011


SH4D0W2011
őstag

Sziasztok!

Van egy LG CX-em, amin nem nézek hagyományos TV adást, szóval se antenna, se semmilyen box nincs rákötve, így bekapcsolás után az a galéria jön be, ahol a képeket váltogatja.
Bekapcsoltam rajta a HDMI-CEC-t, hogy a PlayStation bekapcsolásával a TV is kapcsoljon. Ez eddig szép és jó. Viszont ha TV-n használok egy alkalmazást (pl. YouTube), majd azt bezárom, akkor egyből bekapcsolja a PS-t, ami viszont nem kellene. Ha kikapcsolom a HDMI-CEC-t, akkor nem kapcsolja be. Van az a tápszinkronizálás vagy mi a neve, az ki van kapcsolva. Lehet ezt valahogy úgy beállítani, hogy a PS bekapcsolásával bekapcsoljon a TV, de ha a TV-n kilépek valamiből, akkor ne kapcsolja be a konzolt feleslegesen? :F

(#54057) norbertoth válasza alaves (#54055) üzenetére


norbertoth
senior tag

Köszi!

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#54058) rottenbull válasza SH4D0W2011 (#54056) üzenetére


rottenbull
senior tag

Szerintem, ha barmibol visszamesz a tv menübe, akkor az utolsó aktív hdmi bemenetre vált. Szóval, ps után válts at vmi másra ami nem a ps. Bár azt nem tudom, hogy ezt engedi e, ha semmi más nincs radugva.

(#54059) SH4D0W2011 válasza rottenbull (#54058) üzenetére


SH4D0W2011
őstag

Ezt megnézem, hátha. Köszi!

(#54060) atommaa


atommaa
csendes tag

Üdv,
segítséget szeretnék kérni, nem egzakt hibáról van szó, hanem egy állapotról, amire most figyeltem fel pár napja, eddig nem vettem észre, azonban most az istenért nem tudom elfelejteni. Beruháztam egy 55os Lg cx-re eddig Tv-ként hozza, amit vártam tőle minden rendben, viszont alul és felül a káva alatt a kávával párhuzamosan 2mm-el lejjebb illetve feljebb látok „egy vonalat” , de ez nem tényleges vonal, hanem más a kontrasztja a képnek. Ha felekelek és közel megyek, nem látom a panellel nincs semmi hiba, de távolról mégis kiszúrom. Komolyan nem tudom jobban körül írni, fénykép se adja vissza.

Sejtem a válaszotokat, hogy valami beakadt a szememben és ezzel nincs mit tenni, de jelenleg a tv széleit nézem 80%ban a film helyett… szánalom.

+info eddig egy sony lcd tvm volt 7 évig semmi ilyet nem tapasztaltam, átkerült egy másik szobában és sokkal határozottabban látom a fenti jelenséget, 7 évig semmi panaszom nem volt. A pici plusz, hogy nem a szememmel van a gond, hogy a feleségem is látja a két "vonalat, eltérő részt (nem tudom, hogy leírni)" alul felül a sony-n nem káprázik a szemem. T-online van itthon, újraindítottam már mindent hátha változik valami de mind a 2 tv-n minden változatlan.

A harmadik és egyben utolsó észrevétel, hogy 4k tartalom esetén 21:9es formátumban alsó felső 1:4ed ugye teljesen sötét, és a középen lévő tartalomnál szintén látom a „vonalat, eltérő egy picit sötétebb kontraszt” leginkább alul ugyanúgy, mintha teljes képernyőn menne a tartalom, ehhez ugye a T-nek semmi köze.

Ha valaki tud ajánlani valami épkézláb ötletet köszönettel, veszem, mert most elfogytam.

Miért volt eddig jó a kép 7év-ig plusz a cx 2hónapja alatt, most miért látom mindkettőn, szerencsére a sony-n a feleségem is, így csak nem képzelődőm.

Mit igyak, hogy elmúljon 😊 ?

Ez most nagyon „beégett az agyamba” és bosszant rendesen.
Előre is köszönöm!

https://www.twitch.tv/nasumhun

(#54061) anrab válasza atommaa (#54060) üzenetére


anrab
addikt

"Ha felekelek és közel megyek, nem látom a panellel nincs semmi hiba"
Biztos hogy a szemed vág át.
Nálam is van ilyen.

(#54062) Strezi válasza SH4D0W2011 (#54056) üzenetére


Strezi
őstag

Lehet hogy nem segít, de Xboxon van olyan külön beállítás, hogy a TV ébressze, altassa-e a konzolt. PLusz a fordítottak, ugye. PS-en esetleg részletes opciók között?

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#54063) atommaa válasza anrab (#54061) üzenetére


atommaa
csendes tag

Sajnos én is erre tippeltem, valami ötlet, hogy oldottad meg háttérfény stb, vagy idővel elmúlik legörgők erről? A Tv amúgy most nekem túl magasan van, ráültem párnára, hogy közép közép legyen első 5 perc alatt jobb lett a tapasztalat, a dolog kevésbé zavart. Lehet kinéz egy új állvány és ha jó lesz a magassága akkor megoldódik. Köszönöm, hogy válaszoltál!

https://www.twitch.tv/nasumhun

(#54064) anrab válasza atommaa (#54063) üzenetére


anrab
addikt

Néha látom de nem foglalkozom vele.
Lehet mikor már túl sokat néztem.

[ Szerkesztve ]

(#54066) snpetit válasza atommaa (#54060) üzenetére


snpetit
aktív tag

Ez engem is szopat, de csak TV adásnál (beltéri egység), ha filmet játszok le jó minőségben akkor nem. Igaz teljes sötétben azt hiszem nem láttam még. Lehet a valami visszatükröződés lehet a kijelző üvegről?

(#54067) TBMC


TBMC
addikt

Sziasztok!

LG 65BX
"Channel edit for LG TV's" MAC-en nem ismeri fel a TV-ről mentett channel listet.
Próbáltam windowson, ott a "Chansort"-ot használtam, felismerte, el is készítettem vele. Visszamásoltam a TV-re megy rendesen...az első ki-be kapcsolásig.

Minden alkalommal vissza kell másolnom USB-ről a TV-re a teljes listát...

Hogyan lehetne ezt működővé varázsolni? Esetleg más program segítségével?
Korábbi B7,B8 modelleknél nem volt gond...

Előre is köszi!

markbellus.hu 

(#54068) drsanya


drsanya
aktív tag

Sziasztok. Egész délután reszeltem a képbeállításokat, de valamiért nem tudom állítani a feketeszintet, színhőmérseklet pedig nincs. Mit nézek el? LG 55 CX

I am iRacer

(#54069) blakey válasza drsanya (#54068) üzenetére


blakey
titán

Nincs bekapcsolva valamilyen ECO mód?

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#54070) drsanya válasza blakey (#54069) üzenetére


drsanya
aktív tag

Eco mód csak a kikapcsolás 4 óra után meg a HDD Eco van bekapcsolva.

Boldog új évet mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

I am iRacer

(#54071) TBMC válasza TBMC (#54067) üzenetére


TBMC
addikt

közbn sikerült megoldani, automata csatorna frissítés volt a problem. :K

markbellus.hu 

(#54072) Taurimod96


Taurimod96
újonc

Boldog Új Évet all :) (sry offtopic)

(#54073) Fisha válasza SH4D0W2011 (#54056) üzenetére


Fisha
őstag

Esetleg megoldás lehet, ha rögtön arra a bemenetre/alkalmazásra kapcsolsz be, ami éppen érdekel és nem használod a power buttont. Ez talán a legegyszerűbb, ha rendelsz hozzá egy gyorsbillentyűt a számok közül. Ehhez nyomd hosszan a számot, amikor az adott alkalmazás/bemenet aktív.

(#54074) SH4D0W2011 válasza Fisha (#54073) üzenetére


SH4D0W2011
őstag

Lehet ez lesz végül a megoldás, a fentebb említett beállítást PS5-ön én nem találtam, szerintem azon nincs, vagy eldugták. :D :R

(#54075) drsanya válasza drsanya (#54068) üzenetére


drsanya
aktív tag

Na a színhőmérseklet megvan, bekapcsolva maradt a Kényelmes üzemmód a szemnek funkció, kikapcsolás után megjelent. A feketeszint ha jól értettem az éjszakai órákban talán akkor lesz aktív, ha külső eszköz van csatlakoztatva (beltéri, konzol, stb.). De javítsatok ki ha tévedek.

I am iRacer

(#54076) junior19 válasza drsanya (#54075) üzenetére


junior19
senior tag

A fekete szint állításának semmi köze, hogy éjszaka van, vagy nappal.
Külső forrás esetén, ha YCbCr vagy korlátozott RGB (általában a videókészítésben ezt használják) jelet küld a forráskészülék, akkor a HDMI fekete szint alacsony opciót kell választani, mert ekkor vár a megjelenítő ilyen jelet. S a Fényerő csúszkával egy referencia videón beállítani, hogy 16 alatt ne láss semmit, felette kezdődik az információ.

Ha RGB teljes jelet küld a forrás (pc-nél használható), akkor a fekete szint a magas opcióban helyes, mert ilyenkor a megjelenítő rgb jelet vár.
A Referencia videón ilyenkor a 16 alatti információt is látni kell, mert egyébként vágja a feketét a megjelenítő, információt vesztesz.

codec project

(#54077) krx21 válasza atommaa (#54060) üzenetére


krx21
nagyúr

Ha 16:9 és 21:9 arányban is látod, akkor nem a TV a ludas...

(#54078) drsanya válasza junior19 (#54076) üzenetére


drsanya
aktív tag

"A fekete szint állításának semmi köze, hogy éjszaka van, vagy nappal."

Rosszul fogalmaztam, az éjszakai órákat úgy értettem, hogy akkor kerestem a választ a kérdésemre :DDD
Akkor ezek szerint valóban akkor aktív, ha külső eszköz van csatlakoztatva.

[ Szerkesztve ]

I am iRacer

(#54079) vanboy


vanboy
csendes tag

Sziasztok,

CX3 oled tv-n nem érem el a Synology NAS tartalamat. Hol és mit lehet/kell beállítani?
A NAS-ikonra kattintva "Az eszköz leválasztva, ellenőrizze a csatlakozást" szöveget ad vissza.

A NAS-t egyébként tökéletesen látja az összes más Samsung tv, azonos wifi hálózaton, és a tartalom is elérhető.
:W

(#54080) Egon válasza Pro Koryak (#54005) üzenetére


Egon
nagyúr

Sajnos tök más a menü, de azért köszi. Próbálkozom.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#54081) ateszm válasza vanboy (#54079) üzenetére


ateszm
senior tag

OFF lesz, és nem is igen fogok tudni segíteni,de egy korábbi albimban volt egy LG tv,típust nem tudok. Fizikailag látta a zyxel nasomat, de sehogysem tudtam csatlakozni hozzá. Én tuti fix,hogy vennék a helyedben egy jó kis tv okosítót olyan 12-15 között már van normális (nekem x96max2 van) tökre elégedett vagyok vele. Onnantól megszűnik majd mindenféle kompatibilitási feliratkezelési és egyéb anomália. (ezt mondjuk nem tudom a CX-en van e,mert Pana oledet használok)
Szerk: amúgy most DS220j-t használok.

[ Szerkesztve ]

(#54082) tutitibi válasza Taurimod96 (#54072) üzenetére


tutitibi
senior tag

https://www.youtube.com/watch?v=09xRXx0cTaU

Egy LG C6 --> LG65GX3 upgrade

(#54083) Haart


Haart
addikt

Ez mennyire igaz?

[ Szerkesztve ]

(#54084) Strezi válasza Haart (#54083) üzenetére


Strezi
őstag

Jaja, tökre! De, hány éves a kapitány :F
:C

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#54085) drsanya válasza Haart (#54083) üzenetére


drsanya
aktív tag

Amúgy szerintem is a legjobb a Filmmaker Mode.

I am iRacer

(#54086) bobby45


bobby45
tag

Sziasztok egy LG 65cx3la-hoz szeretnék soundbart vásárolni tudtok ajánlani valamit? Nem kell 5.1 a basszus legyen ütős elég nagy a szoba 25m2. Illetve max 150k-ig.

(#54087) tutitibi válasza drsanya (#54085) üzenetére


tutitibi
senior tag

Panakba nincs Filmmaker mód. Ott melyik felel meg ennek ? A proffesional ?

(#54088) drsanya válasza tutitibi (#54087) üzenetére


drsanya
aktív tag

LG van nekem, nem tudom a Panasonic hogy nevezte el. Nálam van előre programozott Filmmaker, illetve ha olyan tartalmat indítok, akkor automatikusan beállítja magát hozzá a tv.

I am iRacer

(#54089) Jorgi Kormi válasza tutitibi (#54087) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

A prof.1 vagy kettőt használd . Én a prof.2 beállítással szoktam filmezni + a mozgással szoktam még variálni : ott 3, 3, a tízig terjedő lehetőség mellett elég nekem.

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#54090) Haart válasza Strezi (#54084) üzenetére


Haart
addikt

BAzz most nézem rossz linket raktam be :D
Ez a helyes!:
100 nit minusz az uj frissítéssel?

(#54091) cujo69 válasza tutitibi (#54087) üzenetére


cujo69
tag

2020 as Panákban van Filmmaker mód.

(#54092) Tulku


Tulku
veterán

Boldog új évet kívánok minden oled rajongónak és tulajnak!
A következő kérdésem lenne...LG 65C8 ledobálja wifin az HBO GO-t...állandó jelleggel...
LAN-on ezt nem teszi...bár speedtest-tel lan-on a 100 mbit-et éri el, míg wifin 250 körül van a sebessége....viszont telefonon is jóval több a mért eredmény (350) míg laptopon 400 fölött van...
Router 2 méterre van a tévétől...tehát a rálátás gondolom nem lehet baj...
Tehát lehetséges, hogy baj van a beépített vevővel, esetleg dedikált routert kellene hozzá vennem? (jelenleg egy Archer C7 teszi a dolgát, de minden wifi készülék erre van csatlakoztatva (3 teló, 3 tablet 2 tv és 3 notebook).
Válaszokat előre is köszönöm!

(#54093) Peet 80 válasza cujo69 (#54091) üzenetére


Peet 80
csendes tag

Van bizony és a legjobb képet ezzel a móddal lehet elérni szerintem. Próbálgattam más profilokkal is, de nekem ez a legjobb mind közül. Jó dolog, hogy belepakolták a tavalyi modellekbe.

(#54094) cujo69 válasza Peet 80 (#54093) üzenetére


cujo69
tag

Én is végig próbáltam mindegyiket,nem rossz a Filmmaker,de én az Igazi mozinál maradtam,nekem egy picit jobban bejön.

(#54095) tutitibi válasza cujo69 (#54091) üzenetére


tutitibi
senior tag

Azok a HZ-k ? Nekem GZ-m van.

(#54096) norbertoth


norbertoth
senior tag

Nem tudom más észrevette-e már, de pl nézem a Karácsonyi Krónikák 2-t, a sötét jeleneteknél olyan fura, mintha elmosódnának az alakok, az arc mozgásoknál látszik leginkább, de letöltött filmnél is ez van. Ez az OLED sajátossága és meg kell szokni, vagy ez valami kijelző hiba lenne? Olyat is észrevettem, hogy pl világos jelenetnél ha mennek a háttérben emberek, a körvonalaiknál látszik ilyen zajosodás, mintha képhiba lenne. Ez mind a TrueMotion miatt lenne? Bár kikapcsolva annyira nem szeretem, mert nekem nagyon remegős a kép. Eddigi 10 napos tapasztalataim alapján, nagyon szuper ez a tv, de picit csalódás nekem ez a be-be reccenős kép jelenetváltásoknál és ez az elmosódottság, az előző led tv-n nem volt ilyen, tudom ez más technológia. A HDR videók csodálatosak, de pl a Karácsonyi Krónikák DV és ott is jelen van ez az elmosódás szerű dolog. Azt tudtam, hogy oled tv-n másabb mint egy led tv-n, bár igaz hogy az 108cm volt ez pedig +31cm és jobban kijönnek az ilyen jellegű jelenségek.

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#54097) bobby45 válasza norbertoth (#54096) üzenetére


bobby45
tag

Az akkor se normális szerintem hogy elmosodas van... Én is oled vásárlás előtt vagyok pedig

(#54098) krx21 válasza norbertoth (#54096) üzenetére


krx21
nagyúr

A TrueMotion miatt van. Tipikus interpolációs hiba. Nem akarom elvenni a kedvedet, de CX-el jobban jártál volna. Ugyanis jelentősen jobb a TrueMotion interpolációja...

(#54099) bobby45 válasza krx21 (#54098) üzenetére


bobby45
tag

Huu szóval a cx jó? Én most akarok venni 65cx3at... Mit javasolsz ezt a funkciót kapcsoljam ki?

(#54100) krx21 válasza bobby45 (#54099) üzenetére


krx21
nagyúr

Az itteni tapasztalatok azt mondják, hogy a TrueMotion jobb a C kategóriától. (Nekem a még a B6-nál igencsak rossz volt...) Állítani lehet, egyedi módba téve, 2x[1-10-ig], kinek hogy tetszik....
Annyit azét tudni kell, hogy a mozgásjavítás ezen fajtája soha nem lesz tökéletes egyik TV-n sem. Gyakorlatilag saccolt nem valós képeket szúr be. Spéci anyagoknál meg lehet mutatni milyen hibák tudnak látszani a képen.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.