Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55601) pitör84 válasza krx21 (#55600) üzenetére


pitör84
tag

Köszi! De pl. a tv csatornák már mozgatják a logójukat úgy láttam, az segíthet ezen.

(#55602) F-ECT$ válasza pitör84 (#55601) üzenetére


F-ECT$
titán

Ha ugyanazt az adót nézed, akkor nem árt 4-5 óránként picit kikapcsolni. Bár reklámoknál szerencsére leveszik a logót.

Viszont a BX-ről nem sok jót olvastam, szóval ha belefér akkor inkább CX.

Dive ever, work never.

(#55603) bozso067


bozso067
tag

Sziasztok!
Van egy LG OLED55B88PLA készülékem, szoftververzió a legfrissebb: 05.30.10.
CI modullal használom; a TV adásokat nyújtó kábelszolgáltató a Vodafone (régi UPC). A csatornák már nem számozhatóak át, mint a régebbi szolgáltatóknál/készülékeknél, viszont a Beállításokban, a kedvenc csatornáknál a nekem tetsző sorrendbe tudom rendezni ezeket (kép/jobb oldali oszlop). Sajnos időnként megszűnik egy-egy csatorna, jönnek újak és átrendeződik a csatornalista - így a kedvencek is - és kénytelen vagyok újra, a már korábban megszokott helyre rendezni a csatornákat (mielőtt még a beltéri egységre próbálna valaki rábeszélni, nekem inkább megéri időnként újra rendezni a csatornákat a box helyett).
Itt kezdődik a probléma: a készülék Kedvencek szerkesztése menüben nem található meg a „MOZGATÁS” funkció, csak „SORRENDCSERE” létezik. Viszont nem két csatornát akarok felcserélni (mert az egyik eleve jó helyen van), hanem csak az egyiket a megfelelő helyre mozgatni. Ezzel a funkcióval is meg lehet csinálni ezt, viszont így fél nap elmegy a csatornák újra rendezésével.
A lakásban van több LG TV készülék is, pl. LG 50UM7450PLA; ennek is a legfrisseb a szoftververziója: 05.00.10.
Ennek a készüléknek a fentebb említett menüben viszont viszonylag gyorsan át lehet rendezni a kedvencek csatornát a „MOZGATÁS” funkcióval. Az ikon ugyanaz mindkettőnél (fel/le nyíl), viszont funkcióban más.
Sőt a lakásban található még további két LG készülék; azoknál is adott a kedvenc csatornáknál a „MOZGATÁS” lehetősége.
Amit nem értek, hogy az OLED-nél miért nem érhető el a „MOZGATÁS” funkció? Ennél a kezdetektől fogva csak a „SORRENDCSERE” érhető el.
Van valakinek ötlete, javaslata?
Előre is köszönöm a segítő szándékú hozzászólásokat.
Az első két kép az OLED-ről, a másik két kép pedig a sima UHD-ről készült.


(#55604) krx21 válasza pitör84 (#55601) üzenetére


krx21
nagyúr

Nem segít, ezt a TV is tudja. A vegyes használt az egyetlen út...
Azért nem kell olyan vészesen felfogni. Egy normálisan beállított oled, szintén normális szokásokkal nem nagyon ég be...

(#55605) pitör84 válasza F-ECT$ (#55602) üzenetére


pitör84
tag

Mi a baj a BXel? Miket hallottál? Mért lenne rossz?

(#55606) jófejsrác válasza pitör84 (#55605) üzenetére


jófejsrác
senior tag

Picit gyengébb a mozgás megjelenítése és a menüben sem túl fickós. Nekem BX van. Ha sima led tv-ről váltasz (ahogyan én is), akkor a BX is nagy váltás lesz. Ha viszont majdnem az egyik legjobb tv-t akarok árához képest akkor a CX-et szokták itt javasolni.

(#55607) F-ECT$ válasza pitör84 (#55605) üzenetére


F-ECT$
titán

1-2 példa a topicból:

LG BX: Ha a truemotion be van kapcsolva /bármelyik/, akkor kb 1-2 percenként bereccen/beakad a tv adás képe. Ami a durva, hogy a legártalmatlanabb szituációknál is, pl egy studióbeszélgetés közben a szájmozgásnál is észlelhetõ.

így pl. én senkinek nem ajánlanám sem az LG BX-et, sem a Panasonic HZ980-at... olcsók, de sajnos ez a képminőség kárára megy (az most részletkérdés, hogy a mozgásmegjelenítés csorbul vagy épp a maximális fényerő, vagy épp a sokak számára fontos - számomra nézhetetlen - mozgásinterpolációs feldolgozásra).

A BX-re sikerült annyira visszabutítania az LG-nek az alapszériát, hogy már láthatóan rosszabb mint a CX. Előtte nem volt ekkora a különbség, illetve nem is volt annyi hibája a B sorozatnak.

Dive ever, work never.

(#55608) pitör84


pitör84
tag

Ez vajon igaz lehet, valóban hosszabb az élettartama az OLEDnek, mint a lednek?

https://www.hazi-mozi.hu/lg-100-000-ora-az-oled-tv-k-elettartama/

(#55609) AL válasza Methox91 (#55596) üzenetére


AL
addikt

Szia. Garanciális javítás a szervíz dolga. Házhoz mennek, és ha kell elviszik. Ez ingyenes, hozzátartozik a garanciához. Az, hogy hányan javítják az az ő dolguk, ezzel Neked nem kell foglalkozni. Ha lejárt a garancia, akkor már fizetős a kiszállás. Üdv.

(#55610) wallace 234 válasza pitör84 (#55608) üzenetére


wallace 234
őstag

Igen 100.000 óra. de a ledes tvk háttérvilágítása is 50 és 100 ezer óra közt van! Qlednél meg kék ledek vannak, amik jobban bírják, mert a fehér idővel már inkább sárgás lesz.

(#55611) nozs23 válasza F-ECT$ (#55607) üzenetére


nozs23
addikt

En is BX-et hasznalok. Mondjuk csak filmezesre. Trumotion-t nem hasznalok, sosem hasznaltam ilyen funkciot, mert nekem szornyu az eredmeny, pedig volt csucs lcd-m, plazmam.
Itt bekapcsoltam a real cinema-t es kesz. Senki nem vett eszre semmi zavarot a csaladban. HDR-nel igy is kiegeti a szemem a 100-as oled, pedig nem acelos fenyeroben.
Ha kicsi a kulonbozet biztos jobban megeri a CX, en jobb dealben vettem BX-et.
Szerintem a topicban kicsit el van tulozva a megitelese, ami kb. egetni valo szemet, pedig siman elfer a piacon.

[ Szerkesztve ]

(#55612) Avela40 válasza F-ECT$ (#55607) üzenetére


Avela40
csendes tag

Szintén BX-et használok, TV műsoroknál DB:10 és DJ:2 -es értéken a TruMotion szinte észrevehetetlen. Nagyobb fokozaton természetellenes számomra.

Illetve ezen kívül szinte minden tartalomnál kikapcsolom, mert filmezésnél / játéknál nekem nagyon nem bejövős, de ez szigorúan csak az én véleményem. (Netflix, Plex, PS4)

Fényerő nekem este még sok is, főleg HDR-ben, képminőség OLED mivoltából LCD után áll leejtős, teljesen elégedett vagyok vele. Személy szerint csak nagyon minimális árkülönbség esetén választanám a CX-et, mivel számomra mindent tud a TV amire nekem szükségem van / lesz. (HDMI 2.1 4k@120hz, VRR, OLED képminőség stb) :)

Battlefield 4 nick: Caprin05

(#55613) pitör84 válasza Avela40 (#55612) üzenetére


pitör84
tag

Én amúgy leginkább YouTubeot néznek rajta meg filmeket, általában 720p filmeket, szerinted is akkor erre elég a bx is?

(#55614) Avela40 válasza pitör84 (#55613) üzenetére


Avela40
csendes tag

Sajnos csak és kizárólag a saját tapasztalataimat tudom veled megosztani, ez alapján én azt mondanám hogy TruMotion nélkül nagyon hasonló eredményt nyújthat a két modell. De mivel a TruMotion alkalmazása / igénye teljes mértékben ember függő, ezért lehetséges hogy jobban bejönne számodra a vaj sima érzetet keltő hatás, melyet a CX jobban megtud valósítani a fejlettebb processzora miatt. Sajnos 720p-ről nem tudok nyilatkozni, de egy ilyen TV-t lehetőség szerint magas bitrátájú 1080p, de leginkább 2160p-s filmmel érdemes etetni. :K Én mindig törekedek 2160p HDR10-es filmek beszerzésére amennyiben lehetséges, hogy minél jobban kiélvezhessem az OLED adta előnyöket. :B A 720p-re visszatérve, nem tudom hogy esetleg a CX mennyivel szebben tudná fel skálázni 4k-ra az adott tartalmat a BX-hez képest, ebben nincs tapasztalom. Ebben is valószínűleg jobban teljesít mint a BX, de ebben nem tudok nyilatkozni.

Battlefield 4 nick: Caprin05

(#55615) pitör84


pitör84
tag

Igen jó kérdés vajon a 720pt jobban felskálázza a cx?

(#55616) alaves válasza butch3r (#55590) üzenetére


alaves
addikt

Áramtalanítás: üzem közben kihúzod, vársz 1 percet, visszadugod, ez újraindítja a TV-t. Egy Sony-s fórumtársnál javította a hangot.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#55617) F-ECT$ válasza Avela40 (#55612) üzenetére


F-ECT$
titán

Mondjuk engem zavarna az is ha lassú lenne a menü egy ilyen árú tv-nél, és ezt is több helyről hallottam.

Dive ever, work never.

(#55618) pitör84


pitör84
tag

Amúgy van egy házi mozi rendszerem és Telekom Iptv van, valahogy a cx vagy bx oled tv szét tudja mátrixolni az iptv adását 5.1 hangfalra szerintetek?

(#55619) Avela40 válasza F-ECT$ (#55617) üzenetére


Avela40
csendes tag

Ezt aláírom. A guide sebessége hagy némi kívánni valót maga után, de a menü többi részével nincs bajom. Bekapcsolás után kell neki 1-2 perc mire összeszedi magát sebességben, de egyáltalán nem vállalhatatlan. Összességében szépen reagál.

Természetesen ebben a kategóriában többet várna az ember. (Kb a 2015-ös Androidos Sony W807C -m is hasonló sebességű volt, hanem jobb 1-2 helyen. :U )

[ Szerkesztve ]

Battlefield 4 nick: Caprin05

(#55620) F-ECT$ válasza Avela40 (#55619) üzenetére


F-ECT$
titán

Nekem is 2015-ös Sonyt váltana, és az is brutál lassú volt. Szomorúan hallom, ha ez még azt a szintet se hozza mindig.

Dive ever, work never.

(#55621) lolchief70


lolchief70
aktív tag

Sziasztok!

OLED TV-ben gondolkozom, de azért van pár kérdés bennem...

Pld: mozgásmegjelenítés mennyire jó rajta? Az alábbi videót, hogy tudja megjeleníteni a BX és a CX nálatok a beépített lejátszóval vagy külsővel?
[link]

Kipróbáltam egy külső külső médiaplayer-el (olyannal ami kadenciahelyes, tehát tudja igazítani a TV frekvenciáját a videó FPS-hez) és a régi tv-men egy SONY EX720-on és egész jó lett az eredmény. Nem tökéletesen folyamatos a gyorsan forgó kör, de elfogadható, a kör az kör volt.
Kipróbáltam egy üzletben a Hisense U8QF-en, ott szörnyű volt az eredmény, a kör helyett amorf testek jelentek meg.
Majd következett a CX és BX. A BX elvérzett ott is amorf kis "kör" jelent meg mozgás pedig nem volt elég folyamatos. CX-en kissé jobb a helyzet, de a furcsa "körből" ott is előfordult.
Ennyit tud a modern technika?
A próbák során állítottam minden modellnél a mozgásmegjelenítési beállításoknál, a villódzás a BX/CX-en BFI magas szintjénél nagyon zavaró volt nekem, de a folyamtaosságot és mozgó kör megjelenítését nem javította.

Meg tudnátok nézni nálatok milyen?

(#55622) norbertoth válasza nozs23 (#55611) üzenetére


norbertoth
senior tag

Mindenkivel egyetértek aki a bx-et egy kupac hulladéknak ítéli meg, tapasztalatból mondom ráadásul.. :P

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#55623) Celtis válasza lolchief70 (#55621) üzenetére


Celtis
veterán

Ha én vagy bárki azt mondja, hogy megnézte és jó, akkor megveszed a TV-t és nem a saját szemednek hiszel? :F
El kell dönteni, hogy folyamatos mozgást akarsz vagy interpolációs hibáktól mentes képet. A 24fps az másodpercenként 24 képkockából áll, ami bizony darabos. Ha a truemotion-t kikapcsolod, nem fogsz látni semmilyen torzulást.

(#55624) Haart válasza lolchief70 (#55621) üzenetére


Haart
addikt

24fps-el próbálj játszani :D Nem lesz benne köszönet. Ez pont ugynaz kb. Lassú.
Ezért is volt korszakalkotó a Hobbit amikor 60fps-el vették fel.
Kicsit soap opera volt, ott már nagyon kijön minden részlet, ha kicsit is rossz a smink, vagy a ruhák azonnal feltűnik hogy béna. Anynira tüéles a kép. :K

(#55625) alaves válasza lolchief70 (#55621) üzenetére


alaves
addikt

24fps megjelenítésére kompromisszumos megoldás létezik. Kicsi interpolációval olyanná tehető a kép, hogy már nem zavar film közben a "darabosság", de még nincsenek láthatóan zavaró interpolációs hibák.
BFI nálad akkor nem jöhet szóba. LG: DJ:2/DB:10, illetve Sony A8 a megfelelő beállítással (ahol még nincs látható artifact). Neked akkor inkább Sony kellene, mert annál jobb mozgásmegjelenítés nincs jelenleg a piacon (esetleg próbálhatsz még Philips OLED805-öst).

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#55626) jófejsrác válasza nozs23 (#55611) üzenetére


jófejsrác
senior tag

Én sem értem ezt a kanosszajárást amit ez a TV kap. Nekem tökéletesen megfelel a Netflix/Youtube/külsőhdd-s/PS4-PS5 felhasználáshoz.

(#55627) Dambudzo76 válasza jófejsrác (#55626) üzenetére


Dambudzo76
csendes újonc

Szintén.Sok időt töltöttem info gyűjtéssel tv vétel előtt.Egy cimborám hirtelen felindulásból vett egy 65 bx-et.Nagyon kiváncsi voltam,de ott eldőlt.Bődületes képminőség,bőven sok oled fény(nappali viszonyok közt is)Az általatok használt 100 hdr értékek számomra vállalhatatlanul sok.60-70 hdr oledet használok.Szinte biztos vagyok abban,hogy egy vaktesztet majdnem mindenki elbukná kikapcsolt true motion esetében.

(#55628) Sub-S válasza Haart (#55624) üzenetére


Sub-S
senior tag

60?

(#55629) pitör84


pitör84
tag

De mi pontosan ez a trumotion? Csak játék közben kell, nem? vagy a film is jobb lesz tőle?

(#55630) Tom5


Tom5
addikt

Sziasztok.
LG CX-nél miért van hogyha szerkesztem PCn a csatorna listát majd rátöltöm tv re akkor kukapcsolas után elfelejti. Visszaáll azveredetileg behangoltra. Digi szolgáltató. Mikor atmegy a lista irja, hogy oké minden. Kikapcsol. Ujraindul. Lista tökéletes. Viszont kikapcsolom elfelejti. De elotte ha csak siman szerkesztettem a listát sem mentette el normalisan. Ötletek?

(#55631) pitör84


pitör84
tag

Nagyságon gondolkodom még.. A tvt olyan 2-3 méterre nézném.. tartalom 720p főleg.. elég szerintetek 55ös vagy jobb a 65ös?

(#55632) alaves válasza pitör84 (#55631) üzenetére


alaves
addikt

Ha van rá keret: 65-ös. A trumotion játék közben nem kell, az alacsony fps-es (pl. 24fps) forrásnál illeszt be két kép közé egy kiszámított képet. Sok kép beillesztésénél keletkeznek hibák (pl. artifact). Kompromisszum: LG (DJ.2/DB:10), Philips (Film).

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#55633) Tyrone89 válasza pitör84 (#55631) üzenetére


Tyrone89
tag

Szerintem ha valóban főleg 720p tartalommal etetnéd a tv-t, akkor véleményem szerint elég számodra az 55ös. Bár jól skáláz fel az oled, de az ismert mondás szerint szarból nem lehet várat építeni..és ez 65 colnál még jobban kiütközne, főleg 720p felbontásnál. Gondolj bele, az ilyen tartalmakat, filmeket "kifeszíteni" egy full hd-nál is 4szer nagyobb felbontású kijelzőre...nem néz ki valami jól. Szóval ha mindenképp csak 720ban filmeznél akkor inkább 55ös méretet mondanék(ezen kisebbek és közelebb vannak egymáshoz a pixelek) így talán kevésbé lenne rossz a kép ennél a felbontásnál és vélhetően alacsony bitrátánál. Egyébként ha már ilyen tv-t vásárolnál, miért nem néznél rajta 2160p hdr filmeket inkább? Így gyakorlatilag nem is használnád ki a tv képességeit.

(#55634) pitör84 válasza Tyrone89 (#55633) üzenetére


pitör84
tag

2160as filmek szerintem túl sok helyet foglalnak és én szeretem a filmeket megtartani, persze 2160 filmeket is tervezek néha de nem ez lesz a jellemző

(#55635) Segal válasza pitör84 (#55634) üzenetére


Segal
veterán

Akkor is minimum az 1080p

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#55636) anrab válasza pitör84 (#55634) üzenetére


anrab
addikt

Szerintem ne invesztálj tv-be. Jó ami most van.

(#55637) Tyrone89 válasza pitör84 (#55634) üzenetére


Tyrone89
tag

Hát tény hogy nem kis méretűek, de a minőségnek valahol "ára" van. Egyébként ahogy Segal fórumtárs is írta, jobb lenne minimum legalább 1080p

(#55638) Haart válasza Sub-S (#55628) üzenetére


Haart
addikt

48 bocsi :D

(#55639) KaqXar19 válasza Monngoose (#55598) üzenetére


KaqXar19
tag

Koszi.

Van-e esetleg olyan feature a C1-ben, ami miatt erdemes megvarni?

WEBASTO Pure Elektromos autó Fali Gyorstöltő (11kW, 4.5M Type2 kábel) eladó

(#55640) Segal válasza KaqXar19 (#55639) üzenetére


Segal
veterán

:N

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#55641) alaves


alaves
addikt

Nagyon bátraknak: Hisense H55O8B 294 eFt-ért: [link]

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#55642) Haart válasza alaves (#55641) üzenetére


Haart
addikt

Mit akarunk ezzel? Ez egy 2019-es TV :D

(#55643) wallace 234


wallace 234
őstag

Meg jelenetek az idei oled tvk nyitó árai! 48" os oled 590 ezren indul. Nyitó árak nem sokat estek, kivéve a 77 collos árat. [link]

[ Szerkesztve ]

(#55644) F-ECT$ válasza wallace 234 (#55643) üzenetére


F-ECT$
titán

Mitől lett tavalyról-idénre 1.5x szorzó az árakon?

Dive ever, work never.

(#55645) Haart válasza F-ECT$ (#55644) üzenetére


Haart
addikt

Új modell új árazás :D

(#55646) jilian


jilian
addikt

Hallo

Eladtam egy régi TN-paneles Panasonic - omat "jó áron", és helyette nézegettem tv-ket. Az első keret 250-300 volt. Mivel a nappaliba lenne nem is gondolkodtam oled-en, így az LG 55nano913na és a Samu qe55q80t között vaciláltam.... persze fogtam magam és bemenetem a helyi Euronics-be.
Nézegettem a tv kínálatot és b@ssza meg nem az oled-eknél kötöttem ki? Vagyis hihetetlennek tűnt a 55bx árazása. :U
Vagyis egy qled-et nézegettem 350-ért és ott volt egy oled friss szériás 360-ért. :Y
Na mármost, mivel van már egy oled-em amit javarészt játékra (pc&xbox&ps) használok néha 1-1 film minimális tv adás is belecsúszik, elgondolkodtató, hogy megint oled legyen...

Amit leszögeznék nem vagyok beégős para típus...a jelenlegin is futtatok hébe-hóba olyan tartalmat ami átmozgatja az egész panelt.

1., kérdésem az, hogy egy LG 55BX jobb választás lenne-e egy nappaliba ahol 50% tv adás 30% film/mese és a maradék 20% - ban egy Nintendo Switch lenne járatva rajta a fenti két másik típussal szemben?

2., ha az oled mellett tenném le a lóvét az asztalra, ki cseréljem-e a jelenlegi 55C9-et a 55BX-re? (Tehát az új venné át a helyét a játékoknál a "régi" meg menne a nappaliba)
Vagyis a fogyasztott tartalmakat nézve jobb-e 'annyival' a bx a c9-nél?

:R

(#55648) bozso067 válasza bozso067 (#55603) üzenetére


bozso067
tag

A pontos típus helyesen: LGOLED55B8PLA
(egy duplikált billentyűleütés miatt a korábbi hozzászólásnál duplán került be a típusszám megadásánál két db 8-as szám)

(#55649) wallace 234 válasza F-ECT$ (#55644) üzenetére


wallace 234
őstag

Jó forint, ill ez már úgy tűnik be vett szokás, hogy magas áron nyitnak. Szerintem ezek irreális árak! Evo ára is brutál, mert ugye új akkor adjuk drágán!

(#55650) alaves válasza Haart (#55642) üzenetére


alaves
addikt

Elsősorban azokra gondoltam, akik LCD fórumokon bajlódnak a TV-ikkel és azért nem vesznek OLED-et, mert 250-300 eFt a határ náluk.
Amúgy a C9 szerinted nem jó TV már? :)

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.