Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55351) ateszm válasza kapasz (#55341) üzenetére


ateszm
senior tag

Tv ~400K, tvbox corelec kadenciahelyes lejátszással 10-12K. Szerintem ennyit megérdemel a tv-d és Te is. :)

(#55352) Keksz03


Keksz03
senior tag

LG CX mellett a PS4 Pro-n a Dynamic Tone Mapping-et mire érdemes belőni?

On, Off vagy HGiG?

Samsung Galaxy S23+ 512GB / LG CX 48" OLED / PS5 / Ryzen 5 5600X, 16GB, RTX 3060 Ti

(#55353) FollowTheORI válasza Keksz03 (#55352) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ha játékon belül van HDR kalibrálás, akkor HGIG (esetleg off), ha nincs, akkor esetleg On vagy Off... :)

Igazából, ha nem tetszik/vagy nem jól működik, akkor ki kell próbálni a többi beállítást.

De alapból a HGIG és a konzol HDR kalibrálásából kell kiindulni. (ez legyen az "alap" beállítás)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#55354) Keksz03 válasza FollowTheORI (#55353) üzenetére


Keksz03
senior tag

Köszi, mindenhol csak PS5 meg új XBOX kapcsán láttam erről videót, nem volt egyértelmű h ez next gen feature vagy független attól.

Akkor HGiG lesz vagy off, köszönöm a gyors választ :R

Samsung Galaxy S23+ 512GB / LG CX 48" OLED / PS5 / Ryzen 5 5600X, 16GB, RTX 3060 Ti

(#55355) Tomasonda válasza FollowTheORI (#55353) üzenetére


Tomasonda
tag

nekem ps5 ghost of tsushimában a hgig élvezhetetlenül sötét, a napsütés meg fényes részek jók, de erdőben alig látok, pedig beállítottam a hdr-t a gépen, úgy ahogy a ferde szemű fickó mondta yt-on :D lg bx

[ Szerkesztve ]

(#55356) EasyLife


EasyLife
aktív tag

Series x-en most próbáltam ki a the mediumot C9-en. Villog a kép széle a menüben, játékközben ritkán de észrevehető, valami nincs rendben a HDR-el. :U

(#55357) 3L1T3 válasza EasyLife (#55356) üzenetére


3L1T3
addikt

Nálam is szintén c9

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#55358) EasyLife válasza 3L1T3 (#55357) üzenetére


EasyLife
aktív tag

Helyesbítek, nagyon gyakran észrevehető. Talán mintha color banding is lenne benne, a sötét részeknél. :F

(#55359) norbertoth


norbertoth
senior tag

Az miért lehet hogy Airplay esetén a lejátszott videók szaggatva játszódnak le? Gyenge hozzá a tv hardvere?

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#55360) blakey válasza norbertoth (#55359) üzenetére


blakey
titán

Miért kell Airplay a videókhoz? Egyébként sok összetevőből adódik a szaggatás.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#55361) norbertoth


norbertoth
senior tag

Miért kell?! Pl hogy kitükrözve nézzem a telefonom tartalmát, pl videó felvételeket :C a net teljesen rendben van, szerintem a tv hardvere gyengus hozzá.

[ Szerkesztve ]

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#55362) blakey válasza norbertoth (#55361) üzenetére


blakey
titán

Megoszthatod DLNA-n is. Nem azért kérdeztem, mert nem tudnám, hogy mi a szándékod, viszont a videók lejátszása megoldható normálisan is. Airplay képekhez tökéletes, zenéhez még elmegy, videóhoz szerintem nem jó.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#55363) mQWeXgsf


mQWeXgsf
aktív tag

LG BX: Ha a truemotion be van kapcsolva /bármelyik/, akkor kb 1-2 percenként bereccen/beakad a tv adás képe. Ami a durva, hogy a legártalmatlanabb szituációknál is, pl egy studióbeszélgetés közben a szájmozgásnál is észlelhetõ. Ez lehet garanciális probléma? Mert néha jó lenne használni ezt a funkciót, végülis kifizettem...

ui: tuti a tv okozza, mert felvett anyag visszajátszásánál ugyanott TM ON beakad, TM OFF nincs beakadás.

(#55364) galbi1972


galbi1972
tag

Hasznél itt valaki ethernet usb adaptert LG OLed 55"CX-el? Melyik USB 3.0-ás típus kompatibilis vele, amit itthon is lehet kapni?

(#55365) norbertoth válasza mQWeXgsf (#55363) üzenetére


norbertoth
senior tag

A BX ilyen sajnos, :O A trumotion okozza, én éppen emiatt küldtem vissza, a cx már jó ilyen tekintetben (is).

blakey köszönöm a válaszod, oké azt hittem bocsi :B a dlna hogyan valósítható meg? Laikus vagyok :F

[ Szerkesztve ]

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#55366) jugeen válasza norbertoth (#55359) üzenetére


jugeen
addikt

Ha Mac-ről Airplay optimalizáltan küldöm a videót, akkor nem szaggat. Igaz, a forrás 60fps, a megjelenített meg nem.

Bár tudtommal az Airplay 1080p-t visz csak át.

[ Szerkesztve ]

(#55367) jugeen válasza jugeen (#55366) üzenetére


jugeen
addikt

Közben megnéztem iPhone-ról is. Hibátlanul működik. 4k-ban is.

[ Szerkesztve ]

(#55368) jugeen válasza galbi1972 (#55364) üzenetére


jugeen
addikt

USB 2.0 van a CX-en, elég ha olyan gigabitest adaptert keresel. Jó páran használják úgy a készüléket.

(#55369) galbi1972 válasza jugeen (#55368) üzenetére


galbi1972
tag

Igen tudom, hogy USB 2.0-ás de elvileg az USB 3.0 kompatibilis lefelé és lehet, hogy jól jön alkalomadtán máshoz is. Keresni keresek, ezért kérdeztem, hogy ki mit haszál, konkrét típust ami itthon is beszerezhető . Gondolom nem mindegyikkel kompatibilis a TV-m.

(#55370) jugeen válasza galbi1972 (#55369) üzenetére


jugeen
addikt

Ok. Én egy márkátlan gagyival próbáltam, amit egy ethernet port nélküli kínai csoda noteszhez vettek. Azzal simán ment. Szerintem nem igazán lehet kompatibilitási probléma velük, de természetesen kizárni nem lehet. Ha mégis gond lenne, akkor max visszaküldöd.

(#55371) Elims


Elims
veterán

Sziasztok!

Ha minden jól megy -talán ma- veszek egy lg oledt tv-t (65cx3).
Visszaolvastam és látom,hogy sajnos még mindig megvan a beégéses mizéria.Ha minden jól megy vmikor a közeljövőben garancia is lesz rá.Ha van rá garancia és mondjuk egy év után látom,hogy gáz van akkor is javítják ha garanciáztatom?

Vmint a jelenlegi lcd tv-mre (65uj634) a topikban ajánlottak beállítást.Kb.egy hétig állítgattam esténként,hogy olyan képe legyen mint most.Így használom x éve és tényleg szép amit látok..
Vajon erre az oled-re is van beállítás vagy ez olyan,hogy csak bekapcsolom és kész?
True motion és társai nem kellenek.Nem kell túlszaturált mosott szappanoperás kép.
Ps5/barátok közt/éjjel-nappal Budapest/hírek/fókusz/x264-es filmekre lesz használva (legelső az enyém,többi a barátnőmé).
Ami fontos szempont lenne,hogy észrevehető különbség legyen a két tv között.Kiadok több mint 400e-t,nem szeretnék rászaladni..

Válaszotok előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#55372) Partz válasza JohnnySmith (#54722) üzenetére


Partz
senior tag

Azóta jött reakció videó miért helytelen ez a fajta beállítás, itt példákkal mutatják amiről egy mondatban írtam pár hete.

(#55373) wallace 234 válasza Elims (#55371) üzenetére


wallace 234
őstag

Különbség az lesz! Oled javára! Ezen ne aggódj! Beégés normál esetben, eléggé minimális már az esélye! De ha véletlenül meg történik, az LG minden gond nélkül cserél. Oledre elég sok beállítási lehetőségek vannak! [link] itt tudsz nézelődni, ki indulási alapnak jó! Nincs egyforma panel, de arra jó, hogy legyen Valami alap!

(#55374) galbi1972 válasza jugeen (#55370) üzenetére


galbi1972
tag

Rendben, köszönöm!

(#55375) Celtis válasza Elims (#55371) üzenetére


Celtis
veterán

Nem hiszem, hogy a régi TV-d bármilyen beállításokkal is labdába rúg egy OLED TV mellett. Ez olyan, mintha azt kérdeznéd, hogy a lesz-e olyan kénylemes egy új Mercedes, mint a régi Suzuki Swift alapmodelled, amiben jól sikerült beállítania háttámlát.
Illetve ha már kiadsz ennyit a TV-ért, akkor érdemes utánanézni, hogy az OLED-en milyen beálítások vannak és mi célt szolgálnak. (milyen kényelmi extrák vannak az új merciben)

BTW, a barátok köztet és az ÉNB-t 24p-ben nézitek, vagy mire gondolsz szappanoperás hatás alatt? :F Amúgy érdemes lehet majd 2 epizód között valami minőségi 4K HDR filmet is megnézni, hogy lássátok mire is képes a TV.

(#55376) Haart válasza Partz (#55372) üzenetére


Haart
addikt

És a reakció reakcióját láttad-e már? ;]

(#55377) szgaborsz


szgaborsz
tag

Két napja érkezett meg (Philips 65OLED805), azóta sikerült nagyjából beállítani - köszönhetően alavesnek és a flatpanelsdh-nak - és hát na... :-)
Az lg b7 elé tettük, ami még a falon van, hogyha nem válna be a 805, akkor két hét múlva újra bekapcsoljuk az lg b7-et, hogy döntsünk arról, hogy melyik marad, bár már most úgy gondolom, hogy felesleges :-). Néztem banding tesztet, 1%-os szürkénél látok a bal oldalon három csíkot, de nem vészes, két hét múlva újra csekkolom, még javulhat. A képe brutál, a fényerő több mint elég, a mozgásmegjelenítéstől féltem (utálom a szappanoperát), de az is super. Az ambilight pedig odacsap, szerintem teljesen más dimenzióba helyez filmnézés közben, egészen megdöbbentő. Pl. van egy jelenetben egy éjjeli lámpa a jobb sarokban, akkor a lámpa fénye nem áll meg a keretnél, hanem a padlón és a falon folytatódik, gyakorlatilag kilép a tévéből a jelenet egy része.
Hogy tudnám megnézni az üzemórát? Nem tartom valószínűnek, hogy újracsomagolt, de az ördög nem alszik .-)

(#55378) Jorgi Kormi válasza szgaborsz (#55377) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Azért az várható volt , hogy a Philips "enyhén szólva" is jobb cucc, mint a b7 ;]

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#55379) FollowTheORI válasza Jorgi Kormi (#55378) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Azért én nem fogok most rohanni cserélni... :P ;]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#55380) alaves válasza szgaborsz (#55377) üzenetére


alaves
addikt

Philips távirányítón: 123654 ---> CSM 6.1 OLED DOH

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#55381) nozs23


nozs23
addikt

Sziasztok.

Lett egy 55BX-em. Q80T lett volna eredetileg, de ED-ben 300-ra ertekelve volt ujszeru BX, ami szerintem siman uj volt, gyari folias panel/tartozekok, pixelhiba, egesmentes, uzemidonek 0 orat irt, de az lehet reset miatt. Na ennyiert jo deal volt 3 ev garival.

Viszont rakeresve a bejaratasra vegyes velemenyeket talaltam. TV adas nem nagyon menne rajta, de az elejen keruljem a HDR-t meg a szelesvasznat, vagy igazabol tokmindegy? Koszi.

(#55382) rodman73


rodman73
aktív tag

Euronicsben találtam egy Pana 1500-s modellt, 65-ös méretben. Jókat olvastam itt róla, csak sajnos utolsó darab, lehet hogy bemutató volt, ezért kicsit félek tőle. LG CX vagy ez a Pana lenne jobb vétel? 600e ft mindkettő.

Lenovo Legion 5 17Ith6H i5-11400 RTX 3060

(#55383) wallace 234 válasza nozs23 (#55381) üzenetére


wallace 234
őstag

Nyugodtan használd! Hdr be is! Nem lesz gond! Szélesvásznú filmeket is nézhetsz! Bejáratás az csak egy legenda, ill ha használod úgy is járódik. Ha netán gond lenne, LG minden gond nélkül cseréli a panelt!

(#55384) Jorgi Kormi válasza rodman73 (#55382) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Ha játékra is akarod használni , akkor a cx.
Ha nem , akkor döntetlen. Budakalászon van a gz- 1500-as , meg kell telefonálni , hogy bemutató vagy sem. Bemutató darab esetén felejtős a "mutatvány".( Távkapccsal meg lehet nézni , hogy valóban "0 km-es".)

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#55385) AL válasza rodman73 (#55382) üzenetére


AL
addikt

Szia. Egyszerűen ellenőrizheted, hogy mennyit ment.
Az üzemidő ellenőrzése : a távirányító menü gombját megnyomva - a súgó sorra kell menni - itt a rendszerinformációra kell kattintani - majd az állapot 4 pontnál mutatja.
Itt írja az első számsor az üzemidőt és a második, pedig a ki - be kapcsolások számát mutatja.
Üdv.

(#55386) Terenszhill válasza rodman73 (#55382) üzenetére


Terenszhill
csendes tag

Szerintem ez elég jó ajánlat : [link]
Nem írja, hogy bemutató darab lenne...

[ Szerkesztve ]

(#55387) Haart válasza Terenszhill (#55386) üzenetére


Haart
addikt

Jobb oldalt van hogy Budakalász Euronics és bemutató vagy utolsó darab. :D

(#55388) Elims válasza wallace 234 (#55373) üzenetére


Elims
veterán

Ebben a beállítás súgója van,hogy mivel mit állítok.Lcd-re van olyan amit vki hozzáértő kitalált,hogy szép -és tényleg szép élethű- és továbbadta a beállítást.
De köszönöm! :-)

Celtis: Szappanoperás alatt a túl színes,elmosott képet értem.Vannak olyan brazil sorozatok,amiben agyonra van minden húzva.
Kényelmi funkció nekem mindegy,true motion és a társai nem nagyon kellenek.Minél inkább élethűbb képet szeretnék.
4k hdr tartalom is lesz bőven.Ps4 pro/ps5+néha egy-egy 4k-s videó. Megnézem újra az eredetet blu-ray-en.Kíváncsi leszek.

(#55389) wallace 234 válasza Elims (#55388) üzenetére


wallace 234
őstag

Rtings oldalon, szakértői beállítások vannak, amit linkeltem. Ami jó ki indulási pont, lehet!

(#55390) Elims válasza wallace 234 (#55389) üzenetére


Elims
veterán

Köszi szépen! :R

(#55391) Terenszhill válasza Haart (#55387) üzenetére


Terenszhill
csendes tag

Igazad van. :K Megnéztem még egyszer és most meg is találtam. Mobil böngészőben a Termékelérhetőség menüpontot kellett lenyitni, hogy ezt a kis mellékes információt is lássam. :F

[ Szerkesztve ]

(#55392) geya75 válasza Terenszhill (#55391) üzenetére


geya75
csendes újonc

Meg az is ott van, hogy "A bolti átvételre rendelt termékek kiszolgálása nem a bolti készletről történik."
Tehát ez alapján van nekik raktáron új, ha valaki rendelne.

(#55393) polonic


polonic
félisten

Van egy B8-om. Nem akart bekapcsolni, a piros kis lámpa kialudt. Aztán nyomkodtam a távirányítót, nem reagált. Majd a piros lámpa kigyulladt.
Utána bekapcsoltam megint és kettő gyors egymás utána kattanás hallatszott. És rendben bekapcsolódott.
Ez mi lehetett? Kezdjek izgulni?

(#55394) Strezi válasza polonic (#55393) üzenetére


Strezi
őstag

Merül az elemed a távirányítóba. Izgalmas 🙀

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#55395) polonic válasza Strezi (#55394) üzenetére


polonic
félisten

Nem. Mert ki lett cserélve nem rég. És akkor jelezte is a tv, hogy cseréljem ki.

(#55396) alaves válasza polonic (#55395) üzenetére


alaves
addikt

Áramtalanítás, üzem közben kihúzod, pár perc múlva visszadugod, amely újraindítja a TV-t.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#55397) Terenszhill válasza geya75 (#55392) üzenetére


Terenszhill
csendes tag

Annál is ezt írják, amit "Csak üzletünkben" szöveggel hirdetnek. :((( Lényeg, hogy így minden egyértelmű és a leendő vevő tisztán lát. :N

(#55398) geya75 válasza Terenszhill (#55397) üzenetére


geya75
csendes újonc

Hát lehet így van...mindenesetre amikor a 65oled805-öt rendeltem, felhívtam őket, hogy csak bontatlan új érdekel, arra mondták, hogy azt fognak küldeni. Végül átvétel előtt a boltban kinyitottuka dobozt, minden eredetinek tűnt.

(#55399) jannid


jannid
senior tag

Sziasztok,

LG CX oled. Meg szeretném nézni mennyit ment a tv, ez nem a támogatás, tv információban van feltűntetve amúgy? Nem találom. :R

(#55400) nozs23


nozs23
addikt

Sziasztok,

Tudja valaki esetleg, hogy az AI Brightness és az Energy Saving - Auto között mi a különbség? Illetve mi van, ha csak az egyik, mi van ha csak a másik és mi van ha mindkettő be van kapcsolva egyszerre?
Valahol néztem, hogy az Energy Saving auto csak lefelé módosítja az Oled light-ot a környező fénytől függően. Az AI Brightness pedig DV-nél emeli a sötét részeket, ha nagyobb fényben nézed, de akkor miért lehet SDR-nél is bekapcsolni? Vagy ez gyakorlatilag ugyanaz, mint az Auto - Energy saving, de felfelé is tolhatja az Oled light-ot?
Nekem zavaros a dolog.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.